PDA

צפייה בגרסה מלאה : סיירה אאאארוכה

kuju
10-02-04, 19:45
שלום לכולם
האם GMCסיירה ארוכה עם מנוע 5700 יכולה לטייל ברובם הגדול של שבילי הארץ או שהיא תישאר בשטח יום אחד?
אם כן מצאתי רכב :
סיירה מודל 91 אאאאארוכה (דבל קבינה, ג'נט בודד, ארגז 2.5 מ')
המון אמריקה
בקיצור
תודה על תשובתכם

polar bear
10-02-04, 23:08
עזוב, חרה של אוטו ה K30 הזה, אין לו שוק, זה עגלה אטומית, אני מוכן לקנות אותה ממך.......

ככה בתור טובה.....

בסדר?

:lol:

Bulldog
10-02-04, 23:16
שלי, שלי, שליייייייייי.
עודד נבלה.

kuju
11-02-04, 01:55
ועכשיו אחרי הקטע האומנותי והבדיחות ?!
מה באמת עם העבירות של הרכב???????????????????????????????

אריק זמר
11-02-04, 03:51
עם איזה צמיגים אתה מתכוון להתנייע איתה ?
אני אמנם נוסע עם אורך זהה (131" מרחק סרנים) ולא נתקל בשום בעיה הנובעת מהאורך קרי זוויות בטן...אך אני נוסע על 37" של צמיגים.
אגב, במקומות בודדים וספציפיים תהיה לך בעיה דווקא בגלל הרוחב...

kuju
11-02-04, 08:29
אריק שלום
הרכב נעול בצמיגים "סטנדרטיים" - נדמה לי 31" ואין לי מושג מה ניתן להמיר באופן חוקי
אני אחליף למידה הגבוה ביותר שמאפשר החוק
ואז אם אני מבין נכון לא תהיה בעיה לטייל איתה ?
תשובה ענינית חשובה לי לבחירת הקניה
תודה רון

kuju
11-02-04, 08:56
חברה
האם לשלם 25K על התגלמות אמריקה שנת 91 מהדגם המפואר הינו מחיר מופרז?
אל תדאגו אם אני לא אקנה אני אעביר לכם את הפרטים
תודה
רון

ארז
11-02-04, 09:35
לגבי מחירים אין לי מושג,אבל רכב כזה עם גודל צמיג חוקי ,זה פשוט סוג של גרוטאה שתתקע בכל מקום,כבר ראיתי סיירה עם מתלה נפרד מקדימה עם 37, אבל המידה הזו לא חוקית.
קח בחשבון שאם אתה לא עולה למידות לא חוקיות יהיה לך ביד רכב מאוד לא עביר(בגלל אורכו והצמיגים הקטנים הזוויות יהיו בעיתיות ביותר)
אם בכל זאת תהיה עבריין ותשים 35"+יהיה לך רכב נהדר ביד

נמרוד
11-02-04, 10:57
אריק2 הצנוע בטח שילם לך בשביל שתשאל את השאלה... בוא ניתן לו את התשובות שהוא רוצה לשמוע... :lol:

כן. עביר. מאד. שים גלגלים גדולים, וסע לטייל.

http://www.jeepolog.com/j6trails_mizlaot_2003.htm

http://www.jeepolog.com/j6trails_zik2003.htm

http://www.jeepolog.com/images/zik2003_pics/a1299.jpg

http://www.jeepolog.com/images/mizlaot2003/am24.jpg

Bulldog
11-02-04, 12:05
תראה, עד צמיג 35 ניתן לסדר רישיון דומה ולדאוג להכניס את זה לרישיון.
מעבר לזה, תשרשר טרנספרים.

kuju
11-02-04, 12:28
הי
אתם כולכם טועים
הרכב בעל מטלים נפרדים (IFS) ולא כמו של אריק
האם לרכב יש עבירות ? (טיולים ולא אתגרים)
אילו צמיגים ניתן להעמיס עליו ?
תודה
רון

