PDA

צפייה בגרסה מלאה : נאבות מתיכנון אישי

eladtall
22-08-07, 17:48
האם מישהוא פה ייצר פעם נאבות ע"פ תיכנון אישי ?
או יודע אל מקום בארץ שאפשר לעשות זאת בצורה ממש מיקצועית ברמה של ה"דבר האמיתי"
אני מתכוון להשתמש בלאגר קיים , מה שאני צריך זה שהנאבה עצמה תיהיה ע"פ התיכנון שלי ומה שמפחיד אותי זה שיהיו "חופשים" בין הלאגר לנאבה :???:

נמרוד
22-08-07, 18:14
מה אתה מתכוון לייצר? "נאבה" ברכב עם מתלה נפרד מורכבת מכמה דברים - טבור, שעליו יושב הדיסק והגלגל, הטבור יושב בעזרת שני מיסבים על ציר - שמכונה בדרך כלל "ספינדל", הספינדל הזה יכול להיות חלק מהיציקה של הנאבה או נפרד, לחלק המרכזי של הנאבה שקובע בעצם את גיאומטרית המתלה קוראים upright. עשיתי לך קצת סדר? למה מהדברים האלו אתה מתכוון?

eladtall
22-08-07, 18:32
למה שאני קראתי לאגר אתה קורא תבור אם אני מבין נכון (יש לי עדיין קצת חוסר ידע בשמות המדוייקים )
את אותו תבור אני מתקוון להביא מרכב קיים ולא לייצר כי יש לי הרגשה שזה כבר באמת יהיה יקר .
אני מתקוון לאותה יציקה שבתוכה קיים התבור עם המיסבים שבחלקו העליון והתחתון ישנם החיבורים למיתלים(DUBLE A ARMS לצורך העיניין) ואם זו הנאבה הקידמית אז גם ישנם החיבורים למוטות ההיגוי
אם תוכל לצרף לי תמונות של מה שהסברתה זה יהיה מעולה (טבור , ספינדל, נאבה):razz:
תודה

מה אתה מתכוון לייצר? "נאבה" ברכב עם מתלה נפרד מורכבת מכמה דברים - טבור, שעליו יושב הדיסק והגלגל, הטבור יושב בעזרת שני מיסבים על ציר - שמכונה בדרך כלל "ספינדל", הספינדל הזה יכול להיות חלק מהיציקה של הנאבה או נפרד, לחלק המרכזי של הנאבה שקובע בעצם את גיאומטרית המתלה קוראים upright. עשיתי לך קצת סדר? למה מהדברים האלו אתה מתכוון?

נמרוד
23-08-07, 23:51
http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=3201

בתמונה הזאת אתה רואה את הנאבה/upright, למשטח העגול מתחבר הספינדל החרוט (במקרה זה אני משתמש בספינדל של טנדר טויוטה) ועליו מתלבש הטבור - hub שזה החלק המסתובב שעליו מורכבים דיסק וגלגל.

המכלול של הנאבה הוא לב-ליבו של המתלה הקדמי, זה אחד מהאלמנטים הקריטיים ביותר בתכנון הרכב. רוב הבונים משתמשים לכם בנאבות מרכב קיים. אם לוקחים את כל גיאומטרית המתלה של רכב קיים , זה פתרון מצויין - בתחום שלנו זה הפתרון המקובל, ראה את הרכבים של הלל סגל ושי שמעוני. אבל אם מתחילים לשחק עם גיאומטרית המתלה, זה בעייתי, כי הנאבה לא עומדת בפני עצמה, היא חלק ממערכת . ואז באמת אתה חייב לתכנן את כל מערכת המתלה מאפס, והנאבה היא הקו הראשון שאתה מצייר, ממש ככה.

eladtall
24-08-07, 00:30
נימרוד , המון תודה אל ההשקעה
מבין הדברים הכי חשובים לי ברכב(חוץ מאווירודינמיקב:-)) זה המיתלים ולכן אני מעוניין לייצרם מאפס
כמה יכולה ליהיות עלות של ייצור כזה לדעתך ?
החומרים שאני חשבתי עלייהם הם כרומולי 4130 או אלומיניום , מה דעתך?

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=3201

בתמונה הזאת אתה רואה את הנאבה/upright, למשטח העגול מתחבר הספינדל החרוט (במקרה זה אני משתמש בספינדל של טנדר טויוטה) ועליו מתלבש הטבור - hub שזה החלק המסתובב שעליו מורכבים דיסק וגלגל.

