PDA

צפייה בגרסה מלאה : המלצה על חנות ששולחת חלפים לישראל

חנן א.
12-02-04, 14:20
אתר החנות: www.worldofpowersports.com
הבחור שאיתו יוצרים קשר: Angie E.
באי-מייל : [email protected]

בפעם הראשונה הבירוקטיה קצת מסובכת:
אתה שולח אליו בקשה עם כל המק"טים של החלפים, הכתובת שלך, הכתובת למשלוח (באחת הערים הגדולות בארץ. משום מה בדואר לא רצו לשלוח ליישוב קטן, אז אני נתתי את כתובת העבודה בירושלים) , פרטי כרטיס האשראי וכו' .
אתה מקבל חזרה באי-מייל טופס שאתה צריך למלא, לחתום ולהחזיר בפקס כדי שהם ידעו שלא מדובר בהונאה כלשהי.
בפעמים הבאות זה הולך יותר בקלות.
חשוב לבקש לשלוח בUSPS שזה הדואר האמריקאי ולא באחת מחברות השילוח כי זה יוצא זול פי כמה.
בשביל הדוגמא:
הזמנתי כשבעה חלפים בעלות כוללת של 35 דולר. המשלוח עלה עוד 10 דולר, והחבילה הגיעה תוך שבוע מרגע המשלוח. חבילה בגודל של כ24X18X5 ס"מ, לא כבדה.
רוב החלפים עולים כ40 אחוז ביחס לעלות בישראל, חלקם אפילו עלה לי פחות מ20% .
חבילה שהעלות הכוללת שלה, כולל המשלוח לא מגיעה ל50 דולר, המכס לא בודק ולא גובה תשלום.
מעבר לזה, יש מכס ומע"מ, עוד לא התנסיתי בזה, אבל להערכתי זה עדיין שווה, תלוי באילו חלקים. רפידות בלמים, למשל, עולות בארץ, כמו, ולפעמים פחות מאשר, בחו"ל (כנראה בגלל שאין מסים על חלקים בטיחותיים) אז זה לא משתלם.

במיוחד בהתחשב בעובדה שמדובר אצלי בחלקי פולריס, ובעובדה שאין בארץ חנות לחלפי פולריס שאפשר ללכת ולקנות מה שרוצים (לא מוכרים לפרטיים אצל היבואן) , וצריך להיעזר בטובות מכל מיני מוסכניקים, אז הסידור הזה מאוד מאוד מוצא חן בעיני.

חנן א.
02-03-04, 13:36
עדכון:
לגבי חבילות שערכן גבוה מ50 דולר, המכס והמע"מ מסתכמים ב48-39 אחוז, תלוי בארץ הייצור, על עלות הפריטים בחבילה, ולא על המשלוח. לא יוצא מזה, לפחות לפי החבילה האחרונה שקיבלתי, רווח רציני, ולכן שווה להתאמץ ולפזר פריטים בחבילות שערכן עד 50 דולר.
בניגוד למה שכתבתי בהודעה הראשונה, המכס לא גובה תשלום על חבילות שערך הפריטים בתוכן לא עולה על 50 דולר, וזה לא כולל את המשלוח.

לפחות על פי אגף המכס בי-ם, חלקי היגוי (תפוחים) לא נחשבים לחלקים בטיחותיים וגובים עליהם מס מלא. זה נשמע לי מאוד תמוה, יש למישהו מידע מוצק אחר לסתור את זה?

-->