PDA

צפייה בגרסה מלאה : פרוייקט "עכביש"

kpot
04-09-07, 21:35
הפרוייקט המדובר, בשלבי סיום ובתקווה שביום שישי הקרוב הבאגי יבדק בשטח

הנה מספר תמונות להמחשה

חנן גולומבק
04-09-07, 22:33
איזה יופי מה זה ?

העם דורש פרטים פרטים

kpot
05-09-07, 23:35
1. מנוע 1.6 ל' ות"ה ידנית תוצרת סוזוקי.
2. הנעה 4X4 דיפרנציאל מרכזי ודיפ' אח' מרותחים קד' מוגבל החלקה תוצרת עצמית. דיפרנציאלים רוחביים תוצרת סוברו.
3. נבות תוצרת עצמית.
4. מתלים משולש "A" עם קפיץ עלים רוחבי תוצרת עצמית.
5. היגוי לכל הגלגלים מתוגבר חשמלית (ללא מחשב)נשלט מגלגל הגה.
6. גלי הינע כולל ציריות תוצרת עצמית.
7. זויות גוף של הבאגי נשלטים על ידי הנהג בעזרת מנוף המוסתר מתחת למושב נהג.

מדובר בכלי מיוחד במינו ככל הידוע לא קיים משהו דומה בארץ ולא במקום אחר בעולם.

אינני בעל הבאגי

עם יש שאלות אשמח לענות כל עוד בעל הרכב יאפשר ו/או יאשר לעשות זאת.

תהנו כל עוד הוא מאפשר זאת.

kd2
06-09-07, 05:33
נראה ממש יפה , מאוד ייחודי.
הקשתות בנוייות מפרופילים שמגיעים מוכנים בצורת חצי עיגול או שזה מיוצר בRING ROLLER?
יש עוד תמונות?

kpot
06-09-07, 22:37
מדובר בצינור עגול אשר כופף ע"פ הדרישות של התיכנון

יש עוד תמונות

בבקשה

smax2
07-09-07, 13:19
חוץ מהעניין האסתטי האם יש סיבה לזה שהפרופילים מכופפים בצורה הזאת?

לפי הרצאות שונות ששמעתי לא מומלץ לעשות דברים כאלו, אשמח לשמוע את הרציונל....

kpot
08-09-07, 03:00
המבנה הינו מעוגל ממספר סיבות ומנסיון בניה באגי קודמת.

1. במקרה של היתהפכות קל לחזור לגלגלים.

2. חוזק טבעי של צינור עגול ביחס למשקל.

3. גמישות של המבנה ביחס לחוזק.

4. כמעט ואין פינות חדות שאפשר להיפצע מהן במקרה של תאונה.

5. פשטות המבנה

6. עלויות יצור נמוכים.

kpot
08-09-07, 11:59
יש נזק ראשון

ציריה אח' ימ' ניגזרה כמו עם סכין.

אבל המכשול נכבש ומדובר במדרגה מביטון בגובה של 1 מטר וזוית גישה 90 מעלות.

יש עתיד

נמרוד
09-09-07, 11:32
סחתיין על ביצוע מקורי נקי, ואלגנטי. ביצת קינדר הייתי קורא ליצירה הזאת :grin: אם כי לא ממש חדשני - swing axles יצאו מהאופנה לפני עשרות רבות של שנים, חיפושיות הפסיקו להשתמש בהן בשנות ה60. השינוי הקיצוני של זוית הקמבר עם תנועת הגלגל הורס את ההתנהגות, אבל עבור באגי עבירות קטנה וקלילה זה סידור פשוט מאד ליישום. גם קפיץ עלה רוחבי הוא אלמנט פשוט ויפה, כמו בשברולט קורבט, כמו בקופר קליימקס פורמולה אחד משנות ה50... רעיונות טובים אף פעם לא מתים.

אשמח לראות עוד תמונות של תקריב על הפרטים!

kpot
09-09-07, 21:05
סחתיין על ביצוע מקורי נקי, ואלגנטי. ביצת קינדר הייתי קורא ליצירה הזאת :grin: אם כי לא ממש חדשני - swing axles יצאו מהאופנה לפני עשרות רבות של שנים, חיפושיות הפסיקו להשתמש בהן בשנות ה60. השינוי הקיצוני של זוית הקמבר עם תנועת הגלגל הורס את ההתנהגות, אבל עבור באגי עבירות קטנה וקלילה זה סידור פשוט מאד ליישום. גם קפיץ עלה רוחבי הוא אלמנט פשוט ויפה, כמו בשברולט קורבט, כמו בקופר קליימקס פורמולה אחד משנות ה50... רעיונות טובים אף פעם לא מתים.

