PDA

צפייה בגרסה מלאה : החלפת רצועת טיימינג-חלקים

ברששת
05-09-07, 00:46
אני שוקל החלפת רצועת טימינג.
1. האם ניתן להתאים רצועה סטנדרטית מחנות חלפים, או רצוי ממכשרי תנועה (הבנתי שמתחת לשנת 90 יש הבדל בצורת השיניים)?
2.אם כבר פותחים את המכסה איזה חלקים נוספים רצוי להחליף באותה הזדמנות (כמו למשל מותחן, קפיץ וכו')?.

יונתןמצפה
05-09-07, 01:22
אני שוקל החלפת רצועת טימינג.
1. האם ניתן להתאים רצועה סטנדרטית מחנות חלפים, או רצוי ממכשרי תנועה (הבנתי שמתחת לשנת 90 יש הבדל בצורת השיניים)?
2.אם כבר פותחים את המכסה איזה חלקים נוספים רצוי להחליף באותה הזדמנות (כמו למשל מותחן, קפיץ וכו')?.

הרצועה המקורית ממש לא עולה הרבה. אל תקנה חליפית!
תחליף בהזדמנות את האטם שמסביב למכסה ואם צריך אז גם את המכסה. החלקים האלו לא יקרים (גם המקוריים) והם סגולה לאריכות ימים!
לא החלפתי אף פעם לבד ולכן לא יודע איזה עוד חלקים (למרות שלדעתי צריך להחליף מותחן). החלפה של טיימינג היא לא דבר טריוויאלי. צריך לדעת לכוון את זה כמו שצריך ולדעתי גם כדאי לעשות כיוון שסתומים על הדרך. אם אתה פותח מכסה שסתומים ממליץ גם להחליף את האטם שלו.
בהצלחה.

ישי.פ
05-09-07, 03:23
אם יש סדר פעולות או טיפים להחלפת רצועה אשמח לשמוע.
חפשתי בספרי רכב לא מצאתי משהו ממצה אם תוכלו לשלוח קישור זה יעזור.
(ברששת אם אפשר להצטרף להחלפה אשמח)

נמרוד
05-09-07, 08:00
לא החלפתי טיימינג בסמוראי אבל כן ברכבים יפאנים אחרים. הפעולה אפשרית בהחלט בתנאים ביתיים. רצועה תקנה מקורית, זו לא רצועת אביזרים שהיא אוניברסלית אלא רצועה מאד מדויקת לכל דגם ודגם.

לגבי סד"פ - אם תחפש כאן בפורום תמצא הסברים וטיפים של חברים וותיקים ובראשם סוזי המשתוללת, אבל אסור שזה יבוא על חשבון עבודה מדוקדקת על פי הוראות כתובות בספר טיפולים, אם זה היינז/צ'ילטונז או ספר מקורי שאתה יכול להוריד מהאינטרנט ויש כאן בראש הפורום קישורים ישירים!!!

אני מדגיש שוב - זו לא פעולה קשה, אין בעייה לעשות לבד, אבל אל תחסוך פינות ואל תעשה ניסויים - קרא את ההוראות הכתובות, תבין אותם, מה שלא ברור שאל בפורום לפני, שיהיה ברור לך כל התהליך, פנה לך יום שישי בבוקר, ותבצע את העבודה.

zahi madhala
05-09-07, 10:37
אני ממליץ להחליף כבר את מחזיר השמן של קרנק והקמשפט דבר אשר מצריך פטיש אויר

חנן-ג'יפולוג
05-09-07, 10:48
אין צורך בפטיש אוויר בשביל זה, אם כי זה מקל את העבודה, כמובן.

ברששת
05-09-07, 14:20
הרצועה המקורית ממש לא עולה הרבה. אל תקנה חליפית!
תחליף בהזדמנות את האטם שמסביב למכסה ואם צריך אז גם את המכסה. החלקים האלו לא יקרים (גם המקוריים) והם סגולה לאריכות ימים!
לא החלפתי אף פעם לבד ולכן לא יודע איזה עוד חלקים (למרות שלדעתי צריך להחליף מותחן). החלפה של טיימינג היא לא דבר טריוויאלי. צריך לדעת לכוון את זה כמו שצריך ולדעתי גם כדאי לעשות כיוון שסתומים על הדרך. אם אתה פותח מכסה שסתומים ממליץ גם להחליף את האטם שלו.
בהצלחה.
על איזה אטם אתה מדבר? לא התכונתה לזה של המכסה שסתומים. האם גם למכסה רצועת טימינג(זה שמפלסטיק) יש אטם?

חימושניק
05-09-07, 14:29
לא החלפתי טיימינג בסמוראי אבל כן ברכבים יפאנים אחרים. הפעולה אפשרית בהחלט בתנאים ביתיים. רצועה תקנה מקורית, זו לא רצועת אביזרים שהיא אוניברסלית אלא רצועה מאד מדויקת לכל דגם ודגם.

רצועת תזמון תחליפית באיכות זהה למקור מתוצרת GATES או DAYCO תעלה הרבה פחות מהרצועה המקורית. אין שום חשש להשתמש ברצועה מתוצרת אחת מהחברות הנ"ל.

יונתןמצפה
05-09-07, 17:39
על איזה אטם אתה מדבר? לא התכונתה לזה של המכסה שסתומים. האם גם למכסה רצועת טימינג(זה שמפלסטיק) יש אטם?

יש אטם גם למכסה שסתומים וגם למכסה פלסטיק של רצועת הטיימינג. זה גומייה פשוטה שעולה גרושים במכשירי תנועה. את לא רוצה שיינס לך לשם בוץ אבק או מיים... (אגב, הרבה פעמים גם המכסה כבר מעוות או הרוס ואז כדאי להחליף גם אותו. הוא לא עולה המון. (נדמה לי סביב ה- 100 ש"ח אבל לא בטוח). אני החלפתי.

רצועת תזמון תחליפית באיכות זהה למקור מתוצרת GATES או DAYCO תעלה הרבה פחות מהרצועה המקורית. אין שום חשש להשתמש ברצועה מתוצרת אחת מהחברות הנ"ל.

לדעתי האישית, כדאי ברכה הזה לא לחסוך על החלקים שלא עולים הרבה. מנסיוני, קשה להשיג חלקים כאלו שמתאימים בול לאוטו הזה. המקורית לא יקרה ואתה יכול ליהיות שקט בנוגע להתאמה שלה. (לעומת לקנות תחליפית, לגלות שהיא לא מתאימה, לחזור שוב, לחפש בעוד מקומות וכו'...)

-->