PDA

צפייה בגרסה מלאה : שלום.אני מחזיר לחיים CJ 81 שעמד איזה זמן.לא ברור לי כמה..

ביג ליבובסקי
24-08-07, 16:09
אז כמה פרטים.
השילדה סדוקה.עברה תיקון פיראטי ולא יפה.
על הבודי המקורי רותכה מין עטיפה ממתכת ונוצרו ביניהם ריקבונות בייחוד באיזור הכנפיים והחלון.יש מלא קרעים בתחתית הרכב.
כמובן שאין ברזנט..
סרנים צרים.קידמי דנה 30 אחורי AMC20 תקינים.
מנוע 258.קרבורטור BBD שנראה גמור והוא נוזל מעט.בעמידה הרכב פשוט נכבה.בנסיעה המצב בסדר אך כשאני עוזב את הגז תוך כדי נסיעה ישנם בק פיירים.
החיבור בין הסעפת פליטה לאגזוז לא טוב ויש "נזילת גזים".
סטרטר מחליק.
רדיאטור תקין והמנוע לא מתחמם.
מערכת החשמל עובדת אבל אני סוחב כמות עצומה של חוטים..
הגיר מתפקד היטב כולל שילוב ל 4*4.הלוקרים גם תקינים.הצלבים נראים בסדר וגם הדריבשפט.
מחשבות לעתיד לגבי המנוע.
החלפת קרבורטור,אגזוז,לתקן את הסטרטר איכשהו..לסדר את מערכת החשמל למרות שזה קצת מפחיד הכנס לזה..
לגבי הבודי והשילדה אני מתלבט.
לנסות לתקן את הקיים או לקנות משהו סביר?
אולי גם להחליף סרנים לרחבים?
עצות יתקבלו בברכה.תודה.

six 4 life
24-08-07, 16:37
קודם כל- טסט כמה זמן אין לג'יפ? אם מעל שנה, קח בחשבון שהוא צריך מכון תקנים על מנת לחזור לכביש (והוא בחיים לא יעבור כמו שאתה מתאר אותו), או לחכות 4 שנים שיהיה אספנות ואז הוא יכול לעבור טסט רגיל.

מעבר לזה- עיצה ידידותית (והיא תהיה קצת ארוכה) שאני מרגיש צורך לתת לך היא,
לא להשקיע שקל נוסף ברכב שתיארת אלא אם כן יש לך רגש סנטימנטלי עז לכלי הספציפי הזה.
כלי כמו שתיארת צריך החלפה של כל החלקים שלו, מהתחלה עד הסוף, וזה למה:

1. שלדה שנת 81 לא תוכל לתקן, וגם אם תצליח כל שנה יתקוף אותך ריקבון אחר בה.
אי אפשר לעשות איתה הרבה, דורשת החלפה. מחיר ההשקעה- בסביבות אלפיה לשלדה טובה מפירוק.

2. הבודי שתיארת זה בודי שכבר עשו לו "הלבשה". חותכים את כל הפח של האוטו, משאירים רק את הקאנטים (שוליים) ומצמידים פח חדש חתוך לצורה.
החלודה שאתה רואה בין ההלבשה לבין הקאנטים- זו התוצאה של זה אחרי לא הרבה זמן.
עם בודי כזה אי אפשר לשרוד הרבה זמן, והוא גם דורש החלפה. מחיר ההשקעה- החל מכמה מאות שקלים לבודי סיקס במצב לא משהו, ויכול להגמר גם בכמה אלפים (גבוהים) וטובים, לבודי סופה יפה.

3. סרנים צרים. בלי להכנס יותר מדי לפרטים, ההחלפה לסרנים רחבים תבוא, ודי מהר.
ההחלפה הזו תעלה לך לפחות 2500 ש"ח לזוג סרנים מפירוק.

4. מנוע- יעלה לך החל מ2000-3000 ש"ח למנוע משומש מפירוק, עד ל6-7 אלף ש"ח לאוברול מנוע מלא.

5. גיר- אם יש אצלך 3 הילוכים, הוא גיר נחמד, אבל הוא לא טוב לא לשטח, ולא לכביש.
בשטח יחסי ההעברה הארוכים שלו מריצים את הרכב והוא לא מצליח לזחול כמו שצריך עם גלגל 31, ואילו בכביש קורה בדיוק ההיפך- שיוט איטי ומעצבן עקב חוסר בהילוך גבוה יותר משלישי.
אם תרצה או תצטרך להחליף גיר ל4 הילוכים אתה עומד מול- עלות של גיר (1000-1500 ש"ח לגיר תקין), עלות של קלאץ' חדש (קלאץ' 3 הילוכים לא מתאים ל4, 500 ש"ח לדיסק קלאץ'), ועלות של טרנספר מתאים לגיר ה4 הילוכים (דנה 300, סביבות 500-1000 ש"ח).

מעבר לכל אלו, ועוד דברים שלא צויינו, יש עלויות של תושבות חדשות לכל הרכב, ברגים למינהם, ברזנט, ועוד כל מיני שטויות שיעלו לך לפחות עוד כמה אלפים שלא תכננת.

