PDA

צפייה בגרסה מלאה : Top Gear קוטב הצפוני

IlanHadar
21-09-07, 23:42
למי שעוד לא ראה את החברים לוקחים היילקס עד לקוטב הצפוני, חובה!

חבר הביא לי היום את הפרק, ישבתי שעה בלי לזוז, לא להאמין, החלום של כל אחד.

הפרק הוא הפותח של העונה החדשה (10X00), כל השעה 4X4 עד לנקודת הקוטב הצפוני. לקחו היילקס משופר בסגנון איסלנדי ונסעו.

הפרק בחלקים קיים גם You tube:
http://www.youtube.com/watch?v=J1IUGfozmao&mode=related&search=

יונתןמצפה
22-09-07, 00:34
יש גם את זה (http://www.4x4offroads.com/south-pole-expedition-world-record.html) .
על אותו עיקרון...

tzagi
22-09-07, 06:27
נחמד,
רק חבל שהנבלה שעונה לשם קלרקסון לא נפלה דרך הקרח וקיבלה היפוטרמיה מידית.

lizard
22-09-07, 08:38
אני בטוח שזה לא היה בדיוק כמו מה שנראה בתוכנית ואני בטוח שההיילקס שהם נסעו בו עולה יותר מרכב טרופי טראק הכי יקר שיש אבל עדיין זו חתיכת פרסומת מעולה לטויוטה והיילקס. לנסוע עם כלי מכאני לקוטב זה לא צחוק. גם אם זה נחשב לקוטב ה"קל" יותר.

איציק - 4X6ZH
22-09-07, 08:55
זאת פרסומת זולה ( אומנם ההפקה יקרה )
אבל מי שמצפה מהילקס או מכל רכב כביש אחר לנסוע במקומות כאלה כנראה שהוא יקנה ההילקס 2X4 לנסיעה ברחוב שנקין .

בעיני החברה האלה פישלו הפעם .
איציק

איציק - 4X6ZH
22-09-07, 09:34
יש כאן דבר חשוב אחר

כדאי לראות את הקטע הזה שבו ניתן להבין איך מנפחים צמיג שירד מהגנט .
אני עשיתי טריק זה עם אתר וזה עבד .
כמובן בטמפרטורות שלנו זה הרבה יותר מסוכן

http://www.youtube.com/watch?v=cujxkAwHke8&mode=related&search=
איציק

IlanHadar
22-09-07, 09:36
אין ספק שמסתכלים לעומק רואים מסביב את הפקת הענק, רואים את השיירה שיצאה איתם, אם אני לא טועה בפריים אחד רואים גם מסוקים. ראיתי שם בשיירה גם לנדקרוזר שחור.

עדיין הם לקחו רכבים, שדי ברור שאין קשר ביניהם למקור, חוץ מהשם, עד למקום שרכב לא הגיע ומגיע, תוך סיכון חיי אדם, החיים שלהם.

שווה היה לראות את הפרק בשביל לראות את הקושי שהם עמדו מולו, גם אם חלק מבויים, זו עדיין עיתונאות במיטבה, אין לנו דרך אחרת לראות את המקום או להבין מה זה להעביר כלי רכב שם. צריך לזכור שללא עניין הפרסומת הפקה כזו לא הייתה קמה.

lizard
22-09-07, 09:37
כמו שכתבתי, פרסומת.

אתה יודע, אני יודע ואני מאמין ש99% מהאנשים פה יודעים שמה שהראו בתוכנית זה לא המציאות. אין דבר כזה באמת תוכניות מציאות.
עדיין לכל שאר העולם שלא ממש מבין, הוא רואה רכב שלדעתי נראה טוב ושכביכול עבר משהו ששום רכב אחר עשה לפני. זה שזה לא היה בדיוק ככה ושהרכב שהם נסעו בו דומה אולי רק במראה החיצוני ובשם להיילקס רגיל? זה לא מעניין את הפרסומאים. הרי התוכנית הזו ברובה היא פרסומת אחת גדולה. אחרת שום יצרן לא היה מספק להם רכבים.

