PDA

צפייה בגרסה מלאה : הגבהה לסמוראי

yanivbir
13-02-04, 01:29
אשמח לקבל מידע לגבי הגבהת סמוראי
לגבי קפיצים וסוגי בלמים מתאימים
הסמוראי נוסע בכביש ופוגש את השטח בסופש

אלון_ק
13-02-04, 13:03
איזו שנה הרכב, ועל איזה סוג קפיצים הוא יושב?

yanivbir
13-02-04, 14:06
סמוראי 91
יושב על קפיצי עלים

אלון_ק
14-02-04, 14:33
ראשית, יש מגוון רחב של מוצרים קיימים, שניתן להזמין מחו"ל. ערכות מלאות של חברות כמו אולדמן (לא מכיר, לכן לא ממליץ), קלמיני http://www.puresuzuki.com/suspension2.htm, דובידסון (מכיר 2 חבר'ה עם זה - מבסוטים נורא), petroworks (לא מכיר, לא ממליץ) וכד'.
אופציה נוספת היא ללכת לבעלי עסק בתחום הקפיצים (המתלם, קפיצי הרטוב וכד'), לאפיין (או לעבוד ע"ב איפיון מלקוח קודם) ולקנות ממנו קפיצים לפי דרישה. אז תצטרך למצוא בולמים וצינורות בלם באורך המתאים לאיפיון שלך.

מחיר ההצעות הנ"ל נע בסביבות 4000+ ש"ח, ואלו האפשרויות הטובות ביותר.

אתה יכול גם ללכת ולערגל את הקפיצים אצל בעל עסק בתחום הקרוב למקום מגוריך. אל תשכח להנמיך את הבמפסטופ ביחס 1:1 עם ההגבהה. יתרונות: מחיר כ-1000 ש"ח. חסרונות: לא הרווחת כלום, חוץ ממרווח בטן. הפסדת מהלך מתלה. הקשית את הרכב.

ישנם בעלי מקצוע בפורום, כמו ארז (זה גם הכינוי שלו), שעוסקים בתחום. הפתרונות שלהם מקצועיים, מומלץ לדבר איתם. יש גם חברות כמו פרוג'יפ, עידו כהן, גתוס, אספיר, OVERLAND (זה של ארז) ודומיהם שמוכרים קיטים של חברות או פיתוח עצמי.

סוגי בלמים - אני מניח שהתכוונת לבולמים. כל קיט מגיע עם בולמים, איפיון אישי ידרוש איפיון של בולמים בהתאם. משפרים בדר"כ ימכרו לך בולמים בתוך עסקת החבילה.

נמרוד
15-02-04, 11:36
אשמח לקבל מידע לגבי הגבהת סמוראי
לגבי קפיצים וסוגי בלמים מתאימים
הסמוראי נוסע בכביש ופוגש את השטח בסופש

על איזה גודל צמיג אתה נוסע/ מתכנן לסוע?

סוזי המשתוללת
15-02-04, 14:38
נמרוד
לצערי אין לגודל הצמיגים במקרה הנ"ל משמעות מהסיבה הפשוטה
שב 29" אין בעייה וכל צמיג מעבר לכך גובל בפשע שהעונש עליו בישראל הוא הוצאה להורג :P
חוצמזה בכל סוג צמיג בהנחה שפותרים בעיות כמו נגיעה בקפיצים אין משמעות להגבהה אלא להגבלת הבאמפ סטופ שישפיע על הסגירה אבל לא על הפתיחה

rinzai
17-10-04, 00:43
לקלמיני יש כמה "קיטים" שכוללים קפיצי עלים+בולמים. איזה מהם הוא גבול השפיות עבור צמיגי 215? איזה הוא המיינסטרים עבור אותו צמיג? "2, "2.5, "3, אני מניח שה- "5 כבר מופרע לחלוטין. כל אחד בא עם סט שלם של אביזרים... מישהו יכול לעשות סדר בדברים? לתת איזה פיסקה על כל מוצר קפיצי-עלים של קלמיני? (יש 4)

:oops:

rinzai
17-10-04, 00:50
כדי להקל על מי שבא לו להוסיף, הנה הקישור ל-4 הקיטים:
http://www.puresuzuki.com/suspension2.htm

אלון_ק
17-10-04, 01:38
איזי, תתחיל להסתכל גם באתרים אחרים - TT וRRO מאוד מוכרים וידועים בתחום גם הם. יותר מקלמיני בהיבט של מערכות מתלים. אני כותב את זה בהנחה שאתה עוד לא מכיר אותם.
TT:
http://www.trailtough.com/

RRO:
http://www.rocky-road.com/index2.html

הסט של ה3 אינץ' צריך להספיק לדרישות שלך מעל ומעבר (צמיגי 235 גג, למיטב הבנתי). מאחר ואתה לא הולך להגדיל צמיג מעבר לזה, נשאר לי רק להמליץ נגד הגבהה גדולה יותר. הקיט של ה2 אינץ' לא יהיה לך להיט, זה שאקל רוורס.