אשמח לראות עוד תמונות של תקריב על הפרטים!

נימרוד שלום !!
הבאגי ערום כרגע הכיסוי פיבר עוד לא צבוע. כך שביצה קינדר שם מעליב .

עם אתה רוצה ללכת מכות יש לי דאן 9 ואני פחדן מטבעי אז לפני שאתה מעליב אותי פעם נוספת עדיף שתקבע מקום ושעה ואני לא אגיע.

מתלה עם היגוי והנעה ביחד לא היה . היה רק היגוי או רק הנעה.
קורבט ו פורמולה 1 לא דוגמא מאחר ואין צורך באחיזת כביש ומדובר בהנדסה ישנה מאוד שאפילו המהנדסים עצמם בטח מגחכים.

ועכשיו לשיפוטכם מנוע 1.6 ל' לא משופר ומשקל עצמי נמוך מאוד גוזרים ציריה מחוזקת
סירטון בהמשך

kpot
16-09-07, 14:28
http://youtube.com/yzahav

תהנו
שנה טובה

באגי מפלצת
16-09-07, 21:02
הוא נראה ממש חמוד הדבר הזה אבל הוא נראה גם שביר ... משו בגלגלים הקדמיים ... בהצלחה

kpot
17-09-07, 20:08
הוא נראה ממש חמוד הדבר הזה אבל הוא נראה גם שביר ... משו בגלגלים הקדמיים ... בהצלחה

למען האמת גם אני חושב כך, ואמרתי לבעל הבאגי.

אבלללללל הפתגם הישן אומר באם החלק נשבר, הוא קל מידי. ובאם החלק לא נישבר אז הוא כבד מידי.

ותחשבו על זה !!!!:confused:

bobsfog
17-09-07, 22:12
מה הסיפור של הקפיץ עלים הרוחבי?
אשמח להרחבה בנושא...
אני פשוט לא מבין איך זה עובד
תודה

kpot
18-09-07, 20:46
איך זה עובד?

פשוט מאוד

אין ספונסר להשקעות גדולות, לכן אין קפיצים ובולמי זעזועים יעילים יותר.

מאחר וכל זויות ההיגוי נמצאות במשולש בודד (חוץ מהתכנסות) ואין כסף לקפיצים ספירליים אז הפתרון

הפשוט והזול ביותר הוא תלישת קפיצים אחוריים מרכב אמריקאי שאת שמו איני זוכר (נידמה לי סונומה).

כמו שאמרתי אין צורך באחיזת כביש במהירויות גבוהות אלא רק להצמיד את הגלגלים לקרקע.

מדהים כמה פשוט

kpot
04-10-07, 10:51
תמונות נוספות

kpot
04-10-07, 10:55
עוד תמונות

kd2
04-10-07, 20:19
תיקון /הארכת הציריה שלכם אינו נכון , יש לעשות הצינור הגדול בצורת > ו < כדי לקבל שטח ריתוך יותר גדול וכתוצאה מכך ציריה יותר חזקה.

kpot
05-10-07, 01:40
תיקון /הארכת הציריה שלכם אינו נכון , יש לעשות הצינור הגדול בצורת > ו < כדי לקבל שטח ריתוך יותר גדול וכתוצאה מכך ציריה יותר חזקה.
וע"י כך להחליש את החיסום לחלוטין
הציריה ניגזרה במקום שלא נגענו בו וזה קרוב לפעמון הפנימי

אין לי בעיה עם הערות בונות או מצחיקות רק שיהיו רלונטיות

kpot
06-10-07, 12:55
עוד תמונות

kpot
06-10-07, 12:57
ועוד

Gilad
06-10-07, 17:42
כבר בכמה תמונות של "הצלבות" נראה שהגלגל האחורי פונה הצידה בזווית כלשהי. יש היגוי אחורי או שזה חלק מהגאומטריה של המתלה האחורי או בכלל טעות אופטית?

גלעד

kd2
06-10-07, 20:31
וע"י כך להחליש את החיסום לחלוטין
הציריה ניגזרה במקום שלא נגענו בו וזה קרוב לפעמון הפנימי

אין לי בעיה עם הערות בונות או מצחיקות רק שיהיו רלונטיות
אני מדבר על זה
http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=5905
כדי שהחיבור יהיה חזק יותר צריך יותר שטח ריתוך וזה לא נכון לעשות זאת כך.
בגלל זה כתבתי שאולי זה ניסיון להאריך או לתקן שבר , אני לא יודע.
אבל זה לא הדרך הנכונה , היא עובדת אבל היא לא נכונה.

