PDA

צפייה בגרסה מלאה : הסטטיסטיקה הכתה בי

גיא
27-08-07, 19:18
תחנה ניידת של משרד התחבורע היום בבוקר בקצרין.

מזדה טנדר עם צמיגים שחוקים סליקס עבר וקיבל מדבקה של "ניבדקתי" ...

אני אחריו, הביא את המיטה עם הגלגלים, חפר 10 דקות, בדק את הוו גרירה ושהצמיגים נכונים. וראה שהוא לא יוצא ממני.

נידבק לי לנדנדות של גילי הר טוב, ובטופס פסילת רשיון כתוב "מתלים לקפיצים אחוריים רחוק" כך במקור.

הפקידה שישבה בתחנת האוטובוס אומרת לי, "אני רואה שאתם עם הילדים וכמה ג'יפים באמצע טיול ,אבל זה חמור מאוד ואני נותנת לך שעה להכנס למוסך לתקן את זה"

במדינת הגמדים, רעש מהומה ... הכור כבר בן 46 ועדיין "כמו חדש לא ראה שטח ..." והיילקס חוקי למדי נופל על הנדנדות ....

יהיה טוב.

נמרוד
27-08-07, 19:22
נו עוד סוג של מחיר שאנחנו משלמים בשביל לקיים את הציונות. עברנו ביצות, יתושים, כולירות, מלחמות - אנחנו בסך הכל חיים היום בתקופה לא רעה.

גיא
27-08-07, 20:51
אתה קורא לזה תקופה טובה,

אני רואה מחר יום עבודה מבוזבז ומי יודע כמה כסף להחזיר את הטנדר לכביש.

ועוד עצרתי ליד מתנא אחד בדרך וביקשתי בנימוס שיסביר לי מה התקנה ומה עברה שלי ...
הוא כמובן לא יכול היה.

זה ברור לי שזאת היתה גחמה ריגעית וקטע של חייבים למלא מכסה .. ברור ואני לא מתעצבן. לא התעצבנתי גם על הרב בוחן יאיר סיני מספר רשיון 1310 המטומטם.

ואני אשתדל לא להיות מטומטם כמו הקודם בשבוע שעבר .. אבל אפשר רק להגיד שכניראה שאיי קיו או אבחנה או ראיה טובה אין לו.

שחף110
27-08-07, 21:02
תרשו לי להתמרמר:
היום פורסם שבמשך שנתיים ממשלת ישראל בונה בפרויקט סודי מקלט אטומי ל 120 שרצים (וכנראה עוד שאר "הוז אנד דוז").
העיקר שיש אנשים שחושבים שכולנו יכולים להימחות מפני האדמה אבל הם ישבו באולימפיה וינהלו את המקקים שישרדו את המתקפה.
עד עתה העלות היא מיליארד שקל.
יובל שטייניץ לא מבין איך הצנזורה התירה את הפרסום.

למגן את עוטף עזה - כסף אין.

במילה אחת : בזיה.

דרור ברלי
27-08-07, 23:31
אני אשתוק.
פן כל מיני מתחסדים יקראו לי מתלהם.

יוני5
27-08-07, 23:45
אני אשתוק.

מתלהם!

GodsFather
28-08-07, 02:19
לגבי הנדנדות - גילי , כמו אחרים מקצועיים ובעלי מוניטין, יכול לתת לך אישור על העבודה שלו ולמעשה בכך לכסות את השיפור הזה כחוקי כי הוא נעשה על ידי בעל מקצוע מורשה.

זה נבדק על ידי חבר אחר בפורום עם היילקס בגובה השמיים וגם אני משיחה עם חמילבסקי הבנתי שלמעשה כל עוד הוא בעל המקצוע בנה את המערכת מא' ועד ת' (וכמובן בהנחה הוא לא חתיכת דרעק) אז יש אסמכתא לשינוי, רק שצריך בשביל זה טופס ממנו.

שווה לך לדבר עם גילי , אם אכן הכל כשורה אצלך , אני לא מוצא סיבה להתנגדות מצידו.

גיא
28-08-07, 07:18
אח שלו יא סנדק .. אתה באמת מאמין שיש בעיה בנדנדות ? ...

שאלתי את אדון רב בוחן בשיא הנימוס והרצינות מה הבעיה עם הנדנדות ? הוא ענה שהן לא מקוריות. שאלתי מה הבעיה איתן ? אז הוא ענה שהן לא בסדר !

אז אמרתי טוב, אני נוסע למוסך ומבקש שיתקנו, מה להגיד ?
אז הוא ענה שהן לא בסדר, החלפת את מערכת המתלים וזה לא בסדר.
אז אמרתי, טוב, אבל מה להגיד במוסך ? מה לא בסדר ?
אז הוא התחייל להתעצבן, אמרתי לך! זה לא מקורי ! זה לא בסדר !!!!!!!! אתה לא מבין ?

ציטוט מדוייק מאוד ויש לי עדים.

יהיה טוב, אני בדרך להחליף נדנדות. כבר חוזר.

איציק - 4X6ZH
28-08-07, 07:45
הסיפור שלך מתגמד ליד הסיפור שלי
לפני כשבוע מצאתי שאחד מכלי הרכב שברשותי נוסע ללא טסט
לאחר ברור קצר קיבלתי תשובה שהרכב הורד מהכביש בבדיקת תקינות .
ולכן לא מחדשים את הרשיון :!:
בשחזור לאחור הרכב כלל לא נוסע באזור הדוח .
אין שם למי נרשם הדוח .
יש רק פרטי מס רישוי
זה לקח לי כשבוע להחזיר את הרכב לכביש ועוד כ 500 ש"ח
לאזרח שלא מכיר את עמדה מס 1 .......................?
ומה אמרו לי כנראה שהפקידה ( זאת שיושבת בתחנת האוטובוס רשמה מס רישוי שגוי )
לך תתקן את זה לאחר כשנה
איציק

tzagi
28-08-07, 07:52
אז הוא התחייל להתעצבן, אמרתי לך! זה לא מקורי ! זה לא בסדר !!!!!!!! אתה לא מבין ?

אני לא מבין,
מה הבעיה, הנדנדות הלא מקוריות לא יחזיקו במקרה של הפצצה אטומית?
אז מה אכפת ל120 נבלות? הם יהיו במקלט בכול מקרה......

אולי עדיף לצבוע אותם בשחור במקום להחליף?

איציק - 4X6ZH
28-08-07, 07:58
חבל על הצבע במידה והרכב תקין לא לגעת בכלום !
יש לגשת למוסך לקבל אישור תיקון \ תקינות ( טופס מיוחד שיש למוסכים )
זה שהתקין את הקפיצים במידה והוא מוסך מסודר זה טוב .
ואז יש לחזור למכון רישוי כל שהוא להעביר את הרכב טסט .
ואז יש לנסוע לעמדה מס 1 במשרד הרישוי ( מנהלה וניירת לא בטוח שצריך את הרכב בשלב הזה )
ואז יש לחזור למכון הרישוי לעשות טסט חוזר
וכאן כבר אולי יחזור אליך רשיון הרכב
לפעמים יחזירו אותך למשרד הרישוי לקבל את הרשיון החדש \ ישן .
איציק

שחף110
28-08-07, 07:59
ועל זה נאמר איציק -
לך תוכיח שאין לך אחות.

