PDA

צפייה בגרסה מלאה : רכב ראלי 4x2 של ברוך טולידאנו

עמודים : [1] 2 3

הצפרדע
25-09-07, 16:41
אני רוצה להתחיל שרשור חדש שאני מקווה שיהיה מיוחד, מענין ומלהיב - רכב הראלי שאני חושב עליו כבר כמעט שנה(בעצם מאז שהתחלתי לבנות את החרגול)ׁ, הגיע לידי גמר התכנון המפורט, ויש ספציפיקציות מוגדרות סופית.

את כל התכנון ואת כל הבניה, מתחילתם ועד סופם אני בצעתי ומבצע, ואני מקווה שאסיים את הפרוייקט בסייעתא דשמיא, בתוך 5-6 חדשים. מה לעשות שאני עובד רק בסופש"ים(ולא בכולם) ומידי פעם בערבים.

לא אפרסם סקיצות או פרטים על המתלה הקדמי, אבל הנה תיאור כללי של הרכב, אשר אני מבטיח שיהיה אחד המדהימים ואני משוכנע שגם אחד הטובים מסוגו:

=רכב דו מושבי משילדת צינורות כולל כלוב אינטגרלי מצינורות פלדה ללא תפר עפ"י התקן הישראלי
(כן, יש לנו כבר תקן מקומי מבוסס FIA הודות לידידנו נמרוד מלר, אשר עשה עבודה מצויינת-ניתן לקרוא ולהוריד באתר ג'יפולוג).
=בסיס גלגלים כ- 310 ס"מ.
=רוחב מאכסימאלי כ- 230 ס"מ(ניתן לשינוי לפי הצורך).
=סרן אחורי חי בעל קורונה בקוטר "10.5, ציריות מיוחדות בנויות מ - 300M ובלמי דיסק.
=מתלה אחורי 4 לינק, בעל מהלך מתלה של 34", ומוט מייצב.
=מתלה קדמי עצמאי בנוי משני זוגות של זרועות A בעל מהלך מתלה של 30"(כן כן, זה אמיתי),בעל זוית קאמבר משתנה לפי התכנון.
=קפיצים ובולמים מאחור - קוילאוברים "18 על 2.5" + קוילאוברים 14" על "2 + בייפאסים 18"
על "2.5 כולם של בילשטיין.
=קפיצים ובולמים מקדימה- כנ"ל, רק בלי הקוילאוברים "14.
=מנוע שברולט 383 קרבורטור עם כ - 400 כ"ס, ואופציה לסופרצ'ארג'ר.
=גיר אוטומאטי(מוסב לידני בלבד) TH-400 שלושה הילוכים, מחוזק ומתוגבר ללא מחשב.
=גלגלים "37 על "12.5 על "17.
=מיכל דלק אחורי עם תכולה של 250 ליטר.
=היגוי ע"י מסרק מתוגבר הידראולית.

זהו.

אני מקווה לעדכן וללוות את הבניה בסיפורים ובתמונות, עד כמה שניתן.

wish me luck 8)

tayrie
25-09-07, 16:53
ממתי אתה מדבר לפני שהרכב כמעט גמור...? ;)

בהצלחה.

נמרוד
25-09-07, 16:57
כנראה שהרכב כמעט גמור... ניתן לו להתבשל עוד כמה שבועות עד הביקור הבא :).

חנן גולומבק
25-09-07, 18:01
wish me luck 8)

i wish you luck . לדעתי 310 ס"מ לא מספיק לכל כך הרבה כח.

הצפרדע
25-09-07, 20:31
. לדעתי 310 ס"מ לא מספיק לכל כך הרבה כח.

אז כמה כן?

חנן גולומבק
25-09-07, 20:59
אז כמה כן?

320-330 .אני גם מציע לך לא לעבור את ה 220 רוחב. דבר ראשון אולי כדאי לבנות ל 1.3 T ואז תוכל להשתתף במרוצי FIA בינלאומיים שיהיו בארץ (לא בטוח שקטגוריה פתוחה תוכל להשתתף) ודבר שני השבילים בארץ צרים מדי גם בשביל 220.

הצפרדע
26-09-07, 00:28
מענין למה אתה אומר את זה חנן, בעקר לאור העובדה שמרבית ה - TT נוסעים על מנוע של 700 כ"ס פלוס עם בסיסי גלגלים של 120 אינצ' בממוצע, או אולי טיפה יותר.

חנן גולומבק
26-09-07, 01:06
האמת היא שאני לא מסתכל על TT אלה רק על באגי'ס ושם בסיס הגלגלים בקלאס 1 גדול יותר אמנם לא בהרבה אבל יותר. גם מהסתכלות כפייתית בסרטי מרוצים , ריקוד הישבן לאחר נחיתה נובע לדעתי מבסיס גלגלים קצר מדיי כמו גם ריקוד הישבן שנובע מOVER POWER על בסיס גלגלים קצר מדיי.וחוץ מזה אין מה לעשות אני מושפע מעולם הים, בקונפיגורצית מפרשים/מנוע דומים כמה שהיאכטה תהיה ארוכה יותר היא תפליג מהר יותר :wink:

הצפרדע
30-10-07, 20:19
למי שמתענין, הנה כמה תמונות של קצות המוט לרכב, המיועדים למוטות הרדיוס האחוריים, הנושאים בעומס הכי כבד ברכב, לאור העובדה שהקוילאוברים והבייפאסים יושבים בערך באמצע המוטות ויוצרים מנוף גדול על המוטות.

זאת הסיבה לכך ששני מוטות אלה בנויים מאד חזק(בדרך כלל ע"י boxing) ולכך שקצות המוט חייבים להיות גדולים, חזקים ובנויים מפלדה איכותית.

מדובר בקצות מוט מפלדת כרום קשה, סגורים, ללא צורך בטיפול או גירוז, קוטר הברגה וקוטר הקדח
30מ"מ, מסוגלים לעמוד בעומס של כ - 65 טון ומיוצרים בגרמניה ע"י ina elges. בעוונותי אני סומך יותר על תוצרת גרמנית מאשר על אמריקאית.

ה"בעיה" בקצות המוט הללו היא הזוית הקטנה שלהם, 6 מעלות בלבד, בגלל הקדח הגדול.

הפתרון בא בצורת high misalignment spacers שנתתי כאן בארץ ליצור אצל חרט שאני סומך עליו.

הספייסרים הללו נותנים לי זוית של לפחות 20 מעלות לכל צד, זוית שהיא מעל ומעבר לנדרש כאן, כאשר קוטר הקדח בספייסרים הוא 20מ"מ.

חוץ מזה יש כבר סרן אחורי דנה 70 עם ציריות 300M מ- CTM ארה"ב, וגם הבולמים הגיעו עם הבאמפסטופים ההידראוליים 8) אבל הבייפאסים נעלמו להם בינתיים בדרך :cry: .

המנוע והגיר כבר מוכנים, והגיר כבר בנוי מחוזק במאכסימום האפשרי עם השיפט קיט שמאפשר רק החלפה ידנית, כמו שאני מעדיף ורגיל.

יהיה טוב בסוף :smile:

הצפרדע
30-10-07, 20:22
עוד כמה

הצפרדע
30-10-07, 20:40
ועוד משהו - הגלגלים גם כבר בדרך מארה"ב.

מדובר על 8 צמיגי BFGoodrich במידה 37x12.5x17 מורכבים על ג'נטים במידה 17x9.

מכיוון שהפרוג'קטס(הבאחה TA) יקרים מאד, הלכתי על ה KM2 החדשים ואני מקווה לא להתאכזב מהם,

וגם מקווה שלא יטחנו את הסרן האחורי בקפיצות.

lizard
30-10-07, 21:58
אני מקווה שהחרט בנה לך גם סליבים עם הברגות למיסבים האלה. אם לא, אני אקח את זה על עצמי לסדר כאלו. השיטה שלך של 2 אומים עלולה להכשל פה וחבל לחסוך בגרושים.

אגב, יש לך במקרה קטלוג של החברה הזו? אני מחפש, רצוי עם מידות וערכים גם בשיטה המלימטרית וגם באינצ'ית.

בכל מקרה, מתי מתחילים לעבוד? אני אפנה לי את השנה הבאה לצורך הפרוייקט :-) (האמת, אני כבר מת להתחיל :-D)

הצפרדע
31-10-07, 13:16
אני מקווה שהחרט בנה לך גם סליבים עם הברגות למיסבים האלה. אם לא, אני אקח את זה על עצמי לסדר כאלו. השיטה שלך של 2 אומים עלולה להכשל פה וחבל לחסוך בגרושים.

1. מצויין שלקחת על עצמך את הענין - אני מצפה לקבל ממך בקרוב 24 באנגים(bungs) כאלה עם ההברגה המתאימה..... לא הרבה כסף, מאכסימום 1500ש"ח. קטן עליך.

2. לא מעונין לפתוח את הדיון/ויכוח ההוא שוב, אבל דע לך שאם עושים זאת נכון, השיטה של 3(לא 2) אומים על על התברוגת, כשהם מחוברים ביניהם ומהוים למעשה באנג אחד, לא פחות טובה ועולה פחות מעשירית הכסף. יותר עבודה זה נכון, אבל אמר פעם מישהו "יותר חשמל פחות עמל", וגם להיפך, לא?

3. תודה, מיכה, תודה. התרומה הזאת שלך לענין תהווה סיוע משמעותי בבניית הרכב - אני כבר מסרתי לביצוע את הפלטה עם שמך שתחובר לשילדה במקום בולט.

הצפרדע
25-11-07, 00:07
לפני כמה ימים הנחתי את אבן הפינה לטרופי טראק שבדרך - יעני טרופי טראק, כ הוא נבנה בלי תקציב של 200-400,000 דולר כמו בארה"ב הברית....

בסופ"ש זה קרעתי את התחת ממש, אבל כבר אפשר לראות אוטו.

יש שילדה לא מושלמת שגם עוד אין לה חלק אחורי(אין כרגע מקום, עד שאמצא מקום לאחסן את הצפרהונדה), אבל התקדמתי התקדמות גדולה ביומיים האלה.

הנה כמה תמונות של התחלת העבודה. ממש נראה כמו טרופי טראק בדרך, אם כי הלכתי בתמיכות מקדימה בדרך אחרת - מה לעשות, אני אוהב רעיונות חדשים

הצפרדע
25-11-07, 00:09
עוד קצת

נמרוד
25-11-07, 00:13
מרשים ואף יפה מאד, אם יורשה לי.

lizard
25-11-07, 00:26
איך אתה מתכונן לשלוף את המנוע במקרה הצורך?

הצפרדע
25-11-07, 00:29
מרשים ואף יפה מאד, אם יורשה לי.

תודה. ואני מרשה לך 8)

הצפרדע
25-11-07, 00:31
איך אתה מתכונן לשלוף את המנוע במקרה הצורך?

איך אני???

זה הרי התפקיד שלך.....:mrgreen:

וברצינות - הוא והגיר יוצאים מלמטה, והגיר יכול לצאת גם מאחור דרך ה"מנהרה".

lizard
25-11-07, 00:36
אני יודע שזה התפקיד שלי, בגלל זה אני שואל.
מזכיר לי את הדיחה על הגניקולוג שהלך ללמוד מכונאות רכב. בבחינה המסכמת הוא היה היחידי שקיבל 110 במבחן. התלמידים שאלו את המורה למה הוא קיבל 110 אז המורה אמר להם שזה בגלל שהוא עשה אוברול למנוע....דרך האגזוז.

חשבתי שהוחלט על כך שהמנוע יצא מלמעלה והגיר מהמנהרה, בגלל זה שאלתי.

אריה פאהן
25-11-07, 02:30
בשעה טובה, נראה ממש יפה, נראה מאוד חזק, אמממהה נראה לי שלא תלית בסדנא את התקנון ובדקת לפני כל ברזל שאתה מוסיף, גם אני לא בדקתי את התקנון בשעת לילה מאוחרת שכזו ואני מקווה שאני טועה אבל עד כמה שזכור לי יש מוטיבים שחוזרים בתקנון כמו מרחק שלא יעלה על 10 ס"מ במפגשי חיבורים ונראה לי לפי התמונות יש יותר למשל במפגש חיבור עמוד החלון הקדמי

חנן גולומבק
25-11-07, 08:28
בכל פעם שאני רואה את העבודות שלך אני מתחיל לחשוב על לעבור למרכז הארץ... מרשים ביותר, מה זה המנוע היפייפה הזה ?

tzagi
25-11-07, 08:51
מה ככה?.
מזמינים מנועים מארה"ב ככה חופשי?

דרור ברלי
25-11-07, 10:03
ברוך, אסור להשאיר אותך לבד עם רתכת וערימת צינורות אפילו רגע אחד... אין מילים. מלך העולם.

