PDA

צפייה בגרסה מלאה : >>> מפגש ג'יפולוג 2007, 27 בספטמבר - איפה?

Jeepolog
23-08-07, 10:24
עריכה 9/9/2007

תאריך המפגש הסופי הוא יום חמישי, 27 ספטמבר.

מיקום - מסתמן שבאזור מכתש רמון... עקבו אחרי השרשור או חכו להודעה רשמית כשהמיקום יסגר.

--------------------------------------------------------------------------

החגים מתקרבים ואיתם תחילת עונת הטיולים. התאריך למפגש ג'יפולוג השנתי הוא ביום שישי, 28 לספטמבר, תחילת חול המועד סוכות.

לגבי המיקום... שנה שעברה בחניון במואה היה טוב, קצת רחוק אולי, והשטח היה נרחב מאד מה שגרם להתפרסות רבה וחלק מהאנשים לא הרגישו ממש את "המפגש". בשנה שלפני זה בנחל נוקד היה יותר צפוף ואינטימי - אבל שם היינו ממש על הגבול מבחינת כמות רכבים.

אז צריך הצעות למקום למפגש -

צריך להיות במדבר.
קל להגעה גם בחושך - כלומר לא רחוק מדי מכביש, לא עמוק בתוך שמורת טבע שאסור לסוע בה בחושך.
רחב ידיים מספיק - בשנים הקודמות הגיעו 70-90 כלי רכב.
באזור טיולים - כך שיוכלו להתנקז אליו מכיוונים שונים וגם לצאת בבוקר לכיוונים שונים. (מבחינה זאת החניון במואה היה אידיאלי).
רצוי מקום יפה... ומקורי. יש רעיונות?

תזכורת...

מפגש סוכות שנה שעברה, במואה (http://../302.html)

http://www.jeepolog.com/with.php?pic=moah_2006/Jeepolog06-1010%20S.jpg

מפגש לפני שנתיים בשיטה בנחל נוקד (http://showthread.php/?t=8778)
http://www.jeepolog.com/with.php?pic=moah_2006/mifgash70.jpg

GodsFather
23-08-07, 11:55
כבר עברה שנה...? :roll:

shachar
23-08-07, 13:53
האם ירוחם או דימונה נחשבים רחוקים ?

זה נותן מספיק מסלולים כולל לאילו שיעלו צפונה דרך ים המלח או שבאים מהבקעה.

באיזור עין ירקעם יש מספר חניונים.

1039344 152840

1040146 152133

1040265 157328

אייל
23-08-07, 21:27
רצוי גם נגיש לפרייבטים, לכאלו שהג'יפ לא במצב נסיעה או חלילה נטולי 4X4 באופן זמני.

shachar
23-08-07, 22:52
רצוי גם נגיש לפרייבטים, לכאלו שהג'יפ לא במצב נסיעה או חלילה נטולי 4X4 באופן זמני.

אז שאני אביא את סביון ?

יונתןמצפה
25-08-07, 14:07
חניון הגבס (מחצבת הגבס הנטושה) במכתש רמון עונה על כל הדרישות.
שווה לשקול את זה...

asafk
25-08-07, 20:52
יונתן, זה החניון של הבריכה לשעבר?

אסף.

asafk
25-08-07, 21:06
אם מדברים על אזור מכתש רמון-
חניון נחל גלד- אחד מהחביבים עלי, מרווח מאוד, נגיש רק לפרייבטים "גבוהים" דרך נחל נקרות. בבוקר יש שמש.
חניון נחל גוונים- נגיש לפרייבטים, מרווח, יש שמש בבוקר
נחל צבירה- לא נגיש לפרייבטים, מרווח, יש צל בבוקר

חניון מחצבת הגבס הישנה (שיונתן המליץ עליו, אם אני מבין נכון את הכוונה וזה החניון הצמוד לכביש)

אסף.

נמרוד
25-08-07, 22:15
אסף כל חניון שנמצא בתוך שמורת טבע ולא ליד כביש, לא טוב. תמיד יהיו את אלו שיגיעו בחושך כי יום הטיול מתארך מסיבה כלשהי, ואז אתה מאלץ אותם לעבור עבירה או לוותר על המפגש.

יונתןמצפה
25-08-07, 22:28
חיובי- לייד הכביש.
לא יהיה צל בבוקר.
לא יודע לגבי מה שהיה בריכה- לא נראה לי שאתה מתכוון לזה. כ- 300 מטר על הכביש מצפון לכניסה לבארות. ממערב לכביש.

הגלד- עמוק בשמורה- אסור להיכנס בלילה, לאחר השטפונות האחרונים- פרייביטים ייתקשו מאד. יש המון דשדש.

צבירה- פחות בעיה לפרייבטים. עדיין עמוק בשטח.

גוונים- אני לא מת עליו. יחסית גדול, אבל מעט מקומות נוחים.

ד ו ר ו ן
26-08-07, 00:05
לא יודע לגבי מה שהיה בריכה- לא נראה לי שאתה מתכוון לזה.

יונתן,
פעם היתה שם בריכה גדולה שמולאה באדמה כחלק מהשיקום לאחר שגילחו את מבני המחצבה שהיה במקום.

גיא
26-08-07, 00:12
מה הקטע שלכם עם צל ?

בשביל מה המציאו את הציליה ?

במחירים של 7 שח למטר ... מי שאין לו שיתחיל לארגן לו ודי ....

נמרוד
26-08-07, 09:31
לא צריך צל באמת, אין הרבה חניונים שיש בהם מספיק צל לעשרות כלי רכב, למעט חורשות כמו חניון הרועה. בכל מקרה, למה להשאר בבוקר אחרי 8-9, המטרה היא לסוע לטייל, לא?

מאיר רוטברג
26-08-07, 10:17
מה עם חניון חולות צבעוניים??

נמרוד
26-08-07, 10:20
מה עם חניון חולות צבעוניים??

במכתש הגדול? קטן מדי.

דרור ברלי
26-08-07, 11:01
מה הקטע שלכם עם צל ?

מה הקטע עם צל? זה לא שצריך להימרח בחניון אחרי 09:00, אבל אם יש דבר שמעצבן זה שמש שמרביצה עליך ומעירה אותך מרוב חום כבר ב-05:30.

יפתח
26-08-07, 17:32
כמו בכל שנה אני מציע את נחל סכר.
וכרגיל אני מצפה לתגובות על הבדוי שיכול לגנוב לכם את הג'יפ מתחת לאף בנוכחות 500 איש בלי שאף אחד ירגיש
האזור מדהים לאתגרי עבירות נגישים וקרובים למאהל.
כמובן קרוב לכביש, צל מובטח, אין בעיית מקום ונקודת פתיחה מצויינת לטיולים.

PW
26-08-07, 17:46
יקיריי:
אני מציע את הפתחה הגדולה בנחל דימונה מול המפגש עם נחל חימר. לא שמורת טבע, קרוב לכביש ובסיס יציאה מצויין למגוון טיולים. צריך רק לבדוק את הרעש מהמחצבה...

גיא
26-08-07, 17:54
מה הקטע עם צל? זה לא שצריך להימרח בחניון אחרי 09:00, אבל אם יש דבר שמעצבן זה שמש שמרביצה עליך ומעירה אותך מרוב חום כבר ב-05:30.

ביום חמישי האחרון התעוררתי ביקיצה טבעית בשעה 8:20 בנחל מסור.

לא יודע על מה אתה מדבר ....

דרור ברלי
26-08-07, 20:59
אני מציע את בארות עדה.

יש המון מקום. אפילו למאות ג'יפים אם נתעקש.
יש צל בבוקר, תלוי איפה מתמקמים.
לא קרוב מדי לכביש אבל נגיש לפרייבטים.
מיקום מצוין, במרחק של דקות נסיעה בכביש או בשטח מנקודות ההתחלה של הרבה מאוד מסלולי טיול פוטנציאליים (פארן, ורדית, ערוד, ציחור, נחלים גדולים וכו' וכו')
המקום עצמו יפהפה, במיוחד לאלה שיגיעו ויתמקמו מספיק מוקדם לפני שקיעת השמש.

החיסרון היחיד - קצת רחוק. לדעתי מתגמד מול היתרונות.

ד ו ר ו ן
26-08-07, 21:05
כל מי שמציע חניונים בתחומי שמורות שוכח את עניין הנסיעה בחושך, דבר שחזר על עצמו במפגשים הקודמים.

באזור עדה ראיתי לא פעם אחת את הפקח רודף אחרי אנשים שירדו מהכביש לשטח מערבה וכשראה שהם נכנסים לכוך לא המשיך, לדעתי אם היו ממשיכים פנימה זה לא היה נגמר בקלות.