מאיר רוטברג
28-08-07, 08:14
אני אשתוק.

בבקשה אל תשתוק,
ככה כל בוקר אני מחפש את השקט שלי בקריאת הגיגייך

tzagi
28-08-07, 08:14
חבל על הצבע במידה והרכב תקין לא לגעת בכלום !
יש לגשת למוסך לקבל אישור תיקון \ תקינות ( טופס מיוחד שיש למוסכים )
זה שהתקין את הקפיצים במידה והוא מוסך מסודר זה טוב .
ואז יש לחזור למכון רישוי כל שהוא להעביר את הרכב טסט .
ואז יש לנסוע לעמדה מס 1 במשרד הרישוי ( מנהלה וניירת לא בטוח שצריך את הרכב בשלב הזה )
ואז יש לחזור למכון הרישוי לעשות טסט חוזר
וכאן כבר אולי יחזור אליך רשיון הרכב
לפעמים יחזירו אותך למשרד הרישוי לקבל את הרשיון החדש \ ישן .
איציק

רגע.....זה מזכיר לי משהו....
זה נקרא צלך צבוא, צלך צבוא.....נכון?
ולמה 2 טסטים?.....אחד לא מספיק?
ולמתלהם......לשיר!

גיא
28-08-07, 10:24
מתברר שזה לא כזה פשוט.

הנדנדות עברו בלי להתסכל עליהן בכלל אבל !

מצד שני .. כיוון שפור ניפסל וניפסל שוב אחרי תיקון במוסך, היה במדידה בצד אחד 120.2 ובצד השני היה 120.3 ואני נישבע במספרים האלו !

וכמו כן, הכשילו אותי על הפסים הזוהרים שהם הכשילו אותי עליהם לפני חודשיים בדיוק. ואז הם גם הדביקו לי את הפסי מס שתיקה שלהם !

ועוד לא ניגמרה הסאגה .. עוד לא עבר - יש בעיה נוראית בשפור.

עידכונים בהמשך.

( ואני עדיין לא ממש עצבני )

איציק - 4X6ZH
28-08-07, 10:57
תחליף מיקום צמיגים
תעביר קידמי לאחורי

barak4*4
28-08-07, 11:48
כולם כולל כולם, מומלץ לקרוא כאן (http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=167113&highlight=%D7%9E%D7%A9%D7%A8%D7%93+%D7%9 4%D7%AA%D7%97%D7%91%D7%95%D7%A8%D7%94)את תגובה מספר שבע.

גם אני, פעם אחת, בטעות, אני נשבע, עצרתי בתחנה כזו (יותר נכון נעצרתי).
בעצם, זו לא הייתה פעם אחת, אלו היו שלוש פעמים: פעם ראשונה, פעם אחרונה ופעם אחת יותר מידי....

מאז, בי נשבעתי שלא אעצור לעולם בתחנה שכזו.
אם אני רואה אחת, אני:
א. עוצר ומחנה.
ב. דופק פרסה במקום.
ג. עושה "ויברח".
ד. הכי חשוב - לא עוצר ויהי מה!
ה. כל התשובות נכונות

האמת, אני מת לשמוע מה יש לדרור להגיד, כי זה בטח ישקף ב 100% את מה שאני חושב על הטינופות האלו.
חבורה של עובדי מדינה, אפסים, אוכלי חינם, שקמו בבוקר עם תמונה של האזרח ומעליה רשום: " איך נשחיל אותו היום".

וכמו כן, הכשילו אותי על הפסים הזוהרים שהם הכשילו אותי עליהם לפני חודשיים בדיוק. ואז הם גם הדביקו לי את הפסי מס שתיקה שלהם !

אתה אשם - כמו שאמרת מס שתיקה, הם השחילו אותך ואתה שתקת.... פעמיים!
תמשיך להגיד שזה גשם..... (ואם פספסת - משתינים לך על הראש).

GodsFather
28-08-07, 12:00
אולי שווה לפתוח שרשור נפרד עם מקומות מועדים לפורעונות שכאלה

כמו למשל צומת "טמפו" בחולון, יש שם עמדה קבועה בטרמפיאדה ליוצאים מאיזור התעשיה חולון לכיוון מחלף השבעה.

ולגבי המקרה של גיא, לא שאני מעודד דברים כאלה , אבל למה לא להשיב להם באותו מטבע ופשוט ללכת למעכר? 300-500 ש"ח וסגרת לך את היום בהרבה פחות תיזוזים

איציק - 4X6ZH
28-08-07, 12:12
ללכת למאכר זה להצדיק את המעשה שלהם .
חלק מהם " בוחנים " ביום ומאכר בלילה .
כולל הפקידות שלהם .
איציק

גיא
28-08-07, 14:31
סוף דבר ... כמעט.

החליפו לי את הפנס הקידמי השמאלי ומאז פתאום השפור הסתדר !

פנס 80 ד"ח אגרת טסט ובדיקת עשן ( מה קשור בדיקת עשן חוזרת ? הם הרי עשו לפני חודשיים ?!? ) 120 ש"ח והאוטו תקין לגמרי.

קיבלתי נייר לקחת למשרד הרישוי רק שאז כבר היה 12:31 והיה מאוחר מידי.
מחר אני אפסיד עוד יום עבודה שיעלה למשק עוד כמה מליונים מהתל"ג ... ויהיה בסדר.

מסקנות:
1. היתה לי אפשרות להמשיך ישר ופניתי שמאלה ישר למלכודת. - מסקנה - בחיים לא לפנות שמאלה !!!!!! עדיף לנסוע לאילת דרך קרית שמונה מאשר להכנס למלכודת.
2. לא ברור לי מה בכלל קרה פה, לא היה קנס ולא קיבלתי דו"ח משטרה .. את עלות הטסט המכון קיבל ואת עלות הפנס החנות קיבלה, לא הייתי צריך פסים זוהרים כי התפשרתי על הפנס. ( אני יודע, אני משחק לידהם עם העניין הזה אבל הבייבי סיטר עלתה לי יותר ), אז המדינה לא קיבלה שקל מכל הסיפור הזה. המקלט האטומי של אולמרט לא הרויח שקל .. אז האם יתכן שהרב בוחן המדופלם מר 1310, באמת חשב שהמתלה שלי לא תקין ? קשה לי להאמין ... בעיקר כי הסיפור טיפה מזכיר את הקטע של א. עם הדיפנדר והצמיגים .. והמבין יבין בשקט בבקשה.
3. עדיף אחות זונה מאח בוחן רכב .. ומצד שני, אם היה לי אח בוחם רכב .. הייתי מפרק לו את העצמות כל יום בסבבה ...

