PDA

צפייה בגרסה מלאה : העמדת רכב

Anonymous
12-02-04, 00:24
עקב החזרת האופנוע על ידי משטרת ישראל אחרי שנה ברמאללה, אני מיתכוון להעמיד את המגניבה.
מה אני אמור לעשות מול משרד הרישוי כדי שבעתיד כשאני ארצה להעלות אותה שוב על הכביש. אני לא אצטרך לשלם את הרישוי של כל השנים שיעברו?

חנן א.
12-02-04, 00:40
קפוץ אליהם והקפא את הרשיון, זה לא עולה כסף. אתה מקבל רשיון ורוד שאומר שאסור לך לנסוע עם הרכב.
בתנאים מסוימים, אם תקפיא רכב בגיל מסוים מעל שנתיים תצטרך להעביר אותו מבחן בטכניון כשתרצה להפשיר את הרשיון, אבל בכל מקרה, לא תצטרך לשלם אגרות על הזמן שהרכב עמד.

Anonymous
17-02-04, 11:28
בהמשך לשאלה:
אם הרכב יעמוד הרבה זמן, מה צריך לעשות לו בשוטף כדי שלא ירקב?
רק להניע מדי פעם או יותר?

t_uri
17-02-04, 12:13
שלום מיכאל. מומלץ להניע לפחות פעם בשבוע כדי שהשמן לא יצא לגמרי מהמעברים במנוע והם לא יתייבשו. אחרת ההתנעות יהיו טראומטיות והשחיקה תהיה רבה במיוחד במיסבים הראשיים ובמיסבי הטלטלים. זאת אחת הסיבות שאומרים שרכב עומד מקבל יותר בלאי מרכב נוסע.

באופן כללי גם מומלץ לעשות סיבוב קצר כדי שכל המחזירי שמן בגיר, טרנספר ובסרנים וקבלו שימון ולא ינזלו. בשביל זה ממש לא צריך לנסוע (ככה אומרים?) הרבה.

אורי טל

אלון_ק
17-02-04, 22:19
אני העמדתי את הרכב כ3/4 שנה, כשלפחות פעם בשבוע אבא עשה עליו סיבוב (וגם נסע איתו לעבודה איזה פעם, חשב שיצא מגניב - רק לא ידע שסמוראי לא עושה מי יודע מה רושם).

להוציא צינור אחד בקרבורטור שהתייבש והתפוצץ כשבועיים לאחר חזרתי מחו"ל (הוא בטח ממילא היה עושה את זה, גם אם הייתי נוסע בו כל יום), היו לי 0 תקלות כתוצאה מה"הושבה" של הרכב.

Anonymous
17-02-04, 23:28
תודה לעונים.
היה נחמד להיות על ארבע לפרק זמן קצר.
ובהמשך
כדאי לפזר קרח מסביב לניבה כדי שתרגיש בבית?

-->