PDA

צפייה בגרסה מלאה : בדיקת היתכנות - ערכת הקפה האולטמטיבית.

רכס חיים
02-09-07, 12:45
החלטתי עבורי לבנות ערכת קפה קטנה באיכות נצחית ומתוחכמת שתיכנס לארגז הקטן ביותר שלנו במידות 300-רוחב ,400 אורך, ו-240 גובה [מ''מ]. סה''כ 29 ליטר.הארגז יהיה מפח מגולוון וצבוע ויכיל את הפריטים הבאים.הגזיה השטוחה והמוכרת -בתחתית הארגז שתופסת כעשרה ס''מ מגובהו,שני מיכלי נירוסטה עם מכסה זכוכית לקפה וסוכר,פינג'אן נירוסטה,4 ספלים קורניניג בלתי שבירים,בקבוק מים מינרליים,ומקום נוסף לקופסת כירסומים או פירות יבשים.המכסה של הארגז יפתח לימין ,ויהיה מעין ''שיש'' לצורך ''פינויים'' של המוצרים והכלים שמונחים מעל הגזיה, וכן ''שולחן'' להגשת הקפה.הארגז במצב ריק יעלה כ-290 שקל ואילו כל הכלול בו - גזיה ,ספלים, מיכלי נירוסטה ופינג'אן יעלו עוד כ-160 ש''ח. האם לדעתכם יש מקום למוצר כזה??

עריכה 05-09-2007 - תמונה:

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=5850

גל_כ
02-09-07, 15:46
נראה לי שיש כאן פוטנציאל,
בתור ג'יפאי מתחיל הדבר הראשון שהכנסתי לאוטו היה הפק"ל תה/קפה.
הוא היה קצת מסורבל לטיולים רגליים ולכן לא היה בשימוש - אבל בג'יפ משתמשים בו כל הזמן.
בכל עצירה קטנה תמיד יש סיבה למסיבה שבה מכינים קפה.

לי באופן אישי יש ויטרה קצרה, וגודל תא המטען הוא דוגמא מצויינת למונח "שואף לאפס".
צריך לבדוק טוב טוב שהערכה נכנסת גם בג'יפים עם בעיות של מקום אחסון (כמו ויטרה וסמוראי).

היוזמה ברוכה!
גל

Gilad
02-09-07, 16:24
נשמע רעיון טוב

תוודא שאפשר להכניס גם מקינטה לטובת חובבי האספרסו (יכול להיות במקום הפינג'ן למי שמוכן לוותר על קפה שחור). בנוסף הערכה צריכה להיות נוחה מספיק לנשיאה של כמה עשרות מטרים אם נקודת הקפה לא צמודה לרכב.

לא עדיף ללכת על גזיה רגילה במקום כירה וכך לחסוך בשטח רצפה?

קח בחשבון שהמחיר לא הכי זול וערכות קפה נמכרות בסביבות 100-200 ש"ח, כמובן באיכות פחותה יותר אני מניח

גלעד

moisofnik
02-09-07, 19:19
חיים אחי,

זה יקר.
ברור שיש הצדקה (איכות, גימור, אלומיניום תעופתי וכו' וכו') אבל אני אישית ימשיך להעדיף ערכה שאפשר להכין ממזוודת אלומיניום של טכנאים (100 ש"ח) או ארגז כלים + ספוג שנחרוץ בו שקעים לכל מוצר + מחיצות מאולתרות - בפנים פינגן + שישה ספלים + קפה ותה וסוכר במיכלים + גזיה + כפיות ואפילו מגבת קטנה. אם נרצה מאד יש גם מקום למקינטה ובהגזמה לגמרי גם לקנקן נירוסטה להקצפת חלב.
הכל יעלה בערך חצי עד שני שליש, כולל הכל - תמונות רצב

דרך אגב http://www.4x4.co.il/shop/productDetails.aspx?categoryd=&subCatId=31productId=85 ראה בקישור ב 479 שח (לחברים) כולל שתי גזיות - ערכה מושלמת....

רכס חיים
03-09-07, 14:30
תודה על התגובות שמאוד חשובות לי ללימוד הבעיה.אני מתנצל מראש באם אחלוק על חלק מהדעות ומאוד יתכן שאני הטועה. לגופו של ענין. יתכן וטעיתי בהגדרת המוצר ,היות והוא בעצם ערכת קפה ובישול קל. כלומר -אם תרצה חביתה בשטח - הערכה תשרת אותך בנוחיות סבירה. בהשוואה לערכת הקאפוצ'ינו - גודלה קטן בשליש לפחות והחשוב יותר - הארגז שלה יחיה כל עוד הקונה חי - חוזק שמאפשר לה לתפקד בתנאים הגרועים ביותר מבלי להפסיק לתפקד. אין לה צירים ,אין לה מנעולים ואין לה חלקים נעים אחרים שיכולים לפגום ביעילותה.המכסה חופשי לחלוטין , נכנס בלחיצה ומשמש כ''שיש'' או כמגש -לפי הצורך.דווקא הגזיה השטוחה עדיפה על הגזיות העומדות ,שבעברי כבר הפכתי מעליהן סירים רבים בסוף הבישול.רק הפחד המלווה את המבשל שהפינג'אן יתהפך -מקנה לגזיה השטוחה עדיפות מוחלטת. שלא לדבר על המחיר. בדקתי ערכות קפה ארוזות בתרמילי בד ומחיריהם בין 200 ל-300 שקל עם אביזרים ממש עלובים.ברור שההגדרה שכוללת בישול קל מרחיבה את הצורך באביזרים נוספים ,אך תצדיק מאוד את המחיר שנבקש.אי לכך אנחנו בוחרים בבנית מוצר שהוא בגודל ערכת קפה אך המאפשר בישול קל בשטח לארוחת בוקר או ארוחה קלה אחרת. אשמח לתגובתכם.

יונתןמצפה
03-09-07, 14:40
מנסיוני, יעילותה של "הגזייה השטוחה" לא משהו, במיוחד כאשר יש טיפה רוח, להבדיל מהגזיות
"רוטור פליים" הפשוטות של אמגזית. כשמדובר בקפה, מהירות ההרתחה היא החשובה, להבדיל מבישול של מרק או ספגטי...
כמובן, שאם אתה כבר בונה משהו כזה, והגזייה יושבת במעין תא מגן רוח- יעילותה גדלה.
לתשומת לבך.

יוני5
03-09-07, 16:04
חיים,

1. תמצא פתרון מובנה לסוגיית הרוח: המכסה מתרומם וסוגר מ3 כיוונים... וכיו"ב
2. איפה קונים ספלים בלתי שבירים של קורנינג? הם מזכוכית / דמוי זכוכית, או דמוי חרסינה?

יוני5

רכס חיים
03-09-07, 16:21
הבישול מתוכנן להיעשות בתוך הארגז - (מפח מגולוון וצבוע אפוקסי) - כשהוא מוגן רוח מארבעת צדדיו.הגזיה הזו מאוד חזקה וחסרונה היחיד הינו צריכת גז לא קטנה. אבל זה הכסף הקטן שבהפעלתה.בינתיים חשבנו לקרוא למוצר ''ערכת קפה ובישול שטח''. לצורך כך הוספנו וגרענו מספר דברים ,והערכה כוללת עכשו את הפריטים הבאים. גזיה שטוחה עם בקבוק גז. בקבוק גז רזרבי. פינגא'ן נירוסטה עם בסיס רחב. מחבת טפלון בינוני.4 כוסות קפה דורלקס. 2 צנצנות פלסטיק מתברגות לקפה וסוכר.לארגז יש שתי ידיות גומי קפיציות לנוחיות השינוע, והמכסה המשמש כמגש או משטח עבודה.נותר מקום רב להכנסת צנצנות תבלינים, סכו''ם, צלחות פלסטיק,קופסת צנימים או פירות יבשים,שימורי טונה, בקבוקון שמן ,ושישית ביצים.מחירי העלות לחברתנו 389.45 ש''ח. בכדי להריץ את הפרויקט אנו מוכנים לספק לחברי האתר בלבד 10 ערכות ראשונות במחיר -.400 (בתוספת מ.ע.מ) לנרשמים כאן.אספקה - עד סוף החודש. אולי יהיו תמונות בהמשך.

רכס חיים
03-09-07, 21:02
לגבי קורנינג - יש מספר חנויות בשרון - פשוט , כתוב בגוגל ותיקח מספר כתובות.בגלל המחיר נאלצנו לרדת מזה.

ד ו ר ו ן
03-09-07, 22:40
חיים,
זה המחיר לערכה המלאה?
במחיר הזה אני מעוניין אבל איור או סקיצה יעזרו מאד.

רכס חיים
04-09-07, 04:02
זה המחיר לערכה המלאה לפי המפרט האחרון שבשרשור,עבור עשרת החברים הראשונים בלבד.צלמתי אותה אתמול אבל אני מחפש מישהו שיודע להעלות את הצילומים לאתר,ואני מקווה למצוא אותו תוך יומיים שלושה.מחיר המחירון שלה יהיה כ-600 ש''ח + מ.ע.מ עם אחריות לתיבה לכל החיים.

ד ו ר ו ן
04-09-07, 23:31
אני מזמין יחידה אחת.

גיא
05-09-07, 06:01
חיים,

יום אחד אני עוד אצליח להגיע אליך לביקור :-( ...

תחשוב על הרעיון הבא, איזה מין כמו סיר קטן, מפח, טבעת שיש לה קרקעית, לקרקעית יש שלוש מגרעות או חורים או חלקים חסרים בדיוק בצורה ובגודל של הרגליים של הגזיה שעליהם נישען הסיר / פינג'אן. אתה מניח את ההטבעת הזאת על הגזיה ומשחיל את החורים בדיוק על המקום של החלקים שמחזיקים את הסיר ואז אתה מניח את הסיר על זה.

אתה מקבל תא אטום לגמרי כמעט שיאפשר חמצן לאז אבל לא יאפשר רוח לחלוטין.
זה חייב להיות סנטימטר או שניים גבוע מהאש שיהיה לאש מקום. אבל לא יותר מידי שלא ימנע את חימום הסיר.

אם לא הבנת אותי אני אנסה לצייר משהו.

איציק - 4X6ZH
05-09-07, 08:15
גיא וזה אומר שאתה נדרש לאפשר שליטה לכמות האויר שתיהיה מסביב לאש
אחרת האש תתחיל לפייח את הסיר .
עוצמת האש היא דבר משתנה וכמות החמצן הנדרשת לאש לא קבועה .
זה מה שיש בקמינים לפעמים דרך פתח היציאה של האויר
לפעמים דרך פתח הכניסה של האויר .
איציק

PW
05-09-07, 09:40
חיים,

יום אחד אני עוד אצליח להגיע אליך לביקור :-( ...

תחשוב על הרעיון הבא, איזה מין כמו סיר קטן, מפח, טבעת שיש לה קרקעית, לקרקעית יש שלוש מגרעות או חורים או חלקים חסרים בדיוק בצורה ובגודל של הרגליים של הגזיה שעליהם נישען הסיר / פינג'אן. אתה מניח את ההטבעת הזאת על הגזיה ומשחיל את החורים בדיוק על המקום של החלקים שמחזיקים את הסיר ואז אתה מניח את הסיר על זה.

אתה מקבל תא אטום לגמרי כמעט שיאפשר חמצן לאז אבל לא יאפשר רוח לחלוטין.
זה חייב להיות סנטימטר או שניים גבוע מהאש שיהיה לאש מקום. אבל לא יותר מידי שלא ימנע את חימום הסיר.

אם לא הבנת אותי אני אנסה לצייר משהו.
יקירי:
יש מוצר כזה בדיוק ל - MSR.
אבל צריך לקחת משכנתא בשבילו.

רכס חיים
05-09-07, 10:15
הבנתי גיא. אבל יש לזה נפח גדול מאוד ולכן רצוי שהענין יוכל להתקפל. חוץ מזה הבעיה האמיתית הינה בבסיס הצר של הגזיה שהוא בגודל מיכל הגז. אם הטיפשים היו מיצרים מיכלים בקוטר גדול יותר ובגובה קטן יותר הבעיה היתה מצטמצמת מאוד והיציבות של המתקן היתה גדלה מאוד. האמת היא שרובם של אלה שמתכננים עבורנו מעולם לא היו בשטח ובטח לא במילואים.

רכס חיים
05-09-07, 10:16
דורון - אתה רשום ראשון.

נמרוד
05-09-07, 10:22
הבנתי גיא. אבל יש לזה נפח גדול מאוד ולכן רצוי שהענין יוכל להתקפל. חוץ מזה הבעיה האמיתית הינה בבסיס הצר של הגזיה שהוא בגודל מיכל הגז. אם הטיפשים היו מיצרים מיכלים בקוטר גדול יותר ובגובה קטן יותר הבעיה היתה מצטמצמת מאוד והיציבות של המתקן היתה גדלה מאוד. האמת היא שרובם של אלה שמתכננים עבורנו מעולם לא היו בשטח ובטח לא במילואים.

