PDA

צפייה בגרסה מלאה : ערכת עזרה ראשונה - איפה קונים ומה מומלץ ?

GodsFather
11-09-07, 08:28
היי לכם/ן,

הרצתי חיפוש בפורום וראיתי שאין על זה ממש פירוט אז אשמח לדעת המומחים

ערכת עזרה ראשונה שתשב ברכב באופן קבוע, מה שאומר שהערכה צריכה לעמוד בתנאי מזג האויר (חום ארצנו והחום בתוך הרכב זו הבעיה העיקרית), קרוב לוודאי להיות שהמארז שלה צריך להיות עמיד ולא תיק בד.

ושיהיה יום נעים.

lizard
11-09-07, 08:33
יש בסופר פארם ומקומות כאלו ערכות לא רעות. קניתי מהם את הערכה הגדולה שלהם+הוספתי עוד כמה אלמנטים. הערכה נמצאת בתיק אטום. התיק נמצא בשקית אטומה מקורית.

בנוסף יש לל.כ ערכת עזרה ראשונה שנראת נחמד. לא בדקתי את התוכן אבל עושה רושם שיש שם את כל הדברים הבסיסים.

GodsFather
11-09-07, 08:44
המונח ערכה הוא יפה , השאלה מה ערכה כזו צריכה להכיל , לא כתבתי את זה בהודעה הראשונה וחבל... קניתי לפני שנתיים ערכה קטנה מAUTODEPOT (הייתי אז תמים, לא ידעתי על פערי המחירים), כשפתחתי אותה גיליתי שרובה ככולה היא פדים ,פלסטרים ותחבושות, דבר טוב בפני עצמו אך לא היו מספריים, לא היו משחות ושאר חומרים שאמורים לסייע בטיפול בפציעות וכוויות וכד', לכן אני מעוניין לשדרג את המצב על ידי רכישת ערכה קצת יותר רצינית.

לגבי ל.כ. , לא ידעתי שגם בזה הוא סוחר , השאלה הנשאלת היא עניין התוקף של המוצרים , אני מניח שמשחות/אבקות/נוזלים לא נמצאים בערכה שלו אבל אולי אני טועה...

איציק - 4X6ZH
11-09-07, 08:59
פלסטר וחצי שתרגיש טוב ( בזה כולם מתחילים :lol: )
כמה פדים לא יזיק אפילו מומלץ . ( אבל כאלה של בית חולים שלא מתפוררים ) .
כמה משולשים חובה!! ( כמה שיש מקום )
כמה תחבושות אישיות צבאיות ( גם פג תוקף יהיה מעולה ) .
חוסם עורקים ( לפחות אחד ) .
מספריים . ( לא של הום סנטר ) .
כמה תחבושות כלליות .
כדור וחצי לכאב ראש .
למקצוענים כדאי שיהיה מעביר אויר .
וערכת נוזלים ( כאן כבר יש בעיה של תוקף ) בשטח יהיה מי שיודע מה לעשות עם זה .
והכל בתוך ארגז פעולה קטן ועוד יהיה לך מקום לפנס \ גפרורים \ ....
איציק

Juv
11-09-07, 09:06
חשוב להחזיק במיוחד ברכב שטח - תחבושת לכוויות.

lizard
11-09-07, 09:14
משחה להקלה על כוויות.
נוזל חיטוי.
פלסטרים איכותיים (פלסטר לא איכותי או כזה שפג תוקפו לא יחזיק לרגע)
גליל הדבקה.
תחבושות מסוגים וגדלים שונים, תחבושת צבאית זה אחלה.
סכין ניתוח/להב של סכין ניתוח (לא בכל ערכה יש את זה).
מספרים שמיועדים לשימוש רפואי.
חוסם עורקים.
פד לקיבוע.
משככי כאבים (כדורים או נוזל).
פדים, מקלות אוזניים, צמר גפן וכדומה.
משולשים לקיבוע.
עט או כלי כתיבה אחר שמאפשר כתיבה על העור ולא מחיק (כשאתה שם חוסם עורקים אתה -חייב- לרשום את השעה המדוייקת. אחרת זה עלול להיות קטלני למטופל)
אולי מחטים לטיפול בשלפוחיות, יבלות וכדומה.
רצוי גם באמת מסכת הנשמה. חוסך את הצורך במגע עם המטופל בזמן הנשמה.
כפפות לטקס.
פנקס.