שקלת להשאר על מערכת המתלים המקורית שלך? אני לא רואה סיבה להחליף אותה בדרישות שלך, אלא אם ישנה בעיה כלשהי עם המערכת הקיימת.

rinzai
17-10-04, 02:02
נקסוס,
תודה על 2 הלינקים הנוספים, אני הולך להסתכל בהם עכשיו.
לסמוראי שלי אין הגבהה. אני לא מתכוון לגעת ב- 235 אחרי שעידן שלח לי 2 קישורים מה עלה בגורלו של אחד ששם 235 (הצמיגים נטחנו בקפיצים, נשברה לו צירייה, ואחרי שבוע הוא הוציא אותם למכירה)... בבדיקה הקנייה אמרו לי שהמתילים/בולמים "בסדר" אבל חלשים... חשבתי אולי להזמין את הקיט "3.5 ולהיות בלב שקט...

הצמיגים שלי הולכים להיות 215! זו החלטה אסטרטגית.

אני גם כך עוד בחוסר שקט לגבי הסמוראי שלי... יש לטפל בהרבה דברים... מיגון מיכל דלק, דרי-שאפטים, כל מיני רעשים אולי דימיוניים מעלים לי סרטים שאו טו טו לא יודע מה יקרה. ואני לא מכיר את הרכב... עדיין... בקיצור... כאוס מוחלט.

על הקיט של ה- "3 כתוב:
*Reduces overall vehicle articulation and is recommended for street vehicles only.

חשבתי אולי על ה- "3.5 ??? ...אין לי מושג, זה 630$ - לא מעט... 3000 ש"ח. ממש לא בא לי על ההוצאה הזו... אבל אולי זה המחיר על מנת לדעת שמבחינת בולמים/מיתלים אני מסודר?

אלון_ק
17-10-04, 03:02
לדעתי אתה לא רוצה שום דבר שיש בו שאקל רוורס. ב3.5 יש שאקל רוורס.

כולי שמחה שיש לך דוגמה אחת (או 10) על מישהו ששם צמיגי 235 ויצא עם נזקים כאלו. לי יש אלפי דוגמאות של חבר'ה שיש (או היה להם) צמיגי 31 בלי בעיות כאלו. הוכח בדרך הקשה, מכלולי סמוראי עומדים בזה. גם ב235 האימתני.
הצמיגים נטחנו בקפיצים כי מערכת המתלים שלו לא הותאמה. הוא גם יכול היה בקלות לקנות ג'אנטים אופסט ולמנוע כל נגיעה שהיא בין שני הנ"ל.
ציריה נשברה גם לי וגם לעוד שני חברים שלי. לשני החברים שלי אין יחסי העברה, אין נעילה בסרן שנשברה בו הציריה, אין כלום. אחד עם צמיגי 205 והשני עם 215. גם אני עם 215 כרגע. ציריה אתה תשבור אם תפעל לא נכון בכל רכב, עם או בלי נעילה.
אנחנו לרוב ממליצים להמנע ממידות כאלו בעיקר ע"ב יחסי ההעברה, המומנט וכ"ס של המנוע. ברגע שטיפלת בראשון, אין שום סיבה לא לשים 235, למעט בלאי מואץ במיסבי הגלגלים. אני לא יודע בדיוק כמה מואץ, אבל סוזי יוכל לומר לנו - הוא על 235 כבר כמה שנים. אגב, אין לו שום בעיות מיוחדות - והוא לא בדיוק נהג רגוע.

לא שמתי לב לכיתוב על ה3'', אבל אם זה כתוב אז לא, אל תיגע בזה.
יש קיט של דובינסון שגילי2K קנה. שלח לו ה"פ (GILY2K) אם זה מעניין אותך. לדעתי האישית הקיט הזה לא שווה את המחיר שלו, אבל אין ספק שהוא הוכיח את עצמו על כמה וכמה רכבים.

מה שאני ממש לא מבין זה לפי מה אתה קובע את הצורך שלך בהגבהה. בסוד אני יכול לומר לך שסמוראי סטנדרטי מאכלס צמיגי 215 בלי בעיה, אם הוא יושב על קפיצי עלים, כך שלא זו הסיבה. אתה חייב להגדיר לעצמך למה אתה מגביה ולפי זה לקבוע את המינימום הנדרש ע"מ להשיג את מטרתך - זה ממילא לא רכב יציב.

אם אני הייתי אתה הייתי הולך ויושב אצל המתלם כמה שעות ומקבל ממנו הסבר (ומחירים, אם אתה כבר שם) מה זה מה, למה ככה ולמה לא. אח"כ לך לעוד 2-3 מקומות (לא מוסכי משפרים, אלא קפיצאים - קפיצי הרטוב, הסולל וכד') ותעשה בדיוק את אותו הדבר. בסוף היום אתה תבין הרבה יותר מה אתה מחפש ולמה, שלא לדבר על זה שיהיה לך את מצב השוק ביד.