שאלה:
האלכסון הכפול הזה שהולך קדימה מהקצה העליון של החלון הקדמי לשפיץ הקדמי-עליון של השילדה - למה זה? סתם לחיזוק? או שזה יורד אחר כך?

מאיר רוטברג
25-11-07, 10:03
קצב ההתקדמות שלך מרשים בהחלט ,

אם יש לך בעיית אחסנה אתה יכול לנצל את אחת החניות הפנויות שלי ,

הצפרדע
25-11-07, 10:35
שאלה:
האלכסון הכפול הזה שהולך קדימה מהקצה העליון של החלון הקדמי לשפיץ הקדמי-עליון של השילדה - למה זה? סתם לחיזוק? או שזה יורד אחר כך?

לא יורד בכלל.
הוא לא מפריע לשדה הראיה, והוא נועד לחזק מאד את כל המבנה של המשולשים מקדימה, במקום לתת חיזוקים מאסיביים מאד וכבדים מלמטה. בעצם לא במקום אבל הרבה פחות ממה שהיה צריך בלעדיו.
גם הוא צריך לקבל תוספת קטנה מלמטה אליו, אבל יש עוד הרבה אלכסונים קטנים חסרים.

אריה - הרכב בנוי בדיוק לפי התקן, כולל העמוד המחזק את הקשת הקדמית שבמקרה שלי היה בכלל מיותר לאור האלכסון שבא מתוך הרכב לקצה של החלון הקדמי. לא פספסתי כלום וחבל להתחיל לחפש מה לא בסדר שם. רצוי לחפש דוקא מה כן בסדר...:lol:

חנן, המנוע הוא שברולט 570 עם כ - 380 כ"ס, כאשר השאיפה שלי היא להביאו ל קרוב ל 500. נחיה ונראה.
ג'ו, המנוע לא הובא מארה"ב אלא נבנה כאן בארץ מחלקים שהובאו מארה"ב....8)
תודה לכל המתענינים.

רפאל
25-11-07, 16:48
ברוךךךךךך

אסור להשאיר אותך לבד. אני רחוק פיזית אבל עוקב בעניין ואבוא לבקר השבוע (מביא גם מביא בגדי עבודה).
לאלכסון קדימה יש להוסיף וו קטן כמו בג'פ"סים שהיו בצבא, זאת כנגד חוטי תייל :)

רפי

אריה פאהן
25-11-07, 18:41
אריה - הרכב בנוי בדיוק לפי התקן, כולל העמוד המחזק את הקשת הקדמית שבמקרה שלי היה בכלל מיותר לאור האלכסון שבא מתוך הרכב לקצה של החלון הקדמי. לא פספסתי כלום וחבל להתחיל לחפש מה לא בסדר שם. רצוי לחפש דוקא מה כן בסדר...:lol:

ברוך
כתבתי שזה נראה יפה וחזק, מעבר לפירגון על זה שזה נראה יפה אם הייתי בונה ומפרסם תמונות הייתי שמח שאנשים יעירו את תשומת ליבי לדברים שלא שמתי לב אליהם . עדיף מאשר לגמור את הרכב ואז להכשל בבדיקה ולפרק חצי רכב כדי לתקן זאת .
אותו מוט שדרור ברלי שאל עליו נקרא " חיזוק עמוד השימשה " הוא חיזוק חובה והקצה העליון שלו צריך להתחבר לא יותר מ10 ס"מ מחיבור הקשת לקורה.

נמרוד
25-11-07, 23:13
אריה, ניתוח כמותי אני לא רואה איך אפשר לעשות על פי תמונה. המרחק שם נראה כמו 10 ס"מ. או אולי 9. ואולי 11? בדיוק בשביל זה הרכב יעבור בדיקות טכניות במציאות, לא באינטרנט. לי נראה מהתמונות כלוב תקני לגמרי.

אריה פאהן
25-11-07, 23:58
אני לא עושה בדיקה באינטרנט זה גם לא תפקידי, סתם ככה ראיתי בתמונות משהו שנראה לי כמו משהו שיפסול אותו בבדיקה הטכנית, לא צריך קליבר כדי לאמוד 10 ס"מ,יש שם הרבה יותר, אז עדיף להגיד לו זאת כעת או לא לומר כלום ושהרכב יהיה גמור הוא יבוא לבדיקה ואז יגידו לו לפרק ?
אבל עזבו נראה לי שלקחתם זאת למקומות ,,, מבטיח לא לומר כלום יותר מעבר לזה שזה נראה יפה :twisted:

הצפרדע
26-11-07, 00:37
לא צריך קליבר כדי לאמוד 10 ס"מ,יש שם הרבה יותר

מסתבר שכן. יש שם בדיוק 100 מ"מ, כמו שכתוב בתקנון.

חוץ מזה, אולי לא שמת לב, אבל החלון גדול למדי, פשוט משום שמתחת לקורה הצידית, עומדת להיות שם עוד אחת, מה שגם יוסיף לצורה/יופי(ענין של טעם) וגם יסיר כל ספק לגבי הקליבר שאתה חושב שלא צריך...

חוץ מזה, אתה לא חייב ליסוע ברכב.....:twisted:

אריה פאהן
26-11-07, 01:12
אמרתי לך שום הערה לא תשמע ממני יותר, נראה מדהים !!! אפשר סיבוב ? :-D

הצפרדע
26-11-07, 01:25
בתור נווט?

אריה פאהן
26-11-07, 01:35
אם אתה יוצא לפאריז דאקר או הפרעונים אז כן אני מוכן בתור נווט :grin:

הצפרדע
26-11-07, 01:48
אז ככה, לפריז דקאר כנראה שלא, אלא אם יש לך מקורות סודיים שלא גילית לי עליהם דבר....:shock:

אבל, הפרעונים הוא בהחלט משימה מתוכננת - אם הכל ילך כשורה בע"ה, והרכב יעבוד טוב, אני בהחלט רואה אותו משתתף בפרעונים. לא יודע אם של 2008 אבל 2009 נשמע סביר.

הצפרדע
27-11-07, 02:08
היום נוספו עוד כמה צינורות ואלכסונים, והשילדה קיבלה מקור של ציפור, מה שמוסיף לה הרבה חן, לדעתי.

שניים מן הצינורות מוקדשים אישית ובמיוחד לאריה פאהן, על מנת שיהיה רגוע בפרעונים הבא...:twisted: - תוכלו לראות אותם קרובים וכמעט מקבילים לקורות הגג הצדדיות.

אח"כ הוצאנו את המנוע והגיר והפכנו את השילדה על הגג לצורך ריתוך כל מה שנותר לא מרותך בצד התחתון, ונותר הרבה - לפחות חצי יום עבודת ריתוך.

הנה כמה תמונות

הצפרדע
27-11-07, 02:15
השלב הבא יהיה בניית המתלה האחורי עם הסרן והמשך השילדה מאחור, ורק אח"כ המתלה הקדמי.

הצפרדע
27-11-07, 02:20
עוד כמה על הגג

חנן גולומבק
27-11-07, 08:28
ברוך כמה אמור לשקול הרך הנולד ?

הצפרדע
27-11-07, 16:28
אם אגיע לסביבת ה 1750 ק"ג, אהיה מרוצה.

אריה פאהן
27-11-07, 18:18
שניים מן הצינורות מוקדשים אישית ובמיוחד לאריה פאהן, על מנת שיהיה רגוע בפרעונים הבא...:twisted:

אני שמח הרווחתי אותם ביושר :D
מבחינה בטיחותית אין לי ספק שהרכב הזה חזק כמו כספת.
אחרי שכתבתי מה שכתבתי קראתי שוב בעיון רב את התקנון ויש דברים נוספים שקפצו לי לעין, למען האמת אני בספק לגבי אותם דברים ולא יכול לומר חד משמעית אם זה תקין או לא, אבל אני ממלא פי מים, למה להיות האיש הרע ?
גם לברוך לביא מגיע שיהיה כמה צינורות על שמו לא ? :D

הצפרדע
28-11-07, 00:55
אתה שובב

הצפרדע
01-12-07, 22:34
היום יצרתי את זרועות הרדיוס האחוריות. צריך עדיין לחבר להן את המיסבים הכדוריים בקצוות.

הן צריכות להיות מאד חזקות מכיוון שהבולמים והקפיצים יושבים באמצע שלהן, מה שאומר מנוף גדול העלול
לגרום לכיפוף.

עדיין לא עשיתי להן boxing, חוץ מהפלטה שבין שני הצינורות, יעני boxing "פנימי", אבל נראה לי שבכלל לא יהיה צורך בתוספת כלשהי.

בכל מקרה, הרווח שבו ישבו שני הקוילאובר והבייפאס יהיה סגור משני צידיו בפח 6מ"מ.

נמרוד מה דעתך בענין זה?

דרך אגב, משקל הזרועות (שאורכן 165ס"מ) בקושי 17 ק"ג, וזה משקל טוב.

asafk
01-12-07, 22:52
"בוקסינג" חיצוני מ6 מ"מ יהיה מצויין. אני מקווה שהצינור הראשי של הזרוע מחומר בעובי דומה. אסור לוותר על הסגירות החיצוניות- הן נותנות חוזק לפיתול. השילוב של כפיפה ופיתול הוא מסוכן הרבה יותר מהכפיפה הטהורה שתיארת.

אסף.

הצפרדע
01-12-07, 22:58
6 מ"מ??

הפלטה שבין הצינורות, שגם היא סוג של בוקסינג, היא 8 מ"מ.

לדעתי, אם בכלל צריך עוד בוקסינג, הוא צריך להיות לכל היותר 3מ"מ מכל צד.

הצינור הראשי הוא בעובי דופן 5.4 מ"מ, די והותר.

asafk
01-12-07, 23:34
עם צינור כזה, וחיזוק מרכזי כזה, אתה צודק. לא חסר חומר... מהתמונות היה לי בראש שהפלטה בין הצינורות דקה יותר, ואז את הפלטות החיצוניות תרצה לעשות חתיכה אחת, כולל החורים לבולמים. שים לב למעבר בין פלטות עבות (6 ) שאליהן מחוברים הבולמים, לפלטות דקות, של ה"בוקסינג". תהיה צריך לבנות אלמנט כלשהו שמחובר בין הפלטות לבין השדרה המרכזית.

אסף.

נמרוד
02-12-07, 09:34
נראה חזק יותר ממה שצריך. נקודה אחת חשובה שאולי לא שמת לב אליה -

במבט צד על הזרוע, נקודות החיבור של הבולמים צריכות להיות מתחת לקו שמחבר את שתי נקודות החיבור של הזרוע, במידה של מילימטרים ורצוי ס"מ ספורים. לא בקו ישר ובוודאי לא מעל הקו הזה. כך שכשהבולם נסגר, הכוח שהוא מפעיל על הזרוע שואף ליישר אותה. אם החיבור היה מעל הקו, לכוח הזה היה גם רכיב שהיה רוצה לפתל אותה. עניין של נקודת הפעלת כוח, כמו נחום-תקום. בגלל זה הצורה המיוחדת של הסירה והבולמים ששקועים בפנים במקום להיות מחוברים מעל צינור בזרועות האלו.

לפי התמונות, נראה לי שכדי להתקים את הבולמים בצורה הנכונה, תצטרך לחתוך עוד במרכז הצינור השני כמו שעשית בראשון.

הצפרדע
02-12-07, 10:45
נראה חזק יותר ממה שצריך. נקודה אחת חשובה שאולי לא שמת לב אליה -

במבט צד על הזרוע, נקודות החיבור של הבולמים צריכות להיות מתחת לקו שמחבר את שתי נקודות החיבור של הזרוע, במידה של מילימטרים ורצוי ס"מ ספורים.

זה האלףבית של לינק אחורי כזה, וזאת הסיבה לכך שהצינור העליון חתוך באמצע.
לפי חישובי החיבור יהיה נמוך בכ - 1.5 ס"מ מהקו המחבר את העיניים בקצות הזרוע.

ההערכה שלי היא שאין צורך בחיזוק נוסף, אבל אני לא בטוח בזה.
אולי אני אוסיף בכל זאת פלטה דקה מכיוון שמשקל הזרוע ממילא אינו גדול מידי.