אז אולי אפשר לתאם מראש עם הפקח ואפשר גם לתאם במקום שהוא לא שמורה.

נמרוד
26-08-07, 21:05
יקיריי:
אני מציע את הפתחה הגדולה בנחל דימונה מול המפגש עם נחל חימר. לא שמורת טבע, קרוב לכביש ובסיס יציאה מצויין למגוון טיולים. צריך רק לבדוק את הרעש מהמחצבה...

אתה מתכוון ממש לחיבור הנחלים? יש שם פתחה גדולה אבל האזורים השטוחים והנוחים להקמת חניון מצומצמים יחסית. אחלה לחניון לילה של כמה ג'יפים תחת המצוק המזרחי, לא נראה לי מתאים למפגש של 50+ כלים...

תמשיכו לזרוק רעיונות. בינתיים יונתן נציגנו במצפה בודק אפשרויות שונות באזור המחצבות הנטושות במכתש.

נמרוד
26-08-07, 21:10
דורון החניון יהיה בכל מקרה מתואם עם הפקח המקומי, כמו בעבר, ולכן כמו שנאמר כבר, חניונים שנמצאים עמוק בתוך שמורות לא באים בחשבון. אני אישית גם לא חושב שנכון לבקש הנחות וחריגות - יש כללים, הם נועדו לכולם תמיד, ואין סיבה להנחה דווקא כשמדובר על כמות גדולה ורועשת יחסית של ג'יפים.

ד ו ר ו ן
26-08-07, 21:13
החניון לילה של נחל ברק, קרוב לכביש,על גבול השמורה,
מיקום טוב, הרבה שטח פתוח-מי שיצמד לגבעה יקבל צל עד 07:30..

יונתןמצפה
26-08-07, 22:59
אני מציע את בארות עדה.

יש המון מקום. אפילו למאות ג'יפים אם נתעקש.
יש צל בבוקר, תלוי איפה מתמקמים.
לא קרוב מדי לכביש אבל נגיש לפרייבטים.
מיקום מצוין, במרחק של דקות נסיעה בכביש או בשטח מנקודות ההתחלה של הרבה מאוד מסלולי טיול פוטנציאליים (פארן, ורדית, ערוד, ציחור, נחלים גדולים וכו' וכו')
המקום עצמו יפהפה, במיוחד לאלה שיגיעו ויתמקמו מספיק מוקדם לפני שקיעת השמש.

החיסרון היחיד - קצת רחוק. לדעתי מתגמד מול היתרונות.

חסרון נוסף- יש המון פודרה. במקרה של רוח, שמאד אופיינית בעונות המעבר- לא נעים בכלל.

*בינתיים, בלי קשר למטרת השרשור, אנחנו נהנים משרשור של "רשימת חניונים- ייתרונות וחסרונות"... הרווחנו!

יונתן

דרור ברלי
27-08-07, 23:43
חסרון נוסף- יש המון פודרה. במקרה של רוח, שמאד אופיינית בעונות המעבר- לא נעים בכלל.
יונתן

לא זוכר פודרה יוצאת דופן אם בכלל. אבל אתה מהמקומיים, וכנראה מעודכן הרבה יותר ממני. ירדתי מזה.

WildLove
29-08-07, 20:21
עד שיוחלט מקום המפגש, אפשר לשאול מה מתוכנן ברמת האתר במפגש השנה? מה הלקחים שנלקחו מהמפגש שנה שעברה? האם תהיה איזשהי מדורה מרכזית, או מקום אחר בו יוכלו כולם להפגש מעבר למדורה הקטנה של כל אחד? ברור שזה משהו שכל אחד יכול לארגן on the fly במקום, אבל השאיפה היא שזה יהיה שונה מהמפגש של שנה שעברה.. יהיה יותר נחמד להכיר אנשים מהאתר, לקשר פרצופים לאנשים מאשר לשבת ליד מליון ג'יפים בטבע
במידה ויש צורך להגיע מוקדם ולעזור בארגון של דבר כזה - אשמח לעזור!

גיא
29-08-07, 21:42
יהיו מתנפחים לילדים ?

יהיו ליצניות עם בליקיני ?

מדורה ראשית זה משהו שמנסיון העבר שלי, לא יעזור. המעגל יהיה גדול מידי.

האנשים לא תמיד מתחברים אחד עם השני, אוהבים את הביחד שלהם עם החברים שלהם.

מצד שני, אפשר שהמנגלים יהיו באזור אחד וככה יווצ חיכוך בין יותר אנשים, או פשוט מי שמעוניין להכיר יותר אנשים שיקח שישייה קרירה ויצא לסיבוב מינגלינג ... :-)

אגב, כדאי שתחליטו כבר, צריך להתחיל לבדוק ולתכנן מסלולים.

מאיר רוטברג
30-08-07, 09:56
יש לי פתרון פשוט ומבטיח להתעניינות מצד כל המשתתפים,

יהיה שולחן מרכזי על השולחן יהיה קוקטייל הביית באדיבות שטח בטוח ,
אני מבטיח כי תהיה התעניינות מרובה במשקה.

אזהרה: אסור בתכלית האיסור לנהוג אחרי ששותים
אזהרה ב: שתיית כוסית אחת גורמת לצימאון ניכר ומחוייב בכוסיות נוספות

נמרוד
30-08-07, 15:46
מצד שני, אפשר שהמנגלים יהיו באזור אחד וככה יווצ חיכוך בין יותר אנשים, או פשוט מי שמעוניין להכיר יותר אנשים שיקח שישייה קרירה ויצא לסיבוב מינגלינג ... :-)

אכן השיטה הכי טובה.

גיא נראה שנתכנס לאזור מצפה רמון השנה כהצעת יונתן.

יונתןמצפה
30-08-07, 15:57
היום התפניתי,
אני יורד בקרוב לסיבוב במכתש לבדוק את החניונים הרלוונטים (במחצבות).
ככל הנראה, חניון הגבס יהיה האופצייה הטובה ביותר.
יונתן

גיא
30-08-07, 21:27
אני מקווה שאת הצלחת תשאיר בבית :-)

יונתןמצפה
30-08-07, 23:14
אכן חניון הגבס נראה המוצלח ביותר מבין האופציות במכתש.
גדול, קרוב לכביש אבל נסתר ממנו, במקום מרכזי מאד מבחינת אפציות טיול רלוונטיות. (אין קליטה של סלקום אלא על הכביש הסמוך.)
גיא- חשבתי לחבר את הצלחת באופן קבוע כך שאוכל לקלוט "יס" בכל מקום הארץ...
(מי שרוצה הסבר מוזמן לשאול במפגש... אם כי הוא בטח יתאכזב מהתשובה!)

מאיר רוטברג
01-09-07, 19:24
.

אזהרה: אסור בתכלית האיסור לנהוג אחרי ששותים
אזהרה ב: שתיית כוסית אחת גורמת לצימאון ניכר ומחוייב בכוסיות נוספות[/QUOTE]

יום חמישי הוקדש לאימונים
בוצע יבש לפני רטוב .
בוצע שידרוג קטלני למשקה

האזהרות בתוקף

גיא
01-09-07, 20:08
מה הפואנטה לנסוע שלושת ריבעי הארץ בשביל לאבד את ההכרה מאלכוהול ?
אחרי זה לנהוג בשמש עם כאב ראש וחמרמורת כל היום ?

לא נישמע לי ממש אטרקטיבי ... :confused:

gooja
01-09-07, 22:00
גיא, תנסה - תבין.

נמרוד
02-09-07, 09:15
אכן חניון הגבס נראה המוצלח ביותר מבין האופציות במכתש.
גדול, קרוב לכביש אבל נסתר ממנו, במקום מרכזי מאד מבחינת אפציות טיול רלוונטיות. (אין קליטה של סלקום אלא על הכביש הסמוך.)

חניון הגבס במכתש רמון הוא המיקום של המפגש, בערב יום שישי 28 לספטמבר... תודה ליונתן על הסיור.