מתוך הנחה שמערכת המתלים שלך תקינה לחלוטין, לא הייתי נוגע בה עבור צמיגי 215. אם אתה בכ"ז רוצה איזושהיא הגבהה נעימה ולא יקרה, לך תקנה 3 קפיצים לכל גלגל מאחור ו-2 מלפנים, כך שסה"כ יהיו לך 5 מאחור ו-4 מלפנים. עכשיו תערגל אותם יחד עם המאיה והקונטרה מאיה של כל סט לעומק של 150 מ"מ אחרי שחרור מאמצים. המידה הזו נמדדת כך: אתה קושר חוט מעיין לעיין של הקפיץ (במרכזי העיניים, כמובן), מוריד אנך לבורג המרכוז. אורך האנך הוא המידה.
כעת יש לך הוצאה של 500 ש"ח על קפיצים (אני מניח שהעבודה היא עצמית). תוציא עוד 800 על בולמים ויש לך קיט מוגבה ב1300 ש"ח, אבל עם חוליות חלשות: המאיות והקונטרה מאיות הישנות. זה עולה 250 למאיה, אין לי מושג כמה לקונטרה מאיה. אני די סקפטי אם זה יעשה לך בעיות של ממש, אבל זה תלוי במצב הקפיצים הנוכחיים. לכל הפחות זה יפרוש לך את התשלומים על פרק זמן גדול יותר, עד שיכשלו הקפיצים הנוכחיים. במקרה הטוב אתה תחיה עם הסטאפ הזה עד יומו האחרון של הרכב.

אבל אתה הגדרת הבדל משמעותי ביני ובינך: לך יש פחות מגבלת כסף ממה שיש לי. לכן במצבך הייתי בוחר בין שני הקיטים של ה3'' שRRO מציעים (אחד BUDGET) ובין קיט מהמתלם שיעלה אותו דבר כמו הדובינסון עם יותר יתרונות.

אלון_ק
17-10-04, 03:07
עוד 2 נקודות:

1. יש עוד הרבה לינקים ברשימת הקישורים של הפורום הכללי.

2. עלות של מערכת מתלים מלאה היא כ4.5 אש"ח. בעבודה עצמית אפשר להוזיל לכ1600 ש"ח ולקבל מערכת מתלים טובה הרבה יותר, אבל כאן אתה תתפשר על חוקיות (חוץ מזה שאני לא רואה שום סיבה לשים מערכת מתלים כמו שלי למי שלא הולך להגיע ל31 לפחות).

אלון_ק
17-10-04, 03:17
ולאחר מבט מעמיק יותר בקיט 3'' של קלמיני, אני יכול לומר לך שהוא עדיף על זה של דובינסון. אותה הגבהה באותם תנאים, רק עם הרבה יותר חלקים: דרופ פיטמן, הארכות למוט המייצב, בולמים, בושינגים מעולים... דיל די זול, למעשה. בפרט במחירי הארץ.

לקיט של דובינסון יש חסרון אחד בולט: הוא בסה"כ קפיץ מקורי עם קבוע גבוה יותר שמגיע עם קשת עמוקה יותר (לכן הרכב מוגבה). זה נראה לי בדיוק אותו דבר, רק שבקלמיני הם עושים את הדבר הנכון ונותנים לך יחד עם הקיט גם הנמכות במפ סטופ (לא מגיע עם הדובינסון), שהם הסיבה להקטנת המהלך.

למה הם ממליצים על זה כהגבהה לכביש בלבד? לדעתי זה משום שאין פה שום ייתרון אמיתי למערכת, מלבד הכנסת צמיג גדול יותר. שים לב מה כן נמכר בחו"ל (ולא רק בקלמיני): CJ, YJ, ספירלות, SPOA וכן הלאה. שתי רמות מעל מה שנחשב בארץ "משופר" למערכת מתלים, נחשב אצלם ללא מיוחד (להוציא את הספירלות, זה תמיד משהו אחר). להם אין סיבה הגיונית להרכיב כזו מערכת, כי כל אחד שרוצה להכניס 31 יחליף לSPOA ו/או יכניס CJ/YJ והופ! גם מהלך וגם צמיג 33'. תחת תנאי כזה, 3'' עם פגיעה במהלך (שהאמריקאים סוגדים לו) זה קקי. בארץ? זה "משופר".
את זה אתה חייב לשאול אותם, אגב, למה הקיט לא מומלץ לשטח. לדעתי זה רק כי יש דברים טובים יותר במחיר דומה, אבל אני לא מכיר את המפרט של הקפיצים האלו.

rinzai
17-10-04, 04:03
שלחתי לקלמיני אי-מייל ...ניתן להם להסביר - למוחות שמאחורי המוצר.

