PDA

צפייה בגרסה מלאה : צעדים לקראת הרכישה

hareliko
15-09-07, 01:32
שלום לכם ושנה טובה,

כתבתי כבר באתר גיפטריפ - אני מצטט לפה למקרה "שיפספסו"..:-)

שלום רב ושנה טובה לותיקי הפורום !
שמי הראל ואני , אפשר לומר, חדש פה.
ברצוני לספר קצת על אנוכי והג'יפים ואז אגיע לעניין אם יש לכם סבלנות ברשותיכם...תודה
לפני מס' שנים כשהייתי בתיכון - יצאנו אני וחברים לטיולים בצפון הארץ ובין הטיולים גם עברנו חוויות עם ג'יפים (מאורגנים) ומאז התאהבתי בגיפים ובמה שהוא מייצג בשטח (אני אוהב להתלכלך - אני קיבוצניק במקור - זה אומר הרבה, לא?)
ומאז היה לי חלום שיהיה לי ג'יפ משלי - אז לא היה לי תקציב לזה.
עברו השנים ואחרי הצבא כמעט מימשתי את את החלום...הפור נפל לטובת הטיול לחו"ל (עוד חלום שתפס עדיפויות).
עברו עוד שנים, והחלום חזר אליי לממש את הפונטיציאל לרכוש ג'יפ כשהתקציב איפשר...אך לשווא הפור נפל לטובת אישה...חחח
ושוב, עוד קצת שנים והחלום חזר אליי בטורים גבוהים ואני פה נותן צעד לקראת החלום. הפעם אין "הפרעות" אני מקווה.
אז ככה, אני ממשיך לפנטז על גיפ דווקא שאני מתמקד בו - ויטרה - מרכב ארוך (5 דלתות).
לא יכול כרגע למה דווקא בסוג הזה - אני הולך מה שהלב אומר לי ונותן ללב להחליט יותר מהמוח....כמו אהבה שאי אפשר להסביר במונחים מדעיים (המוח).
וכאן אני נכנס לפורום -
על מנת לקבל את "הבום" - להבין להרגיש מה יש לקחת בחשבון אם אני נכנס לקטע של רכישה, יישור קו, לתחזק ועוד...(ההוצאות יפחידו אותי אבל לפחות לממש את החלום לא יפחיד בתור התחלה - ארגע אח"כ או מקסימום אמכור)..העיקר החלום ומתעקש לממש :-)
כאן לראשונה בשביל לקבל מושג יותר ספציפי ברצוני לשמוע חוות דעת למי שיש לו את הויטרות למיניהם:
אני אישית אוהב ידני, אך יש מסוג אוטומט - האם יש הבדל מבחינת עבירות, ביצועים וכו בין ידני לאוטומט? (מעבר להוצאות על אוטומט שיקר יותר)
שאלה 2 -
האם יש הבדל משמעותי בין מנוע 1600 (ויטרה מודל ישן) לבין מנוע 2000 (שדומה לגרנד ויטרה)? מבחינת צריכת דלק. יש לי נטיה ל-1600 ...
קצת פרטים מה הכיוון שלי -
אני חולם על ג'יפ קטן, שנוח איתו בכבישים (יום יום) וסופ"ש לשטח (לא כבד) - רכב לא קטן מידי כמו הסמוראי (שכבר ניסיתי עליו בטיול בתאילנד והיה כיף איתו אבל קטן מידי)
אני לא אוהב ג'יפים גדולים והמאובזרים יותר כמו הגרנד ויטרה, איזוסו טרופר וכו (מנועי 2000 ומעלה).
אה ועוד משהו חשוב!
אני נמצא בניו זילנד. שם אני במקרה עובד וראיתי במקרה שרכישת רכב פה זול אז הגעתי לעניין של רכישת ג'יפ - כי זול מאוד שם ואם כבר למה לא לממש את החלום בזול :-)
טווח המחירים של הגיפ הזה פה הוא בין 2000 ל-4500 דולר ניוזילנדי שזה כמו 6 ל-10 אלף שח בשנתונים מ-93 עד 97 (רכבים עם שנתונים אלו נראים ממש ממש כמו שנתונים 2005 פשוט להקיא עד כמה הקיווים שומרים על רכבם).
ועוד משהו "מצחיק" - לדגם ויטרה פה לא קוראים ככה אלא יש לו שם אחר: NOMADE ESCUDO . אבל המרכב והצורה אותו דבר .
יש סמוראים פה אבל הם מאוד נדירים ולא מבוקשים פה. ויטרה מאוד מבוקשת אך קשה מאוד להשיג - יש ביקוש. - אני עוקב בשוק, צץ פה ושם...רובם אוטומטיים...
הרבה שיש להם ויטרות הם מחזיקים בבית לאישה/רכב שני ורובם זה נסיעות לסופר/ילדים וכו ולא משנה כמה קילומטרז צובר/שנתון - הכל נראה כמו חדש - פה הרכבים בקושי "מלכלכים".
אני פה החלטתי להתלכלך....זה נותן לי קצת לחיות בתוך חלום..:-)
אז ככה,
אני כבר קראתי את הכתבה של חנן - איך ומה לבדוק לפני שקונים. חלק מהדברים לא הבנתי (אני חדש יחסית במכונאות- אלמד תוך כדי) אבל פה בניוזילנד יש נטיה שרוב הרכבים פה אמינים - לא קורעים ומסתירים תקלות- אבל אני לא אהיה שאנן - אבדוק מה שאני מבין. לגבי בדיקה למוסך אקח אותו שיבדוק דברים שמעבר להבנתי (וכאן אקרא שוב את הכתבה של חנן מה לבקש מהמוסך לבדוק מעבר לבדיקות רגילות כמו של רכב רגיל).
שורה תחתונה,
מצטער ששפכתי כאן הרבה, אך זה כנראה כתוצאה מההתרגשות של מימוש החלום קרב ובא....טפו טפו שלא יידחה שוב...הכל ברוח טובה
ושוב חג שמח
ממני,
הראל
אוקלנד, ניו זילנד

