PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה לגבי האמר

JeepMan
13-09-07, 11:08
אני חושב שזה המקום הנכון לכתוב בו היות וזה המקום להמלצה על קניית ג'יפ חדש.

אני ואבי שוקלים לקנות ג'יפ (יד+) ולשפץ אותו לבדנו
עכשיו אבי שאל אותי במעין התבדחות עם אני רוצה פשוט לקנות האמר חדש וזהו
(תגובתי הייתה לא!!!!)
ואז בא לי הרעיון: הצבא משתמש בהאמרים וודיי מחליף חלק מהם מידי פעם
האם יש אפשרות לקנות האמר צבאי?
האם זה מומלץ?

UNIX
13-09-07, 11:12
הלוואי שהייתה אפשרות כזו
אי אפשר לקנות האמר צבאי כי הם לא יוצאים למכרזים .

ניר ל
13-09-07, 11:19
אין שום אפשרות לקנות האמר צבאי.

ישנה גרסה אזרחית של ההאמר הצבאי, רוב המכלולים שונים ממכלולי ההאמר הצבאי (מנוע, תיבות הילו' וההעברה, מכלולי הינע) אבל תצורת המתלים והמרכב עצמו דומים. בארץ ישנם פריטים בודדים שיובאו ע"י יבואן פיאט בשנת 1996 ושימשו בעיקר אותו ואת בני משפחתו.
איש יקר ומאד מאד עשיר, אני לא אזכיר כאן את שמו, אבל בוא נאמר שיצא לי להכיר אותו, רכש את אחד הכלים האלה לאחר מספר שנים והחזיק בו למשך מספר שנים נוספות, אחזקת הרכב הזה במצב נסיעה עלתה לו בממוצע 80,000 ש"ח לשנה.
אם אתה יכול להרשות לעצמך - לך על זה !

איציק - 4X6ZH
13-09-07, 11:34
האמר צבאי אינו האמר אזרחי .
הצורה דומה וזה הכל .
האמר צבאי הוא רכב שמשולבות בו מערכות הניעה מיוחדות .
תיבות העברה לכל גלגל
נעילות דפרנציאל מיוחדות ( דורש מיומנות להפעלה )
מנוע / ממסרה במיקום לא רגיל .
זה רכב שעושה רושם אבל ודאי לא רכב לטיולים ושיהיו טיולי עבירות קשים עדין האמר צבאי
זה לא בדיוק היעוד שלו .

JeepMan
13-09-07, 11:47
אז בעצם אין ממש אפשרות לקנות האמר לפני שנת היבוא של האמרים החדשים?

נ.ר
13-09-07, 15:58
כל רכב צבאי שנקרא רכב חום אינו מוצע בשום צורה לאזרחות למעט אולי רכבי מנהלה כמו טנדרי טויוטה או מה שהיום משרת רספים וכדומה .הגב למי שאינו יודע ההאמר מדגמיh1 האזרחי המקביל להאמר הצבאי אינו מיוצר יותר .

נמרוד
13-09-07, 15:59
אז בעצם אין ממש אפשרות לקנות האמר לפני שנת היבוא של האמרים החדשים?

נכון מאד.

גיא
13-09-07, 19:48
80 אלף בשנה ?!?!?

על מה ?

זה יותר גרוע מדיסקו :twisted:

asafk
15-09-07, 21:51
...ועדיין- האמר חדש, מהחנות, יהיה זה H2 או H3 , הוא רכב שטח לא רע בכלל. בתור ג'יפ טיולים? לדעתי הצנועה מהSUVים החדשים המוצלחים שיש. "חדש מהחנות" יש גם כלים שאינם SUV אלא ג'יפ "אמיתי"- G וואגון של מרצדס ודיפנדר של לנדרובר (בעצם, אין... מעשית אי אפשר לקנות דיפנדר בארץ), והכי חשוב- הכי מתאים בתור ג'יפ טיולים, ובעיקר עולה משמעותית פחות מהאמר- ג'יפ רנגלר 5 דלתות.

אסף.

AvigdorAharon
17-10-07, 22:05
סתם לסבר את האוזן:

בחצי השני של הכדור (אוסטרליה), נמכר האמר H3 חדש מהנילונים ב 66,000 AUD
(תכפילו ב 3.5 בערך ותקבלו מחיר בשקלים).

אביגדור

GodsFather
17-10-07, 22:52
אסף , למה אי אפשר לקנות דיפנדר בארץ ?

בכל סוכנות שיצא לי לראות עד היום , הם מפרסמים אותו

יש אחד ממש חתיך בסוכנות בפ"ת. קצר , שחור , מדהים...

asafk
18-10-07, 22:43
מה שהיה נכון לפני כמה שבועות, כנראה כבר לא נכון היום...

אסף.