ו ... נישבע לכם. בפעם הבאה אני יורד לשטח / יו טרן / ממשיך ישר .... אני אצלהם לא עוצר יותר.

גיא
28-08-07, 16:11
משהו מעניין שמצאתי תו"כ עיון בטופס הבדיקה של הטסט.

סעיף 202, מסומן כלא ניבדק.

תאור הסעיף: גלגלים בולטים.

קבוצה 1 - כלי הרכב: מסחרי אחוד ובלתי אחוד, מדברי עד 4000 ק"ג וכו' ....

------------
היו כמה שאני מכיר שניכשלו על סעיף גלגלים בולטים וחויבו להתקין כנפונים רחבים.
מעבר לבוץ שזה מעיף .. כניראה שזאת לא עברה ?

או שלא הבנתי כלום ?

UNIX
28-08-07, 19:38
סעו בנתיב השמאלי בתוך העיר אין ברירה

דרור ברלי
29-08-07, 01:42
סעו בנתיב השמאלי בתוך העיר אין ברירה

הם כבר לא כל כך מטומטמים.
ניידות הבדיקה מתמקמות בשדרות/נתיבים רחבים יחסית, בעלי 2-3 נתיבים, על מנת שההפרעה לתנועה תהיה מינימלית. איפה שאפשר הם עומדים גם במפרצי תחנות אוטובוס וכו'. לכל צוות ניידת שכזה צמוד שוטר/ת ואם לא חם מדי או גשום, הנ"ל עומד/ת על אי התנועה כדי לדוג את הקורבנות שנוסעים בנתיב השמאלי וכאילו "לא רואים" את הבוחן שמסמן להם לעצור. בזמנו, כדי לעצור אותי בנתיב הכי שמאלי בקיבוץ גלויות, השוטרת רצה בין הנתיבים ובין מכוניות שדוהרות 60-70 קמ"ש.

מסקנה?
להימנע מלכתחילה לנסוע בשדרות או בדרכים המועדים לפורענות (זו רשימה מאוד מצומצמת, המקומות שאני מכיר):
- שד' בן צבי לכיוון מזרח, ליד מסעדת "גני אורלי" ומגרש הכדורגל.
- שד' קיבוץ גלויות לכיוון מזרח, ליד בית הנוער העובד והלומד.
- צומת חולון, לכיוון חולון, צד ימין לפני תחנת הדלק "דור-אלון".
- צומת טמפו לכיוון מזרח, בתחנת האוטובוס.
- צומת כנות לכיוון דרום, מיד אחרי הפנייה ימינה (מארב קלאסי שלהם. קשה עד בלתי אפשרי לראות אותם, וכשאתם כבר פונים ימינה, אין לאן לברוח. הם יצודו אתכם).
- שד' משה דיין (מערב ראשל"צ) לכיוון מזרח. ולפעמים גם בפנייה לכיוון קניון הזהב (כיוון צפון).

אני יודע שכולנו מתים להתעלם מהם ולא לעצור, ויש המפנטזים גם על סגירת חשבונות טוטאלית בדמות ירי מכוון על מנת להרוג, כולל וידוא הריגה...אבל אין לי שום כוונה לייעץ למישהו לברוח או להתעלם משוטר שמורה לו לעצור, כי זו עבירה פלילית לכל דבר. אבל אם הייתם ילדים טובים ועצרתם - תגידו יפה שלום לרשיון הרכב שלכם. כי גם אם הכל תקין פיקס, הם כבר ימצאו משהו. אני מוכן לחתום על זה שיש להם הוראה מפורשת להתמקד ברכבים ישנים, רכבי 4X4 ושאר "חריגים" שיתנו להם את הכמות היפה של הורדות וקנסות.
אין מצב שג'יפ סיקס/סופה/סמוראי וכו' יוצאים מזה בשלום, אפילו אם כל השיפורים והממתקים מאושרים ברשיון בחוק. באותו מקרה פרטי שלי, אחרי שעיכבו אותי יותר מרבע שעה בבדיקה ולא מצאו שום ליקוי שמצדיק דו"ח או הורדה, הבוחן עט כמוצא שלל רב על סדק באורך 2 ס"מ בזכוכית של פנס קדמי... כן, אפילו על זה מקבלים הורדה. לידיעת כולם.

מעט מאוד תאונות אם בכלל, נגרמות בשל "אי תקינות" או "אי תקניות" כלי רכב, אבל משטרת ישראל ומשרד התחבורע לא יתנו לעובדות לבלבל אותם או להכתיב להם את המדיניות. הם נדרשים לתת "תוצאות" ואנחנו הטרף הכי קל, כי אנחנו חריגים וקופצים להם לעין. לא צריך לבדוק ג'יפ ממש לעומק הציציות כדי למצוא בו משהו לא תקני או לא מקורי.

רציתם קצת התלהמות? מצטער. לא היום. אני עייף מדי.

גיא
29-08-07, 01:48
צומת יגור
צומת תשבי
צומת מחניים כשפונים שמאלה לחזור מהרמה למרכז

ביום ב' הם היו בצומת כשעולים מיהודיה ופונים שמאלה לקצרין.

וכן, עברה לי לראש מחשבה של לצאת אליהם עם הלום שלוף ....

שחף110
29-08-07, 05:09
צומת בית דגן מיד אחר הצומת לכיוון מערב.

חנן-ג'יפולוג
29-08-07, 07:35
אבל אם הייתם ילדים טובים ועצרתם - תגידו יפה שלום לרשיון הרכב שלכם. כי גם אם הכל תקין פיקס, הם כבר ימצאו משהו.

בדיוק מה שחשבתי כשעצרו אותי עם האיסוזו סומו 97' של העסק שלי. להפתעתי הגדולה, ולמרות שידעתי על מספר ליקויים כגון גומיות תפוחים קרועות (שתכננתי להחליף בזמן הקרוב) , הם שחררו אותי ללא כל ממצא.
בפעם אחרת שנבדקתי, עם רנו5 בן 15, הם שחררו אותי ללא בעיה, רק ביקשו ממני להח' צמיג שחוק, בלי צורך להציג אותו למישהו.

לא שאני בא להצדיק אותם, אבל אולי זה אומר שלא צריך לנסוע עם סדקים בפנסים? אם יש לי סדק בפנס, ויהיה הכי קטן שיש, אני מחליף אותו. למה להסתבך?

איציק - 4X6ZH
29-08-07, 08:00
בוקר טוב לכולם

כמי שנמצא קרוב לחבורת הזבל הזאת ( בוחנים ומוצצים ) :mad:
כל מה שאני יכול להוסיף זה הם פשוט מציקים לכל מי שמזדמן והכל על מנת להצדיק את קיום המערכת .
כשהם כבר תופסים דג שמן הם עושים לו טובה ורושמים תקלות שעלות התיקון נמוכה .
לא מענין אותם בטיחות
מענין אותם להראות שהם עובדים ולהכניס כסף ל 120 המושחתים ול 1200 החברים שלהם .
איציק

דרור ברלי
29-08-07, 08:09
לא צריך לנסוע ברכב לא תקין. נקודה.
אבל אתה יודע טוב מאוד מה הבעיה חנן. אל תיתמם.

