PDA

צפייה בגרסה מלאה : Overdrive איזה היתם מעדיפים, והאם אתם מוכנים לשלם את המחיר ?

asih
12-02-04, 09:43
הי אנשים
יש בעולם סוגים שונים של יחידות Overdrive להוספה על הרכבים שלנו (לנדרוברים).
יש כאלו אוטומטיים (המשלבים הידראוליקה וחשמל) ויש ידניים.

בידני אפשר להשתמש כל הזמן, לא משנה במהירות המנוע, רכב, אבל יתכן ונגרום לו נזק במידה ונשתמש לא נכון.
לאומתו האוטומת שומר על עצמו, אך לא נותן חופש למשתמש.

(זה בעצם כמו ההבדל בין נעילה נשלטת לאוטומטית)

אני מעריך שהמחירים נעים בין 7000 ל 10000 ש"ח
איזה היתם מעדיפים, בידיעה שהפרש המכירים בינהם הוא כ 30%, האוטומטי יקר מהמכני.

יום טוב לכולם
אסי

נמרוד
12-02-04, 09:59
אסי - תוכל לתת הסבר כללי עבור אנשי הג'יפים, למה בעצם אתם צריכים להתקין אוברדרייב על הלנדרוברים? אנחנו מדברים על דפנדרים מודרניים עם גיר 5 הילוכים, נכון? מה הבעייה בכלל שהתקנת אוברדרייב (הארכה נשלטת כל ההילוכים - מאין תוספת של תחום סופר-HI ) נועדה לפתור?

ארז
12-02-04, 15:01
גם לי לא מובן העניין הזה ואני מכיר הרבה אנשים שהשקיעו הון על זה!זה סיפור של 10Kבערך!!!
קנית רכב שטח?אתה הרי לא נוסע איתו על 150...ואם כן אתה אדיוט.
על 120 הדיפנדר נוסע בלי בעיות,הרכב לא כלכך איטי ולא כלכך רועש שצריך להשקיע בזה כאלו סכומים,אם אתה רוצה רכב נוח לכביש קנה דיסקו או שים גיר אוטומטי.

נמרוד
12-02-04, 15:21
זה גם מה שאני חושב...

האוברדרייבים הומצאו בתקופה שבה לג'יפים ולנדרוברים היו תיבות הילוכים של 3 ו4 הילוכים, כשההילוך הגבוה היה 1:1, וגם המנועים היו קטנים וחלשים. הכלים היו באמת איטיים, לא סגרו אפילו 100 קמ"ש, ונוצר צורך בתוספת כזאת שתאפשר לשייט במהירות כביש מהיר בסל"ד יותר נמוך. אוברדרייב לג'יפים היה אחד המוצרים הראשונים של חברת וורן, לצד נועלי הטבורים.

מאז עברו הכלים הרבה שינויים, המנועים הרבה יותר חזקים, נוסף כמעט לכל כלי רכב היום, הילוך over-drive - זה ההילוך החמישי (או הרביעי בגירים אוטומטיים של 4 הילוכים), והיחס הוא בדרך כלל 1:0.75 עד 1:0.8 .

שוק האוברדרייב כשיפור לרכב שטח, מת ונקבר, עבור כל כלי הרכב, למעט, מסתבר, לנדרוברים. למה ומדוע? אין לי מושג. וזה אף פעם לא היה שיפור עם תועלת כלשהי בשטח. לקחת רכב מודרני יחסית כמו דפנדר, ולבזבז 10K שקל בשביל "הילוך שישי"? אני לא מאמין שבכלל משתמשים בזה למעט על כביש החוף.

שחף110
12-02-04, 15:38
סליחה ? ואני חשבתי שאני שמעתי סיפור בשבת על בחור עם דיפנדר קצת שדהר על 160-170 עם טרנספר של יוקון :lol: :lol: :lol:

נמרוד
12-02-04, 15:52
אגב אסי, אם אתה באמת רוצה אוברדרייב לדפנדר, יש פתרון שעולה אפס כסף - תחליף טרנספר עם בעל דיסקברי שרוצה הילוך HI קצר יותר. לפי הדיונים בג'יפטריפ, לא רק שיש אנשים שרוצים את זה, הם אפילו משלמים כסף טוב.