שים לב על מה אני מדבר פעם הבאה , ההערה שלי מאוד רלוונטית.

kpot
07-10-07, 02:19
[QUOTE=Gilad]כבר בכמה תמונות של "הצלבות" נראה שהגלגל האחורי פונה הצידה בזווית כלשהי. יש היגוי אחורי או שזה חלק מהגאומטריה של המתלה האחורי או בכלל טעות אופטית?

גלעד

גלעד היי

יש היגוי אחורי כתבתי בנתונים כלליים. וכמובן יש גאומטרית היגוי בדומה לקדמי, כל משלוש מתלה ניתן להרכבה קדימה-אחורה.

kpot
07-10-07, 02:42
אני מדבר על זה

בוא נסגור את העניין
הציריה בנויה משתי ציריות שונות לחלוטין
חלק חיצוני של הציריה שייך לשברולט קורסיקה הפנימי לסוברו.
לעשות ריתוכים ארוכים זה להחליש את החומר ליד הריתוך.
עובדה הציריה לא נישברה בחיבור אלא בחלק הפנימי ליד הפעמון.
לא אפרט את השיטה בה השתמשנו, מקום חיבור של הציריות מעוות מעט בגלל חומר ממנו עשוי
המעריך כניראה רך יותר ממה שנלקח בחשבון.

הבעיה כניראה בזויות מטורפת שהמתלה מאפשר
למדנו לקח ויש כבר ציריה אחרת (התמונות האחרונות של העכביש לאחר תיקון)
יש גם רעיון לציריות אחרות ניישם ו/או נבדוק אותו בקרוב.

בעל הבאגי אומר במקרים כאלו ואני מצטט/מתרגם
כל אחד מאונן איך שהוא רוצה ואני מאונן איך שאני רוצה.:-D ותחשבו על זה!!

kd2
07-10-07, 03:40
זה לא ממש פועל פה ,כי כל ריתוך הורס את החיסום של הציריה , ושרשרת טובה אך ורק כמו החוליה החלשה שלה , אז יצרת חוליה חלשה יותר נקודתית , מה זה עוזר לך?
כשעושים FISHMOUTH כזה לצינור שטח הריתוך גדול יותר והמחבר יהיה חזק יותר, מה גם שיותר "קל" לציריה להקרע כשהריתוך הוא נקודתי מכל הכיוונים על נקודה אחת במוט כי אז הרסת את החיסום מכל הכיוונים ועשית ריכוז מאמצים גדול על שטח קטן , בכיוון הסיבוב של הציריה.
לא המצאתי את זה, זה כתוב בכל ספרות טכנית רצינית על ריתוך או על תיקון של גלים מסוג זה.
אין לי ביקורת על העבודה , סתם רציתי להגיד את דעתי.
למה בעל הבאגי לא כותב פה בעצמו?
או את שמו?

תעשו חיים עם הבאגי , סעו בזהירות.

kpot
07-10-07, 20:50
זה לא ממש פועל פה ,כי כל ריתוך הורס את החיסום של הציריה , ושרשרת טובה אך ורק כמו החוליה החלשה שלה , אז יצרת חוליה חלשה יותר נקודתית , מה זה עוזר לך?
כשעושים FISHMOUTH כזה לצינור שטח הריתוך גדול יותר והמחבר יהיה חזק יותר, מה גם שיותר "קל" לציריה להקרע כשהריתוך הוא נקודתי מכל הכיוונים על נקודה אחת במוט כי אז הרסת את החיסום מכל הכיוונים ועשית ריכוז מאמצים גדול על שטח קטן , בכיוון הסיבוב של הציריה.
לא המצאתי את זה, זה כתוב בכל ספרות טכנית רצינית על ריתוך או על תיקון של גלים מסוג זה.
אין לי ביקורת על העבודה , סתם רציתי להגיד את דעתי.
למה בעל הבאגי לא כותב פה בעצמו?
או את שמו?

תעשו חיים עם הבאגי , סעו בזהירות.

כל העניין בציריה אינו ריתוך. ולא על הריתוך הציריה מתבססת ומורכבת ובוא נעזוב את זה, כי התמונות שהצגתי אמורות להראות את הנזקים שנגרמו ולא היצור של הציריה.

בעל הבאגי הוא איש מוכר בענף המירוצים שמו יבגני בעל מוסך "זהב" באיזור תעשיה ישן נתניה

הוא יצר את הבאגי הצהובה (שדומה מאוד לעכביש) אשר גם היא מיוחדת במינה כי בואו נודה כמה מנועים אתם מכירים שכמעט סטנדרטיים ומסתובבים הפוך ועדיין תחרוטיים. דרך הגב הטורבו מהמנוע פרש ועכשיו המנוע הינו אטמוספרי לחלוטין.