לסיכום,
אפשר להמשיך עוד ועוד בלמה לא להתעסק עם הרכב שהצגת, אבל אני לא חושב שיש צורך.
הרכב כולו בסופו של דבר, ולא עוד הרבה זמן, ידרוש שיפוץ מקיף והחלפה של הכל מהכל ואני מקווה שאתה מבין את זה.

מכל אלו תוכל להמנע, אם תקנה לך CJ אחר, תקין, ממודל גבוה, שבו כל הדברים הטובים כבר נמצאים- גיר 4 הילוכים, מנוע בריא, שלדה בריאה, סרנים רחבים, ברזנט, כסאות נורמליים, וכו' וכו' וכו'. בסופו של דבר- זה יצא לך יותר זול ויוריד לך פחות שנים מהחיים...

אבל...
כל מה שרשמתי מתבטל- אם יש לך רגש סנטימנטלי עז לכלי הזה,
ואם זה אכן המקרה- שאלוהים יעזור לך.. הקרב הזה אף פעם לא נגמר... :roll:

ביג ליבובסקי
24-08-07, 17:31
אחרי בירורים
בדצמבר תעבור שנה מאז הטסט האחרון ככה שיש עוד מעט מרווח זמן..(הרשיון הוקפא)
הגיר הוא 4 הילוכים והוא מתפקד יפה.
כמו"כ מערכת ההיגוי מתפקדת טוב עד כמה שהיא יכולה (אמריקאית אחרי הכל..)
כך גם המנוע שלפי מה שראיתי עובד סהכ יפה חוץ מבעיות בסרק ונזילת אוויר מהאגזוז.
החלפת בודי ושילדה זה באמת MUST.
לגבי הסרנים,ספייסרים לא יעשו אותה העבודה כמו הסרנים הרחבים?
בקיצור נדמה לי שרשימת הקניות הכבדה שלי מורכבת מקרבורטור,אולי סטרטר,אגזוז,בודי סביר,שילדה סבירה,תושבות מרכב ומנוע,גומיות לקפיצים,אולי בולמי זעזועים(יש משהו לא מזוהה..)
כמובן לעשות טיפול ייסודי שכמו שקראתי פה נקרא "יישור קו"
בסוף פינישים כמו צמיגים,ברזנט ואלי באמת רק אולי איזה רדיו...;-)

הגיפ כבר שלי.קיבלתי מחבר.אין סנטימנטים אבל יש לי רצון ללמוד תוך כדי..
ואולי אני נכנס פה לצרה שלא תגמר?

ד ו ר ו ן
24-08-07, 18:14
אולי כדאי שתקרא את שמשון הג'יפ הגיבור (http://www.jeepolog.com/36.html)-יומן שיפוץ ואח"כ תחזור ותגיד אם בא לך..

ביג ליבובסקי
24-08-07, 19:03
קצת תמונות להבהרה.

http://imgsrv.pic4u.co.il/2/497/1537c904de514c35b5803bb7565eb6c099.jpg

http://imgsrv.pic4u.co.il/2/497/235147d2b29a4f01ba7c4b36b474bd2299.jpg

http://imgsrv.pic4u.co.il/2/497/474b6d3e9e9642b784fd6a02436f917599.jpg

http://imgsrv.pic4u.co.il/2/497/4b79efcbfe1e4139bfbd9fc7c02a622399.jpg

http://imgsrv.pic4u.co.il/2/497/db083ec25067444fbc7832c5439c594899.jpg

http://imgsrv.pic4u.co.il/2/497/6acec3e7a0174d64ae36f16133a4a72699.jpg

http://imgsrv.pic4u.co.il/2/497/c7f7a45ef93b48ea9ef7a4436b4cc5dd99.jpg

http://imgsrv.pic4u.co.il/2/497/bb64cc61454b464694d28f725a95bbb799.jpg

http://imgsrv.pic4u.co.il/2/497/4dbb49d1bdae4a2c850c98f818ad5d1199.jpg

עירא
24-08-07, 19:10
בקיצור נדמה לי שרשימת הקניות הכבדה שלי מורכבת מקרבורטור,אולי סטרטר,אגזוז,בודי סביר,שילדה סבירה,תושבות מרכב ומנוע,גומיות לקפיצים,אולי בולמי זעזועים(יש משהו לא מזוהה..)

הגיפ כבר שלי.קיבלתי מחבר.אין סנטימנטים אבל יש לי רצון ללמוד תוך כדי..
ואולי אני נכנס פה לצרה שלא תגמר?

אולי???

אויי התמימות....

