PDA

צפייה בגרסה מלאה : נחל המישר

amimiller
07-09-07, 16:45
שלום

האם יש כניסה מנקרות לנחל המישר?במפה יש סימון של מחסום.
חג שמח שנה טובה והרבה טיולים ושהיה רק טוב.
עמי

איציק - 4X6ZH
07-09-07, 17:10
המחסום קיים אבל שנים שהוא לא פעיל
השטח במהלך השבוע פעיל ומסוכן
הכניסה המעודפת היא מצד הכביש ולא דרך הנקרות .
איציק

PW
07-09-07, 19:06
יקירי:
אני מניח שהתכוונת לשאול האם יש מעבר מנחל נקרות לנחל מישר, ובהמשך יציאה מנחל חדב לכביש. ובכן, חיבור בין הנחלים ישנו כמובן, ומעבר לכביש גם, ואפילו כמה מעברים - אבל זו ממש לא הנקודה החשובה כאן.
אגב, הכיתוב "שער אין מעבר" המסומן במפות ישנות פעמיים, זה הקרוב לחיבור לנחל נקרות - נמחק לגמרי במפות החדשות, והקרוב לכביש הוחלף מזמן לכיתוב: "מעבר בתיאום".
וכן, כדאי מאד מאד לתאם את המעבר בקטע הזה של הנחל, גם בזמנים שלכאורה לא יורים בשאר שטחי האש כמו ימי שישי ושבת. רוצה לומר: כניסה כאן ח י י ב ת בתיאום ב כ ל יום ושעה מול מתא"ם דרום. יש להתיחס לשטח הזה כאל שטח אש מיוחד ולנהוג בהתאם.
ועוד משהו קטנטן (שאולי ברור מאליו לחלק מהמטיילים אבל לחלק ממש לא): אם מתא"ם דרום לא מאפשרים לנוע שם - גם אם לא יורים באותו רגע - פשוט ל א נ ו ס ע י ם ש ם . סכנת נפשות ממש.

נמרוד
09-09-07, 12:01
הקטע הזה מסומן בשנים האחרונות בסימון שחור. המפה שלי היא בת 10 שנים בערך, ככה שהוא לא מסומן... הדבר גרם לי לורטיגו משעשע ביות לפני 6-7 שנים. במוצ"ש בסוף טיול, לקראת חושך, היינו בתחתית מעלה מחמל. רוב החברה נסעו הביתה, ואני וארז ועוד ג'יפ או שניים החלטנו לעשות עוד משהו קטן ולנצל את השעות הכי יפות. דרך הבשמים, נקרות ואחרי זה לחרבת קצרה ולמואה נראה מתאים. אם תסתכלו על המפה, אז נקרות הוא שביל אדום, וממנו מתפצלת דרך הבשמים למואה שביל שחור, ימינה... ובכן, כשהגענו למפגש של הנקרות עם המישר, כמה קילומטרים לפני, היהכבר היה חושך, אבל סימון שחור זה סימון שחור... אמנם לא נראה כמו הפיצול הנכון, אבל לא חשבתי הרבה ופניתי. נסענו ונסענו, , ומשום מה אנחנו לא מטפסים, ולא מגיעים לחרבת קצרה, וזה פשוט לא המסלול שאני מכיר... אבל סחבק מנווט בסגנון של קציני השריון - לא לעצור, כי אי אפשר לסובב אחרי זה גדוד טנקים בכל מקרה, אז נגיע לאן שנגיע (כנראה שככה כבשנו את כל מה שכבשנו במלחמת ששת הימים). בסופו של דבר מגיעים לכביש ורק אז האסימון שלי יורד שאני לא בכביש הערבה ושמאלה זה צפונה... אלא שאני בחזרה בכביש 40 וימינה זה צפון... וכל הזמן נסענו דרומה במקום מזרחה... וארז בלנדרובר שלו מתגלגל מצחוק. הוא קלט מזמן שאני אהבל, אבל הוא לא יגיד כלום כי כל המטרה שלו בחיים זה לעשות צחוק מהחברים שלו.