barak4*4
15-09-07, 11:06
אני נמצא בניו זילנד. שם אני במקרה עובד וראיתי במקרה שרכישת רכב פה זול אז הגעתי לעניין של רכישת ג'יפ - כי זול מאוד שם ואם כבר למה לא לממש את החלום בזול :)
מה שבא בזול, עולה ביוקר. אתה נכנס לרכישת רכב שטח בן 15 שנה +. הצרות לא יאחרו לבוא.
נכון, הרכבים בניו זילנד משמעותית זולים מכל מקום אחר (מלבד ארה"ב) וזאת בשל העובדה שהם מיובאים כמשומשים מיפאן.
לעיתים (כמעט תמיד), עם היבוא מיפאן, הם "מאבדים" את היסטוריית הטיפולים שלהם (שכן מוצגת במעמד המכירה ביפאן) ועל הדרך "מאבדים" גם כמה ק"מ ממד האוץ (או כמה עשרות / מאות אלפי ק"מ).

טווח המחירים של הגיפ הזה פה הוא בין 2000 ל-4500 דולר ניוזילנדי שזה כמו 6 ל-10 אלף שח בשנתונים מ-93 עד 97 (רכבים עם שנתונים אלו נראים ממש ממש כמו שנתונים 2005 פשוט להקיא עד כמה הקיווים שומרים על רכבם).
ועוד משהו "מצחיק" - לדגם ויטרה פה לא קוראים ככה אלא יש לו שם אחר: NOMADE ESCUDO . אבל המרכב והצורה אותו דבר .
וויטארה=ESCUDO=NOMADE, שינויים קלים בגימורים ותוספות.
יש סמוראים פה אבל הם מאוד נדירים ולא מבוקשים פה.
לא נכון, לא נדירים ולא סובלים ממחסור בביקוש. אגב, הם שולטים דיי חזק בתחרויות העבירות, רבים מהם נוסעים באופן חוקי עם צמיגים עד מידה 35'.
ויטרה מאוד מבוקשת אך קשה מאוד להשיג - יש ביקוש.
לא נכון, יש כמויות למכירה, המחירים ברצפה כי יש כל כך הרבה (חוקי הצע וביקוש בסיסיים). ממש לא קשה להשיג וויטארה טובה. בניו זילנד הוויטארה לא נחשבת "רכב שטח".
הרבה שיש להם ויטרות הם מחזיקים בבית לאישה/רכב שני ורובם זה נסיעות לסופר/ילדים וכו ולא משנה כמה קילומטרז צובר/שנתון - הכל נראה כמו חדש - פה הרכבים בקושי "מלכלכים".
כאמור, בניו זילנד הוויטארה לא נחשבת "רכב שטח", אבל כמו בארץ, אל תתן למראה להטעות אותך. רכב שלוקק לפני המכירה לא בהכרח עבר חיים קלים.

לא תמצא וויטארה טובה בפחות מ-$4000, תקנה בפחות, תשלים את החוסרים בתיקונים ותקלות.
תכנס ל-trade me (http://www.trademe.co.nz/Browse/CategoryAttributeSearchResults.aspx?sear ch=1&mcat=0001-0268-&sidebar=1&5=4x4+%2F+SUV&14=Suzuki&15=&18=0&18=0&24=1990&24=2001&searchregion=100&x=61&y=13)ותראה כמה יש. תפתח את לוחות סוף השבוע (Auto trader, Buy sell and exchange) ותמצא מאות.

אל תתפתה ואל תרכוש בלי בדיקה של ה-AA. הבדיקה עולה $90 ובניגוד לבדיקות המכון בארץ, אינה כסת"ח.
בקש היסטוריית טיפולים מלאה, כולל את זו שבצד היפאני. אם אתה רוכש מסוחר, ערוך עימו הסכם רכישה בחזרה בתום התקופה שלך פה (בהנחה שאתה מטייל ולא היגרת לכאן).
בנוסף, אם אתה רוכש מסוחר, בקש אחריות על המכלולים, כל סוחר שמכבד את עצמו, יתן לך מינימום של שבוע (ומקסימום של 3 חודשים). שבוע לא נשמע הרבה, אבל זה מספיק זמן לאתר תקלה שנקנתה עם הרכב (מה שלא תמיד מאתרים בבדיקה או בנסיעת המבחן).
אגב, וויטארה טובה מהשנתונים שציינת, תעלה בערך5-10K$.
בהצלחה.

-->