בטח יש עוד כל מיני דברים. מחר אהיה ליד הג'יפ ואוכל לבדוק מה יש שם ברשימה.
בגדול, תקנה את הקיט עם הכי הרבה אלמנטים שיש. זה לא זול אבל זו הוצאה שברובה היא חד פעמית וזה מציל חיים.

zika
11-09-07, 16:33
עוד קצת לרשימות.... (תלוי עד כמה אתה נסחף... ) :

מסיכת הנשמה
תחבושת אישית
משולש בד
פד גאזה סטרילי
פד כוויות בלתי נדבק
צמר גפן רפואי
פנצטה רפואית - נירוסטה
הייפלסטר עם מתקן לחיתוך
פלסטר מבד נמתח
פד אלכוהול לחיטוי
אגד גאזה מגולגל 5 ס"מ
אגד גאזה מגולגל 7 ס"מ
חוסם עורקים תיקני
סד לקיבוע (שברים.. )
משטפת עיניים
תחבושת אלסטית
כפפות לטקס (סטרילי ולא סטרילי)
סביעור
תרסיס פלסטר
פלסטר בד מגולגל משי
פולידין בתמיסה
מספרי חובש מקצועיות
פלסטר סטרילי
אפליקטורים מעץ
אגד נמתח סטרילי
תרסיס אלכוהול 70%
טיפות עיניים
משחה לכוויות
ג'ל פרו-וורה 100%טבעי
סיכות בטחון

(לפחות זה כל מה שיש בארון עזרה ראשונה שאנו משווקים בזיקה.. )
מעבר לכך אולי חשוב שתדעו שיש ערכה ייעודית לטיפול בכוויות/ערכת מילוט מאש/עיפרון לחילוץ שבבים מהעיניים ועוד')

בברכה,
רועי

גיא
11-09-07, 18:17
סוגיה מעניינת ..

אצלי יש תרמיל חובש שנישאר לי מפעם כשעבדתי בתור חובש ... עם כמה ערכות עירוי טריות שזרוקות באוטו ( נישדדו מארון השלמות )
תיק אמבו ובלון חמצן.

אבל השאלה היא מה באמת יכול לעשות אדם בשטח, אם זה חובש / פראמדיק / רופא ... יש טעם בציוד כזה. אם זה סתם אדם שעבר קורס 40 שעות או קורס 4 שעות ושמע מחבר בצבא מה תיאוריה של החדרת עירוי ... אולי כדאי שלא ינסה ..

כניראה ש:
צוארון חד פעמי
חבילת פלסטרים
ג'ל אלכוהול לחיטוי ללא מים
יוד
כמה פדים גזה
תרסיס פלסטר
חומר מרחיק חרקים
ח"ע
בקבוק מים טריים

זה המינימום, זה מה שיצא לי להשתמש בו עד היום.
וגם זה בעיקר בשביל ההשפעה הפסיכולוגית על הילדים.
ולמרות זאת ..

GodsFather
11-09-07, 19:27
אוקי, אז יש כאן ידע רב אבל בואו נחלק אותו לשניים

1. בנית ערכה עצמית ורכישת ההמלצות שלכם
2. רכישת ערכה מוכנה מחנות מוכרת.

לגבי 1 - אין מה להוסיף , למצוא תיק/ארגז ולהתחיל לברור.
לגבי 2 - אז יש לנו את זיקה אם כי זה נראה קצת גדול על סמוראי וגם על הצורך בחלק נכבד מהדברים (אני לא יודע להכניס עירוי וגם לא מתכוון להחזיק כאלה דברים אצלי ברכב) ויש לנו את ל.כ. שעדיין לא ידוע מה יש אצלו בערכה. מה עוד ? אילו חנויות אתם מכירים שמוכרות את הציוד הזה בנוסף לשניים לעיל ? (אם נחלק את זה לאזורים בארץ אז זה יהיה גם שרשור לעתיד ולכן אני לא נצמד לאיזור מגורים שלי שהוא המרכז)

zika
11-09-07, 19:37
הפריטים שכתבתים הם מתוך תכולת ארון מפעלי (שאנו מוכרים)
בנוסף ישנו תיק עזרה ראשונה שאני צריך לברר ולחזור עם פרטים מדוייקים לגבי תכולתו.
http://www.zika.co.il/site/detail/detail/detailDetail.asp?detail_id=581713