בקטע הכספי: סמוראי כולל שיפורים מעל 25000 ש"ח מבחינתי כרגע זה הגבול... אין לי עודף כסף. אבל שאני מריח את אזור ה-40 אלף אני מתחיל להרגיש לא טוב עם זה... ב-50 אלף כבר אפשר להשיג מגנום דיזל ובקצת יותר דיפנדר דיזל. בכל מקרה זה לא התקציב שלי לרכב כרגע...

השקעתי ברכישת הסמוראי 17 אלף... יש להחליף צמיגים, לטפל במתלים/בולמים (אולי), משהו בדרי-שאפטים (כנראה מאוד), ומתישהו בטח גם לטפל במנוע/גיר... אחרי כל אלה אני לא רוצה לעבור את ה-25... אני לא רוצה בכלל לעבור את ה-25... אבל לא מוכן לעשות קיצורי דרך.

שלא לדבר על עבודות יד... מיגונים למינהם ושאר מצות...

אני מניח שאחרוג מהמסגרת שנתתי - אבל אשתדל שלא או לפחות לחרוג כמה שפחות.

פשוט יש לי מחשבה בראש שקלמיני נותנים את כל החלקים הדרושים, יש חלקי חילוף, יש להם נסיון בשטח + המוצר נבנה על-פי נסיון וחקר ביצועים... הם כותבים עליו:
The kit is perfect for pulling double duty as a weekend warrior and daily drive
טוב, אני לא warrior אבל הכיוון שלו מצטייר דו"ש (דו-שימושי). אני לא יודע אם כל האבו-ג'אראס של החלפת בולמים, וטיפול במיתלים, ושאר החלקים שאצטרך לארגן לבד, בסופו של דבר לא יעלו לי יותר מ-3000 ש"ח... ואולי לא יתאימו אחד לשני ...ומי יודע מה יהיו הביצועים. :oops: לא שאני מחפש איזה ביצועי ראלי אבל איפושהו קלמיני יודעים מה הם עושים, לא?

rinzai
17-10-04, 04:25
דבר שאני מאוד לא אוהב זה להתעסק עם כל מיני "בעלי מקצוע" שמארגנים לך איזה "פתרון" ואז אחרי חצי שנה שמשהו מתפרק, מתברר שהם גרמו נזק יותר משהביאו תועלת... :wink: צריך להגביה את אוחז המוט שמקביל לסרן, להאריך את הדרישאפטים, את הבאמפ סטופרים... עוד מלא דברים קטנים... לא? אני יודע שהגבהה פוגעת ביציבות, למה אתה כ"כ ביקורתי לרוורס שאקלס? ...הגבהה של "3 (7.5 ס"מ) + עצם זה שהצמיג גודל ל- 215 היא אולי יותר ממה שאני אי-פעם אצטרך... זה נכון. יש פגיעה כלשהי ביציביות ...אני מניח שגם זה נכון... אבל האם זה כזה קריטי? ומבחינה כלכלית, נגיד, עלות של 3000 ש"ח (את הקיט כתוב שאפשר להרכיב לבד בבית) על מנת לעשות יישור-קו על מערכת המיתלים והבולמים זה לא מחיר סביר לאור החלופות שיש בארץ?

gily2k
17-10-04, 09:15
אם אתה רוצה תרים טלפון ואני אסביר לך על הדובידסון
מתנצל , אבל לאחר הפרוט של נקסוס , באמת אין לי מה להוסיף על הכתוב
מה גם שאין לי סבלנות :)

בקיצור עם אתה רוצה תרים טלפון נאפיין את הבעיה וניתן עיצה (לצורך הבהרה: אני לא מוממחה בתחום סתם בעל ניסיון)

עודדוש
17-10-04, 09:17
שלום
אשמח לקבל הסבר מדוע החלפת נדנדה בארוכה יותר אינו מגביה את הרכב בהפרש בין הנדנדות?
תודה רבה
עודד

gil4
17-10-04, 10:15
לפני כשנה קניתי סט של קפיצי דובינסון קדימה ואחורה. לא הייתי מרוצה מהתיפקוד של הקידמיים)מאוד קשים( והחלפתי אותם לome )רק את הקדמיים( אחרי חצי שנה,ההבדל גדול.
השילוב של שניהם עובד מצויין .
גם אני התלהבתי מהסט של קלמיני אבל אחרי שעשיתי את כל חישוב העלויות ההפרשים זניחים. בנוסף,אם כל הכבוד לקלמיני, ome ודובינסון נחשבים ליצרנים איכותיים לא פחות.)תיקון- קלמיני הוא לא יצרן רק משווק(

gil4
17-10-04, 10:17
דובינסון = דובידסון .

