PDA

צפייה בגרסה מלאה : טרופר או פאג'רו?

Alonh
03-09-07, 14:48
שלום, דחוף!
אני מחפש רכב שטח/כביש שישמש אותי ואת משפחתי לנסיעה יום יומית בשטח קל - שבילים אדמה חולית-ים וכו"לי, יש לי הזדמנות ללכת על איסוזו טרופר שנת 99 3000 דיזל או פאג'רו 2800 דיזל שנת 98. אין לי אפשרות לבדוק אותם או להניע לפני הקנייה כי זה מ מכרז.שאלותי הם:
1)מה אפשר לבדוק/לראות בתנאים אלו?
2)אילו בעיות נפוצות יש לרכבים הנ"ל וכמה זה עולה לתקן?
3)כמה עולה לעשות מנוע וגיר ברכבים אלו?
4) איזה מבין השניים אמין וזול יותר לתחזוקה?
5)על איזה מבין השניים הייתם ממליצים לי ללכת?
דחוף תשובותיכם בהקדם -המון תודה ל "יועץ הנדיב"
אלון :-)

נמרוד
03-09-07, 16:19
תריץ חיפוש על "מכרז", תמצא המון מידע בפורום. חלקו מסמר שיער. השורה התחתונה היא - אם אתה שואל שאלות בפורום המתחילים, מכרז זה לא בשבילך. אני באופן אישי (ואני רחוק מלהיות ג'יפאי מתחיל או נאיבי) לא אקנה רכב ממכרז בשום מצב.

האמרה "חתול בשק" ומתארת בדיוק את המצב שלך. אתה קונה חתול בשק, והסיכוי שתדע לתמחר נכון ולא להפסיד המון כסף בשיפוץ הוא קלוש. סוחרי רכב ומקצוענים אחרים, עם מידע פנימי, הם אלו שזוכים ברכבים הטובים במחירים הטובים, אתה שם רק בשביל למלא מעטפות.

מילא אם מדובר על כלי רכב נדירים בשוק - דיפנדרים וטויוטה סדרה 70 - שהמקור היחיד שלהם כמעט הוא מכרזים וכוחות בטחון. אבל טרופר ופאג'רו? יש הרבה מאד טובים, מידיים פרטיות.

על איזה מכרז מדובר? מה העבר של הרכבים?

Alonh
03-09-07, 16:56
קודם כל תודה על הטיפ.
זה נכון שיש הרבה אבל במחירים מלאים, אם יש לי אפשרות לנסות לקנות דרך מכרז בחצי מחיר, נאמר להציע 35000 ש"ח על רכב ששוה בשוק (לאו דוקא מחירון) 65000 ש"ח אז הייתי רוצה לדעת כמה יעלה לי לתקן את הגרוע מכל לדוגמה להחליף / לשפץ מנוע וגיר. והשאלות הנוספות שלי הם באופן כללי על שני הרכבים הנ"ל בלי קשר למכרז,אם יש לך טיפ אשמח לקבל. לגבי מתחיל אני אולי מתחיל ברכב שטח אבל לגמרי לא מתחיל בנושא רכב יש לי רקע טכני וקשרים עם מוסכים.

תריץ חיפוש על "מכרז", תמצא המון מידע בפורום. חלקו מסמר שיער. השורה התחתונה היא - אם אתה שואל שאלות בפורום המתחילים, מכרז זה לא בשבילך. אני באופן אישי (ואני רחוק מלהיות ג'יפאי מתחיל או נאיבי) לא אקנה רכב ממכרז בשום מצב.

האמרה "חתול בשק" ומתארת בדיוק את המצב שלך. אתה קונה חתול בשק, והסיכוי שתדע לתמחר נכון ולא להפסיד המון כסף בשיפוץ הוא קלוש. סוחרי רכב ומקצוענים אחרים, עם מידע פנימי, הם אלו שזוכים ברכבים הטובים במחירים הטובים, אתה שם רק בשביל למלא מעטפות.

מילא אם מדובר על כלי רכב נדירים בשוק - דיפנדרים וטויוטה סדרה 70 - שהמקור היחיד שלהם כמעט הוא מכרזים וכוחות בטחון. אבל טרופר ופאג'רו? יש הרבה מאד טובים, מידיים פרטיות.

על איזה מכרז מדובר? מה העבר של הרכבים?

יוני5
03-09-07, 17:51
להציע 35 אתה יכול. גם להציע 15 אתה יכול. השאלה היא האם זה ריאלי.