הבחור לא כותב עברית אז אני עוזר.

לנסוע בזהירות על באגי?? הצחקת את יבגני:lol:

באגי מפלצת
09-10-07, 20:29
דגיד רגע ..לא חם לו שם ? זה נראה תכנון פיצוץ אבל משהוא חשב על טמפרטורת החום שבאה מהמנוע? איזה תיבות העברה יש לו? מה היחס ?
הנאבות בתוצרת עצמית? זה גיר אוטומט?
מה עלות פרוייקט כזה ?
סליחה על החפירה אבל הבאגי הזו ממש הדליקה אותי!!

kpot
09-10-07, 22:02
דגיד רגע ..לא חם לו שם ? זה נראה תכנון פיצוץ אבל משהוא חשב על טמפרטורת החום שבאה מהמנוע? איזה תיבות העברה יש לו? מה היחס ?
מה עלות פרוייקט כזה ?

מפלצת אהלן
כיסוי למנוע בתהליך יצור כמו שאתה מבין חשבנו על זה
אין ת' העברה. היחס הינו 4 כפול 4 ל1
הנאבות תוצרת עצמית (כתוב בתיאור כללי)
ת"ה ידנית מתוצרת סוזוקי כמו המנוע. (תמונה למעלה)
עלות לא חושבה עדיין.
תחפור חביבי. בשביל מה אתה חושב שאנחנו כאן?

GodsFather
10-10-07, 01:21
מה זה יחס 4 על 4 ל1 ? זה אולי משהו שרושמים על מדבקה אבל זה לא יחס העברה של גיר ודיפרנציאלים ( אם אמרת שטרנספר לא קיים).

נמרוד
10-10-07, 09:26
מה זה יחס 4 על 4 ל1 ? זה אולי משהו שרושמים על מדבקה אבל זה לא יחס העברה של גיר ודיפרנציאלים ( אם אמרת שטרנספר לא קיים).

KPOT התכוון שיחס ההעברה הוא 4 כפול 4 לאחד. המנוע הוא רוחבי של רכב נוסעים, יש בתוכו כבר דיפרנציאל עם יחס של 4:1 בערך. הציריות שהיו הולכות ברכב המקורי ישירות לגלגלים, הולכות כאן לעוד זוג דיפרנציאלים - גם הם ביחס של בערך 4:1. ולכן יש לך כאן רכב שבמונחי ג'יפים נוסע כל הזמן רק בLOW, ועוד בLOW קצר במיוחד.

מערכת הנעה עם אותו עקרון - הצפרדהונדה של ברוך טולידאנו (http://www.jeepolog.com/6.html)

kpot
10-10-07, 20:42
KPOT התכוון שיחס ההעברה הוא 4 כפול 4 לאחד. המנוע הוא רוחבי של רכב נוסעים, יש בתוכו כבר דיפרנציאל עם יחס של 4:1 בערך. הציריות שהיו הולכות ברכב המקורי ישירות לגלגלים, הולכות כאן לעוד זוג דיפרנציאלים - גם הם ביחס של בערך 4:1. ולכן יש לך כאן רכב שבמונחי ג'יפים נוסע כל הזמן רק בLOW, ועוד בLOW קצר במיוחד.

מערכת הנעה עם אותו עקרון - הצפרדהונדה של ברוך טולידאנו (http://www.jeepolog.com/6.html)

אתה צודק וזה בדיוק מה שכתבתי

kpot
10-10-07, 20:45

אתה צודק מתאים לסטיקר.

תקרא ביתר רצינות כמו נמרוד לדוגמא.

lizard
11-10-07, 00:44
ברשותכם לא ברור לי משהו.
יש לכם יחס של 16:1 ? זהו? לא נראה לי הגיוני אלא אם כן אני לא מחשב את זה נכון.
4:1 בגיר ו4:1 לסרן. 4X4=16. כלומר 16:1

איך זה יכול להיות?

נמרוד
11-10-07, 00:53
4 בגיר נניח בראשון, 4 בדיפרנציאל של הפריבט, ועוד 4 בסרן - סף הכל 64.

lizard
11-10-07, 08:05
על איזה דפרנציאל של הפרייבט אתה מדבר?
איפה הוא נמצא? בתוך המכלול של הגיר?

kpot
11-10-07, 11:43
על איזה דפרנציאל של הפרייבט אתה מדבר?
איפה הוא נמצא? בתוך המכלול של הגיר?

היחס של 4:1 הכוונה להילוך ישיר כלומר מהמנוע יוצאים ארבעה סיבובים בדפרנציאל מרכזי יוצא סיבוב אחד.