בברכת חג שמח !
רועי

lizard
11-09-07, 20:40
סופר פארם. יש מגוון (בדר"כ) של ערכות ברמות מחיר שונות.
לי בתיק טיולים יש ערכה קטנה, בבית יש לי ערכה נוספת וברכב ערכה קבועה. יוצא שלטיול בדר"כ אני יוצא עם לפחות 2 ערכות.

benar
27-09-07, 01:11
היי

מסיוני ולדעתי האישית בלבד - לא כדאי ללכת על הערכות המוכנות למיניהן. הן מכילות יותר מדי פריטים מיותרים ופחות מידי ממה שבאמת צריך. במיוחד בסמוראי - שאין לך מקום מיותר...

לדעתי, להרכיב ערכה פחות או יותר לפי ההמלצות של גאי.
הייתי מוסיף:
1. משולשי בד (משמש בין השאר לקיבוע בשברים נקעים ופריקות ופריקות) לפחות 4-5.
2. לוייקופלסט.
3. תחבושת אישית אחת או שתיים.
4. תחבושת לכוויות - לא ממש הכרחי וטיפה יקר אבל אפשרי.

בן.

סוגיה מעניינת ..

...

צוארון חד פעמי
חבילת פלסטרים
ג'ל אלכוהול לחיטוי ללא מים
יוד
כמה פדים גזה
תרסיס פלסטר
חומר מרחיק חרקים
ח"ע
בקבוק מים טריים

זה המינימום, זה מה שיצא לי להשתמש בו עד היום.
וגם זה בעיקר בשביל ההשפעה הפסיכולוגית על הילדים.
ולמרות זאת ..

ד ו ר ו ן
27-09-07, 09:16
כמו שאיציק כתב,
עירוי ברכב,גם אם אתה לא יודע להחדיר-יהיה מי שידע בשטח ולמצבים שבאמת תצתרך לחכות למישהו שיבוא לחלץ פצוע שלא רצוי להזיזו (התהפכות וירטואוזית\תאונות קשות לאו דוקא בשטח אבל בפיזדלוך וכו') אז יהיה לזה שימוש.
מעבר לתסריטי האימה-עירוי זה נוזל סטרילי שאפשר לשטוף בעזרתו עיניים\פצעים כו כוויות שחשוב מאד לשמור מזיהומים.

בנוסף,
אצלי יש פנס ראש בתוך הערכת עזרה ראשונה לא בשימוש למעט פתיחת הערכה-בנפרד מהתאורות השונות הפזורות בציוד טיולים נגד מרפי שיגרום לזה שבדיוק כשאצתרך לא תהיה תאורה.

benar
03-10-07, 00:28
מסכים ב 100% לגבי הפנס.

לגבי סט עירוי - אמנם אפשרי ואף פעם לא מזיק, אבל יש בעיה של תוקף (גם של האמפולה וגם של הסט) בנוסף כנהג אמבולנס מתנדב במד"א אני יכול להגיד לך שיצא לי להחדיר עירוי במשך ה 5 שנים האחרונות - בערך 3 פעמים...

גיא
03-10-07, 17:51
אתה חייב ריענון ! ( בחודש הקודם עשיתי 3 , היום אחד. )

לך תעשה משמרות במקום יותר פעיל.

מעבר לזה, כמו שאמרו קודם, שיהיה באוטו, גם אם אתה לא יודע מה לעשות עם זה, כמעט בטוח שיהיה בסביבה מישהו שיודע.

gooja
03-10-07, 18:00
התוספות שהוספתי על הערכה אצלי (ערכת אוטודיפו הגדולה):
סנו-די ליתושים.
פדים אלכוהוליים לחיטוי.
פולידין.

לשמחתי, עד היום, השתמשתי בפדים פעמיים, ובסנו-די הרבה (וכמה פלסטרים להרגעת ילדים).

