PDA

צפייה בגרסה מלאה : קירור לשמן גיר (גיר רגיל, סמוראי)

WildLove
31-08-07, 15:41
אהלן חברים...
הפנטזיות לא נגמרות וה TODO LIST רק גודלת, אבל כל עוד החיוך על הפנים אז זה טוב...
יצא לי כבר כמה פעמים להגיע למצב שאי אפשר להתקרב לגיר\טרנספר בגלל החום שלהם.. ואי אפשר להאשים אותו, השמש של אילת, טיול ב1 עד 2 בצהריים ולהוסיף לזה שהחלקים האלה בתנועה מתמדת..אני מרחם על המיסבים שנמצאים שם
למנוע יש רדיאטור ואני דואג טוב טוב לשים לב בכל רגע נתון לטמפרטורה שלו, אבל מה קורה בקשר לגיר והטרנספר? נכון, יש אוויר נעים בדר"כ אבל לא נראה לי שזה עוזר..
אני יודע שברכבים חדשים שמגיעים עם גיר אוטומט הנורמה הוא להרכיב רדיאטור לשמן גיר ששומר על סיקרולציה של השמן כשהרכב מונע.. אני מעוניין להרכיב כזה בשביל הגיר והטרנספר שלי מתוך מחשבה שלשמור עליהם בטמפרטורת עבודה נורמלית יאריך את אורך החיים של כל המכלולים בפנים..אם מישהו חושב שאני טועה אני אשמח לשמוע למה
בכל אופן, איך עושים את זה?
המחשבה התאורטית הפשוטה גרמה לי לחשוב ככה:
למצוא מקום שיהיה בטוח לקדוח 2 חורים בגיר, לרתך 2 צינורות ולוודא שאין נזילות,
לחבר באחד הצינורות משאבת שמן, רדיאטור בקדמת הרכב והצנרת מתחברת אליו - אותו הדבר גם לגבי הטרנספר
זה נשמע כמו פרויקט מסובך, יש דרך יותר פשוטה לעשות דבר כזה? ואם לא, אתם חושבים שזה יכול להצליח? :)

עודד זנטון
31-08-07, 16:58
כמעט בכל תמונה מאפריקה יש סמוראי עם ערימת מקלעים וערימת כושים שיורים בכושים שונים.
הסמוראים עובדים שם ושם אפילו עוד יותר חם.

אז עזוב אותך שטויות ותדגם רדיאטור לבירה, אני בטוח שתהנה יותר...

WildLove
01-09-07, 13:57
אין לי מושג מה קורה באפריקה :)
אבל זה כבר הגיע למצב שביום חם אני לא מסוגל לגעת בידית של הטרנספר (לא בגומי, אלא בידית עצמה) מרוב שהיא רותחת..
השאיפה היא לעשות את זה בתור איזושהי תחזוקה מונעת ולהאריך את חיי המכלולים

nir.samo
01-09-07, 14:10
למצוא מקום שיהיה בטוח לקדוח 2 חורים בגיר, לרתך 2 צינורות ולוודא שאין נזילות,
לחבר באחד הצינורות משאבת שמן, רדיאטור בקדמת הרכב והצנרת מתחברת אליו - אותו הדבר גם לגבי הטרנספר
זה נשמע כמו פרויקט מסובך, יש דרך יותר פשוטה לעשות דבר כזה? ואם לא, אתם חושבים שזה יכול להצליח? :)

אל תעשה את זה, זה יגרום לך בוודאות לבעיות יותר קשות מהבעייה התיאורטית הקיימת...
לא שמעתי על מקרים שהגיר/טרנספר בישלו את עצמם, מדובר במכלולים פשוטים ואמינים וגם אין עליהם עומס מי יודע. ועלות השיפוץ אם וכאשר היא קטנה יחסית.

פעם כשעבדתי בחברת טיולי טרקטורונים במדבר יהודה, המנועים (סוזוקי 250cc קירור אויר) היו מתחממים בנסיעה איטית אז הוספנו ונטה 12V שעובדת קבוע וזה פתר את הבעייה לגמרי.
זה המקסימום שהייתי מייעץ לך לעשות.

איציק - 4X6ZH
01-09-07, 16:23
רעיון הונטה הוא רעיון טוב שיקרר את הממסרה .
אתה ממש לא צריך את זה ( טכנית הרכב לא צריך את הקירור הזה ) .
אבל בכל זאת יש בעיה רצינית והיא בעיה פסיכולוגית של מפעיל הרכב והסובבים אותו
לכן אתה יכול להוסיף מדבקה על הדופן ( כאילו יש לך ונטה )
או להתקין ממש ונטה אמיתית ואפילו לצבוע אותה בשלל צבעים .
וזה יתן לך הופעה יותר טובה .
;-) ;-)
סתם צוחקים
איציק

WildLove
01-09-07, 23:37
כן איציק..ציפיתי לתגובה בסגנון ממך, אבל מה לעשות..אני דואג לו :)
אפשר לצבוע את המאורר בבלונד, זה מתקבל?
וברצינות, וונטה של 12V שתהיה מוצמדת לגיר עצמו תעזור איכשוהו בקירור שלו? תהיה לה השפעה ניכרת על הטמפרטורה שלו?

חנן-ג'יפולוג
02-09-07, 00:40
לפני שאתה פוצח בפתרונות תוודא שיש בכלל בעיה. זה שליד האנושית שלך יש בעיה עם התחושה לא אומר שלמכלול יש בעיה עם זה.

אם אתה ממש לחוץ בדוק עם טרמומטר את הטמפ' של הגיר ובדוק באתר יצרן השמן מהי הטמפ' המקסימלית שמותר לו לעבוד בה.

מראש אני אומר לך שההימור שלי הוא שאתה מתעסק בפתרון לבעייה שלא קיימת.

זה לא שאין קירור לגירים. לחלק מהגירים הידניים של רכבים כבדים יש צינון לשמן, אבל אם לא שמו ברכב שלך צינון כזה אז הוא לא צריך את זה.

איציק - 4X6ZH
02-09-07, 08:02
משאבת שמן זה הדבר האחרון שאתה צריך .
משאבת שמן עשויה להקציף את השמן ושמן מוקצץ זה כמעט כמו לנסוע בלי שמן .
מאורר חיצוני שידחוף אויר על גוף הגיר יקרר את הגיר על בטוח
אבל אתה לא צריך את זה .
וכל השאר בדיחות ודחקות
תחשוב על איזה אביזר אחר ( קומפרסור לניפוח אויר בגלגלים )
איציק

יונתןמצפה
03-09-07, 19:51
מאורר חיצוני שידחוף אויר על גוף הגיר יקרר את הגיר על בטוח
אבל אתה לא צריך את זה .

והוא גם יתפורר לחתיכות עם האבן הראשונה שהגלגל יעיף...

תחליף שמן בתדירות מעט יותר גבוהה ממה שכתוב ותיהיה רגוע.
(אגב, באיזה טמפ' נראה לך ששמן המנוע עובד מסביב לבוכנות??? לי אין מושג, אבל אני מהמר על "קצת" יותר...)

-->