הכוכב הכחול
02-09-07, 09:18
יופי.
אחרי שנסגר המיקום, אני חושב שזה הזמן לדאוג לחולצות ומדבקות לא?? :lol:

yoav21
02-09-07, 12:10
שלום
בתור אחד שזה יהיה המפגש הראשון שלו, אשמח לקבל קצת פרטים על אופי הארוע.
אוכל, ברור לי שכל אחד דואג לעצמו, אך מה לגבי מסלולי טיול יש משהוא מאורגן מסלול /מסלולים.
המפגש כולל לילה אחד שנים.... כל הפרטים יתקבלו בברכה .
יואב

eran4x4
02-09-07, 13:03
שלום
בתור אחד שזה יהיה המפגש הראשון שלו, אשמח לקבל קצת פרטים על אופי הארוע.
אוכל, ברור לי שכל אחד דואג לעצמו, אך מה לגבי מסלולי טיול יש משהוא מאורגן מסלול /מסלולים.
המפגש כולל לילה אחד שנים.... כל הפרטים יתקבלו בברכה .
יואב

יואב - שירשורי המפגשים הקודמים יתנו לך את כל התשובות, לדוגמה
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=15358
לילה אחד - מטיילים עצמאית בקבוצות (או בודדים למי שבוחר) - בשנה שעברה נמרוד (או מישהוא אחר) הבטיח שאף אחד לא ישאר ללא קבוצה אולי גם השנה הוא יפתח משרד שידוכים

לחברי המערכת - הקישורים
בהודעת הפתיחה של שירשור זה לא תקינים

אני חושב על לחבר בין המפגש לבין הכדורים הפורחים בתמנע
http://www.mouse.co.il/CM.articles_item,427,209,14976,.aspx

היו גם מחשבות על ירדן... והבטחות לילדים על IMAX

בסוף עוד נעשה מחנה נודד של שבוע ימים.....

נמרוד
02-09-07, 13:07
ערן גם אני חשבתי על פסטיבל הכדורים הפורחים בהמשך - יש לך מידע בנושא מעבר לפרסומות של שוקו יוטבתה?

six 4 life
02-09-07, 13:18
מאחר והתיכנון הכללי הוא להתחיל את הערב הראשון של הטיול במפגש ג'יפולוג כמו פעמים עברו, אני חושב שביצועו בערב חמישי ולא בערב שישי, גורע מהעובדה הזו.

אני אישית הייתי מעדיף אותו בחמישי כדי שנוכל משם בבוקר שישי לצאת למסלול שיתוכנן בהתאם, כמו שהיה הרעיון מראש.

אבל שישי זה לא לכאן ולא לכאן מבחינת הטיול (למי שרצה טיול של יותר מערב שישי וחצי שבת).

eran4x4
02-09-07, 13:48
מצאתי גם את זה
http://www.yotvata.co.il/balloons/moreInfo.html

וכפי שנאמר בכתבה ההפרחה בנחל מנגן כשני ק"מ מהכניסה לפארק תמנע

לפני מספר ימים ראיתי באתר כלשהוא מפה של המיקום של הפסטיבל בערב בפארק - רק חבל שאי אפשר להיכנס עם הרכב - אולי האופציה של לישון בפארק ליד האגם קימת ואז אפשר גם להישאר לישון בפארק.

בו נמשיך להתעדכן ולעדכן

מוני אורבך
02-09-07, 15:52
נמרוד - אם אפשר עצה קטנה בנוגע למפגש

אם אתה רוצה לבצע שידרוג למפגש, כדאי מאוד לארגן "אטרקציה" לערב.

דוגמא: ברוך והחרגול שלו, צוות גיפולוג לתחרויות שטח, הרצאה של סיפורי שטח מענינים (משהו אמר השימשוני ו\או חיים רכס).
אני בטוח שרוב החברה יהיו מוכנים להרצות\להציג בחינם. וגם אם תהיה השתתפות מסוימת בעלויות לא נורא. אני בטוח שזה יכסה עצמו בפרסום.

אז נכון אפשר להמשיך במסורת של "אין אירוע מתוכנן הכול ספונטני" אבל אני חושב שזה מיצה עצמו, והרבה אנשים היו רוצים לראות משהו מעבר. עובדה שהיו הרבה קולות שהאירוע שנה שעברה היה "יבש". עם קצת תיכנון היה אפשר לעשות מטעמים מהמפגש שנה שעברה. תצוגת ינימוגים עם הרצאה של אסף על היחוד של היונימיגים. תצוגה של המגיפה השחורה. תחרות הגיפ המשופר ביותר...

אין כאן שום ביקורת על מה שתכננתם בעבר. אך ורק הצעות לשיפור השנה.

מאיר רוטברג
02-09-07, 17:03
מה הפואנטה לנסוע שלושת ריבעי הארץ בשביל לאבד את ההכרה מאלכוהול ?
אחרי זה לנהוג בשמש עם כאב ראש וחמרמורת כל היום ?

לא נישמע לי ממש אטרקטיבי ... :confused:

חמרמרת או בלעז האנג אובר זו תופעה פיזיולוגית שנגרמת מכמה סיבות .
א.משקה באייכות ירודה
ב.הגוף דורש אלכוהול וצריך גמילה.

הפיתרונות:

אם המשתה שלך הוא בעברית צחה חרא,כלומר משקה זול ,באייכות ירודה גם כוסית אחת תכה אותך ,
אם למשל תכין את המיקס שלי עם וודקה ב 7 שקל לליטר בטוח תקבל כאב ראש,(לפני שתשתה בכלל)
אבל אם תיקח את אותו הרכב ותשים שם וודקה אייכותית שעברה סינון פעמיים לא תקבל חמרמרת,

שנית אם תפריז בשתיה גם ממשקה אייכותי אתה צפוי לחמרמרת ויש שני דרכים לפתור זאת ,
אופציה א: לפני השינה קח שני כדורים נגד כאב ראש
אופציה ב: קמת בבוקר קח לך איזה בלאדי מרי טוב וחזק על הבוקר וכל צרותיך עברו.

בדוק ,
אבל בכל מקרה גיא אני מכין עבורך מיקס נטול אלכוהול,
נ.ב ככל שיותר אנשים לא שותים אלכוהול כך יש יותר לאחרים

האזהרות במשנה תוקף:razz: :razz: :razz: :razz:

נ.ב מאוד תומך ביום חמישי בלילה זה נותן אופצית טיול לשישי שבת

הכוכב הכחול
02-09-07, 17:58
תומך בחום בחמישי בלילה גם כן.
אפשר לטייל לפני ואפשר גם אחרי.

יונתןמצפה
02-09-07, 18:29
הוראות הגעה לחניון מחצבת הגבס הישנה:

נ"צ החניון (דקור ממפה לכן ייתכן אי דיוק של כ- 200 מטר)- 138011/1000713, רשת ישראל הישנה)

ממצפה רמון-
יורדים למכתש (לכיוון אילת). לאחר כ-10 דקות נסיעה, שלט ימינה- "מעלה רמון", (ממול יש שלט ק"מ 89). ממשיכים על הכביש עוד 1.8 ק"מ. פנייה לדרך עפר ימינה לייד שלט ישן של תחנת אוטובוס (על השלט רשום אילת). פונים ימינה, החניון מצד נמין.

מכיוון אילת/ ערבה-
לאחר הכניסה למכתש, עוברים שלט גדול "גוונים" (נחל גוונים), מייד אחריו יש פנייה ימינה לכיוון חניון בארות (יש שלט חום גדול וסימון שבילים אדום). ממשיכים על הכביש עוד 900 מטר. פנייה לדרך עפר שמאלה לחניון.

אופציות טיול מעניינות באיזור:
1. להמשיך מערבה מהחניון לכיוון בורות רעף, שביל שחור- מערב המכתש, מעלה ערוד, הר עריף, בקעת חסון. (אפשר גם מעלה רמון...)
2. "נקרות מערב" השביל הכחול מערבה (כ-4 ק"מ דרומה על הכביש), ונחל ערוד/ הר עריף ורמת שזר עד קניון עדה.
3. דרך הבשמים- המסלול הקלאסי.
4. מעלה נוח ובקעת אבו טריפה/ גב חווה/ ציר המצוק הצפוני.
5. מסלולים בהר הנגב הגבוה. (לדוגמא- נחל אילות חורשה/ נחל ניצנה, עקרב,דורבן/ נחל לוץ וכו')
6. מסלולים דרומיים יותר במרחק של עד 20 דקות נסיעה על הכביש: נחל ציחור, הר צניפים ושער צניפים/ הר כיפה, מעלה זעף, נחל ברק ו/או מעלה עשוש. נחל עשוש. וכו'
7. מסלולים קלילים במכתש רמון- הר גוונים/ נחל גוונים/ הר סהרונים+ עין סהרונים/ נחל ארדון/ ציר הנפט/ מעלה דקלים (למחפשים עבירות...).
8. מסלולים צפוניים יותר במרחק של עד 40 דקות נסיעה על הכביש: עין עקב ובקעת צין/ דרב א-סולטן ומעלה מרזבה. נחל הרועה ונחל הבשור. בורות חצץ ומעלה אברהם וכו'.
* כמובן שניתן לשלב בין חלק מהמסלולים.