נמרוד
06-12-07, 01:44
תיארתי לעצמי שאתה יודע את התיאוריה, פשוט מהתמונה המידות לא מסתדרות לי. אם זה צינור בקוטר 48 מ"מ, ונקודת החיבור תהיה נגיד 10 מ"מ מתחת לקו האמצע שלו, זה משאיר 14 מ"מ בין מרכז העין של הבולם עד לצינור השני - אני לא רואה איך זה משאיר מספיק רווח ל"ראש" הבולם. יש בולמים מסויימים שאני מדדתי שאני יודע בוודאות שזה לא מספיק, ובכל מקרה הייתי משאיר מרווח גדול, לך תדע אם יום אחד לא תרצה לדחוף לשם בולמי קינג-קונג 4.0 אינץ' :grin:

הצפרדע
06-12-07, 21:37
נמרוד, מה שעוד לא ראית הם התפוחים שרותכו על קצות הזרועות.

מדובר בתפוחים התעופתיים שיש לי בקוטר של 1" בתוך בית מאסיבי מפלדה, והם יושבים
קצת מעל לקו המחבר את קצות הזרוע, עטופים בפלאח נירוסטה 4 מ"מ מסביב לכל בתי
התפוחים וגם על הצינור הראשי.

אין בעיה של מרווח, והחורים של הבולמים יהיו אמנם קרובים לצינור השני, אבל מספיק רחוק
ובהחלט מתחת לקו המחבר את מרכזי שני התפוחים.

lizard
07-12-07, 21:56
הנה תמונה של הזרוע עם התפוחים.

בנוסף, טיזר קטן על הרכב :-)

מוני_הכוכב
15-12-07, 21:43
ברוך, כרגיל מדהים. אין מילים בפי, כיצד אתה בורא הכל ממוחך הקודח.

שאלה, בתור מי שלמד הנדסה לפני מאה שנים, האם לא היה מקום לרתך פלך מרובע בצומת של 8 הצינורות? זה יעניק יציבות וחוזק לכל הכיוונים במשטח של הפלך.

הצפרדע
15-12-07, 23:36
שאלה, בתור מי שלמד הנדסה לפני מאה שנים, האם לא היה מקום לרתך פלך מרובע בצומת של 8 הצינורות? זה יעניק יציבות וחוזק לכל הכיוונים במשטח של הפלך.

אהלאן מוני.

האמת? לא הבנתי את השאלה - איזה פלאח, איפה לרתך ומה זה יתן.

בכל מקרה, הצומת הזאת מאד מאד חזקה, מה גם שאתה עדיין לא ראית את ההמשך של השילדה עם הבולמים וכו', מה שבכל מקרה נותן חוזק מכל הכיוונים.

תבוא לבקר, תביא עוגת פרג, תקבל קפה ותראה במו עיניך.

מחכה לך.

הצפרדע
15-12-07, 23:47
עדכון קצר - היום סיימתי את כל המתלה האחורי. הסרן במקום עם זרועות תחתונות ועליונות, כולל בולמי הקוילאובר והבייפאס בשני הצדדים. החלק האחורי של השילדה גמור גם הוא כמעט לגמרי והכל יושב במקום כמו שצריך.

נראה פשוט מהמם, יותר ממה שדמינתי ותכננתי. פשוט טרופי טראק יפהפה שנראה כמו חץ.

בדיקת המהלכים נותנת תוצאה מצויינת, לפי התכנון - בפוזיציה שלו עכשיו, כשגובה הבטן מהרצפה הוא 44 ס"מ מאחור ו - 48 ס"מ מקדימה, יש 44ס"מ מהלך כניסה ו 42.5ס"מ מהלך יציאה, ובסה"כ 86.5 ס"מ, שהם בדיוק "34.

האמת? מהלך מפחיד שאני מעריך שלא אזדקק לכולו. אני מתכוון להגביל אותו לבערך 40 כניסה ו 40 יציאה לכל היותר, וגם זה המון.

תמונות בקרוב. פשוט נגמרה הסוללה ברגע הכי לא מתאים.
מי שרוצה לראות במו עיניו ולהנות מהטרופי טראק הראשון בישראל :-D , מוזמן...

הצפרדע
18-12-07, 00:13
כמה תמונות, לא מי יודע מה מוצלחות.

חלקן בסגירה מלאה חלקן במצב רגיל.

אם תצליחו לראות משהו, דייני.

הצפרדע
18-12-07, 00:16
ועוד שלוש

rozen
18-12-07, 00:30
קודם כל יפה יפה .שנית קנה סולללות נטענותgp שלישית אני חושב שאתה עוד תצטער שלא עשיתה זרועות יותר מסיביות בכדי לתמוך בכל המשקל הזה בייחוד במהירויות מירוץ של ראלי.

נמרוד
18-12-07, 00:33
הזרועות האלו מסיביות... גם מהתמונות וגם במציאות (ביקרתי באחד הערבים השבוע בסדנא). ע"פ ברוך הן שוקלות 22 קילו, שזה המון. פלדה לא חסר שם. בכלל הרכב בנוי מאד חזק, בהחלט overdesigned ובמקרה הזה אני מסכים עם ברוך שזו הדרך, גם אם הוא יוצא קצת כבד יותר ממה שהיה יכול להיות. השלדה תשרוד התעללות קשה, והכי חשוב, מי שיושב בפנים כנראה יצא בהליכה מהכל.

rozen
18-12-07, 00:52
זה הכי חשוב הבטיחות .

tayrie
18-12-07, 01:47
אם הרכב יסע במהירות שלוקח לך לבנות אותו... :mrgreen:

משהו לא מסתדר לי , איך סגרת את המתלה רק עם הג'ק הזה?

הצפרדע
18-12-07, 10:48
אם הרכב יסע במהירות שלוקח לך לבנות אותו... :mrgreen:

משהו לא מסתדר לי , איך סגרת את המתלה רק עם הג'ק הזה?

זה קל - פשוט אין שם קפיץ נוסף....

בקוילאוברים האלה יש שני קפיצים, האחד קשה יותר והשני פחות,
מה שמכונה באנגלית dual rate.

כרגע יש על הבולם רק קפיץ אחד וגם טבעת הכיוונון במצב הכי פתוח, ולכן המתלה עובד לכל אורך המהלך שלו ללא התנגדות.

חנן גולומבק
19-12-07, 16:35
מדהים.

ברוך ,מה בקשר למוטות מיצבים ?

הצפרדע
19-12-07, 16:46
תודה.

יהיה מוט מייצב אחד, אחורי, כמקובל ברכבים כאלה.

הוא צריך להיות עבה למדי עם זרועות מתכווננות(כמה מצבים), כדי שניתן יהיה למצוא את
הדרגה הכי "מועילה".

עוד חזון למועד - אם הגענו כבר למוט המייצב, כנראה שאתה מאמין בקצב שלי....8-)

six 4 life
19-12-07, 16:49
ברוך איזה מוטציה של סרן יצרת לך שם :lol: ?
60 קדמי שהוסב לקבוע בשביל בלמי דיסק? בשביל להרויח נאבות ולוקרים אחוריים?

הצפרדע
19-12-07, 17:22
ברוך איזה מוטציה של סרן יצרת לך שם :lol: ?
60 קדמי שהוסב לקבוע בשביל בלמי דיסק? בשביל להרויח נאבות ולוקרים אחוריים?

וואי וואי, איכזבת אותי עכשיו.

ממך לקבל שאלה כזאת??

כולה דנה 70 שהסבתי אותו ברעיון מדליק (ע"י חריטה פנימית של שני ספינדלים של דנה 60), לבלמי דיסק.

מדובר בסרן אחורי מלכתחילה, כשר למהדרין שעובר כעת מסכת עינויים של חיזוקים והלבשות.

אם אוכל לצלם היום עוד תמונות, פשוט כבר לא תכיר אותו.....

six 4 life
19-12-07, 17:27
במחילה מכבודו 8-) , מהתמונות לא ניתן לראות אם יש מפרק או לא- אלא, ולו בלבד, ספינדל ותושבת קליפר דיסק :)

על השאר, אין מילים להוסיף למחמאות כאן.

חנן גולומבק
19-12-07, 21:19
עוד חזון למועד - אם הגענו כבר למוט המייצב, כנראה שאתה מאמין בקצב שלי....8-)

על איזה חזון אתה מדבר :? לדעתי כשאתה עובד על המתלה האחורי של הרכב זה הזמן לטפל במוט המייצב.

הקצב (במקרה שלך :wink: ) לא חשוב, מה שחשוב זה שהרכב יעשה את מה שאתה מצפה ממנו לעשות.

חנן גולומבק
19-12-07, 21:29
הזרועות האלו מסיביות... גם מהתמונות וגם במציאות (ביקרתי באחד הערבים השבוע בסדנא). ע"פ ברוך הן שוקלות 22 קילו, שזה המון. פלדה לא חסר שם.

לא יודע :-? משהו בזרועות הללו לא מסתדר לי, גם אני הייתי בסדנא והחזקתי אותם בידיים, הן באמת מסיביות אבל... משום מה הן לא נראות לי מספיק חזקות. אני יודע שאני חולק כאן על חבריי המלומדים אבל יש לי הרגשה שהן לא יעמדו בעומסים הצידיים !!! שיופעלו עליהן כאשר למשל הנהג יכנס לסיבוב חד וינעל את הברקסים האחוריים, במצב של החלקה צידית כזאת בנוסף לצמיגים הגדולים ,העומס הצידי על הזרועות יהיה עצום ומשום מה הן לא נראות לי חזקות מספיק לעמוד בעומס הזה .יש לי חשש שהן יקרסו הצידה.

נמרוד
19-12-07, 21:59
אין עומס צידי על הזרועות האלו. הכפיפה היחידה הפועלת עליהן היא במישור הפעולה של הבולמים, ולכן הן בנויות עם המון חומר במישור הזה. אם הבולמים לא היו מתחברים לזרוע, אלא לסרן כמו ברוב כלי הרכב בעולם, הזרוע התחתונה היתה צינור פשוט וישר בדיוק כמו הזרועות העליונות. תסתכל על טנדרים של מרוצי אצטדיון, CORR, שם מהלכי המתלה קטנים יותר והבולמים מתחברים בדרך כלל ישירות לסרן, ותראה שכל הזרועות הן לינקים פשוטים וישרים מצינור, כי הן עובדות רק במתיחה/לחיצה.

יכול להיות שאתה מתבלבל חנן כי אתה משווה לזרוע הבודדת שמחזיקה כל גלגל בבאגי, שכן מתמודדת עם כוחות צידיים - כאן מי שלוקח את הכוחות האלו הם הלינקים העליונים, האלכסוניים, והחלקים שעובדים בכפיפה וצריכים להיות מסיביים הם לא הזרועות, אלא התושבות הן בצד השלדה והן בצד הסרן.

חנן גולומבק
20-12-07, 09:36
אין עומס צידי על הזרועות האלו.

קשה לי להבין או לקבל את הקביעה הזאת. הרי בעת דוגמה כפי שכתבתי הרכב ובמיוחד הירכתיים מעונינים להמשיך באותו הכיוון (חוק ההתמדה אם אינני טועה) ומה שמונע מהם לעשות כך הם הצמיגים שהחיכוך שלהם בקרקע מונע מהם להחליק ולהכנע לכוח שמנסה לגרום בעצם להיגוי היתר, במצב כזה אין עומס צידי על הזרועות שמחזיקות בעצם את הסרן ואת הצמיגים ? אז נכון שחלק מהאנרגיה והעומס מועברים לבולמים שמגיבים מצידם בשקיעה של הצד הפנימי לסיבוב אבל עדיין חלק ניכר מהעומס עובר לזרועות שאוחזות בסרן, לא ?

הצפרדע
20-12-07, 10:00
עדיין חלק ניכר מהעומס עובר לזרועות שאוחזות בסרן, לא ?

חנן, פשוט תקרא את מה שנמרוד כתב - יש עומס אבל הוא מטופל ע"י הזרועות העליונות האלכסוניות, ולא התחתונות.

אם לא היו זרועות עליונות, שתי הזרועות התחתונות היו פשוט מחליקות הצידה בתוך מהלך התפוחים שלהן.

מה שמונע את ההחלקה הזאת(ויצירת צורת מקבילית בינן לבין הסרן והשילדה), הוא הזרועות העליונות.

לכן, כמה שזוית הזרועות העליונות יותר גדולה, כך יותר "קל" להן לעמוד בעומס. האידיאלי היה שהזוית הזאת תהיה 90 מעלות בניצב לכיוון פעולת הכוח הצידי(ולמעשה מהלך תפוחי הזרועות התחתונות), אבל זה לא מעשי בד"כ.

חנן גולומבק
20-12-07, 10:05
הבנתי. תודה.

נמרוד
20-12-07, 23:55
האידיאלי היה שהזוית הזאת תהיה 90 מעלות בניצב לכיוון פעולת הכוח הצידי(ולמעשה מהלך תפוחי הזרועות התחתונות), אבל זה לא מעשי בד"כ.

