PDA

צפייה בגרסה מלאה : איזה צמח בתמונה?

razst
01-09-07, 22:03
במהלך טיול בצפון מדבר יהודה (באזור נחל קומרן / בקעת הורקניה) מצאנו נקודה אחת ירוקה בכל הנוף. מי יודע איזה צמח זה? איך הוא מצליח להיות ירוק חזק באוגוסט במדבר יהודה? ולמה לא רואים עוד רבים שכמותו במדבר או בנגב (לפחות אני לא ראיתי)?

רז.

יונתןמצפה
01-09-07, 22:18
ממה שאני מצליח לראות, מדובר ב"תפוח סדום". המיוחד בצמח הוא פירותיו הנפוחים. הם מלאים באוויר והזרעים הם דמויי אבקה. הזרעים (והפירות) רעילים ביותר ומגע הזרעים בעיניים יכול לגרום לעיוורון. ניתן לראות הרבה מהצמח הנ"ל באילת העיר, שם העירייה עוקרת אותו כי הוא משתלט על גינות ציבוריות.

razst
01-09-07, 23:23
ממה שאני מצליח לראות, מדובר ב"תפוח סדום". המיוחד בצמח הוא פירותיו הנפוחים. הם מלאים באוויר והזרעים הם דמויי אבקה. הזרעים (והפירות) רעילים ביותר ומגע הזרעים בעיניים יכול לגרום לעיוורון. ניתן לראות הרבה מהצמח הנ"ל באילת העיר, שם העירייה עוקרת אותו כי הוא משתלט על גינות ציבוריות.

אכן נשמע כמו מה שראינו. הפרי גדול אבל די רק מבפנים חוץ משערות לבנות (ששימשו בעבר להכנת פתילות) וזרעים. חיפוש בגוגל מראה שם נרדף לצמח: "פתילת המדבר הגדולה". ולמי מבינינו שהולך לבית הכנסת ביום שישי בערב, יוכל לקשר את הצמח למשפט הבא: "אין מדליקין לא בלכש ולא בחסן... ולא בפתילת המדבר".

רז.

יונתןמצפה
01-09-07, 23:30
(ששימשו בעבר להכנת פתילות) "פתילת המדבר הגדולה".רז.

כמובן!

שכחתי...

יונתן

-->