** שימו לב שהמפגש מתקיים במהלך חופש סוכות. עונה זו היא עמוסה מאד במטיילים והדבר משאיר את השפעתו על השטח. אנא מכם- הישארו על השבילים המסומנים, קחו איתכם את כל האשפה ושמרו על כללי ההתנהגות בתוך השמורה.

שיהיה לכולנו מפגש מהנה וטיולים מוצלחים!

יונתן

גיא
02-09-07, 20:44
טיול - אני דווקא חשבתי שאפשר לצאת חמישי אחה"צ , לרדת דרומה, לישון , לטייל שישי, להגיע למפגש, לטייל קצת שבת ולזרום צפונה ברגיעות ...

מתאים לי שישי.

מאיר, חשבתי לתומי שחמרמורת זה שהגוף מוצף בכל מיני חרא שתופסים את הרצפטורים ומונעים ממנו חמצן .. מה שאומר בעברית פשוטה, שהגוף חנוק .... אבל לא ניתווכח על זה. אני לא שותה וודקה של 7 שקל ( כי לא מצאתי פחות מ 20 לליטר :-) ) אבל זה עניין של כמות. לא אמרתי לא לשתות אלכוהול, ( למרות שאני אישית די נימנע מזה ) אלא פשוט תמהתי מדוע יש לנסוע כמה מאות ק"מ על מנת לשתות עד דלא ידע ( מה גם שזה חג סוכות ולא חג פורים ! ) אין לי כלום נגד כוסית פה ושם.

בכל מקרה, אני את הכוסית שלי נותן למי שרוצה. אני שותה דיאט ספרייט קר אש !

:-)

הצפרדע
02-09-07, 21:09
אין לי כלום נגד כוסית פה ושם.

בכל מקרה, אני את הכוסית שלי נותן למי שרוצה.
:-)

הלו, הלו, חבוב, על איזה כוסית מדובר?? מישהי על רמה?
היא בכלל מסכימה? אין לנו ענין להסתבך אח"כ עם תלונות.....:mrgreen:

ד ו ר ו ן
03-09-07, 07:42
מאיר, חשבתי לתומי שחמרמורת זה שהגוף מוצף בכל מיני חרא שתופסים את הרצפטורים ומונעים ממנו חמצן .. מה שאומר בעברית פשוטה, שהגוף חנוק .... :-)
לא חנוק אלא מיובש,
הסיבה העיקרית היא שאלכוהול הוא חומר משתן, אתה פשוט משנה את מאזן האלקטרוליט בגוף כמו במצב התייבשות ואז כמו בהתייבשוות כואב הראש.

חצי ליטר איזוסטאר\משקה איזוטוני לפני השינה ואתה קם כאילו לא היו דברים מעולם..

גיא
03-09-07, 17:30
איזוטוני זה כל האקס אל למינהם ?

או הג'לי של רוכבי האופניים ?

six 4 life
03-09-07, 18:33
ואני שוב שואל-
מבחינת המערכת או מי שמחליט מה, אין סיכוי לשנות את יום המפגש משישי לחמישי כדי שמסלולים יוכלו לצאת מהמכתש והלאה בבוקר שישי?

נמרוד
03-09-07, 20:19
אני חושב שרוב האנשים מעדיפים שישי. זה לפחות ממה שבדקתי, הרוב מתכוונים לטייל שישי שבת. לא מבין מה הבעייה לטייל ולחנות ליל חמישי עצמאית? אם אתה צריך עזרה בתכנון מסלול אטרקטיבי לחמישי-שישי-שבת שיגיע גם לחניון, יש לך כאן את יונתן ועוד הרבה יועצים אחרים.

ד ו ר ו ן
03-09-07, 21:57
איזוטוני זה כל האקס אל למינהם ?
או הג'לי של רוכבי האופניים ?
לא יודע מה זה האקס למיניהם,
יש אבקות או נוזל מרוכז שמכינים מהם נוזל לשתייה(בגדול טעם של זיפ עם הרטמן).

אנחנו בגדול גם חושבים על חמישי באזור ולהגיע לשישי למפגש.

קיד
03-09-07, 22:15
האם מישהו אמר תחרות נושאת פרסים בתחום הג'יפאות?

תחרויות זמן

החדרת פנימית לגלגל מפונצ'ר.
החדרת עוגן לקרקע עבור כננת , על העוגן להחזיק את הסופה של מאיר במנוע מלא.
הבערת אש והכנת מנת סטייק אחת עד מצב של BLOODY AS HELL.
סיבוב הג'יפ על צירו 90 מעלות ללא שימוש בכננת.
תחרויות איכות

הרמת סככת צל.
מתיחת ערסל.

הזוכה המאושר יקבל 10 ליטר בנזין מכל אחד ממשתתפי הארוע......

מוני, אתה רוצה להיות שופט או משתתף?
בברכה,
קיד.

yoav
03-09-07, 22:16
לא חנוק אלא מיובש,
הסיבה העיקרית היא שאלכוהול הוא חומר משתן, אתה פשוט משנה את מאזן האלקטרוליט בגוף כמו במצב התייבשות ואז כמו בהתייבשוות כואב הראש.

חצי ליטר איזוסטאר\משקה איזוטוני לפני השינה ואתה קם כאילו לא היו דברים מעולם..

חצי נחמה..
אלכוהול אכן מייבש וזו כנראה הסיבה לכאבי הראש. שתיה מרובה יכולה לכן תאורטית למנוע את הבעיה , ומשקה איזוטוני קל וחומר....בררררם: מסתבר שהאלכוהול מייבש בשני מנגנונים שונים:
1. האתנול עצמו מופרש בשתן ומעלה ריכוז המומסים בו- ואז "גורר" עמו בדרך החוצה הרבה יותר מים ממה שהגוף צריך להפריש. ייבוש. תשתה יותר- פתרת את הבעיה (ממשקה איזוטוני יספגו יותר מים יותר מהר אז בכלל טוב)
2. האתנול מסתבר, גם חוסם את הקולטנים להורמון נגד השתנה, שמצויים בכליות, ושמאפשרים למוח לפקוד על הכליה לצמצמם בהפרשת השתן במצבי יובש.אז לא מספיק שמתיבשים, כשהמוח מנסה לצמצם נזקים- מנגנון ההגנה הטבעי נגד ההתיבשות מנוטרל. וזה שתיה מרובה לא כ"כ פותרת (פותרת חלקית).
זה כמובן הכל בתאוריה. בפרקטיקה לכל אחד השיטות שלו להתגבר על הנגאובר, החל ממשקאות וכדורים, דרך להוסיף עוד אלכוהול לחגיגה בבוקר (שזה גם עוזר כי חלק מכאבי ראש הם בעצם סינדרום גמילה בקטן- להלן מנגנון אחר בכלל לכאבי הראש), קפה והרבה, משקפי שמש, מקלחת קרה, מקלחת חמה, 3 פעמים ברכת הגומל, וכלה בסתם לבהות במחוגים ולחכות שהזמן יעבור (שזה תמיד עובד).
והכל כמובן תופס..http://jeepolog.com/forums/images/smilies/icon_smile.gif

ד ו ר ו ן
03-09-07, 22:32
יואב,
בעוונותינו ניסינו את עניין המשקה האיזוטוני יותר מפעם אחת-עובד מעולה, בייחוד כי הוא נספג טוב יותר ממים רגילים.
חצי ליטר~ הספיק כדי לקום בלי תופעות לוואי לעומת כמות רבה בהרבה של מים נטו שצריך כדי להשיג אפקט דומה.

yoav
03-09-07, 23:19
יואב,
בעוונותינו ניסינו את עניין המשקה האיזוטוני יותר מפעם אחת-עובד מעולה, בייחוד כי הוא נספג טוב יותר ממים רגילים.
חצי ליטר~ הספיק כדי לקום בלי תופעות לוואי לעומת כמות רבה בהרבה של מים נטו שצריך כדי להשיג אפקט דומה.

ברור.
בגלל זה הדגשתי את ההבדל בין התאוריה למעשה.. כל השאר היה רק העשרה.
אגב- כ"כ הרבה אנשים מרוכזים בערב אחד...אפשר לעשות ניסוי מדעי לשיטות השונות..:-)

גיא
04-09-07, 06:12
הזוכה המאושר יקבל 10 ליטר בנזין מכל אחד ממשתתפי הארוע......

ומי שנוסע על סולר ? ... :evil:

דרור ברלי
04-09-07, 08:02
ברשותכם אני חוזר לנושא המקורי של השרשור - מיקום החניון.

