PDA

צפייה בגרסה מלאה : צריך עזרה בקשר לזויות כיפוף בבאגי פיראנה

ohayon
18-09-07, 13:50
מישהו יכול לתת לי את הזויות כיפוף של הקשתות התהפכות בפיראנה?
חיפשתי בפורום ובכלל באינטרנט לא מצאתי..

lizard
18-09-07, 14:02
אולי לא מצאת כי המידע הזה עולה כסף? אם אתה רוצה לבנות פירנה אז תשקיע את הכמה מאות שקלים בקניית ספר תוכניות שבו מפורטות לך כל המידות, הגדלים וסוגי הברזל שצריך.

ohayon
18-09-07, 22:18
אולי לא מצאת כי המידע הזה עולה כסף? אם אתה רוצה לבנות פירנה אז תשקיע את הכמה מאות שקלים בקניית ספר תוכניות שבו מפורטות לך כל המידות, הגדלים וסוגי הברזל שצריך.

מה לעשות לא קניתי את התוכנית... כי אני רוצה לבנות כזה רק 2 מושבים והייתי צריך לעשות שינויים במדיות
אבל יש לי את כל המידות ברזלים והשלדה (גם במחשב וגם שבניתי מעץ כדי לראות מידות אחרי כל החישובים של מה שרציתי שיצא)
אז רק אני צריך רק את זויות הכיפוף של כלוב ההתהפכות
חוץ מזה שאני לא בונה בדיוק פיראנה אלא sidewinder
בשורה תחתונה החלטתי לשלב גם דברים שחשבתי לעשות וגם דברים שקיימים בפיראנה

lizard
19-09-07, 06:40
על איזה זוויות אתה מדבר בכלל? אם יש לך דגם שבנית כמו שאתה אומר, מה הבעיה שלך להוציא את המידות מהדגם?

ohayon
19-09-07, 09:58
על איזה זוויות אתה מדבר בכלל? אם יש לך דגם שבנית כמו שאתה אומר, מה הבעיה שלך להוציא את המידות מהדגם?

תראה את הקשת שצירפתי זאת הקשת השניה של הבאגי.
שמכופפים את הברזל זה הולך לפי זויות ..
עכשיו יש 4 נקודות כיפוף בקשת הזאת
אני צריך לדעת את הזויות שלהם

נמרוד
19-09-07, 10:06
אתה מסוגל לצייר את הקשת? אתה מסוגל לקחת מד זוית ביד ולמדוד? אני ממש לא מבין מה הבעייה... אם אתה שואל לגבי רדיוס הכיפוף, אז זה נקבע לפי הציוד שיש לך או למי שאתה מתכוון לכופף אצלו.

אגב, אתה לא בונה לא פיראנה ולא סיידווינדר. תן למי שתכנן אותם את הכבוד שלו. זה כמו שתתפור לי עכשיו כמה חתיכות בד ותגיד לי שאתה תופר חולצה של פוקס, או שתגיד לי שאתה אופה "לחם ארז". אתה לא. אתה מקבל רעיונות מהתכנונים האלו וזה בסדר גמור.

---------------------

עכשיו תקשיב טוב - אם אתה רציני - ועד עכשיו לא ברור לנו אם כן או לא - אתה תשקיע 100$ אוסטרלי או כמה שזה לא יהיה כדי לקנות את ספר התוכניות של אחת מהבאגים האלו. המידע שנמצא שם לא יסולא בפז, וכמה מאות שקלים האלו יחסכו לך אלפי שקלים אחר כך, אין ספור שעות ותסכול, ויחסכו גם לנו המון שאלות מיותרות.

ohayon
19-09-07, 12:26
אני לוקח את זה לבן אדם שיכופף לי פשוט רציתי לבוא אליו עם זויות שיוכל לדעת מי נגד מי.
זה לא קשור אם אני רציני או לא התוכניות שלהם לא מתאימות כי זה רוחב שונה וגדלים שונים
אז אני יקנה בשביל חלקי מידע שאני צריך?
ועזוב איזה באגי אני בונה זה לא משנה אני שואל לגבי זויות של כיפוף של צורה כזאת של קשת אז לא צריך לעשות מזה כזה סיפור ולעשות כיאלו אני מנסה לחסוך כסף במשהו שיש אותו כבר בספר שלהם ולשאול פה
ואין שום דבר מיותר מכל דבר לומדים גם אם אתה לא רואה את זה אז אני לומד או מישהו אחר שיראה את ההודעה ילמד..... ולא אני לא בן 14 וחצי ולא אתמול החלטתי לבנות ולתכנן
אני בן 21 ומלפני 10 שנים אפילו יותר שראיתי ונסעתי בקארטינג של שכן שלי נדלקתי והתחלתי לחפש תמונות כל מיני דברים, בוא נגיד מאז עד עכשיו יש לי 4 ג'יגה של תמונות והסברים על כל מערכת בבאגי אם זה של 2 מושבים או של מושב אחד ושל קארטינג ומכל הסוגים כל הצורות בנייה הכל
ועכשיו שיש לי כסף וזמן אני התחלתי לבנות וקניתי ציוד ודברים לבאגי
ואני דבר או שניים יש לי דיאלים וסופר דיוק 150 והספקתי כמה פעמים לפרק אותם עד רמת בורג ולהרכיב ולטפל בהם
אז אם אפשר לעזור סבבה אם לא אז אני ינסה להסתדר איכשהו..

