PDA

צפייה בגרסה מלאה : איפה אפשר לקנות שעונים?+ שאלה על מיזוג.

smax2
06-09-07, 18:48
האם אפשר למצוא בארץ שעוני חום\לחץ (ביחד עם יוניט)? יש מקומות שמתעסקים בזה?

כמו כן אני מנסה לתכנן מזגן חשמלי לרכב, יש לי כמה שאלות לגביי מדחסים (תלת פאזיים בהספקים נמוכים) ועקרונות פעולה של אינורטורים וכדומה, ניסיתי לפנות לכמה חברות הנדסה אבל לא קיבלתי תשובה. אם אתם מכירים מהנדס מיזוג\מישהוא בתחום שלא אכפת לו לענות על כמה שאלות אשמח לקבל הפניה.

efi 4 *4
06-09-07, 21:19
השאלה מאיפה אתה?

וניתן לקנות בת"א במקום שנקרא אוו ,רכשתי מהם את כ סוגי השעונים עבור טנדר שאני בונה שעון מהירות,טורים,חום(כולל יוניט),לחץ שמן(כולל יוניט)שעון דלק ועוד אשמח לתת לך את הטלפון אם תרצה אחלה אנשים...

itay-rover
06-09-07, 21:34
לא כל כך הבנתי לאיזה שעונים אתה מתכוון,אם אתה מתכוון לשעונים לרכב תוכל למצוא בכל חנות אביזרי רכב שמכבדת את עצמה,מדובר בדברים סטנדרטיים.מקומות כמו גלאור בתל אביב.

לגבי מערכת המיזוג,
לא כל כך ברור מה אתה מנסה לבנות,על רגל אחת אם אני מבין את הכיוון שלך,אז אין ממש טעם בבניית מערכת מיזוג תלת פאזית או חד פאזית לכלי רכב,הספקי הקירור הנדרשים לקירור תא נוסעים הם גדולים ביחס למערכות בייתיות,והפתרון הקיים בשוק,של מדחס קירור המונע מכנית ממנוע הרכב הינו מתבקש וטוב,אין לך את כל הכאב ראש של התנעה רכה והשהיות למינהן.
מה גם שמערכות מיזוג נייחות לא סובלות טילטולים שהינם דרך קבע ברכב.
דבר נוסף,נסיעה בכלי רכב עם מערכות חשמליות בהספקים גבוהים ומתחים גבוהים הינה פתח לתאונות ולסכנות,בייחוד בקרבת דלק...

וזה רק על רגל אחת....

חנן-ג'יפולוג
07-09-07, 07:48
תתקשה למצוא אלטרנטור שיצליח לספק מספיק חשמל כדי להזיז מדחס של מזגן.

smax2
07-09-07, 10:43
אני מתכוון לשעונים לרכב (כמו שאפי הבין) ואשמח לקבל את הכתובת של המקום. עקרונית אני גם באזור חדרה, לומד בחיפה ובשביל השעונים מוכן לסוע גם לתל אביב. אפשר לדעת גם כמה זה עולה? (שעון חום שמן ולחץ שמן ביחד עם היוניטים).

את ההערכות של הספק חום עשיתי והגעתי לבערך 8k BTU (ערך דומה לספרות). לצורך העניין, מזגן טורנדו המוציא הספק קרור זה דורש 0.56 קילוואט -יש מכוניות עם מערכת סאונד שדורשת יותר (אחת השאלות שיש לי זה האם זה הספק של המדחס בלבד).

