PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה בקניית רכב ראשון / בוחן מציאות קצר

einavb
11-09-07, 01:13
לאחר זמן לא קצר על המדוכה (וגם סכום כסף שנפל לידיי לא הזיק) החלטתי (?) שהגיע הזמן לקפוץ למים.
אני מחפש רכב ששימושו העיקרי רכב יהיה כרכב פנאי, אני גר ועובד בקיבוץ ורוב התחבורה (שגם כך אינה רבה) תעשה ע"י שימוש בצי הציבורי והטוב של הקיבוץ.

בהנתן התנאים הבאים:

* צפי שימוש של 6,000 עד 8,000 ק"מ בשנה. (70% שטח, בעיקר רמת מנשה/חורשן/ים, קצת כביש וקצת דרום)

* על הרכב להיות אוטומטי (בעיקר לאישה) במידה ויהיו (ויהיו) משימות מיוחדות.

* סכום הקניה שלי הוא 40-50 אש"ח
* אני רגיש לנושא ההוצאות השוטפות מכיוון ש :

א. מעולם לא החזקתי רכב פרטי ועולם הוצאות הרכב זר לי
ב. תזרימית אני די מוגבל ואשמח (כמו כולם אני מניח) לצמצם את ההוצאות למינימום - גם במחיר עלייה בשנתון

הייתי ממש שמח לא לעבור את ה - 15 אש"ח בשנה על הכל: דלק (זול יחסית אצלנו), ביטוח, רישוי ותחזוקה
ג. אני גר באיזור רמת מנשה כך שקרבה למוסכים מתמחים זה לא תחום חזק.
* אנחנו כבר לא ילדים ורכב שיכול לסחוב כסא לילדה וגם כמה עצים למדורה יהיה נחמד.

* אני מעונין להחזיק את הרכב לפחות חמש-שש שנים.

* אני פחות מתרגש מסחירות נמוכה למרות שאשמח למכור את הרכב בפחות מחצי שנה (אם וכאשר)

* מבחינת רמת נהיגה אני מניח שאני ברמה סבירה (-) ומכיוון שאת שבירת הסרנים השארנו באפריקה (והם נשברו, יחד עם כמעט כל חלק אפשרי ברכב (לנדרובר 71))

אני לא רואה הסתערות על זיק בעתידי .

לאחר בחינת הפורומים, הכתבות וסתם הצקה לאנשים זרים ברחוב הרשימה הצטמצמה לרכבים הבאים:

1. ג'ימני - שעונה על כמעט כל הקריטריונים.

2. פור ראנר

3. ומועמד טרי - טרופר שמחירי הקניה של מודל 94 בנזין אוטו' ירדו מתחת ל 30 אש"ח.

האם ריאלי להחזיק טרופר/פור ראנר על סמך נתונים אלו במחיר המבוקש ?

אם כן, האם יש מקום באיזור רמת ישי/יקנעם/צ'ק פוסט שאליו כדאי לקחת רכב לבדיקה ?

בכלל, עצות, הערות והארות יתקבלו בברכה.

תודה מראש ושנה טובה,

עינב.

גיא
11-09-07, 05:49
טרופר ופוראנר עלולים להיות מאוד יקרים לתחזוקה.
אם אין ברוך אז הכל יפה אבל אם קרה והלך מנוע / גיר וכו' ... אתה עלול לאבד את המכנסיים.

כניראה שג'ימני זה האוטו בשבלכם אם כי אני חושב שהם מתחילים בשנת 99 עם איזה 50 - 60 אלף ש"ח.

נמרוד
11-09-07, 08:30
ג'ימני הכי כלכלי ללא ספק, אבל למשפחה עם ילד ובטווח של כמה שנים הם יתרבו - לא מתאים. זה לא רכב משפחתי.