asafk
17-10-04, 10:55
להירגע!!!
אם הצמיגים במידה סטנדרטית (215= סטנדרטי), אני לא רואה שום טעם בלהגביה סמוראי יותר מ1"-2". הרכב קצר מאוד, וצר מאוד. הגבהה של יותר מ2" תגרום לירידה בעבירות, כי כל הזמן תפחד להתהפך (מוכח שאפילו סמוראי מתהפך הרבה אחרי מה שנדמה לך, אבל מה שנדמה לך שהולך לקרות מגביל אותך בשטח).
את מהלך המתלה הזערורי של הסמוראי אף אחד מהקיטים לא פותר באופן רציני- אז לא יהיה לך רווח גם מהכיוון הזה.
הקיט שאקל רוורס, אם יותקן, יהיה הקיט האחרון שיותקן. לא בגלל שהוא כל כך מוצלח (והוא מוצלח, אבל לא צריך להגזים) אלא בגלל שהוא גם מאוד יקר וגם מעט מאוד קפיצים מתאימים לו. שאקל רוורס ברכב שנוסע בכביש ולא תוכנן מראש בצורה כזו זה רע מאוד מאוד- היגוי הפוך של הסרן, שינוי קינמטיקה של מערכת ההגה ועוד (אם ממש תתעקשו- אני מוכן להרחיב, בינתיים תחשבו על זה לבד- כבר כתבתי על העניין בעבר).

העצה שלי- אם אתה רציני- גש למתלם. האפשרות הסבירה יותר היא קיט הגבהה סטנדרטי שמתקינים לכל הסמוראים. האוטו מעט יותר גבוה, מתנהג יותר טוב, אפשר להתקין צמיגים יותר גדולים, אבל אין חדשות גדולות באף תחום. מעבר לזה- אם אתה יודע בדיוק מה אתה רוצה (כמה מהלך מתלה, רכב יותר רך או יותר קשה וכו')- תגדיר וייצרו לך... אבל בלי לשנות כל מיני דברים אחרים ברכב (מיקום תושבות, לדוגמה) מרחב הפעולה מוגבל מראש.

לגבי צמיגים גדולים- זה הדבר הכי טוב שאתה יכול לעשות לצעצוע שלך. גבה את ההחלפה בג'נטים מתאימים, בהגבהה מינורית (של המתלם, כמו שכתבתי קודם- יכול להספיק), וביחסי העברה- ויש לך אחלה ג'יפון. תוסיף נעילה אחורית- והנה המתכון לג'יפון פרקטי ביומיום (בלי הגבהות משוגעות ושינויים בלתי הפיכים), ופרקטי בשטח.

אסף.

אלון_ק
17-10-04, 14:24
אם תקציב השיפורים והשינויים שלך עומד על 25-17=8 אש"ח, אתה צריך להזהר עם הכסף. יישור קו סופי יעלה לך קרוב ל2000 ש"ח, אלא אם יהיו לך הפתעות. אז תחרוג ל3000, בהנחה שאף מכלול הינע עיקרי לא תקול.

אני שוב אומר לך: קלמיני הם חברה טובה ואמינה. במערכות מתלים TT וRRO נחשבים יותר טובים, בפרט RRO.

צריך להגביה את אוחז המוט שמקביל לסרן, להאריך את הדרישאפטים, את הבאמפ סטופרים
אם יש או אין את כל החלקים לא צריך לשנות לך. הארכות דרייבשאפט אתה לא צריך עם 3'' הגבהה, אתה אפילו יכול לוותר על הדרופ פיטמן וההארכות למוט המייצב (תבנה לבד, מה יש?). סדר גודל של עלות נתתי לך כבר. מה זה "המוט שמקביל לסרן"? מוט השפור? הדראג לינק?

למה אתה כ"כ ביקורתי לרוורס שאקלס?
בנוסף על דברי אסף יש גם את היבט החוקיות (או חוסר החוקיות) הבולט לעיין.
מעבר לזה אין לי מה להוסיף למה שאסף אמר, חוץ מהדגשה שיש לך כבר 2 דעות שאומרות שהחלפת מערכת המתלים עבור המטרות שלך איננה נחוצה (ואיזה 1000 דוגמאות נוסעות כאלו בארץ, רוב מי שעל 215 לא נגע במתלים המקוריים - אני כולל בזה בעלי קיטים שלא שינו את אורך המאיה).

3K זה מחיר סביר מאוד ליישור קו על מערכת המתלים.

אשמח לקבל הסבר מדוע החלפת נדנדה בארוכה יותר אינו מגביה את הרכב בהפרש בין הנדנדות
הנדנדה מחוברת רק בצידו האחד של הקפיץ. לכן ההגבהה המתקבלת היא בקירוב 1/2 מגובה השאקל.

נמרוד
17-10-04, 17:15
איזי, רד מנושא המתלים.

