PDA

צפייה בגרסה מלאה : ייעוץ וכמה שאלות בקנית סמוראי

דרימר
06-09-07, 22:13
היי,
שמי מעיין דרימר בן 24, אני מעוניין לקנות ג'יפ. עפ"י כל מה שקראתי באתר (הזה ואחרים) והתיעצויות עם חברים סמוראי זו הבחירה הנכונה בתור משהו יחסית זול להתחלה שלא זולל דלק בהיסטריה.
מצאתי סמוראי מודל 98 שנראה במצב טוב חיצונית - מחר אני אבדוק אותו לפי המדריך שיש באתר "מה לבדוק שקונים סמוראי" (או משהו בסגנון) ואחליט האם שווה לקחת אותו לבדיקה. הוא במסגרת התקציב שלי. כמו כן יש לי רכב ישן (פיאסטה 88) שאני מטפל בו לבד כך ש"יש לי ידיים" לעבוד עם הג'יפ ואני יודע לרתך.
חרשתי את האתר הזה לכל האורך(באמת מושקע) בהקשר של מאמרים ומילון מושגים ויש לי כמה שאלות:
1. מזגן - ברכב שאני ראיתי אין מזגן. כמה אמור לעלות התענוג?
2. מה ההבדל בין ברזנט חורף לקיץ? כמה אמור לעלות ברזנט חורף? הנוכחי של הסמוראי הזה לא במצב שמיש.
3. גג - ראיתי גגות "סגורים" מפיבר גלס או חומר דומה - מעין חצי קוביה. אני מתעסק עם חומרים מרוכבים (פיבר גלס, קרבון, קוולר...) בבנית כנפיים של מזל"טים וטיסנים. האם זה בעייתי להכין גג כזה לבד? האם מישהו עשה זאת בעבר? יש תוכניות\מידות? כמה אמור לעלות כזה גג חדש? אולי לא שווה את ההשקעה..
4. האם יש דבר כזה "ספר לסמוראי"? מעין manual?
5. עוד טיפים לקניה\בחירה יתקבלו בברכה

מקווה לשרוץ בפורום הזה. הוא נראה מקצועי וטכני ברמה גבוהה

תודה :D
מעיין

itay
06-09-07, 22:36
אהלן מעיין,

כמו שבטח כבר הספקת לקרוא, כמעט על כל השאלות יש תשובות פה בפורום. אני פה כבר שנה ועדיין אני מגלה שישורים שלא ראיתי כל הזמן הזה....

לשאלותיך:

1. מזגן ברכב - אם אתה עושה לבד - קח בחשבון שזה סיפור ארוך, לפי דעתי מורכב, וזה לא נגמר. עשיתי את זה אצלי ברכב (סמו 89), נהניתי אבל זה פשוט מסרב להיגמר..... אם אתה עושה אצל מזגנאי זה נע בין 2500 - ל 3000 - תלוי אצל מי ומה ואיך וכו'.

2. ברזנט חורף עולה בין 1200~ משמשונית ויכול להגיע עד 5K לאחד מברזנט - עוד פעם תלוי אצל מי, בעונה וכו'.

3.לפי מה שאני יודע מקריאה באתר, אסור להתקין סגירה לפתוח כי זה נקרא "שינוי מבנה" - אני בטוח שיכתבו פה אנשים שיפתחו את זה יותר.
4. בראש פורום סוזוקי יש FAQ -שם יש קישור לספר רכב להורדה ואפשר גם לקנות ב EBAY. מכסה כמעט את כל הרכב.

תקרא את הכתבה של אלון על קניית סמוראי - יש בה המון טיפים שיכולים לעזור....

בהצלחה,

איתי.

גיא
07-09-07, 08:26
תחפש באתר,ֿ הנושא של הגג פיבר עולה כל שנה מחדש לפני החורף.
כבר בשנת 2000 מצאנו שזה יקר מאוד, השבלונה היא מה שיקר. זה עולה בסביבות עשיריה ל10 יחידות כולל שבלונה.
כידוע לי, עדיין לא הצליחה להתארגן עשירית בעלי סמוראי לעניין הזה.

מעבר לכל זה, יש פה אכן בעיית רכב פתוח רכב סגור.