קשה להמליץ על רכב יפאני מפואר (=הרבה קילומטראז' של חוטי חשמל ואביזרים) ישן וגדול עם השיקולים שלך. התקציב שלך גבולי עד לא ריאלי:

דלק - תחשב שקל לקילומטר, ואפילו יותר. זה אומר 8000 שקל דלק. טסט לרכב בנזין כזה - סביבות 1100 שקל אגרה + לפחות כמה מאות שקלים מסביב. ביטוח חובה+צד ג' סביבות 2500, וכבר הגעת ל12 אלף. 3000 שקלים יכסו תחזוקה + תיקונים שוטפים - בהנחת עבודה עצמית! אבל כל תקלה רצינית, וברכב שנת 94-96 יש בעיות - תחתוך לך את התקציב לגזרים. שיפוץ גיר אוטומטי לדוגמא, בקלות 6000-10,000 שקלים.

ברכבי שטח ישנים יש הרבה תקלות קטנות ומעצבנות, שניתנות לתיקון וטיפול בעצמך - על זה בנוי הפורום והאתר הזה... אבל אם אתה מסתמך על מוסכים, 2-3 ביקורים בשנה עבור תקלות חשמל כאלו ואחרות גם יכולים בקלות לשתות לך את התקציב.

בקיצור, לדעתי, ההחלטה החשובה היא האם אתה מתכוון לקחת על עצמך את תחביב המכונאות עד הסוף, כי זו הדרך היחידה לקנות רכב שטח ב40,000 שקל ולהחזיק אותו בתקציב מוגבל. עם הסתמכות על מוסכים רגילים, זה לא ילך.

בכל מקרה, מוסך הגון ומקצועי (ולא זול) לבדיקות ולתחזוקת רכב שטח - ארנון מלאכי בפרדס חנה.

Saar
11-09-07, 08:58
ג'ימני/ויטרה דור ראשון יתאימו לדרישות.

כמו שכבר אמרו לפני, גיר אוטומטי בג'יפ זה הימור יקר.
אם זה לא חובה, הייתי מוותר על ה"אוטומט" וקונה ג'ימני/ויטרה ידנית (לדעתי, ויטרה מודל 95-96)

סער.

נמרוד
11-09-07, 09:06
ויטארה 4 דלתות (נדיר) או קאיה ספורטאג' הן אכן אופציות שפויות יותר מהיפאנים הגדולים.

einavb
11-09-07, 10:00
תודה על התשובות. תחזוקה עצמית, אפשרי - כרגע ברמה של טיפול 10,000 , תקלות חשמל וכו.. . לפתוח מוסך מדרכה, טיפה גדול עלי (לפחות עכשיו).
נראה לי שלעתה אחכה עד שיבוא עוד קצת /זמן/כסף/אומץ/טיפשות ..

דרור ברלי
11-09-07, 10:57
גיר אוטומטי ברכב ישן זה דבר רע, לא אמין ובזבזני, והוא מכשול לא קטן בדרך לתחזוקה זולה. אני יודע שכמה דגמי מכוניות מהמודלים המדוברים הגיעו לישראל בדגם אוטומטי בלבד ואי אפשר לבחור. ובכן - מבחינתי אלה מכוניות שפסולות לקנייה. נקודה. עד כדי כך.
נכון שכיום כל המכוניות החדשות בישראל הן רק אוטומטיות, מה שבבוא היום יציב אותי אישית בפני בעיה קשה ואמיתית. אבל עד אז עוד חזון לששון.

בלי להיכנס לכל אחד לחיים הפרטיים, כדאי לכם כלכלית, לשכנע את הנשים שלכם לחזור לנהיגה אמיתית. אף אישה עוד לא מתה כי נהגה ברכב ידני. להפך - את השטויות הכי גדולות עושים דווקא עגלוני האוטומטיות...
לבחוש קצת בהילוכים זה ממש לא נורא (במיוחד למי שממילא לא מתגורר בעיר ולא סובל מפקקים/תמרוני חנייה יומיומיים) ובהחלט כן מקטין עלויות (דלק וסבירות לתקלות) באופן דרמטי.

