PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחפש חברים שמכרו היילקס בשנתיים האחרונות

שחר 9
16-09-07, 21:20
שלום לכולם ,

אכן נשמע קצת הזוי אבל הנה הסיפור בקצרה.

למי שזוכר לפני כשנתיים הייתה לי תאונה עם ההיילקס הקודם שהושבת בטוטאל לוס .
התאונה היתה באשמת הרכב הפוגע ועל כן הופעל הביטוח שלו , כצפוי חברת הביטוח לא רצתה לשלם בצורה הוגנת וראלית והתיק הועבר לתביעה משפטית .
היום הויכוח עומד על כך שהם רוצים לקזז ממחיר הרכב את המופיע בלוי יצחק בגין בעלות קודמת של חברת חשמל ומנגד אני טוען שבפועל כידוע בשוק לא מורידים כלום בהיילקס.

העילה היא בעצם השבת המצב לקדמותו כך שאני יכול תאורטית לקנות את אותו הרכב בכספי הפיצוי.

עורך הדין שלי מבקש שאני ידאג לו להוכחת הדבר דהיינו להוכיח ביצוע שתיים שלוש עסקאות שכאלה שאכן המכירה נעשתה ללא הורדה בגין בעלות חברת חשמל או חברה אחרת.

נדרשת הצהרה מחברים שמכרו היילקס בשנתיים שלוש האחרונות .
בהמשך יתכן ותידרש עדות שזה קצת עונש אבל זה יהיה כמובן תמורת כיסוי הוצאות מלא וביזבוז יום עבודה,

מקווה שלא נגיע לזה וההצהרה תספיק אבל הכל תלוי בטוב ליבו של השופט.

אודה לעזרתם.
שחר

חנן-ג'יפולוג
16-09-07, 21:35
קנייה לא עוזרת לך?

eran4x4
16-09-07, 22:09
למיטב זכרוני לפי מחירון יצחק לוי ברכב מסחרי בעלות של חברה לא מורידה ולכן הטיעון שלהם חסר בסיס.

ניסיתה לבדוק אם המשרד של יצחק לוי
למיטב ידיעתי הם עונים על שאלות כאלו
כאשר אתה מציג להם את השאלה תציג את זה כשאלה של קונה או מוחר אל תיכנס לסיפור הביטוח והמשפט!

גיא
16-09-07, 22:21
אני גם קניתי לפני שנתיים וחצי אם אתה רוצה יש לי חשבונית על האוטו.

שחר 9
16-09-07, 23:39
חנן , אני מניח שקניה תהיה שוו"ע
ערן , לדעתי אתה טועה , אשמח אם לא ואבדוק את הענין.
גיא , אני מאמין שזה יכול לעזור.

בכל מקרה תודה בינתיים ואם ישנם עוד מתפקדים למטרה נעלה של הבסת חברת ביטוח מנוולת.

תודה שחר.

גיא
17-09-07, 09:09
אם אתה מעוניין - תודיע כי יש צורך לבקש את החשבונית מהרוא"ח. אני משער שזה יקח להם זמן כי זה היה מזמן.

איציק - 4X6ZH
17-09-07, 09:15
אפשרות נוספת הסטוריה טיפולים \ תחזוקה של הרכב מהמוסך המטפל
המאשר את מצב הרכב ( במידה והרכב היה שמור ומתוחזק היטב ) .
איציק

shmil
17-09-07, 09:26
הסיפור של "שווי שוק" או מחירון, סבוך ולאו דווקא חלוט מבחינה משפטית. בדרך כלל זה מחירון, אם כי היו מקרים של שווי שוק.

בגדול העורך דין שלך צודק, אם כי לא יסודי. הוכחת הדבר לא בדרך של עסקאות שבוצעו בין שני פרטיים, כי את זה קשה להוכיח הוכחה של ממש, ובדרך כלל אין לזה רישומים ניתנים להוכחה שבית המשפט יקבל אותה כנטולת עיוותים ("מוזמנת" בעברית לא משפטית).

שתי אופציות שהייתי ממליץ:
חפש כאן http://logisticare.co.il/PublicBids.asp או באתרי מכרזים אחרים סגירת עסקאות של מכרזי היילקס. המחירים בהם נמכרו הרכבים מפורסמים עם סגירת המכרז.

לחילופין - גש ללוי יצחק, ובקש חוות דעת לבית המשפט לגבי מחירי עסקאות של היילקס. חוות הדעת תעלה לך להערכתי כ-1000 ש"ח, אך אם תזכה במשפט, העלות הזו תיפול על חברת הביטוח הנתבעת. אם תפסיד - אכלת אותה בעוד 1000 ש"ח.

בהצלחה.

