PDA

צפייה בגרסה מלאה : מוט מייצב קידמי בדיסקו - חשוב או אפשר גם בלי ?

גיא
07-02-04, 21:17
אז ככה, טענה שנישמעה מאוד מנומקת ביום חמישי אומרת שאם כבר הורדתי את המייצב האחורי אז לקידמי כמעט ואין משמעות.

ההסבר היה שבסיבוב החלק העליון הכבד של האוטו הוא זה שמושך החוצה ולכן הגילגול ...
החלק הקידמי נמוך ולכן פחות משפיע.

מה אתם אומרים ?

לזכותו יאמר שבעל השמועה נוהג בדיסקו גבוה .. ממש ממש גבוה ! הרבה יתר גבוה משלי.

ארז
07-02-04, 22:18
לא נכון שאין משמעות,אבל אתה בהחלט יכול לנתק גם את הקדמי,מה אכפת לך?10 דקות עבודה....לא מתאים לך?תחזיר.

גיא
07-02-04, 23:25
איכפת לי .. בעיקר כי יש איזו עו"ד שנוהגת בזה .. ואם יהיה משהו יתבעו לי את התחתונים ...

:oops:

ערן המסוקס
24-03-04, 16:19
זה ממש בולשיט שמשום שהחלק האחורי גבוה יותר אז מוט הייצוב האחורי משפיע יותר. למה? ובכן.. להזכירך האוטו שלך לא עשוי מג'לי ולכן אם החלק האחורי נוטה גם הקדמי יטה בדיוק באותה המידה. מה זה אומר? שהמוט הקדמי משפיע בדיוק אותו הדבר מבחינת נטיית הרכב. מבחינת יציבות ואחיזה זה כבר משהו אחר..

ד ו ר ו ן
24-03-04, 20:40
ארז,
זה נורא משעשע איך אתה ממליץ כ"כ מהר להוריד מוט מייצב, במיוחד ברכב יום-יומי שנוהגת בו מישהי שלא מבינה בהכרח (סליחה אם אני משבח גיא.. :wink: )את המשמעויות באותם רגעים מעטים שזה כן עושה את ההבדל.
גיא, תנסה לתת איזה ברקס חזק עם ובלי הנ"ל, תנסה לקחת את הסיבובים הרגילים שאתה מכיר באותה המהירות, תנסה לרדת מהכרמל למטה ואח"כ תחליט אם אתה רוצה את זה מנותק כל הזמן או שאתה צריך להתחיל לדפדף כאן ולמצוא את הניתוק המהיר למוט בשביל נסיעות השטח שלך ולהשאיר לעו"ד את הרכב כמו שהוא בשאר השבוע.

ארז
25-03-04, 11:30
מבחינת מהלך מתלה על מתלים רגילים(ובזה כוללים גם קיטים של אולדמן/טפדוג/קוני וכו') ניתוק המוט לא משנה
הניתוק נותן תחושה של גמישות במקום הנוקשות שבאה עם רכב בעל מוטות מחוברים
דורון יש לי הרבה מאוד חברים ולקוחות שנוסעים על רכבים ללא מוט מיצב,זה לא כזה נורא כמו שאוהבים להציג את זה,הדיסקו דוה מאוד בתכונותיו לדיפנדר(אותה מערכת מתלים וכו')והדיפנדר עצמו מגיע ללא מוטות במקור.
ברור שזוויות הגלגול משתנות לרעה,בשביל זה צריך לנסות ולראות אם זה מתאים לך או לא.

סוזי המשתוללת
25-03-04, 17:01
דורון
ההשפעה של מוט מייצב מורגשת כמעט אך ורק בתמרוני חירום ולא בנסיעה רגילה
אין בעייה להוריד מוט מייצב ולהקשיח במקביל קפיץ וכך לבטל לדוגמא את זוית הגילגול "העודפת"
ועדיין לא פתרת את בעיית תמרון החירום שבו מדובר על ריסון אפקט המטוטלת

ד ו ר ו ן
25-03-04, 19:14
סוזי,
זה בדיוק על מה שאני מדבר, אותם רגעים בעיתיים שגם בטנדר עם קפיצי קרש כמו היילקס מרגישים שוני בולט בהתנהגות של הרכב במצבים קיצוניים של שינוי כיוון או בלימה חזקה וזה מגיע מנסיון גם מבוקר תחת הדרכה וגם ממצבים כאלו שנקרו בכביש ולא מדקלום של מנטרות של אחרים.
קח את מצבי הקיצון האלו ותכניס לתוכם רכב גבוה עם קפיצים רכים יחסית כמו דיסקו ונהג לא הכי מיומן,תוריד את המוטות המייצבים ותקבל מתכון לכאב ראש לא קטן.
אגב ארז, אני מסכים שהרכב יותר נוח בלי המוטות, יש בהחלט פחות ניעור צידי של הרכב והקפיצים בכל צד עובדים יותר עצמאית ופחות כמיקשה אחת אבל בשביל זה אפשר לנסוע מחובר בכביש ומנותק בשטח, אני לא מבין למה אתה לא מזכיר את האופצייה הזו ורק מזכיר שאתה מכיר לא מעט שהורידו.
קח את החוות דעת של אריה ותראה מה הוא כותב, ואת הבחירה שלו, לשים מוטות מתנתקים לשטח.

גיא
26-03-04, 21:24
ערן ...

האוטו אמנם לא בנוי מג'לי אבל יש לו יכולת כלשהי של גמישות ... ( רואים את זה טוב כאשר בהצלבות קיצוניות אני מנסה לפתוח / לסגור דלתות )

עוד משהו, החלק האחורי אמנם גבוה יותר אבל גם קל יותר ! והמוט המייצב הקידמי עבה פי 2 מהאחורי, בלי האחורי אני לא חש באיזו בעיה.
אולי אני באמת אנסה את הקידמי גם להוריד.

לעניין המצבי קיצון .... אי אפשר לחיות כל הזמן בפחד שאולי יקרה משהו ... ככה לא היינו יכולים בכלל לצאת לשטח לא ? :roll:

עוד עניין... לאחרונה העו"ד החליטה שטוב לה פרייבט אז היא לא נוהגת יותר בגרוטיאדה שלי :twisted: יש !!!

אז ניסוי הורדת מוט מייצב קידמי, בקרוב !

תודה על העיצות.

-->