בכל הילוך יש עוד ארבע הפחתות

ובסוף הינע כלומר בדיפ' רוחבי יוצא יחס של אחד לארבע.

כלומר 16: 1 בהילוך ישיר ופחות מיזה בהילוך חמישי. בהילוך ראשון יוצא 1:64

כמובן זה חישוב כללי ולא נילקחו בחשבון נקודות עשרניות.

ותחשוב על זה!!!!

kpot
11-10-07, 23:49
כל העניין בציריה אינו ריתוך. ולא על הריתוך הציריה מתבססת ומורכבת ובוא נעזוב את זה, כי התמונות שהצגתי אמורות להראות את הנזקים שנגרמו ולא היצור של הציריה.

בעל הבאגי הוא איש מוכר בענף המירוצים שמו יבגני בעל מוסך "זהב" באיזור תעשיה ישן נתניה

הוא יצר את הבאגי הצהובה (שדומה מאוד לעכביש) אשר גם היא מיוחדת במינה כי בואו נודה כמה מנועים אתם מכירים שכמעט סטנדרטיים ומסתובבים הפוך ועדיין תחרוטיים. דרך הגב הטורבו מהמנוע פרש ועכשיו המנוע הינו אטמוספרי לחלוטין.

הבחור לא כותב עברית אז אני עוזר.

לנסוע בזהירות על באגי?? הצחקת את יבגני:lol:

אמרתי שהצחקת את יבגני תיראה בעצמך זו תמונה אחרי שסיפרתי על לנסוע בזהירות.

kpot
11-10-07, 23:58
אני מדבר על זה

באמת מבלי לפגוע הבט בתמונות.

אתה עדיין באמת חושב שהחיבור של הציריה לא נכון/חזק?

lizard
12-10-07, 00:01
בכל הילוך יש עוד ארבע הפחתות

מה הכוונה עוד 4 הפחתות? מה מפחית? איזה רכיב במערכת?
על איזה גיר מדובר בכלל?

kpot
12-10-07, 00:07
מה עלות פרוייקט כזה ?

היי

זה הבסיס ליצור כיסוי מנוע ות"ה כמובן בשלבי בניה לא כל כך מתקדמים

חומרי בידוד ואטימה קיימים הבעיה הינה זמןןןןןןןןןןןןןןן.:|

נמרוד
12-10-07, 16:42
מה הכוונה עוד 4 הפחתות? מה מפחית? איזה רכיב במערכת?
על איזה גיר מדובר בכלל?

מיכה, במכונית נוסעים עם הנעה קדמית - כל מכונית נוסעים - הדיפרנציאל הוא חלק אינטגרלי מהגיר. ממנו יוצאות ציריות ישירות לגלגלים. כאן, וגם בצפרדע של ברוך, לקחו מנוע וגיר כזה, ושמו אותו לאורך, כשכל צירייה ממנו - שנועדה לסובב גלגל ישירות - מתחברת לעוד דיפרנציאל, ששוב מפחית את המהירות. זה כאילו ג'יפ שתקוע בLOW כל הזמן, ועוד LOW של בערך 4:1 (או מה שלא יהיה היחס בדיפרנציאל של המכונית התורמת).

OFF-RoaD
12-10-07, 20:02
באמת, תמיד תהיתי איך נכנסים מנוע וגיר לרוחב הרכב, ואיך כל זה מסתדר עם מערכת ההנעה הקדמית. יש מצב לאיזה שרטוט פשוט בצייר? או תמונה שלא הצלחתי למצוא?
תודה.

lizard
12-10-07, 22:18
- מתחברת לעוד דיפרנציאל, ששוב מפחית את המהירות. זה כאילו ג'יפ שתקוע בLOW כל הזמן, ועוד LOW של בערך 4:1 (או מה שלא יהיה היחס בדיפרנציאל של המכונית התורמת).

על איזה עוד דפרנציאל אתה מדבר? איפה זה קיים? בגיר? רכיב חיצוני שהוסיפו? זה סוג כלשהוא של טרנספר שנמצא בגיר עצמו? אם כן, אז זה מה שלא ידעתי.

lior_b.s
12-10-07, 23:33
מיכה
נראה לי שאני מבין מה פספסת...
מה שנראה לי שנמרוד מנסה להסביר לך...ה"עוד דיפרנציאל"..אלו הדיפרנציאלים בסרנים עצמם, ז"א, יש את הדיפ' בגיר שמחובר למנוע ברכב הנעה קדמית ואז כמו שברוך עשה בצפרדע והרכיב אותו לאורך, במקום שכל ציריה תסובב גלגל היא מסובבת את ה"עוד דיפרנציאל" של הסרן עצמו..