חנן כתב בשרשור אחר משהו מאוד-מאוד נכון על SUV יפנים ישנים - הם הגיעו לשלב ולרמות מחיר שכמעט כל אחד יכול להרשות לעצמו לרכוש אותם, אבל מעט מאוד אנשים יכולים להרשות לעצמם לתחזק ולתקן אותם. הכל במכוניות האלה יקר רצח והן לא ממש נוחות וקלות לתחזוקה עצמית.
זה אולי לא קורה כל יום ב-SUV גדול, אבל אם הולך מנוע או גיר אוטומטי או שניהם - עלות התיקון/החלפה יכולה להגיע בקלות לחצי משווי הרכב ולעתים אפילו יותר, ועוד לא דיברנו על פוטנציאל התקלות ב"מסביב" (גיר/טרנספר/סרנים/חשמל/אלקטרוניקה) שהוא בלתי נדלה פשוט כי אלה כבר מכוניות ישנות שעברו שבעה מדורי גיהנום ויש להן בלאי טבעי גדול. גם אם תרצה, לא תטפל בכל הדברים הללו בעצמך. אתה בטוח שזה מה שאתה רוצה?

כדי להקטין את פוטנציאל ההוצאות, כדאי להתמקד בכלים צנועים יותר ו/או צעירים יותר. לכוון למינימום שבמינימום בסעיף ה"פינוקים", פרט למזגן והגה כוח.

grand
11-09-07, 12:28
קצת נסחפת דרור..

לא לכל אחד מתאים רכב ידני ספרטני, מקרקש וטיפש.
אני גם לא בטוח כלל שההוצאות שם קטנות יותר, אולי נקודתית החלקים זולים יותר אבל כמות התקלות השנתית שם לא קטנה, גם בגלל הגיל, האילתורים המפוקפקים שבוצעו ברכבים האלה, וההיסטוריה שלהם ( אני מדבר על סיקסים, סופות דיפנדרים וכד').
SUV נחמד, אוטומטי!!, מיד טובה והיסטורית טיפולים נכונה, ישרת את השואל נאמנה, הוצאות תמיד יהיו, אבל גיר אוטומטי לא משפצים כל יום, והיה ונניח שבגד בו מזלו של השואל ודווקא אצלו שבק הגיר, אז גם 6-8K לשיפוץ זה לא כל כך נורא.
יתרונות הגיר האוטומטי גדולים ביום יום וגם בשטח, במיוחד לנהג חדש בשטח, באמת לא נעים לטפס מדרגה במעלה קטן כזה שמאחור יש איזה תהום קטנה, ובזריקת קלאצ' קטנה לכבות את הרכב , לאבד יכולת טובה של היגוי ובלמים ולהדרדר לאחור.
טרופר בנזין, ויטארה במצב טוב יעשו את העבודה, לא למהר לרכוש, לחפש בסבלנות ולחכות לרכב טוב.
ב4 ראנר לא הייתי נוגע, מיושן, יקר לתחזוקה ופחות אמין מהשניים האחרים.

דרור ברלי
11-09-07, 12:44
רמי, 90 ומשהו אחוז מזמנך אתה לא בשטח.

אוטומט זה נוח, בעיקר בעיר ועם רכב גדול. אבל מי שלא גר בעיר ולא סובל מהפקקים על בסיס יומיומי, בקושי נתקל במצבים בהם לאוטומט יש איזה שהוא יתרון, אבל יסבול מחסרונות בולטים כמו צריכת דלק גבוהה. בשטח, ובמיוחד בחום שלנו, גירים אוטומטיים נוטים לטגן את עצמם. בלימת המנוע בשיפועים חדים עם גיר אוטומטי עלובה עד מסוכנת. אתה יודע את זה.

ברכבים ישנים סביר להניח שהגיר די בלוי וקרוב לשיפוץ/החלפה, ואת זה אני אומר כי אני יודע ונתקל בזה. רוב המכוניות המשומשות שמוצעות למכירה סובלות מליקויים כלשהם שמצריכים השקעה כספית זו או אחרת. ההגיון שלי אומר שאתה לא מוכר פתאום ככה סתם רכב תקין ב-100%... לקנות רכב ב-30K ולהשקיע פתאום 8-10K בשיפוץ גיר זה לא נעים.

בנאדם לא צריך דווקא לסבול בטרקטורים כמו דיפנדר, סמוראי וסופה כדי לנהוג ברכב ידני. גם SUV יפני נוח וממוזג כמו פאג'רו או טרופר (עם מנוע 3.1 דיזל הישן והמאוד אמין) אפשר למצוא עם גיר ידני אלא שייתכן ואלה יחרגו לו מהתקציב.

