PDA

צפייה בגרסה מלאה : דרושה עזרה בתיכנון טיול לסוכות

גיא
20-09-07, 22:11
רוצים לצאת בחמישי בבוקר מחיפה, להתחיל עם איזה מקום שבו ניתן לאסוף חולות צבעוניים לילדים ולא במכתש הקטן עם החולות הזוהרים בלילה !

אחרי זה איך שהוא להעביר את הזמן בלי לנסוע הרבה עד לחניון לינה. חשבתי על לינה באזור של עין ירקעם.

אחרי זה צריכים עוד יום טיול שיגמר באיזה חניון לינה באחרי הצהריים של יום שישי.

ואז בשבת בבוקר רוצים בסביבות 10 להתחיל לנסוע צפונה.

כמו שאתם מבינים למפגש של ג'יפולוג אני כבר לא אצליח להגיע כי אין שום חולות צבעוניים בסביבה ו/או לא מצאתי מסלול שעובר דרך שתי המקומות ומאפשר לינה לא בשמורה.

אז פה אתם נידרשים לעזרה.

תודה מראש.
:-)

שחף110
20-09-07, 22:33
חולות צבעוניים יש במכתש הגדול (לא הקטן עם הדברים הזוהרים)

נמרוד
20-09-07, 22:55
יש חולות צבעוניים במכתש הגדול, ובמכתש הקטן, וכמובן שגם במכתש רמון לא חסרים אתרים ברדיוס של קילומטרים ספורים מהמפגש של יום חמישי בחניון הגבס... אני בטוח שיונתן יוכל לכוון אותך למקום הכי טוב.

יונתןמצפה
20-09-07, 23:54
גיא-
אתר חולות צבעוניים חדש במכתש רמון נמצא מייד אחרי המנסרה מימין. (איפה שבחורף יש שלולית גדולה...). הרשות סידרו שם מספר ערימות יפות בצבעים שונים מסודרות ומוקפות באבנים. המקום מסודר יש שבילי גישה נוחים ונחמדים.
עוד אופציות (ללא הרבה נסיעה...):
נסיעה מנחל רמון לאורך ציר החשמל, לעבור בחרסיות השוקולד (לעבוד על הילדים שאפשר לאכול...), לעלות להר גוונים, גיא זוחלים, נחל גוונים (לייד החניון על ציר הנפט יש נקודה יפיפיה של חולות שנחספו איפה שחפרו את הדרך), להמשיך לכיוון עין סהרונים (קצת מורשת נבטית), לרדת מעלה דקלים (כיף לילדים ולגדולים), המערה בפרסת נקרות, נחל ארדון (דייקים וצבעים מרשימים), ולצאת חזרה דרך הדיונה במחצבות חרסית.
4 שעות נסיעה בהגזמה, ואתם בול בזמן לתה של ערב בגבס... (אם אתה רוצה קובץ של המסלול תגיד...
תהנו!
יונתן

גיא
21-09-07, 02:44
אני אומר
תודה.

זה חולות שאפשר לשלוח 5 ילדים קטנים עם בקבוקים למלא ?

יונתןמצפה
21-09-07, 06:34

לגמרי!
זה ערמות "מיובאות" מהמחצב הסמוכה שעברה שיקום בתקופה האחרונה. לזה זה מיועד...

ד ו ר ו ן
21-09-07, 08:53
יש לך גם את הקיר ליד אם באמת רוצים לגרד ולא רק למלא חול רק שים לב טוב לאבנים מלמעלה ולמצב הקיר וזה נכון גם למכתש הגדול שם התמוטט קיר על ילדים שחפרו בקיר לאסוף חול צבעוני.
אם הם מספיק קטנים כדי לא לדרוש את הדבר האמיתי תן להם את הערימות.

גיא
21-09-07, 12:32
לרדת מעלה דקלים (כיף לילדים ולגדולים), המערה בפרסת נקרות, נחל ארדון (דייקים וצבעים מרשימים), ולצאת חזרה דרך הדיונה במחצבות חרסית.
4 שעות נסיעה בהגזמה, ואתם בול בזמן לתה של ערב בגבס... (אם אתה רוצה קובץ של המסלול תגיד...

זה נישמע מעניין.

אבל במפה שלי פרסת נקרות מסומן כשביל הולכי רגל. לא טוב ללב שלי להשאיר את האוטו לבד.

אפשר מסלול בבקשה ?
ואפשר את מעלה דקלים בעליה, שיהיה משהו מעניין גם לילדים הגדולים.

שכמובן כמו שאני מכיר אותם ינסו שוב את מחמל אם יהיו בסביבה :-)

הילדים בני 2 עד 9 מקווה שיספיק להם לאסוף מהערמות המוכנות....

יונתןמצפה
21-09-07, 14:38
זה המסלול. קצת "מבולגן" כי יש מקומות שהוא עושה "סיבובים"...
נקודה- החולות הצבעוניים.
2- ירידה לנחל רמןם.
6- מחצבת חרסיות השוקולד
16- מחסוף של חולות צבעוניים על ציר הנפט. (אגב, לערבב חול עם קצת מיים לואפר את הבנות. הנאה מובטחת...)
22- שווה לטפס בשביל מסומן לגבעת חרוט. תצפית מרהיבה
26- המערה בפרסת נקרות (ניתן להגיע עם רכב)
38 (או באיזור) ה"דיונה הגדולה" במחצבות

המסלול מהזכרון לכן במיוחד באיזור המחצבות יכול ליהיות שלא דייקתי.
תהנו!

גיא
21-09-07, 21:44
הי

לפי המפה שלי, ממערב ליב"א זה לא שמורה. אזור נחל יתר.

האם אני צודק ?

תודה.

יונתןמצפה
21-09-07, 21:54
לא יודע לגבי השמורה, אבל נחל יתר הוא כן נחל יפה מאד, עם הרבה עצי אלא אטלנטית עתיקים. אפשר לנסוע בו עד המפגש עם נחל ניצנה או לצאת באמצע לכיוון נחל צין לייד הר נפחא.

ד ו ר ו ן
21-09-07, 21:58
גיא,
לאן אתה רוצה להגיע משם?
או שזה חלק מהתכנון ליום שאחרי?

גיא
22-09-07, 00:36
חשבתי לעלות ממעלה רמון ופשוט למצוא שם איזו נקודה נעימה לחכות ששבת בבוקר יגיע.

יונתןמצפה
22-09-07, 00:43
חשבתי לעלות ממעלה רמון ופשוט למצוא שם איזו נקודה נעימה לחכות ששבת בבוקר יגיע.

גיא, אם זה ככה, אז במקרה הזה אני ממליץ שלא. בטח לא עם ילדים. מכיוון שזה נחל לא כ"כ מטוייל, זו אחת ה"אוטוסטרדות" של החברה ה"טובים" בדרכם עם הסחורה. חפש מקום אחר...

גיא
22-09-07, 01:03
אז למה אתה שותק :)

תן עיצה.

-->