נמרוד
11-02-04, 12:34
הי
אתם כולכם טועים
הרכב בעל מטלים נפרדים (IFS) ולא כמו של אריק
האם לרכב יש עבירות ? (טיולים ולא אתגרים)
אילו צמיגים ניתן להעמיס עליו ?
תודה
רון

אוקי. אז הרכב פחות טוב מהישנים בעלי הסרן החי מקדימה, אבל עדיין בהחלט בעל יכולת טובה. אתה יכול לשים צמיגי 33 בלי בעיות רישוי או טכניות. המגבלה הטכנית על גודל הצמיגים היא שיש לך ציריות, רגישות הרבה יותר מאשר סרן חי.

אבל כזה דבר, עם צמיגי 33 וזוג נעילות אוטומטיות זולות, לא רע בכלל... יש המון, המון, המון שיפורים בארה"ב, קיטים של הגבהות ומתלים בכל הרמות ובכל המחירים.

ארז
11-02-04, 12:48
צמיגי 33" על כזה דבר זה כמו ה235/75/15 על סופות...לא שווה כלום,עם 2 נעילות תגיע לעבירות של סמוראי נעול....
אם אתה מחפש רכב כזה לעבירות תכין את עצמך להיות עברין עם צמיגים גדולים,או שתלקק קצת לעומר שיסדר לך 35"+ ברשיון....
כתבתי מקודם,כבר ראיתי אחד כזה עם מתלה נפרד מקדימה על 37"

נמרוד
11-02-04, 12:59
צמיגי 33" על כזה דבר זה כמו ה235/75/15 על סופות...לא שווה כלום,עם 2 נעילות תגיע לעבירות של סמוראי נעול....
אם אתה מחפש רכב כזה לעבירות תכין את עצמך להיות עברין עם צמיגים גדולים,או שתלקק קצת לעומר שיסדר לך 35"+ ברשיון....
כתבתי מקודם,כבר ראיתי אחד כזה עם מתלה נפרד מקדימה על 37"

ארז אתה סוג של קשקשן... אבל אתה מעלה שאלה מעניינת:

מה יותר חשוב, הגודל האבסולוטי של הצמיג, או היחס בין גודל הצמיג לגודל הרכב?

מה שאתה אומר לעיל, הוא שהיחס חשוב יותר - מכיוון שסמוראי עם 215 זה כמו סיירה עם 33 מבחינת הפרופורציות (נניח שכן, לצורך הדיון) אזי העבירות שלהם זהה. האם זה אומר שלביגפוט השלט רחוק של איציק סאב-זרו, שם הצמיגים ענקיים ביחס לרכב, יש עבירות טובה יותר? הצחקת.

מה שחשוב הוא היחס בין גודל הצמיג ל"גודל" השטח. והשטח הוא השטח, לא משנה מהו, מדרגה של מטר היא מדרגה של מטר, ובשביל לעבור אותה צריך גלגל גדול, לא משנה עם הוא מורכב על סיקס, דפנדר, סיירה, או אושקוש. מה שמשנה באמת, זה הגודל האבסולוטי של הצמיג.

* צריך לסייג, ולומר שבכל זאת צריכה להיות פרופורציה כלשהי, אם מבחינת כוח מנוע וחוזק מערכות ההינע, אם מבחינת רוחב ובסיס גלגלים ומיקום מרכז כובד וכן הלאה.... אבל בגדול, צמיג 33 יותר עביר מצמיג 31 ולא כל כך משנה על מה הוא מורכב, סמוראי או סיירה.