אני גם סבור שמי שמחפש רכב ישן בתקציב מוגבל צריך להתרחק כמו מאש מפינוקים חשמליים מיותרים (מושבים עם זכרונות, בקרות אקלים דיגיטליות, גגות שמש חשמליים וכו') כי זה פתח לצרות גדולות. פחות חשמל ואלקטרוניקה = פחות בעיות. זה לא חדש.

גיא
11-09-07, 18:04
אולי אפשר לשקול גם משהו כמו איפון 94 או מגנום שמחירו בכלל מגוכך ... יש גם ידניים.

ואני מחזק את דיברי קודמיי על אודות הגיר האוטומטי. רע !!

סוזי המשתוללת
12-09-07, 00:13
דרור
אתה צועק שריפה מבלי שנכוית באמת וחבל
אני כבר שנה על הטרופר בנזין ועד עכשיו אפילו לא יישרתי קו - כמו שקניתי כלך אני נוסע בלי שום בעיות מיוחדות הפתעות וכו'
גם צריכת הדלק לא הפתיעה אותי ועומדת בדיות על מה שנמרוד אמר - כשקל לק"מ בנסיעה עירונית /שטח וכמעט חצי מזה בנסיעת אוטוסטראדה ארוכה ובנהיגה מתחשבת
הגיר האוטומטי הוא תענוג צרוף בכל מצב ואני מאלה שמערבבים אותו הרבה
אני גם אוהב את הפשטות של גיר ידני אבל אז עוד לא ייצרו גיר ידני בלי קלאץ :twisted:
מכיוון שעכשיו אני בתהליך של טיפול בכל מיני זוטות קטנות שמעצבנות אותי כמו למשל הוישרים של הפנסי חזית אז אני מחטט בכל הקונקטורים של הרכב ואני רוצה לספר לך שאני המום מהאיכות הגבוהה שלהם
יש שם קונקטורים בני 10 שנים ללא טיפת קורוזיה אחת ושעדיין אוטמים בצורה מלאה
כל המערכות החשמליות של הרכב למעט הנ"ל עובדות ללא רבב וכך גם המיכללים המיכנים ועליי אי אפשר לחשוד ברחמים מיוחדים לרכב
ככל שאני מעמיק ומפרק יותר כך אני מגלה איכות בנייה גבוהה מאד ורק יותר מבסוט מהקנייה
נכון שיש ברכבים הנ"ל מכללים יקרים כמו כריות אויר / מראות חשמליות עם הפשרת אדים / כסאות חשמל וכו' אבל במיקרה של תקלה אין חובה לתקן לרמת שמישות של יצא מהחברה וניתן לוותר על הפינוקים בתמורה לחסכון (זה לא מה שאני הייתי עושה אבל.....) כך שבגדול התחזוקה שלהם לא יקרה היסטרית - אם עובדים לבד
ביטוחים וטס חייבים לעשות לכל רכב גם הקטן והזול ביותר ואלו יהיו זולים במקסימום במחצית לדוגמא ביטוח חובה בטרופר 1900 ש"ח ואילו לרכב פרטי (לא מסחרי) בעל נתונים מיכנים דומים 1300 ש"ח שזה אומר 60 ש"ח בחודש יותר
אני טוען שאם תמצא רכב טוב בן 10 -12 שנה ותשאיר חלק מהתקציב "ליישר קו" ולא תיסע יותר מ15000 ק"מ בשנה תוכל להחזיק את הרכב הזה

גיא
12-09-07, 09:08
שמוליק ..

אני אטען מנגד, שאתה ופוקסי שניכם ברי מזל נדירים לגמרי. מול אלף שאוכלים חרא כל יום יש אחד שהחיים שלו דבש ....

סטטיסטית, אתה יוצא דופן לגמרי. ( וגם פוקסי ), ובחיים, מה לעשות ? הסטטיסטיקה לא טועה.