ליאור

lizard
13-10-07, 19:39
אני אנסה לכתוב את זה עוד יותר פשוט כי נראה לי שאתם לא מבינים למה אני מתכוון.

יש גיר עם יחס בראשון של 4:1. על כל 4 סיבובים של מנוע יש סיבוב אחד של היציאה של הגיר.
יש סרנים. בסרן הכוונה לביצה כמובן. זה שזה סרן חי או מתלה נפרד או זרועות מקפירסון זה לא משנה. יש סרן ולסרן יש ביצה. היחס בביצה של הקורונה והפניון הוא 4:1. כלומר, על כל 4 סיבובים של הפיניון יש סיבוב אחד של הקורונה.

זה מביא אותנו ליחס של 16:1 בהילוך הראשון.
נאמר פה שבהילוך הראשון היחס הוא 64:1. כלומר 64 סיבובי מנוע לסיבוב אחד של הציריה של הגלגל.

חסר לי רכיב במערכת שעושה עוד הפחתה בנוסף ל16:1.

OFF-RoaD
13-10-07, 19:52
מה שהבנתי מההסברים פה של נמרוד וליאור:

ביציאה מהגיר, לאחר ההפחתה של ההילוך (הראשון נניח), קיים דיפרנציאל. שברכב הנעה קדמית רגיל אחראי על העברת הכוח לכל אחד משני הגלגלים הקדמיים (או לכל אחת מהציריות) (במקום שישב בסרן, או בין המשולשים וכו', הוא יושב מיד אחרי הגיר במכוניות הנעה קדמית משפחתיות). אם היחס שלו הוא שוב 1:4, אזי יחס ההעברה הסופי של הרכב בהילוך הראשון הוא 1:16. מה שנעשה ברכב המדובר (וגם ברכב של ברוך?) הוא שהדיפרנציאל ביציאה מהגיר מסובב ציריות, שבמקום ללכת כל אחד לגלגל הולכות כל אחד לדיפרנציאל נוסף, שגם יחסו הוא 1:4, שאחראי לחלוקת הכוח לגלגלים.

מכאן אנחנו מקבלים הפחתה של 1:4 בהילוך בגיר, עוד 1:4 בדיפרנציאל המובנה הקיים ביציאה מהגיר, ועוד 1:4 בדיפרנציאלים הנוספים (אחד בכל סרן? זה 4X4?) שאחראים על העברת הכוח הסופית לגלגלים. = 1:64.

lizard
13-10-07, 20:01
זה גם מה שאני חושב אבל לא קבלתי על זה תשובה מדוייקת.

lior_b.s
13-10-07, 21:20
מיכה
אתה כותב בדיוק את מה שכתבתי ומה שנמרוד מנסה להסביר...
יש הפחתה בגיר, יש הפחתה בדיפ' של הגיר ויש הפחתה בדיפ' של הסרנים...
זה הרכיב שחסר לך...הבנת את זה לבד כבר..

ליאור

kpot
13-10-07, 21:42
שלום לכולם

מיכה אתה צודק בחשבון פשוט
4סיבובים נכנסים יוצא אחד האחד הזה עובר לדפרנציאל נוסף ושם מתחלק לארבע
מה שאומר 4X4=16 . וזהו.
אז השאלה היא מהיכן ה64?
למעלה כתבתי 4 סיבובים נכנסים . הכוונה לארבע סיבובים של גל הארכובה והדבר אפשרי רק בהילוך רביעי שהוא הילוך ישיר. מכאן אתה מחשב יחס 1:4
אבל בדרך יש לך עוד ארבע הילוכים 1. 2. 3. ו5.
בהילוך ראשון היחס יהיה בערך 1:64 ובהילוך חמישי פחוט 1:16

הודעת סקופ

ביום שישי12/10/07 ביקרו אנשי הגה בשטח במוסך אצל אבגני
צילמו את העכביש לאורכו ורוחבו מלמעלה ומלמטה. הרבה מאוד שאלות נשאלו והרבה תשובות נתנו.
אז אני עושה כאן קידום מכירות יהיו תשובות ותמונות אז כדי לקנות .

lizard
13-10-07, 21:42
סבבה.
ידעתי שחסר לי משהו.

kpot
15-10-07, 00:27
סבבה.
ידעתי שחסר לי משהו.

יחסית לאיש מחשבים אתה בסדר גמור:-D :shock: :-D

מתי אתה מתחיל בפרוייקט????

OFF-RoaD
15-10-07, 00:55
כנראה שפספסתי פה משהו, למרות שעברתי (שוב) על כל השרשור.