נהפוך הוא ברוך, זה מעשי מאד, כל כך מעשי שזו התצורה הנפוצה ביותר בקיבוע סרן חי ברכבי שטח - זרוע ניצבת ב90 מעלות לזרועות הרדיוס, שכל תפקידה בחיים הוא לקחת את העומס הצידי, זה פשוט - זרוע פנהרד.

הצפרדע
21-12-07, 01:49
בסדר, בסדר, אתה הרי יודע שאני התייחסתי לזוית בתצורה של 4 לינק כמו שיש אצלי ברכב הזה.

כאן, גם אם נורא ארצה ואשתדל, לא ניתן להגיע לכזאת זוית.

lizard
22-12-07, 21:09
תמונות.

lizard
22-12-07, 21:12
ועוד תמונות

asafk
22-12-07, 21:15
סחתיין, ברוך.
נשאר לי רק להצטער ששעות הפעילות שלך בחולון והשעות בהן אני יכול להזדמן לאזור אינן חופפות...

אסף.

חנן גולומבק
22-12-07, 22:40
אני מוצא את עצמי ממש מחכה כל סופ"ש לתמונות הנהדרות. חבל על הזמן איזו השקעה מדהימה.

הצפרדע
22-12-07, 22:56
תודה על המחמאות.

חבל שאתה "תקוע" כל כך רחוק. אני מניח שאם היית גר בסביבה, היינו מתראים פעם ביום
במקום פעם בחצי שנה.....

חנן גולומבק
22-12-07, 23:02
אני מניח שאם היית גר בסביבה, היינו מתראים פעם ביום
במקום פעם בחצי שנה.....

אין לך מושג כמה שאתה צודק !

erezjack
23-12-07, 11:11
אני אחוז התפעלות כל פעם מחדש.

מה שהכי מסקרן אותי הוא התהליך התכנוני של העבודות המורכבות האלה. כמה מזה נעשה על הנייר/מחשב וכמה תוך כדי עבודה? האם ברורה לך התמונה הסופית של הפרויקט לפני הכיפוף הראשון? האם הכל נופל במקום בול בפעם הראשונה או שיש הרבה שינויים ותיקונים תוך כדי העבודה? אני מניח שהניסיון המצטבר מאפשר עבודה חופשית יותר תוך שמוש בעקרונות מוכרים ופחות הצמדות לתוכניות ושרטוטים.
חשבת פעם לעשות תערוכה של היצירות הללו? זה יכול להיות מיוחד ומרענן.

ארז

הצפרדע
23-12-07, 11:48
כל מה שאתה רואה, ללא יוצא מן הכלל, מתוכנן מראש. אמנם לא באמצעות מחשב אלא בשרטוטים, אבל ידוע. וגם אם יש פרטים לא משורטטים, ויש כמה, הם נמצאים בראש.

הדבר היחיד ששיניתי במהלך העבודה היה מיקום מיכל הדלק - חשבתי לשים אותו ממש מאחור, תלוי אחרי הסרן, אבל שמעתי לדעתו של חבר והזזתי אותו למרווח הלא מנוצל שנמצא ממש מאחורי הקשת העיקרית.
אחד השיקולים היה ההשתנות של כמות הדלק וההשפעה שלה על התנהגות הרכב עם מיכל מלא ומיכל ריק.
כשמדברים על 300 ליטר פלוס, יש להבדל הזה של 100-250 ליטר, השפעה משמעותית על הזנב, בעקר כשמדובר במיכל שתלוי מאחרי הסרן והמרחק מהווה מנוף משמעותי גם הוא.

GodsFather
24-12-07, 22:18
כמה תמונות מביקור ריגול ביום שישי האחרון - אין ספק , הילד הזה נהנה מכל רגע. החיוך שעלה לו על הפנים כשהוא בנה את המתקן גלגל... כמו בן 16 ש... טוב הבנתם :mrgreen:

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=7385&stc=1

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=7384&stc=1

[IMG]http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=7383&stc=1

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=7382&stc=1

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=7381&stc=1

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=7380&stc=1

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=7379&stc=1

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=7378&stc=1

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=7390&stc=1

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=7391&stc=1

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=7393&stc=1

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=7386&stc=1

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=7389&stc=1

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=7387&stc=1

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=7388&stc=1

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=7396&stc=1

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=7395&stc=1

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=7394&stc=1

six 4 life
24-12-07, 23:14
סנדקיניו מסטלבט על מאותגרי התמונות ומסתבר שתמונותיו הוא לא עולות אף הן... 8-)

GodsFather
24-12-07, 23:18
לא מבין את האתר הזה , אפילו התבניות במקום.. קיבינימט!

GodsFather
24-12-07, 23:18
עוד כמה , בצורה החורנית

GodsFather
24-12-07, 23:19
עוד נגלה וכאן אציין גם שאת התמונות האלה אפשר לקבל בצורה מוגדלת דרך המייל , אפשר גם לבקש שאצרף זום ספציפית על נקודה מסוימת , קבצי המקור גדולים פי עשרות מונים.

הצפרדע
31-12-07, 01:01
היום התחלתי לבנות את שתי הנאבות הקדמיות. טוב, לא בדיוק נאבות, אלא מה שהנאבה יושבת עליו, ובאנגלית "באחאית" = upright.

הבסיס הוא של רכב 4x2 שמתאים לדרישות של הרכב הנבנה, והחומר הוא בעקרו
פרופיל RHS בעובי דופן 5 מ"מ.

יש עוד לא מעט עבודה על הנאבות, הנבנות בזוג - כל דבר וכל פריט נבנה כפול בדיוק נמרץ,
ומורכב/מרותך אחד במקביל לשני כדי לודא זהות מלאה.

הנה כמה תמונות של התקדמות העבודה, למרות שאתם יודעים למי לא מראים חצי עבודה......

החומר הוא בעקר פרופיל 5 מ"מ

הצפרדע
31-12-07, 01:12
למי שמתענין, החומר ממנו עשויה הנאבה הוא יציקת פלדה, אשר להבדיל מיצקת ברזל ניתן לרתך אותה במיג.

מכיוון שמדובר בחלק העומד בעומס רב ולמען הזהירות, אני מרתך את כל הריתוכים בנאבות המחברים פלדה ליציקת פלדה באלקטרודה המיועדת לכך ומכילה ניקל בריכוז גבוה.

אח"כ אני עובר על קצה התפר עם תפר נוסף של co2.

נמרוד
01-01-08, 00:29
ואוו, עכשיו אני מבין למה אתה אומר שהנאבות יוצאות לך כבדות! :smile:

הצפרדע
01-01-08, 01:37
לא אתה לא מבין - אלה הנאבות החדשות. הקודמת יצאה לי באמת כבדה, אז העפתי אותה ועברתי לשיטה הזאת............

הנאבה באמת לא כזאת כבדה, לפחות לא כמו שאתה חושב.

כשחושבים על משקל לא מוקפץ שצריך לקפץ בשבילים ולעלות ולרדת בתדירות גבוהה, אפשר ממש להיבהל. אבל למעשה אתה לא יכול להשפיע כל כך הרבה על הענין - הג'נט, הצמיג, הדיסק(כולל הנאבה במקרה שלי), הקליפר והתפוחים, כולם לא ניתנים להפחתה מאד משמעותית, והם בפועל גורם כמעט קבוע, אלא אם תקנה באמריקה צמיג מפלסטיק, קליפר מטיטניום, נאבה מאלומיניום, מיסבים מסיבי פחמן, בידלוק ממרגרינה וכו' וכו', וגם אז לא תרויח כל כך הרבה.

אין ספק שלמשקל לא מוקפץ יש חשיבות, אבל נראה שאין מקום להפריז בחשיבותם של כמה ק"ג כאשר ממילא רק הגלגל שוקל יותר מ 40 ק"ג.

הרי גם ברכבי 4x4 יש משקל לא מוקפץ גדול מאד מקדימה ובכלל משקל הרכב יותר גדול משמעותית, והם מסתדרים לא רע, גם עם מהלכי מתלה בינוניים למדי.

הצפרדע
13-01-08, 23:26
לצערי אין יותר מידי עדכונים, מכיוון שאני מחכה ומחכה לגלגלים, ליוניבולים, להגה וכו', וכבר 10 ימים שאני כמעט באפס מעשה, וזה ממש קטסטרופה.:-D .

אבל במחשבה שניה, אולי יותר טוב כך כי הקור הזה פשוט מוציא כל חשק ויכולת לתפקד בסדנא, ואני עובד בעקר בשעות הערב, ואז קררררררררררררררר זה לא מילה שיכולה לתאר מספיק טוב את הכפור הזה שחודר לעצמות, ובעקר לרגליים...

בכל זאת עשיתי כמה דברים, כמו משולשים תחתונים, תושבות בולמים, העמדת הבולמים, קשתות קדמיות קצת, התחלה של מיכל דלק מאלומיניום בתכולה של כ 250 ליטר, וכו'.

הנה כמה תמונות.

הצפרדע
13-01-08, 23:33
המהלך מקדימה הוא כ- "30, אבל הוא נראה לי מוגזם ולכן אגביל אותו ל "28 בערך, מחצית כניסה ומחצית יציאה. לא רע בשביל משולשים באורך 65 ס"מ ורוחב רכב כולל של כ 217 ס"מ.

נמרוד
13-01-08, 23:41
ג'יזוס קרייסט, מוחמד הנביא ומשה רבנו! אני לא יודע באיזה עוד תארים תזכה - אני מאחל לך שבהרבה נצחונות ואליפויות - אבל על תואר שלדת הטרופי טראק הכבדה בהיסטוריה אתה בהחלט מתמודד ראוי. כמה זרקנו אז בסדנא? 600 קילו? בלי להתווכח, אם השלדה, בסוף בסוף, שוקלת קילוגרם אחד פחות מ600, אני מזמין אותך לארוחה באווזי שליד הסדנא שלך. ואם רק בשביל לדפוק אותי תחסוך במשקל - דיינו :D

הצפרדע
13-01-08, 23:43
הגלגל שמחובר כרגע, הוא רק לצורך אינדיקציה מסויימת. האופסט שלו חיצוני לגמרי מה שגורם לscrub radius חיובי גדול, דבר שאיננו רצוי.

הגלגלים שיגיעו יהיו עם אופסט שונה לגמרי בשאיפה לכיוון scrub radius = 0, בנתון של kingpin inclinaton = תשע מעלות.

הנה תחילת הדרך של המיכל, הבנוי לפי תקנון הבטיחות.

הצפרדע
13-01-08, 23:55
י. כמה זרקנו אז בסדנא? 600 קילו? בלי להתווכח, אם השלדה, בסוף בסוף, שוקלת קילוגרם אחד פחות מ600, אני מזמין אותך לארוחה באווזי שליד הסדנא שלך.

קמצן עלוב נפש שכמוך! ארוחה באווזי, זה כל מה שיש לך להעמיד בסיכון של ההתערבות שנכנסה עכשיו לתוקף???

לא מקובל עלי, בעקר כשאני יודע שכבר זכיתי.....

600 ק"ג - כנראה שיש לך סיוטים וביעותי לילה מהצורך לחסוך במשקל :lol:

אני מבקש לקבוע שהמפסיד יזמין לארוחה רצינית במסעדה לפי בחירת המנצח. זה הרבה יותר ראוי, מכובד וחינוכי.

הולך??

ורק בשביל לסבר את האוזן - יש בשילדה כרגע כ - 75 מטר רץ לפי משקל ממוצע של 3.7 ק"ג, שזה 278 ק"ג.
תוסיף עוד אי אילו פרופילים בריאים ועוד כמה תושבות שמנות במשקל כולל(מוגזם) של 72 ק"ג, ותגיע ל 350ק"ג. אמרתי לך בסדנא(וכך אמר לך גם ארז אברמוב), שאתה טועה בגדול עם ההערכה של 600 ק"ג, ושלדעתי השילדה לא תעבור את ה - 400 ק"ג, אבל אני מאד שמח שאתה מתעקש על ההערכה שלך.....

אל תשכח שמאחור לא תהיה תוספת שילדה משמעותית וגם מקדימה יקוצצו כמה חתיכות עודפות, כי הרדיאטור לא ישב שם. אבל, שוב, מי אני שאמנע ממך את התענוג והכבוד להזמין אותי ואת אשתי שתחיה למסעדה טובה?;) ?

נמרוד
13-01-08, 23:59
מכיוון שאני מקווה לטעות ויותר מכך, רואה עצמי בעל מצווה בהפעלת לחץ חברתי לחסכון במשקל, מה שעלול להוביל להפסד אישי שלי - אני מעדיף לגדר את הסיכון. שאם לא כן אתה עלול להזמין את עצמך ל"מול ים" על חשבוני. בוא נסכם על "דיקסי", ואת הנשים - נשאיר בבית.

