PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאקלים חדשים

רכס חיים
08-02-04, 17:58
יש החלטה להרים את הג'יפ עם שאקלים ארוכים יותר. עכשו המידה היא 75 מ'מ ציר-ציר, ואני מייצר חדשים במידה 160 מ'מ ציר ציר. זה המכסימום שאני מרשה לעצמי - יש דעות לפני הייצור??

t_uri
08-02-04, 18:08
כן.
שאקלים באורך כזה הם סכנה ברורה. הרכב להפוך ללא יציב בצורה יוצאת דופן והתושבות יסבלו ממאמצים אדירים בהצלבות. אם אתה נוסע עם מוט מייצב אז אולי זה כן יתאפשר לך.

אני לא ממליץ. לדעתי עדיף לחסוך לעירגול בבוא היום או להאריך ל-120מ"מ לכל היותר.

יש שלא יסכימו איתי, אבל מניסיון, ללא מוט מייצב זה סיוט.

אורי טל.

רכס חיים
10-02-04, 23:47
גם נמרודציין שתיתכן בעית יציבות ,במיוחד בסיבובים. היות והם כבר יוצרו אני ארכיב אותם השבוע ואעשה נסית מבחן לבדיקת הנושא . אדווח תוצאות מיד לאחר מכן.

רכס חיים
14-02-04, 17:55
סוף סוף יצאתי היום להר חורשן לבדוק את יציבות הג'יפ לאחר התקנת השאקלים הארוכים ושני בולמים אחוריים. הרכב נראה ומרגיש כמו גמל ובקרוב אצטרך לבנות חדר-מדרגות כדי לעלות אליו. אבל זה הגובה שיש גם במפרטים של הרוסים כשברכב מותקנים צמיגים עם מרווח גחון מינימלי של 30 ס'מ מתחת לביצים. איך שלא יהיה הרכב יציב עשר והיות ועליתי בערוצים מלאים מים עם הצלבות בלתי אפשריות ,אז אני מסיק שגם הקרדן הבודד שמותקן היום עבר את הבחינה של שינויי הזוית. חוץ מהעובדה שדפקתי את הכנף האחורית היום ביציאה מהמפעל כמו טמבל ,היה יום מוצלח במיוחד. הג'יפ מוכן היום לטיולים ברמת קושי של נעילה אחורית ללא 4X4. בינתיים יש רעיון חדש גם לבעיה הישנה של ההיפוך בכיוון הסיבוב של הטרנספר.

-->