1. תגדיר מה הדרישות שלך, לדוגמא "אני רוצה ג'יפ שאוכל לצאת איתו לטיולים של 3 ימים בדרום הארץ בלי לדאוג לתקלות במהלך הטיול"
2. תגדיר מה התקציב שלך לכל הפרוייקט הזה של העמדת רכב שטח (כולל הכל) נניח 35 אלף
3. תגדיר זמן לעבודה על הפרוייקט לדוגמא "יש לי חמישה חודשים שבהם אני מובטל ויש לי זמן לבמות את הג'יפ" "אני חייל ויש לי סופ"ש של שלושה ימים פעם בשבועיים שלושה"
4. תגדיר תאריך יעד

עכשיו אם אין לך 35 אלף ש"ח ואם אתה רוצה לטייל תוך חצי שנה, ואם אתה לא יכול להקדיש את החצי שנה הקרובה לטובת בניית הג'יפ תפרק את הנבלה אולי תוכל לקבל 2000 ש"ח על חלקים שמותקנים בה (וגם זה לא בטוח כי חוץ מהגיר והטרנספר תכלס אפשר לצבוע אותו בכחול ולזרוק לים)
ותשקיע אותם עם שאר הכסף שתכננת להוציא עליה ותקנה כלי שאפשר ליסוע איתו.

אני אחדד את מה שכתבתי, אין שום סיכוי בעולם ששיפוץ של הרכב הזה יהיה יותר זול מלקנות רכב אחר.
אם אתה רוצה לעבוד עליו שיהיה בכיף (מי כמוני יודע) אבל שיהיה לך ברור שאם שתה מחליט לשפץ אותו זה יעלה לך הרבה הרבה יותר מלקנות רכב תקין.

עירא

עריכה:
ראיתי את התמונות, יש לו מנוע של מודל הרבה יותר מתקדם וגם לא ראיתי תמונות של סדקים בשילדה.
אם כל הסיפור זה בודי וסרנים יש מצב שזה יכול ליהיות כלכלי.
עירא

דרור ברלי
24-08-07, 20:38
לא כלכלי ולא נעליים.
עירא, גם הפרויקט שלך לא היה כלכלי ואתה יודע את זה טוב מאוד.

שחר 9
24-08-07, 23:42
עירא ,

זה המקום שאתה צריך לקחת מגאפון אבל אחד גדול , להחליף לו את הסוללות שיעבוד חזק ואז....

ללכת לבחור כשהוא רק מתעורר ואין נוזלים באוזניים ולצעוק לו חזק חזק .

רד מזה .......

Chen_t
25-08-07, 00:20
שבת שלום

הדבר הראשון והחשוב ביותר הוא לא להגיע למצב בו הרכב חייב באישור מעבדה מוסמכת בכדי לחזור לכביש, בהנחה שניתן להעביר את הרכב טסט בתנאים רגילים ההחלטה לגבי שיפוץ הכלי תלויה בדרישות העתידיות מכלי הרכב.... ואני מסכים שבסוף זה יוצא יותר יקר מאשר לקנות רכב במצב נסיעה.

צירפתי קובץ מתוך האתר של משרד התחבורה בו ניתן לראות את ההנחיה המפורטת לגבי רכב מיושן ומבחן המעבדה.

בהצלחה

tzagi
25-08-07, 06:16
(תכלס אפשר לצבוע אותו בכחול ולזרוק לים)

לפי התמונות נראה שהגיפ כבר צבוע בכחול,
לדעתי זה חוסך המון עבודה!

ערן המסוקס
25-08-07, 10:49
לפי התמונות דווקא אפשר להחיות את הג'יפ הזה ולא חייב להוציא עליו סכומי ענק כרגע.

ראיתי סדק אחד בשילדה. ראיתי כמה רקבונות בבודי (ברוב הסיקסים הישנים תמצא רקבונות).

את הקרבורטור סביר להניח שאפשר לנקות ולכוון וזה כל מה שצריך.

אם הבולמים לא נוזלים, אין מה לגעת בהם.

קשה להבין מהתמונות, אבל נראה לי דווקא שהמצב של הרכב הזה (אמנם לא מזהיר) אבל לא כלכך נורא.

ניר ל
25-08-07, 11:45
קח ביד 15 אלף ש"ח, חפש ותמצא סיקס סטנדרטי במצב מצויין עם טסט לשנה.
את הגרוטאה תעמיד לחלקי חילוף. זה זבל עופות !
אגב גם לעירא צעקתי את זה בזמנו, זה לא עזר.

ביג ליבובסקי
25-08-07, 20:00
נדמה לי שאתם קצת פסימים...
כלומר מדובר על מנוע 258 סטנדרטי שעובד טוב.(בדקתי ויחסי הדחיסה שלו תקינים)
מערכות ההגיוי והעברת כח תקינות.
אז בודי שילדה ואולי קרבורטור זה כ"כ נורא?
מדובר משהו שכבר יש לי.לא כדאי להשקיע אפילו כמו אחד אחר שאקנה בשביל הלימוד?

ערן המסוקס
25-08-07, 20:05
אתה צריך לשים לב שאתה מדבר פה עם אנשים שיש להם את היכולת, וחוסר הפשרה לנסוע רק על רכב מלוקק מא' ועד ת'.

אם אתה פשוט רוצה רכב שישרת אותך בכיף ולאט לאט לתקן את מה שדורש תיקון כדי להנות מטיולים, יש סיכוי סביר שהרכב יוכל לשרת אותך לא רע. זה תלוי בהרבה פינישים קטנים ברכב ולא רק במצב המכלולים הראשיים.