ג'יפ שנעצר לבדיקה לא יוצא ממנה באזהרה. גם אם הסדק (הפיצפון, בפינה) בפנס הוא ליקוי הרבה פחות חמור מצמיג בלוי בפרייבט או תפוחי הגה במשאית...
כל מי שמנסה להצדיק או למצוא הגיון בפעילות הניידות הללו כדאי שיפנים מראש - זה לא שירות לציבור, אלא שירות לקופת האוצר. ממש כמו ה"אכיפה", המטרה אינה למנוע תאונות, אלא למלא את הקופה. אל תהיו תמימים.
הם רעים והם מחפשים אתכם.

גיא
29-08-07, 08:36
אותנו דרור יקירי, אותנו .... אתה לא מוקצה :-)

חנן-ג'יפולוג
29-08-07, 09:04
דרור, אתה לא שם לב למה שאני אומר. אני לא מדבר על הצדקה שלהם, כי אני האחרון שיצדיק אותם, אלא על עצה לנו איך לנסות להימנע מבעיות.

משאית ופרייבט ישן בהחלט נופלים להגדרה של רכבים שהם מחפשים, גם אם הם לא 4X4. איך שקניתי את המשאית החלפתי בה משהו כמו 5 בקליות וארבעה פנסים. זה עלה לי קרוב ל2000 ש"ח ואפילו חטפתי על כך ביקורת מהשותף שלי. שמתי מדבקות זוהרות וסידרתי את כל מה שהיה דורש סידור. הרנו5 שלי היתה מתוחזקת היטב ולכן עברה את הבדיקה למרות הגיל שלה. המכוניות שלי, למרות גילן, לא מטפטפות שמן או נוזלים אחרים בחנייה, ובהתחשב בכך שחטפתי צחוקים מנמרוד על זה שעבדתי 9 שעות כדי להחליף מחזיר שמן אחורי במנוע ההיילקס, מניעת נזילות שמן זה כנראה לא עניין שמובן מאליו לכל אחד.

אז לא. סדק בבקליט או טפטוף קטנטן של שמן זה לא עניין בטיחותי וזה מעצבן שנטפלים לזה, אבל זה בהחלט יכול להוריד את הסיכוי שלך לחטוף אצלם.

איציק - 4X6ZH
29-08-07, 09:13
אין דבר שמעצבן בוחן יותר משמן שמטפטף עליו .

וכשהוא כבר סתם זורק עין ופתאום הוא רואה את זרוע הפיטמן מלא גריז חול וליכלוך .
הרי הוא לא הולך לנקות \ לגרד \ ולבדוק מי נגד מי .
הוא מכשיל את הרכב .
איציק

גיא
29-08-07, 11:35
בתמימותי כי רבתה ... חשבתי שבזה ניסגור עניין.

אבל !

משרד הרישוי בחדרה מתברר סגור לרגל שיפוצים והשומר אומר ש ... אדאני צריך נוסעת בנתניה ....
בחיפה מתברר שדווקא היום הם בחופש כולם וסגרו.
מחר אני אנסה את נתניה .. אני ממילא שם....

קשה קשה ....

אפשר לדעתכם להגיש תלונה במשטרה על התעללות באזרח נגד הבוחן שפסל את האוטו על משהו שעבר טסט בלי שום בעיה ? או נגד משרד התחבורע ?

שמוליקו
29-08-07, 11:49
מתלהם!

מתלהם ,אבל צודק !

דרור ברלי
29-08-07, 18:23
דרור, אתה לא שם לב למה שאני אומר. אני לא מדבר על הצדקה שלהם, כי אני האחרון שיצדיק אותם, אלא על עצה לנו איך לנסות להימנע מבעיות.

ואתה לא שם לב מה אני אומר.
גם אני חושב שמחובתנו לוודא שהמכוניות שלנו תקינות. לא בשביל הבוחן והשוטר אלא בשבילנו. לא סדקים ולא חופשים, לא נזילות ולא צמיגים בלויים. אבל אני חושש שלמצבו האמיתי של הרכב אין קשר לבדיקה הזו. מטרת ה"בדיקה" היא להוריד מהכביש וכמה שיותר. גם אם הם לא מוצאים בעיה בג'יפ, הם נצמדים לזוטות כדי להוריד מהכביש ויהי מה.

אם ננסה להבין מה באמת רוצים מאיתנו, נגלה שהבעיה היא לא בתאונות, ולא במכוניות שלנו ומצבן הטכני, וגם לא בוחן מטומטם זה או שוטר מרושע אחר. הבעיה היא במדיניות שמאחורי כל זה. מדיניות מעוותת שרואה את האזרחים כאספסוף של פרות חולבות שיש לסחוט מהן כל אגורה שאפשר.
אין להם שום כוונות טובות. הם לא באמת מחפשים דרכים להגן על שלומנו או בטחוננו, או למנוע תאונות, או לנקות את האוויר או להסדיר את זרימת התנועה, אלא אך ורק להוציא מאיתנו כמה שיותר כסף, ולא ממש יעזור לנו אם ניסע בג'יפ תקין. הם יעצרו ויזמברו אותנו בכל מקרה.

וזה לא המקרה הבודד של גיא, או שלי, או של כל אחד אחר כאן שחטף הורדה מהכביש על שטות, אלא התמונה הכללית.

חנן-ג'יפולוג
29-08-07, 19:10
אני שם לב למה שאתה אומר, ורואה שאתה מתעסק בהוצאת קיטור על המדינה, מה שלא ממש מעניין אותי, ואני בספק רב אם יעזור למישהו מיושבי הפורום או אזרחי המדינה.

בתגובה שלי ניסיתי לעזור לנו לחיות יותר בקלות עם מה שיש. אתה יכול לקחת את זה ולעשות לעצמך חיים קלים יותר, ואתה יכול גם להמשיך לצעוק ולקלל. כך או כך זו בחירה לגיטימית.

דרור ברלי
29-08-07, 21:21
אני לא צועק ולא מקלל, אלא חי עם זה. אבל להבדיל מהתגובה של נמרוד, מי שחוטף מהם לא צוחק ולא מחייך. זה קצת דומה לתחושה אחרי שפרצו לך הביתה - קשה לתאר את חוסר האונים, ההשפלה והטרטור שאחר כך. יודע מה? יותר גרוע מפריצה. כי גנב שנכנס לך הביתה כשאתה לא נמצא - ניחא. ואם תפסת אותו על חם? גם אז לא בדיוק מותר לך לעשות מה שאתה רוצה, אבל בוא ונגיד שהוא כבר לא יחזור הביתה שלם ובריא כמו שהוא הגיע. ומה יהיה אחר כך? אלוהים גדול.
אבל כאן? עובד ציבור שאתה משלם את המשכורת שלו, ויש לו סמכות והיתר לנקוט נגדך סנקציה ככה סתם כי בא לו. ואתה לא יכול להתווכח, להתנגד, להתגונן. מבחינתי הם הרבה יותר גרועים מהגנבים.