מה לגבי סט עירוי ששוכב ברכב שנים ? זה לא יוצא מתוקף או ניזוק ? לא שאני אדע מה לעשות עם זה ...

tzurlis
03-10-07, 19:14
א. קח ציוד שאתה יודע להשתמש בו, לא מעבר להכשרתך.
ב. 2- 3 משולשים , 1- 2 ח"ע סיליקון, תח' מטאלין לכוויות, תח' אישית *1- 2 . אם יש תחבושת בטן מה טוב, אם לא אל תשתולל. 2- 3 תחבושת רגילה, עדיף נמתחת קצת. 1-2 תחבושת רחבה. כ- 15 פדי גזה - גדול ובינוני (בעם הקטן במילה אין הרבה מה לעשות).
ג. פנס פשוט ויעיל, כולל לד פיצי ב- 5 ש"ח: (לתאורה ובדיקת אישונים). מספריים פשוטות אבל יעילות, שיכולות לחתוך עור של נעל צבאית בקו אחד ובלי להתפרק. טוש בינוני, בלתי מחיק.
ד. הבדל בין ציוד חבישה לפצעים חבלות וסריטות, שהוא סטנדרט בכל ערכה קנויה ויצא יותר בטיולים, לציוד לטיפול בתאונה קשה, שאולי יצא פעם בחמש שנים. פיגוע המוני כנראה לא יקרה ליידך... לא להגזים, אפשר לבנות ערכת בי"ח נייד.. ואפשר סבירה. קח מה אתה צריך וזהו.
ה.אם יש, 2- 3 זוגות כפפות לטקס חד"פ - לא מזיק.
ו. כדורים: חובה - חבילה נגד כאב ראש, לפחות 6 אימודיום נגד שלשול. אפשרי אהיסטון או דומה נגד אלרגיה רחב טווח. בנוסף אפשר לשים מליון כדורים ומשחות, למעשה אין סיבה להשתולל.
ז. נוזל חיטוי (פולידין, סביעור) בכמות מספקת. כולל מי חמצן. קצת צמר גפן. טיפות עיניים מסחריות כמו סטילה. אם אתה רוצה, סינטומיצין 5% - במקור משחת עיניים - נהדרת כמשחה אנטיביוטית.
ח. גליל לויקופלסט וכמות סבירה של פלסטרים רגילים. קרש קיבוע צר לשבר מקומי.
ט. קופסת פלסטיק מספקת לכל הסיפור, או ערכת בד.
י. נגד יתושים, וחתיכת סבון אנטיפטי כמו אסותא. אופציה: רד נק (נגד שפשפת. )
יא. פינצטה, כמה סיכות בטחון, וזלין לשפתיים (וזלין + פד גזה = סגירת חזה אוויר).

גיא
03-10-07, 21:03
(בעם הקטן במילה אין הרבה מה לעשות).
.

צור יקירי :-)

חג שמח.

אני קראתי את זה עשר פעמים עד שהחלטתי שהכונה היא בעצם ל:
עם הקטן, ממילא אין הרבה מה לעשות.... אני צודק ?
:-)

מה שרציתי לומר, הוא, שיש תאריך תפוגה גם לתרופות, כדורים משחות.
סינטומיצמין זה אנטיביוטיקה. והוא גם לא אוהב חום, הוא נמס.
תרופות בכלל לא רק שלא אוהבות חום, הן גם לא אוהבות שמש ישירה. ( ושקית שנימצאת על הדש בורד האחורי בשמש .. זה רע ! )

אם אתה מצפה מאדם שלא יודע להחדיר עירוי, שיבצע חסימה לחזה אויר עם פד ווזלין ... נו .. שויין. אולי גם יעשה ניקור מותני עם הקנה של העוזי.

חוסם עורקים, זה גם משהו שלא כל אחד יודע איך להתקין. ולא תמיד הוא מתאים ו/או נכון לביצוע. ואם כבר, תכתבו תאריך ושעה על האיבר שחסמתם. ותחדירו עירוי מיד אחרי החסימה להשלמת נוזלים ולמניעת הלם היפו וולמי.
תדאגו לפינוי הכי מהיר שאפשר של האדם. אפשר גם להזמין חילוץ מוסק וזה בהחלט המקום לדבר כזה.

------

לכל התרופות יש תאריך תפוגה, גם ערכת עירוי. בודקים כל חצי שנה. מה יש ? את האויר בגלגלים אנחנו בודקים כל שבוע, לא ?

benar
04-10-07, 00:50
אתה חייב ריענון ! ( בחודש הקודם עשיתי 3 , היום אחד. )

אתה מאיזור נגב?

גיא
04-10-07, 09:10
כרמל.

בנגב, לדעתי ... יש המון אנשים מיובשים חלקית עם מצב המודינאמי לא יציב בכלל :-)

-->