על איזה מכרז מדובר? למה זה חשוב, כי יש גופים ששומרים על הרכבים שלהם, ויש כאלה שלא.
בגדול, מכרז רכב ממשלתי = קטסטרופה. מכרז חברת חשמל = כדאי יותר. אבל זה מאוד תלוי בסוג הרכב ספיציפי.
רכב שהמנוע והגיר גמורים, בדר"כ יהיו לך הוצאות לא פחות כבדות מסביב. כי הרכב שחוט.
אז תיאורטי יכול להיות שהרכב "בונבון", ורק שכחו בטיפול למלא שמן מנוע וגיר. תחליף אותם וקיבלת רכב חדש.
אבל זה תיאורטי בלבד. אתה מתחיל להיכנס לסרטים שאינם כדאיים.אתה כבר יכול להכניס מערכת מים, טעינה, משאבות, אטמים, מיסבים... ומה קיבלת בסוף התהליך? רכב ששואף לתקין (הוא לא), ובמחיר גבוה יותר מרכב פרטי תקין שיכולת לקנות.

רבים וטובים חשבו כמוך, וכולם, עד כמעט האחרון זכו רק בדבר אחד: שיעור חשוב בחיים.
שילמו במיטב כספם.

אף מוסך, גם אם יש לך קשרים טובים איתו, לא יפסיד עליך כסף.
למה בעלי המוסכים מחפשים רכבים טובים ושמורים? הלא תיאורטית הם יכולים לקחת רכב עם מנוע וגיר גמורים, להחליף (שווה את הכסף ועבודה "לא עולה" להם?) ולצאת עם רכב טוב?
כי הם למדו מנסיון החיים שזה לא שווה להם.
קל וחומר גם לך.

אז אם אין לך קומבינות לא חוקיות - רד מהמכרזים. לא שווה לך.
לפאג'רו מחירים גבוהים? כנראה שהוא שווה את זה.

בהצלחה
יוני5

Alonh
03-09-07, 22:39
תודה רבה עבור המידע- אקח זאת בחשבון
אלון

להציע 35 אתה יכול. גם להציע 15 אתה יכול. השאלה היא האם זה ריאלי.

על איזה מכרז מדובר? למה זה חשוב, כי יש גופים ששומרים על הרכבים שלהם, ויש כאלה שלא.
בגדול, מכרז רכב ממשלתי = קטסטרופה. מכרז חברת חשמל = כדאי יותר. אבל זה מאוד תלוי בסוג הרכב ספיציפי.
רכב שהמנוע והגיר גמורים, בדר"כ יהיו לך הוצאות לא פחות כבדות מסביב. כי הרכב שחוט.
אז תיאורטי יכול להיות שהרכב "בונבון", ורק שכחו בטיפול למלא שמן מנוע וגיר. תחליף אותם וקיבלת רכב חדש.
אבל זה תיאורטי בלבד. אתה מתחיל להיכנס לסרטים שאינם כדאיים.אתה כבר יכול להכניס מערכת מים, טעינה, משאבות, אטמים, מיסבים... ומה קיבלת בסוף התהליך? רכב ששואף לתקין (הוא לא), ובמחיר גבוה יותר מרכב פרטי תקין שיכולת לקנות.

רבים וטובים חשבו כמוך, וכולם, עד כמעט האחרון זכו רק בדבר אחד: שיעור חשוב בחיים.
שילמו במיטב כספם.

אף מוסך, גם אם יש לך קשרים טובים איתו, לא יפסיד עליך כסף.
למה בעלי המוסכים מחפשים רכבים טובים ושמורים? הלא תיאורטית הם יכולים לקחת רכב עם מנוע וגיר גמורים, להחליף (שווה את הכסף ועבודה "לא עולה" להם?) ולצאת עם רכב טוב?
כי הם למדו מנסיון החיים שזה לא שווה להם.
קל וחומר גם לך.

אז אם אין לך קומבינות לא חוקיות - רד מהמכרזים. לא שווה לך.
לפאג'רו מחירים גבוהים? כנראה שהוא שווה את זה.

בהצלחה
יוני5

גיא
04-09-07, 06:04
יש תגובה להודעה ויש תגובה עם ציטוט ...

אם אין לך בתגובה שלך משהו שמתקשר ישירות למילה או שורה בתגובה קודמת שאתה מתיחס אליו. אל תבצע תגובה עם ציטוט. זה מיגע ומאריך את השירשור סתם. זה מיותר.

תגובה סתם תהיה יותר יעילה ופחות מעצבנת.

אם תעצבן את הקוראים הם לא יכנסו לשירשור שלך ולא יענו לך. אתה תפסיד.

לגבי השאלה שלך, אם אתה לא אובר חוכם ... תרד מזה. מבחינה כלכלית אתה תפסיד כסף ומבחינה ריגשית אתה תתבאס הרבה יותר על רכב ממכרז.

איפון
10-10-07, 01:52
לי היה נסיון מעולה עם רכב ממכרז... חוץ ממצבר לא היה צריך להחליף כלום, והרכב עם 310000 ק"מ היה "בונבון"... היילקס 98, אך להציע K35 לרכב ששווה 65K היא בזבוז זמן.

מישהו יכול להתייחס לשאלה שבכותרת- טרופר או פגרו בשנתונים שצוינו, בהנחה שלא מדובר במכרז??

דני

-->