חניון הגבס בעייתי כי חלקו הגדול בכלל במדרון שלא מאפשר לינה, ורובו ככולו טרשי מאוד. אני לא מדבר על חלוקים קטנים ועגלגלים אלא על אבנים חדות וממש לא קטנות.
השטח שנקי מהאבנים ומאפשר הקמת אוהלים (בצמוד לקיר) מצומצם יחסית לכמות כזו גדולה של רכבים. בנוסף הוא חשוף לגמרי לשמש בבוקר (מחייב הצבת הג'יפ כמחסום מפני השמש ושינה בצמוד אליו) אבל זה לדעתכם עניין משני...

מוני אורבך
04-09-07, 08:09
קיד - לי אין שום נטיה לסוג כזה של תחרויות, אבל אם רוצים אותי בתור שופט, אכנע לדין התנועה.
לעומת זאת לראות תצוגה של המפלצת של ברוך או לשמוע כמה סיפורי מסע של השימשוני, נשמע הרבה יותר טוב.
בכול מקרה נראה כאילו ההצעה נפלה על אוזנים ערלות...

מאיר רוטברג
04-09-07, 08:22
דרור , החלק החשוב של הערב כבר סגור ,

הרבה אלכוהול, בחינת התגברות באופנים שונים,
גיא שותה ספרייט קר אש ,
החלק המישני הוא שהפך לעיקרי זה שהחניון במצב כפי שתארת אינו ראוי לכמות אנשים כזו מרובה וחייבים בדחיפות למצוא מקום אחר

דרור הראל
04-09-07, 11:02
שלום,
מפגש ביום שישי,בהחלט מהווה בעיה למי שמטייל מיום חמישי עד שבת.מפגש גיפולוג הוא המוני,הרבה חברים וצריך להגיע אליו עם מלאי כיבודים מתאים ומספיק בירות קרות במקרר (גם מספיק פחמים כדי שלאייל שתמיד מגיע מאוחר יהיה מנגל דולק לשים עליו את הבשר שלו).מקרר שירוקן ביום שישי יהיה קשה למלא אותו לקראת שבת (במידה של מפגש ביום חמישי,ניתן לבצע "מלא מחדש" במצפה).
למרות הרצון העז להתחשב במטיילי ה"לייט" המתקשים לבלות שני לילות רצופים בשטח,יש להבין שחלק לא קטן מהמטיילים ה"כבדים" תרתי משמע יצאו לשטח כבר ביום ה' והמהדרין ביום ד'.זהו זמן חופש מלימודים ועבודה והיזדמנות מצויינת לטיול ארוך.כמו כן איזור מצפה לסוג הטיולים המדרימים מהווה בדרך כלל את היום הראשון של הטיול ולא את מרכזו.
אני מתקשה להבין למה להתעקש על יום שישי כשיש סוף שבוע ארוך ומצויין,כמו כן ישנה התחשבות רבה מבחינת בחירת המיקום,באלו שבאים רק למפגש,או ישר למפגש ולעומת זאת פחות הבנה לצרכים של שאר המטיילים ולהגיון של ניצול סוף שבוע ארוך של חג.

בכל מקרה זוהי המלצתי,אני מניח שחברי ואני המתכננים לצאת כבר ביום ד' בערב או ה' בבוקר,נתקשה להגיע ביום שישי כשסיום הטיול שלנו בשבת הוא טבילה בים.

והכי חשוב,מפגש ביום שישי בערב זה "חילול שבת".

דרור הראל

נמרוד
04-09-07, 11:46
שמעו, אין כאן משהו עקרוני בתאריך, חמישי טוב באותה מידה מבחינתי (אני חושב הפוך מדרור - לגמור בלילה הראשון את הבשר הטוב והבירות הקרות ואז להגיע למפגש רעב :twisted: ).

אפשר לעשות כאן סקרון קטן - מי שזה באמת מהותי עבורו, חמישי או שישי, שיגיד, ונראה מה מתאים לרוב האנשים.

הצפרדע
04-09-07, 12:00
לעומת זאת לראות תצוגה של המפלצת של ברוך או לשמוע כמה סיפורי מסע של השימשוני, נשמע הרבה יותר טוב.
בכול מקרה נראה כאילו ההצעה נפלה על אוזנים ערלות...

דוקא אזני כן קשובות.

לא חשבתי לבוא למפגש עם החרגול, אבל אם יהיה מי שידאג להובלתו לשם והחזרתו, נראה לי שאפשר יהיה לארגן הדגמה, הסבר טכני וכו', ואפילו איזשהו "מופע אימים של ברוך וששת המגפיים"....:-D

אין לי התנגדות להיות חלק מתכנית כזאת, בשילוב עם אטרקציות אחרות או בלעדיהן.

הכדור מצוי עתה בידי המארגנים, ככל שיש לאירוע הזה אירגון כלשהו, למעט פרסום מודעה בפורום.

מאיר רוטברג
04-09-07, 15:22
[לא חשבתי לבוא למפגש עם החרגול, אבל אם יהיה מי שידאג להובלתו לשם והחזרתו, נראה לי שאפשר יהיה לארגן הדגמה, הסבר טכני וכו', ואפילו איזשהו "מופע אימים של ברוך וששת המגפיים"....:-D

למה מופע אימים?? אתה מופיע בעירום????אזי אתה צריך 7 מגפיים:lol: :lol:

לגבי הסקר אני בהחלט מתכוונן ליום ה.

לגבי השאלה של ברוך(מוביל) שווה לשים שאלה דביקה ,קופצת בעניין

six 4 life
04-09-07, 23:28
אנחנו בעד ערב חמישי.

tomer s
05-09-07, 08:12
חמישי בערב!

lior...
05-09-07, 08:59
חמישי יותר מתאים.

T-REX
06-09-07, 00:42
חמישי בערב, גם לדעתי. 8-)

samorai
06-09-07, 06:17
אני דווקא הייתי יותר מעדיף את יום שבת . :lol:

חהה לא סתם את אבל אני יותר מעדיף את יום שישי ובהרבה .

bobsfog
06-09-07, 08:33
דוקא אזני כן קשובות.

לא חשבתי לבוא למפגש עם החרגול, אבל אם יהיה מי שידאג להובלתו לשם והחזרתו, נראה לי שאפשר יהיה לארגן הדגמה, הסבר טכני וכו', ואפילו איזשהו "מופע אימים של ברוך וששת המגפיים"....:-D

אין לי התנגדות להיות חלק מתכנית כזאת, בשילוב עם אטרקציות אחרות או בלעדיהן.

הכדור מצוי עתה בידי המארגנים, ככל שיש לאירוע הזה אירגון כלשהו, למעט פרסום מודעה בפורום.

אני תומך בברוך
אני חייב לראות את המפלצת הזאת פועלת....

אמא, אבא, דוד ברוך יכול לבוא לשחק איתנו??

PAUL
06-09-07, 14:53
אני לא יכול להגיע (מרותק למיטה עד אמצע אוקטובר)

ואני דורש המון המון המון ת-מ-ו-נ-ו-ת!
תמונות מהמפגש!
תמונות מהטיולים!

ועוד תמנות!!!

תודה! ותהנו!

גיא
06-09-07, 19:58
איפה החניון יוצא בתא השטח המדובר ?

יונתןמצפה
06-09-07, 22:54
ממש איפה שכתוב מחצבת גבס...
כ- ק"מ צפ' מע' על הכביש מהמפגש עם הסימון האדום.

ד ו ר ו ן
07-09-07, 08:53
יש סוג של התעלמות ממה שדרור העלה?
במחשבה שנייה הוא צודק, רוב האנשים יאלצו לישון באלכסון לא קטן, השטח שיש שם להקמת מאהל מפולס~ קטן יחסית,רוב השטח הוא מדרון.

מה שמחזיר שוב את אפשרות גוונים, ומה עם חניון ברק?

יונתןמצפה
07-09-07, 22:34
יש סוג של התעלמות ממה שדרור העלה?
במחשבה שנייה הוא צודק, רוב האנשים יאלצו לישון באלכסון לא קטן, השטח שיש שם להקמת מאהל מפולס~ קטן יחסית,רוב השטח הוא מדרון.

מה שמחזיר שוב את אפשרות גוונים, ומה עם חניון ברק?