אתה כתבת כאן כמה דברים מאד ברורים - קודם כל, כל הכבוד. מאד נדיר להכיר מישהו שיודע מה הוא רוצה :lol:

1. צמיגים 215, נקודה. אתה כתבת. בשביל זה לא צריך הגבהה בכלל. צריך אולי הגבהה מינורית ביותר של אינץ', אינץ' וחצי. הגבההת שאקלים בעלות אפסית נותנת לך את זה, או ערגול עלים קל, או שילוב של שניהם, נותנים לך את זה. תוסיף סט בולמים פשוטים וארוכים יותר, ויש לך את מערכת המתלים הנכונה לצמיג 215 - והעלות היא בדיוק מה שאלון כתב - 1300-1500שקל, וזה לא בעבודה עצמית. 600-700 שקל לערגול (כולל עבודה), 600-700 שקל לסט בולמים, שאקלים אתה עושה לבד - זה באמת לא עבודה.

2. קנית את הרכב ב17K, אתה רוצה להגיע ל25K - זה נותן לך תקציב של 8K. תרשום - 2000 שקל לצמיגי שטח חדשים, 2000 שקל לזוג נעילות ביבוא אישי, 1500 שקל לשיפור המתלים הנ"ל, 2000 שקל תשאיר עבור יישור קו וכל התיקונים המכאניים שבטוח תתקל בהם. משאיר לך 500 שקל לדברים החשובים באמת - מפות סמנ"ש, פק"ל קפה ואוהל (אם אין).

rinzai
17-10-04, 18:53
דבר ראשון - יש כבר 4 צמיגים הנקוק 215 MT. חדשים! (350 ש"ח לאחד לא כולל מע"מ) הכול כולל הכל כולל פומיות ניפוח חדשות + צלב פירוק גלגלים חדש + צמיג ספיר משומש (AT) - כולל מע"מ 1900 ש"ח.

ממש לא בא לי להחליף קפיצים, בולמים כן... אבל הקפיצים שלי נראים (בעיני הלא מנוסות) דיי מעפנים... אין בהם כמעט קשת ...והם ישרים כמו סרגל נראה לי. אני לא כ"כ סומך על בעלי מקצוע בארץ ...החאפריות שולטת. אז חשבתי בכיוון של קלמיני... כי לכל חלק שלהם יש מספר סידורי וניתן להזמין חלק תחליפי זהה... אם אני עושה לבד קפיצים אין לזה שום בסיס... אינטואיטיבית לא נשמע לי רעיון מוצלח... יחסית לפריטים שעברו מבחני שטח, והתאמות, ויש להם בסיס רחב של לקוחות שמשתמשים באותו שילוב פרטרים מדוייק. כמו שאג'נט סמית אמר למורפיאוס - אבולושיון. לא יודע מה לעשות :oops:

שאקלים גבוהים שמעתי רק דברים רעים בקונוטציות אליהם... נאמר לי שבולמים מתאימים לקפיצים... כלומר אם יש לי קפיצים מחברה מסויימת, ובולמים מאותה חברה, הם בטוח מתאימים כמו נעל לסינדרלה... אבל מה אני מבין :lol:

rinzai
17-10-04, 19:21
הקיט שאקל רוורס, אם יותקן, יהיה הקיט האחרון שיותקן. לא בגלל שהוא כל כך מוצלח (והוא מוצלח, אבל לא צריך להגזים) אלא בגלל שהוא גם מאוד יקר וגם מעט מאוד קפיצים מתאימים לו.

ראית את הקיט שאני מדבר עליו? הוא מגיע עם שאקלים, קפיצים חדשים, בולמים מתאימים, כל המתאמים, מאריך לדרי-שאפט, ספייסר יותר ארוך למוט שמקביל לסרן, זרוע פיטמן מתאימה - בקיצור: חבילה שלמה! ...שכל חלקיה תוכננו זה לזה... ב- 3000 ש"ח. + קצת עבודה על המדרכה מול הבית... ועם חלק נשבר, תמיד אפשר להזמין חלק תחליפי. זה הקישור לקיט:
http://www.puresuzuki.com/3_5_suspension.htm

:wink: אתה אומר שזה לא יתן הרבה? או יגרע יותר ממה שזה יתן?
מה הכתובת+טלפון של המתלם? אולי אקפוץ לשם לבירור עניינים.

