PDA

צפייה בגרסה מלאה : חניון לילה אלטרנטיבי לבורות לוץ

אלכסי
20-09-07, 13:04
משם בבוקר מתחילים מסלול.
האם קיים?
תודה.

PW
20-09-07, 14:01
יקירי:
1. חניון הלילה בבורות לוץ גדול יחסית. אם זה משיקולי מרחב - שקול שנית.
2. קיים חניון לילה שלא תמיד מסומן במפות במפגש הנחלים עקרב - דורבן, כ - 7 ק"מ לכיוון צפון צפון מערב על דרך מסומנת בסימון שבילים אדום 18170, היוצאת מכביש בה"ד 1 - הר חריף בין אבני ק"מ 13 ו - 12, על כביש 171. משהו כמו חצי שעה נסיעה מבורות לוץ.
טיול נעים.

נמרוד
20-09-07, 14:13
יש שני חניוני לילה על השביל הכחול 18210 שמוביל לנחל ערוד. לא כתבת, אבל אם זה כיוון הטיול מבארות לוץ, אז אחד מהחניונים האלו יכול להתאים מאד. שניהם זמן נסיעה קצר מהכביש, אולי רבע שעה, כשהדרך מהכביש עד מפער ערוד לפחות היא אוטוסטרדה. שניהם חניונים פשוטים בשטח פתוח. שימו לב שבלילה עלולה להיות תנועה של מבריחים על הציר הזה.

שחף110
20-09-07, 14:35
2. קיים חניון לילה שלא תמיד מסומן במפות במפגש הנחלים עקרב - דורבן, כ - 7 ק"מ לכיוון צפון צפון מערב על דרך מסומנת בסימון שבילים אדום 18170, היוצאת מכביש בה"ד 1 - הר חריף בין אבני ק"מ 13 ו - 12, על כביש 171. משהו כמו חצי שעה נסיעה מבורות לוץ.
טיול נעים.

אתה מדבר על החניון שמדרום למצודת גזרון ?

אלכסי
20-09-07, 18:32
יקירי:
1. חניון הלילה בבורות לוץ גדול יחסית. אם זה משיקולי מרחב - שקול שנית.
טיול נעים.
חניון בורות לוץ לא אוהב בגלל הרוח שתמיד שם.
החניון שנמרוד ציין הוא אם אני לא טעה בפחינת רוחות יותר גרוה.
מצתי חניון בשביל 18170.
מקווה שהוא שקת מהרוחות.

תודה.

נמרוד
20-09-07, 21:24
בורות לוץ הוא אולי חניון הלילה הגבוה ביותר בנגב, כמעט 1000 מטר מעל פני הים (האם הוא באמת החניון המסומן הכי גבוה? נדמה לי שכן) החניון בנחל עודד נמוך ב250 מטר שזה הבדל מאד מהותי מבחינת קור ורוחות. החניון של PW במצודת עקרב אכן נשמע מעניין מאד... נבדוק בהזדמנות :wink:

shachar
20-09-07, 21:55
נוסיף קצת אגדות עם.

קצת מעל החניון בנחל עקרב מצאנו משטח חולי עם טביעת רגל של נמר (אני לא מצליח לאתר את התמונה)

יונתןמצפה
21-09-07, 08:13
קודם כל, בחניון בורות לוץ, על אף הגובה, לרוב אין רוחות חזקות. בנוסף יש בו מעין מגננים שניתן לישון בתוכם. כמובן שאם מדובר בסוכות- צריך להגיע מוקדם וגם אז לא בטוח שיהיה מקום. (יש 3 כאלו..., יש גם מים זורמים).
החניון בנחל עקרב/ דורבן הוא חביב ביותר.לדעתי קצת יותר נסיעה ממה ש- PW כתב. לא הרבה יותר. הדרך שמובילה אליו איטית יחסית. כדאי ללבוש בו בגדים ארוכים ולההימרח ב"אלתוש". לא נגד יתושים כי אם נגד קרציות. יש בסמוך עץ אלה אטלנטית גדול וזקן.

PW
21-09-07, 08:23
החניון בנחל עקרב/ דורבן הוא חביב ביותר.לדעתי קצת יותר נסיעה ממה ש- PW כתב. לא הרבה יותר. הדרך שמובילה אליו איטית יחסית.
יקירי:
גם לי היה פעם אוטו כזה.

ד ו ר ו ן
21-09-07, 09:38
כדאי ללבוש בו בגדים ארוכים ולההימרח ב"אלתוש". לא נגד יתושים כי אם נגד קרציות. יש בסמוך עץ אלה אטלנטית גדול וזקן.
בעוונותי במקומות נגועי קרציות קיבלתי הרצאה קצרה מרופא שמומחיותו במחלות שהן נושאות.
לדבריו החומרים לדחיית הקרציות שבאמת עובדים הם ברמת ריכוז חומר פעיל גבוהה מאד-משהו שרוב החברות האזרחיות לא מוכנות לשווק-מעל 30% חומר פעיל ליח' נפח.
קח בחשבון ש"סתם" אלתוש לא עושה את העבודה-כנראה שהקרציות פשוט לא באו באותו הלילה..
חומר דוחה בריכוז מתאים רובנו מכירים-"אלתוש בריח לימון משופר", 33% חומר פעיל, ממיס את הצבע מהצד החיצוני של הבקבוק ומקצר גפיים 8-)

עדיף לך לפזר קצת אבקה נגד קרציות במעגל סביבך מאשר להמרח ב"סתם" אל תוש.

יונתןמצפה
21-09-07, 15:19
יקירי:
גם לי היה פעם אוטו כזה.

אז יש לי פוטנציאל...
אולי בסוף אני אהיה PW... ;-)

ולאור זה (http://www.jeepolog.com/433.html), כמה זמן זה אמור לקחת לי?

im_ri
20-03-13, 20:06
מישהו היה לאחרונה בחניון דרבן עקרב?
כמה זמן לוקח להגיע מהכביש מדרום?

ד ו ר ו ן
20-03-13, 21:40
עברנו שם לא מזמן, מדרום לצפון. אין בדרך מרכיב עבירות שיוצר בעיה או האטה משמעותית. כלומר, לא טיסה נמוכה אבל לא זחילה.

שלמי
21-03-13, 10:36
יקירי:
גם לי היה פעם אוטו כזה.

פ'
צחקתי שעה.
מצטרף להמלצה על החניון בדרבן - עקרב, אחד היפים בהר הנגב הגבוה.
הדרך ברובה טובה, קטע קצר בנחל דורבן צר ומבולדר (לא ממש בולדרים, יותר אבנים, אבל אהבתי את המילה).
הבעיה בחניון של בורות לוץ היא הצפיפות, בעיקר בחגים.
גם החניון למרגלות הר עידו נחמד, יותר מבודד ופחות קר.
אפשרות נוספת היא בנחל ניצנה, לצאת מהשמורה אחרי מס' קילומטרים, ולחנות בכל מקום שתבחר.

asafk
25-03-13, 01:02
לחניון למרגלות הר עידו עוד יתרון - אפשר לעלות מוקדם בבוקר לראות זריחה מהיפות שיש בעולם.
(כתבתי "אפשר", זה לא אומר שאני אעשה כזה דבר. קשה לקום בבוקר... אבל עשיתי זאת יותר מפעם אחת וזו היתה חוויה מפעימה)

אסף.

-->