זה תלוי בכמה זמן אתה מוכן להשקיע בתיקונים וטיפולים ברכב. זה תלוי גם בכלים העומדים לרשותך. תיקוני פחחות ושילדה אפשר לבצע גם לבד אם יש יכולת ריתוך טובה וראש יצירתי.

asafk
25-08-07, 20:48
מניע, נוסע, עובר טסט?

אסף.

ביג ליבובסקי
25-08-07, 20:49
טוב אולי אני אגדיר קצת מטרות.
אין לי רצון בג'יפ "מלוקק" מראה חיצוני בטוח לא כ"כ חשוב לי.
חלק מהעניין והלימוד הוא התקלות ופתרונן.
אני רוצה להשתמש בג'יפ לטיולים ארוכים פעמיים בחודש בערך וטיולים קצרים פעם בשבוע.
יש לי ציוד בסיסי כלומר בוקסות מפתחות וכ"ו מד דחיסה בצילנדרים..ידית לסגירה במומנט מסויים..
יש לי אפשרות גישה לליפט.וקומפרסור.
יש לי ידע טכני מסויים.בייחוד בעבודה על מכוניות קטנות.בריתוך אין.

ביג ליבובסקי
25-08-07, 21:13
עפ"י מה שהבנתי מהמסמך המצורף הנ"ל לגבי רכב מיושן מדובר על שנתיים ולא על שנה.
לגבי סרנים מה היתרון של רחבים?יציבות?
אולי את אותה הפואנטה אני אשיג בעזרת ספייסרים?
תודה

ועוד כמה תמונות

http://imgsrv.pic4u.co.il/2/497/4e5116da18bd45b58a1349a31f709e7399.jpg

http://imgsrv.pic4u.co.il/2/497/8f3cd78881bb415d8f93db9cf96a4d9399.jpg

http://imgsrv.pic4u.co.il/2/497/ab9cd8bae88c44079fb30000eb11d96e99.jpg

GodsFather
25-08-07, 21:29
ספייסרים רק יזיקו ויקרבו את קץ הציריות יותר מהר, ההמלצה להחליף לדנה 44 שיתן גם יציבות בגלל הרוחב וגם יותר חזק מAMC20. גם אם אתה מתכוון להשאר עם 31 ולא מתכוון להקשות על הסרן. AMC20 פשוט עדין יותר...

ולגבי התמונות , אתה יכול לכוון יותר לכיוון הרקבונות והמקומות הבעייתים ? התמונה של הקרב' מטושטשת דרך אגב...

geepson
26-08-07, 20:05
מצטרף לדעה של ערן !!!
ממבט בתמונות ומתוך נסיון של לא מעט שנים,לדעתי אפשר להתחיל "להתגלגל" עם הגרוטאה
תוך כחצי שנה ובהוצאה סבירה.אך כול זאת בתנאי?
1.שאתה מוכן לעשות את מרבית העבודה לבד.
2.שאתה מוכן "לנסוע עם ארגז כלים"-זאת אומרת שלאורך זמן אתה תסע עם ג'יפ רחוק ממושלם
תסבול מתקלות גם תוך כדי טיולים.ולא מעט ימים עם ג'יפ עומד.
הגיפ הנוכחי שלי לדוגמא,נקנה ב-7000 ש"ח,נצבע במברשת ומשרת אותי יום יום בשטח וכשמגיע הזמן
המוטיבצייה והחלקים בהזדמנות ,אז אני משפץ מכלולים שלמים ומרכיב.
במקומך לא הייתי מתעסק כרגע עם סרנים והמצאות,אלה מעביר לו טיפול כולל שמנים, מסננים,גירוז
וכ"ד משפץ את הקרבורטור והסטרטר ומשקיע את מרבית האנרגייה ב"להעביר אותו טסט" מעבדה-מוסמכת
תהפוך את כול הסיפור ללא כדאי לחלוטין.

עמי

kd2
26-08-07, 20:34
נדמה לי שאתם קצת פסימים...
כלומר מדובר על מנוע 258 סטנדרטי שעובד טוב.(בדקתי ויחסי הדחיסה שלו תקינים)
מערכות ההגיוי והעברת כח תקינות.
אז בודי שילדה ואולי קרבורטור זה כ"כ נורא?

סאנשיין , פה בדיוק הבעיה שלך ושל כל מי שאי פעם נכנס להרפתקאות האלו בפורום ובכלל( כולל אני , לא עם סיקס אבל גם אני וגם יותר מידי פעמים ).
אתה אומר - בודי,שלדה,ואולי קרבורטור( ואתה רחוק מלדעת מה באמת הולך שם, כי את זה מגלים בפירוק או אחרי חודש שפתאום הולך חלק רציני שחשבת שהוא בסדר ).
ואז שנה הבאה הולך משהו אחר ואז תגיד , טוב נו עוד אלף שקל אני מחזיר אותו למצב נסיעה.
ואז הולך עוד חלק ועוד פעם - מה כבר שמתי 5 אלף שקל על הגרוטאה שתסע...אז אני אשבר פה?
מה פתאום...
זה לא הזמן לנטוש את הפרוייקט אחרי ששמת כל כך הרבה כסף עליו.
וזה רק ימשיך.
ובסוף תוציא אלפי שקלים ותקבל משהו שאמנם הוא פרי יצירתך אבל הוא רחוק מלהיות הגיפ של השכן שיכולת לקנות בפחות כסף עם מכלולים תקינים ובלי כל החרא שתאכל ( ואתה תאכל ) מהגיפ' הנוכחי.
שיפוץ ושחזור זה כיף רק כשעושים את זה נכון , אם לא אתה נכנס לבור ללא תחתית.
אם היה מדובר על משהו ייחודי וסנטימנטלי - סבבה.
אבל בשביל סיקס?
פתח את יד 2 ותראה כמה אפשרויות יש לך במחירי רצפה.