PW
09-09-07, 17:19
נמרוד יקירי:
1. אתה אידיוט...
2. זה שפנית בטעות - דיינו. זה שהתחלת לעלות בואדי במקום לרדת - דיינו. זה שנסעת על סימון שחור במקום אדום - דיינו. זה שנסעת דרום מערב במקום צפון מזרח - דיינו. הלו!!!! אולי מספיק?!
2. היה לא לא מזמן שרשור על "מי האדיוט היותר גדול" - למה לא סיפרת אז את הסיפור? - היית לוקח בהליכה....
3. לארז אין חברים.
4. נסעת בשמורת טבע בלילה? בחושך?
5. זה שאתה אדיוט כבר אמרתי?...
6. אני ממש לא רוצה לפתח את הדיון על שחורים על כבדים מול הולכי על שתיים על חמישיות (או ברגל). מי יודע לאן נגיע.
בידידות רבה
שנה טובה.
PW

יונתןמצפה
09-09-07, 20:44
נמרוד יקירי:
1. אתה אידיוט...
2. זה שפנית בטעות - דיינו. זה שהתחלת לעלות בואדי במקום לרדת - דיינו. זה שנסעת על סימון שחור במקום אדום - דיינו. זה שנסעת דרום מערב במקום צפון מזרח - דיינו. הלו!!!! אולי מספיק?!
2. היה לא לא מזמן שרשור על "מי האדיוט היותר גדול" - למה לא סיפרת אז את הסיפור? - היית לוקח בהליכה....
3. לארז אין חברים.
4. נסעת בשמורת טבע בלילה? בחושך?
5. זה שאתה אדיוט כבר אמרתי?...
6. אני ממש לא רוצה לפתח את הדיון על שחורים על כבדים מול הולכי על שתיים על חמישיות (או ברגל). מי יודע לאן נגיע.
בידידות רבה
שנה טובה.
PW

אם קצת יותר תשומת לב היית יכול להגיע ל- 7 סעיפים... ;)
לא מתאים לך...

נמרוד
10-09-07, 00:03
P יקירי: לא הייתי זוכה בתואר האידיוט. רחוק מכך. הסיפור הנ"ל הוא התברברות סבירה, אפילו די הגיונית (שביל שחור חדש שלא מסומן במפה אבל מופיע בשטח, מבחינה טופוגרפית שני הפיצולים די דומים, טעות ניווט קלאסית) שהסתיימה ללא נזקים ועם מינימום של עדים. טיפשות גרידה. חסר אלמנט ההסלמה ברמת הטמטום, שהוא-הוא המזכה את האדונים בשרשור הנ"ל בתוארם.

אבל בוודאי גם לך יש כמה פאדיחות שכאלו באשפתך... גם אם תצטרך לחפור הרבה אחורה. קדימה, אין מה להתבייש :lol:

גיא
10-09-07, 00:07
תכל'ס,
מהנסיון האישי שלי, טיולים כאלו שמתברברים וממציאים מסלול חדש, הם הכי מהנים.

אין בזה רע בדרך כלל, בעיקר אם שמים לב לא ליפול מאיזה מצוק .... למשל.

PW
10-09-07, 22:29
P יקירי: לא הייתי זוכה בתואר האידיוט. רחוק מכך. הסיפור הנ"ל הוא התברברות סבירה, אפילו די הגיונית (שביל שחור חדש שלא מסומן במפה אבל מופיע בשטח, מבחינה טופוגרפית שני הפיצולים די דומים, טעות ניווט קלאסית) שהסתיימה ללא נזקים ועם מינימום של עדים. טיפשות גרידה. חסר אלמנט ההסלמה ברמת הטמטום, שהוא-הוא המזכה את האדונים בשרשור הנ"ל בתוארם.