ארז
11-02-04, 13:05
לא מסכים איתך
הסיירה הוא רכב ארוךךךך בשביל לקבל זוויות נורמליות ברכב הזה צריך צמיג גדול ,יותר מ33"
אתה מסוגל לחשוב על הרכב של אריק עובר איפה שהו עם 33"?

kuju
11-02-04, 13:24
שלום לכולם
המחיר נראה סביר?
המנוע קצת עייף (קילו וחצי שמן ל 1000K)
אבל הרכב נקי ויפה
תודה
רון

חנן א.
11-02-04, 13:28
אכן שאלה מעניינת.
בטרק' שלי יש צמיגים 25 אינטש.
בטיול בוץ האחרון ששילב שני "ג'יפים" וארבעה טרק', אנחנו עם הטרק' נסענו בהנעה אחורית בלבד, ללא קושי, באותם מקומות שבהם ה"ג'יפים" נתקעו, בהנעה כפולה.
מצד שני, לעבור את המדרגה של המצלעות עם טרק' צריך כנראה ביצים די גדולות, וגם המחמל בעייתי לטרק' .

בקיצור, יש כאן ערבוב גדול מאוד, בין: זוויות מרכב, שטח מגע של הצמיג מול משקל הרכב, גובה מרכז כובד, ועוד.
קשה מאוד לעשות נוסחאות, (אולי בלתי אפשרי) כגון זו שארז הציע: רק הפרופורציות חשובות, או כגון זו שנמרוד הציע: רק גודל הגלגל מעניין.

ארז
11-02-04, 13:34
עזבו נוסחאות,מנסיון,רכב ארוך אנחנו הרי יודעים שהוא צריך צמיג גדול לכפר על הזוויות המטופשות.
דיפנדר 130 לא עובר באותו המקום ועם אותם צמיגים שדיפנדר 110 עבר...כמובן הכל בפורפורציה,גם משקל הרכב,המומנט ועוד הרבה דברים חשובים,אבל לצמיגים יש נוכחות בראש הרשימה,ממש מתחת לנעילות.

kuju
11-02-04, 13:38
הי חברה אי פה
ואני צריך תשובה
אז תפסיקו להתווכח על צמיגים - הרכב הינו לטיולים (בשאיפה שלא יתקע על איזו מדרגה) וזהו
בהתחשב בנתונים לקנות או לא לקנות ? זאת השאלה
תודה
רון

חנן א.
11-02-04, 13:42
ארז, זוויות ניתן לתקן גם על ידי הגבהה ולא רק על ידי הגבהת צמיגים.
השאלה לגבי הצמיגים עדיין מעניינת.

נמרוד
11-02-04, 13:48
הי חברה אי פה
ואני צריך תשובה
אז תפסיקו להתווכח על צמיגים - הרכב הינו לטיולים (בשאיפה שלא יתקע על איזו מדרגה) וזהו
בהתחשב בנתונים לקנות או לא לקנות ? זאת השאלה
תודה
רון

מה אכפת לך, תן לנו להנות :lol:

הרכב מספיק עביר לטיולים, זה בטוח. אם הוא שווה 25K? ממש לא בטוח... אתה יכול ב25K לקנות, למשל, סיקס בערך באותו גיל, במצב מצויין + שיפורים, כנראה יותר עביר (תלוי בשיפורים), בטוח עדיף מבחינת עלויות דלק ועלויות בכלל. אבל אם אתה מרגיש צורך להחזיק את "הכי גדול" (כמו אריק :lol: ) לך על זה...

kuju
11-02-04, 13:55
נמרוד
או , צדיק בסדום שמתיחס אלי
חשוב לי מזגן ופינוק כשאני מטייל וחשוב גם להכניס את ג'וני הכלב הפירינאי לארגז מאחור (90 ק"ג כלב )
אה ושכחתי גם אישתי
זאת הסיבה למה לא סיקס
תודה על כל התגובות אני ניגש לבדוק אותו
אתם יכולים לחזור לצמיגים וניתראה בשטח

נמרוד
11-02-04, 13:55
אכן שאלה מעניינת.
בטרק' שלי יש צמיגים 25 אינטש.
בטיול בוץ האחרון ששילב שני "ג'יפים" וארבעה טרק', אנחנו עם הטרק' נסענו בהנעה אחורית בלבד, ללא קושי, באותם מקומות שבהם ה"ג'יפים" נתקעו, בהנעה כפולה.
מצד שני, לעבור את המדרגה של המצלעות עם טרק' צריך כנראה ביצים די גדולות, וגם המחמל בעייתי לטרק' .

