PDA

צפייה בגרסה מלאה : מה מצב המים בנקודות המים הבאות?

חנן-ג'יפולוג
25-09-07, 13:02
עין עבדת
עין עקב
עין אם תינה (איזור שדה בוקר)
גב זרחן
עין אם צלח
גבי חווה
עין ירקעם
אגם ירוחם
בור חמת
בורות לוץ
בור קצינים
עין זך

מותר לרחצה?
בתשלום?
מרחק הליכה מהרכב? נגיש לפרייבטים?
איכות המים?
צפיפות אוכלוסין?
צל?
בעייה של גניבות/פריצות רכבים?

יש נק' מים נוספות שלא הזכרתי?

תודה.

WildLove
25-09-07, 13:39
הייתי בעין עקב לפני חודש בערך, ה"בריכה" מלאה, מים קרים ונעימים שעושים לך את היום אחרי טיול במדבר של 40 מעלות... המים קצת ירוקים ויש בהם קצת עצות, לנו זה לא הפריע.. לא ניתן להגיע עם הרכב עד המים ויש ללכת בערך 5 עד 7 דקות.
אשמח אם תוכל לפרט בקצרה על כמה מהמקומות שהזכרת

נמרוד
25-09-07, 13:56
בעין אום תינה בתאריך הזה בשנה שעברה יבש לגמרי, וזה המצב הנורמלי ברוב הגבים בסוף הקיץ, אם לא יבש אז שאריות מעופשות.

עין זך בפסח היה אחלה מים - בלי צל, נגיש לפריבטים ועם קהל... אבל לפי מה שששמעתי וקראתי בפורומים הבריכה כוסתה ואינה קיימת היום.

tzurlis
25-09-07, 14:32
למיטב זכרוני עין עקב מיים כל השנה. נגיש ל- 4*4. בעונה הזו, לקחת 300 מ' לכוון דר'- מז' ולטפס לחוד עקב מאחורה, חצבים ונרקיסים בעונה.

יונתןמצפה
25-09-07, 14:42
עין עבדת- שמורה בתשלום, מיים כל השנה, אסור לרחצה. יש צל
עין עקב- מיים כל השנה, נהדר לרחצה, 7 דק' הליכה, קיים חש לפריצות למרות מיעוט המקרים לאחרונה.יש צל
עין אם תינה (איזור שדה בוקר)- לא הייתי לאחרונה. בד"כ אין מיים בעונה זאת. (אולי שלולית מעופשת...)אין צל
גב זרחן- ממה ששמעתי, יש מיים אבל מאד מעופשים.יש צל מצויין...
עין אם צלח- לא הייתי לאחרונה. מאמין שיש מעט מיים. 5 דק' הליכה. חשש מפריצות יחסית נדיר. צל בחלק משעות היום.
גבי חווה- לא הייתי לאחרונה, 10-15 דק הליכה אתגרית. חשש גבוה לפריצה. (בד"כ מחזיק מיים כל השנה, בעונה זאת לפני שנה היה סביר לרחצה. צל מצויין
עין ירקעם- נגיש לפרייבט. 10 דק הליכה. חשש גבוה לפריצה. באמת מעניין מה מצב המיים שם... יש צל
אגם ירוחם- ממה שהבנתי האגם שוקם לאחרונה. מקום יפה ופסטוראלי, לא יודע לגבי רחצה. פארק מסודר. יש צל- חורשה מלאכותית
בור חמת- אולי מעט מאד מיים, לא משהו שיש להתלהב. נגיש לכל רכב- על הכביש. אין צל
בורות לוץ- יבש!. נגיש לכל רכב. יש לא מעט בורות באיזור- חפשו פראים!!! יש צל בסככות, ברז מיים.
בור קצינים- לדעתי כבר שנים שהוא לא מתמלא, נגיש לכל רכב. אין צל
עין זך- אני מכיר את מה שנמרוד תיאר.

Tzvika-Pick
25-09-07, 18:57
בעין יורקעם יש רק ג'יפה.
חבל שלא ידעתי על החשש מגניבות.. השארתי שם את הרכב לאיזה רבע שעה ולא היו בעיות.

קיד
25-09-07, 21:52
חנן, אני ממש לא מאמין עליך,

לך לסניף הום-סנטר הקרוב,
קנה 2 מפתח צינורות סטנדרטיים.
הסג 5 מטר צינור גומי.
הצטייד בסט ניפלים 1/2" עד 2,
ובעזרת את חפירה מתקפלת אתה יכול לייצר מעיין מכל עמדת ניקוז אויר של מקורות.