הבן אדם קיבוצניק, יודע מה זה אומר ? קיבוצניק בקיבוץ שלא מופרט ... אם יצטרך להחליף וישרים הוא פושט רגל. יש הרפתקאות שפשוט לא מתאימות לכל אחד.

איציק - 4X6ZH
12-09-07, 09:37
הבחור צריך גימיני !

גם את הילדה אפשר להכניס בלי בעיה .
גגון ויש מקום לעצים .
סבלנות \ זמינות מידית לכסף \ חיפוש מקצועי . ותמצא את הרכב .
כל ואני מדגיש כל כלי הרכב האחרים יגרור אותו להוצאות חלקם הוצאות כבדות .
גם בגימיני יש הוצעות . אבל הוצעות ניתנות לשליטה והם סבירות .
ההצלחה תלויה רק בסבלנות שלך למצוא את הרכב השמור ולהיות מוכן לשלם מעל המחירון .
המחירון המטופש שכל עם ישראל מתיחס עליו כתורה מסיני יוצר הזדמנויות .
המחירים היום נמוכים וכנראה שבעתיד יהיו עוד יותר נמוכים .
וכשיש כבר רכב יפה בעלי הרכב מנסים להוציא עוד כמה שקלים ובצדק .
מי שלא סוחר \ ולא קונה את הרכב למסחר לא יקרה כלום עם ישלם עוד כמה שקלים
על רכב נקי ומסודר .
רכב שיש לו הסטוריה טיפולים מסודרת
רכב שלא צריך לעשות לו טסט למחרת הקניה .
רכב שיש לו 4 צמיגים טובים ( לא חדשים )
רכב שיש לו כבר מיגון
רכב שלא עבר 3-4-5- ידיים
רכב שאין לו נזילות שונות ומשונות .
רכב שנוזל הקירור שלו נקי ומקורי .
רכב שצינורות המים כולל הרדיאטור במצב טוב ואין סימני אבן על החיבורים .
רכב שיש רישום מסודר להחלפת טימניג וגלגלי סרק
זה רכב שאפשר לשלם עליו אפילו 5000 ש"ח מעל המחירון .
איציק

eran4x4
12-09-07, 09:59
במסגרת שבירות המיתוסים

עד לפני כ 4 שנים ועד שהילדה השלישית הגיע לגיל הטיולים טילנו והרבה עם ג'ימני

טילנו = משפחה אם שני ילדים בגילאי 7-8

היה גגון
היה בגז' מורחב בעזרת ארגז פלסטיק כמו של ירקנים מחובר על הדלת האחורית (שימש אפילו לעלה של הילדה אם כיסוי מתאים).
וטילנו הרבה כולל טיולים של מספר ימים (עד שבעה ימי שטח ברצף אם חידוש הספקה בדרך)

היום גם בהילקס אין לנו מקום......

כמות המקום שאתה צורך היא פונקציה של המקום שיש לך

ככל שיש יותר מקום להעמיס - כמות הציוד שלוקחים גדלה כולל זמן ההתארגנות לפני ואחרי....

ועוד דבר - יש יתרון עצום לטיול עם ג'ימיני - אתה מטייל עם טרקטורון שקט שיש לו מקום ל 4 אנשים רכב כליל וזריז בשטח - מבחינתי תענוג אמיתי

נמרוד
12-09-07, 10:02
שמוליק ..

אני אטען מנגד, שאתה ופוקסי שניכם ברי מזל נדירים לגמרי. מול אלף שאוכלים חרא כל יום יש אחד שהחיים שלו דבש ....

סטטיסטית, אתה יוצא דופן לגמרי. ( וגם פוקסי ), ובחיים, מה לעשות ? הסטטיסטיקה לא טועה.

הבן אדם קיבוצניק, יודע מה זה אומר ? קיבוצניק בקיבוץ שלא מופרט ... אם יצטרך להחליף וישרים הוא פושט רגל. יש הרפתקאות שפשוט לא מתאימות לכל אחד.

גיא אתה צודק ששמוליק יוצא דופן סטטיסטית, אבל זה לא בגלל מזל - זה בגלל נסיון וידע שיש לשמוליק. וכנראה שגם לי. הנה גם אני מחזיק סוג של "מפלצת מוצצת" משנת 94 עם ריפוד עור והכל חשמל, ועוד אמריקאית - וטפו-טפו אני מסתדר...