הבאגי נראה ונשמע ונקרא נחמד מאוד, אבל לא יוצא דופן או מיוחד יותר מדי. על מה ולמה הכתבה? איפה הייחוד שלו?

lizard
15-10-07, 06:19
הייחודיות היא המתלים השונים, כמו של באגי פירנה למעשה, תצורת המנוע והצורה של הרכב.

חוץ מזה, אני אישית נהנה לראות עבודות כאלה ואשמח אם יהיו עוד. לא חייבים להמציא את הגלגל כל פעם מחדש. לפעמים ההנאה שלי כקורא נובעת מכך שהעבודה איכותית ומעניינת.

אגב, איפה כיפפתם את הצינורות האלה? השתמשתם בתוכנת תכנון כלשהי או מה?

kpot
15-10-07, 10:17
הייחודיות היא המתלים השונים, כמו של באגי פירנה למעשה, תצורת המנוע והצורה של הרכב.

חוץ מזה, אני אישית נהנה לראות עבודות כאלה ואשמח אם יהיו עוד. לא חייבים להמציא את הגלגל כל פעם מחדש. לפעמים ההנאה שלי כקורא נובעת מכך שהעבודה איכותית ומעניינת.

אגב, איפה כיפפתם את הצינורות האלה? השתמשתם בתוכנת תכנון כלשהי או מה?

תודה על המחמאות
"גל כיפוף" בע"מ בנתניה ביצע את כל העבודות הכיפוף ע"פ מידות אשר הוגשו לו ולא ע"י שימוש בתוכנה ככל הידוע לנו..

kpot
15-10-07, 10:25

הבאגי נראה ונשמע ונקרא נחמד מאוד, אבל לא יוצא דופן או מיוחד יותר מדי. על מה ולמה הכתבה? איפה הייחוד שלו?

הבט בתמונות של המשולש קד' או אח' לא משנה.
המתלה הינו משולש "A"
עם הנעה והיגוי. מבלי להיכנס להיגוי והנעה לכל הגלגלים המשלוש מתאים לכל פינה שתבחר אותו הדבר לגבי הציריות.
היחודיות שבמתלה הינה ניראת לעין ואין מתלה דומה או בסגנון של הבאגי הנ"ל.
בנוסף הבאגי יכולה להיתכופף מצד לצד והשליטה הינה מגלגל ההגה ולא כמו שציינתי בתיאור כללי ע"י ידית מתחת למושב נהג.
הידית מתחת למושב הינה היגוי לגלגלים אח'
ואם אתה בסביבה אתה מוזמן לבקר
כוס קפה על חשבון יבגני8)

kd2
15-10-07, 21:15
"גל כיפוף" עושה גם עבודות פרטיות?
אני כנראה אצטרך לכופף צנרת גדישה מנירוסטה( לא בטוח אולי נלך על זויות ).

kpot
15-10-07, 22:42
"גל כיפוף" עושה גם עבודות פרטיות?
אני כנראה אצטרך לכופף צנרת גדישה מנירוסטה( לא בטוח אולי נלך על זויות ).

הי איש

אני באמת לא יודע את מגבלות המכשיר של המעפל המדובר.

המפעל הינו בבעלות פרטית למרות יהותו חברה בע"מ.

תן מידות של הצינור ואבדוק עבורך.

נ.ב
ראית תמונות של הדיפ' הטחון?
מה דעתך?
======================================== ==================
לגבי מתעניינים במתלה של הבאגי.

מחר אשתדל להדביק כאן מספר תמונות יותר ברורות. היום פשוט הצלחתי למחוק את הדוא"ל ששלחתי

לעצמי ממקום עבודתי.

kd2
16-10-07, 00:47
כשהתכוונתי האם הוא עושה עבודות פרטיות היא האם הוא מוכן לעשות נגיד 3-4 כיפופים על צינור וזוה ולא רק עבודות גדולות , אבל לא משנה , כשזה יהיה רלוונטי אני אברר.
איזה תמונות של דיפ'?
למה נטחן?

kpot
16-10-07, 20:12
צטט:
במקור פורסם על ידי kd2
אני מדבר על זה
http://www.jeepolog.com/forums/atta...tachmentid=5905 (http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=5905)

באמת מבלי לפגוע הבט בתמונות.

אתה עדיין באמת חושב שהחיבור של הציריה לא נכון/חזק?
סמלונים שצורפוhttp://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=6278&stc=1&thumb=1 (http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=6278) http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=6279&stc=1&thumb=1 (http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=6279) http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=6280&stc=1&thumb=1 (http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=6280)

הודעה 39

כש תתצתרך תודיע אני מוכן לבדוק בכיף בלי בעיה.

kpot
16-10-07, 20:48

הנה מספר תמונות אשר אולי יעזרו לך להבין את היחודיות של מתלה.