מכיוון שאני רק הצעתי אפשרויות ולא זה שמחליט אני לא יידבר בשם המארגנים. בכל אופן, לאחר ההודעה הנ"ל ירדתי שוב להתרשמות נוספת מהחניון.
נכון שחלק גדול מאד מהחניון הוא בשיפוע, אבל עדיין, ביחס לכל שאר החניונים במכתש יש הרבה יותר שטח טוב (לא משופע) לעומת האחראים. החלק הרחוק מהכביש במחצבה שטוח לחלוטין והוא גדול מאד. כמו-כן, כל החלק שמעל המחצבה (לכיוון שביל ההגעה) שטוח לגמרי. אם כי "מרופד" בחצץ גס יחסית... (לא משהוא שמזרון טוב לא פותר...). גם בחלקים המשופעים יש לא מעט מקומות שבהם השיפוע סביר ביותר.
לגבי הגוונים- אני ממש לא ממליץ. אמנם שטח החניון גדול, אבל בפועל, המקומות הטובים הם ספורים והרבה רכבים שיגיעו פשוט יגרמו לחסימות בתוך החניון.
לגבי הברק- לא ממש זוכר את הגודל, אבל לדעתי הוא קטן משמעותית.
יש גם את האופצייה של נקרות מערב, אבל ב"סימולצייה" שעשיתי, ייכנסו שם 50 רכבים בלחץ ובקושי!
אמנם לא הייתי במפגש הקודם, אבל ממה שהבנתי, צריך להתכונן לאופצייה של כמות גדולה מאד של כלים. חניון הגבס הוא אחד היחידים באיזור (אם לא היחיד) מיכול להכיל כמות גדולה כזאת של אנשים ורכבים.
מה שנכון (וזה תקף לכל חניון) זה שמי שיגיע קודם ייזכה למקום מוצלח יותר. ככה זה. אבל בגדול, יש הרבה מקום שטוח וטוב גם לכל מיני מאחרים למיניהם...
יונתן

נמרוד
09-09-07, 09:27
אני סומך על יונתן במיוחד אם הוא בדק שוב. לפני המפגשים הקודמים עשיתי סיורים וזה מעניין מאד להסתכל על השטח בצורה אחרת, ולראות שהרבה חניונים מסודרים ושטוחים שנראים גדולים בעצם מתמלאים לגמרי מ20 ג'יפים.

לגבי תאריך החניון - אחרי דיון וסיכום של מה שנכתב כאן והודעות פרטיות וטלפונים... היה הכי טוב לקיים חניון ביום חמישי וגם ביום שישי... :D

אבל צריך לחתוך, אז נשאיר את התאריך המקורי, יום שישי 28 לספטמבר. אין מניעה לקבוע שגם ביום חמישי, אפילו באותו מקום או במקום אחר - מי שלא הבין את רוח הדברים, לא מתוכננים שום דוכנים במות וליצנים. המפגש התחיל בסך הכל כהזדמנות לפגוש קבוצה גדולה יותר של מטיילים ללילה אחד, אם זה להפגש עם חברים וותיקים (יש אנשים שאני פוגש פעם בשנה בערב הזה) ואם זה לפגוש ולהכיר את פרצופים חדשים, כאלו שהצטרפו לפורום בשנה האחרונה. לתת לילדים לפגוש חברים, להשתולל עד שהם נופלים לתוך האוהלים, ואחרי זה לשבת לתוך הלילה על בירה ובשר טוב מסביב למדורה.

lizard
09-09-07, 09:37
יש גישה בסופו של דבר לפרייבטים או לא?

יונתןמצפה
09-09-07, 12:01
יש גישה בסופו של דבר לפרייבטים או לא?

חניון הגבס נגיש לכל רכב!

דרור ברלי
09-09-07, 13:04
מה שאתם קוראים "חצץ גס" זה אבנים חדות וגדולות.
חדות ברמה של קריעת רצפות של אוהלים ופינצ'ור מזרנים מתנפחים.
שינה במדרון זה רע. מאוד לא נוח, ולא משנה איכות המזרן.

השטח המפולס קרוב לקיר מצומצם יחסית. כדי לתפוס מקום טוב שמאפשר שינה בכיף צריך להגיע ממש מוקדם, וכל אלה שיגיעו מאוחר יותר יצטרכו לסבול או להתרחק. אם אתם שואלים אותי - החניון הזה ממש לא מציאה.

נמרוד
09-09-07, 15:00
טוב, קודם כל חברי להנהלה הפנו את תשומת ליבי שלגבי התאריך, מה שהחלטנו זה בעצם להיפך ממה שכתבתי הבוקר - כן נקדים את החניון ליום חמישי... אז התאריך הוא 27 לחודש, יום חמישי.

לגבי המיקום - אם הדעות על חניון הגבס חלוקות אז איזה עוד אלטרנטיבות יש לנו? המיקום הכללי ליד מצפה דווקא ממש נראה לי.

itay-rover
09-09-07, 15:35
חזרתי אתמול מטיול בערוד ובעשוש.
ישנו בחניון לילה של בארות עדה.אני מכיר את החניון מהעבר,אבל אני חייב לציין שהוא הפתיע אותי ממש לטובה.
גישה אל הכביש ברחק של כשישה ק"מ בדרך עם הדורים מעצבנים,אבל שום דבר מעבר לזה ואין כל בעיית ניווט.כמובן שלדעתי יש צורך בתיאום עם פקח,כיוון שבטוח יהיו אנשים שיגיעו בלילה.

מאיר רוטברג
09-09-07, 15:52
ראשית אני שמח על החלטתכם לתאריך סופי יום ה,

אם שם החניונים לא מתאימים למה להתעקש על האזור ,
בסוף יצא שכרינו בהפסד ,
אם אין חניון תואם ל כ 70 כלי רכב וחברים זה להערכתי מה שהיה במפגש הקודם
אזי אולי באזור באר שבע או לפני מצפה רמון , חבל על ההתעקשות של 20 דקות נסיעה על כביש ולהתקע בחניון שגם יהיה צפוף מדי וגם לא נוח,

אמון עלי הערתו של דרור לגבי המשטח הזוויתי והן האבנים החדות,
לא לשכוח חלקינו לפחות מגיעים עם ילדים ,
ילדים ,חושך,אבנים חדות זה מתכון רע ביותר!!!
חברה התברגנו למחצה אין ברירה צריך להיות מציאותיים

נמרוד
09-09-07, 16:06
אז יאללה, הצעות קונקרטיות.

בארות עדה בעייתי בגלל החושך, ואני לא חושב שזה נכון מבחינתנו לבקש או לצפות להנחות כלשהן מהפקח. חוק זה חוק.

דרור ברלי
09-09-07, 16:38
בארות עדה בעייתי בגלל החושך?
אז שהחברים יגייסו קצת משמעת עצמית, ייצאו מהבית בזמן ויגיעו לפני החשיכה. אני גם לא רואה שום בעיה לתאם עם הפקח באופן חד פעמי שיאפשר לאנשים להיכנס למהכביש עד לחניון. זה לא נסיעה של עשרות קילומטרים אלא קפיצה קטנה.

לי זה כבר לא משנה כי הקדמה ליום חמישי מונעת ממני להגיע בכלל. תהנו!

IlanHadar
09-09-07, 18:27
רחוק - חניון הלילה בנחל פארן.

קרוב - איזה חבר שישאיל שדה ללילה באזור בתרונות רוחמה, כאן מובטח שיגיעו 200 ולא 70.

גל מגל
09-09-07, 18:59
חניון שטוח ומפולס :
חניון במישור ימין גדול ורחב
עין ירקעם גדול וגב מים באזור
החניון בנחל פארן אינו מאושר לחניית לילה !!!

shachar
09-09-07, 19:47
חניון שטוח ומפולס :
עין ירקעם גדול וגב מים באזור

האם ירוחם או דימונה נחשבים רחוקים ?
זה נותן מספיק מסלולים כולל לאילו שיעלו צפונה דרך ים המלח או שבאים מהבקעה.
באיזור עין ירקעם יש מספר חניונים.
152840 1039344
152133 1040146
157328 1040265

אזור עין ירקעם היתה גם הצעה שלי,

גיא
09-09-07, 19:55
אזור ירוחם אני מקווה שלא ליד האגם, משהו נורא מה שהולך שם עם היתושים.

אני מנסיון אומר שאי אפשר להגיע לשם. לא נעים זה בעדינות ולא ניסבל לחלוטין ובטח לא עם ילדים.

אפשר להציע את המשטח שצמוד מדרום לצומת ציחור ?

אין צל אבל יש לכולם זמן להתארגן על רשת :-)
חול נעים לשינה, חלק ונטול אבנים לחלוטין.
במרחק דקות נסיעה מבאר אשלים למי שרוצה להתארגן על מים או להתקלח על חשבון מקורות.

הצפרדע
09-09-07, 21:22
קרוב - איזה חבר שישאיל שדה ללילה באזור בתרונות רוחמה, כאן מובטח שיגיעו 200 ולא 70.

וואללה זה רעיון!!

למה ללכת לסוף העולם כשאפשר לקיים מפגש קרוב שאליו יגיעו הרבה יותר אנשים?

מה קדוש בדרום הרחוק?