גם התוכניות "מציאות" האחרות הן לא אמיתיות. המטרה של התוכניות טלוויזיה (ובמקרה הזה אני אפילו מעיז להכליל את תוכניות החדשות) היא לבדר. לא שום דבר אחר. מידי פעם אולי להקנות ידע אבל בצורה בידורית.

דרור ברלי
22-09-07, 14:13
הרכבים לא מגיעים מטויוטה, אלא מסדנת שיפורים איסלנדית מאוד מפורסמת בשם ARCTIC TRUCKS, שמתמחה בהסבת רכבי 4X4 (בעיקר של טויוטה אבל לא רק), לתנועה במה שבאיסלנד קוראים "שטח", שזה בעיקר שלגים וקרחונים. זה סוג שטח שמחייב שימוש בצמיגי בלון עצומי מידות, בלחץ סופר-נמוך (3-8 PSI).
עיקר העבודה היא סביב התאמת גלגלי הענק לרכב, והם משדרגים כל מה שמסביב לגלגלים - החל מיחסי העברה, חיזוק המתלים, החלפת בולמים וקפיצים, פחחות והתאמת כנפונים, ועד להארכת בסיס גלגלים איפה שצריך (וצריך. כמעט תמיד צריך. אין דרך אחרת לשכנע גלגל 44 אינץ' להיכנס מתחת למרכב של לנדקרוזר 5 דלתות תמים). עוד משהו - 32' זה הגלגל הכי קטן שהם מתעסקים איתו.

תבצעו חיפוש על השם ARCTIC TRUCKS - האתר שלהם באנגלית ויש שם חומרים מעניינים מאוד - תגלו שם גם את מסע ההיילקסים לקוטב - מיזם והפקה פרטית של ARCTIC TRUCKS שנודע לצורך יחצ"ני גרידא, ושהטיפול של תוכנית כמו TOP-GEAR במסע הזה זה השירות היחצ"ני הטוב ביותר שהסדנא הזו יכלה לקבל. אם זה מזכיר למישהו את האיסוזו צ'אלנג' - זה אשכרה על אותו עיקרון.

איציק - 4X6ZH
22-09-07, 14:24
http://www.arctictrucks.com/

דרור ברלי
22-09-07, 14:27
מעיון באתר שלהןם עולה עובדה שאותנו שמורדים מהכביש בגלל צמיג 31 שבולט מהבודי, היא לבטח מעצבנת ביותר: שם, אצלם, באיסלנד, לנסוע בהיילקס על צמיגי 44' זה לגמרי חוקי...

IlanHadar
22-09-07, 14:45
מעיון כיומן המסע של יו"ר Arctic trucks (הוא הצטרף למסע בדרך הלוך), הנזק שקרה בתאונה לא היה הבעיה היחידה, הוא מציין שם גם מפרקים שנגמרו (לא כותב איזה):

http://www.arctictrucks.com/?PageID=1235

מעניין מאוד יומן המסע שלו.

Gilad
22-09-07, 18:07
זו אולי פרסומת אבל אין לי ספק שכל אחד מאיתנו היה שמח להתחלף עם ג'רמי קלרקסון במסע כזה (ובעוד אי אלו מבחני רכב)

אחלה תוכנית !

גלעד

GodsFather
22-09-07, 20:26
יש לי את התוכנית הזו כבר חודשיים על דיסק , מי שרוצה שידבר איתי. לא העליתי אותה כבעבר כי זה קובץ של 700 מגה ואין לי כרגע אפשרות לעשות זאת.

אין ספק שזה מייצג מדהים. גם אם הכל פרסומת, הם עשו אותה יפה מאד.

סה"כ הם מודים שזה רכב משודרג ומיועד לסיטואציה , לא הייתה שם עבודה בעיניים , הוא מציין את כל הפרטים , מצמיגים דרך מיגונים וכד'.

כמו כן , צוותי החילוץ היו שם וגם להם רכבים דומים , הם לא הסתירו כשלונות כשהיו וצוותי החילוץ עשו את העבודה יפה , גם אם כיוונו אותם 7 פעמים לצילום נכון (מישהו זוכר את הפרק שבו הוא עלה הר עם LR3 ונתקע פעמיים, צוותי החילוץ הביאו דק-בילס כדי להפעיל את הכננת ולהוציא אותו. הם לא מתביישים בכשלונות).

