PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחפש מידע: הפיכת אוטובוס ישן לקראוון

WildLove
28-08-07, 21:24
מחפש קצת מידע על חלום רטוב שלי, למרות שכנראה שלא אוכל להרשות לעצמי להתקרב לזה בשנתיים הקרובות...
תמיד חלמתי על לקחת אוטובוס ישן, כזה שלא יהרוג את כל הכיס וגם יוכל לנסוע פה ושם.. ולהפוך אותו לקראוון מאובזר ברמה ממש מפנקת..
אין לי שמץ של מושג מאיפה להתחיל, אשמח אם מישהו יוכל לעזור לי במציאת מידע על פרויקטים כאלה, בעברית או באנגלית כדי שאוכל להתחיל ללמוד על כל הנושא הזה..
תודה מראש,
אלעד!

eran4x4
29-08-07, 01:27
תתחיל מלברר את עלויות הביטוח ואת המשמעות של להוציא רשיון נהיגה לאוטובוס

WildLove
29-08-07, 14:09
עלות הרישיון כשלעצמה היא דבר זניח מאוד יחסית לעלות המדומיינת של פרוייקט בסדר גודל כזה
בקשר לביטוח\ניירת - נוצרת פה בעיה כי מין הסתם דבר כזה כולל בלהוציא את כל הכסאות מהאוטובוס..מה שמשנה את יכולת הסעת הנוסעים שלו וכו'..איך זה מסתדר עם החוק..אם בכלל?

GodsFather
29-08-07, 14:13
עלות הרישיון כשלעצמה היא דבר זניח מאוד יחסית לעלות המדומיינת של פרוייקט בסדר גודל כזה

בדקת איך מוציאים רשיון? בדקת כמה זה עולה ? בדקת כמה עולה ביטוח לכלי כזה ?

אתה יודע איפה אפשר לקנות אוטובוס? ומן הסתם לא תלך על אוטובוס חדש מהקופסא אז איפה תמצא כאלה ? מה עם הכשרה מכנית? או שתלך עם כל דבר למוסך ? חניה ? לאן תיסע עם כזה דבר ? הבלונדינית מהחתימה תישאר עם הסמוראי :-)

סתם שאלות קלות שבקלות... ולשרת יש עוד כמה בייטים בשבילן

ymandel
29-08-07, 18:21
יש במושב בית חלקיה, ליד מסמיה, מישהו שעשה פרויקט מסוג כזה. אני יכול לנסות לקשר אותך אתו.

yoni 110
29-08-07, 18:49
האוטובוס כבר לא יהייה יותר אוטובוס ברישיון הרכב שלו, אתה צריך לשנות אותו למשא או למשא מגורים ואז הביטוח זהה לביטוח משאית.
כמו כן ניתן לרשום אוטובוסים כרכב אספנות אבל אז זה אומר שאתה צריך לשמור על הכסאות בתצורה המקורית (רק עם הגבלה להסעת 6 נוסעים בלבד)
אם המשקל הכולל הוא פחות מ12 טון תוכל לרשום אותו כמשא אספנות ולהנות מההטבות שבעניין.

כמובן שאם אתה משנה את הרישום מאוטובוס למשא אז אתה צריך רישיון למשאית ולא לאוטובוס.

לא מזמן פורסם ביד2 לילנד טייגר שהייה שיך לעל אל ועבר הסבה למשא למכירה (אם אני זוכר נכון ביקשו עבורו 30K ש"ח), אבל הוא לא יוכל להירשם כאספנות בגלל המשקל הכולל המותר שלו (17 טון)

עוד דבר,
אני הייתי מחפש מידיבוס ולא אוטובוס בגודל מלא לצורך הפרויקט. אוטובוס פשוט נראה לי גדול ומסורבל מידי למטרה הזו

יוני

WildLove
29-08-07, 20:05
אמיר, תרגע חומד - אני סתם רוצה להתחיל ללמוד..זה לא כאילו אני לא הולך ליישם משו מחר, אין לי בנתיים כסף לדלק :) (שישרף צה"ל)
בדקתי כמה עולה להוציא רישיון לאוטובוס וזה לא בשמיים, אבל אז נשאלת השאלה איך מעבירים את האוטו להגדרה של רכב משא, כמה זה עולה ואם הסרת הכסאות לא ייחשב בתור שינוי מבנה וכו'?
באשר לבלונדינית...כשהיא תראה את רמת האבזור המפוארת שאני חולם עליה - היא תקפוץ (מיטה זוגית שלא מביישת את המיטה בבית או אולי אפילו מיטת מים, מטבח נורמלי, סלון, טלויזיה וכו')
עניין האספנות באמת מעניין, אבל הבעיה שאין לי מושג מה כל ההשלכות שבאות איתו (לטוב ולרע).
אשמח לכל פיסת מידע נכונה..