אני חושב שמיצינו.

ד ו ר ו ן
30-08-07, 10:29
גיא,
לגבי הנדנדות, לפי מה שנאמר לי התקנה נודעת לאורך מקסימלי של הנדנדות-אם אני זוכר נכון 15ס"מ מחור לחור, אם הן משולשות\בננה וכו' זה מושך את העין אבל לא אמור להיות בעייתי.
בדרום עצרו את הרכב שלי כמה פעמים-בדקו גובה, תמיד רצו לגלגל אחורי לבדוק עד שאחד מהם אמר שמה שבודקים זה "קצה עליון של הגלגל צריך להיות בקו אחד עם הקו התחתון של השילדה ולא פחות-אין רווח".
בודקים שהגלגלים ברשיון(לפעמים עוברים על כל הגלגלים..
בודקים כננת-אחד בדק שלא רק שרשום ברשיון אלא שהמשקל מתאים, אחד אחר שחלפנו לידו כשהוא עומד בטרמפיאדה מיהר לצאת ולרדוף אחרינו עם סירנות וחסם את הנתיב כאילו הרגע שדדנו בנק וזה התאור של רכב המילוט.. יצא בריצה מהניידת, בדק שהכננת והצמיגים ברשיון ואמר הכל בסדר והלך (כביש מהיר עם שוליים צרים).

ניידת משרד התחבורה יושבת המון בצומת יד מרדכי למי שמגיע מדרום ופונה שמאלה לכיוון אשקלון.
יושבים בטרמפיאדה וקשה מאד לראות אותם לפני הפנייה.

עמדה חביבה על בוחנים ללא ניידת משרד התחבורה יש בפנייה ימינה מעוקף ב"ש בצומת תל-שבלע לכיוון ב"ש,
בצומת עוקף ב"ש עם כביש דימונה-באר שבע למי שמגיע מדרום (רואים מרחוק) או פונה ימינה מכיוון דימונה לכיוון עוקף ב"ש-לא ניתן לראות אותם לפני הפניה.

צומת פלוגות למי שנוסע דרומה וגם צפונה-מחליפים מיקום, חתיכת פרוייקט לתכנן את הגישה לצומת..
בית קמה למי שמגיע מצפון-יושבים בטרמפיאדה.

צומת להבים לכיוון להבים-כל יום כמעט,בלי שעה מועדפת.
עוקף ב"ש למי שפונה שמאלה מהכביש המהיר.

צומת להבים למי שפונה מצפון שמאלה לכיוון שוקת, וכמובן צומת שוקת אחרי הכפריה בין העצים(למרות שבפעם האחרונה השוטר שאל "נוסעים לטיול?", בדק רשיונות ואמר "תהנו" וזהו,
צומת שוקת לכיוון ערד מאחורי הטרמפיאדה.

ככלל בדרום עד היום המפגשים היו שפויים למדי-לא חיפשו בציציות אבל עדיין לא נעים.

tomer s
30-08-07, 12:08
[QUOTE=ד ו ר ו ן]
ניידת משרד התחבורה יושבת המון בצומת יד מרדכי למי שמגיע מדרום ופונה שמאלה לכיוון אשקלון.
יושבים בטרמפיאדה וקשה מאד לראות אותם לפני הפנייה.

QUOTE]

דורון שמאלה זה לעזה וימינה זה אשקלון, וכדי לא לקחת צ'אנס נכנסים לתחנת דלק ובודקים,אם כן עוקפים דרך איפה ששבו האוהלים של אליי סיני,

גיא
30-08-07, 21:40
דורון - הנדנדות שלי בול 15 ס"מ. אבל לצורך הדיון, הוא לא בדק, לא הוציא מטר ולא מדד כלום. הוא רק אמר שזה ניראה לו לא בסדר, ובגלל שזה ניראה לו לא בסדר, אז אני מתזז כבר 3 ימים ומבזבז כספים כאילו אני אחוק של גאידאמאק. ויש לציין שהורידו אותי מהכביש ביום א', עדיין לא הצלחתי לקבל רשיון חדש. אנחנו היום ביום חמישי.

את הצמיגים הוא בדק אחד אחד, כל החמישה, וכננת אין לי. את הוו גרירה הם בדקו שניהם, זה שהוו נימצא 4 מטר מעל ל 40 ס"מ הם לא שמו לב.

בן זונה אדון רב בוחן 1310, אני מבטיח לך שאם ניפגש פעם שניה, אני אולי אכשל בטסט, אבל אמא שלך לא תזהה אותך כשיקראו לה לאבו כביר.

איציק - 4X6ZH
30-08-07, 21:58
לאחר מה שאני עברתי רק בשבוע שעבר :!:
מענין איך במדינה הזאת אפשר להביא אנשי ציבור כאלה לדין :?:
גיא אתה עומד בזמנים לי זה לקח כשבוע
עשיתי חשבון שלאזרח רגיל זה עולה כ 5000 ש"ח כולל ימי עבודה
וזה עוד זול .
והכל על כלום סתם התעלקות של המדינה דרך הרשויות באזרחים .
אני באמת מתחיל לחשוב שצריך לעבור לפחי נפט
לשרוף
איציק

גיא
30-08-07, 22:42
איציק, במחירי הדלק של היום ? ...

lizard
30-08-07, 23:08
וזו רק אחת מהסיבות שאני מעדיף לחכות לרישוי רכב תחרותי ולנסוע לטיולים, אימונים ותחרויות על גרר.

tzagi
31-08-07, 07:01
לשרוף
איציק

השאלה היא.....איזה ממשרדי הרשוי או התחבורה בנוי מעץ?

ד ו ר ו ן
31-08-07, 08:29
דורון שמאלה זה לעזה וימינה זה אשקלון, וכדי לא לקחת צ'אנס נכנסים לתחנת דלק ובודקים,אם כן עוקפים דרך איפה ששבו האוהלים של אליי סיני,
כמובן,
חשבתי על דרום-זה הכיוון שהניידת מתכוונת אליו וכתבתי בטעות מצפון.

אם יש לך סבלנות להכנס לתחנת דלק כדי לבדוק כל פעם אז כל הכבוד-אני מסתכל מלמעלה בגלישה לצומת.

גיא
31-08-07, 09:52
וזו רק אחת מהסיבות שאני מעדיף לחכות לרישוי רכב תחרותי ולנסוע לטיולים, אימונים ותחרויות על גרר.

מיכה, איך זה קשור לעובדה שמידי פעם אנשים צריכים לצאת מהבית ולהגיע לכל מיני מקומות, לעבודה, לסופר .. לגן ?