בקיצור, יש כאן ערבוב גדול מאוד, בין: זוויות מרכב, שטח מגע של הצמיג מול משקל הרכב, גובה מרכז כובד, ועוד.
קשה מאוד לעשות נוסחאות, (אולי בלתי אפשרי) כגון זו שארז הציע: רק הפרופורציות חשובות, או כגון זו שנמרוד הציע: רק גודל הגלגל מעניין.

חנן, אני לא אמרתי רק גודל הגלגל מעניין, הרי סייגתי את דברי בצורה ברורה. אבל, אם יחזיקו לי אקדח לרקה ואני אהיה חייב לסכם את האמת הגדולה של הקיום האנושי במשפט אחד:

שתי נעילות וגלגל הכי גדול שיש

חנן א.
11-02-04, 14:02
זה שקוף, שעבור רכב מסוים צמיגים מה יותר גדולים, יותר טוב. אף אחד לא התווכח על זה, ולא חידשת כלום, אבל ניתן לדעתי למצות את הויכוח בשאלה אחרת, ועליה לא ענית:

האם ניתן למצוא נוסחא שתאמר לנו מה תהיה העבירות של רכב בהתחשב במידותיו, גודל הגלגלים שלו ובהתחשב בעובדה שהוא נעול?

ואם ניתן למצוא נוסחא כזו, אלו רכיבים יהיו דומיננטים יותר? גודל הגלגלים או הפרופורציות?

או: האם סמוראי עם צמיגים 33 יהיה בעל עבירות זהה לF350 עם 33, מוגבה כך שזוויות המרכב שלו זהות לאלו של הסמוראי?
אני לא סגור על זה, אתה כנראה חושב שכן, ארז חושב שלא.

נמרוד
11-02-04, 14:25
זה שקוף, שעבור רכב מסוים צמיגים מה יותר גדולים, יותר טוב. אף אחד לא התווכח על זה, ולא חידשת כלום, אבל ניתן לדעתי למצות את הויכוח בשאלה אחרת, ועליה לא ענית:

האם ניתן למצוא נוסחא שתאמר לנו מה תהיה העבירות של רכב בהתחשב במידותיו, גודל הגלגלים שלו ובהתחשב בעובדה שהוא נעול?

בוודאי שלא, כי עוד לא נולד הגאון שהגדיר מה זה עבירות. אבל אתה יודע שבדרך כלל אין טעם או צורך בנוסחה "אבסולוטית", מה שמעניין זה ההשוואה.

האם סמוראי עם צמיגים 33 יהיה בעל עבירות זהה לF350 עם 33, מוגבה כך שזוויות המרכב שלו זהות לאלו של הסמוראי?

המשפט הזה נכון הרבה יותר מאשר האמירה שF350 עם צמיגי 33 וסמוראי עם צמיגי 23 הם בעלי עבירות זהה, שזה מה שמשתמע מתיאורית היחסיות של ארז. מאיפה המספרים? אם חייבים לקחת מספר אחד בלבד שמאפיין את גודל הרכב, תסכימו איתי שזה בסיס הגלגלים. אז אם ניקח טנדר עם בסיס גלגלים של 130 אינץ' מול סמוראי עם בסיס גלגלים 90 אינץ', ונשמור את אותו יחס בין הצמיגים, נקבל צמיג 23 מול 33 אינץ'. ברור שהטנדר לוקח ובענק. אבל יותר מזה, הסמוראי הוא במציאות עם גלגל 28-29 אינץ', כלומר מבחינת יחס בסיס-גלגלים/קוטר-גלגל הוא בעצם הרבה יותר "עביר" מהטנדר של אריק עם צמיגי ה37 אינץ' - וזה בוודאי לא נכון במציאות.
כל המשחקים המחשבתיים האלו הם הדרך הנכונה לנתח ולהבין את הדברים, אין מה לעשות, צריך לפשט את המציאות בשביל להגיד כליה משהו חכם.