נמרוד
19-09-07, 13:00
אף אחד לא אמר שאתה "בן 14 וחצי" - רק אני ומיכה הגבנו כאן, תגובות ענייניות לגמרי. כנראה שעל ראש הגנב בוער הכובע :-D

השאלה שלך מעידה, אני מצטער לומר לך, שלמרות 10 שנים ו4 ג'יגה תמונות, אין לך מושג מה אתה עושה. זה לא בושה לא לדעת, אין לך מה להתגונן, אבל חבל שאתה מתעקש להתחפר בבורות שלך. יש גבול למה שאפשר ללמוד מתמונות חינם באינטרנט. דווקא בגלל שאתה רוצה לבנות משהו מאד דומה לכלים ספציפיים קיימים, שאפילו נקבת בשמות שלהם, אתה פשוט עושה טעות שאתה לא מנצל את האפשרות לקנות את התוכניות האלו. הבאגי שלך לא כל כך שונה - אז הוא דו מושבי במקום חד. השלדה שלו שונה. אבל מערכת ההיגוי? גיאומטרית המתלים? צורת ההנעה? מערכת הבלמים? צירים? נאבות? ציריות? הכל אצלך פתור? אני יודע שלא, לפי השאלה שבתחילת השרשור.

אתה מקבל כאן התייחסות רצינית יותר ממה שנדמה לך, כדאי לך להקשיב. ואם לא - לא נורא.
--------------

אם אתה מתעקש - זוית הכיפוך של הקשת יכולה להיות 90 מעלות, ויכולה להיות זוית כהה יותר - זה עניין של אסטטיקה, עיצוב. תחליט בעצמך.

ohayon
19-09-07, 13:14
אף אחד לא אמר שאתה "בן 14 וחצי" - רק אני ומיכה הגבנו כאן, תגובות ענייניות לגמרי. כנראה שעל ראש הגנב בוער הכובע :-D

השאלה שלך מעידה, אני מצטער לומר לך, שלמרות 10 שנים ו4 ג'יגה תמונות, אין לך מושג מה אתה עושה. זה לא בושה לא לדעת, אין לך מה להתגונן, אבל חבל שאתה מתעקש להתחפר בבורות שלך. יש גבול למה שאפשר ללמוד מתמונות חינם באינטרנט. דווקא בגלל שאתה רוצה לבנות משהו מאד דומה לכלים ספציפיים קיימים, שאפילו נקבת בשמות שלהם, אתה פשוט עושה טעות שאתה לא מנצל את האפשרות לקנות את התוכניות האלו. הבאגי שלך לא כל כך שונה - אז הוא דו מושבי במקום חד. השלדה שלו שונה. אבל מערכת ההיגוי? גיאומטרית המתלים? צורת ההנעה? מערכת הבלמים? צירים? נאבות? ציריות? הכל אצלך פתור? אני יודע שלא, לפי השאלה שבתחילת השרשור.

אתה מקבל כאן התייחסות רצינית יותר ממה שנדמה לך, כדאי לך להקשיב. ואם לא - לא נורא.
--------------

אם אתה מתעקש - זוית הכיפוך של הקשת יכולה להיות 90 מעלות, ויכולה להיות זוית כהה יותר - זה עניין של אסטטיקה, עיצוב. תחליט בעצמך.
---------------------------------------------------
אף אחד לא אמר ואני גם לא חושב שאני גאון הדור אבל יש פה הרגשה שכל פעם שמישהו שואל משהו הכי קטן על באגי\קארטינג ונדמה למישהו שהוא לא מבין זהו הוא ילד של החופש הגדול שהוא החליט שהוא רוצה לבנות באגי.
ואני שואל בגלל שאני לא יודע אני לא אמרתי שאני יודע ואני לא תיכננתי על פי תמונות בלבד יש אתרים שנותנים הסבר בדיוק איזה סוגי ברזל,איזה מידות קוטר צינור הכל..
ובוא נגיד 90 אחוז אצלי פתור אני לא חושב ששמים מנוע גלגל"ש ושרשרת והופה זה נוסע
בדקתי התייעצתי עם אנשים ואני הבנתי מה שאתם באים להגיד לי וזה סבבה הבנתי שבשביל זה יש את הספר של הבאגי.. מי שחוסך בדברים הקטנים מסתבך ומפסיד אחר כך בגודל

נמרוד
19-09-07, 13:18
סבבא. ברוך הבא לפורום. מקווה שבעניין הזוית הבנת שזה לא משנה.

ohayon
19-09-07, 14:07
סבבא. ברוך הבא לפורום. מקווה שבעניין הזוית הבנת שזה לא משנה.

כן זה יוצא כמו טרפז בלי הצלע הבסיס ואז ממשיך את הצלעות של הטרפז רק בקו ישר
ניסיתי לעשות פה את הציור לא הלך כל כך לא נורא..

lizard
19-09-07, 14:27
תראה, הרחבת את הבאגי נכון? במקום מושב יחיד אתה שם 2 מושבים.
הפתרון הכי פשוט (במידה ויש לך את התוכניות של הפירנה/סייודווינדר/מה שלא יהיה) הוא להרחיב את הקשת על פי ההרחבה שעשית לבאגי.

אבל מה, לדעתי יהיה לך יותר פשוט ל"תכנן" קשת חדשה עם מידות חדשות.
קנה לך צינור פלסטיק כזה או אחר שאפשר לעצב אותו בזוויות ותבנה מודל של הקשת שאתה רוצה וממנה תוציא מידות.

אני בטוח שהקשת של הפירנה נראת לך נורא יפה אבל זה לא אומר שהיא תהיה יפה ובפרופורציה על מה שאתה בונה. לכן אם יש לך נסיון כמו שאתה כותב (ואולי יש לך יותר נסיון ממני) אז ההגיון אומר שלא תהיה לך בעיה לעשות דבר שכזה.

ohayon
19-09-07, 16:38
סבבה תודה לכולם
יהיה טוב..

-->