MY 2 CENTS

six 4 life
26-08-07, 21:19
הבעיה שהוא לא מבין פשוטה מאוד

מנוע, גיר, סרנים, זה הכסף הקטן.

בודי ברזנט ושלדה, זה מה שיעלה כסף. והרבה כסף.

כי לא רק שיש את עלויות השלדה והבודי, יש עלויות ניקויים למינהם (חול וכדומה), יש עלויות פחחות וצבע לבודי גם אם זה מתבצע עצמאית, יש עלויות תושבות חדשות לכל הרכב, וכשאתה כבר מחליף בודי אין מנוס מלהתעסק עם החשמל- וזה גם יעלה. אחרי כל אלה החלפת שלדה לא תחליף צינורות ברקס? תחליף גם תחליף...

בקיצור החלפה של מנוע סרנים וגירים זה כסף קטן כי אתה מחליף וסוגר עניין.

בודי שלדה והלאה.. אתה נכנס אבל לא יודע איך תצא.

בהצלחה ידידי, אני בכל אופן בעד זה שתתחיל לנסוע בו ותהנה ממנו גם איך שהוא, עם הזמן אתה כבר תחליט מה מי מו.

ערן המסוקס
26-08-07, 22:52
סאנשיין, פה בדיוק הבעיה שלך ושל כל מי שאי פעם נכנס להרפתקאות האלו בפורום ובכלל( כולל אני , לא עם סיקס אבל גם אני וגם יותר מידי פעמים ).
אתה אומר - בודי,שלדה,ואולי קרבורטור( ואתה רחוק מלדעת מה באמת הולך שם, כי את זה מגלים בפירוק או אחרי חודש שפתאום הולך חלק רציני שחשבת שהוא בסדר ).
ואז שנה הבאה הולך משהו אחר ואז תגיד , טוב נו עוד אלף שקל אני מחזיר אותו למצב נסיעה.
ואז הולך עוד חלק ועוד פעם - מה כבר שמתי 5 אלף שקל על הגרוטאה שתסע...אז אני אשבר פה?
מה פתאום...
זה לא הזמן לנטוש את הפרוייקט אחרי ששמת כל כך הרבה כסף עליו.
וזה רק ימשיך.
ובסוף תוציא אלפי שקלים ותקבל משהו שאמנם הוא פרי יצירתך אבל הוא רחוק מלהיות הגיפ של השכן שיכולת לקנות בפחות כסף עם מכלולים תקינים ובלי כל החרא שתאכל ( ואתה תאכל ) מהגיפ' הנוכחי.
שיפוץ ושחזור זה כיף רק כשעושים את זה נכון , אם לא אתה נכנס לבור ללא תחתית.
אם היה מדובר על משהו ייחודי וסנטימנטלי - סבבה.
אבל בשביל סיקס?
פתח את יד 2 ותראה כמה אפשרויות יש לך במחירי רצפה.

MY 2 CENTS

אתה באמת ובתמים חושב שלקנות ג'יפ בהרבה כסף אומר שאין יותר השקעות, תקלות והפתעות? אתה טועה, ובגדול.

kd2
27-08-07, 01:34
בכלל לא ולא לזה התכוונתי.
התכוונתי למצב בו אתה משקיע הרבה כסף וזמן על בסיס שהוא לא טוב.
כלומר אתה יכול לעשות אותו טוב אבל אם תסתכל על זה בהגיון תגיע למצב שבעצם החלפת חלק גדול מהרכב עצמו ועדיין נשארת עם חבילה כוללת לא מוצלחת, כמו לקחת משהו טוב ולשפר אותו.
במיוחד אם אין לך הרבה ניסיון.
כי צריך להתחיל בקטן - מטלות קטנות , ללמוד את העבודה לאט לאט וכמו שצריך.
נראה לי שהשילוב בין כל אלו לא טוב.