אתה מציע לא לצאת מהבית עד שיהיה חוק ספורט ?

חשבתי שבמדינה אפילו כאילו מתוקנת כמו פה מותר לאדם להשתמש ברכב ששילם עליו מחיר מופקע ועומד בסטנדרטים שקבעה אותה כאילו מדינה בעצמה ... כניראה ששוב התבדיתי.

eran4x4
31-08-07, 10:32

נכון מיכה ובביקורת יורידו לך את הגרר\משאית מהכביש......

shimixx
31-08-07, 11:05
גיא חבל לך על הזמן
האטימות באה מלמעלה
אנוכי בדיוק לפני שנה כשרק קניתי הגיפ cj שנת 87
בדיוק ניגשתי לטסט ונעזוב לרגע את המיץ שהוציאו לי על הטסט בשטויות שאני אפילו מתבייש לכתוב
נכנסתי לטסט כדת וכדין בלי קומבינה ובלי כלום
הרישיון החתום היה אצלי ביד בדיוק יום אחד כי למחרת ניידת של משרד התחבורה והבוחן החליטו שהנדנדות לא תקניות ולא עזרו השכנועים והעובדה שאתמול עברתי טסט
אכלתי הורדה מה גם שרב בוחן או לא הם לא מבינים כלום פשוט כלום
הוא מראה לי את הצינור נשם של הסרן האחורי ואומר לי יש לך צינור דלק קרוע
בקיצור הורדה על נדנדות והזמנה לבימ"ש על שינוי מבנה
ואתה חושב שבימ"ש עזר חחחחחחח
יותר אטום 1000 ש"ח ולך הביתה
אני מסכים עם כל מילה של דרור
כסף וכמה שיותר

UNIX
31-08-07, 15:24
1000 שקל זה מצויין
יצאת בזול
לי עלה הרבה יותר כשזה קרה
עלה לי ברשיון שלי לחודשיים
1000 שקל קנס , 4000 שקל לעורך דין , 2000 שקל להחזיר את הרכב לכביש
ושלא נדבר על זה שלא היה לי רשיון חודשיים ובדיוק באותה התקופה הייתי שליח

R-IK
31-08-07, 15:48
אז מסתבר שהשבוע היה לי מזל. למרות שהרגשתי רע מאוד עם מה שאני עושה.

אמצע השבוע. תורי לקחת את הבנות להורים שלי (חופש גדול להזכירכם). נסעתי לי להנאתי ברמלה בכביש רחב דו נתיבי עם ניידת תחבורה בצד. עברה בי הרגשה לא נעימה אבל הייתי בטוח שלא יתיחסו אלי.
טעיתי בגדול. השוטרת החביבה הורתה לי לעצור בצד והכינה אותי לבדיקה מקיפה. פניתי אליה ובקשתי ממנה לאפשר לי לשים את הבנות אצל ההורים כן הן כבר חסרות סבלנות (הדיסק המועדף נמצא ברכב הליסינג).
להפתעתי, היא הסכימה ובקשה שאחזור לכשאסיים. בדרך עברו לי מחשבות בסימן העלמות מהאזור לנצח. למרות המחשבות, הנטיה שלי לחיות על הקצה גרמה לי לחזור :-? קראו לזה תמימות\טמטום\מילה של כבוד.
כמובן שגברת שוטרת הייתה המומה אפילו יותר ממני. היא קבלה אותי עם חיוך על הפנים ואמרה לי שאני הראשון שלה שחוזר ( :-( , לא מבין איך היא נתנה לי ללכת מלכתחילה).
מר בודק התקרב לעבר הרכב, ראה שיש טסט ואמר: "אם יש לו טסט אין לי מה לבדוק...".

זהו זה. המשכתי לי להנאתי לעבר יום חדש.

lizard
31-08-07, 17:45
מיכה, איך זה קשור לעובדה שמידי פעם אנשים צריכים לצאת מהבית ולהגיע לכל מיני מקומות, לעבודה, לסופר .. לגן ?

אתה מציע לא לצאת מהבית עד שיהיה חוק ספורט ?

חשבתי שבמדינה אפילו כאילו מתוקנת כמו פה מותר לאדם להשתמש ברכב ששילם עליו מחיר מופקע ועומד בסטנדרטים שקבעה אותה כאילו מדינה בעצמה ... כניראה ששוב התבדיתי.

כן התבדת. אתה לא חי במדינה נורמלית, לא הבנת את זה עדיין? אתה חי במדינה שהשכן שלך חייב לתחוב את האף שלו כל כך עמוק בתחת שלך ככה שהוא יודע שאתה נופח נפיחה לפניך.

לאף אחד לא אכפת ששלמת הרבה כסף ושזו בעצם זכותך הבסיסית להנות ממה שרכשת. גם לא אכפת להם שמה שרכשת היה פאר היצירה לפני שנים מספר. גם לא אכפת להם להמציא עובדות ו/או לא להסתמך על עובדות כלל על מנת להשיג את מה שהם חושבים שנכון עבורך.

אתה חי במדינת היהודים החטטנים. תתרגל לזה או שתשנה את זה.

גיא
31-08-07, 20:49
לא ידידי מיכה היקר,

אתה לא הבנת

אני הייתי ציני :-)

lizard
31-08-07, 21:38
אני יודע שהיית ציני. הייתי צריך להוציא קצת קיטור בעצמי.

מה שהכי מעצבן אותי זה שכולם, כולל אני, לא עושים דבר לשנות את המצב הזה.
אנחנו מחכים למישהו אחר שיתקן עבורנו את הבעיות שלנו. זה לא בריא לחיות ככה.

itayhi
31-08-07, 22:55
איציק, במחירי הדלק של היום ? ...

הבנזין יורד ביום שבת ב4% :)

אותי תפסה ניידת של משרד התחבורע לפני 3 שנים בצומת מורשה, באתי מדרום
ופניתי ימינה לכיוון צומת ירקון (מארב קלאסי וקבוע שלהם, לפחות אז...)
הייתי עם הסמוראי .... :(
87, ארוך, גרוטאה למראית עין וגם מעבר לכך...
צמיגים 205 (ברשיון 195), והקידמי-ימני היה הספייר שעוד לא הספקתי להחליף למידה המתאימה
אז הוא היה היחיד ברשיון, 195... (כן אני יודע, טמטום, מזל שהחכמתי קצת מאז... )

איך שאני רואה את השוטר מסמן לי לעצור, נפל לי הלב...
ברגע שאני יוצא מהאוטו, השוטר ממתנ"א (אופנוען! ) מתנפל עלי:
"למה הוו גרירה גבוה כ"כ ומסתיר את המספר?" (לא היה ולא נברא. )
"מה זאת האנטנה הזאת? יש לך מכשיר קשר באוטו?!?!?! " ("מה פתאום, זה של הרדיו..." )
"מה זה הפרוז'קטור הזה, הוא לא חוקי" (מאחור, על המתקן של הספייר, בכלל בלי נורה, קיים עוד מאז שקניתי את האוטו )

קיצר, אני מתחיל להתחנחן לשוטר מכל הבא ליד: "אני סטודנט, חייב להגיע לביטוח לאומי ולחזור לרחובות תוך שעה וחצי, יש לי מבחן" וכל הידה ידה ידה הזה...
השוטר, מסתכל עלי במבט מלגלג ואומר לי "תביא רשיונות, נראה איך אפשר לעזור לך :)
ואני, מחפש ומחפש ובסוף מגלה שהרשיונות בבית....רק רשיון הנהיגה עלי.