אבל בוודאי גם לך יש כמה פאדיחות שכאלו באשפתך... גם אם תצטרך לחפור הרבה אחורה. קדימה, אין מה להתבייש :lol:
נמרוד יקירי:
דוקא אלמנט ההסלמה הטימטומי קיים בכל מטר של התקדמות במעלה הנחל בכיוון דרום מזרח....
לענינינו:
חפרתי וחפרתי, ואמנם יש כמה וכמה, ואפילו לא רעות בכלל, אבל דא עקא - אף לא אחת קשורה לניווט והתמצאות...
אם פעם יעבור הרבה זמן מול המדורה, הבשר יהיה מהמין המשובח ובדרגת הצליה הנכונה, (בכמות בלתי מוגבלת) האלכוהול יזרום כמים (אני לא צורך אלכוהול - אבל תודה שזה נשמע טוב), המדורה תהיה עם הלהבות בגובה הנכון ורמת הקינוח תהיה ברמת עוגת גבינה עם פירורים וצפונה - אספר לך את האגדה שהיתה באמת על האוטו שעף לסוריה.
תזכיר לי.

נמרוד
11-09-07, 10:40
PW יקירי (אפשר להסתפק בP?):

אתה יוצא מנקודת הנחה הגיונית שאני הייתי מודע לכיוון התקדמות. אולם כאמור, הגיון לא חודר שריון, ושריונרים לא אוהבים מצפנים (למה בדיוק? שאלה טובה לחוקי ההיסטוריה הצבאית הישראלית). אז אני נוסע בלילה, אין לי GPS (אז) וגם לא מצפן, ואני גם לא טורח להוציא ראש ולהסתכל לשמיים כדי לראות את הכיוון הכללי - כי אני מניח שאני על השביל הנכון. הרי אני על שביל שחור שהתפצל לנחל ימינה מהשביל האדום, ומבחינתי באותו זמן לא ידוע שיש עוד שביל שחור שמתפצל ימינה לתוך נחל כמה קילומטרים לפני...

במפה וגם בשטח, שני פיצולי השבילים האלו דומים מאד טופוגרפית למעט כמובן העניין ה"פעוט" של רוחות השמיים :lol:

PW
11-09-07, 11:03
יקירי:
קודם כל שנה טובה.
מאד קשה לך להקליד ש ת י אותיות במקום אחת? עצלן...

ולעניננו:
אני מודאג.
איך אפשר להחליף את פתחת אבוס צרורות בקירות הזקופים של נחל המישר?!
שלא לדבר על העליה לקצרה והשולחן של הר משא?
ומה עם מצד נקרות והתשמוע שאמורים לעבור בדרך?
תכף תסביר שנסעת עם אורות....
אנא תרגיע אותי.
שנה טובה כבר אמרתי?

נמרוד
11-09-07, 11:11
אינני יכול להרגיע אותך לצערי...

נולדתי מטומטם. אני מקווה שאני משתפר עם הגיל - כלומר היום לא הייתי עושה את אותה טעות - כמובן שהיום יש טעויות אחרות.

נחמה אחת היתה לי כל השנים - יוני5 מטומטם ממני.

איציק - 4X6ZH
11-09-07, 11:12
מה שהוא לא מסתדר לי בכל הסיפור הזה

בלילה לא מדליקים אורות :shock:
למי מותר להדליק אורות בלילה ?

:lol: :lol:

יוני5
11-09-07, 12:16

וגם נחמה זו נגוזה. נותרת אדם ללא נחמה. קשה, קשה...

להחליף בין המישר לנקרות... קשה, קשה...

יוני5

PW
11-09-07, 12:20
אינני יכול להרגיע אותך לצערי...

נולדתי מטומטם. אני מקווה שאני משתפר עם הגיל - כלומר היום לא הייתי עושה את אותה טעות - כמובן שהיום יש טעויות אחרות.

יקירי:
הסטנדרטים הנמוכים שלך הם לא דוגמא לכלום.
להיות פחות אידיוט מהטיפוס שהזכרת זה באמת לא קשה.
שנה טובה

השמשוני יחיעם
11-09-07, 15:49
תגידו ,,, הלקאה עצמית מגיעה עם שנים רבות מידי בצריח ??????

שנה טובה

מוני אורבך
11-09-07, 16:14
לא ! היא מגיעה מעצם זה שביהודים עסקינן.
על אחת כמה וכמה כשמדבר במר מלר שכידוע הוא בן לעדה המצטינת במיוחד בהלקאה עצמית (-:

שנה טובה! וגמר חתימה טובה. כן ירבו טעיוות הנווטץ

-->