PDA

צפייה בגרסה מלאה : בניית יכל דלק חיצוני תחליפי

Bulldog
10-02-04, 19:12
טוב, בחיפוש שהרצתי לא מצאתי את מה שחיפשתי (תקנו אותי אם אני טועה)
אני כפי הנראה אבנה מיכל דלק במקום המקורי, הבנייה תעשה מנירוסטה.
יש לי שתי אופציות
1. לבנות מיכל מנירוסטה דקה ולמגן
2. לבנות את המיכל מנירוסטה יותר עבה עם תחתית עבה מאד כמיגון.
רעיונות, הצעות, עוביי פח מומלצים?

רכס חיים
10-02-04, 23:42
http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=1744&highlight= יש עוד דיונים בנושא, כאן בפורום.

Bulldog
10-02-04, 23:55
תאמין לי שאני יודע שיש עוד דיונים, אבל בוא ונאמר שאני אעבוד עם 2 מ"מ עובי דופן, זה נשמע לי רך מידי לסלע הישראלי המצוי. האם לא כדאי למגן את העסק, או שמא לבנות מהתחלה חזק יותר.

נמרוד
11-02-04, 09:24
תאמין לי שאני יודע שיש עוד דיונים, אבל בוא ונאמר שאני אעבוד עם 2 מ"מ עובי דופן, זה נשמע לי רך מידי לסלע הישראלי המצוי. האם לא כדאי למגן את העסק, או שמא לבנות מהתחלה חזק יותר.

תמגן, למה לא? אין טעם לבנות את כל המיכל מחומר עבה, כי הוא פגיע רק מלמטה - חבל על המשקל ועל הכסף. תבנה מ2 מ"מ או פחות, ותוסיף מיגון תחתון מפלדה רגילה.

ערן המסוקס
11-02-04, 15:11
תבנה את המיכל עם עובי דופן דק ותמגן. את המיגון הרבה יותר פשוט לתקן אם צריך. מיגון עקום לא נוזל, מיכל עם סדקים בריתוכים...
אל תשכח לייצר לו פקק ריקון תחתון, ועדיף שימוקם במקום הנמוך ביותר, וכך ניקוי תקופתי יהיה עניין נוח מאוד.
אם הג'יפ יחזור אלי בקרוב אצלם כמה תמונות של המיכל שלי, למרות שאני בטוח שאתה תרצה לבנות משהו גדול יותר.

Bulldog
11-02-04, 17:41
ערן, איך חיברת את המצוף למיכל?

נמרוד
12-02-04, 09:27
ישבתי אתמול בשירותים וקראתי את הפרק על ייצור מיכלי דלק בספר Metal Fabricators Handbook של Ron Fournier .

בקיצור, ההמלצה שלו היא לבנות מאלומיניום, בעובי 0.062" (1.6 מ"מ), ואם מפלדה אז לא יותר ממ"מ. יש שם אגב הסבר מלומד על איך כדאי לבנות, איך לפתח את הצורה וכן הלאה. ואם אין לך את הספר הזה - כדאי לך מאד, מאד להזמין מאמאזון.

ערן המסוקס
12-02-04, 10:04
ככל הנראה (אני קניתי את הג'יפ עם המיכל) פשוט לקחו מהמיכל המקורי את החור העליון וריתכו למיכל החדש. הכי טוב :lol:
מי ייתן ומחר הג'יפ יהיה מוכן עם מנוע משופץ ואז אוכל לצלם לך את המיכל מכל הכוונים (אם לא אהיה באקסטזה/ אימה ממצב הג'יפ).

מאיר רוטברג
13-02-04, 13:20
לפחות אנחנו יודעים מה אתה קורא בשרותים

עירא
20-02-04, 14:59
יכול לתרום כמה רעיונות:
http://www.trailquest.com/Jeep_tanks/jp398.shtml

-->