בקיצור - יש תקלות והרפתקאות גם ברכב שקונים בהרבה כסף.
אבל קל יותר להתמודד איתן והם לא באות ב"מכה" - וזה הבדל ענק.

oshoshan
27-08-07, 18:40
ליבובסקי, קח סיכום:
כלכלית, אתה עושה טעות. אם המטרה שלך לטייל, תמכור, תוסיף, תקנה משהו נוסע וטייל. אל תנעל על זה שכבר יש לך ג'יפ - זה שנתן לך אותו ידע מה הוא עושה, ואם תעביר אותו הלאה, גם אתה תדע מה שאתה עושה.
אבל, אם המטרה שלך להנות מימים ולילות מתחת לג'יפ, וללמוד ולחוות דברים שרואים רק בערוץ דיסקברי (ושנתיים אח"כ באגו), לך על זה. יהיה לך כייף אדיר לפרק את הנבלה ולבנות אותה מחדש, ולהיות גאה במה שנוצר בסוף. המחיר הכספי שתשלם יהיה גבוה, הרבה יותר ממחיר ג'יפ אחר שיגיע לכל אותם מקומות. רק אל תשכח, לימוד עולה כסף. הרבה כסף, וגם הרבה זמן. אתה יכול להתנחם בזה שלבנות את הג'יפ שלך מחדש עולה פחות משכר לימוד באוקספורד...

מצטרף לדיעה שהושמעה פה - דבר ראשון ובדחיפות, תארגן לך טסט. אחר כך, תרשה לעצמך להתמזמז. סע קצת, תקן קצת, תתקע קצת. כשתתעייף מטיולים, תכנן תיקון גדול. כשיגמר התיקון הגדול, תעשה טיול גדול.
עוד משהו - תשכח מזה שזה יהיה הרכב היחיד שלך בתקופה הקרובה, או בתקופה כל שהיא. תטמיע טוב ארגזי כלים ומספרי טלפון של גוררים על כל פיסת בודי שעוד לא נרקבה. ותהנה.

עודד

ביג ליבובסקי
27-08-07, 22:21
טוב חזרתי מטיול בצפון וקראתי את התגובות.
מה שמתגבש אצלי הוא באמת להתמקד בלהעביר אותו טסט.אח"כ לראות מה הלאה.
מה עלות סבירה של קרבורטור במצב טוב?
כמו"כ תיקון שילדה איפה עושים את זה ומה סדר גודל של עלויות?

תודה

בוזי
28-08-07, 10:44
אני בונה עכשיו מחדש ג'יפ ישן רק קצת יותר (שנת 79), ואני אתן לך את הזווית שלי:
אם אתה לוקח בחשבון מראש, שאתה עומד להחליף כל בורג, לשפץ כל מכלול, להחליף הרבה הרבה חלקים.... לך על זה. תעמיד את האוטו, תשפץ אותו, בסוף יהיה לך גי'פ חדש.
זה לא נכון לומר שהוא יהיה טוב כמו ג'יפ שאתה יכול לקנות היום והוא ייסע מחר. הוא הרבה הרבה יותר טוב ואמין ואתה תדע בדיוק מה המצב של כל חלק וחלק. בהזדמנות זו הוא גם יכול להיות משופר... תלוי בך.
זאת בניגוד לרכב שאתה קונה, הוא נראה פחות או יותר תקין, אתה מתקן את מה שלא.... ובטיול הראשון הוא תוקע אותך מכיוון שלא חשבת עליו, או שהיית בטוח שהוא תקין.

יחד עם זאת, אני חושב שהאופציה של שיפוץ יסודי מתאימה לג'יפאי מנוסה מאוד, ולא למתחיל.
עוד חסרון, אתה עובד ועובד, משקיע המון זמן וכסף ועבודה, ולא נהנה. ייקח הרבה זמן (חודשים? שנים?) עד שהגרוטאה תיסע.

זהו. עכשיו יש לך את כל הנתונים. תחשוב, תחליט, אנחנו פה בשביל לעזור.

בעז.

נמרוד
28-08-07, 11:59

זה כבר מתחיל להיות קטע על טבעי... דז'ה וו מטורף... אלו בדיוק המילים שבהם התחיל השיפוץ של עירא... יין ויאנג, גלגל החיים, מה שהיה הוא שיהיה :mrgreen:

בוזי מי אמר שזה לא פרויקט למתחילים? אם תבדוק, תגלה שרק מתחילים נכנסים לפרויקט שיפוץ של גרוטאה - ואז הם נהפכים למומחים, וזה בעיני שווה כל שקל.

ערן המסוקס
28-08-07, 12:31
טוב חזרתי מטיול בצפון וקראתי את התגובות.
מה שמתגבש אצלי הוא באמת להתמקד בלהעביר אותו טסט.אח"כ לראות מה הלאה.
מה עלות סבירה של קרבורטור במצב טוב?

תודה

כמעט בטוח שאתה לא צריך להחליף קרבורטור. יותר מזה, יש סיכוי סביר שאתה לא צריך אפילו להחליף שום רכיב בתוך הקרבורטור שלך, אלא רק לפרק אותו, לנקות, לכוון ולהרכיב.

שיפוץ קרבורטור במכון עולה אם אני לא טועה בין 400-600 ש"ח, אל תתפוס אותי במילה.

אתה יכול לעשות את השיפוץ בעצמך אם זה מעניין אותך. הוראות מפורטות וטובות אפשר למצוא בספר של היינס. שאלות תמיד אפשר לשאול פה, או למצוא מידע שכבר קיים.

תיקוני שילדה אפשר לעשות במכונים המתעסקים בזה באיזורך ולעיתים במכוני פרונט. אין לי מושג מאיפה אתה בארץ.