המכלול של הנאבה הוא לב-ליבו של המתלה הקדמי, זה אחד מהאלמנטים הקריטיים ביותר בתכנון הרכב. רוב הבונים משתמשים לכם בנאבות מרכב קיים. אם לוקחים את כל גיאומטרית המתלה של רכב קיים , זה פתרון מצויין - בתחום שלנו זה הפתרון המקובל, ראה את הרכבים של הלל סגל ושי שמעוני. אבל אם מתחילים לשחק עם גיאומטרית המתלה, זה בעייתי, כי הנאבה לא עומדת בפני עצמה, היא חלק ממערכת . ואז באמת אתה חייב לתכנן את כל מערכת המתלה מאפס, והנאבה היא הקו הראשון שאתה מצייר, ממש ככה.

נמרוד
25-08-07, 21:50
אי אפשר לדבר על עלות ייצור. אם יש לך תכנון מפורט עם שרטוטים, אתה יכול לגשת ולקבל הצעות מחיר. אם את הריתוכים אתה עושה לבד, ומתכנן כמוני הכל לחיתוך בלייזר כדי שהמבנה ישתלב מעצמו - אז עלות הייצור נמוכה. מצד שני, כמות השעות שמושקעת בתכנון גבוהה מאד.

לגבי חומרים, הכל יכול להיות, תלוי בתקציב, במגבלות הייצור (אתה יודע לרתך אלומיניום? כרומולי?), במגבלות של תקנונים (בתקנון הFIA למשל יש מגבלות על חומרים בהתאם לקטגוריות). שאלת החומרים בפני עצמה חסרת משמעות.

eladtall
26-08-07, 03:17
כרגע אין לי תיכנון כזה אבל אני ממש עכשיו מתחיל לעבוד אל העיניין (אשמח לכבל טיפים)
לגבי שעות עבודה , יש לי עוד לפחות שנה עד להתחלת הפרויקט כך שזה ניראה לי סביר .
את השילדה אני ארתך בעצמי ב MIG , יש לי ניסיון טוב עם זה ובעיקר עם אלקטרודה (זה המיקצועה שלי )
כרומולי ואלומיניום מרתכים בדרך כלל ב TIG ואם זה אין לי ביכלל ניסון כך שאם אני אחלית בסופו של דבר שזה כן יהיה מאחד החומרים האלה אני אתן למישהו מיקצועי לעשות את זה .
איך אני מגיע לאמותת הראלי רייד ?

אי אפשר לדבר על עלות ייצור. אם יש לך תכנון מפורט עם שרטוטים, אתה יכול לגשת ולקבל הצעות מחיר. אם את הריתוכים אתה עושה לבד, ומתכנן כמוני הכל לחיתוך בלייזר כדי שהמבנה ישתלב מעצמו - אז עלות הייצור נמוכה. מצד שני, כמות השעות שמושקעת בתכנון גבוהה מאד.

לגבי חומרים, הכל יכול להיות, תלוי בתקציב, במגבלות הייצור (אתה יודע לרתך אלומיניום? כרומולי?), במגבלות של תקנונים (בתקנון הFIA למשל יש מגבלות על חומרים בהתאם לקטגוריות). שאלת החומרים בפני עצמה חסרת משמעות.

tzagi
26-08-07, 08:25
סליחה שאני מתערב
אבל אני חייב לשאול:

למה???
חסר spindles בשוק?
לא ניתן לעבוד מסביב למשהו אכותי וקיים?
אין להשיג נ מ 4נאבות מ4ראננר, איסוזו, מיטסובישי
או מה שבא לך ולבנות סביבם?......למה לעבוד קשה?

נמרוד
26-08-07, 10:02
ג'ו נאבות של רכבים קיימים טובות כל עוד מעתיקים את גיאומטרית המתלים המקורית. ברגע שעושים משהו שונה מהותית - זרועות ארוכות יותר, מהלך מתלה גדול יותר - הן בעייתיות. בזה דווקא יש הרבה נסיון לישראלים, כמעט כל רכבי המרוץ והבאגים בארץ משתמשים בנאבות מיצובישי או איסוזו. המוצלחים הם אלו שמעתיקים את המתלים כמעט אחד לאחד.

-->