PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה על גרירת סירה

גיא
08-09-07, 20:55
מדובר על סירה כזאת (http://lasvegas.craigslist.org/boa/416850266.html) בדיוק.

רק בכינרת.

המושך יהיה ההיילקס כמובן.

המשקל שכתוב שם 2445 אני משער בליברות ? אמור להיות 1200 טון, העגלה אני משער לא עולה על 300 קילו....

לא אמורה להיות בעיה מעבר לעליה המפרכת והאיטית שתהיה לי לכיוון פוריה ... נכון ?

efi 4 *4
08-09-07, 22:08
סע דרך בית שאן ולא תהייה לך בעייה של עליות

ibinder
08-09-07, 22:46
הי,

לפי דעתי אתה חורג במשקל, ובמידות, ותהיה לך בעיה לגרור את הנגרר הזה.
אני כמעט ובטוח שלא מדובר על טון בודד... יש לעגלה 2 סרנים.. היא בנוייה למשקל כבד הרבה הרבה יותר... תבדוק את עצמך טוב טוב לפני...

עידן

Gilad
08-09-07, 23:41
אין רשיון לנגרר?

אם כן, צריך להיות רשום בו בדיוק כמה הוא שוקל כולל הסירה (אם אני לא טועה מדובר בנגרר יחודי לכל סירה) ולמי מותר לגרור אותו.

בכל מקרה, סע בערב כשפחות חם ויש פחות תנועה ואם יש צורך תעלה ב-LOW עם לוקרים משוחררים

גלעד

גיא
09-09-07, 01:06
אהה

לא הסברתי טוב, אני לא חושש שההיילקס לא יסחוב, זה יהיה בסדר .. השאלה היתה מבחינת החוק.

את הרשיון של העגלה לא ראיתי עדיין, הוא לא אצלי.

prinz804
09-09-07, 08:11
אסור ליגרור לא רק ביגלל המישקל
הבעיה הי האורך(7מ+-) מותר רק לרכב מעל 4 t
ל 99% מהסירות בגודל הנ"ל אין רישוי לנגרר
1000$ בשנה הסירה נישאר בכינרת באחסנה
(החוף הטוב ביותר עין גב )

אלדדge
09-09-07, 08:36
אז ככה בוא נעשה סדר ברשוי של הוו גרירה שלך צריך להיות רשום כמה מותר לך לגרור בעיקרון זה בערך חצי ממשקל הכולל של הרכב לגבי העגלה גם ברשיון שלה צריך להיות רשום בהערות איזה רכב מאיזה משקל יכול לגרור אותה הבעיה לא רק משקל אלא גם רוחב שעובר את קו המראות וגם אורך יש לקחת בחשבון שגם אם תהיה רכב מאוד איטי בעליות לפוריה המשטרה מאוד לא תתלהב מזה
אני בפירוש ההיתי שוקל שוב את כול נושא הגרירה במיוחד שההילקס הוא לא הרכב הגורר הכי טוב שיש ומשקל המותר שלו לגרירה הוא מאוד נמוך

אסור ליגרור לא רק ביגלל המישקל
הבעיה הי האורך(7מ+-) מותר רק לרכב מעל 4 t
ל 99% מהסירות בגודל הנ"ל אין רישוי לנגרר
1000$ בשנה הסירה נישאר בכינרת באחסנה
(החוף הטוב ביותר עין גב )

גיא
09-09-07, 12:10
או קיי ....

מה האורך המותר לגרירה ? פעם ראשונה שאני ניתקל בחוק כזה.

לגבי המשקל המותר להיילקס ... מה הכוונה מישקל נמוך ? כמו כל טנדר יפני, 750 קילו ללא בלם ו1500 בניגרר עם בלם.

למה יש איזה טנדרון יפני שמותר לו יותר מזה ??

ברור שאם אין לעגלה רשיון ו/או ביטוח בתוקף אני לא אגרור, הסירה והעגלה נימצאות בדרך קבע באחד מחופי הכינרת, פשוט שעלה רעיון לקחת אותה לחורף הביתה, לטיפול / חידוש שהיא לא קיבלה כבר הרבה שנים, חידוש ריפודים ויבוש וצביעה מחדש של תא המנוע, שיפוץ לבילג' וכו'

אני אבדוק קודם מה מצב הרשיון ומה מצב המיסבים של הגלגלים של העגלה.