הצפרדע
14-01-08, 00:02
סגור.

חוץ מעניני המשקל והדיאטות, מה דעתך על הפוזיציה שבחרתי בסוף לבולמים?

חנן גולומבק
14-01-08, 08:45
לא רע בשביל משולשים באורך 65 ס"מ ורוחב רכב כולל של כ 217 ס"מ.

טוב שהחלטת לרדת מהרעיון של 230 ס"מ.

חנן גולומבק
14-01-08, 08:47
אני רואה קיר אש מברזל :shock:

הצפרדע
14-01-08, 12:05
אני רואה קיר אש מברזל :shock:
אתה רואה נכון.

חנן גולומבק
14-01-08, 15:01
אתה רואה נכון.

נא הסבר ופרט, למה ?

הצפרדע
14-01-08, 15:50
מה יש לפרט?

החלטתי לא לעשות אותו פריק ואלומיניום, אלא קבוע ומרותך, והוא עשוי מפח 1 מ"מ שהוא די והותר נגד אש ישירה, וזה מה שצריך.

חוץ מזה, מכיוון שהשילדה כאן לא כל כך חזקה, הפח הזה מוסיף לה המון חוזק

סתם, סתאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאם:grin: :p

רפאל
14-01-08, 17:20
ברוך

אתה כבר מפחד בהתערבות מול נמרוד :)
להזכירך הקיר אש מ-1.5 מ"מ ולא כמו שרשמת.
אני חתכתי אותו במספרי פח שלך :)

בידידות

רפי

הצפרדע
14-01-08, 17:28
ברוך

אתה כבר מפחד בהתערבות מול נמרוד :)
להזכירך הקיר אש מ-1.5 מ"מ ולא כמו שרשמת.
אני חתכתי אותו במספרי פח שלך :)

בידידות

רפי

נכון, אתה צודק, עכשיו אני נזכר שאתה דרשת 1.5 מ"מ רק בגלל הפחד מעיוותים או משהו
כזה, לא? :p ?

מכל מקום, החלטתי שגם הגג יהיה מפח מרותך, שחייב להיות בעובי 2 מ"מ, ואעפ"י כן אני
יודע שכבר זכיתי בארוחה בדיקסי.

דרך אגב, אני רואה שגם זכרונך לא משהו - חתכת עם הפלאזמה ולא עם מספרי פח....

asafk
14-01-08, 22:57
הגלגלים שיגיעו יהיו עם אופסט שונה לגמרי בשאיפה לכיוון scrub radius = 0,.

בשביל הגה עם פידבק, אתה חייב רדיוס כלשהו. רדיוס אפס= הגה בלי התנגדות. קשה מאוד לנהוג ככה.

אסף.

הצפרדע
15-01-08, 14:08
בשביל הגה עם פידבק, אתה חייב רדיוס כלשהו. רדיוס אפס= הגה בלי התנגדות. קשה מאוד לנהוג ככה.
אסף.

קודם כל, כתבתי "בשאיפה לכיוון 0".
שנית, אתה אמנם כל כך עסוק שממש בא לבכות, אבל בטח תוכל למצוא בקרוב איזשהו זמן קטנטן כדי להיפגש בסדנא, לא??

הצפרדע
16-01-08, 15:11
אסף,

כאן למשל, אני רואה(ועברתי ניתוח לייזר לפני שנה....8-) )רדיוס 0 או אפילו נגטיבי, אפילו
שיש לגלגל זוית קאמבר שלילית במצב מנוחה.

אתה לא מתבלבל בין הרדיוס לבין האפקט של חזרת ההגה למרכז?

ככל שהרדיוס גדול יותר, נדרש יותר כוח לסיבוב ההגה. האם לכך אתה קורא "פידבק"?

הצפרדע
16-01-08, 15:23
עוד דבר שאני רואה בתמונה הנ"ל, הוא שבמצב מנוחה המשולשים מקבילים ואין נקודת מפגש ביניהם(בין ההארכות שלהם), כלומר ה swing arm length הוא אינסוף.

מה זה אומר לגבי הroll center והתנהגות הרכב בסיבובים, כאשר בנוסף יש התקצרות של העליון?

הצפרדע
16-01-08, 16:02
ומה עם הרכב הזה של ג'סי ג'יימס?

asafk
16-01-08, 19:14
אסף,

כאן למשל, אני רואה(ועברתי ניתוח לייזר לפני שנה....8-) )רדיוס 0 או אפילו נגטיבי, אפילו
שיש לגלגל זוית קאמבר שלילית במצב מנוחה.

אתה לא מתבלבל בין הרדיוס לבין האפקט של חזרת ההגה למרכז?

ככל שהרדיוס גדול יותר, נדרש יותר כוח לסיבוב ההגה. האם לכך אתה קורא "פידבק"?

אני לא בטוח שהתמונה היא במצב מנוחה. אל תסיק מהתמונה מסקנות, ברכב הזה, ככל שאני זוכר, אמור להיות רדיוס קטן, אבל קיים.
לא, אני לא מתבלבל. יש קומבינציה של זווית קסטר/ רדיוס scrub/ שפור שמשפיעים כולם על ההתנהגות, לכל אחד יש את התרומה שלו.
ככל שהרדיוס גדול, צריך יותר כוח לסיבוב ההגה, ולכן גם להיפך, ומכאן פידבק. לא פחות חשוב לפידבק- זווית הקסטר, בתורה, שמשפיעה גם היא על תחושת ההגה, ואם לדייק על רגישות ההגה.

אסף.

נמרוד
16-01-08, 22:06
מדובר על זויות קטנות ומרחקים קטנים, אין שום דרך לראות אותם בתמונות אמיתיות (זה לגבי הפורטר של ג'סי ג'יימס).

לגבי התכנון שלי, מצ"ב תמונות ספציפיות לבקשתך ברוך:

בתמונה הראשונה scrub במצב מנוחה, עם גלגל 35/12.5 וחישוק אופסט אפס.

בתמונה השנייה אתה רואה את הswing arm במצב מנוחה.

scrub זה שילוב של זוית הקינג פין יחד עם גיאומטרית הגלגל, וזוית הקינגפין היא היטל החזית של אותה הזוית שהיטל הצד שלה נקרא קסטר, הדברים משולבים אחד בשני בלי יכולת להפריד. ביחד הם יוצרים את המומנט שמתנגד לסיבוב ההגה. המומנט הזה הוא הפידבק. בתצורה תיאורטית של ציר קינגפין ניצב, שיושב בתוך הגלגל בדיוק במרכז, המומנט המתנגד להיגוי יהיה אפס. ניתן יהיה לסובב את הגלגלים בכוח אפסי, וגם לא יהיה פידבק, וגם לא תהיה שום יציבות להיגוי, הגלגלים יתבדרו איך שבא להם. בכלים איטיים שנדרשת מהם יכולת תמרון גבוהה, יש גיאומטרית היגוי קרובה לאפס, ומה שמונע מההגה להסתובב עצמאית זה העובדה שהוא מוגבר מאד - דוגמא, מלגזות עם היגוי הידראולי. במכוניות אמיתיות כל נסיון לשאוף לאיזשהו מספר אידיאלי (לא שיש כזה) בפרמטר אחד יפגע באחרים, ולכן העסק הזה של תכנון מתלים הוא תרגיל בפשרות. גם אין מטרות ברורות - אף אחד לא באמת יודע מה נכון. יודעים בגדול איזה תחומים של מספרים עובדים.

הצפרדע
16-01-08, 22:18
אני מסכים, ולכן נתתי קודם(בעמוד הקודם) את נתון ה kingpin inclination=תשע מעלות בשילוב scrub מינימאלי, אם כי לא אפס, ועם קאסטר כמעט אפסי.

מה שהתכוונתי לומר לאסף לגבי הערתו על פידבק, היה שעם נתוני קינגפין, קאסטר וscrub כאלה, אני לא חושב שיש בעיית תחושה בהיגוי ואין צורך ב scrub יותר גדול או משמעותי בכדי לקבל את הפידבק.

אפקט החזרה של ההגה, להבדיל מהכוח הדרוש לסיבובו, בא בעקר מנטיית הקינגפין ולא מה scrub, כאשר בסרן קדמי חי הוא בא גם מזוית הקאסטר המודגשת.

אנא תקנני אם טעיתי כאן במשהו.

asafk
16-01-08, 22:26
גם קסטר כמעט אפסי הוא לא נכון. יש מספרים ברורים "לפי הספר"- בין 2 ל 7 מעלות, כאשר הטווח הנכון ביותר (לדעתי) לרכב ספורטיבי גדול גלגלים הוא 3-4 מעלות (ולרכב "נוח" וקל לנהיגה 5 עד 6 מעלות יהיו מספר מצויין). 2 מעלות ופחות ההגה יהיה מאוד רגיש (אני לא אומר רגיש מדי, כי מדובר ברכב ספורטיבי), ויש סכנה של נעילת גאומטריה בזוויות הפניה מסויימות. יש גם סכנה של מכות חזקות מהגלגלים לגלגל ההגה. זהירות.

אסף.

נמרוד
16-01-08, 22:38
זוית קאסטר צריכה להיות כמו שאסף כתב, 3-4 מעלות לפחות. זה לא משנה אם זה סרן חי או מתלים נפרדים. המומנט המתנגד לגלגול אחראי על היציבות ועל הפידבק כאחד והוא קשור לכל אחד מהגורמים - שהם כאמור שמות שמהנדסים נתנו לשם הנוחות כדי לפרק בעייה גיאומטרית אחת למרכיבים שאפשר לעקל ולהסביר. ההחלטה שלך לאפס אחד מהם - scrub - (ואולי גם קאסטר?) היא שרירותית. אתה יכול לתת הסבר מה עומד מאחורי ההחלטות? אני הייתי ממליץ לנסות להשאר כמה שיותר באמצע התחום המקובל - 9 מעלות קינגפים במבט חזית זה בסדר, אפשר גם יותר, 4-5 מעלות קאסטר עם יכולת לכוון אחר כך, scrub מה שיצא - אני לא חושב שאתה תתקרב לאפס, כי זה מושפע מהגיאומטריה הפיזית של הנאבה, דיסקים, קליפרים, גלגלים וכולי, ואתה די מוגבל על ידי המציאות. תשאיר לך כמה שיותר דרגות חופש לכיוונון אחר כך בכל מקרה.

הצפרדע
16-01-08, 22:44
גם קסטר כמעט אפסי הוא לא נכון. יש מספרים ברורים "לפי הספר"- בין 2 ל 7 מעלות, כאשר הטווח הנכון ביותר (לדעתי) לרכב ספורטיבי גדול גלגלים הוא 3-4 מעלות (ולרכב "נוח" וקל לנהיגה 5 עד 6 מעלות יהיו מספר מצויין). 2 מעלות ופחות ההגה יהיה מאוד רגיש (אני לא אומר רגיש מדי, כי מדובר ברכב ספורטיבי), ויש סכנה של נעילת גאומטריה בזוויות הפניה מסויימות. יש גם סכנה של מכות חזקות מהגלגלים לגלגל ההגה. זהירות.
אסף.

ואני סברתי שבמתלה double A arms, זוית הקאסטר פחות משמעותית וצריכה להיות קטנה באופן ניכר מזאת שבסרן חי.

האם הכיוון שלי של כ 2 מעלות הוא מוטעה?

אופססס, טוב שיש עריכה - לא ראיתי את הודעתך נמרוד, ועכשיו אקרא אותה....8-)

הצפרדע
16-01-08, 23:04
[QUOTE=נמרוד] ההחלטה שלך לאפס אחד מהם - scrub - (ואולי גם קאסטר?) היא שרירותית. אתה יכול לתת הסבר מה עומד מאחורי ההחלטות? [QUOTE]

1. שרירותית בודאי שלא - אין לי כוונה להתעלל ברכב, במתלה או בנהג...

2. הסיבה למחשבה על איפוס ה scrub נעוצה ברצון להקל כמה שרק ניתן על המיסבים. בכל זאת מדובר בגלגל גדול העומד כל הזמן בעומסים כבדים של מכות וקפיצות, ו scrub גבוה פירושו יותר מנוף שמגדיל את העומס. זה יכול להיות מוטעה, אבל בטח לא שרירותי.

3. ממה שאני קראתי בספרות המצומצמת שיש בנושא, כולל דיעות ומאמרים ברשת, מצאתי תחום סביר ומקובל של scrub פוזיטיבי של "2 ויותר, וגם נגטיבי של "1.5-1. אני מניח שמי שתכנן נאבה של נובה עם scrub "2 חיובי, ידע מה הוא עושה, כשם שמי שתכנן נאבה של הוט רוד עם "1 נגטיבי, ידע או לפחות חשב שהוא יודע למה.

