PDA

צפייה בגרסה מלאה : אטימה נגד מים של מערכת ההצתה

חנן-ג'יפולוג
24-02-03, 00:57
נתחיל מהסוף, לאחר שהעברתי את מודול ההצתה אל הקבינה, אטמתי את כל כבלי ההצתה עם גריז, הסבתי את המאייד לצ'וק ידני ועטפתי בשקית את המפלג, הג'יפ מפגין עמידות של דיזל בפני מים:
http://imgsrv.pic4u.co.il/5d3b6a48e7be2b127948369e294aed70030000.a spx
אבל...
קראתי בפור--ווילר האחרון את ווילי וורת'י עונה לאחד הקוראים ששאל אותו איך אוטמים הצתה של CJ ממים, והוא כתב לו בתשובה שישים גריז בכבלי ההצתה, יקדח חור במכסה המפלג, יוציא ממנו נשם ויאטום את מכסה המפלג אל הגוף עם משחת אטימה.
וזה מוזר לי. הוא לא התייחס בכלל ליחידת קידום ההצתה בוואקום ששולחת מנוף מתכתי מחוץ לגוף המפלג אל תוך הגוף דרך פתח רחב למדי שמאפשר לכל דכפין וגם למים להיכנס ולצאת חופשי מ/אל המפלג.
אני מפספס כאן משהו, אולי אמורה להיות לפתח הזה סגירה כלשהי? גרמושקה או אטימה מסוג אחר ואין אותה אצלי?
יש אטימה מקורית כלשהי לגוף המפלג באיזור מנוף קידום ההצתה?

yariv
24-02-03, 11:37
מנוף המקדם בסיקס שלי וגם בסיקס של חבר פתוחים לגמרי וגם אנחנו ראינו את הבעיה כרגע חושבים על רעיון.
דרך אגב יצאת מהנחל בנסיעה או בגרירה?

ניר ל
24-02-03, 12:02
לא נתקלתי באטם מקורי, אבל נראה לי פשוט מאד לאטום את המגש הזה עם גומי קשיח וסיליקון.

חנן-ג'יפולוג
24-02-03, 12:13
בנסיעה, יריב, בנסיעה. כמו שכתבתי, המנוע מפגין עמידות של דיזל.
אני לא מחפש פתרונות לאיטום של המפלג. כמו שכתבתי, הוא אטום אצלי בצורה יפה מאוד.
השאלה היא, אם אני פספסתי משהו בתגובה של פור-ווילר או שהם פשוט טעו.

מוני
24-02-03, 12:24
חנן בזמנו כאשר היה לי גיפ :(
ניסיתי לברר את הנקודה כי בכל מעבר מים עמוק ומהיר המנוע היה מגמגם
אחרי חיפושים מרובים באינטרנט נראה לי כי המפלג של האמרקאים שונה משלנו.
כנראה ששם מגיעה אימת גומי למקדם וגם צינורית איוורור.
בכל מקום שקראתי כתבו שהמפלג מוגן וכל מה שצריך הוא להאריך את צינורית הנשם.
כנראה שגם כאן תער חסך :(

ערן המסוקס
25-02-03, 00:08
כמובן שגם אצלי היחידה היתה חשופה. אז סגרתי את החלק של קידום ההצתה עם נילון פשוט ביותר שיצר תבנית (נילון לא מחזיק מעמד לאורך זמן) ומרחתי מעליו סיליקון ( :lol: ). בקיצור יצרתי אטם מושלם מסיליקון לפתח הנ"ל. דרך אגב יש לזכור שיש פתחי ניקוז בתחתית החלק הזה. אני דאגתי שהפתחים יהיו פתוחים למען אורור ולמיקרה שיחדרו מים או לחות איכשהו. המנוע לא אמפיבי ולא יהיה אבל כנגד שפיץ של מים ומעברי מים עד שגלים עברו את מכסה המנוע במשך יום שלם והרכב לא מצייץ. ואצלי הצ'וק האוטומטי עובד ללא בעיות.

UNIX
25-02-03, 00:45
גם אצלי הצוק האוטומטי עובד פיקס חוץ מבעיה קלה שאני יפתח בשילה הודעה תיכף.

יש לי את הדיסטרביוטור הענק הזה והוא אטום נגד מים לפי מה שהבנתי

הבעיה האמיתית לדעתי היא בפלגים עצמם חנן לא הבנתי איך שמת גריז בפלגים עצמם ומה אתה מרוויח מזה?
אני יודע שגיפים אמריקאים ויש כמה כאלה בצבא הם אמפיבים לחלוטין
ויש לכל פלג סגירה מיוחדת כזו של בורג מיוחד ואחרי שהמכונאים שלנו
מחליפים פעם אחת פלאגים הלכה כל האמפיביות אולי אפשר לברר איך זה בנוי שם

חנן-ג'יפולוג
25-02-03, 01:04
למה הכוונה "בפלגים עצמם" ?
אתה מתכוון לצד הפנימי של המצתים בתוך תא השריפה? אם יש לך שם מים אז הבעיות שלך הן כבר בסדר גודל אחר לגמרי...של מנוע הרוס ולא של מנוע כבוי.
אני כתבתי על גירוז של כבלי ההצתה בשני קצותיהם בתוך שרוולי הגומי.

