PDA

צפייה בגרסה מלאה : הפיכת ג'יפ וואז לג'יפ מרצדס.בדיקת היתכנות.

רכס חיים
14-09-07, 12:40
ניסיתי למכור את הוואזים שלי ,אך אין קונים עבורם. במקביל אני מתעניין ברכישת ג'יפ אחר עבורי בהשקעה של 50K .לאט לאט אני מגיע למסקנה שחבל להוציא את הכסף על כלי אחר ומוטב לפרק את הוואז מכל מכלולי המנוע והחשמל ולבנות אותו מחדש על בסיס מרצדס דיזל 6 צלינדר.חלקו התחתון כבר מרצדס G ,ויש לי גיר וטרנספר שיש לחברם למנוע חדש, ולצאת לדרך עם כלי מיוחד.האם הרעיון נראה נכון?

דרור ברלי
14-09-07, 16:42
חיים, קצת קשה לי להבין איך בכלל חשבת למכור את הוואזים שלך. עבורך הם כלים עם משמעות הרבה יותר גדולה מסתם ברזל עם ארבעה גלגלים.

אני מודה שברגע של חולשה השתעשעתי במחשבה על וואז כזה. אני מת על הרכב הזה. אבל בחייאת רבאק, מה יש לעשות עם רכב כזה, שאין לו חלקים ושכל הזמן צריך להתעסק בו כדי לשמור עליו במצב נסיעה?

אז לך על זה. תחליף לו מנוע וגיר למשהו שאפשר למצוא לו חלפים, כדי שהוא יהיה ראוי לשימוש יומיומי.
כל היופי של הוואז הוא בבודי הייחודי והקלאסי שלו, שמקבלים חיזוק משמעותי עם סרני ה-G וואגן. אם תהיה לו רכבת-הנעה נפוצה יותר (מנוע וגיר שנפוצים בארץ - דיזלים של טויוטה, או ניסאן, אולי אפילו מנוע בנזין עם גיר וטרנספר של CJ?... וכמובן תדאג שהכל יהיה חוקי) הוא יהיה הרבה יותר אמין ושימושי, ואז כשברגע של חולשה אתה תפרסם אותו למכירה, אולי אפילו אחד כמוני ברגע של חולשה יתפתה וירכוש אותו ממך.

kpot
14-09-07, 21:36
איזה מין שטויות

מה בעיה להזמין חלקים ברוסיה ?

וחוץ מזה מי יקנה כלי בלתי מזוהה שהתחיל את דרכו כוואז וגומר כאוסף של חלקים .

תחזיר הכל למקום ותמשיך לתת בראש לכול בעלי הג'יפים וחיקויים יפניים.

בהצלחה ושנה טובה

דרור ברלי
14-09-07, 23:11
אין בעיה להזמין חלקים מרוסיה, מאמריקה, מאוסטרליה...

בינתיים אנחנו חיים כאן, בישראל.
כשהולך לי משהו בג'יפ אני אוהב לקפוץ לדרום ת"א ולחזור אחרי שעה עם החלק שאני צריך.

אני אוהב מכוניות, אבל אצלי המכוניות הן לא תחביב ולא משחק. אני משתמש בהן. כשרכב נדיר וייחודי כמו וואז מושבת כל חודש בגלל שטות פצפונת כזו או אחרת וצריך לחכות עד שהחבילות עם החלקים מרוסיה יגיעו, הוא מפסיק להיות רכב והופך לקוריוז, צעצוע. עיסוק לשעות הפנאי. לא משהו שאפשר להשתמש בו.

רכס חיים
16-09-07, 16:57
בכלים האלה עשיתי עשרות שינויים והתאמות מחוסר חלקים מקוריים,אך פשוט אין לי כעת את הזמן שהיה בשפע בעבר. אני רוצה כלים שיביאו אותי למדבר בלי לטפל בהם כל כך הרבה זמן בכל פעם שאני חוזר מטיול.היתרון האמיתי של הרכבים האלה ,זה כמו שאמר דרור - שאסי ובודי מדהימים שאין להם תחליף מערבי. ואת השאר אני נוטה לבנות על בסיס מרצדס ,כשם שהתחלתי כבר בזה.

מוני אורבך
16-09-07, 17:08
רכס גם ידידינו מעבר לים עם הוואז נמצא באותה הקלחת, רק שהוא כבר החליט.
הוא מרכיב את הבודי על שסי חלקים מכנים של טויטה.
אצלו כמובן אין בעיה חוקית...

גם אני חושב שזהו רעיון מצוין רק שתביא בחשבון שגם חלקי מרצדס הם לא זולים או קלים להשגה. לדעתי אתה מחליף מחלה במחלה.
עדיף בהרבה ללכת על מנוע + מערכת הינע של סופה\סיקס.
חלקים הרבה יותר מצויים במחוזותנו. הכול זול מאוד. חלקים כמו זבל. אין צורך באלטורים והבונוס הוא מנוע חזק ובועט (אם אתה הולך על מנוע של סופה).
הסרנים יכולים להשאר כמו שהם. גם כך בדרך כלל אין הרבה בעיות עם סרנים.