אבל זה עם 10 שנים של נסיון בג'יפאות מעשית (אצל שמוליק יותר), בתיקונים ומכונאות, בקנייה ומכירה של רכבים ובעיקר בלאכול חרא ולזרוק כסף.

מי שיקנה רכב שטח גדול - אמריקאי, אנגלי או יפאני - בן 10-12 שנים במחיר רצפה, בלי לדעת מה הוא עושה, בתור הג'יפ הראשון שלו - כל הסיכויים שיצטרף לסטטיסטיקה שלך מהצד הלא טוב. בגלל זה ההמלצה שחוזרת כאן בפורום המתחילים שוב ושוב על כלים פשוטים וקטנים יותר, חדשים יותר. בגלל זה ההדגשה שאיציק רק הדגיש שוב - כן משתלם לקנות רכב עם קילומטראז' נמוך, מינימום ידיים, עבר נקי ומתועד, וכן משתלם לשלם הרבה על רכב טוב.

דרור ברלי
12-09-07, 10:52
דרור
אתה צועק שריפה מבלי שנכוית באמת וחבל

לי דווקא לא חבל. אני מודה לאלוהים שלא נכוויתי מהמפלצות המוצצות.

אתה יכול להתפעל עד מחר מקונקטורים איכותיים ואיכות הרכבה גבוהה שזה נהדר, ואין ויכוח על איכות החיים שרכב כמ ושלך מעניק. אבל האם זו רק שמועה זדונית שכאשר מנוע V6 של טרופר מאמצע שנות ה-90 (3.2 ליטר) שמאוד הגיוני שכבר עבר משהו או שניים בחייו, מתחיל לתקתק מהשסתומים אז בדרך כלל זה הזמן לשחרר את תוכנית החיסכון של הילדים כדי להחליף מנוע?... כי זה יכול לעלות גם 20K?
מנוע לויטארה או ספורטאז' לא יגיע לחצי מזה. זה ההבדל שמוליק.

לא לכל אחד יש את הידע והניסיון שלך. רוב האנשים הולכים למוסך, וריבוי מערכות ברכב = פוטנציאל תקלות עתידי גדול יותר ויקר יותר. זו עובדה שאתה לא יכול להתכחש לה.
הנה, אתה מתעסק עכשיו במגבים של הפנסים... ברור שזו הרי שטות, לא משהו שמשבית רכב. אבל זו דוגמה למה ש-SUV בן 10-15 יכול להתקיל את בעליו. היום זה מגב לפנס. מחר ייתקע מנגנון כוונון חשמלי של מושב נהג, או בקרת אקלים, או מערכת TOD תשתגע (וזה קורה. אתה יודע שזה קורה. בטרופר-הדגמה חדש מהניילון זה קרה לי. וזה לא שהרכב לא טוב חלילה, אלא פשוט מאוד - ריבוי מערכות מורכבות. עכשיו תוסיף למשוואה את גיל הרכב)
דעתי היא שמי שמתחיל בשטח ואין לו נסיון ו/או תקציב, צריך להיזהר ממלכודת הדבש של SUV ישן. הכיוון הנכון הוא רכב פשוט וצנוע, נטול מערכות ממוחשבות ככל האפשר, ללא סיבוכים ופינוקים שמעבר למזגן מכני פשוט והגה כוח. מודל חדש ככל האפשר, ק"מ נמוך ככל האפשר, סחיר ככל האפשר (כדי שאם הרומן עם השטח לא תופס או שסתם האישה לא מסתדרת עם הרכב ועם הקונספט שמסביבו, שיהיה קל להיפטר מהרכב מהר ובמחיר טוב) מישהו אמר ג'ימני?...