ממילא אין תכנית למפגש, אז מה זה כבר משנה אם יתקיים קרוב למרכז(יחסית)?

ryanai
09-09-07, 21:27
אפשר ללכת על החורשה של גבעת הגנרלים ליד באלי"ש (חורשת "מרכוף") או יותר דרומה יש חורשה נוספת ממערב לטללים (חורשת "מוגזם")

לא רחוק.
יש צל בבוקר.
חול דיונות נעים מתחת לראש.

ויש מקום לגדוד :twisted:

גיא
09-09-07, 22:09
מה ש"קדוש" בדרום, הוא שאנשים ( אני ) מנצלים את החופש לטיול של יותר מלילה אחד.

אם המפגש הזה לא יהיה בדרום אז מי שמגיע למפגש בלבד יהנה ... זה נכון, לעומת זאת, מי שמגיע למפגש באמצע טיול או תו"כ טיול ... לא יגיע.

ואז לא תהיה לך בעיית מקום כי יהיו הרבה פחות.

אבל אז אתם יכולים לערוך את המפגש בבור. זה הכי קרוב ויש גם מקום לשעשועים וגם קרוב לבית ( שלכם ).

שלושת הגרושים שלי.

asafk
09-09-07, 22:21
אפשר ללכת על החורשה של גבעת הגנרלים ליד באלי"ש (חורשת "מרכוף") או יותר דרומה יש חורשה נוספת ממערב לטללים (חורשת "מוגזם")

לא רחוק.
יש צל בבוקר.

יש בזה משהו...

אסף.

הצפרדע
09-09-07, 23:07

נו, נו, זה כבר נשמע מצויין.

אם הולכים על מקום של דיונות, אני מתחייב לבוא עם החרגול נעול בצמיגי הכפות,
ולעשות לכל מי שירצה סיבוב + עליות + רייסים כאלה שרכבת שדים תהיה צחוק על ידם.
בכל זאת 6 צמיגי כפות על רכב ששוקל פחות מ - 2.5 טון ומנוע של 550 כ"ס, זה דבר
שלא תשכחו אף פעם.

נמרוד
09-09-07, 23:09
וואללה זה רעיון!!

למה ללכת לסוף העולם כשאפשר לקיים מפגש קרוב שאליו יגיעו הרבה יותר אנשים?

מה קדוש בדרום הרחוק?

ממילא אין תכנית למפגש, אז מה זה כבר משנה אם יתקיים קרוב למרכז(יחסית)?

רעיון מצויין ברוך - למפגש הבא. את ההסבר למה בסוכות הולכים דרומה, גיא כתב. זה המסורת של המפגש הזה.

חורשת מרכוף - ישנתי כבר השנה. תודה. לא בא לי שהילדות שלי יסתובבו בתוך שדה מוקשים, גם אם המוקשים מסומנים בסרט לבן - נייר טואלט. גועל נפש של מקום, ולא במוקד של אזור טיולים מעניין.

הצפרדע
09-09-07, 23:27
את ההסבר למה בסוכות הולכים דרומה, גיא כתב. זה המסורת של המפגש הזה.

יפה לכם.

תעשו חיים ותהנו, ה - 20-30 שיגיעו.

נמרוד
09-09-07, 23:42
ברוך - לא לעניין. המפגש הזה הוא בעל אופי מסויים, ומתקיים פעם בשנה - במדבר. בלי קשר, אפשר לקבוע תאריך למפגש הבא, חודש-חודשיים אחרי, באזור המרכז, עם דיונות. אין סתירה בין הדברים.

הצפרדע
10-09-07, 00:07
לא מעונין להתוכח, אבל חייב לומר שההיצמדות התמוהה הזאת ל"מסורת" עולת ימים, מיותרת ומנוגדת לרוחו ולבסיסו של המפגש - הכוונה צריכה להיות להרחיב את חוג הנפגשים כמה שיותר לטובת החברים, לטובת רוח הג'יפאות ולתועלת האתר והפורום.

תקיעת המפגש במקום מרוחק המונע מרבים וטובים להגיע, איננה אלא תקיעת מקל בגלגלי האירוע החיובי הזה, והכל בשם "מסורת" שבקושי התחילה להתגבש.

אבל מה, קטונתי.

גיא
10-09-07, 00:13
מדוע ברוך?

בסה"כ מדובר על 3 ימים מתוך 364 ....

רפאל
10-09-07, 17:05
שלום לכולם

אולי המקום עוד לא נקבע אבל למה יום חמישי.
מה לעשות אנחנו אנשים עובדים (כן גם בחול המועד) ולמה הצורך בלקחת שני ימי חופש לטובת המפגש (מה לעשות עובדים גם בשישי).
למה לא לחזור לתוכנית הראשונה של שישבת ???

אם המפגש יערך בשישבת תוסיפו עוד 4 אנשים.
אם לא אז לא.

רפי

gooja
10-09-07, 19:00
קטונתי, אבל אני סבור שיש משהו במה שהצפרדעון אומר.
לא כולם פריקים של מדבר, והיו מעדיפים מפגש כזה באיזור שמצוי פחות מ -3 שעות נסיעה מהבית. (אם כי למפגש בחורשן, רבע שעה מהבית, לא הצלחתי להגיע...)

(מבחינתי, המפגש ביום ההולדת שלי, ויש סכנה שאשתי תטיל ווטו, בצורה של "גם ביומולדת אתה עם הג'יפ ולא בבית ?")

אפי צ.

גיא
10-09-07, 19:22
אבל מה הבעיה לעשות מפגשים, 20 אולי 30 בשנה בחורשן ובצינור ובכוכב הירדן ....

ואחד במדבר ?

לא מצליח להבין מדוע זה חייב לבוא אחד על חשבון השני ?

ולגבי התאריך, אני גם חושב ששישי עדיף.

asafk
10-09-07, 19:29
המפגש הוא במדבר כי הוא בסופ"ש של טיולים, ומה לעשות, שם אני אוהב לטייל. המפגש הוא לכבוד פתיחת עונת הטיולים- זה הנושא שלו. מפגש להשקת החרגול, למשל, יהיה מן הסתם קל"ב. אגב, גם המפגש להשקת האוטו שהיה לי פעם, היה קל"ב.
בואו נסגור את העניין הזה, בסדר?

אסף.

רכס חיים
10-09-07, 20:36
הייתי מציע למארגנים להביא בחשבון שבמועדים המדוברים יכולים להיות כבר גשמים ,רוחות חזקות ואפילו שטפונות.על פי ניסיוני ועובדת איחור הגשמים בשנים עברו,השנה אמורה להיות עם גשמים וחורף מוקדמים.בכל מקרה הייתי לוקח בחשבון את התנהגות האתר באם זה אמנם יקרה, בכדי לא להיות מופתע ממצבים מסוכנים שנוכחים בהם משפחות וילדים.

דרור הראל
10-09-07, 20:58
קודם כל,ברכות להעברת המפגש ליום ה'.
רפי לדעתי 27 לחודש הוא יום שבתון.
מה עם חניון בנחל עידן?האזור,אינו שמורת טבע,קרוב לכביש ונותן תחושה של מדבר,לא חייבים להתפרש במקום הקבוע לי הקיר,אלא בשטח הגדול במרכז.
כמו כן מקום יציאה מעולה לטיולים לכל צפון,דרום,ומערב.

יוני 5 תמנע בבקשה מלהאשים אותי בחשיפת המקום,להזכירך בפסח הקודם היו שם כ150 רכבים ולפי זכרוני לפחות 20 היו שם0 בעקבותיך,שאר ה130 באו בעקבות קטנוע.

דרור הראל

PW
10-09-07, 21:21
יקירי:
נחל עידן חשוד במיקוש.
אני יודע שתיכף יבואו הגיבורים שיספרו שהם נסעו לכל אורכו עם קורקינט ממונע ב67' - ברוורס עם יד אחת קשורה מאחורי הגב והנה הם פה כדי לספר על זה.
ועדיין, מפגש של הרבה גי'פים, בלילה. בחושך, בערוץ חשוד במיקוש - בעייתי משהו.
מול בורות רמליה יש כמה משטחים גדולים מתאימים להפגנה ודרומית לבורות ע"י מפגש הדרכים יש חורשה גדולה עם קיבולת מענינת.
יכול להיות מקום טוב.

גיא
10-09-07, 21:49
אולי איזור נחל אביה ?
זה לא שמורה ואם אני זוכר נכון יש שם מקומות שהנחל ממש ממש רחב.