דרימר
07-09-07, 13:58
היי,
גיא, איתי, דבר ראשון תודה על ההתיחסות. הבנתי את הבעיתיות של שינוי מבנה לאחר שהתעמקתי בנושא בפורום של סוזוקי - ייתכן ואלך על האופציה של לסגור רק את שני המקומות הקדמיים ולא את כל הג'יפ ואז אין צורך עפ"י הבנתי בשינוי מבנה ועדין אהנה מהמזגן.
אני לא יורד מהעסק של גג הפיבר אבל אם אני רוכש את הסומראי שאני מתכוון, לא נראה לי שיהיה לי די זמן להכין גג פיבר בהתחשב בעובדה שהחורף בפתח - אני מעדיף להשקיע את הזמן עד החורף בהכרת הג'יפ והכנתו\הכרתו ובשנה הבאה או במהלך החורף אכין את הגג. אני ממש לא מתרגש מהעסק של הכנת הגג: ביום-יום אני מכין כנפיים וגופים של כלי תעופה שדורשים מעט יותר מגג של סמוראי כולל תבניות (מה שקראת לו שבלונה). אני גם אוכל להכין את השבלונה ואז תהיה אפשרתו להכין כמה גגות שידרשו.
איתי,
פרט בבקשה על הסיפור עם המזגן אני מעדיף להתקין בעצמי. בנוגע לברזנט החורף-כנראה אני אכין אחד לפי ההוראות שיש באתר. זה לא נראה מסובך מדי.
גיא,
אם ארכוש את הסומראי - יהיה לנו על מה לדבר בהקשר של הכנת השבלונה והגגות

גיא
07-09-07, 14:43
תודה :-)

אין לי סמוראי כבר כמעט 5 שנים.

itay
09-09-07, 09:43
מעיין,

בקשר למזגן, אני אפנה אותך לשרשור שפתחתי עבור אותה התקנה:

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=21323

תקרא ותראה. בגדול אתה צריך להשיג את החלקים (לא חייב של סוזוקי). אני הוצאתי אותם מדיאטסו שרייד שהמשפחה שלי החליטה להשבית. גם חלקים כאלה משומשים מפירוק עולים בסביבות האלפייה.

אח"כ מתחילים עם הרבה התאמות שכוללות פירוק של כל הדשבורד, בניית תושבות למדחס ולמעבה ולמסנן וליחידות הפנימיות ועוד שאר פיציפקס.

בסוף אתה צריך לחפש בעל מקצוע בתחום ש"יסכים" להתעסק עם זה. לי זה לקח שבוע+ ובסוף הגעתי למישהו בנתניה (אני גר בחולון כידוע לך) שהתעסק עם זה. למזלי נפלתי על בחור זהב (אני ממליץ בחום) שהחליט לקחת את ה"פרוייקט" ועזר לי עד הסוף - הוא עשה את החשמל, הצינרור של כל העסק (צינורות יקרים שחבל על הזמן) ובסוף גז.

ואחרי זה (שלקח כמעט חודשיים וחצי שנסעתי ללא דשבורד) המזגן עובד ועדיין אני בשלב של דיבאגינג - גילוי בעיות וטיפול בהן.

אני עברתי את זה ועם כל הצניעות ובלי לפגוע חלילה, זה לא פרוייקט למישהו שרק מקבל את הרכב.

אם תרצה עוד מידע, תרגיש חופשי.

איתי.

נמרוד
09-09-07, 10:14
אני ממליץ לך להמשיך לחפש. אם אתה רוצה סמוראי סגור וממוזג, אל תקנה סמוראי פתוח ללא מזגן ועם ברזנט דפוק. זה לא שסמוראים סגורים הם נדירים - בכלל לא, הם נפוצים באותה מידה פחות או יותר. ובשנתון 98 אני חושב שרוב הכלים כבר היו עם מזגן מקורי - דווקא מוזר שאתה מצאת אחד בלי - מה שאומר דרשני: האם העבר שלו הוא השכרה/חברת שמירה/סיור שדות כלשהו?

עוד נקודה בעייתי היא הברזנט - ברזנט לא תקין עלול להצביע על רכב מוזנח באופן כללי, הרי זה אחד מהדבריםה החשובים ביותר שבן אדם שמשתמש ברכב ידאג לתקינות שלו.

דרימר
09-09-07, 15:30
איתי, הבנתי, קיבלתי וכנראה שאתה צודק לפי מה שקראתי.. בכל מקרה אני מקווה שעד הקיץ הבא יהיו לי את הכלים וידע להיכנס להרפתקאה הזו. בינתיים אני משהה את זה בעצתך אם אני הולך ה=על הרכב הספציפי הזה.
נמרוד, קיבלתי. היום אני אמור לעבור על האוטו. אני מקווה שאני אמצא "ליקויים" לפי המדריך באתר ואז אוכל לפסול אותו בראש שקט. אם לא אז :roll: - מה שכן האוטו לא נראה מוזנח חיצונית מלבד הברזנט והבעלים לא רצה להשקיע בעוד ברזנט לחורף מכיוון שבכל מקרה התכוון למכור אותו (אישה, ילד חדש) ואני יודע שהאוטו לא היה של השכרה\סיור... הוא פשוט עמד מכיוון שבינתיים הבעלים נסע על רכב אחר.
אעדכן בימים הקרובים.

דרימר
10-09-07, 21:40
נמרוד צדקת. ויתרתי עליו. ממשיכים לחפש

גיא
10-09-07, 21:52
לא יודע מה התקציב שלך
אבל יש ג'ימני שניראה ממש יפה חיצונית באזור שליד דניה. על הכביש איפה שכל המכוניות למכירה.

דרימר
10-09-07, 23:36
גיא יש לך ה"פ

-->