PDA

צפייה בגרסה מלאה : מתלבטים - סמוראי / ויטארה / כלל לא...

benar
21-09-07, 00:01
שלום לכולם

אנו משפחה זוג + 2, מתלבטים האם לקנות סמוראי או ויטארה.
הרכב אמור לשמש לנסיעות יומיומיות של כ 50 ק"מ ביום (בכביש...)
לפעמים עם הילדים.
מדי פעם לטיולים, סביר להניח שברוב המכריע של המקרים - טיולי משפחות. (עם הילדים)
יש ברשותנו רכב נוסף (מהעבודה).
התקציב - עד 30k.

חלק חשוב ממכלול השיקולים הוא האפשרות לטפל ברכב לבד.

השאלה היא האם גם בויטארה אפשר לטפל לבד בצורה טובה כמו בסמוראי או שהוא כבר מסובך מידי / דורש ציוד יעודי יקר וכו'

מאידך האם יש מצב שסמוראי (נניח סגור ממוזג) יוכל להוות פתרון סביר לדרישות לעיל?

תודה רבה על תשובתכם.

נ.ב.
צריכת דלק ממוצעת של ויטארה?

GodsFather
21-09-07, 00:41
4 בסמוראי זה צפוף מאד ונוחות היא בגדר מדע בדיוני, אין מה לדבר על 4 עם ציוד, אולי עם הציוד על הגג אבל עדיין , מאד צפוף,אם ה2 מאחורה הם תינוקות אז עוד אפשרי. סמוראי עם מזגן במצב כזה צריך להיות תקין ביותר ועם מזגן פועל ואיכותי , התקציב מאפשר אם כי הרכב יהיה יחסית ישן (תחילת שנות ה90).
50 ק"מ ביום יכולים לעייף מאד ברכב קופצני שכזה , שינוי של מושבי הנהג והנוסע למושבים נוחים , יועיל ביותר (לא בהכרח אורוטפדיים, גם מושבים שפורקו מרכב איכות כמו וולוו או אפילו פיז'ו יכולים לעשות את העבודה יופי) אך שים לב, אנחנו מדברים על שינויים עוד לפני שבכלל מצאנו רכב, יש סיכוי שתמצא רכב עם השידרוגים ואף שמור , אך זה מקרה נדיר וכדאי גם למלא טופס לוטו באותו יום שתסגור את הרכישה :grin:

ויטרה קצרה די דומה בקריטריונים אלא שהיא יותר נוחה בעליל ומרווחת אך התקציב יקשה מאד על למצוא רכב שמור (השוק ממש מטורף לגבי הדגם הזה), על ארוכה (4 דלתות) אין מה לדבר ב30 אלף ש"ח אם כי זה נראה הרכב האידאלי למה שתואר בדרישות.

שני הרכבים ידועים כאמינים וקלים לטיפול עצמי (בויטרה במודלים הישנים יותר , אין מחשב ולכן זה שקול לסמוראי, אני בספק אם יימצא בתקציב הנ"ל רכב טוב וממודל מתקדם עם הזרקה) אם יש טיפה מושג ורצון ללמוד , יש כאן גם חברים רבים שישמחו לעזור ולחבור לטיפול ולייעץ ויש מאגר ידע וספרות נרחבת באתר.

לגבי צריכת הדלק , עם שניהם אפשר להגיע ל1:10 ויש שיטענו אף יותר טוב , אך חשוב שהרכב יהיה מכוון ומטופל כראוי.

לא ציינת אם 30 זה רק תקציב הרכב ויש לך עוד טיפה ליישור קו (אני לא מדבר על עלות הביטוחים), או ש30 זה הכל כולל הכל ואז הנישה מצטמצמת עוד יותר...

Saar
21-09-07, 09:32
אני עם הסנדק :smile:

סמוראי לא מתאים לדרישות.
ויטרה תתאים מאוד.
חפש ויטרה ידנית מתחילת שנות ה 90.
(יש גם סיידקיק מוזרקות בשנים האלו, בודדות אבל קיימות)

סער.

Tzvika-Pick
21-09-07, 10:40
השוק של הויטארות אכן מטורף לגמרי, וקשה מאוד למצוא כלים טובים בתקציב שלכם. רוב הויטארות שמסתובבות בשוק לא משהו. שלא נדבר על כך שגם עם ויטארה קצרה יהיה מאוד מאוד צפוף.