פתרון של מזגן חשמלי לרכב קיים במגוון תחומים. זה התחיל מרכבי יוקרה (המיבאך שעולה מיליון) שם המזגן עובד בזמן שהרכב חונה ומוזן מקולטי שמש על הגג בכדי לשמור על האוטו "נעים" לקראת נסיעה. הפתרון הבא הוא למשאיות ויאכטות, ש םמשתמשים במזגן כשאין תנועה בכדי לקררלחמם את המקום ללילה, קיימים מדחסי DC (בראשלס) משתי חברות שונות אך לא הצלחתי למצוא ספק שמחזיק בהם. פתרון זה גם נכנס לתקופה קצרה לרכבים חשמליים. והפתרון האחרון הוא בטויוטה פריוס. שם הם פתחו מדחס חשמלי במיוחד לרכב (גם מדחס DC)- מאוד קשה למצוא אותו והוא יקר.
הרעיון שלי הוא לקחת את המקביל לפיתוחים הקימים מהתחום הביתי- טכנולוגיית האינברטור (VRV או VRF, לכל חברה יש שם משלה). כל כאבי הראש למינהם בנויים בפתרון ע"י ממיר תדירות שגם מפק שליטה על הספק המיזוג וגם מוציא מתח תלת פאזי (למדחס יעיל יותר).

יש הרבה יתרונות למזגן חשמלי על מזגן קונבנציונלי-
צריכת אנרגיה נמוכה, יש יתרונות בסכמת הבקרה, עלות ועוד.
וכמו כן יש הרבה חסרונות למזגן כמו שהוא קיום היום-
הוא לא יעיל בהגדרה (בגלל מבנה המדחס), בקרה לא יעילה- רק לא מזמן נכנסה טכנולוגיה של שליטה על המיזוג שלא באמצעות סכמת on-off.

אני מניח שאני לא אגיע לדגם פועל ב 100% בקרוב. אבל אם אני אצליח לסגור את הפינות בתכנון וזה לא יהיה יקר מידיי אני ארצה לבנות דגם למערכת בשביל למצות את הנושא. לפחות לראות שזה באמת אפשרי.
,

efi 4 *4
07-09-07, 20:48
smax2 שבת שלום

לגבי מספר הטלפון של אוו אשלח לך או מחר אם אקפוץ לעסק או ביום ראשון בשמחה, אני צריך להיות אצלם בכל מקרה כי הגיעו שעונים נוספים שהזמנתי שעון ספידומטר, שעון טורים בקוטר 100 מ"מ
לגבי המזגן מה אתה מתכנן ולאיזה רכב אולי אוכל לעזור לך עם ספקים שלי בתחום
אם תרצה תוכל גם להתקשר 050-5260353 אפי

smax2
07-09-07, 22:46
תודה,

לגביי המזגן-
כרגע הנושא תיאורטי לגמריי, מעין סקר התכנות. אבל במידה וזה אפשרי אני רוצה לבנות משהוא בסופו של דבר.אצלי יש חיפושית ואני מכיר עוד אנשים עם חיפושיות שמתלהבים מהרעיון. אבל לצורך העניין הרכב לא עקרוני, אפשר לישם את זה על כל רכב. החל מחיפושית וכלה בעגלת גולף.

הרעיון הכללי הוא לשים ממיר סטנדרטי (DC-AC)ואחריו לשים ממיר תדירות,-לדוגמא (http://www.bodine-electric.com/Asp/ProductSeries.asp?Context=19&Name=PACESETTER%20OEM%20Series%20AC%20In verter) (אם אפשר אפילו לנסות לשלב את שני המוצרים) וכל העסק מתחבר למערכת מיזוג קונבנציונלית. הבונוס שבא עם הממיר השני הוא המעבר ל 3 פאזות, ועוד כלמיני דברים קטנים כמו יכולת חיבור למערכת בקרת אקלים, התנעה רכה וכדומה. כרגע אני מחפש מדחס שיתאים.
כמו כן יש לי שאלות לגביי מערכות ביתיות. אני מחפש מידע על השליטה בהן, שסתומי ההצרה(או צינור קפילרי) ועוד הרבה שאלות קטנות.
לפי דעתי סביר למצוא בשוק מזגן ביתי שמשלב ממיר תדירות, זה יהיה מאוד נח שכן זה גם משלב את כל הדברים הקטנים בפנים.-אבל אני לא מצליח לקבל תשובות בנושא (כתבתי גם לטורנדו וגם לאלקטרה).