אשמח לתשובה לגבי השאלות בהתחלה.

תודה.

lizard
09-09-07, 13:16
אם מדובר על גרירה חד פעמית או דו פעמית בשנה (הלוך וחזור) ואיכסון בכינרת, אל תטרח אפילו לברר את נושא הגרירה. פשוט תשלם לגרריסט שיעמיס את כל הסירה עם הנגרר על הגרר שלו (רצוי כמובן גרר ארוך) ושיוביל לך אותה לאן שאתה רוצה. אתה לא צריך טסט לנגרר (שבטח יעלה בסופו של דבר כמו הגרירה הלוך וחזור).

יש לך בכלל רשיון להשטת הסירה הזו? כמה מטר היא וכמה כ"ס?

דרור ברלי
09-09-07, 14:05
נושא הגרירות/משקלים מותרים לגרירה עולה כאן כל כמה חודשים מחדש. דיברו על תקן אירופי וכו' וכו', ועדיין, תשובה מוסמכת אין! לאיזה רכב מותר לגרור מה וכמה ולמה.
בישראל כמו בישראל, התקנות מנוסחות בשפה שאף אחד (כולל אלה שכתבו אותן) לא מסוגל לפרש ולהבין, על אחת כמה וכמה השוטרים בכביש. כל שוטר מפרש אחרת את מה שכתוב, ובכל מקרה יעצרו אותך לבדיקת רשיונות וכאלה. כל מה שצריך באמת זה רק מזל.

גיא - בכל מקרה, היילקס יצליח להזיז את הדבר הזה בעלייה רק בהילוך ראשון LOW וגם זה מאוד בקושי.

גיא
09-09-07, 14:41
מיכה - לסירה יש לדעתי 210 כוחות סוס לבלימה ( איך בודקים כזה דבר במים ? ) וזה מנוע 4300 כמו של ספרי לדעתי ( אולי סונומה ? ) רק עם קרבוראטור.
לי אין רשיון ואני לא זקוק לכזה, יש לי משהו יותר טוב. יש לי אשה שיש לה רשיון והיא לא אוהבת לנהוג :-) וכידוע מספיק רשיון אחד תקף בסירה ...

דרור - ביליתי את רוב השנה האחרונה בגרירת עגלות שמשקלן הרשום ( ושים לב לניסוח ) הוא 1450 קילו. וכשבאותו הזמן יש בארגז של האוטו מטען רב כולל למשל גנראטורים ( לפעמים 2 לפעמים אחד ) וכמות משתנה של ג'ריקני דלק מפח מלאים, בלי לשכוח ציוד אישי של שניים או שלושה אנשים לשבוע במדבר וציוד בישול ואוכל ומים. וכמובן אותם שניים שלושה אנשים שסוחבים אוכל בשבילם יושבים באוטו .... אמנם היו באמת עליות שנאלצתי לעבור ל low אבל העליה היחידה שנאלצתי לנסוע חלק ממנה בראשון low היא העליה ממפעלי אמבר לכיוון החולות הצבעוניים וגם זה רק בגלל שבאמצע נעצרנו באשמת משאית ענקית והיה לי חבל על המצמד להתחיל נסיעה בראשון high, היילקס הוא חלש אבל בכל זאת עדיין עומד עם התנועה בכביש. הוא מצליח להשיג למשל את האוטו מטאטא ללא בעיה ... וגם את האוטו זבל, אבל זה כניראה בגלל שהאוטו זבל עוצר כל כמה מטרים :-)

בכל מקרה, הרעיון של מיכה הוא רעיון טוב, יש בהחלט סיכוי שזאת השיטה הכי טובה. מכיוון שהסירה לא נוסעת על הקו כל הזמן, זה משהו חד פעמי לחלוטין.

תודה.

חנן-ג'יפולוג
09-09-07, 14:57
בכל מקרה, היילקס יצליח להזיז את הדבר הזה בעלייה רק בהילוך ראשון LOW וגם זה מאוד בקושי.

אני לא בא לסנגר על הכוח של ההיילקס, כי אי אפשר להגן על האין מנוע שלו, אבל גם לא צריך להגזים.