טיפ, אל תלך על המשאבות, יש שם גלאי קרבה.

שיכשוך נעים,
קיד.

מידבר
25-09-07, 22:03
עין אם צאלח-בעונה הזו המים מעופשים עד מאוד. סבירות נמוכה לפריצות/גניבות. צל-רק אחה'צ.

שחף110
25-09-07, 22:29
עין אם צאלח - אני אכלתי שם פריצה, לא הייתי משאיר שם את הרכב או בכל מקום אחר מחוץ לטווח הראיה. (ושם משאירים אותו לפחות ל 20 דקות)

ערן המסוקס
26-09-07, 20:56
עין זך היה מעיין נפלא, וממוקם מושלם לטיולים בדרום. מים נעימים ועמוקים כל השנה. בריכה גדולה, נגישות עם הרכב עד שפת המים, מה עוד צריך.

זה היה אז..

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=6052&stc=1

וזה מה שיש היום. תגידו תודה יפה לרשות.

עין זך במלא תפארתו :?
http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=6051&stc=1

PW
27-09-07, 07:15
יקירי:
שכחת רק לספר שאותה רשות גם "יצרה" יש מאין (עם שופל) את הבריכה הנפלאה שמופיעה בתמונה הראשונה מלכתחילה. אחרי שהמטיילים עשו מזה בעיה בהתנהגותם - עבד השופל שוב....
באמת חבל - אבל האשם (במקרה הזה) הוא דווקא לא הרט"ג.

ד ו ר ו ן
27-09-07, 09:05
יקירי:
שכחת רק לספר שאותה רשות גם "יצרה" יש מאין (עם שופל) את הבריכה הנפלאה שמופיעה בתמונה הראשונה מלכתחילה. אחרי שהמטיילים עשו מזה בעיה בהתנהגותם - עבד השופל שוב....
באמת חבל - אבל האשם (במקרה הזה) הוא דווקא לא הרט"ג.
יאיר נא כבוד הרב את עיננו לבעיה שהתעוררה לדברי רט"ג..

הם טענו כי נוכחות מטיילים ליד הבריכה מפריעה לחיות לשתות.. אמרו ועשו-כיסו הבריכה ועכשיו באמת אין מטיילים, אממה גם אין מים לחיות.:shock:

שחף110
27-09-07, 09:12
מה בדיוק קרה שם ?

סער
27-09-07, 21:42
1. תתפלאו, החיות יודעות לשתות גם כשהבריכה מכוסה. מי שמכיר "ת'מילות" בכל האזור יודע שהן בד"כ יחפרו עד 1/2 מ' ויגיעו למים. מניח שזה מה שהתכוונו ברט"ג כשכיסו את הבריכה. אני דוקא בעד האיזון הזה בין פראים אמיתיים ופראים שמאחורי ההגה.....:wink:

2. חניון ע.יורקעם - לפני חודשיים השארתי רכב למשך יום שלם - עבר בסדר (טפו טפו טפו) אבל יש סימני זכוכית על הקרקע. מים בגב - מעט מאד ולא ממש אטרקטיביים לרחצה.
3. עין עקב - לפני חודש - יופי של מים, ככה כל השנה.

חג שמח.

עודד זנטון
28-09-07, 01:39
עין אום צלח:
מים מעופשים (ואני לא עדין נפש, רחוק מזה) מאוד.
איזור הברכה מלוכלך בשרידי מדורות ושאריות ושאר ירקות.
לא כיף בכלל לשבת שם ובטח שלא לטבול במים.
(נכון ל 18/9)

עין עקב מדהים כל השנה, אם לא מפריעים לך ילדים מכל הארץ ששורצים שם.
אגב, הנביעה (נמצאת מעל הבריכה, בראש הצוק) ראויה לשתיה לאחר סינון דרך בדאולם טעמה מלוח משהו (אני אוהב אותו)
עומק הבריכה במרכזה הינו 9 מטר (לפי שמועה)
ישנה "מקפצה" בגובה 6 מטר מימין לבריכה, ממנה ניתן לקפוץ למים ללא כל חשש!
לרוב חונה בחניה רכב נוסף (אתר מטוייל) כך שמה שצריך כדי לשמור על הרכב זה רכב אטרקטיבי יותר לידו... ;)

עודד זנטון
28-09-07, 01:48
אני מבין שמתוכנן טיול מהערבה צפונה לשדה בוקר?