4. המכלול של גלגל גדול עם עומס כבד והמחשבה שערך של 0 הוא בהחלט בתחום הקביל, היא הסיבה שלי לשאוף לכיוון האפס, אם כי אני מניח שעם נטיית קינג פין של 9 מעלות, יקשה עלי להגיע לתוצאה זאת.

5. לענין הקאסטר, ממה שבדקתי וראיתי מתלים נפרדים ברכבים שונים, בעקר רכבים יותר כבדים, נראה לי שהקאסטר בכולם היה ממש מינימאלי. יכול להיות, כמו שאמרת, שמכיוון שמדובר בזויות קטנות ובמרחקים די זעירים, טעיתי במדידה הלא מדוייקת שערכתי.

6. נטיית הקינג פין נבחרה למה שנראה לי כמעט כקצה התחום המקובל לגבי הזוית, אם כי משיקולי נוחות בבניה, הייתי מעדיף זוית גדולה יותר.

asafk
16-01-08, 23:09
עוד משהו- רדיוס של 0 או אפילו שלילי קיים במכוניות מסלול מונמכות מאוד. דגש על CIRCLE TRACK וגם אז יש מקרים שזה שנוי במחלוקת.
טעות אופטית של זווית הקסטר היא בגלל שבמקרים רבים, שני חלקי הקינגפין (או שני הבולג'וינטים) במתלה נפרד- ניצבים לקרקע כל אחד בפני עצמו, אך אם תוריד אנך מהעליון, הוא ייפול מאחורי התחתון.

אסף.

הצפרדע
16-01-08, 23:20
דרך אגב, נמרוד, מעיון בתמונה שהעלית(ושוב, בלי יכולת לבצע מדידה מדוייקת מתמונה), נראה לי שהרדיוס אצלך חיובי גם ואולי בעקר בגלל הקאמבר שהכנסת למתלה במצב מנוחה. אני לא יודע אם הקאמבר שם הוא 2 מעלות או יותר, אבל אם הוא היה 0, כנראה שה scrub רדיוס היה קרוב
מאד גם הוא ל 0.

נמרוד
16-01-08, 23:58
דרך אגב, נמרוד, מעיון בתמונה שהעלית(ושוב, בלי יכולת לבצע מדידה מדוייקת מתמונה), נראה לי שהרדיוס אצלך חיובי גם ואולי בעקר בגלל הקאמבר שהכנסת למתלה במצב מנוחה. אני לא יודע אם הקאמבר שם הוא 2 מעלות או יותר, אבל אם הוא היה 0, כנראה שה scrub רדיוס היה קרוב
מאד גם הוא ל 0.

ממש לא. אל תנסה לאמוד/להעריך את הפרטים האלו לא מתמונות וגם לא במציאות, הרזולוציה היא במעלות בודדות ובמ"מ, רק ברכבים שבהם יש משהו קיצוני אתה יכול לראות בעין וברכבים שמתוכננים נכון אין מספרים קיצוניים. אתה מוזמן לבוא פעם ל"סדנא" שלי ואני יכול להראות ולמדוד לך מה שאתה רוצה בשידור חי.

asafk
17-01-08, 00:21
...אתה מוזמן גם לסדנא שלי, ברוך... 8) 8) יותר מעניין...
(לא אתה נמרוד, אתה עובד אצל המתחרים... ;-) )

אסף.

הצפרדע
17-01-08, 00:29
רגע, רגע, אני לא עומד בקצב שלכם - "סדנא" של נמרוד, סדנא של אסף, מתחרים, מה פה קורה פה??

אשמח לבוא אם רק תגידו לאן ומתי.

asafk
17-01-08, 00:43
זה לא לדיון הזה, ברוך. זה דיון על מה שבונים בסדנא שלך.

בכל מקרה, אני מסתכל על התמונות ואני חושב שגם אם מאוד תרצה הגודל של הUPRIGHT (מאיזה אוטו הוא? לא שמתי לב אם כתוב) והזוויות שאתה תהיה חייב לתת במערכת (גם בגלל גודל הגלגלים וגם בשביל להמנע מ BUMP STEER), יתנו רדיוס גדול משחשבת. גם במקרה הזה, האילוצים חזקים מהתכנון לפי הספר. שים לב שגלגל יותר גדול מקטין את הרדיוס, אבל מחייב אותך לתת אופסט (כדי להתרחק מהשלדה) מה שמגדיל אותו חזרה. זה אומר שעל פי רוב יש משחק, אבל מוגבל.

אסף.

הצפרדע
17-01-08, 00:51
בכל מקרה, אני מסתכל על התמונות ואני חושב שגם אם מאוד תרצה הגודל של הUPRIGHT (מאיזה אוטו הוא? לא שמתי לב אם כתוב) והזוויות שאתה תהיה חייב לתת במערכת (גם בגלל גודל הגלגלים וגם בשביל להמנע מ BUMP STEER), יתנו רדיוס גדול משחשבת.

האפרייט הזה הוא כבר משהו בנוי.

הבסיס הוא של ואן דורה 4x2 שמונה צילינדר דיזל, נמוך וקצר למדי.

הוא עשוי יציקת פלדה מסיבית מאד. עליו בניתי וריתכתי את המגדלים, שעליהם אני עוד צריך
להוסיף את היוניבול העליון.

את גובה המגדלים אני בחרתי, ווהכנסתי שם הפרש של 40 ס"מ בין היוניבול העליון לתחתון.

את זוית הקינגפין אקבע לפי מיקום היוניבול העליון.

הצפרדע
17-01-08, 01:00
שים לב שגלגל יותר גדול מקטין את הרדיוס, אבל מחייב אותך לתת אופסט (כדי להתרחק מהשלדה) מה שמגדיל אותו חזרה. זה אומר שעל פי רוב יש משחק, אבל מוגבל.
אסף.

אצלי אין אילוצים של שילדה ולכן גודל הגלגל הוא אכן יתרון בכל מה שנוגע לרדיוס.

אני מקווה לקבל מחר או מחרתיים את הגלגלים ואז אוכל להתקדם הלאה ולקבוע סופית לפי האופסט של הג'נטים, את הרוחב הסופי(גומי לגומי) ואת שאר נתוני המתלה כמו שדנו למעלה.

אני אומר את זה מכיוון שאני יודע מה הזמנתי(אופסט=0), אבל אצל האמריקאים, כמו שיודע כל מי שמזמין מהם בדואר סחורה, אתה יודע מה הזמנת אבל לעולם אינך יודע מה באמת יהיה בחבילה....

כשיגיעו ההגה והיוניבולים החסרים, ואני מקווה שזה יהיה תוך כמה ימים, אוכל סופסופ לרוץ הלאה ולגמור את המתלה הקדמי.

הצפרדע
17-01-08, 12:35
בכל מקרה, אני מסתכל על התמונות ואני חושב שגם אם מאוד תרצה הגודל של הUPRIGHT (מאיזה אוטו הוא? לא שמתי לב אם כתוב) והזוויות שאתה תהיה חייב לתת במערכת (גם בגלל גודל הגלגלים וגם בשביל להמנע מ BUMP STEER), יתנו רדיוס גדול משחשבת.
אסף.

לענין ה bumpsteer שהעלית כאן - אין לי בעיה לתכנן את המערכת עם באמפסטיר 0 בתוך הטרפז, אלא שאז לא תהיה לי זוית אקרמן.

כמה הענין של זוית אקרמן חיוני ברכב כזה ומה עדיף על מה - אקרמן נכון ובאמפסטיר מינימאלי בנסיבות או אפס באמפסטיר ע"ח אקרמן?

וכן - האם יש דרך לדעתכם ליצור את הפרשי ההיגוי בסיבוב בין גלגל ימין לשמאל שלא בשיטתו של אקרמן?

asafk
18-01-08, 10:33
אקרמן רלוונטי רק לחניות (זה קצת בהגזמה, אל תצטטו אותי). באמפ סטיר קריטי לנסיעה מהירה על.. באמפים. מה אתה הולך לעשות עם האוטו- לחפש חניה או לתת גז?
(הבנת לבד מה לדעתי יותר חשוב, נכון? )

אסף.

נמרוד
18-01-08, 16:13
זוית אקרמן רשמית, אידיאלית, לא תמצא כמעט באף רכב מרוץ. מקובל לדבר לא על הזוית האידיאלית, אלא על אקרמן חיובי, שלילי, ואפס. אפס זה גלגלים מקבילים, נקודה. אקרמן חיובי זה גלגלים שהזוית בינהם הולכת וקטנה עם סיבוב הגלגל, ושלילי זה זוית הולכת וגדלה.
החשיבות היא באמת בתמרוני חנייה, ויותר מכך, בתמרוני חנייה בלי מנוע, במקרה שלך זה קדימה אחורה מהסדנא אז זה לא קריטי, אם הסדנא שלך היתה כזאת שהיית צריך לסובב את הרכב בדחיפה אקרמן אפס או שלילי היה מקשה עליך מאד.

מקובל לשאוף לפחות לאקרמן חיובי כלשהו, אפילו קטן, ולא לשלילי. לא על חשבון תכונות רצויות אחרות. זה אפשרי, לא קל. אין לזה שיטה אנליטית, אלא ניסוי וטעייה מסודרים. בשיטה שלך של בנייה בפועל - כמה פעמים אתה הולך להרכיב ולחתוך זרועות היגוי ומתאמים למסרק הגה? לא שווה את ההתעסקות. תנסה להתמקד במזעור באמפסטיר ושכח מאקרמן, איפוס שלו ממש לא קל כמו שנדמה לך, אתה תגלה את זה בעצמך.

רפאל
19-01-08, 10:04
בוקר טוב לכולם

תמונות חמות מאתמול בסדנא
בתמונה הראשונה - 8 כאלו הגיעו אתמול לסדנא
בתמונה השניה - תאווה לעיניים
בתמונה השלישית - מבט על
בתמונה הרביעית - שום דבר סטנדרטי ברכב הזה

רפאל
19-01-08, 10:05
יותר מאוחר נעלה עוד תמונות

הצפרדע
19-01-08, 17:42
יותר מאוחר כבר נגמר, יא סוציומט.

צילמת אלף תמונות וזה מה שאתה מעלה? :roll: ?

אתה מפוטר - אל תבוא לעבודה מחר.

הצפרדע
19-01-08, 18:06
מידות סופיות(לטוב ולרע) -

בסיס גלגלים 331 ס"מ("130)

רוחב מאחור 209 ס"מ

רוחב מקדימה 215 ס"מ

שמעתי להמלצות רבות של בעלי נסיון במירוצים בארץ לגבי הגבלת הרוחב, ולכן קיצצתי.

האמת? אני כבר מתחרט, כי מלכתחילה תכננתי מידות אמריקאיות של פלוס מינוס 230 ס"מ, כמו בהונדה וב 6x6, אבל אולי בסוף אהיה מרוצה. רק הנסיון ידבר.

lizard
19-01-08, 19:39
מרשים ביותר.

רפאל
19-01-08, 21:48
ערב טוב לכולם

קודם כל ברוך מדוע אתה בבית ב 14:47 ולא בסדנא :) ?

עכשיו לתמונות

תמונה ממרומי מגדלי הבולמים הקדמיים
תחתית הרכב
הציר האחורי
ומי מזהה את התמונה האחרונה :) ?

רפאל
19-01-08, 21:52
ועוד כמה

המנוע
חיבורי הבולמים בזרוע האחורית
חזית הרכב
מבט מאחור על תעלת רכבת ההינע

רפאל
19-01-08, 21:57
עוד כמה מבטי חזית ומבטי על

רפאל
19-01-08, 21:59
חיבורי הזרועות האחוריות

הצפרדע
19-01-08, 22:41

על זה ידידי(לשעבר), אתה עוד תשלם ביוקרררררררר

חנן גולומבק
20-01-08, 00:44

עכשיו אני מבין למה הגעת לבית החולים...:sad:

הצפרדע
24-01-08, 21:54
טוב, ההגה הגיע וכך גם התפוחים וכאמור הגלגלים.

הנה תמונות של ההגה של Howe הנחשב כיום למסרק ההידראולי הטוב ביותר למירוצים.
ההגה בא עם מיכל, משאבה ושסתום הפעלה נפרד המאפשר התקנה הרבה יותר קלה של המערכת.

נמרוד
24-01-08, 22:06
בשעה טובה.

אגב למה הבאת צמיגי Krawler ולא את הבאחה למרוצים?

הצפרדע
24-01-08, 22:12
בנוסף, המתלה הקדמי שמאלי כבר "יושב" יפה במקום, אם כי עדיין לא מחוזק סופית.