חיים זה לא מדויק, הצורה של מיכלי הגז - כמו כל מיכל לחץ - היא הנדסית, ככל שהיחס בין הקוטר לעובי קטן יותר ניתן להחזיק יותר נפח ביותר לחץ על ידי אותה כמות "ברזל". נקודת התורפה היא המכסה - שאותו צריך לרתך/להלחים או לחבר בדרך כלשהי לגליל, ככל ששטח המכסה קטן יותר כך הכוחות שפועלים עליו קטנים יותר. מיכל שטוח כמו שאתה רוצה הוא לא הדרך הנכונה לאחסן גז בלחץ.

פתרון אחר שאתה יכול ליישם בקלות הוא להוסיף רגלי יצוב לגזייה, או יותר פשוט - חצובה מתקפלת וקלת משקל להעמדת הסיר - עכביש אלומיניום עם שלוש רגליים - שהגזייה - כלשהי - עומדת מתחתיה בחופשיות.

PW
05-09-07, 10:55
יקירי:
לזה יש פתרון אחר, בדמות "גזיה אלפינית" - שבה ראש הבערה לבדו עומד על 3 רגליים ומחובר למיכל הגז בצינור גמיש. (כמו בבנזיניות המשובחות של..... MSR) כך גובה הלהבה הסופי נמוך מאד והמיכל מתוכנן ובנוי "נכון".

רכס חיים
05-09-07, 11:44
עכשו הבנתי יותר טוב למה בחרתי בכירת גז שטוחה שאין בה אין כל הצרות האלה.

והנה תמונות:

eran4x4
05-09-07, 19:09
חיים

איך מפעילים את הגזיה כשהיא בתוך הארגז? - גישה לכפתורים?

דרור הראל
05-09-07, 20:44
לעניות דעתי,ונסיוני הדל פק"ל קפה רציני לא יכול להיות בעל אחת הכירות השטוחות הנ"ל אלא אם יש משהו שאני לא מכיר באיכות מאד גבוהה ואמינות גבוהה,הכירות השטוחות נוטות לדלוף לאחר התעללות בשטח,החיבור בין בלון הגז לכירה מפוקפק,העוצמה שלהן לא משהו במידה ורוצים לבשל,ולאחרונה שמעתי על תאונות שנגרמו בגלל שימוש בסוג כזה של כירות(יש הרבה שהן באיכות מאד נמוכה).
לאחר שימוש בסוגים שונים של גזיות,אני משתמש כיום בגזיה האלפינית של אמגזית(זאת כשאני לא משתמש במטבח שבניתי ברכב-לאחרונה קיבל ברז יעודי חשמלי),לא יקרה,חזקה מאד ויעילה,יש לה רק מגרעת אחת,היא רועשת.
חוץ מזה,אישתי יקירתי הכינה פק"ל מדהים ממזוודת איפור שקנינו באייס,לצערי אני די מוגבל בהעלאת תמונות.

דרור הראל

רכס חיים
06-09-07, 11:44
לכירה יש חלון לצורך הדלקה בחזית ובמיקום הנכון.דרור ,זה בסדר להשתמש בכירות האלפיניות אך לכל אחד יש את ההעדפות שלו - מה עוד שכאן מדובר גם בבישול קל ולא רק בערכת קפה - וזה בכל זאת מאוד שונה. הכירות שנמצאות עכשו בייצור תהיינה צבועות במגוון רב של צבעים ,כך שגם מבחינה זו מעט התקדמנו.

רכס חיים
09-09-07, 10:50
למסע קטן ברמת הגולן לקחנו איתנו אתמול את המערכת לסידרת עינויים ובדיקות שטח. התוצאה - אכזבה מוחלטת מהגזיה הסינית. נאלצתי לפרק אותה בשטח בכדי להשמיש אותה - מה שגילה לי את חלקיה הפנימיים והמסקנות העגומות הנובעים מהם. אין שום אפשרות לתת אחריות למוצר כזה גם לעשר דקות. זו בושה טכנולוגית לייצר כזה זבל. התכנון הבסיסי מאוד חכם והושקע המון בתכנון, אך בחירת החומרים איכותם ורמת ההרכבה אינם מצריכים את הכתובת ''תוצרת סין''.אנו יורדים מיידית מהגזיה הזו ונאלצים לחזור לשולחן התיכנון בכדי לייצר /להרכיב/ ליישם גזיה שתהיה לרוחנו. זה יקח זמן -כרגיל ,אבל לפחות נהיה מרוצים מהתוצאה.סביר שגם המחיר ישתנה אך לפחות נוכל לעמוד מאחורי המוצר ללא חששות. התנצלותי לממתינים שהזמינו והם יקבלו את המוצר החדש במחיר שהובטח להם ללא קשר לעלויות שטרם ידועות לנו.

גיא
09-09-07, 12:20
חיים,

איכפת לך לפרט יותר לגבי הבעיה עם הכירה הניידת הסינית ?
למה אני שואל ?
ֿכי אני משתמש בכזאת כבר מעל שנה בשימוש אינטנסיבי למדי. מעבר לאכזבה שלי מאיטיות הבישול במקרה של צורך בהרתחה של סיר מים גדול ( ספגטי למשל .. או קפה לכמות גדולה מאוד של אנשים ) אז מעבר לזה לא ניתקלתי בשום בעיה וכבר חלפו אצלי כמה וכמה מיכלי גז.
אף פעם לא נאלצתי לגעת שם במשהו מעבר להחלפת מיכל גז.
או שטיפה כללית במקרה של גלישת הבישול.

המכשיר שלי יובא על ידי שז"ר בחיפה. ומוצאו מארץ הדרקונים.

תודה.

eran4x4
09-09-07, 16:04
גיא

מה גורם לך לחשוב שמה שיש לך ומיוצר בסין דומה למה שיש לחיים ומיוצר בסין

חלק מהבעיה אם הסינים שבכל משלוח אתה יכול לקבל מוצר אחר, ברמת העיצוב, ברמת החומר, ברמת העבודה ברמת הגימור ובביקורת האיכות (שקימת רק במיקרים מיוחדים...).

בכדי לקבל בקרת איכות טובה וסבירה ויציבות באיכות המוצרים נדרש הרבה ניסיון, קשרים ודרכי עבודה מתאימות.

רק לדוגמה חבר שלי מוכר עכשיו נעליי הרים מעולות (סולית וויברם, גפה מקרום חד כיווני נושם) ששוווים בחנויות כ 700 ש"ח
בכ 100 ש"ח לזוג בגלל פשלה שטותית של הסינים בתפירה

גיא
09-09-07, 22:53
ערן

1. מאיפה לי דעת ? מה אני יבואן סיני עתיק ? :-) אני שואל כי אני לא יודע ...

2. למה אתה שומר את הנעליים בשושו ? אולי תשווק לנו לאתר פה ? אני בדיוק זקוק לנעלים לחורף.

eran4x4
10-09-07, 00:07
גיא

לצערך וצערי הנעלים עם התפר הלא יפה הגיעו במיגות 37-41 ו 41 כבר אזל....

tzurlis
10-09-07, 07:49
חיים, מוצר טוב ומעניין.
1. מבחינה הנדסית - מגן הרוח. אכן יש אפשרות למגן רוח פשוט, קל עגול ומאוד יעיל על גזייה אלפינית. הפתרון שלך, לצורך שלך, יותר טוב ויותר יעיל.
2. החלט על סוג קהל היעד. הוא מתחלק לקוני הזול (שזה הרוב), ולאוהבי הטוב (שקשה להגיע אליהם). אם אתה הולך על מוצר משובח, מחירו בהתאם.
3. הערכה שיצרת מתאימה מאוד לזווד צהל"י סטנדרטי, למשל, ויש מקום להציע אותה למשהב"ט או לאנשי הרכש הרלונטיים ביחידות. יש התעוררות בתפיסת המילואים בצבא כולל האוכל, הגזיות היום זולות משמעותית. הייתי יותר משמח לראות ערכה כזו אצל כל צוות מילואים בנגמ"ש או בכלי, כחלק מציוד החירום. לקהל האזרחי? פוטנציאל נמוך יותר, הרבה יותר.
4. ממליץ על הגעה לעיתונאי מוסף עיתון יומי כמוצר מומלץ. יכול להתאים.

רכס חיים
10-09-07, 10:13
הגזיה הסינית ,ואני מחזיק אצלי שלוש כאלה ממשלוחים שונים,מתוכננת להפליא, אך עקב בחירת חומרים חסכונית מאוד כל המנופים עשויים ממתכת דקה מדי ,כל הצירים אינם סגורים עד הסוף ואז הנמופים מתעוותים, כל הברגים הם ברגי פח מהסוג הזבלי במקום ברגי מכונה או ניטים.בקיצור -המערכת עובדת תחת ניסים יומיומיים.תתכן אף דליפת גז מסוכנת כשהבקבוק נלחץ עקום - וזה ממש מפחיד,במיוחד לאדם שמעשן ומטפל בגזיה באותו זמן.מצאתי גזיה אלטרנטיבית אך אני חייב לבדוק אותה ולהתאים לה בקבוק גז עם ווסת מתאים. זה יקח זמן מסויים אך נוציא לשוק מוצר ממש טוב לאורך שנים. בחשיבה שלנו אנו רוצים שהמוצר יהיה איכותי כדבר ראשון ואין לנו בעיה אם הוא יימכר לפחות אנשים עקב מחירו היותר גבוה.הגזיה הסינית עולה לנו 60 ש''ח ואילו הגזיה החדשה שכוללת בקבוק 400 גרם פרופן, ווסת לחץ, וגזיה יעלו לנו לפחות 150 ש''ח.אך נוכל לעמוד מאחרי המוצר לאורך שנים. ברור שזו אמורה להיות ערכת בישול קלה שתתאים בוודאי למילואים, ולכל מי שרוצה יותר מקפה בשטח.

רכס חיים
10-09-07, 18:20
אפשר לברך על המוגמר. הערכה המושלמת גמורה ומיד תראו אותה בצילומים. היא עשויה מיציקת פלדה מסיבית נמוכה מאוד ולא תופסת מקום רב בארגז, ולבסוף היא מקובעת לארגז לנצח היות והיא לא זקוקה לשום שירות. המיכל שלה מתחבר בהברגה ועומד מחוץ לארגז למען הבטיחות והוא משמש ביום יום לריתוך של צנרת גז על-ידי אנשי מיזוג האוויר ,לכן ניתן להשגה בקלות ובמחירים של בעלי מקצוע בכל חנות לציוד וכלי עבודה.(מחיר לצרכן של גז פרופן 400 גרם לבקבוק - 30 ש''ח) עכשו אני מבצע ניסוי של ריקון מיכל כזה באש בינונית בכדי לדעת באופן מעשי כמה זמן בישול יש במיכל אחד.בניסוי על אש גדולה אך לא המכסימלית הורתחו חצי ליטר מים ב-122 שניות ו-0.8 ליטר ב-170 שניות. הארגז בהיקפו הקרוב ללהבה מתחמם מעט אך בהחלט באופן סביר שאינו דורש הגנה נוספת.המחיר עוד לא ידוע לי , אך בהודעה הבאה הוא יהיה באתר. בכל מקרה אלה שהזמינו את הערכה הקודמת יקבלו אותה במחיר המובטח ללא התוספת הנובעת מהערכה החדשה. ניתן יהיה לרכוש את הערכה החדשה גם ללא כלי הבישול במטרה להוזיל עלויות.

רכס חיים
10-09-07, 19:05
לפני המחירים - לערכה הזו תינתן אחריות (לא לשבר...) של שנתיים הן לארגז והן לכל פריטי הגזיה . המחיר של ערכה מושלמת ללא כלי הבישול - ארגז, גזיה מקובעת, צינור גומי עם ווסת לחץ, ובקבוק גז פרופן - הכל מוכן לבישול מיידי - מחיר מחירון -.579 שקל +מ.ע.מ .לחברים באתר 12 ערכות במחיר -.450 +מ.ע.מ. מחיר ערכה כנ''ל בתוספת ציוד בישול לפי הרשימה הבאה -פינג'אן נירוסטה 0.8 ליטר,מחבת טפלון בקוטר 20 ס''מ,4 כוסות קפה דורלקס,3 צנצנות פלסטיק לקפה סוכר ועוגיות,כף ומזלג. מחיר המחירון לנ''ל -.713 ש''ח +מ.ע.מ . לחברים באתר 12 ערכות במחיר -.550 ש''ח+מ.ע.מ. אלה שהזמינו יקבלו את הערכה החדשה כולל כלי הבישול במחיר שהובטח - נדמה לי -.400 ש''ח. בינתיים הגזיה עובדת על אותו בקבוק כבר קרוב לשעתיים ,ואני אדווח עוד היום כמה יש במיכל, אם הוא ייגמר היום.......