לא נלאה אתכם בכל הפרטים (אם מישהו מתעקש, אני מוסיף קישור לשרשור המקורי באתר הצהוב..)
http://www.jeeptrip.com/page.aspx?div=Forums&group=1&item=406072

הבוחן בדיוק היה באמצע בדיקת משאית, השוטר שאל אותו מה לעשות איתי, הבוחן מסתכל עלי, מסתכל על הסמוראי, מחזיר את המבט אלי וזורק לשוטר "יאללה, שחרר אותו שילך כבר..."

שמח וטוב לב, רצתי לרכב, הנעתי וברחתי כל עוד רשיוני תקף :)
רק את רשיון הנהיגה שלי שכחתי כמו מטומטם אצל השוטר ונסעתי לאסוף אותו יום לאחר מכן
ממתנ"א בבית-דגן.

אז..יש גם מפגשים מוצלחים עם ניידות של המשרד...

לא עלינו...

איתי

קיד
01-09-07, 01:34
אם כבר שירשור של הוצאת קיטור אז עד הסוף.

בכל מקרה עדיף לברוח, זה עולה פחות.

לפני 6 שנים, יום ג', ג'יפ סופה גורר סירה 4.2 מטר, אין שום חריגה מלשון החוק ואין אף סעיף ליקוי.
ליד בית הבראה שער מנשה, מוריד אותי מהכביש בוחן תנועה.
כמובן שהבוחן לא מצא כלום, אבל למה שהאזרחים יהנו מיום סקי בכינרת ועוד באמצע השבוע? אז החל הסרט. לאחר בחינה של 20 דקות אשר במהלכה לא נמצא ליקוי, הודיע הבוחן:
"פתח מכסה מנוע" + "סובב הגה ימינה שמאלה"
תוצאה: הג'יפ מקבל השבתה על תפוח הגה ימני חופשי + פלטת כננת לא תקנית.
נגרר הסירה מקבל השבתה על בלמים + היגוי (אני לא שיכור ולא סנילי) למרות שאין לנגרר את המערכות הנ"ל כלל.
בגי'פ יושבים 4 אנשים עם רשיון ניהול מוסך, לא ניתן לשכנע את הבוחן כי ההגה תקין ומיתקון הכננת תקין.

תפוח ההגה מעולם לא הוחלף עד היום, אך סיפקתי לעצמי אישור מוסך על התיקון. חזרתי לאספיר לקחת אישור טכניון ומכון תקנים.
שקלתי את הרכב ופניתי לעמדה מספר 1.
תשובת הבוחן "לך מכאן, הגלגלים שלך גדולים, תחזור עם קטנים" מיותר לציין שהצמיגים היו ברשיון.
חזרתי למחרת עם צמיגים קטנים, טובה של חבר מהסיירת הירוקה.
תשובת הבוחן בבדיקה השניה "למה אין חיפוי לכננת מפח ואיפה האישור של הכבל?" כמובן שבאישור מכון התקנים כתוב התקנה חיצונית על הטמבון, ומובן שאין צורך באישור לכבל.
חזרתי למחרת לאחר שבניתי מגן פח ענק שמכסה את כל הכננת, והפעם גם בלי כבל.
עברתי את עמדה מספר 1.
מיותר לציין שכל הנסיעות הנ"ל הם כאשר הרכב פסול מנסיעה, אבל מה, גרר יקר מאוד.

כעת יש למצוא את השוטר/בוחן שהוריד את הרכב, על מנת שזה יבטל את ההשבתה. השוטר משרת בתחנת זכרון יעקוב, ואני גר בגדרה, כעת אפילו אני לא מעיז להגיע לתחנת המשטרה של זכרון בנסיעה על הכביש. אין ברירה צריך גרר.
לאחר הוצאת השבתה כמובן דרוש טסט. כעת זה כבר בקטנה.
ולעמוד בתור במשרד הרישוי כי לקבל את הרשיון החדש. עוד יום עבודה.

עלויות ההשבתה: מוערכת 10K ש"ח. זמן: סה"כ 34 יום מרגע ההשבתה.
תוצאת נילוות להשבתה: שיבוש כללי ברשיון הרכב. בסעיף צמיגים רשום 3x1050R15. זוהי אינה טעות הקלדה. דבר זה כמובן גורר בעיות בכל טסט ובכל בדיקה משטרה מאז.
בסעיף כננת קדמית כתוב הדבר הבא "דבל יו אי אר אן 59000" גם כאן לא נפלה טעות הקלדה שלי.

לקח:
1. לא לתקן את הליקויים, הלא אותו תפוח תקול נוסע מאז על הרכב.
2. כאשר נופלים עליך ימצאו לך ליקוי גם אם אינו קיים.
3. לא לעצור בשום מחיר.
4. שוטר הוא אויב הציבור.
5. יש לפזר מסמרים בכל מקום בו חונות ניידות מתנ"ע באופן קבוע. זה תחביב מצויין.

צרת רבים נחמת טיפשים,
קיד.

לצורך העניין, נגרר הסירה מעולם לא חזר לכביש מאז הארוע. זה כבר היה מעבר לכוחותי.

אייל
01-09-07, 10:03
אצלי ברישיון מופיע "כננת מעבק 8000"...

ד ו ר ו ן
01-09-07, 10:19
אצלי ברישיון מופיע "כננת מעבק 8000"...
אצלי רשום גם כן "מעבק" אבל רשום משקל משיכה בק"ג.. לפי המספר אצלך (פאונד?) אני מניח שזה לא עקבי.

asafa
01-09-07, 17:26
האם אפשר לתבוע את הבוחן במשפט אזרחי על הנזקים, לדוגמא כמו במקרה של קיד שהנגרר נפסל על מערכת שכביכול לא תקינה בעוד שמערכת כזאת כלל לא קיימת?

לפי הסיפורים פה ממש מפחיד לעצור לביקורת גם עם רכב חדש ותקני.
אני מאמין שאם לעובדי "הציבור" האלו היה מה להפסיד במקרים של התעללות נטו, סתם כי הם מתוסכלים ובא להם להציק למישהו שיכול להרשות לעצמו להנות מדברים שהם לא, הם היו חושבים פעמיים לפני.