אם לא תבין תתחיל לחפור בשביל זה אני פה:)

kd2
17-10-07, 01:50
התמונות שהצגת עדיין לא אומרות שמה שכתבתי לא רלוונטי.
אלה רק שהדיפ הזה לא תקין או ממש חרא.
יש דרך נכונה , ויש דרך נכונה אבל פחות טובה וזה מה שעשיתם!
עובד לכם?
אחלה!
אבל ראיתי ביצוע לא נכון וכתבתי מה היא הדרך הנכונה שלהבא זה יהיה אחרת.
קשה לראות כי התמונות קטנות...
הוא היה נעול זיקה?
אם כן זה מסביר את התוצאה הזאת , ולא חוזק הציריה...

kpot
04-11-07, 21:26
הודעת סקופ

ביום שישי12/10/07 ביקרו אנשי הגה בשטח במוסך אצל אבגני
צילמו את העכביש לאורכו ורוחבו מלמעלה ומלמטה. הרבה מאוד שאלות נשאלו והרבה תשובות נתנו.
אז אני עושה כאן קידום מכירות יהיו תשובות ותמונות אז כדי לקנות .
http://www.jeepolog.com/forums/images/statusicon/user_offline.gif

סוף סוף יצא לאור "הגה בשטח". מומלץ לקרוא וכמובן, מחכים לתגובות, הערות וכמובן עקיצות

רק בטעם בבקשה:cool:

kpot
20-11-07, 10:02
ביצועים בעבירות לשיפוטכם

kpot
20-11-07, 10:05
עוד תמונות

sidewinder
20-11-07, 10:40
קודם כל
סחטיין על הבאגי
אבל לדעתי בכל ואני חוזר בכל נסיעה רצוי וחובה לחבוש קסדה ובנוסף להיות רתום לכיסא
לפי התמונות ואולי אני טועה נקודות הריתום של חגורות הכתפיים נמוכות משמעותי ממה שרצוי וצריך להיות הם צריכות להיות בערך בגובה של הפתח בכיסא מה שבטוח לא כפי שנראה בתמונות

רציתם תגובות !!!!!!!!

יוסי

lizard
20-11-07, 12:18
שאלה.
הקפיצי עלים שאתם משתמשים בהם, הם סימטרים? כלומר, המרחק מהבורז מירכוז לעין של הקפיץ זהה בשני הצדדים? אם לא, איך התגברתם על כך שבעצם יש אורך קפיץ שונה ואולי גם, אני לא מומחה בתחום) קבוע קפיץ שונה לכל גלגל?

kpot
20-11-07, 22:01
קודם כל

סחטיין על הבאגי
אבל לדעתי בכל ואני חוזר בכל נסיעה רצוי וחובה לחבוש קסדה ובנוסף להיות רתום לכיסא
לפי התמונות ואולי אני טועה נקודות הריתום של חגורות הכתפיים נמוכות משמעותי ממה שרצוי וצריך להיות הם צריכות להיות בערך בגובה של הפתח בכיסא מה שבטוח לא כפי שנראה בתמונות

רציתם תגובות !!!!!!!!

יוסי

יוסי קודם כל תודה על הערה בונה
אתה כאילו הית נוכח במקום כי שני אנשים שהיו שם העירו ליבגני על כך וכמובן בצדק
למרות שהבן אדם נתן תירוץ עלוב ש זאת בדיקה מנהלתית. \
לגבי מיקום עיגון חגורות אני אבדוק ואחזיר לך תשובה מדוייקת.

kpot
20-11-07, 22:04
שאלה.
הקפיצי עלים שאתם משתמשים בהם, הם סימטרים? כלומר, המרחק מהבורז מירכוז לעין של הקפיץ זהה בשני הצדדים? אם לא, איך התגברתם על כך שבעצם יש אורך קפיץ שונה ואולי גם, אני לא מומחה בתחום) קבוע קפיץ שונה לכל גלגל?

במקור לא היו סימטריים
הפתרון הוא קדיחת חור במרכז של העלים.

kpot
25-11-07, 22:52
יוסי קודם כל תודה על הערה בונה
אתה כאילו הית נוכח במקום כי שני אנשים שהיו שם העירו ליבגני על כך וכמובן בצדק
למרות שהבן אדם נתן תירוץ עלוב ש זאת בדיקה מנהלתית. \
לגבי מיקום עיגון חגורות אני אבדוק ואחזיר לך תשובה מדוייקת.

היבטתי פעם נוספת והבנתי מה ראית. אלו כתפיות הסרבל של יבגני ולא חגורות בטיחות
הוא לא היה חגור:roll:

-->