רכס חיים
10-09-07, 20:57
כפי הנראה כירת הגז אינה חושבת להפסיק את עבודתה גם לאחר שלוש וחצי שעות של בעירה רצופה בגובה בישול בינוני. אני נאלץ להפסיק את הניסוי ולהמשיך אותו מחר מפאת השעה המאוחרת. היות ולארגז כרגע יש חום נעים מסביבו נראה לי שניתן יהיה להשתמש בגזיה הזו גם כתנור חימום בטוח מאוד בתוך אוהל של ארבעה אנשים בימות החורף הקרים. על פניו נראה שניתן יהיה לחמם מים למקלחת חמה בלי שום בעיה של כמות ומהירות. להזכירכם - מקלחת שטח צורכת בחיסכון סביר 6 ליטר מים שמהם 3 צריכים להיות רותחים בכדי לערבב אותם עם 3 קרים. אין בעיה לעשות זאת עם הגזיה הזו. מחר אמשיך בניסוי מהיכן שהפסקתי.

Gilad
10-09-07, 23:16
חיים, אכן נראית רצינית הרבה יותר הכירה הזו.

שני חסרונות שאני רואה - יש צורך לקנות מיכל מראש בחנות אספקה טכנית, אי אפשר להשיג בחנויות מטיילים/אלונית וכדו' אם נגמר
חסרון נוסף, החובה המיכל חיצוני שדורש חיבור וניתוק בכל פעם. אצלי בבנזיניה אחד הדברים המעצבנים הוא החיבור והניתוק של המיכל מהראש בכל פעם שמכניסים/מוציאים את הכירה מהנרתיק שלה.

חוץ מזה, הייתי חושב אולי להעביר את הצינור דרך חור בדופן הכירה לעבודה נוחה יותר ומכין איזה תפס למיכל כדי שלא יזוז כשהוא צמוד לתיבה מבחוץ.

שוב, נראה טוב ורציני בכמה רמות מהכירה הקודמת ואני חייב לציין שאני נהנה לראות את ההוגנות שלך כל פעם כלפי החברים באתר והלקוחות - גם מי שהזמין את הכירה הפשוטה יקבל את זו באותו מחיר. כל הכבוד

גלעד

eran4x4
11-09-07, 00:13
יפה!

חיים בשרשור המטבח הזמנתי אותך לחפש כירה בסגנון
ואם הלהבה יכולה לתת להבה מספיק חזקה לטובת הקפצה בווק אז בכלל מצוין.

חיבור של כירה שכזאת לבלון גז בישול רב פעמי שמשמש את מנגלי הגז\כירות גז לטיולים זה פיתרון מצוין למטילים!

הצעה לשיכלול - ליצר קופסה פנימית שמכילה את כל\רוב תכולת ההרגז מלבד הכירה שיאפשר לשלוף את כל תחולת הארגז כאשר רוצים לבשל ללא צורך בשליפה פרטנית של כל תחולת הארגז.
עוד כיוון
מכסה על ציר שמכיל במדפים יעודיים חלק משמעותי מהפריטים הקטנים שבארגז.

האם אפשר להפעיל רק את המעגל הפנימי של המבער?

ישר כוח
ערן

Gilad
11-09-07, 08:12
הרעיון של ערן הביא לי רעיון נוסף - למה לא לשים את הכירה במכסה? ככה הקופסא נשארת עם כל הדברים, מוציאים את המכסה והופכים אותו ויש לנו כירה לתפארת.

יכול להיום שהמכסה יצטרך להיות קצת יותר עמוק כדי להגן מרוח אבל ככה תקבל קופסא הרבה יותר נוחה לשימוש שלא צריך לרוקן אותה כדי להשתמש בכירה.

גלעד

רכס חיים
11-09-07, 13:30
גלעד - אתה ענק. הרעיון של התקנה במכסה שבה את ליבי ,עכשו נשאר לבדוק את בעית הרוח. בינתיים הכירה דולקת כבר קרוב לארבע שעות וטרם סיימה את הגז שלה. בינתיים נמצאו לה שימושים נוספים כגון מנגל לסטייקים על משטח פלדה עבה, חמין אן ג'חנון שיבער כל הלילה - כולל חמינדוס, הקפצה על ווק זה בכלל טרביאלי עקב הלהבה הענקית האפשרית.תנו לי לנסות לגבש את הרעיון של גלעד שהוא ממש נכון מבחינתי.

Gilad
11-09-07, 13:46
חיים תרשום לי ערכה אחת כזו,נראה לי שזה הפתרון המושלם בשבילי לבישול בשטח

גלעד

רכס חיים
11-09-07, 13:55
אם ההצעה שלך תיושם - תקבל אותה במחיר המקורי של הערכה הדפוקה.

יוני5
11-09-07, 14:04
חיים ברשותך, רעיון נוסף (בהמשך לרעיון של גלעד:

עשה את דפנות המכסה עמוקות כגובה הקופסה. כך שאם אתה סוגר את המכסה עד הסוף, דפנות המכסה חופפות את דפנות הקופסה. אולם אם ברצון הלקוח להגדיל את הקופסא, הוא יוכל להגדילה עד כמעט פי 2 מנפחה.
אין צורך, כמובן, להגיע לחפיפה מלאה, ואז אם תבחר בגובה דפנות שהוא כמחצית מגובה דפנות הקופסה (למשל) אופציית ההגדלה תהיה 50%.
למה? כשאני יוצא לבד, אני לא מעמיס כמו שאני יוצא עם האישה ו3 ילדים.

ן---------------ן ן---------------ן
ן ן ן ן ן ן
ן ן ן ן ן ן
ן ן ן ן ן ן
ן ן ן ן ן ן ן ן
ן____________ן ן ן
ן ן
ן__________ן

התפיסה המנחה היא, כמובן, שיווקית. אתה לא הולך להתחרות על פלח השוק הזול. התוספת השולית מבחינת העלות לא אמורה, לפי הבנתי, להיות גדולה, אולם מבחינת התועלת, זהו משהו שאנשים יהיו מוכנים לשלם עבורו.

מקווה שעזרתי,
יוני5

Gilad
11-09-07, 14:06
חיים - תודה

יוני - סוג של ארגז טלסקופי אם הבנתי אותך נכון?

גלעד

יוני5
11-09-07, 14:26
כן גלעד, למרות שהשרטוט התחרבש.

יוני5

רכס חיים
11-09-07, 15:08
דבר ראשון סוף סוף הגזיה נגמרה אחרי 5 שעות ו-5 דקות. וזה ענק גם בתור תנור ללילה וגם עבור חמין, במיוחד שהלהבה הנדרשת תהיה רק חצי מהלהבה בנסיון. יוני - להצעתך יש מספר בעיות . הראשונה שחפיפה כזו מחייבת חזיתות ארגז נקיות ולמעשה יש לנו ידיות נשיאה שמפריעת לרעיון. זו גם בעיה כשרוצים לעשות העמקה גם עבור שבירת רוח לפי הצעתו של גלעד. אני עכשו עובד על זה ונראה מה יצא בסוף. רק תמשיכו להטיל בייצי זהב.

רכס חיים
11-09-07, 17:22
גלעד ,הרעיון שלך בוצע ויצא מדהים. כרגע התמונות עפות לנמרוד שיכניס אותן לאתר עוד הערב. בצילומים מדובר בארגז 300 מ''מ רוחב ובאורך 600 מ''מ הבנוי עבורי, אך ניתן לקבל את אותה מערכת עם ארגז באורך 500 מ''מ או 400 מ''מ.הפתרון הזה ממש מדהים במקוריות שלו והרבה ג'יפאים ייהנו ממנו. אתם מתבקשים לחוות דעתכם בהקדם.

Gilad
11-09-07, 18:45
אני כבר חושב שיצא מדהים (גם בלי לראות ;) )

נמרוד
12-09-07, 10:28
תמונות של הגלגול האחרון של ערכת הקפה של רכסים:

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=5942&stc=1

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=5944&stc=1

Gilad
12-09-07, 11:07
חיים - נראה מצוין

שתי שאלות נוספות:
א. האם הכירה יכולה לעבוד כשמיכל הגז שוכב ולא עומד?
ב. לא כדאי לחבר את הכירה למכסה באמצעות פרפריות או משהו דומה לפירוק קל כדי לנקות לכלוך שעלול להצטבר מבישולים שגלשו?

גלעד

רכס חיים
12-09-07, 12:32
רצוי לעבוד עם מיכל בעמידה ,אך הוא עובד גם בשכיבה במיוחד לאחר שהתרוקן מעט והנוזל הדחוס לא מגיע לפתח היציאה. פירוק הגזיה לא רצוי ,היות והיא עשויה מיצקת פלדה וכל סגירה של הברגים חייבת להיות ברגישות המתאימה בכדי לו לשבור את היציקה הקשה שמטבעה רגישה יותר ללחץ. לכן אני מעדיף לסגור בסגירה קבועה.

רכס חיים
12-09-07, 12:40
החלטה שקיבלנו. הערכות תהיינה תמיד ברוחב 300 מ''מ. האורך יהיה ב-4 מידות שונות - 400 מ''מ, 500, 600, ו-700 מ''מ. כך שכל אחד יחליט על נפח המטן שיש בדעתו לקחת בהתאם לשימושים. לדוגמה -נהג משאית יכול להסתפק בערכת 400 ס''מ, כמו משפחה שיוצאת לעיתים לפיקניק.חבורת ג'יפאים קטנה של 5 או 6 אנשים יכולים לקחת ערכה באורך 500 מ''מ. מי שרוצה לקנות ערכה עבור צוות מילואים יקח ערכה של 600 מ''מ. ומי שצריך ערכה מחלקתית או לכיתת לימוד חינוכית שיקח 700 מ''מ. גם הציוד שיהיה בכל ערכה ישתנה בהתאם לגודלה ועכשו אנו עובדים על זה. בינתיים קיבלנו את הערכות הצבעוניות שיעשו לכם טוב בעיניים. צילומים בשבוע הבא ואספקות בעוד שבועיים.

Juv
12-09-07, 14:00
נראה מצויין ושימושי. הערה אחת - אחרי הצמדת הכירה למכסה, יש לפלס את כל המכסה ע"מ שהסיר המונח ע"ג הכירה ישב ישר. מכיוון שהמכסה גדול יחסית, בחלק מהשטחים זאת יכולה להיות בעיה. אולי ניתן לספק מערכת פילוס קטנה - ארבע רגליים יציבות בגובה ניתן לכיוון המתחברות לפאה החיצונית של המכסה.

רכס חיים
12-09-07, 14:27
תיתכן בעית פילוס במצבי שטח מסוימים,אך במהלך החגים הקרובים נבחון את הבעיה מקרוב בכדי שנראה את היקפה המעשי.על פי תחושתי בלבד - שטחי הבסיס הגדולי של המגש יאפשרו פילוס שטח מאולתר ללא בעיות מורכבות. אך צריך לנסות. תודה על ההערה הנכונה.

נ.ר
14-09-07, 10:28
חיים יש לי רעיון נוסף לך שהוא שילוב בין הערכה הזאת לבין המטבחון הנייד שלך לבין עגלות הכלים שיש במוסכים ולהלן מיפרט מגירה תחתונה עמוקה כדי ליצור מסתור מהרוח ללהבות אם גזיה כזאת (או הניידת הפשוטה ).מעליה מגירה קצת פחות עמוקה שתכיל מיכלים קטנים אם פרודוקטים כמו קפה סוכר מלח תבליניםמצית גפרורים. מעליה מגירה יותר שטוחה שתכיל מחבת ובתוכה סט צלחות סכום.מעליה מגירה דקיקה שתורכב ממשטח חיתוך אם חור בצד אחד כדי לרוקן את הירקות או דבר האחר לכלי קיבול או בישול

רכס חיים
14-09-07, 12:23
אתמול הערכה נוסתה בתנאי שטח - על האדמה ועל שולחן בטון של יער שוויצריה הקטנה. התוצאה - אין להשוות את הגזיה הזו עם כל מה שיש בשוק. בעית הרוח דורשת פתרון יותר טוב מהסתרת הגזיה על-ידי הארגז, אך זו הבעיה היחידה שקיימת. איני אעבוד על הפתרון ובימים הקרובים הוא יימצא.יש תמונות מהשטח שיועלו כאן בקרוב.

tzurlis
16-09-07, 11:39
לפתרון בעיית הרוח, כמו שאני רואה את זה -
1. מגן רוח מתקפל בצורת משולש או ח', שדופן אחת שלו היא הארגז, ושתי הדפנות האחרות - פלטות דקות שישבו על המכסה או בתוך הארגז, מתפרקות.
2. משולש פח נפרד, קל וזול וניתן להחלפה \ רכישה בנפרד, שיתקפל כולו לצד הדופן וניתן לעיגון לדופנות הארגז בקליפסי פח או מתכת.
3. מגן רוח פטנט על בסיס משהו שעשיתי להליכה בתרמיל, קל ומתקפל כולו לריבוע אחד, מאפשר החזרת חום חלקית לסיר (וקיצור זמן הבישול). אעבור אצלך היום יותר מאוחר, שתראה.

גובה המגן צריך להיות 2-4 ס"מ מעל שפת הגזייה, תלוי בקרבתו לאש ובמרווח לכלי הבישול. צריך להיות בבסיס חור שמתחיל מהקרקע, בצורת U הפוכה, לצינור הגז.

http://www.hike.co.il/forum_posts.asp?TID=3210&KW=%EE%E2%EF+%F8%E5%E7

shachar
16-09-07, 12:41
חיים

התחלנו "לפנטז" על הערכה כערכת בישול + קפה.
ננסה לעשות סימולציה של מה ייכנס כדי לדעת מה להזמין.