אחרי שקוראים את השרשור ממהתחלה ועד הסוף נראה לי שהשם: "עבד כי ימלוך" מתאים כאן לא פחות.

אסף.

UNIX
01-09-07, 17:30
העניין שכשאתה מגיע לביהמ"ש
אין לך הרבה ברירות ואתה לא יכול להכנס אתם ראש בראש ובדרך כלל תקבל את מרות העונש תוריד את הראש ותמשיך הלאה
לי זה כמעט עלה בג'יפ שלי, רציתי למכור אותו רק בגלל ההורדה הזו ,
קיבלתי על תנאי למשך שנתיים ואם היו תופסים אותי שוב אז היו לוקחים לי את הרשיון לצמיתות .
למזלי כבר עברו שנתיים ולא מכרתי את הג'יפ ולא נתקלתי בהם שוב .
מי מרים את הכפפה נגדם מי?

איציק - 4X6ZH
01-09-07, 17:37
אולי יש כאן איזה עיתונאי שימצא ענין בתעלולי מישטרע / משרד התחבורע ויעשה כתבת תחקיר
אני לא מצפה מחבורת הזבל הזאת להפסיק .
לפחות יחשבו כמה ימים לאחר הכתבה ואולי יתחילו לפעול אחרת .
איציק

גיא
01-09-07, 20:05
חשבתי שאולי אם כמה כאלו יקבלו מכות

אז כמו שהם לא ניכנסים לרהט

ככה לא יכנסו לישראל ....

shimixx
01-09-07, 21:59
אפשר גם אחרת
הריי אנחנו פזורים בכל הארץ
נעמיד מעקב על ניידות אלו {כמה כבר יש בכל הארץ }
וכל אחד בגזרתו אחראי לאי הפעלת הניידת בדרכו שלו חחחחח
ועכשיו ברצינות עדיף לנסות ולהיעלם יותר גרוע מזה לא יהיה

גיתאי נוה
02-09-07, 11:38
כביש 38 משער הגיא לכיוון בית שמש, בצומת שמשון.
הכביש מצומת לטרון לכיוון מסמיה, בצומת נחשון.

אגב, האם התנדבות במשטרה (יחידות הג'יפים, למשל, במתמי"ד) 'עוזרת' להם לראות בך אחוק ולשחרר בקריצת עין חברית? מאיר, אולי אתה מכיר תסריטים כאלה?

גיתאי

שחף110
02-09-07, 18:17
לשרוף
איציק

נהג תקוע בנתיבי איילון. לא זזים. פתאם הוא רואה איש אחד עובר מאוטו לאוטו.

האיש מגיע אליו ומבקש באדיבות לפתוח את החלון.

"מה קורה" שואל הנהג "למה עומדים?"

"ליד מחלף בת ים טרוריסטים חטפו את אהוד אולמרט, עמיר פרץ וזהבה גלאון. הם מאיימים שישפכו עליהם בנזין וישרפו אותם באש אם לא יקבלו מיליון דולר. אנחנו עוברים מאוטו לאוטו ומבקשים תרומה."

"וכמה כל נהג נותן?" שואל הנהג.

(תגללו למטה)

"בערך ליטר", עונה האיש

דרור ברלי
06-09-07, 02:37
בשביל לראות בעיניים שלי את מר אולמרט בלהבות, אני מוכן לתרום אפילו טנק-דלק מלא... סתאאאם.

גיא
06-09-07, 07:31
סוף דבר -

ביום שני, אחרי שהייתי ב 3 סניפים של משרד הרישוי, הצלחתי לקבל רשיון לאוטו.

מעכשיו .. תחנות ניידות של בדיקת רכב לא יקבלו כל כך הזדמנות בזול.

אני מבטיח.

לגבי לשרוף את אולמרט ... חבל על הדלק. הוא לא שווה את זה.

דרור ברלי
06-09-07, 11:24
סוף דבר -
מעכשיו .. תחנות ניידות של בדיקת רכב לא יקבלו כל כך הזדמנות בזול.

אני מבטיח.

מה תעשה להם?
תתעלם?
לא תעצור?
תברח? (בהיילקס? לברוח?... עם קלנועית הם משיגים אותך)
תרביץ להם?
תירה בהם?

גיא, זה בדיוק שאמרתי באחת התגובות שלי לחנן - מה שהכי מתסכל כאן זה שאתה לא יכול להתגונן מפני השודדים האלה בלי להפוך בעצמך לעבריין. ותהיה בטוח שבשביל לרדוף וללכוד אותך, יהיו להם כל כוח האדם והאמצעים שהם מייללים שאין להם בשביל לטפל בפשיעה האמיתית.

yoav21
06-09-07, 18:22
אני עוקב מתחילתו של הדיון זה,חלק המקטעים העלו גיחוך קל וחלק לא!.
אך הדבר שהטריד אותי יותר מכל הוא שמאזרח שומר חוק וישר הפכתי לפני קצת יותר מ 4 חודשים לעבריין, וכל זה כמובן ללא סיבה ממשית.
יואב

גיא
06-09-07, 18:32
בפעם הבאה אני בורח, אסור למשטרה לרדוף אחרי. כל פעם שהם רודפים אחרי מישהו הם מצליחים לעורר מהומות, כמו המטומטם האחרון שהיה נידמה לו שהוא מזהה מרדף של קטנוע משטרתי אחרי ארנבת או חילזון מרוץ או משהו דומה, הצטרף באופן עצמוני למרדף ודרס את השוטר הקטנוען למוות.

אם אני בורח אני מסתבך אם הם מצליחים לתפוס אותי, אם אני לא בורח הם בטוח תופסים אותי ואני בטוח מסתבך ... ככה לפחות יש לי סיכוי.

ואני גם מתקשר מאה וטוען שניידת משטרה מספר זה וזה דחפה אותי מהכביש
ואני ירדתי לתעלה בגללם תו"כ סכנת חיים.

ואני דורש שיגיע קצין. ומאשים את השוטר בנסיון לרצח. כדאי גם להזמין עיתונאי ... זה ניראה הכי טוב.

אתה מכיר את הבדיחה ?

אחד מתקשר שתפס גנב בדירה שללו והוא מבקש ניידת. מחכה מחכה מתקשר שוב אומרים לו בדרך יש עומס אין ניידות.

מתקשר שוב ואומר שאין צורך למהר, הוא ירה בשודד והרג אותו. תוך דקה יש ניידת עם שוטר. השוטר רואה את הגנב חי ואומר, אבל אמרת שירית בו ?! ..אז האזרח עונה לו, ואתה אמרת שאין ניידות פנויות ....

אולי אם נתזז אותם על שטויות יגמר להם הכוח.
אני אגב מאמין מאוד שאם יקבלו מכות קצת, אז כמו במגזרים מסויימים ובמקומות מסויימים, הם לא יכנסו מהפחד.

חנן-ג'יפולוג
06-09-07, 18:45
נראה שכבר נגמרו הדברים החכמים שאפשר להוסיף לשרשור הזה.

-->