דרור ברלי
11-09-07, 00:14
ברכות?
על מה? העברת המפגש ליום חמישי דפקה (ממש ככה, כי אין מילה אחרת לתאר את זה) כמה וכמה אנשים שחיכו למפגש הזה כבר זמן רב... אנשים שמה לעשות, עובדים ביום שישי בבוקר. אנשים שעשו סידור עבודה והתחייבו על דברים ללקוחות ולמשפחה לפי התאריך המקורי של המפגש, שזה 28 לחודש.
אם מישהו מאלה שהשינוי הזה בתאריך קילקל להם את התוכניות ורוצה בכל זאת לעשות חניון לילה בשישי בערב (בלי קשר למפגש ג'יפולוג) ולטייל בשבת, שייצרו קשר איתי, נארגן לנו משהו חלופי.

גיא
11-09-07, 06:13
דרור

תתחיל במקום

הכי חשוב זה המיקום כדי לתכנן את המסלולים של היום השני והשלישי.

אני לא יודע מה עם השאר אני אבל לא מתכנן מסלול בדקה שלפני שיוצאים מהבית.

וכן, אני חושב שלהכריז תאריך ואחרי זה לשנות זה לא ממש בסדר.

דרור הראל
11-09-07, 07:46
יקירי:
נחל עידן חשוד במיקוש.
אני יודע שתיכף יבואו הגיבורים שיספרו שהם נסעו לכל אורכו עם קורקינט ממונע ב67' - ברוורס עם יד אחת קשורה מאחורי הגב והנה הם פה כדי לספר על זה.
ועדיין, מפגש של הרבה גי'פים, בלילה. בחושך, בערוץ חשוד במיקוש - בעייתי משהו.
מול בורות רמליה יש כמה משטחים גדולים מתאימים להפגנה ודרומית לבורות ע"י מפגש הדרכים יש חורשה גדולה עם קיבולת מענינת.
יכול להיות מקום טוב.

PW ,יקירי
קבל תיקון-עידן 1 ליד נחל עידן מאחרי תמרי מושב עידן

דרור הראל

נמרוד
11-09-07, 08:12
בואו נעשה קצת סדר...

המפגש מטרתו להפגש במהלך טיול, לעשות חניון משותף. אין לו מטרה שיווקית, אין מטרה לשבור שיאים במספר המשתתפים - בשביל זה באמת הרבה יותר מתאים מפגש שישי אחה"צ במרכז הארץ - ובטח שאין לו מטרה לפגוע באף אחד.

ראו מקרה דרור ודרור. אחד מברך ואחד מקלל. ברור שאין תאריך (או מקום) שיתאים לכולם. לפי מה להחליט? רוב? החלטה שרירותית? של מי - שלי? למה אני צריך להכעיס חבר?

אם אין חשיבות למסורת - כמו שכתבו כאן - אז מה אכפת לכם שאת המפגש הזה אנחנו עושים בסוכות בדרום הרחוק, ואת המפגש הבא נעשה בדיונות במרכז הארץ? אם יש כל כך הרבה הצעות, והרבה חברים שלא יוכלו להגיע ביום זה או השני, ולמקום הזה או למקום האחר... אז יש שתי מסקנות, אחת חיובית ואחת שלילית:

החיובית היא שללא ספק, יש צורך בעוד מפגשים אמיתיים, מעבר לאחד וחצי שניים שהיו בכל שנה :grin: מיד אחרי סוכות אפשר לתכנן את המפגש הבא לאזור נובמבר.

השלילית היא שעשינו טעות, מנהלי האתר, בכך שפתחנו את תכנון המפגש לדיון, זה השורה התחתונה. מי שחושב אחרת מוזמן להסביר לי מה בדיוק יצא מזה חוץ מחברים פגועים. היה צריך, כמו בשנים הקודמות, להכריז על תאריך ועל מקום וזהו. לצערי אנחנו מוכיחים את האמירה הישנה על מאה יהודים וכמה דעות יש להם... :(

בואו נסגור - המפגש השנה יהיה ביום חמישי, בחניון הגבס במצפה, מי שיבוא - יבוא, מי שלא מסתדר לו המיקום או התאריך - יהנה בכל מקרה גם במקומות וזמנים אחרים, ואפשר בהחלט לקבוע גם ביום שישי חניון נוסף - רק שכאן בעיית המיקום הופכת להיות לעניות דעתי בעייה מתמטית סבוכה ביותר כך שאני משאיר אותה למומחים אמיתיים...

יוני5
11-09-07, 09:19
נמרוד,

מה קפץ עליך ריגשי?

ברוך הוא עורך דין, דרור ברלי מוציא את כל תסכולי הלקוחות שלו, ודרור הראל הוא סתם פליט סודני שתמיד חושב שהכל מגיע לו - אתה מתפלא שהם מתלוננים?
אתה צודק לגבי דבר אחד, היה עדיף לקבוע מקום וזמן, ואח"כ לקבוע מפגש נוסף! ע"מ לענות לצרכים של כל האחרים.

אני מסכים עם ברוך שלא צריך לעשות מזה אידיאולוגיה. אפשר לעשות את זה באזור שמורת פורה, כן, צפונית לב"ש ביום חמישי, ואפשר מדרום לב"ש אחרי רמת חובב בואכה צומת הנגב או צומת משאבים. כך זה מספיק בדרום, אבל מאפשר תוך שעה ורבע לחזור למרכז.
לא ילך טוב? נעשה עוד מפגש השנה ובטוח נתקן לשנה הבאה
יוני5

דרור ברלי
11-09-07, 09:41
בוקר טוב!

להרבה אנשים יום חמישי התאים יותר, רבים אחרים העדיפו דווקא יום שישי (וקולם לא נשמע משום מה). זה בסדר וזה בסדר. הכוונות היו טובות.
הטעות הגדולה היתה לפתוח את זה לדיון. ההודעה על המפגש יצאה מספיק מוקדם כדי שאנשים יתארגנו, אבל אנחנו טעינו ופתחנו דלת לויכוחים ולמריבות. התאריך שונה, יש אנשים שנדפקו מזה. עכשיו חבל לשנות שוב ושוב ולשגע את כל העולם. ולכן מפגש ג'יפולוג הרשמי, הראשי, הגדול, יתקיים כמתוכנן בחניון הגבס ביום חמישי 27 לחודש.

אבל גם לאחרים, אלה שתכננו להיפגש בשישי בערב ולטייל למחרת, מגיע להינות.
אז אנחנו מכריזים כאן רשמית: יתקיים מפגש ג'יפולוג נוסף, קטן יותר, גם בשישי בערב!

מכיוון שהשרשור הזה הוכיח שבאמת על כל מאה יהודים יש 500 דעות, אז כדי להימנע מהבלאגן (בכל זאת למדנו משהו ממה שקרה כאן) קבענו מקום מפגש נוסף, והוא בלתי ניתן לשינוי ולא נתון לויכוחים. מי שרוצה - מגיע. לא רבים על זה ולא מתווכחים, כי באמת כבר אין כוח. מי שנפגש בערב הקודם ורוצה להיפגש שוב - בכיף ובשמחה. בואו בהמוניכם.

המקום שנבחר הוא בארות עדה.
מכיוון שהחניון ממוקם בשמורה ומרוחק כ-6 ק"מ מהכביש, תידרשו להגיע לפני שעות החושך. יש לכם מספיק זמן להכין את הג'יפים, לתכנן מסלולים, להיערך ולהתכונן ולצאת מהבית בזמן ולהגיע בזמן. זה הכל. סוף סיפור. בואו ותהנו.

נמרוד
11-09-07, 09:46
שני החניונים - גבס ועדה מסתדרים יופי אגב למי שמעוניין להגיע לשניהם (כמוני). אפשר לעשות סיבוב מערבי דרך הנקדות המערבי וערוד, או עיקוף עוד יותר גדול ולהגיע מכרכום, או עיקוף קטן יותר במקומות פחות מטויילים... ואפשר סיבוב מזרחי קלאסי של נקרות-דרך הבשמים עד מואה ואז לחזור בנחל עשוש, או פארן, או דרך הר כיפה... בקיצור כל האפשרויות פתוחות.

אז בסוף יש לנו מפגש כפול:

יום חמישי 27/9 בחניון הגבס (סמוך לכביש, אפשר להגיע גם מאוחר)
יום שישי 28/9 בארות עדה ( בתוך שמורה, נא להגיע לפני חשיכה!)

אני מתכנן להגיע לשניהם.

Juv
11-09-07, 09:58
אין כמו פשרה מפא"יניקית... :grin:

נמרוד
11-09-07, 10:08
בהחלט יובל, ליהודים יש 100 דעות אבל גם דרכים לפתור חילוקי דעות :grin: השרשור הזה ארוך מדי והשיג את מטרתו -
המשך תיאומים וריכוז כל הפרטים החשובים בשרשור החדש:

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?p=168763

-->