רכב כזה יכול לשרת אותך נאמנה, וביום המכירה תמצא אותי ואת דרור (ועוד כמה פנאטים) עומדים בשורה לקנות.

רכס חיים
16-09-07, 18:20
יש לי בעיה שבזמנו כתבתי עליה. הגיר והטרספר של ה-G מסתובבים הפוך לכיוון של הוואז בהנעה הקדמית.לכן כנראה מחוסר ברירה אאלץ לקחת גם מנוע מרצדס - ובוודאי דיזל של הפופולרי שבמנועים שנמצאים במוניות.

נ.ר
16-09-07, 20:17
חיים לדעתי תחפש איזה עולה חדש מרוסיה שיש לו עדיין משפחה שם ושיעזור לך להביא מה שאתה צריך(לא בדקתי עלויות של כזה דבר) כי פשוט חבל לדעתי לשנות את האיפיון המקורי של האוטו כי אלו רכבים נדירים .

דרור ברלי
16-09-07, 22:21
למה לעזאזל אתה מוכרח להישאר עם גיר וטרנספר של G? מה עשית בזה?

G אולי רכב השטח הכי טוב בעולם, אבל אין כמעט כאלה בישראל. בטח לא מהדגמים הישנים, ואם אני לא טועה, הגיר+טרנספר שלך הם מהדגמים הישנים. אני יודע שמה שאני אומר זו דעתו של התפרן, כי אני באמת תפרן וסופר כל שקל. אני מסתכל מנקודת מבט כלכלית נטו. אבל גם אם אתה מיליונר שיכול לשלם עבור חלקים של מרצדס, הבעיה היא בזמינות שלהם. זה כבר לא משנה וואז או מרצדס, הזמנת חלקים טריוויאליים כמו מחז"שים או מיסבים או גלג"שים או ציריות דרך האינטרנט זה ניג'וס, בין אם הם מגיעים מרוסיה ומשולמים ברובלים, או מגרמניה ומתומחרים ביורו.

הפירוקיות בארץ מלאות בכלים יפניים אמינים וטובים שנדפקו בתאונות וירדו מהכביש. ברוך השם, עם ישראל נוהג רע ועושה תאונות בלי סוף, המוני SUV יורדים מהכביש בטוטאל-לוסט, ויש מלא מכלולים טובים, אמינים ונפוצים על המדפים.

אני הייתי שותל רכבת-הינע קומפלט של טויוטה (הכי טוב היילקס: מושלם ממנוע+גיר+טרנספר+סרנים ונעילה), או ניסאן (גיר ידני וטרנספר של טראנו) או מיצובישי (גיר ידני וטרנספר של פאג'רו Q). או להבדיל אלפי הבדלות, רכבת-הינע קומפלט של סיקס או סופה, ממנוע ועד סרנים. יודע מה? אפילו רכבת הינע קומפלט של דיפנדר רחמנא ליצלן... כמובן מוסר את כל בניית החשמל מחדש למישהו מומחה כמו אורן דוכן, ומשאיר בוואז רק את מה שבאמת יפה וטוב בו וזה השילדה והבודי.

זה יהיה רכב פצצה. אני ראשון בתור כשאתה מוכר.

tzagi
17-09-07, 03:57
חיים,
אם אתה מחפש את המנוע דיזל הכי טוב שמרצדס יצרו,
אין לך מה לחפש בארופה
פנה לעולם המערבי!
81-85 3ליטר טורבו דיזל 5 צילינדר, 120 HP
150 כס אחרי 3 דקות עבודה.....
אלפים קימים במחירים שלא תאמין.( זה אומר בפחות ממה שעולה לך לתדלק, טוב, כמעט)
את הגיר וטרנספר תיצתרך למצוא אני מאמין406
יש מיספר כתבות באינטרנט על ההסבה.

אפילו יש כתבה בגרמנית על מנוע כזה, בלי טורבו, בגאז 69

רכס חיים
17-09-07, 09:26
חבר'ה , אתם מצליחים לבלבל אותי ואני חייב להתרכז. מלבד העובדה שיש לי את כל המערכת המושלמת של ה-G אני חייב לציין שהמידות של הוואז ממש הועתקו מהרכב הזה. עכשו ללכת ולעשות התאמות חדשות למידות מקריות - ניראה לי מנסיוני הרפתקאה גדולה מדי.אל תשכחו שהכלי הזה יסע אולי 10K ק''מ בשנה היות והוא מיועד לטיולים בלבד, כך שתוך 5 שנים כשאהיה בן 70 מצדי הוא כנראה יעמוד במוסך.