עידו נרקיס
03-06-08, 13:03
דבר איתי www.busbus.co.il

אמיר, תרגע חומד - אני סתם רוצה להתחיל ללמוד..זה לא כאילו אני לא הולך ליישם משו מחר, אין לי בנתיים כסף לדלק :) (שישרף צה"ל)
בדקתי כמה עולה להוציא רישיון לאוטובוס וזה לא בשמיים, אבל אז נשאלת השאלה איך מעבירים את האוטו להגדרה של רכב משא, כמה זה עולה ואם הסרת הכסאות לא ייחשב בתור שינוי מבנה וכו'?
באשר לבלונדינית...כשהיא תראה את רמת האבזור המפוארת שאני חולם עליה - היא תקפוץ (מיטה זוגית שלא מביישת את המיטה בבית או אולי אפילו מיטת מים, מטבח נורמלי, סלון, טלויזיה וכו')
עניין האספנות באמת מעניין, אבל הבעיה שאין לי מושג מה כל ההשלכות שבאות איתו (לטוב ולרע).
אשמח לכל פיסת מידע נכונה..

tom 2
03-06-08, 13:15
דבר איתי www.busbus.co.il

כל הכבוד!!!!!!נראה אחלה של פרוייקט/עסק בנית!!!!!!!

Tzvika-Pick
03-06-08, 15:46
דן ואגד מוציאים מדי פעם אוטובוסים ישנים שלהם למכירה. כמובן שתקבל רכב עם קילומטראז' אסטרונומי אבל לפחות תדע שאתה מקבל רכב שטופל כהלכה. לדעתי אוטובוס עירוני מתאים יותר מבחינת העיצוב הפנימי היות והוא מציע קצת יותר משטחים שטוחים בפנים הרכב. מצד שני, אוטובוס בין עירוני יהיה עם עבירות גבוהה יותר ונוח יותר לנסיעה מחוץ לעיר. לגבי הסבה לאספנות - אפשרי רק לאחר שתסב את האוטובוס למשאית. הדרך עוברת, עד כמה שאני יודע, דרך עמדה מס' 1 הידועה לשמצה. אחרי שהאוטובוס/משאית שלך בן 30 תוכל להסב אותו לאספנות ולהגביל את משקל המטעו שלו ל12 טון ולא תוכל להשתמש בו לשימושים עיסקיים.

Tourist
08-08-13, 00:19
דבר איתי www.busbus.co.il (http://www.busbus.co.il)

מעורר שרשור עתיק....
מישהו יודע לאן התפתח העסק הזה ?
יש להם אתר אחר ? כי המופיע בקישור כבר לא קיים

itayhi
08-08-13, 01:44
נדמה לי שזה מי שאתה מחפש
<br>
http://youtu.be/Lg-ptsxeXu8
בהצלחה

איתי

zerez
08-08-13, 09:43
זה היה החלום שלי והתחלתי לחלום ולבדוק
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=77178

אוטובוס שאתה הופך אותו למגורים צריך לעבור שינוי מבנה למשא אחוד מגורים, משקל של אוטובוס הוא כ 18 טון מה שמביא אותך לצורך של רישיון C ולא C1.
לא מזמן היה אחד כזה ביד שתיים למכירה, תבדוק אם הוא עדיין שם.

אח"כ יש המון אופציות אחרות החל ממשאית ועד נגרר, כל אחת עם החסרונות והיתרונות שלה.

Tourist
08-08-13, 11:18
אין לי כוונה לקנות אוטובוס בשלב זה של חיי (ושל חשבון הבנק שלי...)

הפרויקט עצמו מעניין אותי.

תודה על הקישורים.

אמיר ב.א
08-08-13, 17:33
הנה :

http://www.remodelista.com/posts/rehab-diaries-a-makeover-for-a-maine-bus

-->