א. מה הגובה הפנימי של הערכה
ב. מה גובה הכירה (יתר המימדים אני מניח הם כ 30X30)
ג. האם תוכל לפרסם מחירים עדכניים לפי הגדלים שציינת (הרלוונטים נראים50 60)

שחר

חן צברי
16-09-07, 15:07
אני מזמין ערכה אחת.

לגבי מגן רוח,
אפשר לחבר שני פלטות על צירים, על הצד של הארגז (כמו החלק העליון של ערכת המטבח), כך שניתן יהיה לפתוח אותן וליצור ח (כמו דלתות של בר). על הקצה שלהן לשים מגנט כדי שישארו צמודות לארגז כאשר הערכה אינה בשימוש.
אופציה אחרת, אם זה אפשרי, להגביה את הדפנות של המכסה.

חן

אבו שפם
16-09-07, 17:16
שנה טובה וחג שמח
כרעיון זה נראה מצויין....
רק דבר אחד קטן מריע לי...
כאחד ששותה קפה בכוסות זכוכית...רק מזכוכית... מחלה שלי...

איפה אני שם את הכוסות שלא ישברו לי???

אצלי שמתי דיקט ובו קדחתי חורים לכוסות כשמעל הדבקתי ספוג

שים לב לתמונות המצורפות...

חוץ מזה הכל נראה לי מצויין...

סחתייקה...

שנה טובה טובה

שאול

רכס חיים
16-09-07, 17:23
גובה הערכה הפנימי 240 מ''מ ,גובה הגזיה 95 מ''מ, מלמעלה למטה - כך שנשאר חופשי 140 מ''מ לאיחסון. הגזיה תופסת שטח של 300X300 מ''מ ברוטו. (נטו - 250X230). המחירים מתייחסים ל-12 מידות אורך ורוחב מודולריות בכל האפשרויות. 300, 360, ו-420 מ''מ רוחב על 400, 500, 600, או 700 מ''מ אורך. הערכה הקטנה ביותר תעלה במחיר מחירון ללא הנחות -.698 ש''ח+ מ.ע.מ והגדולה ביותר תעלה -.798 ש''ח + מ.ע.מ. (ערכה 300X500 תעלה -.717 ש''ח ובמידות 300X600 היא תעלה -.737 ש''ח בהתאמה) המחירים אינם כוללים ציוד לבישול או לקפה שעלותו כ-130 ש''ח נוספים.חברי האתר מקבלים תמיד 7% הנחה ולעשרה הראשונים - מלבד אלה שיש לגביהם התחיבות אספקה במחיר הראשוני - תוכפל ההנחה ל-14%.אלה אמנם מחירים גבוהים אך אני מאמין שהערכה הזו הינה מדהימה ולשימוש רצוף של 20 שנה, תוך הנאה מיוחדת בעת הבישול.

רכס חיים
16-09-07, 17:49
לגבי כוסות זכוכית אני שם אותם בתוך גרב צמר והן מחזיקות מעמד כבר שנים. (רצוי גרב נקיה...)

שאולי
17-09-07, 06:16
למה לפרק את החלק עם הכירה ?? אפשר לחבר שתי רגליים נפתחות על המכסה כך שהמכסה יפתח יעמוד על שתי הרגליים מצד אחד והצירים של המכסה מצד שני.....

ד ו ר ו ן
17-09-07, 07:07
למה לפרק את החלק עם הכירה ?? אפשר לחבר שתי רגליים נפתחות על המכסה כך שהמכסה יפתח יעמוד על שתי הרגליים מצד אחד והצירים של המכסה מצד שני.....
הגזיה תהיה מאד גבוהה,לא יציבה עם סיר מלא מים ופתרון למגן רוח יהיה עוד יותר בעייתי.

רכס חיים
17-09-07, 09:31
יכול להיות שהרעיון הזה נכון - למרות שהוא מייקר את הייצור - צירים - רגליים ,עבודה וכו' . אני לא כל כך חושש ליציבות באם התמיכה של הרגליים טובה , ואני גם לא חושש למחיר היקר יותר היות וההחלטה היא לעשות את הנכון ביותר. תנו לי לישון על זה יום יומיים.

דרור הראל
17-09-07, 20:23
כשתתעורר תחשוב
על כך,הגזיה צריכה להתאים לבישול למספר אנשים,העברת הגזיה למכסה זה רעיון מצויין,עכשיו צריך לדאוג כיצד מייצרים מגן רוח גם אם מבשלים מחוץ לקופסא כשכלי הבישול גדול ואי אפשר לבשל בתוך הקופסא,פתרון מעניין יכול להיות,להפוך את הקופסא למודלרית עם קירות מתפרקים על ציר.
דרור הראל

רכס חיים
18-09-07, 10:32
מגן הרוח ניפתר אתמול באמצעות שלוש לוחיות פח מעוצבות המקיפות את הלהבה משלושה צדדים. הצד עם הברז לא מוגן והוא יהיה בכיוון הפוך לכיוון הרוח. אלה חלקים קטנים המאפשרים איחסונם באופן פשוט ביותר והם יעלים מאוד למטרתם. במשך היום אוסיף צילומים של הפתרון.

Gilad
18-09-07, 14:24
חיים מתי אפשר לבוא לקנות ערכה אחת? נראה לי שהיא כבר די "בשלה"

גלעד

shachar
18-09-07, 14:48
יש מצב למשלוח במפגש גיפולוג?

רכס חיים
18-09-07, 15:02
הכנסתי לייצור כ-80 מיכסים חדשים עם ניקובים ממוחשבים ושיפורים נוספים שאינם נמצאים במיכסים הסטנדרטיים.במקביל הוצאתי לצביעה את הארגזים עצמם ושאותם ניתן יהיה לקבל בשבוע הבא.אולי אצליח להכין ערכות מספר לקראת המפגש ,אבל עליכם להודיע לי את המידות של הארגז שבחרתם.היות וגודלי הארגז הם זניחים בהפרשי המחיר ,תקחו בדיוק את מה שנחוץ לכם.(בין הארגז המקורי במידות 400X300 לארגז הגדול ביותר 420X700 יש פער של 100 שקל ובינהם יש 10 ארגזים נוספים במידותיהם. נא מסרו כאן את הגדלים שבחרתם.

רכס חיים
19-09-07, 10:52
יש אפשרות מיידית לרכישת שתי ערכות 300X600 ועוד 4 ערכות 300X700. הערכות מגולוונות בלי צביעה למי שזה לא חשוב לו.המחיר ל-600 לאחר הנחה של 20% -.512 ש''ח והמחיר ל-700 לאחר הנחה -.540 ש''ח.(ללא מ.ע.מ). הערכות כוללות ארגז , מכסה עם גזיה יצוקה,בלון גז ווסתים, וכן שלושה שוברי רוח שיסופקו בגמר הייצור בעוד כשבוע.ציוד בישול ניתן לרכוש במקום. כל ערכה תיבנה בנוכחות המזמין לפי דרישותיו הספציפיות.פגישה במפעל לפי תיאום טלפוני אלי 0544354505.

shachar
19-09-07, 11:20
חיים שלום
אני מזמין ערכה אחת בגודל 300*600

תודה

רכס חיים
19-09-07, 13:55
הערכה מורכבת - תאם משלוח.

Gilad
19-09-07, 15:35
חיים תן בבקשה מפרט למוצר הסופי (עד כמה שהוא סופי בינתיים) מבחינת חומרים וגימור, כדי שנדע מה ההבדל בינו לבין מה שמוצע בינתיים

תודה
גלעד

רכס חיים
19-09-07, 18:44
מפרט טכני לערכת בישול ניצחית.....ארגז מפלדה מגולוונת לפחות 180 גרם/מ''ר בעובי 1.25 מ''מ.(לעיתים 275 גרם/מ''ר כשניתן להשיג את החומר בארץ).מחברי אלומיניום 5.0 מ''מ עם ראש רחב דקורטיבי מקובעים לאחר הצביעה ומופרדים ממגע פיזי עם הפח המגולוון. מערכת צביעה המורכבת מפריימר תחתון בעובי 15 מיקרון ומעליו צביעת אפוקסי מוקשה בתנור בעובי 30 מיקרון ובגוונים שונים על פי לוח RAL המשתנים בכל ייצור. שתי ידיות קפיציות נצמדות לארגז מאליהן עם מגעי גומי לנוחיות ההרמה. הידיות מקובעות לארגז עם 6 מחברי אלומיניום בקוטר 5.0 מ''מ. מכסה לארגז מפח כנ''ל צבוע כנ''ל אך בגוון שחור - בלבד.למכסה שתי לשוניות פלדה לנוחיות ההרמה משני צדדיו. על המכסה מבפנים ,מקובעת גזיה יצוקה מפלדה צבועה בשחור דגם GB-10A מתוצרת סין -הכוללת ווסת גז מפליז ושלושה מעגלי בעירה המאפשרים צריכה מכסימלית של 135 גרם/שעה (לא בדוק מדעית).לגזיה בורג כיוונון בקוטר 6.0 מ''מ להתאמת יחס האוויר/גז באופן הרצוי למשתמש בשימוש קבוע -לחסכון מירבי בגז. הגזיה מקובעת לארגז עם 4 ברגים מגולוונים בקוטר 6.0 מ''מ עטופים בצינוריות נירוסטה בקוטר 10 מ''מ ובאורך 55 מ''מ. צינור גומי בקוטר 9.0 מ''מ ובאורך 840 מ''מ מקשר בין הגזיה לבקבוק הגז המונח במרחק של 50 ס''מ לפחות מהגזיה. הבקבוק מכיל 400 גרם גז נוזלי פרופן ומידותיו -קוטר 75 מ''מ אורך 270 מ''מ. הבקבוקים הינם מתוצרת ארה''ב ועומדים בתקן האמריקאי.החיבור בין הצינורית לבקבוק מתבצע באמצעות ווסת גז המאפשר כיוונון הלהבה בדיוק מירבי בשילוב הברז שעל הגזיה עצמה. לגזיה מצטרפים שלוש לוחיות פלדה צורניות המהוות מסתור רוח ללהבת הבעירה לחסכון מירבי בצריכת גז.משקל הערכה משתנה על פי גודל הארגז הנבחר כאשר המשקל המכסימלי הינו 16 ק''ג והמשקל המינימלי הינו 10 ק''ג. פריטים נוספים שניתנים לרכישה נפרדת הינם כלי בישול אופייניים כגון - פינג'אן , מחבת אלומיניום מצופה טפלון,כוסות דוראלקס, מיכלי קפה וסוכר, וכו'.

דרור הראל
19-09-07, 20:16
שחר,למרות שאני לא מקבל ממך בזמן סביר את העזרה המתבקשת,ביום ב אני אהיה עם אצל חיים רכס,אם אתה מעוניין אקח עבורך את הערכה.(ואז תקבל גם את שעון החום מנוע הדיגיטאלי)

דרור הראל

shachar
19-09-07, 21:18
שחר,למרות שאני לא מקבל ממך בזמן סביר את העזרה המתבקשת,ביום ב אני אהיה עם אצל חיים רכס,אם אתה מעוניין אקח עבורך את הערכה.(ואז תקבל גם את שעון החום מנוע הדיגיטאלי) דרור הראל

אני מרשה לך לאסוף את הערכה בשבילי.... צום קל

mate
19-09-07, 23:00
חיים,נראה מדהים.
האם המכסה שעליו הגזיה מתנתק לגמרי מהארגז,
או שלבסוף החלטת לחברו עם צירים ולבנות רגליים, כך שניתן יהיה להדליק את הגזיה ב"אויר"
ולא כשהמכסה על הרצפה
רז

רכס חיים
20-09-07, 10:02
המכסה מתנתק לגמרי יחד עם צינור הגז והבקבוק,כך שניתן להעביר רק את מערכת הבישול לכל מקום בנפרד מהציוד.אנו עדיין חושבים על צירים או משענות על הארגז עם משהו תומך למכסה שיצור הגבהה של הערכה לגובה הארגז וישאיר אותו פתוח להוצאת ציוד. כרגע אנו ממליצים להניח את הערכה בניצב לארגז וכך לקבל גם הגבהה וגם גישה למצרכים.

mate
20-09-07, 22:36
חיים,
ע"מ לפשט את העניינים, במקום רגליים לתמוך במכסה הפתוח,
ניתן לסדר לו גובלים בצורת שרשרת או פלחים שלא יאפשרו פתיחה מלאה.
כמו בארגזי "סמל" מברזל הצבאיים.
רז

shachar
21-09-07, 00:29
ואז תשים סיר עם מים והכל יתהפך בגלל שהוצאת משהו מהארגז ושינית שיווי משקל

רכס חיים
21-09-07, 09:58
שחר צודק - נושה ההיפוך הינו קריטי ,היות והוא קורה מעט לפני סיום הבישול.אבל אולי ניתן להסתפק ברגל אחת אמצעית ורחבה. ממשיכים לחשוב.