איציק - 4X6ZH
12-09-07, 11:42
מי שאמר גימיני
יכול לספר לך איך וישרים של פנסים תוקעים אותך .וכשיש לך מזל הם יכולים
לעשות את זה בשטח .
וישרים לפנסים :lol: :lol: :lol: :lol: במדינת ישראל המושלגת .
עוד אביזר מציצה והפעם יש לו גם מים
איציק

גיא
12-09-07, 14:17
נימרוד - אני יודע ששמוליק תותח ואני מאמין שאתה גם תותח, בטח תיזכור שכבר באתי אליך פעם שתקשיב לאיזה רעש בסמוראי ... הכל טוב ויפה, יותר מזה, אני לא אגיד שאי תותח אפילו לא מקלעון .. אבל אני עושה די הרבה לבד ובכל זאת, גם לי היו השקעות גרועות. אחרי הנבלה המוצצת הגיעה קרש גיהוץ פרימיטיבי לגמרי אבל החיים יפים, היו גם ג'ימני לפני זה אם מישהו עוד זוכר, ועכשיו למרות שאין נעילה חשמלית ואין חלונות חשמל והחיישן היחיד באוטו זה מד חום מנוע .. אני נהנה מכל מטר אפילו שקופצים את המטר הזה ...

ככה שאני יכול להגיד שניסיתי משני צדדי הסטטיסטיקה ואני מכיר אותה באופן אישי, מעבר לזה, מכיוון שאני מכיר כמה וכמה משפחות ובודדים שהתחילו ואני עובר איתם את המשברים של לתקן גיר אוטומטי וכו' אני יכול להגיד חד משמעית שקיבוצניק, הדבר האחרון שהוא צריך זה מפלצת מוצצת. בעיקר לא אחת בת 13.

ערן - אמנם בימים של הג'ימני לא היו לנו ילדים אבל אני בהחלט מחזק את דבריך, היינו לוקחים טרמפיסטים כמו אח שלי ( 1.95 ) וגם טיולים של כמה ימים. אחלה אוטו שבעולם. אנחנו החלפנו בגלל שחשנו שיהיה צפוף עם הילדה ובאיזה מקום הרגשנו אחרי זה שטעינו.
אני גם מחזק את מה שאמרת לגבי כמה מקום שיש תמיד הוא יתמלא ויהיה חסר. :-)

ולגבי המפלצת המוצצת שלך נימרוד או שלך שמוליק, לאורן חבר שלי יש טרופר דיזל מהבציר הטוב ( 96 ) , גם שם מראה חשמלית שנישברה עלתה כמות זוזים שהיתה שוברת קיבוצניק ( ואני מכיר כמה כאלו ויודע מה סידרי גודל של תקציב ) וזה לא מנוע ולא גיר ... ולא תמיד כל אחד יכול או יודע לחפש בפרוקיות ולהחליף לבד.

gooja
12-09-07, 23:35
ענין הגודל, לדעתי, לא משמעותי בכלל.
נסעתי בדיסקו ובג'ימי, היה לי המון מקום. מטייל היום בפאג'רו קצר, שמשמש את אשתי כרכב יומיום, ומסתדרת מדי יום עם שני ילדים, לא עשינו הרבה שינויים, מטיילים עם אותה מחצלת, חמישה כסאות מתקפלים, רצועות, כלי עבודה, תיק מטבח, כיריים.

ההבדל היחיד הוא שתיק מטבח + אוהלים ושקי שינה + שולחן קטן, לא נשארים ברכב קבוע, אלא מגיעים מהמחסן רק בטיולים.

אני מאמין שהייתי מסתדר גם בג'ימני - והרכב הבא של אשתי, ככל שלא יהיה רנגלר, יהיה ג'ימני.

fuksi
16-09-07, 11:04
שמוליק ..

בוקר טוב
אני לא כל כך בטוח שאני יוצא מכלל הסטטיסטיקה!
הדיסקו בנזין כנראה שונה מאוד מהדיזלים...אני לא מכיר בעלי דיסקו בנזין שאכלו סרטים יוצאי דופן!
הרעיון הוא להמתין שיפול בחלקך רכב שמור (רצוי משפחה צפונבונית), כאשר מורידים 10-15 K מהמחירון יש לזה סיבות טובות....

ערן4*4 ידידי ג'ימיני כרכב למשפחה אפילו בתור בדיחה זה לא מצחיק...
שנה טובה

-->