PDA

צפייה בגרסה מלאה : WasteGate של מנוע 2LT

השחר העולה
24-08-07, 13:15
שלום וברכה...

אז ככה- לאחר קצת חיפושים, שטיפות וכד' - אותר מקור הנזילה של במנוע של ההיילקס ואיך שזה נראה - המקור הוא המפעיל (Actuator) של ה wastegate.

1. האם יש למישהו אחד כזה תקין במחיר סביר? (לידיעה - מחירו בטויוטה 2200 ש"ח לפני מע"מ - למפעיל בלבד - יקר לכל הדעות).

2. אם אני לא מוצא מפעיל כזה מקורי / תחליפי - מצאתי מפעילים דומים אבל לאו דווקא של טויוטה או של דגם המנוע הזה חלקם בכלל גנריים ואני משער שאני אוכל להתאים אחד מהם גאומטרית לטורבו - סיפור הרבה יותר מסובך אבל אפשרי לדעתי. מה לחץ הגדישה המדובר? הבנתי ש 12.5PSI אבל אולי אני טועה ואני אשמח לקבל תשובה מהימנה בנושא. כמו כן - אם הבנתי נכון אזי דגם הטורבו שמותקן אצלי באוטו הוא CT-20? יש דרך לבדוק את זה?

תודה.

שחר.

tooshey
24-08-07, 15:28
שלום שחר
1.יש לי מפעיל כזה כמו שאתה מחפש.
2.על טורבו CT20 כתוב המספר בגדול על גוף הטורבו.
3.איזה שנה האוטו ומה מקור המנוע?
טורבו CT20 הגיע בד"כ על מנועים מיבוא.
היילקס והייאס "ישראלי" מקורי הגיעו עם טורבו שונה,מעט קטן יותר.
לא הבנתי מה בדיוק נוזל שם?אם מדובר בשמן,ככל הנראה זה מהמיסב של הטורבו מה שאומר שהטורבו בסוף חייו.
אין מה לשפץ,סיכויי הצלחה 1:3.

אם אתה רוצה מפעיל משומש במחיר סביר,תתקשר.
בברכה,טושי
054-4517924

השחר העולה
24-08-07, 16:18
אז ככה.

הרכב שנת 94 - המנוע אכן מייבוא וזה בערך מה שאני יודע עליו.

נשמע לי מוזר שהשמן יגיע מהמיסב אם כי יש סיכוי - הרי בסופו של דבר המפעיל לא מחובר ישירות לטורבו אלא דרך צינורית וואקום שמפעילה דיאפרגמה - הבנתי שממילא קיימת השפרצה מסויימת של שמן על להבי הטורבו לצרכי צינון כך שיכול להיות קצת שמן באויר אבל שוב, ידיעותי אינן כה מוסמכות. ההשערה שלי היא שהדיאפרגמה נסדקה או נקרעה (לא יכולתי לבדוק) ומשם יוצא השמן - מעניין אם יש השפעה מסויימת על ביצועיו (האם אנחנו מדברים על שסתום שהוא normally closed או open??).

בכל מקרה, בגלל מקורו הבלתי ידוע של המנוע - אזי הנחת העבודה הבסיסית היא שהטורבו עלול להחזיר נשמתו לבורא ביום מן הימים וזה יכול להיות גם היום, מחר או אפילו אתמול - בכל מקרה לא יוחלף עד שלא ימות (אני רק תוהה איך יודעים שהוא מת - כי לסחוב, הוא סוחב לא רע בכלל והנזילה קיימת מאז הקניה).

אני ארים אלייך טלפון בתחילת השבוע אבל עדיין אני אשמח לשמוע עוד הצעות אם יש למפעילים תחליפיים או מקוריים מארצות הנכר שיעלו מחיר סביר ויהיו חדשים מהשקית (הסינית יש לשער).

תודה.

שחר 9
24-08-07, 19:46
השחר העולה כתב :

"בכל מקרה, בגלל מקורו הבלתי ידוע של המנוע - אזי הנחת העבודה הבסיסית היא שהטורבו עלול להחזיר נשמתו לבורא ביום מן הימים וזה יכול להיות גם היום, מחר או אפילו אתמול - בכל מקרה לא יוחלף עד שלא ימות (אני רק תוהה איך יודעים שהוא מת - כי לסחוב, הוא סוחב לא רע בכלל והנזילה קיימת מאז הקניה)."

אתה לא רוצה שהטרבו ימסור את חייו לבורא כל עוד הוא על המנוע,
אני מניח שאתה לא רוצה לדעת שהוא מת ולקח איתו את המנוע.
טורבו זה החלק האחרון שעובדים איתו באחזקת שבר .