רכס חיים
21-09-07, 09:59
נושא ההיפוך - לא נושה......

eran4x4
21-09-07, 11:07
שחר צודק - נושה ההיפוך הינו קריטי ,היות והוא קורה מעט לפני סיום הבישול.אבל אולי ניתן להסתפק ברגל אחת אמצעית ורחבה. ממשיכים לחשוב.

אפשרי אם הכירה באמצע לאורך (וקרובה לצירים לרוחב) - דבר הנותן משטחי עבודה משני הצדדים. ומקום לפני הכירה לכלי בישול קטנים, תבלינים וכדומה

רכס חיים
21-09-07, 13:22
בגלל שהאורך המכסימלי הוא עד 700 מ''מ חשבנו לנכון למקם את הכירה בצד שמאל לגמרי ,ואז הברז נמצא מצד ימין - וזה נח לימניים, בעוד משטח עבודה קטן נשאר בצד הימני .באם נחלק את המשטח הזה לשני הצדדים לא ישאר מקום למחבת או אפילו לפינג'אן בשום צד - במיוחד בארגז 400 או 500מ''מ.ברור שבמשך הזמן נתמקצע עד לס''מ האחרון בינתיים בסדרה הזו - 80 ערכות ראשונות - כך בוצע הייצור.

yscheiner
21-09-07, 14:08
חיים, אני סקרן.

רשמת שהחלטת למקם את הכירה בקצה השמאלי ואז הברז יהיה בצד ימין ונוח לימניים,
ואם אני אשב בצד השני של הקופסה? היא הרי סימטרית.
הרי ששמאל יהיה לימין וימין לשמאל.

אלא אם כן אני מפספס משהו אני רוצה אחוזים על ייעוץ חיצוני בפתרון בעיות תפעוליות לציבור השמאליים.

;)

רכס חיים
21-09-07, 14:57
אתה מפספס משהו. כשהברז בצד ימין ,צינור הגז יוצא ממנו לכיוון החזית האחורית ששם גם ממוקם בלון הגז. כאשר תשנה את מיקומך ותשב בצד השני ,אמנם הברז יהיה משמאלך ,אך גם הבלון של הגז יהיה לידך ויפריע לך בבישול.כנראה שהחיים יותר מסובכים ממה שנראה.

אבו שפם
21-09-07, 23:02
לגבי כוסות זכוכית אני שם אותם בתוך גרב צמר והן מחזיקות מעמד כבר שנים. (רצוי גרב נקיה...)

גמר חתימה טובה לכולם

וואלה חיים...מצאת פתרונות לכל כך הרבה בעיות... אתה נותן אופציות לכמעט כל בקשה...

ת'אמת...לא אוהב אפילו את הרעיון של כוסות בתוך גרב צמר... גם בגרב נקייה...

לפי התמונות יש מספיק מקום למגשית שתתאים ל 6 כוסות... מה זה עד כדי כך קשה לייצור???

בלי שום קשר אחלה מוצר...

רכס חיים
22-09-07, 07:53
לגבי הכוסות - הנכון ביותר זה לעטוף כל שתי כוסות בנפרד בתוך שרוול פלציב מתאים - גומי מוקצף - ובגלל גודלן ניתן להניח אותן במקום שיורי שאין לו שימוש אחר. כך יעילות האיחסון גדלה. מכל מקום יש לתכנן בפעם הראשונה את האיחסון האופטימלי של כל הציוד -כמו בפאזל- ולאחר מכן יש לאחסן תמיד באותה צורה עד שעושים זאת בעיניים עצומות.לצורך לימוד המערכת - אני מבשל עכשו בבית על הגזיה הזו - ומה אגיד לכם - אין כלל אפשרות להשוות אותה לגז הביתי , מכל בחינה שהיא ,מעבר לאפשרויות של אלף עוצמות להבה ,מהירות הבישול מדהימה כוס קפה לשלושה אנשים מסתיים בדקה וחצי. לעיתים אני פוחד שעוצמת הלהבה תמיס את סיר האלומיניום - ובחיי - אני לא צוחק. יתכן ותוך שלושה ארבעה חודשים אביא לארץ כירה עם שלושה מעגלי להבות - כמו זו שמותקנת היום ,אך עם שני ברזי גז - במקום האחד כיום -שיאפשרו הצתה של מעגל אחד בנפרד מהשניים האחרים.מי שירכוש היום מערכת עם ברז אחד - מובטחת לו החלפה עתידית של הכירה לדגם החדש במחיר מצחיק של 50 ש''ח.

רכס חיים
22-09-07, 08:09
ההחלטה להוזיל את המערכת בכדי להרחיב את הנגישות אליה ליותר משתמשים ,הביאה אותנו למסקנה הגיונית שאין צורך למכור את הערכה עם ציוד הבישול שרבים יכולים לארגן מהבית ללא עלות כספית נוספת.אי לכך מי שירצה לעשות השלמת ציודים לערכה יוכל לקבל אותם במחירים המפורטים כאן. פינג'אן נירוסטה 0.8 ליטר (6 כוסות קפה) -.30 ש''ח. מחבת טפלון בקוטר 20 ס''מ -.40 ש''ח. כוס קפה דורלקס -.5 ש''ח. מיכל פלסטי לקפה/סוכר/בסקוויטים/פירות יבשים בנפח 0.50 ליטר -.5 ש''ח. בלון גז 400 גרם - רזרבי -.35 ש''ח. אנו אמנם לא מוכרים אותן ,אבל אני ממליץ בכל הרצינות לרכוש מספר צלחות ''קורנינג'' שאני נהנה מהן למעלה מעשר שנים בשטח ואין עליהן סימן שהן לא חדשות. שיהיה לכולם גמר חתימה טובה.

רכס חיים
22-09-07, 19:12
היום התקדמנו צעד נוסף בשכלול המערכת.הברנר של הכירה יושב על מסגרת פלדה שבאמצעות 4 ברגים ארוכים הם יושבים על המכסה.הברגים עוברים בתוך צינוריות נירוסטה שמהווים סמכים למסגרת.בסוף ההתקנה עדיין יש להוסיף את הפתרון לשובר הרוח.החלטתי לשלב בין כל החלקים המייקרים את הערכה ודורשים מהמשתמש ''לבנות'' את שובר הרוח כל פעם מחדש.אי לכך תיכננתי מסגרת פח היקפית לכירה בגובה 60 מ''מ המקובעת הן למכסה והן לכירה ,וכך קיבלתי שובר רוח אינטגרלי קבוע שאינו תופס מקום בארגז. וזאת מעבר להגדלת היציבות וחיסכון בעבודות הרכבה.בינתיים מצאנו את הספק בסין ואנו מנסים להביא כירה עם שני ברזי גז במקום אחד לצורך חיסכון באנרגיה.יתכן ובעתיד תוכלו לבחור בין כירה עם ברז אחד או עם שניים. הפרש המחיר בינהם בערך 100 ש''ח.אך כל זה הינו למוצר שיהיה בעוד 6 חודשים.

רכס חיים
23-09-07, 14:49
הארגזים באורך 600 נמכרו, ונותרו במלאי רק ארגזים באורך 700 וברוחב 300 מ''מ לאספקה מיידית.בשבוע הבא יהיו כבר ארגזים צבועים בכל המידות - אולי אפילו לחג השני.

רכס חיים
23-09-07, 16:44
לאור השיפורים בערכה יש לשנות את שמה ל- ''מטבח שדה נייד'', היות וזו בכלל לא ערכת קפה.אבקש מהמשתמשים הראשונים לאשר שזה אמנם כך.

eran4x4
23-09-07, 21:34
חיים

האם בדגתם את האופציה לעבוד אם גז בישול בבלון רב פעמי
בסגנון בלוני ה 5 ק"ג של אמגזית?

האם אפשר להתקין שתי גכירות על מכסה?
בכמה עולה העלות

אני חושב על ה 700 אם שתי כירות ובלון רב פעמי

אשמח לחוות דעתך ותמחור.

תודה
ערן

Gilad
23-09-07, 23:38
אני בהחלט חושב שזו הפכה להיות ערכת בישול ניידת.
מעבר ליכולות שלה, נראה לי שערכת קפה ששוקלת ריקה כ-10ק"ג היא לא דבר כל כך פרקטי לשימוש יומיומי.

דרך אגב, הרעיון של שתי כירות על ארגז גדול הוא מצוין - הוא גם ישים?

גלעד

רכס חיים
24-09-07, 09:39
אין בעיה להכין ערכה כפולה על ארגז גדול. במשך היום יהיה כאן את המחיר שלה.לעניות דעתי ערכה כזו בארגז קטן של 300X400 יכולה בהחלט להיות ערכת קפה מדהימה ,או ערכת בישול מינימלית.

רכס חיים
24-09-07, 10:10
מטבח שדה נייד בארגז במידות 420.700.240 הכולל שתי כירות מוזנות סימולטנית משני בקבוקים תעלה -.1230 שקל +מ.ע.מ .מערכת כזו יכולה להיות מוזנת מכל מיכל גז רצוי ,שכולל מיכלים בייתיים של 12 ק''ג. יש לבצע רק מתאם לצינור הגז שיותאם לראש הבלון הרצוי.

shachar
25-09-07, 09:43
אתמול רכבתי על אופנוע דראג עם מנוע V12 ללא המתקן שמגביל את הרמת הגלגל.
לחלופין התנסתי בהפעלה של מבער לכדור פורח עם להבה בגובה של מטר.

בעברית שיחקתי עם הגזיה (זה אנדרסטיטמנט לקרוא לה ככה) כדי ללמוד איך מפעילים אותה.

יש לי הרגשה שהיא over kill לשימושים שלנו ומיועדת לטפל בסירי ענק (ודרור בדיאטה).

השליטה בלהבה היא בעייתית (או כמו שאישתי אומרת "בזה אני לא נוגעת" הרחיקה את הילדים לטווח ביטחון של מספר מטרים והלכה לקנות גזיה קטנה להכנת קפה).

אני אנסה להפעילה גם היום אבל עצם הצורך בלימוד יחד עם להבות הענק שהיא מייצרת הופך אותה לסוס אציל לא מסורס.

שחר

נ.ב.
1.הקצוות של המכסה מעט חדים, זה בא לידי ביטוי בעיקר בידיות - עדיף לקפל עוד 20 גרם ולקבל שפה חלקה.
2. לטעמי חסרים עוד 3 סנטימטר לערך בגובה כדי שמיכל הגז יוכל להיות מאוכסן בעמידה, כך יותר קל לשלוף אותו מלמעלה ויותר נוח לארגן את הארגז.

רכס חיים
25-09-07, 11:56
שחר , אני מזכיר לך שיש שלושה ווסתי עוצמה .שניים הם ברזים על המיכל והכירה ואחד נמצא על הכירה עצמה קצת אחרי הברז בצורת בורג 6 מ''מ עם קפיץ. סביר להניח שאותו לא כיווננתה והוא מעביר תערובת עשירה מאוד של גז ואוויר. שנה את יחסי ההעברה ותקבל עוצמות רצויות תוך חיסכון בגז. דווח כאן מה הצלחת.

shachar
25-09-07, 13:39
אין צורך בהוספת וסת בין המיכל לכירה?

רכס חיים
25-09-07, 15:50
הברז שעל המיכל משמש לצורך ויסות יציאת הגז הבסיסית והברז שעל הכירה משתמש בחלק הגז הדרוש באותו זמן. הבורג הקפיצי משמש לחלוקה קבועה של יחסי התערובת הרצויה ,שצריכה להיות בתחום הכחול ולא האדום. היום עשינו קפה עם עירא ודורון בדקה וחצי, וזה אומר שאתה צודק לגבי העוצמה האפשרית.

רכס חיים
26-09-07, 13:37
לפי חוות דעת מומחי הפרסום ,תיקרא המערכת ''מטבח שדה צבאי'', על כל המשמעויות המחייבות מאחורי השם.בכדי לעמוד מאחורי ההתחיבות הזו , אנו ניתן אחריות של 10 שנים לבלאי של ארגז הפלדה, ושנתיים למערכת הגז גם בשימוש סמי-צבאי.השרות ינתן אצלנו במפעל כפי שמקובל עלינו מבחינת הגישה ללקוח.אשמח אם תביעו דעתכם על השם שבחרנו.

איציק - 4X6ZH
26-09-07, 15:12
זה מחייב גם מספר סידורי לכל ארגז
ומספר סידרה לכל גודל .
חיים שרק לא יבואו ממשרד העבודה / תחבורע / בריאות ויבקשו לעשות טסט למטבח
או לרשום אותו ברשיון ;-)
איציק

רכס חיים
26-09-07, 15:42
כל הייצור שלנו עם מספרים קטלוגיים. יש לנו כיום כ-1400 מוצרים שונים על כל חלקיהם כך שזה מחייב סדר ממוחשב.לגבי רשיונות - למוצרים עצמם יש את כל התקינות בארץ ובארה''ב יש לבלוני הגז.לא ניתן להכניס לארץ את המוצרים האלה ללא תקינה.