ובכל אופן, כאחד שעשה את המעבר לויטארה כרכב יום-יומי לא מזמן - הויטארה אולי נוחה בהרבה מהסמוראי, אבל ממש לא נוחה במושגים של פרייבט. רועשת, קופצנית, צפופה וכנראה פחות נעימה לנהיגה מהרכב מהפרייבט שלכם היום. אפשר לחיות עם זה, אבל כדאי להפנים לפני שקונים. אני עדיין בתהליכים.

yoav
21-09-07, 18:06
כ 3 שנים עם הסמוראי, נסיעות יום יומיות של מעל 50 ק"מ בשנה וחצי האחרונות, וטיולים אין ספור:
1. בכביש מתרגלים מהר מאוד ל"אי נוחות" גם למרחקים ארוכים.
2. טיולים- לרוב נסענו 2, במקרים חריגים 3 וגם ל 4 הגענו. כולם מבוגרים. ליום אחד- סבבה. יותר מזה- גגון.
3. סמוראי סגור ממוזג ממודל חדש (96 עם קפיצי סלילי) שמור, צמיגי 215 ברשיון, נעילה אחורית, הגבהה וכו'- נמכר +/- בתקציב שלך אז מבחינת המחיר ב $$ זה ראלי. מבחינת ה"מחיר" בנוחות וצפיפות- זה כבר תלוי בכם.

4. למרות שיש ג'מני חדש בחניה- אנחנו עדיין מתגעגעים לסמוראי עם כל ירידה לשטח. וזה כבר אמרו פה באתר המון פעמים: ג'יפ קונים עם הלב ולא עם הראש...

בהצלחה.

benar
22-09-07, 21:03
ראשית, תודה רבה לכל המגיבים.

מבחינת התקציב מדובר בש"ח...

יש לנו הצעה לויטארה מודל 91 עם מנוע של 95 (מוזרק עם מחשב). במחיר של כ 24000 ש"ח.
עדיין לא ראיתי את הרכב, האם בכלל כדאי או שמנוע כנ"ל יהיה משהו מסובך מידי לטיפול עצמי?

כמו כן, מה כדאי לבדוק ברכב? (קראתי והשתמשתי במדריך המצויין של אלון לגבי מס' סמוראים, מה הדגשים לויטארה?)

Saar
22-09-07, 21:07
באופן אישי,

הייתי נזהר מאוד מקומבינות כאלו.
אני לא שולל על הסף, אבל תבדוק היטב מה בדיוק (!) כללה ההסבה ומי ביצע אותה.

סער.

Tzvika-Pick
22-09-07, 21:22
הרכב של בחור (ולפעמים בחורה) משכונת התקווה? צבע כחול.
אם כן - תתרחק ומהר. הרכב במצב רע מאוד.

מה לבדוק - חלודה. מחלה רצינית של הויטארות מהשנים האלו. סביר להניח שתיהיה קצת חלודה בכל ויטארה שתראה, רק תנסה לדאוג שזה ישאר במסגרת הקצת חלודה ולא מעבר. יש נטייה לחלודה במשקופי הדלתות (כולל האחורית), בקיר האש ומתחת למצבר. בדיעבד, אני מצטער שלא בדקתי את הויטארה שלי יותר בחיפוש אחר חלודות כי גיליתי עוד הרבה מתחת לפני השטח. עוד כדאי לבדוק שהמזגן תקין ומקרר גם בסל"ד סרק, כי במקרה של תקלה ביחידה הפנימית הנזק יקר.
בכמה מהויטארות שראיתי (וגם בזאת שבסוף קניתי) יש בעיה של מה מהירות קופצני. לדעתי לא מדובר בתקלה חמורה לתיקון, אבל שווה להעיף מבט גם בנסיעה.

שאולי
26-09-07, 16:27
שלום לך
אולי זה לא ממש עונה לשאלה כלשונה , אבל אני הייתי מציע לך לבדוק אפשרות של קיה ספורט'ג
אמין מאד, נוח יחסית, יכולות שטח טובות ,
הבעיה ,,,, דלק , הבחור יודע לשתות
בברכה
שאולי

benar
02-10-07, 00:33
תודה רבה מאוד לכל העונים.

בסופו של דבר הלכנו על סמוראי סגור ממוזג שנת 89 מבית מדרשו (או שולחן ניתוחיו...) של דר. מורי.

העיסקה נסגרה ותצא לפועל בתקווה בימים הקרובים.

ניפגש בשטח...

בן.

-->