polar bear
11-02-04, 18:18
אז למה לא אמרת קודם?
זה בכלל לא טריוויאלי שסיירה 91 תהיה עם חרהIFS.
לדעתי - לא לגעת!
וכל מה שאני והכלב אמרנו בהתחלה - תשכח מזה.חשבנו שמדובר בדגם חי.
לא שווה לך לקנות.
השקעה גדולה מדי ביחס לתועלת עבירות נטו. יש כזה עם 37, נוסע כמו עגלה בגלל יחסי העברה ארוכים מדי.

אריק זמר
11-02-04, 19:52
אני אתחיל קודם עם תשובה לבחור,
מידת הצמיגים הסטנדרטית למיטב ידיעתי הינה 245/75/16 ובעיה בצמיגי 33" לא תהיה מהבחינה החוקית מכיוון וזו מידה מאושרת.
הנקודה היא שמבחר הצמיגים בקוטר 33" לג'אנט 16" אינו גדול...ואפשרות נוספת אך יקרה קצת היא להתאים ג'אנטים של 15".
לסרן הקדמי (IFS) לא צריכה להיות בעיה עם צמיגי 33".
תוודא שמרחק הסרנים הכתוב ברשיון הינו 331 ס"מ (131") ובמידה והוא קצר יותר - זה רק יעזור לך מבחינת זוויות.
הרכב, גם עם צמיגי 33" יתן לך אפשרות לטייל בכל מסלולי הטיולים כמעט בכל הרמות אך שוב, במקומות ספציפיים יש צורך במשנה זהירות בנוגע לרוחב הרכב.

לגבי גודל הצמיגים והמיני דיון, כמובן שישנו משקל רב לזוויות בטן גישה ונטישה אך חשוב לא פחות תיקול המכשול ע"י הגלגל ומה לעשות, גלגל גדול יותר תמיד יצלח מכשול בקלות יחסית לגלגל קטן וזאת אף בלי לגשת באלכסון למדרגה...

חנן, אני חושב שזה לא נכון להשוות בין טרקטורון וכו' בפרמטרים הללו.
טקרטורון לא ניגש למכשולים כאלו בזחילה, לנהג המיומן יש יכולת לא מבוטלת במעבר ובתיקול מדרגות בין אם בהטית גוף / העברת משקל מהירה או הקפצה כזו או אחרת.

לטעמי, גלגל גדול יותר מהווה משקל לא פחות חשוב מבסיס הגלגלים.

LAREDO
11-02-04, 20:55
רון, חשבתי שאחרי הטיול עם הוואנדורה לא תשאל שאלות כאלו....
25 זה יקר.
אם הדלק לא מפריע לך לך על זה.

kuju
11-02-04, 21:30
או אמיר
יבחוש ביצות שכמוך מה שלום היד או שהספקתה עוד כמה תרגילים מאז ? :lol:
אני לא מצליח ליצור אתך קשר אין לי את המספר מאז גניבת הטלפון שלי
2. אל תגיד לי יקר תמצא לי אמריקאית גדולה בזול
3. ירדתי ממנה היא עם מנוע עייף לצערי !!!!!!!!
4. לכל פורום האמריקאיות הגדולות אני מחפש אחת כזאת לטיולים בתקציב שפוי (רכב שלישי לסופ"ש) וכן פרסמתי מודעה בפורום למכירה

אריק
המון תודות על התשובה המקצועית ואכן קלעת לדרישותי מהרכב
הבעיה הגדולה שהוא ירד מהפרק לאחר בדיקה :cry: :lol:

לכל השער תמשיכו לדון בצמיגים לאט לאט גם אני אבין משהו
תודה
רון

-->