איציק - 4X6ZH
26-09-07, 16:11
חיים
שמי הפרטי יצחק כך שאפשר לכתוב בדיחה פה ושם .;-)
איצחק

asafk
26-09-07, 17:15
רכס, עוד טיפה מאמץ, זוג גלגלים, ייצול- וזה יהיה מטבח שדה נגרר...

;) ;) ;)

אסף.

ד ו ר ו ן
26-09-07, 18:19
יש לי הרגשה שהיא over kill לשימושים שלנו ומיועדת לטפל בסירי ענק (ודרור בדיאטה).
השליטה בלהבה היא בעייתית (או כמו שאישתי אומרת "בזה אני לא נוגעת" הרחיקה את הילדים לטווח ביטחון של מספר מטרים והלכה לקנות גזיה קטנה להכנת קפה).
אני אנסה להפעילה גם היום אבל עצם הצורך בלימוד יחד עם להבות הענק שהיא מייצרת הופך אותה לסוס אציל לא מסורס.
הייתי אצל חיים, קיבלתי הדרכה קצרה איך להפעיל את הכירה והביתה, לנסות לבד.

אחרי ההודעה הזו חשבתי שהנסיון הראשון יהיה מלווה בתמרות אש ועשן לפחות כמו הפעלת בנזינייה בפעם הראשונה ולא כך, שליטה קלה וברורה כל עוד מקיימים את מה שחיים אמר לגבי הפעלה נכונה של הכירה.

אגב חיים,
אני לא חושב שכדאי או נכול לכנות אותה ערכת בישול צבאית-זה יכול לדחות לא מעט אנשים מהמוצר -או לחילופין למשוך קהל אחר לגמרי שהתואר "צבאי" עושה לו משהו אחר.

GodsFather
26-09-07, 20:16
אוקי...אז מה עם הערכת קפה הקטנה שתוכננה במקור... ? ;-)

רכס חיים
28-09-07, 13:15
אסף - יש ערכה מוכנה כאן - מטר ממני במידות 300X400 ואתה מוזמן לקבל אותה מיד. היא תיכנס גם בפיאט טופולינו.הביצועים שלה - ממש כמו גדולה.

איציק - 4X6ZH
28-09-07, 14:16
אפשר לראות תמונה של הערכה .סתם כשהיא מונחת על דלת ארגז הטנדר
או מונחת על הרצפה ויש עליה סיר כל שהוא .
לצלם מרחוק כך שאפשר יהיה להתרשם ....
רצוי שיהיה עוד איזה אביזר על ידה כך שניתן לבין מה בדיוק הגודל . ( אולי בלון גז לקנה מידה )
כאלה תמונות כמו שיש בכל עיתון רכב אוסטרלי .
מהתמונות שיש כאן קשה להתרשם התרשמות כללית לשימוש במוצר .
ראיתי את התמונות של רכב שרות של כביש 6
וחשבתי לעצמי ארגז דופן כזה שבחלקו התחתון הפונה כלפי הדלת האחורית של הטנדר ( רק טנדר )
ניתן להתקין לבנות ערכה כזאת .
ואז דלת הטנדר נפתחת
ועוד משיכה והערכבה יוצאת על מגירה בחלקה בתוך הארגז ( הבלון הכלים ) והחלק הנשלף הוא ראש הגז
המשטח עליו מניחים את הסירים
חיים יש תמונות כאלה בכל עיתון שטח מקצועי
זה לא יהיה זול ׁ( אני בטוח ) אבל זה כבר ליגה אחרת
סתם מחשבה שעברה לי בראש לבנות דבר כזה .
איציק

רכס חיים
28-09-07, 15:52
ההצעה שלך ניתנת לביצוע מאוד פשוט בכל טנדר שמורכבים בו סט מגירות. לגבי התמונות אוכל לשלוח לך אותן באי-מייל, היות ויש לי אותן אך אני לא יודע כיצד מוסיפים אותן לאתר.

איציק - 4X6ZH
29-09-07, 10:49
חיים תודה קיבלתי את התמונות
אני ממשיך לחשוב על דברים כאלה
http://www.pioneercampers.com/?page=prospector2
איציק

Gilad
29-09-07, 16:47
איציק, הטריילר שטח ששלחת נראה חבל על הזמן

יש מצב להביא לארץ / לבנות אחד במחיר הגיוני?

איך זה להסחב עם זה בשטח טיול שלם? פעם אחרונה שגררנו איתנו עגלה בטיול היא התפרקה לשניים...

גלעד

shachar
29-09-07, 21:39
פעם ראשונה שראיתי את חנן רץ דבר שהוא לא עשה גם בטירונות צנחנים.

וכל זה באדיבות צינור הגז שהתפוצץ, מזל שזה קרה לאחר כיבוי הלהבה.

אני חושב שצריך ווסת לכירה
ובטוח שצינור הגומי שמיועד לדלק אינו מתאים ללחצים האפשריים.

חיים
רצוי לעשות ריקול לכל הערכות בעיקר סביב הצינור, אני מציע שתבדוק את נושא הלחצים ואולי תגיע גם אתה למסקנה בנושא הווסת.

אגב המיכל הראשון נגמר במהירות אדירה.

שחר

רכס חיים
30-09-07, 09:09
הצינור נרכש אצל ספק הגז שהמליץ עליו בגלל עובי הדופן העבה במיוחד שמתאים לדעתו יותר לעבודה ניידת בשטח לעומת הצינורות היעודיים לגז שנשארים במקומם בבית ומאוד דקים וניתנים לקיפול של 180 מעלות החוסם את המעבר.בינתיים נושא הלחץ הדורש ווסת לא התעורר בשום כירה כולל שלוש כירות שונות שבהם השתמשתי אני. אם זה יופיע פעם ,פעמיים נוספות נבדוק את נושא הווסת לחץ שמוצע על-ידך. לגבי הבלון שהתרוקן מהר ,איני יודע את הסיבה לכך , אך אני נוטל את האחריות עלינו ,ובהזדמנות הראשונה תקבל בלון חדש ללא תשלום. המשך לעקוב אחר התנהגות המוצר לטובת כולנו. חג שמח.

רכס חיים
30-09-07, 09:10
איציק - אשמח אם תכניס את התמונות שקיבלת כאן לשרשור. אני לא יודע לעשות זאת . תודה

איציק - 4X6ZH
30-09-07, 09:22
התמונות אצלי במחשב בבית נשתדל בערב .
לחץ הגז בצינור קשור קשר ישיר לטמפרטורה למצב הצבירה גז \ נוזל
והחשוב מכל סוג הגז !!
יש הבדל קיצוני בלחץ המתקבל במערכת כל עליה של מעלה יכולה לעלות לחץ בצינור עד לפיצוץ !
אומנם המערכת דומה למערכת ביתית
אבל תנאי השימוש שונים קיצונית .
יש להתיחס למערכות כאלה ( שיש להם צינור גומי ) כאילו בוצעה התקנה של מערכת גז ברכב .
בקישור לאתר האוסטרלי אפשר לראות תמונות שכתוב במפורש סוג הגז .
המערכת תעבוד אותו דבר בכל גז
אבל לחצי העבודה יהיו שונים וקיצונים בשינוי גז ובשינוי טמפרטורה .
נקודה נוספת שיש להקפיד היא להחזיק את בלון הגז בעמידה
גם כאשר המערכת נמצאת במצב הובלה .

איציק

דרור הראל
30-09-07, 09:33
חיים ידידי ורעי,
אני הייתי עד לפיצוץ בצינור,אני בהחלט חש שאם הגזיה הייתה דולקת באותו שלב או מישהו מאיתנו היה בעל נטיה לעישון,היה יכול להיגרם אסון.התשובה שנתת לשחר לא מספקת ואפילו מקוממת אותי כמליץ יושר שלך,אין מקום לתשובה כזו,יש להחזיר את הערכה מיידית לבדוק את הבעיה,מדוע נוצר פיצוץ?יש בעיה בטיחותית קשה ומסוכנת.הצינור המורכב אינו צינור גז ואינו בעל תיקני הולכת גז,אחרת היה בצבע כתום,או שהיה מצויין עליו בצהוב את תכונתיו ומספר התקן.הפיצוץ ארע כשברז הגזייה היה סגור וברז המיכל פתוח,אסור במצב כזה שיארע פיצוץ.כמה לחץ יש במיכל?מהי עמידות הצינור בלחץ?לאיזה לחץ הוא נבדק?.
כל הנושא בעייתי ולא מתאים למוצרים האיכותיים שרכסים מוציאה מתחת לידיה,לא מדובר פה על תקלה שולית,אלא על פיצוץ מסוכן,גז זה לא משחק.חיים אני הייתי מצפה שתעשה הכל על מנת להגיע לערכה של שחר בהקדם ולבצע את הבדיקות הנדרשות.
בכל בלון ביתי יש ווסת לחץ,בכל ערכת מטבח בקראוון שנמכר באירופה יש ווסת לחץ (אצלי באותו יש),לדעתי חובה להתקין ווסת לחץ במערכת ,כזה שלא נותן ללחץ סטאטי להיווצר-במקרה שלנו נבנה לחץ סטאטי בתוך הצינור למרות שלא היתה זרימה,לחץ המיכל הושווה עם לחץ הצינור ונוצר פיצוץ.

דרור הראל

רכס חיים
30-09-07, 10:09
אין כל ספק ,לאחר האירוע הבטיחותי הזה שיש לבדוק עם המומחה שלנו לנושא הגז את ענין הלחצים והצינור. עוד היום אנו נבדוק ונודיע למשתמשים את תוצאות הבדיקה וכל החלטה שתתקבל תבוצע בהקדם ללא תשלום בכל הערכות שנרכשו.כמו כן תיבדק צריכת הגז המופרזת שהתגלו כבר בשלוש ערכות.

רכס חיים
30-09-07, 11:31
לחץ הגז מסוג פרופאן במיכלים הכחולים עומד על מכסימום 20 אטמוספרות.צינורות הגז הטובים הקיימים בארץ מבטיחים 18 אטמוספרות (תוצרת שמר) ואנו ממשיכים לחפש צינור מעל 20 אטמוספרות.לגבי ווסת גז שיפחית את הלחץ ל-10 אטמוספרות ויהיה בגודל סביר לא מצאנו עדיין בשוק אך אנו ממשיכים לחפש מוצר כזה.באם יש למישהו מידע מתאים הוא מתבקש להעביר לנו אותו כאן.לידיעת המשתמשים - הויסות של הגז צריך לגרום ללהבה להיות צמודה לנחיר הפליטה ולא גבוה ממנו ,וזו התוצאה של לחץ נכון ללא בזבוז גז.

רכס חיים
30-09-07, 12:56
הפתרון שמסתמן מבחינה טכנית כרגע ,כולל את שידרוג הערכה על-ידי החלפת הבלון החד-פעמי בבלון רב-פעמי של בוטאן 2.50 ק''ג. לערכה יתווסף ווסת של 100 גרם/סמ''ר והצינור יוחלף לצינור גז 18 אטמוספרות.היות ולחץ הגז במיכל החדש עומד על 3 אטמוספרות בלבד ,נושא הבטיחות ישתפר מאוד.כל רוכשי הערכה יקבלו קריאת ריקול על חשבוננו לאחר שנחליט על התיקון.למען הזהירות שבשימוש עד לתיקון ,יש לסגור את ברז הבלון ראשון לפני הכיבוי ,וזאת לאחר חיזוק הבנדים של צינור הגומי.במהלך הימים הקרובים יתקבל כאן העידכון הטכני. חג שמח.

itay-rover
30-09-07, 13:41
האם נבדקה האפשרות להשתיל לדופן הפנימית של הארגז ווסת לחץ קונבנציונלי?
אני יודע שהם ניתנים לכיוון,צריך לבדוק שהם יכולים להתמודד עם לחץ של 20 אטמוספירות בכניסה.כדאי גם לשים שסתום אל חוזר.

איתי.

רכס חיים
30-09-07, 14:16
הווסת המוצע הינו של אמגזית והוא בא יחד עם הבלון שלהם כמערכת טכנית אחת. עם קבלתו אנו נמקם אותו במכסה באופן האופטימלי שניתן.לגבי הלחצים - עם החלפת הבלון גם הלחצים יורדים מאוד כך שנפתרות יחד הרבה בעיות.לגבי שסתום אל-חוזר ,הוא לא נהוג להתקנה בגז בייתי - אך נברר את האפשרות של התקנתו ואת עלותו. תודה על ההצעות.

ד ו ר ו ן
01-10-07, 17:17
גם אנחנו נתקלנו בתופעת הבלון הנגמר במהירות, ארוחת ערב,הרתחת מים לשתייה חמהX2 ובאמצע השקשוקה של היום השני הגז נגמר בבלון.. מזל שלקחנו 2 בלונים לשטח.

הדבר התרחש עם 2 גזיות שבוצע בהן שימוש במקביל.