אתה תקבל יחס HI של 1.2:1 במקום 1.4:1 שיש לדפנדר - שינוי של 17%, דומה מאד לאוברדרייבים המקובלים, והוא יקבל את הטרנספר של הדפנדר עם 1.4:1, אלוהים יודע למה. שעה עבודה לכל אחד מכם, ושניכם מרוצים ( ושוב, אלוהים יודע למה להתעסק בכלל עם מה שקורה בהילוך הגבוה, לכיוון קצר או ארוך יותר... אנחנו פה מדברים על רכב שטח :lol: )

אייל
12-02-04, 16:55
אוברדרייב זה בדיוק כמו מכנסים 7/8 אין בהם שום שימוש, זה טיפשי - אבל הם באופנה.

אדי
12-02-04, 19:29
אני חושב שאייל הגדיר את זה פשוט טוב 8) .

asih
12-02-04, 21:49
זהו שלא.

הנושא של ההילוך הנוסף (בעצם הילוך שישי) בכביש חשוב להרבה אנשים, זה חוסך דלק, ונוסע רגוע יותר ... אני ממש לא חושב שאני מדבר באוויר.

וגם הרבה פעמים זה העוד כמה קמ"ש שחסר שנוסעים בשטח ולא רוצים כל פעם לעצור להחזיר ל Hi ובחזרה .
החלפה לטרנספר של דיסקו עושה את הדיפנדר עוד יותר עגלה. ודופק את יכולות השטח שלו, היא מתאימה לגלגלים יותר קטנים !!!

זה חשוב עוד יותר שעושים כל מני דברים כמו שינוי יחסי העברה בסרנים. זו אחת הדרכים.
כדי לשמור על נסיעה במהירות כביש סבירה ולחסוך בדלק ושהמנוע לא יגיע סוף שלו, צריך את זה.

נסעתי אל כאלו שיש להם, זה ממש עוזר, זה בעצם מעיין הילוך שישי.

אני חשבתי להתקין כזה אצלי, אבל אני לא אוהב את האוברדריב הסטנדרתי שמתקינים בדרך כלל GKN, כי הוא הידראולי וחשמלי, ולא נותן לי שליטה מלאה מתי לשלב ומתי לא. הוא בעצם כמו אוברדרייב של גיר אוטומט. וגם מסובך מדי לטעמי, אני אוהב דברים פשוטים.

אני רציתי אחד מכני ידני, כמו זה שיש בלנדרוברים הישנים.
וסוף סוף אחד היצרנים שמיצר עבור הישנים החל ליצר גם עבור LT230 שזה הרכבים שלנו.

הוא יחסית יותר זול מההידראולי. הזמנתי אחד, אני העדכן כמובן כשהכל יהיה מותקן ועובד.

אני מבין מרובכם שאתם נגד, אבל נגיד שאתם חייבים, איזה היתם מעדיפים, את הידני או האוטומט ?

אסי

ארז
12-02-04, 22:33
אני אענה לך בקצרה ....לחסוך כסף ברכב שנוסע משהו כמו 1/10 דיזל????אתה מדבר ברצינות?כמה כסף אתה חושב שתחסוך בחודש?(אחרי החישוב אתה תבין שספרת עכשיו בדיחה לא רעה...)

נוסע חלק יותר...אממ....זה דיפנדר קיבינימט.אם אתה רוצה משהו חלק יותר ,תחליף רכב,השקעה של 10K +-....אתה מודה לזה שבכסף הזה(אולי,אולי קצת יותר)אתה שם ברכב אינטרקולר מוגדל+טורבו מוגדל מה שהופך את הרכב שלך לטוב בהרבה בשטח וגם על הכביש(אתה מדבר על רכב עם משהו כמו 160 כ"ס ומעל 40 קג"מ)

-->