ועוד דוגמא כשהוא התחיל לנסוע כמו משוגע כי הם הלכו לאיבוד באחת ממדבריות הקרח ואז קרע את המיכל דלק התחתון והיו צריכים למצוא דרך להעביר את הדלק שנותר במיכל העליון המקורי ועוד דוגמאות מסוג זה.

קיצר , פרסומת או לא - פרק מדהים. נקווה שהעונה תהיה שווה כמו הפתיחה.

גיא
23-09-07, 01:58
פרסומת מדהימה !!

צפיתי עכשיו בכל 7 החלקים ביוטיוב, זה מדהים לגמרי.
מעבר לגלגלים והמתלים וכניראה מיכל דלק נוסף, זה נישמע כמו אותו אוטו. מנוע, גיר וכו' ... ואין ספק שהגלגלים הגדולים מוסיפים חן לאחד הטנדרים המכוערים שיש כיום. וכמובן שההומור של קלרקסון רק מוסיף :-)

איך זה שהמנוע הניע אחרי לילה של קפיאה ?

אני מניח שזה נותן קצת גאוות יחידה לבעלי ההיילקס באשר הם :mrgreen:

ו ... אני מניח שאני לא רחוק מהאמת אם אני אומר שרובינו פה ( כולל אני ) מוכנים לוותר על ביצה ימין בשביל להצטרף למסע כזה....

האתר של חברת השיפורים, אגב, מכיל תמונות באגף הגלריה שכוללות את שאר ריכבי השיירה לקוטב. כולל הלנד קרוזר השחור. ושאר מטעמים.

ועוד מילה .... לגולשי השלג שבנינו ... אהבתי, מתכונן לנסות ... אם יש מישהו בעניין .. דברו איתי 8-)

מוני אורבך
23-09-07, 08:18
אני באמת לא מבין מה כול אילו שצועקים "פרסומת" רוצים.

בוודאי שזו פרסומת!!!
אחרת מי אתם חושבים שיממן את החופשה על הקרח הזו.
ולזכותם יאמר שהם אומרים שהרכב שופר, אומרים גם איפה, אומרים גם איך.
ובטח שלא מסתרים שהם היו שירה !!!
עם הרבה מאוד כלי עזר.
אז נכון, הם לא אמרו איזה מערכת מתלים שופרה ואיך, ורק במילה מזכרים את גודל הצמיג.
אבל מה אתם רוצים, התוכנית לא מיועדת למהנדסי רכב, אלא לשיכורים מסלסברי, כן אלו שמרכבים ביום שני את הלנדרובר.

סך הכול תוכנית בידורית ששווה לצפות בה.
זו דעתי בכל אופן.

GodsFather
23-09-07, 14:28
איך זה שהמנוע הניע אחרי לילה של קפיאה ?

הוא מציין שהמנוע מוזן מדלק בתוספת חומר נגד קפאון , אני מניח שאותו חומר גם קיים בשמנים השונים ומונע את הקפאון של הרכיבים הנעים...?

משהו באמת מעניין (ומצחיק) שאפשר להפיק גם לאיזורינו הוא הקקומט ("קרש" אסלה על וו הגרירה) שלדעתי זה אחלה רעיון במידה ולא בא לך לכרוע מעל בור או משהו בסגנון (למרות שגם ארגז פלסטיק של בקבוקים עם חור באמצע הוא פטנט לא רע).

גיא
23-09-07, 14:49
זה כבר קיים :-)

יש כמה וכמה שאני מכיר אישית שנוסעים עם זה.

ההתקן לרובה למשל יותר מאאגניב :-)
נסיעה במהירות ( אם אפשר לקרוא לזה ככה ) על בלונים בלי לחץ אויר.
אבל בעיקר הסקי תפס אותי :-)

אני סקרן לגבי החומרים מערכבי קפיאה, אם יש מישהו שיודע להרחיב. אני אשמח.

יוש
25-09-07, 20:48
חבר'ס, מה קורה לכם? אתם רציניים מדי. הדבר הכי סבבה בסידרה זה הדחקות שהם מריצים על כל מה שזז. לי זה גרם להיזכר ב"מישהו מטפל בך" :D .

-->