efi 4 *4
08-09-07, 08:55
o.k הבנתי את השריטה מקובל בעולמינו אנו שאנו רוצים דברים מיוחדים כל הכבוד

אני אתייעץ עם חבר שהוא מזגניזט ביתי אם יש לא רעיונות ואחזור אלייך

"השמיים הם הגבול וגם אליהם נגיע":lol:

UNIX
08-09-07, 09:17
נראה לי שלא הבנתי כלום מההודעות שלך
אתה רוצה להפעיל מדחס ביתיי (230 וולט) ברכב?

smax2
08-09-07, 13:16
כרגע בתאוריה אבל כן.

הרצינל שעומד מאחורי זה זה בעיקר שתחום המיזוג הביתי הרבה יותר מתקדם ומפותח מאשר המיזוג לרכב. מכאן ניתן להגיע למערכת יעילה וגמישה יותר וכדומה. יתרון נוסף זה שאפשר יהיה להפעיל אותו על חימום, שזה בעיה ברכבים מסוימים.

ושלא תגידו שלא עשו את זה :-o
בבקשה (http://www.fishki.net/comment.php?id=24488)

efi 4 *4
08-09-07, 13:25
הטלפון של אוו הוא 03-5616880 דבר עם סיגל או אבא שלה תגיד לה שאפי מעפולה הפנה אותך כי אמרתי לה שאני יפנה אלייה כמה "עם שגעונות" בריאים לחלוטין לדעתי,לגבי המזגן לחיפושית כבר יצא לי לדבר עם כמה אנשים וגם הם אמרו תרים את הכפפה ותוציא לפועל נראה?

smax2
08-09-07, 15:17
יש מערכות קונבנציונליות לחיפושית (מגיע דוקא מתחום של ג'יפים)- מזגן פורמולה.
צריך לסגור את הפינות בתכנון (למצוא מדחס ולהתאים שסתום.צינור קפילרי) ואז אפשר להתקדם...

efi 4 *4
08-09-07, 16:43
ומה קורה עם המדחס על המנוע?

smax2
08-09-07, 17:48
מתאימים תושבת ומתקינים. יש מספר חיפושיות בארץ עם מזגן (לא מצליח למצוא את התמונות כרגע) ואתמול ישבתי באחת. אבל המטרה שלי היא קצת שונה :).

shmil
08-09-07, 18:35
ושלא תגידו שלא עשו את זה :-o
בבקשה (http://www.fishki.net/comment.php?id=24488)
אין שכל, אין דאגות.
פשוט פתרון מצויין. הפסדי אנרגיה על גבי הפסדים, מכל ההמרות, אבל - לא נורא - יש פרוייקט. :twisted:

efi 4 *4
08-09-07, 18:58
לא נורא המחלה היא מחלה בריאה כן ירבו משוגעים לדבר גם אצלי מחכים 2 רכבים לטיפול פסיכולוגי של שעונים למינהם

smax2
08-09-07, 21:10
גם עם כל ההפסדים זה אמור לצאת יותר יעיל ממדחס רכב קונבנצינלי.
על תפוקה של 8K BTU יושב מדחס של 2 כ"ס, לפני30 שנה מזגנים ביתיים היו יותר יעילים!

itay-rover
09-09-07, 09:56
אני לא מבין את ה"עליהום" שלך נגד מדחסי רכב.

מאיפא הוצאת שהנצילות שלהם כל כך גרועה?אני מכיר נתונים אחרים על מדחסי רכב,אין לי סורק כרגע,אבל אני משוכנע שאם תשוטט קצת אז תמצא.

חוצמזה,אם אתה באמת רוצה לתת פתרון חכם לבעיית מיזוג כלי רכב,אז הנה לך רעיון, מערכת קירור בספיגה אינה דורשת מדחס פרט למשאבה,שאת עבודת המשאבה ניתן להזניח,כל מה שאתה צריך לספק למערכת זה מקור חום בטמפ' של 120 מעלות.(כמובן שכמות החום המתפנה תלויה בזו המסופקת,אבל כידוע לצערינו יש המון עודפי חום בכלי רכב.)