דרור,
אתה בטוח שהצינור התפוצץ?
לנו הצינור ברח מהתושבת שעל הכירה מיד לאחר פתיחת הברז שעל הבלון, בבדיקה התברר כי הבאנד לא היה ממוקם מעבר למגרעת שנועלת את הצינור לכירה אלא אחריו, חיזקנו את הבאנד במקום הנכון אבל אם הצינור לא בטיחותי אז בכל מקרה הפתרון שחיים מציע פותר את הביעה.

מעבר לזה,
התפעול היה מצויין, אחרי שתופסים את הרגישות של הברזים הבישול נוח מאד,יציב מאד ובהחלט משדרג את יכולת הבישול ואגרון כלי הבישול במקום אחד בשטח.
עבדנו על 2 גזיות כאלו אחת ליד השנייה ובפועל היה לנו מטבח שדה נוח מאד.

shachar
01-10-07, 17:33
דרור,
אתה בטוח שהצינור התפוצץ?

כן התפוצץ.

ברח מהצינור קרה יום קודם...

בכל מקרה אם אתה מתכונן להשתמש בתצורה כפי שהיא היום, סגור קודם את ברז המיכל על מנת שלא ישאר לחץ בצינור. כפי שחיים כתב הלחץ מגיע ל 20 ואילו הצינור מיועד ל12.

חנן-ג'יפולוג
01-10-07, 19:38
אני חושב שבתצורה שבה הצינור הוא 12 והלחץ במיכל הוא 20 אין להשתמש בערכה, אף לא פעם אחת, ואין לפתוח בשום מקרה את הברז שעל המיכל עד לתיקון הערכה. זה לא מצחיק. אם הצינור הזה היה מתפוצץ בזמן שהאש דלקה או שהעסק היה קרוב למדורה זה היה אסון.

רכס חיים
02-10-07, 10:31
כל הרוכשים מתבקשים לתאם התקנת ווסת גז חדש עם צינור גז תיקני לערכה שרכשו.האספקה וההתקנה ללא תשלום יחד עם התנצלותנו. מי שרוצה משלוח של סט החלקים להתקנה עצמית ייצור קשר טלפוני ויקבל את המשלוח בתאום עימנו.המזמינים שטרם סופקה להם הערכה יקבלו אותה עם ההתקנות החדשות ללא תשלום נוסף. עם השינויים במבנה הערכה יחולו שינויים כספיים בהתאמה והמחירים החדשים יפורסמו בהקדם. חג שמח לכולנו.

ד ו ר ו ן
03-10-07, 00:13
טוב,
קיבלנו את הווסת,הצינור החדש ובנדים מתאימים-הרכבנו ושיחקנו.
ההדלקה והשליטה על הלהבה רגועים בהרבה מהברנר שהיה לפני כן בזמן ההדלקה ונראה שגם ה"צריחת" גז תתמתן.

רכס חיים
03-10-07, 14:08
היום ערכנו ניסויים מכל המינים והסוגים עם הווסת החדש שקובע למכסה והוסיף למערכת פרצוף של רצינות. התוצאה היא שראש הגז בוית ועבר אילוף שמבטיח צריכה נמוכה של גז עם פחות מאכלים שרופים.עכשו אפשר לברך על המוגמר ,לפחות מבחינה טכנית.התגובות של המשתמשים בשיחות אישיות מבהירות שלמוצר הזה יש פוטנציאל רציני לאחר שקהל המבשלים יכיר אותו מקרוב.נראה שהמשימה לערכת קפה אולטימטיבית הגיע לסיומו המוצלח.אמנם יצא מטבח שלם ,אבל גם במטבח עושים קפה. חג שמח לכולם.

Gilad
03-10-07, 16:23
עכשיו צריך למצוא פתרון לערכת קפה :D

רכס חיים
03-10-07, 18:10
אז מסתלבט עלי...............

רכס חיים
05-10-07, 11:45
היות ומיכל הגז חייב להיות ניצב לאורך כל הבישול (אחרת הנוזל שבמיכל אוטם את יציאת הגז),תכננתי טבעת מכבל נירוסטה דק המקובע עם תופסן מעל הידית הקפיצית מימין, שלתוכו מושחל המיכל ושומר על יציבותו המוחלטת. כך נפתרה עוד בעיה. צילומים בדרך.

רכס חיים
05-10-07, 13:00
או-קיי ,בניתי היום ''ערכת קפה'' אולטימטיבית באמת. לא ערכת בישול כמו שיצא במקרה בפעם הקודמת. לקחתי ארגז אלומיניום קל מאוד,ובגודל מינמאלי - מידות אורך 420 מ''מ רוחב 270 מ''מ וגובה 210 מ''מ. משקלו העצמי פחות מ-2 ק''ג. הערכה מכילה כרגע את המבער הצבאי,ווסת גז, שלושה לוחות פח למסתור-רוח, 6 כוסות דוראלקס,פינג'אן ,מחבת, שני מיכלי גז, מיכלי סוכר וקפה וסכו''ם.[כנראה לזה התכוון גלעד]. אני אצלם עכשו את הסט ואשלח אותו למישהו בכדי שיעלה אותו באתר.המערכת עולה למילואים ביום ראשון בכדי לשרת צוות חי''ר של עשרה עד עשרים איש,ונראה מה הם יגידו בסוף האימון.בתמונות תראו את הבלון גז ניצב רתום בכבל נירוסטה ללא אפשרות לנפילה.

Gilad
05-10-07, 15:17
זה בדיוק מה שהתכוונתי :)

רכס חיים
05-10-07, 15:32
הקטנה הזו יצאה ממש פיצוץ.התמונות נשלחו לנמרוד אני מקווה שהוא יעלה אותן.

sherifon
06-10-07, 14:08
הקטנה הזו יצאה ממש פיצוץ.

בעדינות , איך לאמר , הייתי מתנסח אחרת ...:)

ח"ח על הערכה וישר כח על הטיפול המסור .

רכס חיים
11-10-07, 18:17
מחר יש שבוע לשרות המילואים של המטבח שדה.המערכת הסתובבה כל השבוע בתוך נגמ''ש עם צוות של עשרה אנשים .החברה שתו איתה קפה בעצירות או בעת רתק, ובארוחות - על בסיס חמישיות - הם טיגנו לופים וחיממו בשרים שונים לכל הצוות.בסך הכל עד מחר הסיפור יגמר ב-3 מיכלי גז. בעת החלפת מיכל -כנראה לא בזהירות הראויה - חדר מעט חול לצינור וכתוצאה ממנו נסתמה הדיזה שעל הראש בוער. לאחר טיפול וניקוי הדיזה היא פעלה כרגיל עד עכשו.בגדול - לאחר שיחה עם שני מילואימניקים חוות דעתם על המערכת ממש מתלהבת. בהשוואה לגזיות אחרות בשטח הגזיה הזו לפי דבריהם ''יותר טובה ממה שיש לי בבית''. את המערכת הזו תרמתי לצוות והיא תלווה אותם עם הציוד המחלקתי גם למלחמה הקרובה.

shachar
11-10-07, 21:17
מכיוון שהוכח שאלו המיכלים המתאימים לערכה
ומכיוון שצריך ומומלץ להובילם ולהפעילם בעמידה

צריך לבנות את החלק התחתון של הערכה מעט יותר עמוק

רכס חיים
11-10-07, 21:26
שחר - לארגזים החדשים הוספנו טבעת מכבל נירוסטה שזור ודק שמחובר לידית נשיאה ימנית וכך ניתן להשחיל את הבקבוק והוא נישאר עומד כמו בחתונה.תמצא דרך לקבל את השכלול ללא תשלום בהזדמנות הראשונה.

רכס חיים
11-10-07, 21:28
להזכירך - רק ההפעלה בעמידה. ההובלה בשכיבה בלי שום בעיה.(כשהמיכל שוכב הנוזל אוטם את פתח יציאת הגז ומכבה את הלהבה).

עירא
16-10-07, 17:01
קצת רשמים מהפעלה בטיול לאחר הוספת הווסת.

נתחיל מהסוף, בסה"כ מדובר בשידרוג רציני ביותר לכל נושא הבישול ונוחות הבישול בשטח.
המערכת נוחה לפריקה, לבישול ולקיפול דבר שמאפשר להתרכז בדברים החשובים באמת (ולא הנזילה מהרדיאטור היא לא דבר חשוב, האוכל שאני אוכל בערב זה חשוב)
מבחינת נוחות לבישול - המערכת נוחה מאוד, וקלה מאוד לאיזון בשטח (גם אם המחבת שלכם עקומה...)

מבחינת תפעול - עם הווסת החדש כל הנושא של הלהבה המשוגעת כבר לא תקף, רק לפתוח את הברז ולהדליק. נקודה לשיפור - להחזיק בערכה מצית ארוכה וכך תוכלו לשמור גם על השערות שיש לכם באצבעות וגם להימנע מכוויות באצבעות לאחר ניסיון הדלקה לכירה שכובתה מספר שניות קודם :evil: .

מבחינת עמידות לרוח - בסה"כ כם ללא המגן רוח היעודי לא ניתקלתי בבעיות מיוחדות (לפחות לא כאלו שלא היו קודם לכן, נהפוכו, בעזרת הארגז ניתן למגן צלע אחת מהרוח).

מבחינת משך עבודה - אתחיל בפירוט של הדברים שבישלתי עם הכירה לפני שנגמר הגז.
* בדיקת המערכת עם הווסת החדש - לא יותר מ-5 דקות עבודה
* בישול של סיר גדול מלא בפירה (הגעה לרתיחה + בישול של 20 ד' - חצי שעה)
* הרתחת חצי פינג'אן בינוני-גדול לתה
* הרתחת פינג'אן מלא בשביל קרואק (השק של המים החמים של הזקנים)
* הרתחת חצי פינג'אן לתה
* הרתחת חצי פינג'אן לקפה
* טיגון חצי מארז תפו"א לצ'יפס
* בישול שקשוקשה גדולה
באמצע - סוף השקשוקה נגמר הגז והייתי צריך להחליף לשני.
ברמת העיקרון הגז הספיק ללא מעט בישולים, אבל כמו שכתבתי בתחילת ההודעה, רמת הבישולים השתנתה וכעט יש צורך בהרבה מאוד גז. עלות של שני בלונים כאלו לטיול היא סביב ה-70-80 ש"ח לטיול של יומיים, סכום לא מבוטל (לסטודנט תפרן...) ולכן לדעתי עדיף להכין מתאמים לבלוני גז של 2.5 קילו שהם קטנים מספיק לסחוב בג'יפ ועלות הגז בהם זולה משמעותית.

חוו"ד כללית שלי על המוצר היא מצויינת ואני ממליץ בחום!

עירא

יקיר גרין
16-10-07, 17:16
עירא, אני מקווה שאתה משתמש בג'ריקן מים למחסום רוח, ולא בנזין ...

עירא
16-10-07, 19:10
אכן המחשבה חלפה במוחי... :twisted:
אבל אם תסתכל טוב, תראה שהוא צבוע בכחול....

רכס חיים
16-10-07, 22:20
אהלן עירא.וכמובן לכל רוכשי המטבח. מחר אני מקבל חלק שנמצא בפיתוח סופי שנועד למגן נגד רוח. אם הכל יסתדר אני מניח שבתוך שבועיים תוכלו לקבל את החלק ללא תשלום בכדי לשדרג את המטבח.מיכל הגז שלך אמור להיות בתוך טבעת מכבל נירוסטה שזור שמבטיח את עמידתו היציבה.אני לא בטוח באם יש לך אותו ולא השתמשת בו או פשוט הוא לא קיים אצלך. בכל מקרה שהוא איננו תוכל תמיד לקבל אותו ולשפר את הנוחיות בהצבתו של המיכל. גם הכבל ועבודת הרכבתו הינם ללא תשלום
נוסף.המלצה מנסיונם של אחרים.אם משטח הבישול התחתון יהיה רטוב ממעט מים -לא ידבקו אליו שאריות מהבישול ויהיה קל מאוד לשטוף אותן בסופו.

moisofnik
21-10-07, 14:52
בלון הגז מאד מזיע בזמן עבודה - האם תקין?

רכס חיים
21-10-07, 15:04
וודאי - הרי הנוזל הופך לגז והראש מתקרר באופן מיוחד כך שהלחות שבאוויר מתעבה על ראש הבלון (קונדסציה). היקף ההתעבות תלוי בלחות היחסית של מיקום הבלון מבחינה גאוגרפית. במישור החוף ההתעבות גדולה בהרב מאשר בנגב.

אייל67
21-10-07, 16:21
או-קיי ,בניתי היום ''ערכת קפה'' אולטימטיבית באמת. לא ערכת בישול כמו שיצא במקרה בפעם הקודמת. לקחתי ארגז אלומיניום קל מאוד,ובגודל מינמאלי - מידות אורך 420 מ''מ רוחב 270 מ''מ וגובה 210 מ''מ. משקלו העצמי פחות מ-2 ק''ג. הערכה מכילה כרגע את המבער הצבאי,ווסת גז, שלושה לוחות פח למסתור-רוח, 6 כוסות דוראלקס,פינג'אן ,מחבת, שני מיכלי גז, מיכלי סוכר וקפה וסכו''ם.[כנראה לזה התכוון גלעד]. אני אצלם עכשו את הסט ואשלח אותו למישהו בכדי שיעלה אותו באתר.המערכת עולה למילואים ביום ראשון בכדי לשרת צוות חי''ר של עשרה עד עשרים איש,ונראה מה הם יגידו בסוף האימון.בתמונות תראו את הבלון גז ניצב רתום בכבל נירוסטה ללא אפשרות לנפילה.