בוזי
28-08-07, 15:22
בוזי מי אמר שזה לא פרויקט למתחילים? אם תבדוק, תגלה שרק מתחילים נכנסים לפרויקט שיפוץ של גרוטאה - ואז הם נהפכים למומחים, וזה בעיני שווה כל שקל.

נמרוד, אני מתחיל? אנשים בגילי ועם ק"מ כמו שלי עוברים למכוניות עם גג וסלילים...

yoavshefer
28-08-07, 21:54
בניגוד לקודמיי, אני חושב שאם זה מה שבא לך, אז לך על זה.
ת'פרק את הבודי מהג'יפ, תקן את השילדה ואת הבודי{לבד} תחליף את כל הגומיות בג'יפ,
תחליף את הברגים שזקוקים להחלפה.ת'סדר את מערכת החשמל{לבד}.אל תחליף שום מכלול תקין ברכב. ואם גם ת'צבע תעשה לבד, אתה תגמור את זה בכמה אלפים!
רוב הסיקסים ביד שתיים במחירי ריצפה, נראים בערך כמו הג'יפ שלך{רק שלהם ''קימבנו'' טסט}
ושאלה אחת: זה הג'יפ של אביתר?
אם זה זה, אז ג'יפ לא במצב כזה נורא.

ביג ליבובסקי
29-08-07, 01:29
כן מדובר בג'יפ של אביתר.אני חבר שלו.
זה בעצם אמור להיות פרוייקט משותף רק בלעדיו..כי הוא עסוק תמיד.
הוא נתן לי חופש פעולה.

yoavshefer
29-08-07, 22:35
כמו שחשבתי. בג'יפ הזה צריך להשקיע הרבה עבודה,והרבה פחות כסף.
אבל תיקונים לא אילתורים! לא דבק, לא חוטי ברזל, ולא גומיות!!!
לתקן כמו בספר.
בהצלחה יואב.

ביג ליבובסקי
31-08-07, 17:13
טוב הוחלט בשיתוף עם הגורמים הנוגעים בדבר...
לפרק פשוט הכל ולראות מה שווה ומה לא..
ואז להמשיך הלאה.
הפירוק יתחיל בשבוע הבא.
אני מקוה להביא תמונות.
תודה

אגב לשדרג ל קרבורטור וובר DGAV 32/36 זה טוב ליהודים או לא?

lizard
31-08-07, 17:39
למה הכוונה בלפרק את הכול? קח בחשבון שנפח סיקס בחלקים גדול מנפח איכסון סיקס מורכב (מנסיון).

לפני שאם בכלל חושבים לפרק משהו, תרססו את כל הברגים והאומים של אותו חלק כמה פעמים עם זז קל או חומרים דומים. כמה פעמים עד שהשמן יכנס לכל חור ויעשה את העבודה שלו. זה יחסוך לכם המון זמן לדעתי ויותר חשוב, הסיכוי לגזירת ברגים יהיה נמוך יותר.
אם אתם הולכים לפרק את המנוע/בודי או כל חלק אחר שמצריך מנוף, קחו את זה בחשבון. רצוי גם לתכנן מראש את הפירוק ולפרק את הרכב במקום שלא יפריע ורצוי שיהיה מכוסה. אנחנו אוטוטו בחורף וזה מאוד מבאס לראות איך הכול נהרס בגשם.
מה גם שקשה לעבוד כל היום בשמש.

lizard
31-08-07, 17:41
עוד משהו,
אני פחות או יותר בשלבי פירוק של הסיקס שלי והחלפת כמה מכלולים. המכלולים שיש לי תקינים ומה שאני עושה זה להביא מכולולים חזקים יותר כי הרכב הופך להיות מפלצת.
אם אתם צריכים לרכוש חלקים אתם מוזמנים לבוא אלי לראות. 99% שיש לי מה שאתם צריכים.
תמורת סכום מספק (וגדול מאוד בן 5 ספרות) אני מוכן גם למכור את הבודי שיש לי (קצר, שחור עם כלוב התהפכות FIA מלא וצמת חשמל חדשה דנדשה).

geepson
01-09-07, 20:46
לדעתי האישית קיבלת את ההחלטה הפחות מוצלחת מבין הקיימות .
להזכירנו ההחלטות על הפרק היו:
1.לוותר כליל ולרכוש ג'יפ תקין.
2.להביא אותו למצב נסיעה ,להעביר אותו טסט, ולאחר מכן,לשפרו אט אט [לנסוע עם ארגז כלים].
-לדעתי כשתתחיל לפרק תגלה שכמעט אף חלק לא תקין,אז תחליף הכול?אם מה שאתה רוצה זה
ג'יפ מסודר פיקס,עדיף באמת להתחיל מג'יפ עם בודי טוב ומשנתון גבוה.וזאת מכיוון שלדעתי הפרוייקט יקח
ממך הרבה הרבה יותר כסף זמן ואנרגיה ממה שאתה מדמיין.מה גם שקשה לי לדמיין שתצליח להעביר אותו טסט בזמן.

עמי.