boaziko
17-10-04, 21:25
מתלם - 03-9414546.
אם זה מעניין אותך אצלי מותקן סט עלים חדש מהמתלם. אתה מוזמן לראות.
הסט הזה הוא למעשה שילוב של קפיצים מעט יותר ארוכים מהמקורי בשילוב שאקלים מעט ארוכים. כרגע קצת קשה לי לתת לך דעה כיוון שההתאמה עדיין בשלבים - ההתקנה היתה לפני כחודש ואני עדיין מנסה ליצור את השילוב המתאים בין מספר הקפיצים לסוגי הבולמים המתאימים.. תהליך קצת מייגע אבל לזכות מתלם יאמר שעד עכשיו הם מלווים אותי בסבלנות (היום הורד קפיץ בודד מהקפיצים האחוריים לריכוך) עד להשגת המטרה.
גם אני חשבתי בתחילה על הזמנת קיט מחו"ל ובסוף ויתרתי על רעיון , החלטה שבדיעבד אני שמח עליה (שני בולמים חדשים של מונרו נהרסו באופן לא ברור תוך חודש והוחלפו לחדשים במסגרת האחריות) ובנוסף כל השינויים שהם עדיין ממשיכים לעשות.
אני לא ממליץ לך דבר - אני רק מעביר נתונים. אולי אם תזמין קיט מחו"ל הוא יהיה מושלם וזול יותר. אבל תחשוב על האופציה שאתה מזמין מחו"ל והרכב קשה בצורה נוראית :evil: (מה שהיה לי אחרי ההתקנה הראשונית במתלם) אתה נשאר עם קיט ביד ואוטו על בלוקים (או אוטו בלוקים ו.. ביד)
אגב.. למשהו זה קרה - שני בולמים חדשים הרוסים תוך חודש (ללא מכות או פגיעות כל שהן)?

rinzai
17-10-04, 22:01
בועזיקו

בדיוק ממה שאתה מתאר אני מנסה להמנע... מתהליך "התאמה" אישי...אני רוצה משהו שנוסה ע"י מומחים, עבר את כל הכיוונונים והמדידות, ומותקן כמו שהוא אצל אלפי לקוחות מרוצים. :oops:

זה מה שקלמיני מספרים על הסט: Our newest addition to the CALMINI suspension line incorporates the TRAIL PROVEN Shackle Reverse Kit with our smooth soft riding 1.5" leaf spring packs. מממ... טוב אין הנחתום מעיד על עיסתו. אבל בכל זאת קלמיני ממצבים את הקיט הזה אל המשתמש הדו-שימושי... סופ"ש בשטח... וכל השאר בכביש.

לא מצאתי סטים של מתחרים (PRO \ TT) שמגיעים עם קפיצים+בולמים בחבילה אחת. בכל מקרה גם אם אני מזמין את הקיט יקח לו בטח 10 שבועות להגיע... ממש לא בא לי להשקיע 3000 ש"ח... בייחוד אם אתם טוענים שהקיט הזה לא יתן לי שום דבר...

ההוצאות הגדולות שאני צופה מבחינת "יישור קו" (כ"א יכולה לצערי להגיע לאלפי שקלים) מבחינתי כרגע (אולי אני טועה) זה תיקון חופשים בדרי-שאפטים/דיפרנציאלים, אוברול/שידרוג-מנוע (תוספת הזרקה), קאמשאפט "קר" למנוע מוזרק. הוצאות קטנות: חופש בהגה (?), מיגון מיכל דלק + מיגוני צד.

אם אני רוצה להשאר בתחום ה-25 אלף, כמו שנקסוס אמר, עלי לשקול דברים על-סדר חשיבותם, והקריטיות שלהם). אני לא אוהב לאלתר אם מדובר במערכת מורכבת, שאין לי ידע בה להבין את חשיבות האינטרגרציה של החלקים. לכן, אני מתמקד במכלולים ובמערכות, ופחות בהזמנות תפורות אישית. ...3000 ש"ח לא הולכים ברגל, אבל חבילה שלמה מבטיחה לי שלא אצטרך לבצע "התאמות" ניסוי ותהייה ...וטעייה. :lol:

boaziko
17-10-04, 22:54
אתה צודק. תהליך ההתאמה הזה לא נעים ולא נוח... אך לפחות הוא אפשרי כאשר אתה קונה בארץ. מה שאני אומר זה שתיקח בחשבון שאם אתה קונה מוצר ,שכולל כל כך הרבה מרכיבים ,בחו"ל- שים לב לאופציות החלפה /אחריות/טיפולים, למקרה של פריט פגום או שהוא בכלל לא יענה על מה שאתה מחפש...
אם אני לא טועה קיים קיט (קפיצים ובולמים) של ראנצ'ו.

המהנדס
17-10-04, 22:56
איזי קבל חישוב פשוט (+/-) :

מיגונים: 500 ש"ח (עלות חומרים בלבד)
מנוע:אוברול(או קנייה)+מערכת הזרקה 4000 ש"ח (עלות חומרים וזה אם יצאת בזול)
יישור קו: שכולל חופשים ברקסים ושאר הבלאגנים נגיד 1000 ש"ח (יחד עם 10K)

5500 וזה אם הכל, אבל הכל אתה עושה לבד, ולדעתי לא תצליח הכל לעשות לבד אבל נגיד.
אמרנו 8000 זה אומר שנשאר 2500 בלחץ לפני שקנינו יחסי העברה נעילות הגבהות ושאר מיני ירקות.

וכוווווול זה בלי ביטוח טסט דלק והכי משמעותי: תקלות ....