בן דודי גרר באופן קבוע עם ההיילקס שלו, מודל 92, 2X4 בלי LOW, נגרר במשקל עצמי של 600 ק"ג, שני מיכלים של קוב מים כל אחד מלאים במים ובדגים. בנוסף, על הנגרר היתה מערכת משאבות אוויר וניקוז. זה חוץ מהארגז הסגור על הטנדר שהכיל מכל טוב. סה"כ קומבינה ששווה קצת יותר מחמישה טון. לדבריו, העסק לא היה מאוד דינמי, אבל ככה הוא נסע, שנים.

דרור ברלי
09-09-07, 16:26
אני לא אומר שהרכב יקרוס. הוא יכול לנסוע ככה לנצח. זה בכל זאת היילקס, ודגם ה-4X2 אפילו עוד יותר שורד... על ערך פחות מכלולים, פחות קלקולים...
הוא ייסע, אבל זה יהיה כל כך לאט, שעד שתגיע כבר יצמחו לך שיערות לבנות. כבר נסעתי בכמה היילקסים ואף פעם לא הצלחתי להתרגל. זה משגע אותי בכל פעם מחדש.

גיא
09-09-07, 16:38
דרור,

מזל שאתה ממש לא מגזים.

על חשבון מה שאתה אומר, כל נסיעה רגילה לקחת את הילדים מהגן, צריכים לצאת אליה ישר אחרי ששמים שם את הילדים .... הילקס וסופה יצאו לטיול ביחד, ניפגשו ביציאה מחיפה וירדו למצפה רמון. האחד שמר על 90 כל הדרך ולא כי הוא לא יכול היה לנסוע 130 או 140 ... פשוט הוא היה עסוק כל הדרך בחישובים .... השני נסע ממוצע 100 בלי שום חשבון ..הוא גם שמע מוסיקה קלאסית כל הדרך :-) ככה שבשורה אחרונה, הילקס וסופה נוסעים בדיוק באותה מהירות. כי הם הגיעו יחד גם למצפה.
:-)

דרור ברלי
09-09-07, 17:22
גיא, היילקס כמו שלך אבל עם מנוע טורבו, בקושי גרר את הבאגי שלי (שכנראה שוקלת הרבה פחות מהסירה הנ"ל) ב-LOW בעליה של הבניאס.

מה אכפת מי יותר מהיר, מי אוכל יותר דלק. מדברים על סחיבה. כל עוד הכביש ישר לא תהיה לך בעייה בגרירה. יקח כמה דקות אבל תתייצב על מהירות שיוט "נורמלית" של 70 בערך... כשיתחילו העליות, תבין היטב על מה אני מדבר.

גיא
09-09-07, 17:36
הבנת הניקרא דרור.

אני יודע מה זה לגרור.

אבל זה באמת ויכוח עקר לחלוטין.

סוף.

lizard
09-09-07, 21:20
גיא, איזה רשיון בדיוק יש לה?
איזה מספר? היא צריכה רשיון להשטת סוג כלי שייט מסוג 13 או 30.
אם יש לה משיט 12 אז זה רק לסירות עד 150 כ"ס ועד 7 מטר.
משיט 30 יכול להשיט כל כלי שייט ללא הגבלת כ"ס ועד 24 מטר (ונדמה לי 12 נוסעים או משהו כזה, בהתאם לכושר שייט).

כן, מספיק שיש קברניט על הסיפון, הוא לא חייב להיות גם ההגאי. למעשה בטסט (אפילו זה שעברתי בו) ביקשתי מהמדריך או מאחד התלמידים לתפוס את ההגה כי זו שמיניתי להשגיח על הGPS לא הבינה איזה נתונים היא הייתה אמורה לספק לי.

אגב אם תצטרך עזרה בשיפוץ, אני מאוד אשמח לעזור. בזמנו אפילו ידעתי דבר או שניים :-)

גיא
10-09-07, 00:11
מיכה
אתה עברת למשמר המפרץ ?

מה הדאגה הזאת פתאום ? הסירה היא יד ראשונה אם אתה מבין את הכוונה ...

או אישתי נוהגת בה כבר מעל 10 שנים אם לא הבנת

יש לה את הרשיון הנכון ... רילקס חמוד :-)

lizard
10-09-07, 07:11
אם כך אז סבבה.

