PDA

צפייה בגרסה מלאה : בעיה דחופה סופה לא מתניע !

דן סופה
01-09-07, 19:02
שלום חברים!
סופה שנת92 היתה מושבתת עד לאחרונה (שנתיים וחצי !) התניע ללא כל בעיה טופלה באופן כללי ועברה טסט ללא בעיה לפני כחודש ונסעה ללא בעיה פה ושם .
השבת החלטתי לצאת לטיול באזור הגליל במסלול קל יחסית לאחר נסיע של כ20ק"מ לאחר כמה קפיצות לא משמעותיות כבה המנוע ולא התניע יותר עד כאן סיפור המעשה.
נבדקו :
בקופסת הנתיכים (מתחת למצבר) כל הנתיכים והריליי !
נבדק מתח בכויל ונמצא תקין !
נבדק המפלג ונמצא תקין !
נבדק ניצוץ מהפלג -לא נראה ניצוץ ! (אולי בגלל השמש הקופחת ? )
נבדק שדלק מגיע למזרקים -נמצא תקין !
ועוד כל מיני גוגל מוגל שלא הועילו !
אשמח לקבל עצות מועילות הרכב תקועה אצל חבר במושב הסמוך לשטח !!

יוני5
02-09-07, 01:01
מה אומרת בדיקת תקלות מחשב? (באמצעות הסוויצ').

אחרי זה, תבדוק חיישן גל ארכובה.
הכי פשוט, תשאיל חיישן ותחליף. אם הניע - זה החיישן. (כמובן לאחר בדיקת תקלות המחשב).

בהצלחה,
יוני5

חימושניק
02-09-07, 07:53
עצור!

אם דלק מגיע למזרקים (יש ספיקה של דלק בזמן נסיון ההתנעה) זה אומר שממסר ASD נסגר על פי פקודה מהמחשב. מכאן שחיישן גל הארכובה משדר אותות למחשב, מכאן שהוא כנראה תקין.
פותח השרשור: בדוק באמצעות קודי התקלות האם ישנה תקלה המתייחסת לחיישן הסנכרון שבמפלג. אם אין תקלות כאלו, בדוק את רכיבי מערכת ההצתה. בדוק הזנת מתח לקוייל בזמן נסיון ההתנעה. בדוק באמצעות נורת ביקורת LED בלבד האם מגיעים פולסים לחיבור המינוס של הקוייל. אם שתי הבדיקות הללו תקינות ועדיין אין ניצוץ, החלף קוייל.
* הערה" יש לבדוק ניצוץ ביציאה מהקוייל על מנת שלא להתבלבל במקרה שהבעיה של חוסר הניצוץ נובעת מהמפלג.

דן סופה
02-09-07, 09:52
פרט נוסף שאני חייב לציין קופסת הנתיכים והממסרים אכולת קורוזיה הממסר הראשון משמאל מתנדנד בבסיסוכמו כן יש בו חור קטן. בעבר כשנתקלתי בבעיה דומה הייתי לוחץ על הממסרים והבעיה מיד נפתרה הפעם זה לא עבד !
מאחר ונסיתי ובדקתי חיבורים יתכן מאוד שהמחשב יוציא תוצאות לא מעודכנות ולכן חובה לאפס אותו הבנתי שצריך לנתק את הפלוס לשעה ואח"כ לנסות להוציא תקלות.
אני יעדכן במהלך היום.
תודה דן.
0522699771

יוני5
02-09-07, 11:13
למה נראה לי שעלית על הבעיה אבל אתה מנסה להתכחש לה?
רמז: (מודגש באדום למטה)

הייתי מתחיל ללסדר את העניין ה"קטן" הזה.

יוני5

פרט נוסף שאני חייב לציין קופסת הנתיכים והממסרים אכולת קורוזיה הממסר הראשון משמאל מתנדנד בבסיסוכמו כן יש בו חור קטן. בעבר כשנתקלתי בבעיה דומה הייתי לוחץ על הממסרים והבעיה מיד נפתרה הפעם זה לא עבד !
מאחר ונסיתי ובדקתי חיבורים יתכן מאוד שהמחשב יוציא תוצאות לא מעודכנות ולכן חובה לאפס אותו הבנתי שצריך לנתק את הפלוס לשעה ואח"כ לנסות להוציא תקלות.
אני יעדכן במהלך היום.
תודה דן.
0522699771

דן סופה
02-09-07, 19:47
יוני אני לא מזוכיסט ולא מתכחש לאף בעיה ,פשוט חסר ניסיון בתופעה הנ"ל ואשמח מאוד לקבל עזרה מקצועית ואם אפשר לא רמזים.
בתודה דן.

דן סופה
03-09-07, 15:56
כו....לם צדקו תודה על העזרה הבעיה נפתרה תקלה בנלית .חיבורי הממסר התנתקו ולא היה מגע כלל !
אולי משהוא יודע היכן אפשר להשיג קופסת פיוזים/ממסרים חילופית או דומה ??
ושוב תודה לכל העוזרים ! דן.

-->