ביג ליבובסקי
02-09-07, 11:28
אני אסביר את ההחלטה.
לסדר אותו לנסיעה ככה ממש לא נראה לי.
לוותר יעלה לי יותר מכיוון שבכל סיקס יש מה לתקן תמיד.ואם לא עכשיו אז מתישהו אני אצטרך להשקיע עליו אא"כ אני קונה אחד במצב מדוגם לגמרי ואז המחיר גבוה מאוד.
כשאני מפרק אותו ובודק לעומק מה יש ומה צריך החלפה/תיקון אני לא מפסיד כלום.גם אם אני קונה בסוף אחד אחר אני אפרק את הנוכחי בשביל החלקים!
lizard
לגבי החלקים אני קודם אפרק ואז אראה בדיוק ואעשה רשימת קניות מסודרת ואפנה לכולם לקבל הצעות.

תודה

מוני אורבך
02-09-07, 13:09
ביג...

אם הגיפ הוא בחינם וזמנך בידך (קרי אין לך משפחה\חברה-אישה\עבודה לוחצת) לך על זה !!!
ועזוב אותך מכול העצות הטובות שניתנו לך (כולל מה שאני כתבתי קודם).
אנחנו במצב שונה משלך, הינו כבר בקטע ושיפצנו כבר רכבים. לאדם בעל ניסיון אין שום סיבה בעולם להיכנס שוב להליך שיפוץ. במיוחד אין אין לו זמן פנוי. למי שרוצה ניסיון יש ויש...

מבחינת מחיר... אם אתה קומבינטור טוב ויש לך הרבה מאוד זמן, אתה תתפלא כמה מעט יעלה השיפוץ. הבעיה שתשלם בזמן יקר.
ולכן שוב אני חוזר - אם המטרה היא רכישת נסיון + יש לך הרבה זמן פנוי, לך על זה !!!
מבחינת ידע יש לך את כול המקורות שאתה צריך, בפורום מסתבבים הרבה מאוד אנשים עם המון ניסיון מקצועי על סיקסים.

lizard
02-09-07, 18:47
מוני אני מסכים איתך, הבעיה היחידה היא שאין לו זמן. בעוד פחות מ4 חודשים יש לו להבנתי טסט.

תעביר קודם את הרכב טסט, תתקן, כמו שצריך, את מה שאתה -חייב- לטסט ואת כל השאר תשאיר לאחר כך.
או שתוותר על טסט, הרכב יכנס למוד של בדיקת מעבדה ובמשך ה3 שנים הבאות אתה תתקן ותשפץ אותו. ביום הראשון ל30 שנים מתאריך ייצור תעשה לו רשיונות אספנות ותסגור עניין.

RONI
08-09-07, 10:04
מוני אני מסכים איתך, הבעיה היחידה היא שאין לו זמן. בעוד פחות מ4 חודשים יש לו להבנתי טסט.

תעביר קודם את הרכב טסט, תתקן, כמו שצריך, את מה שאתה -חייב- לטסט ואת כל השאר תשאיר לאחר כך.
או שתוותר על טסט, הרכב יכנס למוד של בדיקת מעבדה ובמשך ה3 שנים הבאות אתה תתקן ותשפץ אותו. ביום הראשון ל30 שנים מתאריך ייצור תעשה לו רשיונות אספנות ותסגור עניין.
3 שנים!
ים של מים יעבור בנחל.
אולי הוא רוצה לנסוע קצת בגיפ?
בסכום שיוצא על הדגם הוא יכול לרכוש רנגלר ממודל חדש יותר.
אלא אם כן הוא ממש פשוט אוהב ללמוד מהתחלה ,הכל וזה שכר אוניברסיטאי לכל הדעות.
לך על זה סטודנט יקר.[מי כמוני יעיד עוד}.

lizard
08-09-07, 10:53
אז שקודם יסדר את הג'יפ לטסט ורק אחר כך יתחיל לשפץ.

cj 64
22-06-10, 00:20
עברו 3 שנים!
מה נסגר עם הגיפ הזה?
יש שיפוץ יש מה לראות ?
או זה היה עוד שרשור סטייל קשקושיאדה?!!!

mik_l86
22-06-10, 00:56
אשכרה חיכית 3 שנים כדי להעלות אותו?
עזוב... איך מצאת את זה בכלל?:-P

cj 64
22-06-10, 01:36
אשכרה חיכית 3 שנים כדי להעלות אותו?
עזוב... איך מצאת את זה בכלל?:-P
לא ,לא חיכיתי ,קראתי כל מיני כתבות על גיפים שרשורים ישנים,וואלה כמו שלא רואים את סוף הסרט ,באמצא המתח נגמר השרשור ,נו לא מעצבן!!:-x
מה אתה אומר?

zowowb
22-06-10, 23:56
עזוב שטויות ,
תחייה ותנשום את הגיפ .
הוא יהיה החבר שלך ,הוא ישמור עליך ,ואתה עלוו ,
אתה תכיר כול בורג ,וכיפוף בו ,
וכמובן תלמד לרתך ,
לפי התמונות ,כשתסיים
אתה תכיר אותו טוב ,
גיפ לא בוחרים ,הוא בוחר בך ,
וכשהוא בוחר בך, אתה בר מזל ,