ד ו ר ו ן
01-10-07, 17:23
1. תתפלאו, החיות יודעות לשתות גם כשהבריכה מכוסה. מי שמכיר "ת'מילות" בכל האזור יודע שהן בד"כ יחפרו עד 1/2 מ' ויגיעו למים. מניח שזה מה שהתכוונו ברט"ג כשכיסו את הבריכה.
א. זה לא ת'מילה-זאת נביעה.
ב. לפי מפלס המים שהיה צריך לחפור מעל מטר כדי להגיע למים, לא ישים לחיות,לפחות לא לאלו שיש בערבה.
תסתכל במקומות אחרים לאורך ציר המעיינות,החיות חופרות במקומות שהמים מאד קרובים לפני השטח ויש מלחות קטנות על פני השטח-זה לא אפריקה ואין פילים לחפור בור מים גדול.

ת'כלס ייבשו את האזור ליד הבריכה גם מחיות.

חנן-ג'יפולוג
01-10-07, 17:31
אני מבין שמתוכנן טיול מהערבה צפונה לשדה בוקר?

לא, טיילנו משדה בוקר עד אילת, ארבעה ימים. השתמשנו לרחיצה קצרה במים שבעין עקב ובמתקן של מקורות בפארן.

PW
01-10-07, 17:35
יאיר נא כבוד הרב את עיננו לבעיה שהתעוררה לדברי רט"ג..

הם טענו כי נוכחות מטיילים ליד הבריכה מפריעה לחיות לשתות.. אמרו ועשו-כיסו הבריכה ועכשיו באמת אין מטיילים, אממה גם אין מים לחיות.:shock:
יקירי:
אתה מנסה להכניס אותי לפינות שממש לא אכנס אליהן - ואני גם לא דובר של הרט"ג או של מישהו אחר - מקסימום מביע דעה.
הבעיה שנוצרה בגלל הבריכה (שהייתה באמת אטרקטיבית ונעימה מי כמונו יודע) היא בעיה של תנועה רבה של כלי רכב, חלקה לא על הדרכים המסומנות או הכבושות / דרוכות ממילא - כשמטיילים מנסים ולא מצליחים ב"מכה ראשונה" למצוא את הבירכה, שהייה בלילה בשמורה, השארת אשפה, הדלקת מדורות ועוד ועוד. כשראו את כל אלה - פשוט הפעילו שוב את השופל. זה הכל.

tzurlis
01-10-07, 20:28
גם בבריכת נופר (לייד ראש פינה) הפעילה הרט"ג את השופל. הלכה הנימפאה הכחולה- הנדירה, וכנראה היחידה, בישראל- , והלכו הפרפרים הנדירים שסביבה.
גם בעין קטלב ובעין גיורא, (לייד נס הרים) פעל השופל: הלכה הבריכה, הלך סבך הפטל הענקי, וכל הנישה האקולוגית שסביבו ובתוכו...
בבית ינאי הלכה חתיכת חול גדולה, שאכלסה הרבה ארנבות, צבים ולטאות בדרך כל חניון, לטובת מילוי כיסי הרט"ג בחוני החוף - בתשלום לרט"ג, איך לא?
ובל נזכירה כי כל גן לאומי, מגודר וסגור- נכסי עם ישראל כולו, שצריכים להיות פתוחים וחפשיים לו- ושעובדיו רודפים אחריך עם גרזן אם נכנסת אחרי 16:00, או, כמו שקרה לי בעין עבדה, שולחים אותך להקפת 12 ק"מ ברגל בהרים בלילה בלי מסלול, כי אין לך כסף לכניסה, ולך תשבור את המפרקת במדבר בחושך - עומד להשכרה לחגיגות וחינגות פרטיות, יום וליילה, ואף ייסגר לצורך כך בשעות פעילותו לקהל...
אז מה עושה רשות הגנים הלאומיים לטובת הטבע בישראל?

Udi.C
02-10-07, 23:19
השתמשנו לרחיצה קצרה במים שבעין עקב ובמתקן של מקורות בפארן.

חנן

אני בפארן ביום חמישי הקרוב ,איך מוציאים מים מהסלע (המתקן) ?

תודה

אודי

ד ו ר ו ן
02-10-07, 23:46
יש ברז בגדר המערבית של מתקן מקורות הממוקם מזרחית לכביש 40.

-->