המשולשים עובדים בצורה מושלמת ונותנים מהלכים מטורפים (וקצת מוגזמים למתלה קדמי) של
יותר מ- "30!!

אני אגביל את המהלכים בהמשך, אם כי אני מעריך שהכניסה תישאר קרוב ל- "15 והיציאה קצת פחות.

הנתונים כרגע הם כאלה:

משולש תחתון - 62.5 ס"מ
משולש עליון - 43.5 ס"מ
מהלך כניסה - 38.5 ס"מ
מהלך יציאה - 42 ס"מ
קאמבר במצב הנ"ל במנוחה - 1 מעלה נגטיבי
השתנות קאמבר במהלך סגירה ופתיחה(כמעט זהה) - עד לבערך 9 מעלות(טעון מדידה מדוייקת)
זוית קאסטר - 4.5 מעלות
זוית קינגפין 9- מעלות
רדיוס - בערך(לא נמדד במדויק) 5 ס"מ פוזיטיבי

הנה כמה תמונות במצב מנוחה ובפתיחה.
התמונות היותר יפות של סגירה יצאו שחורות - אצלם מחר עוד.

הצפרדע
24-01-08, 22:15
עוד קצת

הצפרדע
24-01-08, 22:22
בשעה טובה.

אגב למה הבאת צמיגי Krawler ולא את הבאחה למרוצים?

תודה.

אלה לא krawler בכלל אלא mud terrain T/A KM2 שהיא הגרסה הכי חדישה והכי לוהטת היום בארה"ב לצמיגי שטח כלליים. הם חזקים בדופן ב35% מהמאדים הקודמים והדיעות עליהם נהדרות.

הבאחה למירוצים נמכר בעקר לקבוצות מירוצים בהזמנה מיוחדת, ואתה לא באמת רוצה לדעת כמה עולה אחד......

עשיתי חשבון והגעתי למסקנה שבמחיר של 8 כאלה אני קונה את מה שקניתי, את ההגה, עוד יונבולים וכו' וכו'.

מה לעשות, יש גבול לכל שגעון, ובכל זאת זה לא טרופי טראק שעולה 200-300,000 דולר.

נמרוד
24-01-08, 22:25
דווקא כן הייתי רוצה לשמוע כמה הם עולים. למיטב הבנתי יש גרסאות מיוחדות "red label" וכל מיני כינויים כאלו שהן אלו שעולות הרבה... אין אפשרות להשיג Baja T/A "רגיל" מהמדף?

הצפרדע
24-01-08, 22:41
הבאחה למירוצים נקראים באמריקה בשם projects. לא יודע למה.

הם מיוחדים מאד מכיוון שיש בהם תרכובת של סוליה חדשנית ודופן מחוזקת(ששימשה השראה
לדופן של ה KM2 שאני הבאתי).

מישהו פרסם 6 פרוג'קטס כאלה, 35x12.5 "קצת" משומשים, ורצה עליהם 500$ האחד.

כשאני ביררתי בזמנו, התעניניתי ב- 39.5 אינץ, ונאמר לי שהדרך היחידה להשיגם היא רכישה מקבוצות מירוצים מכיוון שרק הן יכולות לקנות אותם.

מכיוון שירדתי למידה 37" (לאור העובדה שלא יכולתי להשיג ציריות 300M בקוטר 2" 46 שיניים שיתאימו לסרן כלשהו בארץ ויוכלו להחזיק גלגל בגודל כזה), וגם ראיתי את המחירים שפורסמו בפור וויל פארטס, החלטתי ללכת על ה KM2 שיצאו עליהם ביקורות מאד טובות.

המחיר שקיבלתי אז לבאחה מירוצים "רגיל"(לא פרוג'קטס) במידה 37 על 12.5 על 17 היה 600$ לצמיג בארה"ב, מה שאומר
כ - 10,000$ בארץ ל -8 צמיגים עם ג'נטים סבירים, אחרי הובלה, מכסים וכו'.

את ה - KM2 השיג לי חבר בארה"ב ב 289$ בלבד, כלומר פחות מחצי.

נמרוד
24-01-08, 22:43
מובן... :!:

הצפרדע
24-01-08, 22:55
אני מנסה להעלות את התמונות שלא עלו קודם

הצפרדע
26-01-08, 23:17
מתלה קדמי מחובר כולו, עדיין ללא חיזוקים.

כמה תמונות יצאו כחולות, למרות שאין כאן שום בחורות....:-D

בשבוע הבא יגיע תור ההגה, ואז הרכב יעמוד כבר על 4 גלגלים עם הקפיצים, ועם דרייב שפט מחובר.

כמה תמונות

lizard
26-01-08, 23:22
מרשים ביותר. עם הצבע הכחול הרכב נראה עוד יותר מפחיד :-D

הצפרדע
26-01-08, 23:23
עוד קצת בכחול

הצפרדע
26-01-08, 23:29
וכמה אחרונות להיום

הצפרדע
26-01-08, 23:45
מרשים ביותר. עם הצבע הכחול הרכב נראה עוד יותר מפחיד :-D

אתה חי?

lizard
26-01-08, 23:53
אתה קורא לזה חיים?

GodsFather
27-01-08, 09:02
ברוך, כל הכסף שאתה שופך על הברזלים האלה ולשים 100 דולר בשביל מצלמה דיגיטלית נורמלית אין לך ?

תמשיך לצלם עם הסלולרי, עוד בסוף יחשבו שאתה בונה פיאט אונו במקום טנדר אמריקאי :twisted:

erezjack
27-01-08, 09:51
מדהים כרגיל
מדוע הצירים של זרוע המתלה העליונה לא נמצאים על קו אחד?

איך אתה ממקם את כל החלקים במרחב לפני הריתוך?

נראה לי שעם כל הנסיון המצטבר הגיע הזמן לתת מעט תשומת לב לאסתטיקה.

ארז

הצפרדע
27-01-08, 11:58
מדהים כרגיל
מדוע הצירים של זרוע המתלה העליונה לא נמצאים על קו אחד?

איך אתה ממקם את כל החלקים במרחב לפני הריתוך?

נראה לי שעם כל הנסיון המצטבר הגיע הזמן לתת מעט תשומת לב לאסתטיקה.
ארז

1. למה אתה מתכוון ב"קו אחד"? קו מאיפה לאיפה? אולי אתה מתכוון לכך שצירי המשולש העליון אינם בדיוק מעל צירי המשולש התחתון מבחינה אנכית?

2. אסתטיקה - השלב של אסתטיקה עוד יבוא. זה שייך לפינישים. אבל, כל מי שראה את היצור הזה בעיניים בסדנא, אמר שהוא יפהפה וכך גם אני(בתור האבא הגאה...) חושב. העיצוב הוא קודם כל פונקציונאלי ואח"כ אסתטי, אבל אני חושב שהצלחתי לשלב יפה בין השניים. מכל מקום, המצב כרגע הוא מצב של אמצע עבודה וקשה לשפוט.

3. מיקום החלקים במרחב הוא אכן קשה ומורכב, וכל אחד עם השיטות שלו. מה שחשוב להקפיד הוא על המידות החיוניות שקבעת לעצמך מראש - אתה יודע באיזה גובה צריך המשולש להיות; באיזו זוית; כמה הציר הקדמי גבוה או נמוך מהאחורי(למשל אם אתה רוצה anti dive מסויים); ועוד לפחות 3-4 פרמטרים שממקמים לך גם את הנאבה והגלגל וגם את המשולש ולמעשה נועלים אותם במרחב.

איך אתה מייצב את המשולש במרחב ותופס אותו על מנת לודא מיקום נכון, זה כבר ענין של
שיטות עבודה ושל נסיון.
לא פחות חשוב לודא מיקום זהה במשולש השני אחרי שכבר מיקמת את הראשון, למרות שזה נשמע טריויאלי - אם יש לך ממילא את המיקום העצמאי, מה ענין ההשואה? המיקום של השני נותן אינדיקציה גם לגבי הראשון וגם לגבי קלות ההתקנה.

חוץ מזה, לפני שמגיעים למיקום, צריך גם לודא ששני הצדדים, הנאבות, האפרייטים והמשולשים זהים לחלוטין לא רק בשלב התכנון אלא גם ובעקר בשלב היצור. גם כשאתה חותך בלייזר ומייצר חלקים ב CNC, אתה עדיין צריך לודא ריתוך ובניה זהה, כאשר ריתוך יכול לעוות ומיצוב החלקים בסטיות קטנות יכול לגרור סטיה גדלה והולכת הלאה, וכו' וכו'.

4. אם עוד פעם תעיז לרמוז שהרכב הזה הוא במשהו קטנטן אפילו, פחות מנסיך יפה תואר, אני אשיג כבר את הכתובת שלך....

הצפרדע
27-01-08, 23:23
עוד כמה תמונות ששכחתי...

כאן רואים את מהלך הסגירה של המתלה הקדמי. הוא עומד על 38.5 ס"מ, אפילו קצת יותר.

מדובר על מהלך של יותר מ - "15, דבר שהוא לא מקובל אפילו ברכבי באחה.

אומרים שמהלך כזה גורע מיציבות הרכב בסיבובים, אם כי לא אדע עד שאנסה את זה בפועל,
ואז גם אוכל להגביל אותו למידה הרצויה, שאני מנחש שתהיה עד בערך "13, כלומר כ - 33 ס"מ.

חוץ מזה, אם בנחיתה שני הגלגלים נסגרים, המהלך הנוכחי קרוב מאד לכך שהגחון יפגע בקרקע.

הנה תמונות של הסגירה - תסתכלו ותתארו לעצמכם איך הענין ייראה עם שני הגלגלים סגורים

הצפרדע
27-01-08, 23:30
בתמונה השלישית אפשר לראות שהבאמפסטופ של הקוילאובר אפילו לא נסגר ויש לו למעשה עוד כניסה של 3-4 ס"מ.....

לא שיש מה לעשות עם מהלך כניסה של 42"ס"מ = "16.5 :shock: :shock:
עוד כמה תמונות

הצפרדע
27-01-08, 23:35
ועוד 4 אחרונות להיום

erezjack
28-01-08, 09:50
1. למה אתה מתכוון ב"קו אחד"? קו מאיפה לאיפה? אולי אתה מתכוון לכך שצירי המשולש העליון אינם בדיוק מעל צירי המשולש התחתון מבחינה אנכית?

שני הצירים של כל משולש עליון אינם בקו ישר האחד יחסית לשני אלא בזוית ונראה לי שרק בגלל המסב הכדורי הם לא ננעלים ובעצם, המסבים עובדים מראש קרוב לקצה התנועה שלהם ולא במרכז התחום.

4. אם עוד פעם תעיז לרמוז שהרכב הזה הוא במשהו קטנטן אפילו, פחות מנסיך יפה תואר, אני אשיג כבר את הכתובת שלך....

סליחה מונאמי אני לא התכוונתי, ברור שהנסיך, כמו שאומרים, שווה , אבל קצת לעגל פינות, לייצר חלקים בחלק אחד עם כיפופים במקום כמה חתיכות עם ריתוכים. אני מתכוון לאסתטיקה הנדסית ולא לליקוק.

הצפרדע
28-01-08, 10:41
כן, זה נכון, התפוחים האלה לא יושבים בניצב לשילדה אלא בזוית, אבל התושבות גם הן בזוית כך שהמיסב עצמו יושב בתוך התושבת כמעט באופן ניצב.

גם אם המיסב היה עובד בזוית גדולה אבל בתוך טווח הפעולה שלו, לא היה בזה כל רע, כל עוד המיסב לא משפשף או נוגע בקצה התחום.

לכן שמתי שם את ה - high nisalignment spacers, שמגדילים מאד את זוית העבודה של המיסבים
ומאפשרים התקנה בזויות כאלו.

זה נכון שהמיסב, בגלל המהלך העצום וזוית ההתקנה, עובר ממצב ניצב למצב "זויתי", אבל בדקתי שהוא בשום מקרה לא מגיע קרוב לקצה הטווח.

אשמח לקבל הערות ספציפיות לגבי עיצוב אלמנט כזה או אחר ובכלל כל הצעה לשיפור - כל עין נוספת, כל דיעה ורעיון יתקבלו בברכה, בהערכה ובתודה.