חיים,
איפה הצילומים המובטחים? מחיר?
אז מה בדיוק ההבדל בין "ערכת הקפה" ל "ערכת הבישול" מעבר לעובי החומר ממנו מיוצר הארגז?
אייל

רכס חיים
21-10-07, 20:32
ערכת הקפה מאופיינת במימדים קטנים במיוחד המאפשרים איחסון של ציוד וחומרים לקפה. ערכת הבישול נמצאת בעשרה סוגי ארגזים שונים בגודלם לצורך איחסון סירים מחבתות שימורים וכו' המאפשרים הכנת ארוחות.לא שמתי לב שאין צילומים ,אך אעשה זאת בהקדם.

רכס חיים
29-10-07, 22:20
הגיעו למפעל מסתורי הרוח לחלוקה ללא תשלום לרוכשים.אתם מוזמנים לקחת.

רכס חיים
31-10-07, 03:08
צריך תשובה מהירה לבעית מצבר.איזה מצבר מכסימלי ניתן להכניס בתא המצבר לאחר הזזת צנרת מיזוג האוויר.בתא שמצד שני אני מתכנן לסלק את הקויל ואת מיכל השמן של תיבת ההגה ולשים במקומם מצבר דומה אבל מחברה אחרת,בכדי לקבל שני מצברים שונים באיכותם - שלא ייגמרו לי באותו יום.

רכס חיים
31-10-07, 03:10
השאלה מיועדת לפורום לנד-רובר.

רכס חיים
02-11-07, 20:02
השרשור הגיע לסיומו עם בנית ערכת הקפה האולטימטיבית ובדרך גם הספקנו לייצר בטעות מטבח שדה צבאי על שלל אפשרויות האיחסון של ציוד מטבח מהחייל הבודד עד מחלקה שלמה בארגז נייד אחד.(וזה נוסה בשטח בתרגיל חטיבתי...)סה''כ 13 דגמים של בישול שטח בנוחיות כפי שלא ידענו בעבר הקרוב.תודה לכל המשתתפים , היועצים ,המתלוננים ובעלי הדעה המקורית שרק בסיועם ניבנה מוצר כל כך קרוב למושלם.ניסינו לתגמל את המסייעים במוצרים שעלותם זהה למחירם וזה נעשה על ידינו בכייף של מפתחים שאין גדול ממנו. שימו לב - האחריות למוצר הזה היא לנצח - כל עוד אתם בעליו.להתראות בשגעון הבא.

אייל67
04-11-07, 19:53
רגע, חיים, בטרם סיום,
איבדתי את ערכת הקפה בשלל מטבחי השדה :confused:
הניתן לסכם עם תמונות (שהובטחו ...) ומחיר/ים ?
הכוונה לערכת הקפה הקלה והקומפקטית יותר - למטבחי השדה היתה התייחסות מספקת.
תודה,
אייל

רכס חיים
05-11-07, 02:50
וואלה ,אתה צודק .מחר אני מצלם לך את הערכה לקפה עם המטבח שדה לשם השוואה בינהם.

אייל67
05-11-07, 20:09
תודה.
אנא הוסף מעט פרטים שאינם יכולים להלמד מהתמונות כגון מפרט טכני (מידות, חומר לרבות עובי, משקל וכו').
אייל

רכס חיים
06-11-07, 02:45
הערכות - שתיהן- הקפה והבישול - מופיעות בשני סוגי חומר , אלומיניום בעובי 2.0 מ''מ מארגזים סוג ב' שעברו תהליך שיפוץ והשלמה בחומרים חדשים סוג א', ומפלדה מגולוונת 180 עד 275 גרם/מ''ר וצבועה בתנור בעובי 1.25 מ''מ.לכל ערכה שתי ידיות נשיאה קפיציות וכבל נירוסטה בעובי 1.0 מ''מ טבעתי לעיגון מיכל הגז לארגז במצב ניצב.צבעי הארגזים משתנים בהתאם לגודלם וצבע המכסה הנושא ראש בוער תמיד שחור. הראש הבוער מתוצרת סין כולל שסתום מבורג 8 מ''מ לצורך קביעת יחסי התערובת אוויר/פרופן עבור אבטחת בעירה נכונה.לראש כפתור כיוונון מסתובב לצורך ויסות עוצמת הלהבה הניתן לפירוק לצורך ניקוי הדיזה במקרה של סתימה.הראש מחובר למכסה הארגז במהופך באמצעות 6 ברגים מגולוונים בקוטר 6 מ''מ .בהיקף הראש מורכב מסתור רוח מפח מגולוון 1.25 מ''מ המקיף מסביב את כל הראש - להוציא בתחום השסתום האינטגרלי. הזנת הכירה מתבצעת ממיכל פרופן 400 גרם המחובר לשסתום מוברג הכולל ברז לפתיחת זרימת הגז לראש. הגז עובר לראש דרך ווסת 0.3 ק''ג בצינור גז תיקני עין-שמר בעובי 9.0 מ''מ. אורך הצינור הכולל כ-1 מטר.לערכות קימיים 13 נפחי ארגזים שונים בהתאם לייעודה הספציפי של כל ערכה הנובעת מכמות הכלים הדרושה לאיחסונם.מחירי הערכות נעים בין 600 ל-900 ש''ח ע''פ הגודל וסוג החומר שנבחר.עלות מיכל חד-פעמי 40 ש''ח כולל מ.ע.מ נכון להיום ומשתנה עם עלית מחירי הדלק.בניסוי בעירה על אש בינונית בתנאי מעבדה ללא רוח בער בקבוק אחד עד תומו 305 דקות עד לסיומו.ניתן לחבר כל סוג של מיכלים לראש עם מתאם מתאים.

אייל67
06-11-07, 12:27
חיים - תודה רבה. כשאני רואה את השעה בה כתבת תגובתך, ההערכה אף גוברת ... ;)
השלמות נקודתיות נדרשות:
מידות ערכת הקפה הקטנה ביותר.
משקלה (בשתי תצורותיה: אלומיניום ופלדה).
יתרון/חיסרון כ"א מהחומרים הנ"ל (מה זה ארגזים סוג ב' שתוקנו עם חומרים סוג א' ? :? ).
האם מחירם זהה?
וכמובן - תמונה כמובטח
שוב תודה,
אייל

רכס חיים
06-11-07, 19:48
יש לי תמונות אבל אין לי למי לשלוח בכדי להעלות אותן.ערכת אלומיניום אמורה להיות קלה יותר מערכת פלדה ביחס של 5.4 ל-10.ערכת האלומיניום יותר רגישה לנגיפות מערכת פלדה ולכן מתאימה לשימוש פרטי ולא ''ציבורי'' כגון צוות חיילים.ערכת אלומיניום מופיעה בגוון טבעי וערכות הפלדה הינן צבעוניות. ערכת קפה הקטנה ביותר הינה במידות 42-א 27-ר ו-21 ג. והיא עשויה אלומיניום, ומשקלה העצמי כ-5 ק''ג.מחירה 550 ש''ח + מ.ע.מ פלדה מגולוונת וצבועה מתחילה במידות 40-א 30-ר 24-ג ומשקלה העצמי כ-9 ק''ג. הערכה הגדולה ביותר מידותיה 70-א 42-ר 24-ג ומשקלה כ-13 ק''ג.סה''כ 12 מידות ביניים עם אלטרנטיבות לפלדה או אלומיניום. עקב שימוש באלומיניום שפורק מרכב עקב שידרוג וקיבל חלקים מסוימים חדשים והאחרים עברו ניקוי וצביעה - מחירהם זהים למחירי ערכות פלדה למרות שהם מאלומיניום.המידות של ערכות הפלדה מכסות את כל האלטרנטיבות המתוכננות ואילו ערכות האלומיניום קיימות ע''פ הזמינות של חלקים סוג ב', ולכן לא קיימות כל המידות.המחירים של הערכות נעים בין 600 ל-900 ש''ח בהתאמה למידות. במקום תמונות בא לראות את המוצר ותנסה לעשות עליו קפה. המים על חשבוני.

ד ו ר ו ן
07-11-07, 20:57
יש לי תמונות אבל אין לי למי לשלוח בכדי להעלות אותן.
שלח אלי.

רכס חיים
07-11-07, 21:27
אני צריך את האי-מייל שלך.אני שולח ישר מהטלפון.

אייל67
07-11-07, 21:58
חיים, תודה על ההזמנה.
אשתדל לקפוץ כשאזדמן למרכז.
בינתיים תמונות עשויות לעורר את התאבון ....

אייל

ד ו ר ו ן
09-11-07, 00:50
http://grm.m.walla.co.il/briefcase/00f3/d/o/r/f/i/n/k/e/l/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/r/200408061718517626/200711090024175706/29102007696.jpghttp://grm.m.walla.co.il/briefcase/00f3/d/o/r/f/i/n/k/e/l/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/r/200408061718517626/200711090025357720/29102007698.jpg

http://grm.m.walla.co.il/briefcase/00f3/d/o/r/f/i/n/k/e/l/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/r/200408061718517626/200711090026072586/29102007699.jpg

http://grm.m.walla.co.il/briefcase/00f3/d/o/r/f/i/n/k/e/l/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/r/200408061718517626/200711090028327469/05102007601.jpg

http://grm.m.walla.co.il/briefcase/00f3/d/o/r/f/i/n/k/e/l/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/r/200408061718517626/200711090029211735/10092007566.jpg

http://grm.m.walla.co.il/briefcase/00f3/d/o/r/f/i/n/k/e/l/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/r/200408061718517626/200711090027556420/03092007539.jpg

eran4x4
09-11-07, 10:58
דורון
תקטין בבקשה את התמונות ל 600*800
ערן

רכס חיים
02-12-07, 16:13
עם הגעת רוחות החורף ,ולמרות ההגנות נגד רוח ,קורה לי לעיתים בשטח שהלהבה כבה באמצע בישול הקפה. היות והווסת מצמצם את הלחץ של הגז עד ל-0.3 אטמ'. החלטתי להחליף את הווסת הזה בווסת מתכוונן בין 0.1 ל- 4.5 אטמ',באמצעות בורג פרפר פשוט. כך ניתן תוך כדי בישול לכוון את לחץ הגז לפי חוזק משבי הרוח ולהוציא בעירה חזקה יותר בהרבה מכירה אלפינית. העסק הזה לא כל כך זול והוא מוסיף למחיר כ-150 ש''ח בכדי להתענג על אופציות אין סופיות של מצבי בישול. מיותר לציין שגם כמות הגז הנצרכת גדלה בהתאמה. מי שמתעניין במוצר מוזמן להתקשר. 0544354505

shachar
02-12-07, 16:31
זה אכן פיצר שהיה חסר, השקט היחסי גרם לי להתגעגע ללהבה הבלתי נשלטת של העבר

רכס חיים
02-12-07, 19:13
תן לי מספר ימים לצורך ביצוע הניסויים ההכרחיים ,ויתכן ותמצא את עצמך עם להביור פרטי.

eran4x4
02-12-07, 23:54
חיים

בדיוק רציתי לכתוב לך על הנושא הזה....

הווסת של ה 0.3 מרגיש נמוך על הגזיה....

יכול להיות שווסת קבוע לספיקה גבוה יותר מתאים יותר לכירה הספציפית

תודה

ערן

רכס חיים
04-12-07, 05:54
אתמול הורכב הווסת המתכוונן ונוסה בתנאי רוח ערה.אין מה לומר עליו מלבד המצאה גאונית.האש עשתה בית ספר לרוח ולמי שיש תנאים קשים במיוחד ,זה פתרון עצום. לעומת זאת במטבח הנייד הגדול והמתקפל ,למרות שהוא עבד בחוץ באותה רוח,הספיקו הגנות הרוח שלו לצורך הבישול ללא כל הפרעה. (אפילו שרפתי את הבצל בעת הטיגון....)

רכס חיים
18-12-07, 03:17
השבוע יגיע משלוח חדש של 500 כירות שרכשנו כיבואנים והן לא ניקנו בארץ כמו שהיה עד היום.זה אומר שאנו נוכל להוריד מחירים באופן משמעותי כבר בימים הקרובים.אתם מוזמנים להיכנס לכאן בתוך שבוע לבירור המחירים החדשים שיאפשרו לכם לרכוש כירת בישול או ערכת קפה.

איציק - 4X6ZH
18-12-07, 08:02
מי יהיה חיים :shock:
המדינה מחסלת את התעשיה
והיצרן מחסל את המוצר
ומשרדי הממשלה פורחים
איציק

רכס חיים
19-12-07, 21:06
לפחות את הילדים שלי אני משכנע לחיות בחו''ל ולבקר בארץ.ויש לי הצלחה מסוימת.

-->