דרור ברלי
17-09-07, 12:01
חיים, לי נראה שאתה יודע טוב מאוד את התשובות , (בטח טוב יותר מכולנו) וסתם נהנה לקרוא איך אנחנו מתווכחים...;)
גם לא נראה לי שבאמת רצית למכור את הוואזים שאתה אוהב... איך כתבת? "לבעלי ידע מוכח בלבד במכונאות בסיסית". מי שקורא את זה מסיק מבין השורות את שלושת הדברים האלה:

א' - שלא תמכור לכל אחד, אלא רק למי שיוכיח לך שהוא "ראוי" ויכול לקחת על עצמו את המחויבות שרכב כזה דורש.

ב' - שזה לא רכב של להניע ולנסוע, אלא משהו שמצריך את ההתעסקות שלו לפני כל נסיעה, אפילו סתם קפיצה למכולת. שאין טיול שסתם יוצאים וחוזרים בלי לפתוח מכסה מנוע וללכלך את הידיים...

ג' - שאתה עלול להתחרט ובכלל לא למכור בסופו של דבר. מה שאכן קרה.

וואז עם מנוע ומכלולי מרצדס, זה מעניין. בטח יהיה יקר לתקן אבל לפחות יהיה אמין. למה להתעקש דווקא על דיזל? חסרים מנועי מרצדס בנזין? הסולר כבר לא זול, ובקרוב המדינה המזויינת שלנו תתחיל להציק באמת בעניין הזיהום. החיים של בעלי דיזלים הולכים להיות קשים באמת.

אתה בטוח שהוואז מועתק מה-G? G-וואגון יצא לשוק לראשונה בסוף שנות ה-70, וואזים היו ונסעו הרבה-הרבה שנים קודם לכן (אני זוכר תמונות שאבא שלי צילם, של וואזים מצריים וסוריים ממלחמת יום כיפור) אז אולי דווקא הגרמנים העתיקו מהרוסים?...:lol: :roll:

אז יאללה לעבודה חיים. שים מנוע מרצדס, אבל שיהיה חוקי והכל. נתת לנו דד-ליין ותאריך חקוק באבן להתכונן אליו...

רכס חיים
17-09-07, 16:08
ההתעקשות על דיזל נובעת מפשטות המנוע וסוף סוף להיפטר מכל המערכת החשמלית שב-90% מהמקרים היא שאחראית על התקיעות.בנוסף - למומנט בדיזל אין תחרות כשמדובר בג'יפ אמיתי. הוואזים שאביך ראה היו בעצם ''גאז'' והוא אביו של הוואז המוכר לך וחלק גדול מהמכלולים שלהם זהים. הצורה הזו הינה העתק קונצפטואלי של ה-G והם הופיעו כך רק בסוף שנות ה-80.זה אומר שהיה לרוסים המון זמן להוריד את המידות המדויקות עד לרמת המ''מ.בעצם ה-G הינו פיתוח של שטייר-פוך שמרצדס חברה אליהם עקב הזמנת ענק של 20,000 כלים שהשח הפרסי עשה בזמנו ,שילם עליהם ולא הספיק לקבל אותם.לגבי לוחות זמנים אני לא סגור על זה וניראה איך הענינים יתפתחו.

ofervan
22-09-07, 02:08
חיים, אתה צריך מנוע דיזל חמישה צילינדר מדגם OM617
טיפש, בלי מיחשוב, נותן בערך 90 כ"ס, נפח 3000 סמ"ק. אני לא סגור על המומנט.
היה מותקן במוניות מרצדס 300D ובמסחריות 209 D 309 D 409 D

יש גם דגם טורבו OM 617A שאמור לתת 115-125 כ"ס

אפשר להשיג מנועים כאלה במחיר 5-7 אלף בגדה, עם ניירת. יש סוחר בירושלים שמתעסק עם זה, אני אנסה להשיג לך את הטלפון שלו.

ofervan
22-09-07, 02:14
יכול להיות שגם מנוע 602 , זה שהגיע בדגמים הראשונים של המוסו, יתאים לך.

רכס חיים
22-09-07, 07:33
מחר הרכב עובר למוסך בכדי לבדוק את כל האפשרויות .ברור שהכוונה היא למנוע הכי טיפש שקיים ובטח בלי טורבו. הכח של הרכב נובע מהגיר ולכוח המנוע יש מעט חשיבות באם מהירות הכביש שלו עולה מעט על 100 קמ''ש.

רכס חיים
09-10-07, 22:54
הפור נפל. רכשתי היום דיסקו 95 במטרה לפרק אותו ולבנות מחדש.הוואזים ימתינו להחלטה.

GodsFather
10-10-07, 00:05
ירדת על הוואזים שמעייפים אותך כי הם לא "מניעים ונוסעים" אז קנית דיסקו ?

כדי לדעת בוודאות שלא תוכל "להניע ולנסוע" ? :-P

-->