UNIX
25-02-03, 01:10
חנן הכוונה ביא לחוטי ההצתה

איך אתה אטמת אותם עם גריז??

זה נשמע טוב השאלה עם זה לא מפריע ניצוץ ואם זה באמת אוטם

מהנסיון של השלולית הזו?

ראיתי גם שכבר אין לך את השנורקליטו או שהעברת את הפילטר לתא נוסעים אני לא זוכר

חנן-ג'יפולוג
25-02-03, 01:21
מילאתי את הגומיות בקצוות של חוטי ההצתה בגריז.
לא, זה לא מפריע לניצוץ, וכן, זה אוטם, כמו שניתן לראות בתמונה.
שאיבת האוויר מתבצעת אצלי מתא הנוסעים מאחורי הדש-בורד.

ערן המסוקס
25-02-03, 18:32
עכשיו באמת לא הבנתי. חשבתי שמרחת גריז על הצד החיצוני של חוט ההצתה בחיבור לנעל הכבל. כלומר הגריז הוא מרוח חיצונית ורואים אותו.
אז אנימבין שאני טועה?
אתה מילאת את נעלי הכבל מבפנים בגריז?!

אצלי הפתרון הפשוט הוא חוט הצתה של בוש + ספרי לקה לאיטום מערכות הצתה. מחזיק יפה כבר שנתיים ללא נגיעה.

kondason
25-02-03, 23:41
ספרי לקה אני כבר מכיר

אבל גריז????

אם זה עובד אז כל הכבוד לחנן על הטיפ

ממש START UP :lol:

חנן-ג'יפולוג
26-02-03, 09:47
חיובי, הכול מפוצץ בגריז מבפנים, זה לא רעיון שלי, זה רעיון מוכר וותיק ואפילו על הקופסא של כבלי ההצתה שקניתי מינוביץ' זה כתוב.
עדיפות לגריז סיליקוני או גריז דיאלקטרי (בחנויות בישראל כנראה לא שמעו על המילה הזו) אבל לי לא היה והשתמשתי בגריז רגיל.

ניר ל
26-02-03, 11:12
גריז סיליקוני דווקא ניתן להשיג בקלות, אבל הוא יקר !

נמרוד
26-02-03, 11:26
אני חייב לציין שהתרשמתי מאד מהצוללת של חנן... קודם כל הוא (כמעט) לא נתקע כל היום וייצג את תוצרת ישראל בכבוד מול עדר האנגלים-מוצצי-השנורקלים. חנן נשלח לצד השני של ה"נהר" (על גשר בטון 100 קדימה...) כדי למשוך דפנדר שלא יכל לגדה הבוצית. חשבתי שזה נגמר וממשיכים הלאה, אבל אז האדיוט נתן גז וצנח לתוך המים, דווקא לחלק העמוק ולא למסלול שהאחרים נסעו בו. מיד בכניסה המים הגיעו למכסה המנוע, וראיתי את הפחד בעיניים שלו, אבל הג'יפ לא נכבה ולא עצר. ואז נפתחה הדלת של הבאגז' ותכולת הג'יפ כבר כמעט והתחילה להשפך לאמזונס. אוכלי המלפפונים צעקו לו לעצור (כאילו שארגז כלים אחד יותר או פחות מזיזים לו) אבל הוא לא אכל את עצות האחיתופל, ושרד. הג'יפ לא החסיר פעימה.
אני לא הייתי מעז.

asafk
28-02-03, 01:10
יפה! התרשמתי. :D
יש תקווה לשותי הבנזיפת!

אסף.

mm6
30-06-06, 23:25
עוד פיתרון. ניתן לדחס מפלג הצתה בלחץ נמוך. לפי העיקרון: איכן שיוצא אוויר לא נכנסים מים . ותחשבו על זה.

lizard
15-07-06, 23:22
רעיון :-)
אפשר לחבר את הצינור נשם של הסרנים והטרנספר לקומפרסור שידחוס לתוכם אוויר, מה שיגרום לכך שמים לא יכנסו אליהם?

six 4 life
15-07-06, 23:28
וגם יעזור לשמן לפרוץ מהם...

נמרוד
16-07-06, 00:51
רעיון משעשע מיכה :-D

חנן-ג'יפולוג
16-07-06, 02:45
הרעיון עתיק ומוכר, אבל אם כבר אז לא להשתמש בלחץ אוויר של קומפרסור, כי הוא באמת גבוה מאוד ויפרוץ מחזירים, אלא במשהו שנותן לחץ נמוך יותר, אולי משאבה של מזרונים.

lizard
16-07-06, 09:10
ארז צודק, השמן יצא מהסרנים.
היה עובד עם סרנים ללא שמן :-D

בצלילה למשל על מנת לרוקן מים מהמסיכה נושפים אוויר מאף, חשבתי על רעיון דומה אבל שכחתי מהשמן.

-->