דרור הראל
19-10-07, 07:08
לא מזמן יצאתי לטיול,ואחד המשתתפים הגיע עם האמר H2 SUT.
לא אתגרנו את עצמנו יותר מידי,ונראה שההאמר "נהנה" מאד להיות בשטח.מה שמבחינתי הפתיע מאד ברכב הוא, שהרכב הוא ענק אבל שטח העמסת הציוד ולמרות גרסת הSUT ,מוגבל מאד.ומלשפחה המטיילת ומאורגנת הרכב יהיה מאד מוגבל ואין מנוס מהרכבת גגון גדול.הבעייה היא שההאמר הוא לא דיפנדר,הוא ענק ואין גישה סבירה לא לארגז מאחור ולהגיע לגגון צריך להיות אתלט.
כמו כן הרכב מלא באביזרים מיותרים,כיסויי עור,והרבה הרבה אלקטרוניקה מיותרת.כל הזמן הרכב מצפצף בגלל איזה שהיא מערכת שעובדת או מתג שלא סגור.בכלל הרכבים היום עם התופעה הפסיכודאלית של זימזומים והבהובים מכל מיני מכשירים מיותרים,נראים לי כסיוט (כמו צפצוף התראה לחגורת בטיחות-מספיק שאני שם את תיק העבודה על המושב לידי בפוקוס והוא מתחיל לצפצף),כפרי תכנון קודח של מהנדסים מופרעים שמושפעים מאנשי שיווק חולנים.
נהגתי ברכב בכביש,והתחושה היא יוצאת דופן,המנוע אדיר אך מאד שקט,יש לרכב עוצמה ביציאה מהמקום כמו למכונית "דראג",אבל "אליה וקוץ בה".הרכב כל כך גדול וגבוה אבל ה"וויז'ן" כמו של שחקן כדורסל עיוור.גם בתא נהג של מג"ח (טנק פטון למתקשים) יש זוויות ראיה מוצלחות יותר,הרכב הזה צריך מצלמת "רוורס" אבל "מקדימה" ואולי כדאי שלוש כאלו,תמרון בתוך חניון או תחנת דלק וכל מקום צפוף אחר,משול לנסיון לרצח,גם למשאית חלוקה יש ראיה טובה יותר של הדרך והסביבה,הרכב הזה הוא סכנת נפשות,ובעליו מסכן עצמו בלהיות שותף בתאונות,דווקא במתחמים קטנים במהירות נמוכות.הארגונים שטוענים נגד רכבי ה4X4 ,מקבלים הרבה חיזוקים מההאמר שהוא לדעתי רכב,בעל עיצוב מוגזם ולא מתחשב,גדול מידי,מסוכן מידי ומאד מאד לא מצדיק את החליפה הענקית מבחינת פונקציונאליות.
אני מאד אוהב רכבים גדולים וחזקים,אבל ההאמר בעיקר גדול במעטפת,תיכנונית הוא כישלון,עיצובית הוא הצלחה.
אני בספק אם ההאמר בעתיד יהפוך להיות רכב של חובבי שטח בישראל,לאוהבי העבירות הוא יציע יכולות גבוהות ומנוע חזק,אך הוא גדול מאד וכבד עמוס מידי מאלקטרוניקה וסביר להניח שיהיה יקר מדי להחזקה כרכב יד שנייה בן כמה שנים.
כרכב טיולים,הוא לחלוטין מוגבל,אין גישה לציוד בתא המטען (ברגע שנפתחה הדלת האחורית,צריך יד באורך מטר וחצי כדי למשוך ארגז ציוד החוצה).

אבל יש יתרון אחד חשוב,שלא לקפח את ההאמר-הוא יראה יופי עם גלשן על הגג (עדיף ללא מפרש כדי שלא יקלקל את הפוזה).

בקיצור רכב של כוסיות,או של אלו שמחפשים אותן.

דרור הראל

בוזי
19-10-07, 19:37
בלה בלה בלה.... ידה ידה ידה....
.
.
.
.
.

יש יתרון אחד חשוב,שלא לקפח את ההאמר-הוא יראה יופי עם גלשן על הגג (עדיף ללא מפרש כדי שלא יקלקל את הפוזה).

בקיצור רכב של כוסיות,או של אלו שמחפשים אותן.

דרור הראל

וזה מה שחשוב לרוכש ההאמר הפוטנציאלי!

(דרור - קח בהומור, כל מה שאמרת נכון, אבל פשוט לא מעניין את הטיפוס שיקנה האמר).

בעז

rozen
19-10-07, 21:14
אז אתה מצדיק את דרור שאומר למה מתנפלים גם על רוכבי הדיסקברים סופות ודיפנדרים אם יש פה רכב שמזהם תאויר אינו פונקצונלי בגלל גודלו .ואני מוסיף איליו גם תאמר h1 שבנוי קצת אחרת אך כרכב טיולים הוא יתאים אם אתה חי במדינה רחבת ידיים ושבשבילה כמעט ולא תהינה היתקלות ברכב המתפס עלי או יורד (בישראל רב מאוד הדברים האלה ואילו בארהב לו) שנחליה אינם נחלי אכזב .

six 4 life
19-10-07, 21:47
אה??... :shock: :-?

tayrie
20-10-07, 02:31
:shock:

ד ו ר ו ן
20-10-07, 09:26
אז אתה מצדיק את דרור שאומר למה מתנפלים גם על רוכבי הדיסקברים סופות ודיפנדרים אם יש פה רכב שמזהם תאויר אינו פונקצונלי בגלל גודלו .ואני מוסיף איליו גם תאמר h1 שבנוי קצת אחרת אך כרכב טיולים הוא יתאים אם אתה חי במדינה רחבת ידיים ושבשבילה כמעט ולא תהינה היתקלות ברכב המתפס עלי או יורד (בישראל רב מאוד הדברים האלה ואילו בארהב לו) שנחליה אינם נחלי אכזב .

תעצור,תנשום לאט.. ועכשיו תנסה להכניס פיסוק והגיון למונולוג.

רק בשביל ההבנה, אתה מכניס דיפנדר סופות ודיסקו ביחד עם האמר H3 באותה הקטגוריה?

למה אתה מתעלם מכל מכוניות היוקרה עם מנוע מעל 3ל' שקיימות במספרים לא פחותים מרכבי שטח ונוסעות במרכז הערים?
מה שונה מרצדס S או BMW עם מנוע 4.5ל' באורך מעל 5מ' מהרכב שלי בתוך העיר?
הם מזהמים פחות או תופסות פחות מקום?
מה עם אוטובוסים שעובדים כמעט 24 שעות ביממה בתוך העיר וכן מטפסים על הרכב שלך בלי לשים זין על מי ומה שוכן בנתיב ליד?

-->