אל תתפתה,זה לא סתם שמערכות כאלה אינן בשימוש בכלי רכב ואפילו בבתים,ישנן מגבלות טכנולוגיות רבות לשיטה זו כגון משקל,מקדם ביצוע נמוך יחסית(אבל החום הוא בחינם) ורעילות התמיסות שבשימוש(אמוניה-מים או ליתיום ברומיד לדוגמא) אבל מי יודע,אם ימצא פתרון לבעיות הנ"ל יש למערכת פוטנציאל טוב להשתלב בכלי רכב(ובכלל).

איתי

smax2
09-09-07, 12:41
אני לא המצאתי את הנתונים. מדחסים של רכב לא יעילים עקב העובדה שהם לא עובדים בסלד קבוע.וכמו כן לא מאפרים בקרה נוחה ומודרנית. עובדה שלא רואים אותם בשוק המיזוג הביתי (שהרבה יותר מפותח וגדול). לעומת זאת מדחסים חשמליים כן נכנסים לעולם הרכב (כמו שכבר פרטתי).

מהיא מערכת סילוק חום בספיגה?, פעם ראשונה שאני שומע על זה...

איציק - 4X6ZH
09-09-07, 12:51
חבל שזורקים נתונים על בסיס שמועות יעיל \ לא יעיל ... סל"ד המדחס משתנה .
בקיצור עולם מדחסי מיזוג האויר עובר שינוי בדיוק כמו כלל מערכות הרכב.
וכן יש כזה דבר מקרר ספיגה .
מדובר על תהליך שבו גורמים לקרר ( " גז המזגן " ) לשנות מצב צבירה על ידי חימום
כך שנוצר גז בלחץ גבוה שאותו מעבירים דרך שסתום התפשטות ( צינור קפילארי ) ומתקבלת
ירידה בטמפרטורה כמו במקרר רגיל .
כאן המערכת מאד לא יעילה אבל עובדת גם על נר או כל דרך שניתן לחמם את הגז .
למיטב זכרוני מקובל היה להשתמש באמוניה .( שהוא גז רעיל ביותר )
איציק

smax2
09-09-07, 19:29
חסר לי משהוא במערכת שאתה מתאר, לא מתיישב לי עם תרמו.

smax2
10-09-07, 01:08
לא סתם לא מסתדר אלא נוגד את החוק השני :). חייבת להיות עוד אינטרקציית חום או משהוא בתהליך.

itay-rover
10-09-07, 10:38
זה מסתדר מצוין עם תרמו.בדיוק משם זה מגיע.

זה מגיע בעיקר מתחום התרמודינמיקה של תמיסות.

על רגל אחת,במערכת מצויים שני חומרי עבודה:קרר(בד"כ אמוניה) וממס (מים במקרה של אמוניה)

תמיסה רוויה נכנסת למייצר(מחליף חום)הרכב התמיסה משתנה כתוצאה מכך וכן גם לחץ הקרר.הממס חוזר לסופג ואילו הקרר זורם למעבה,משם לשסתום התפשטות ומשם למאייד כמובן.
לאחר מכן הקרר חוזר לתא הספיגה והריכוזים שוב מתאזנים עד לנקודת שיווי משקל ומששם בעזרת משאבה שמעלה את הלחץ התמיסה הרוויה נכנסת שוב למייצר.

האנרגיה שאתה משקיע זה חום למייצר ועבודת המשאבה שהנחנו שהיא זניחה ביחס לכמות החום המושקעת במייצר.

איתי

איציק - 4X6ZH
10-09-07, 10:51
במערכות הפשוטות ( מקררי בית רגילים )
אין כלל משאבות .
יש רק גוף חימום חשמלי בדרך כלל .
במערכות רציניות יש אפשרות לחימום על גז \ או מקור חום אחר .
איציק

smax2
10-09-07, 12:17
הבנתי, הייתה חסרה לי המשאבה.

-->