GodsFather
10-09-07, 07:25
לא יודע לגבי חוקיות הרישוי לגרירה , אבל לפני כחודש הייתי בכנרת וראיתי את נדב לוגסי המוכר, עם עוד כמה חברים , גוררים סירה דומה בממדים האלה (של חברה אחרת) על ידי LR3.

(גם ראיתי אותו ממלא דלק לדבר הזה , המנהל של התחנה היה צריך להביא את הכרטיס שלו לשחרר את המכונה מפאת "שאיבת יתר" שלוש פעמים ואני לא מגזים).

lizard
10-09-07, 13:23
לא יודע לגבי חוקיות הרישוי לגרירה , אבל לפני כחודש הייתי בכנרת וראיתי את נדב לוגסי המוכר, עם עוד כמה חברים , גוררים סירה דומה בממדים האלה (של חברה אחרת) על ידי LR3.

(גם ראיתי אותו ממלא דלק לדבר הזה , המנהל של התחנה היה צריך להביא את הכרטיס שלו לשחרר את המכונה מפאת "שאיבת יתר" שלוש פעמים ואני לא מגזים).

יצא לי לדבר עם קפטן של יכטה של איזה עשירון כזה או אחר. הוא תידלק דיזל להפלגה מישראל לקפריסין. הוא תידלק 9000 ליטר שמספיקים לו להגיע לקפריסין. יש לו זוג מנועים שצורכים 750 ליטר לשעה - כל מנוע. מדובר על הפלגה של 6-7 שעות. ביכטת מפרש זה היה לוקח יומיים בממוצע.

הצעתי לו שנלך ליער ונכרות לו עץ שישמש כתורן למפרש :-)

חנן-ג'יפולוג
10-09-07, 17:43
או שהוא עבד עליך או שאתה לא הבנת אותו.

מנועי משאיות, עם 500 כוחות סוס, צורכים 40-50 ליטר לשעה.

lizard
10-09-07, 21:06
חנן, אוניה 250 אלף טון צורכת 20 טון שמן ו100 טון מזוט או דיזל (האוניה ששרתתי עליה). נכון שזה לא אותו הדבר בכלל אבל המספרים פחות או יותר הגיוניים. ספינת זכוכית באילת שעושה 3 פעמים מסלול של נניח 10 ק"מ ביום, נגיד 50 ק"מ ביום, שותה איזה 200 ליטר ביום עד כמה שאני זוכר.

אין לך בספינות גיר. המנוע מחובר ישירות לפרופלור, יש רכיב שמודד את התנגדות המים למדחף ועל פי זה מווסת את הסל"ד. צריכת הדלק יכולה להשתנות משמעותית בין ים גלי לים רגוע.

אני לא זוכר כמה כ"ס היה ליכטה ההיא, אני בטוח ששאלתי אבל לא זוכר, אבל אני מבטיח לך שזה היה יותר מ550 כ"ס. שתייני דלק רציניים. במחיר שעלה הדלק אפשר לקנות איזה ספיד-בוט נחמדה.

יצויין שזה היה בסביבות שנת 2000-2001, מחיר הדיזל עוד היה נמוך יחסית אז. עדיין שתדע שלפעמים היה משתלם לספינות מפרש להפליג לקפריסין ולתדלק שם. כמובן שמדובר על ספינות מפרש שצורכות מעט מאוד דלק יחסית. אני מכיר מישהו שיש לו ספינת מפרש (דו תרנית למען האמת) של 15 מטר עם מיכלי דלק של 4 טון. הוא הקיף את העולם (נדמה לי כבר פעמים) והייתה לו בעיה שבדיזל התפתחו לו בקטריות שסתמו לו את המזרקים.

חנן-ג'יפולוג
10-09-07, 21:41
הסיפורים על האוניות יפים מאוד, ואני לא מבין בהם כלום, אבל הם לא רלוונטיים.

בשביל להפיק 300-400 כוחות סוס צריך 40-50 ליטר סולר לשעה, אז אלא אם כן אתה מדבר על שני מנועים של 5000 כוחות סוס כל אחד שעובדים במצערת מלאה ביאכטה של החבר שלך, אין מצב שהמנועים שלו לוקחים 750 ליטר לשעה כל אחד. זה חשבון פשוט.

גיא
10-09-07, 22:18
אגב, מיכה, הסירה שלנו כמו שרואים באתר שצירפתי בהתחלה, שותה בנזין.

מנוע וי 6 בנזין נפח 4300.

-->