PDA

צפייה בגרסה מלאה : כמה שאילות על ניבה

vadimw
16-09-07, 17:08
שלום חברה

אני רוצה לקנות ניבה בעיקר כרכב לסופי שבוע לטיולי שטח. המטרה היא גם ללמוד לטפל ברכב.
ראיתי אתמול ניבה למכירה נעזרתי במדריך של ליאור רכב נראה בסדר חוץ מחלודה ולפי המוכר בעיה בתיבת העברה קדמית כנרא ש צריך להחליף אותה. מישהו יכול לעזור לי להבין עד כמה הבעיה הזו חמורה כמה יכול לעלות תיקון כזה?

תודה מראש
ודים

lior_b.s
16-09-07, 18:23
אהלן
חלודה, זה כבר עניין שלך, כמה אתה מוכן לקבל..
לגבי "תיבת העברה קדמית" כדברייך, ואני מנחש שאתה מדבר על דיפ' קדמי... קודם כל זה רכב שמניע 4 גלגלים באופן קבוע, אם יש בעייה בדיפ' קדמי הרכב לא זז!!!
אלא אם פרקו דרייב-שפט קדמי ונעלו דיפ' מרכזי...
או כל קומבינה אחרת..

לגבי עלות תיקון:
אם צריך להחליף יש לך 2 אופציות:
א: אתה מוצא אחד מפירוק, בסביבות 500 ש"ח , ואתה עושה את כל העבודה לבד..פה זה נגמר..

ב: אתה הולך למוסך ונותן להם לשבור את הראש ואז זה יכול להיגמר גם ב-2000 ש"ח...(מכיר מקרה כזה אישית)...

טוב נו יש עוד אופציה של למצוא אחד מפירוק ולתת למוסך להחליף ואז זה כבר תלוי בכמה יקחו על עבודה כזו..

ליאור(זה מהמדריך :wink: )

vadimw
16-09-07, 18:36
ליאור תודה על התגובה. הרכב נוסע לפי דברי המכר רק עם הנעה אחורית יכול להיות שהוא בעצמו לא מבין איך כי הוא אמר שקנה את הרכב במצב הזה. אני רק לומד את התחום ולא חזק במוסגים:-?

ד ו ר ו ן
16-09-07, 20:46
לפני שאתה נכנס לסיפור של ניבה כדאי מאד שתעשה חיפוש באתר ותקרא הרבה על הרכב.

vadimw
17-09-07, 12:24
אחרי בירור מסתבר שהבעיה עם הבקאקס קידמי ...

lior_b.s
17-09-07, 15:14
היי
אתה אכן לא חזק במושגים 8)
בק-אקס=סרן אחורי
פרונט-אקס=סרן קדמי...
ואכן זה תואם את התשובה שכתבתי לך למעלה...
ואם כבר קראת את המדריך, בטח קראת את הקטע של "לא לקחת את מילת המוכר כתורה מסיני"..כל מי שמוכר אף פעם לא ידע על הבעיות...

ליאור

lior_b.s
18-09-07, 21:41
ועוד דבר..
במצב הזה אתה לא יכול לבדוק אם הטרנס' בכלל מתפקד כמו שצריך..

ליאור

nadler
18-09-07, 22:56
שלום חברה

אני רוצה לקנות ניבה בעיקר כרכב לסופי שבוע לטיולי שטח. המטרה היא גם ללמוד לטפל ברכב.
ראיתי אתמול ניבה למכירה נעזרתי במדריך של ליאור רכב נראה בסדר חוץ מחלודה ולפי המוכר בעיה בתיבת העברה קדמית כנרא ש צריך להחליף אותה. מישהו יכול לעזור לי להבין עד כמה הבעיה הזו חמורה כמה יכול לעלות תיקון כזה?

תודה מראש
ודים

חסר ניבות בארץ?
תקנה אחת תקינה, בעיקר אם אתה לא מבין. עוד לפני הירידה הראשונה לשטח אתה רוצה להתעסק עם מערכות העברת כוח לא תקינות?

vadimw
19-09-07, 19:09
כן אני יורד מהאופציה הזו

אם מישהו מכיר רכב טוב למכירה אני אשמח8)

lior_b.s
26-09-07, 10:19
תבדוק את זה (http://www.jeeptrip.com/page.aspx?div=Notes&group=1&item=27984)

ליאור

vadimw
26-09-07, 12:33
תודה ליאור אני אבדוק
אתה מכיר את הרכב?

ודים

-->