חנן-ג'יפולוג
17-09-07, 09:33
שחר, אני קניתי את הרכב שלי, יוצא חח"י, ב58K ש"ח, 8K מעל המחירון. היו בו כ20000 ש"ח תוספות (ערכן כחדשות) . יש אצלי הערכת שווי של יצחק לוי, גם כן על הסכום הנ"ל, של 58K ש"ח. אם תרצה אני אוכל לשלוח אליך את הערכת השווי הזו.

shmil
17-09-07, 10:01
שחר, אני קניתי את הרכב שלי, יוצא חח"י, ב58K ש"ח, 8K מעל המחירון. היו בו כ20000 ש"ח תוספות (ערכן כחדשות) . יש אצלי הערכת שווי של יצחק לוי, גם כן על הסכום הנ"ל, של 58K ש"ח. אם תרצה אני אוכל לשלוח אליך את הערכת השווי הזו.

גם זה לא רע, אבל לזה צריך להצמיד שני דברים - את מחיר המחירון שהיה בעת העסקה, והוכחה לגבי התוספות שהיו לשחר9 ברכב בעת ההשבתה.
אני מניח שהבערכת המחיר שלך, חנן, התוספות מפורטות, ולכן הוא גם העריך לך שווי כזה.
אם לשחר אין תוספות כלשהן, הערכת השווי שלך, חנן, לא כל כך עוזרת לו, אלא להיפך.

נמרוד
17-09-07, 13:12
שחר, אשמח לעזור.

קניתי היילקס מודל 97 יוצא חח"י במאי 2004 ב68,000 שקל שזה היה מחירון בדיוק. מכרתי אותו לפני שנה, במאי-יוני 2006, ב66,000 שקל כשהמחירון היה למיטב זכרוני 61,000 או משהו כזה. אין לי קבלות או משהו אבל אני מוכן לחתום על תצהיר. את המחירונים המדויקם בזמנים האלו אתה תצטרך לבדוק ולאמת, אני מתאר לעצמי שלא צריכה להיות בעייה. במידת הצורך שלח לי מסמך וורד עם הטקסט של ההצהרה כמו שהעורך דין רוצה ואני אשלים את מספר הרכב, פרטים אישיים והסכומים.

מבחינת תוספות - גם בקנייה וגם במכירה היתה סגירת פח על הרכב, אם כי שונה. בקנייה הוא היה עם ג'אנטים ברזל מקוריים ובמכירה עם ג'אנטים 15 וצמיגי 31. חוץ מזה האוטו בלי תוספות מיוחדות.

שחר 9
17-09-07, 19:47
חברים תודה לכולם ,

איציק , לגבי היסטוריית טיפולים - רק אני יכול להוציא לעצמי היסטוריה כזאת מאחר והכל בטיפול עצמי, בכל מקרה נראה לי שזה לא עילה חזקה כי הנחת היסוד היא שכל רכב מטופל במוסך מורשה ומסודר ומי שהולך על פחות מכך סוטה מברירת המחדל והנחיות היצרן או היבואן, בכל מקרה כמו שאמרתי זה לא רלוונטי עקב טיפול עצמי.

שמיל , אתה צודק בענין ההצהרה המוזמנת וזה החשש לכן הוא הבהיר מראש שכנראה יהיה צורך להביא את המצהיר לעדות בבית משפט ושם זה כבר מקבל משקל אחר.
אם רק שופטים היו גולשים באתרים רציניים הם היו יכולים לקרוא את הכתוב כאן והיו חוסכים את כל הטרחה.

תודה בינתיים חברים ,
אני יעביר לעו"ד שלי את כל האפשרויות שהעלתם כאן ואי שומר לעצמי את הזכות להטריד אותכם בעניין זה בהמשך .

שחר

גיא
17-09-07, 21:38
מודל 97 ניקנה לפני שנתיים וחצי במחיר מחירון פחות 1000 שח כלומר 64000. כולל מע"מ.

בעלויות פרטיות עד כמה שאני יכול לדעת.

התוספת היחידה היתה ג'אנטים מגנזיום וצמיגי 31 עייפים.
האוטו היה תקין לגמרי ( לא בדיוק - אבל המוכר תיקן דברים לפני שקיבלתי את האוטו - בלמים חדשים / ציריות חדשות / טיפול וכו' .. )

ranfadlon
29-09-07, 18:26
שחר שלום
אם עדיין זה אקטואלי אני מתעסק קצת במסחר רכבים ביחוד טויוטה
טויוטה שאני מוכר נמכר במחירון מלא +טוספות כגון ארגז נעילות וכו
למרות שהרכב היה בעבר חברת חשמל מדינת ישראל וכו כדרך אגב לוי יצחק מדבר על מחיר כולל מע"מ זה עניין שבכלל לא עולה על הפרק בתור אדם פרטי אני דורש מחירון מלא ולא נותן שום קבלה
לפני חודשים מכרתי טויוטה היילקס 99 כוללת ארגז ונעילת דפרנציאל המחירון היה בלוי יצחק 68 כולל מע"מ קיבלתי 72 ללא קבלה כדרך אגב הרכב שנמכר היה ממשלתי לשעבר הוכחה נוספת היא להיכנס לאתר המכרזים של מנהל הרכב הממשלתי ולהסתכל על המחירים פשוט לא להאמין
בהצלחה אסור לוותר מגייע לך זה טויוטה
רן פדלון
0524280046

-->