חבר עם פאג'רו חשב כמוך כי הרכב עדין סחב יפה וביום הדין
שטורבו הלך הוא התפרק ואת החלקים הוא חיפש באגזוז.
לא ממש נחמד ויצא גם יקר יחסית לטורבו 17000 ש"ח לטורבו חדש , המנוע היה "חינם".

אל תחכה למותו !!!
טפל בו בעודו בחיים.

בהצלחה

השחר העולה
24-08-07, 21:10
תגובה מקובלת..

מה שכמובן מוביל לשאלת מיליון הדולר...

איך יודעים שטורבו הולך להחזיר נשמתו לבורא?? רעש? ויברציות? טמפרטורה? הספק? זה בסופו של דבר חלק לא כל כך זול - אם יוחלף אזי סביר להניח שבקיט חדש וזו הוצאה לא מבוטלת... שערוך נכון אומר משהו כמו 5K אם לא יותר (ויתקנו אותי אנשים חכמים ומנוסים יותר).

חנן-ג'יפולוג
24-08-07, 22:46
השמן שטורבו לא תקין זורק, מגיע אל האינטרקולר (במידה ויש אצלך), ואחרי שהוא מגיע שם לכמות מסוימת, אתה ביום אחד לוקח סיבוב או נכנס לזווית כלשהי עם האוטו, השמן מגיע אל המנוע, נועל אותו הידרוסטטית, והמנוע מתפגר. אתה לא אמור לראות שמן בטורבו.

שחר 9
24-08-07, 23:32
ראשית זריקת שמן זה כבר סימן לא מרנין.
אבל תבדוק חופש במניפה משם תתחיל .
לא חושב שההוצאה היא מה שכתבת 5K נראה לי שהגזמת אבל אולי.
אבל כמו שאמרנו יותר יקר לתקן אחרי שהטורבו ישאב לך לתוך המנוע או כמו שחנן מספיק שרק השמן יגיע לשם , למרות שאני מניח שאתה נטול אינטרקולר .

תבדוק את המצב וטפל אל תזניח , זה עלול לעלות ביוקר.

tooshey
25-08-07, 14:58
אז ככה
טורבו תקין לא אמור לזרוק שמן.
הזעה קטנה של שמן בטורבו משומש זה סביר,אבל זריקת שמן בכמות שגורמת לטפטוף ממפעיל פורק הלחץ,זה מוגזם.
שסתום פורק הלחץ בטורבו סגור עם קפיץ ונפתח כשהלחץ בטורבו עולה על המותר כדי למנוע גידוש יתר במנוע.
ההפעלה ע"י לחץ הטורבו ולא וואקום.
טויוטה לא מעודדים שיפוץ טורבו ולכן אינם מוכרים קיט שיפוץ.
הבעיה בשיפוץ הטורבו זה לבצע איזון טוב של הציר.
מבירור עם משפצי טורבו עולה יחס הצלחה של 1:3,ללא אחריות.

לעניות דעתי אתה צריך טורבו אחר ולא שסתום בטחון.
המחיר למשומש 700-1000 ש"ח,ולא 5000 כמו שכתבת.

כשהמיסב נשחק,הציר מתחיל להתנדנד קשות,עד שלהבי המניפה פוגעים בבית,ומשם פירורים עפים ישירות ליניקה.
כמו שכתבו קודמי,אל תחכה שזה יקרה.

בברכה,טושי

השחר העולה
26-08-07, 07:51
אוקי.

התחלתי לעשות את המחקר שלי לגבי ההחלפה של כל המערכת (האוטו שותה שמן ובהחלט סביר שהגיע הזמן).

האם CT26 יתאים במקום ה CT20 (שלפחות חיפושים ברשת מעלים שהוא די נדיר) - על פניו נראה שכן אבל אני לא סגור על זה במאת האחוזים.

המלצות אחרות? הייאסים מפירוק? (איזה טורבו יש שם?) אולי יש איזה גארט שמתאים בולט און למרות שע"פ מה שקראתי זה לא כך.

בקיצור - איזה מדריך להחלפת הטורבו יהיה נחמד ביותר.. :-)

תודה.

tooshey
26-08-07, 09:21
סלח לי ידידי,אבל אתה הולך הפוך...
אתה מנסה למצוא טורבו בניחושים ברשת,
במקום במוסכים,יבואנים ופירוקיות.
טורבו של הייאס מתחבר בברגים אבל הצנרת קטנה יותר וכך גם לחץ הגדישה.
טורבו של פראדו לא מתאים.

שלחתי לך הודעה בפרטי.

בברכה,טושי

-->