חישוב פשוט...

gil4
17-10-04, 23:11
תעצור רגע כך אויר.
אני מסתכל על הרשימה שאתה מציין "ישור קו":כמשאפט,דרייבשאפט,הזרקה למנוע,דיפרנציילים,סט קפיצים ועוד....והכל ב-8000ש"ח שאתה מוכן להשקיע. אתה רציני?

תחפש פתרון זול יותר בארץ. הקיט נפלא , אבל יקר לסכום שהגדרת.

אלון_ק
18-10-04, 00:15
נו, איזי, הגיע הזמן להכיר בזה - אתה כמונו! גם לך אין כסף... :lol:

עידן, עלות החומר למיגונים גבוהה בהרבה. אתה לא מחשב אלקטרודות, דיסקים וחלוקה של מחיר הקניה של כלי העבודה. ב-500 ש"ח אתה תבנה שני פגושים וגם זה בהתפשרות על איכות וגימור.
יישור קו ב1000? וואלה? רק המיסבים של הטרנספר שלו זה 500... נניח שאלו של הגיר תקינים (אלו של הטרנספר הרי בטוח לא). יישור קו של רצועת טיימינג, מותחן, קצת שמנים (נגיד שמן מנוע אחד וארבע ליטר שמן דיפ', גיר וטראנספר - לא שזה יספיק, אבל נגיד ש) ואיזה ארבע פלאגים כבר מכניס עוד 500. הוא עוד לא נגע בצלבים, דרייבשאפטים, בלה בלה בלה. אופטימי בטירוף, ואני אומר את זה למרות שברור לי שניסית להיות אופטימי מאוד.

אם אני עושה לבד קפיצים אין לזה שום בסיס
תלמד. גם לי לא היה מושג ירוק בכלום כשהתחלתי. אז לקח לי 10 חודשים להשלים הכל, אז מה? למדתי כמו מטורף (לא לימודי ג'יפים) באמצע והספקתי לעשות את זה על שני ימי עבודה בחודש. אתה ממהר לאנשהו? קח את זה לאט, צעד אחרי צעד. אתה עוד לא מכיר את הרכב ואתה רץ לשנות אותו מא' ועד ת'. אתה עושה ניתוחים מושכלים וטובים, אבל עדיין - לזמן יש חשיבות פה.

שאקלים גבוהים שמעתי רק דברים רעים בקונוטציות אליהם
השאלה זה כמה. לא שיש מספר קסם מדוייק ל DEATH WOBBLE, אבל מקובל שעד 2 אינץ' השד לא נורא כל כך.

לגבי השאלות שלך על הקיט של קלמיני, תקרא שוב את התגובות שלי - יש שם את כל התשובות.

ההתאמות שבועז עושה, עם כל כאב הראש, ייתנו לו בסוף מערכת טובה יותר. נקודה. מה שמתאים למיליון איש לא מתאים לך - זה ליין של מוצרים שיוצא כך שהוא יותאם לחתך של לקוחות, שאתה במקרה נמצא בו. אז כן, זה יופי של קיט עם מעט כאב ראש, אבל אל תחשוב לרגע שהוא ייתן לך יותר מזה של המתלם. ההפך הוא הנכון.

בועז, גם אם הקיט קשה מדי מורידים אותו לרצפה ומורידים עלה. לא סיפור. גם לא מדוייק או טוב, אבל כן פתרון שיחזיק את השנים הראשונות (אם הוא יקנה קיט HD, מה שעד עכשיו הוא לא).

אני רוצה משהו שנוסה ע"י מומחים, עבר את כל הכיוונונים והמדידות, ומותקן כמו שהוא אצל אלפי לקוחות מרוצים.
זה יש לך רק בCJ, YJ, או בSPOA. אמרתי קודם ואומר לך שוב, אין כל כך הרבה SUA מסתובבים בפורומים בחו"ל, ומתוכם יש הרבה פחות על קיטים של קלמיני. מתוכם יש בודדים מאוד שעל הקיט שאתה חושב עליו. אם אתה קונה מחו"ל לך על RRO, לTT אין משהו מעניין בשבילך. אתה מקבל עם זה דרופ פיטמן. בולמים זה בעיה להתאים?

המהנדס
18-10-04, 01:58
נקסוס אני יודע הצגתי את המינימום שבמינימום
אה עוד משהו שאני יודע ואתם לא : המצב של האוטו כי כבר ביליתי מתחת לסמוראי המדובר.

asafk
18-10-04, 11:58
'המתלם' מייצרים גם קיט סטנדרטי- כזה שלא צריך התאמות. יש כזה על סמוראי אחד לפחות שאני מכיר, וכשהיתה בעיה- היא תוקנה מייד, בלי שאלות. לכן, אני שוב ממליץ על הגבהה מינורית מבית המתלם. אל תזלזל בכל בעלי המקצוע בארץ- יש כמה בסדר.

אסף.

rinzai
18-10-04, 14:37
:? אני אראה מה יש למתלם להציע...

:lol: ...הלחץ החברתי עובד

-->