נמרוד
28-01-08, 22:39
ברוך לצורה שבה התקנת את המיסבים בזרועות הקדמיות העליונות יכול להיות יתרון בהעברת כוחות, אבל בטוח יש חסרון אחד מהותי - אתה ויתרת על יכולת הכיוונון הנפרדת של קסטר וקמבר. מתקינים אותם בצורה המקובלת כך שהארכה של שני המיסבים במקביל משנה רק קמבר, בלי לשנות קסטר, ואת הקסטר אפשר לשנות על ידי הזזת שני המיסבים קדימה ואחורה על הצירים בעזרת ספייסרים במידות שונות (או סתם שייבות) בלי לשנות את הקמבר.

dudibagi
28-01-08, 22:49
ברוך שלום!
ראשית כל הכבוד בין הרעיון לבין המוצר הכמעט מוגמר לא עבר זמן רב וההתקדמות שלך מדהימה
המשך כך ואני מקווה שבנסיעת הבכורה אוכל להיות !!!!
בקשר להערה לגבי "הפינישים" שלך אגיד רק דבר אחד בתור אחד שבנה כלי אחד או שנים.....
במקרה של התהפכות הכלוב שלך הוא המקום המועדף עלי י:) אני אוהב את שיטת הבניה שלך(כמעט ללא כיפופים)לפי דעתי זה יותר חזק.

שאלה:מדוע במהלך המתלה הקידמי הגלגל מקבל נטיה פנימה והחוצה?האם יש לכך סיבה מיוחדת?

בכול מקרה פרויקט יפה ומקצועי(אולי תחליף מקצוע)!!!

נתראה בהמשך דודי!

הצפרדע
28-01-08, 23:01
ברוך שלום!
ראשית כל הכבוד בין הרעיון לבין המוצר הכמעט מוגמר לא עבר זמן רב וההתקדמות שלך מדהימה
המשך כך ואני מקווה שבנסיעת הבכורה אוכל להיות !!!!
בקשר להערה לגבי "הפינישים" שלך אגיד רק דבר אחד בתור אחד שבנה כלי אחד או שנים.....
במקרה של התהפכות הכלוב שלך הוא המקום המועדף עלי י:) אני אוהב את שיטת הבניה שלך(כמעט ללא כיפופים)לפי דעתי זה יותר חזק.

שאלה:מדוע במהלך המתלה הקידמי הגלגל מקבל נטיה פנימה והחוצה?האם יש לכך סיבה מיוחדת?

בכול מקרה פרויקט יפה ומקצועי(אולי תחליף מקצוע)!!!

נתראה בהמשך דודי!

תודה רבה. יותר ממה שאתה היית רוצה להיות בנסיעת הבכורה, הייתי אני רוצה שאתה תעשה את נסיעת המבחן.
אין לי נסיון בנהיגת רכבים כאלה(לא שלמישהו בארץ יש נסיון על טרופי טראק או באגי קלאס 1), אבל לי אין בכלל נסיון במירוצים.
אני מקווה שהכל יסתדר לך ובאמת אפשר יהיה לצאת לנסיעות היחד.

אני מקווה שהבנתי את השאלה שלך על "נטיה פנימה והחוצה" - אם הכוונה לכך שחלקו העליון של הגלגל, בסגירה או בפתיחה, נוטה לכוון מרכז הרכב וחלקו התחתון נוטה החוצה, אז התשובה היא שזה מכוון כחלק מתכנון המתלה. הגלגל מקבל זוית כזאת(שינוי זוית הקאמבר) בכדי שבסיבוב הוא למעשה יעמוד ישר, כלומר בניצב לקרקע ותהיה לו לכן אחיזה הרבה יותר טובה = הוא יאבד אחיזה בסיבוב, יותר מאוחר מאשר רכב שהגלגל שלו לא מקבל את השינוי הזה בזוית.

האם לזה התכוונת?

הצפרדע
28-01-08, 23:17
ברוך לצורה שבה התקנת את המיסבים בזרועות הקדמיות העליונות יכול להיות יתרון בהעברת כוחות, אבל בטוח יש חסרון אחד מהותי - אתה ויתרת על יכולת הכיוונון הנפרדת של קסטר וקמבר. מתקינים אותם בצורה המקובלת כך שהארכה של שני המיסבים במקביל משנה רק קמבר, בלי לשנות קסטר, ואת הקסטר אפשר לשנות על ידי הזזת שני המיסבים קדימה ואחורה על הצירים בעזרת ספייסרים במידות שונות (או סתם שייבות) בלי לשנות את הקמבר.

לא כל כך מדוייק.

זה נכון שבמצב הנוכחי, שינוי הקאסטר נותן גם שינוי בקאמבר, אבל זה לא אומר שלאחר שינוי הקאסטר אתה לא יכול לכוון את הקאמבר.

נכון, זה יותר מורכב ומסובך ודורש יותר עבודה, כאשר קודם מכוונים את הקאסטר ורק אח"כ את הקאמבר, אבל זה משהו שאפשר לחיות איתו.

נראה לי גם שבקאסטר של 4.5-5 מעלות, כמו שהכנסתי כאן, לא יהיה לי צורך בשינוי בפרמטר הזה.

אני חושב שיש יתרונות לתצורה הזאת, וכמו שאמרת יתרון די ברור של חוזק, אבל איך אתה תמיד אומר?
הכל ענין של פשרות - אין תכנון שהוא מושלם בכל האספקטים, יש הטוב ביותר המשותף האפשרי ולפעמים אפשר לקרוא לזה הרע במיעוטו.......

dudibagi
28-01-08, 23:22
היי ברוך!

ידעתי שלכול דבר שאתה עושה יש תיכנון מדויק ולכן שאלתי (ולחשוב שלקח לי יומים "לשבור" ת'ראש כדי להשאיר את הגלגל מקביל לכול אורך המהלך.....)

עוד שאלה(נהייתי נודניק):בשיונוי הזוית של הגלגל לא משתנה בגלל זה אורך מוט ההגה ולכן הוא ישנה את רדיוס הגלגל??

סוזי המשתוללת
28-01-08, 23:31
ערב טוב לכולם

הציר האחורי

תגיד ברוך
אתה רוצה להגיד לי שעם הפזילה הזו בנית את האוטו ? :grin:

הצפרדע
28-01-08, 23:36
היי ברוך!
עוד שאלה(נהייתי נודניק):בשינוי הזוית של הגלגל לא משתנה בגלל זה אורך מוט ההגה ולכן הוא ישנה את רדיוס הגלגל??

רדיוס הגלגל לא משתנה בגלל תנועת זרוע ההיגוי אלא בגלל שינוי זוית הקאמבר. אי אפשר בכלל לומר שהרדיוס משתנה, אלא שהנטיה של הגלגל כאילו מקטינה את הרדיוס "האפקטיבי" של הגלגל.

אם אני מבין נכון את מה ששאלת, אז הכוונה היא לענין ה bumpsteer, כלומר למצב שבו בזמן כניסה של המתלה ועליית הגלגל למעלה עקב כניסה בבאמפ, התנועה של זרוע ההיגוי איננה תואמת במאה אחוז את תנועתם היחסית של שני המשולשים(בגלל אורכה, זויתה, ובכלל מיקומה של זרוע ההיגוי), ואז הגלגל נע פנימה(toe in) או החוצה(toe out). התנועה הזאת של הגלגל מתרחשת בלי שההגה מסובב ע"י הנהג, ולמעשה למרות שההגה מוחזק ישר.
כשהתופעה חריפה, כלומר כשיש הרבה תנועה יחסית של זרוע ההיגוי, הרכב פונה בלי שליטה של הנהג בכל פעם שהגלגל/ים עולה/ים על באמפ, וזאת יכולה להיות צרה צרורה.

החוכמה היא לבנות את מערכת ההגה כך שתתאים באופן הכי אופטימאלי לתנועת המשולשים, ואז הבאמפסטיר ממוזער ואין לו השפעה גדולה.

זה דורש הרבה ניסוי וטעיה, והרבה עבודה של הג'ק במוסך(או של המחשב והתוכנה, אם אתה יכול לבצע הדמיהה נכונה של מערכת ההיגוי על כל המשתנים שלה, ויש הרבה).

אני בדיוק עכשיו מתקין את ההגה, ואני מקווה מחר ומחרתיים להגיע לתוצאות טובות שיקטינו את הבאמפסטיר קרוב לאפס, ואז אעלה תמונות.

אני מקווה שלא פספתי בתשובה והבנתי למה התכוונת.

dudibagi
28-01-08, 23:36
http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=7922

הגדלתי מסגרתי ותליתי בסלון!!!!!!!!!:oops: :oops: :oops:

נמרוד
28-01-08, 23:37
אני חושב שיש יתרונות לתצורה הזאת, וכמו שאמרת יתרון די ברור של חוזק...

לא אמרתי כזה דבר, כתבתי "יכול להיות יתרון בהעברת כוחות", אבל זה בסדר, מדי פעם העורך דין המניאק המומחה בהוצאת דברים מהקשרם וניפוח מילים יוצא מאחורי המסגר הנחמד... :-) האמת שהתלבטתי אם לכתוב את זה, והתנסחתי בזהירות. אם אתה רוצה ניסוח בוטה יותר - לי אין מושג למה עשית את זה כך, מלבד זה שתמיד כשיש משהו שכולם בעולם עושים בדרך מסוימת, אתה צריך לעשות אחרת...

הצפרדע
28-01-08, 23:37
תגיד ברוך
אתה רוצה להגיד לי שעם הפזילה הזו בנית את האוטו ? :grin:

וואללה שמוליק, תאמין או לא, אבל מאז הצילום הזה נתקעתי עם הפזילה ואני חושב שכל האוטו זז לי לצד שמאל.....

dudibagi
28-01-08, 23:39
טוב תודה.אחכה לתמונות ונהיה בקשר לילה טוב!

הצפרדע
28-01-08, 23:44
לא אמרתי כזה דבר, כתבתי "יכול להיות יתרון בהעברת כוחות"

נו, אני שואל אותכם עכשיו מי העו"ד המניאק??

עם ניסוח כזה, יכול להיות ספק שאתה העו"ד ואני המסגר??:p ??

הצפרדע
29-01-08, 01:27
אם אתה רוצה ניסוח בוטה יותר - לי אין מושג למה עשית את זה כך, מלבד זה שתמיד כשיש משהו שכולם בעולם עושים בדרך מסוימת, אתה צריך לעשות אחרת...

אח, איזו מחמאה!!

לא יכולתי לצפות לאמירה יותר משקפת, מוצלחת ומפרגנת(גם אם לא התכוונת לפרגן....;) )

חנן גולומבק
29-01-08, 22:46
[QUOTE=הצפרדע]
קאמבר
השתנות קאמבר
זוית קאסטר -
זוית קינגפין רדיוס - QUOTE]

גם לי כפי שניתן לראות בצילום יש בעיות קשות עם כל הזויות הללו וגם ובמיוחד עם האקרמן..............:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

סוזי המשתוללת
30-01-08, 00:16
http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=7922

הגדלתי מסגרתי ותליתי בסלון!!!!!!!!!:oops: :oops: :oops:

דודי
אם תשלח את התמונה לשופטים שיש לברוך דיונים אצלם תפתור לו הרבה בעיות :idea:

הצפרדע
30-01-08, 00:36
חנן,

אחרי שראיתי את התמונה שלך, נרגעתי לגמרי.

על ידך, גם כשאני פוזל אני נסיך :lol: :p

ראיתם אותי בפזילתי, ניחא, אבל מה תגידו על רכב מירוץ פוזל?!?

הנה הטרופי טראק שבדרך בפזילה קשה.
התמונה מראה מה יקרה לו בפול באמפ אם אני אתן לו להגיע למהלך כניסה חולני כזה, ואני לא.

דרך אגב, אם לא היה הג'ק למטה, המתלה היה סוגר עוד יותר והתפוח העליון באפרייט היה נפגש עם השילדה.
שם בדיוק ישב הבאמפסטופ הקדמי.

הצפרדע
30-01-08, 00:40
עוד שתי תמונות -

באחת רואים את התקדמות הסגירות של חלקי הפח בכמה מקומות, כמו הכסאות והפתחים הקדמיים,

ובשניה יש מבט מבפנים כשהמתלה הקדמי סגור כולו בשני הגלגלים.

dudibagi
30-01-08, 08:04
ברוך הנה מהלך מתלה של 50 ס"מ(20 בפתיחה ן30 בסגירה)ללא שינוי הקאמבר האם לשנות???
יתרונות , חסרונות

נמרוד
30-01-08, 08:52
אח, איזו מחמאה!!

לא יכולתי לצפות לאמירה יותר משקפת, מוצלחת ומפרגנת(גם אם לא התכוונת לפרגן....;) )

זו מחמאה לברוך האמן וירידה על ברוך המהנדס :-D

-------------------------------

ענייני קאמבר - דודי - לא הייתי ממהר לשנות את המתלה הקדמי שלך, לא בלי תכנון. האפשרויות שלך מוגבלות בגלל השימוש בנאבה מקורית של רכב. בעקרון אתה יכול לקצר את הזרוע העליונה ולהזיז את התושבות שלה בצד השלדה החוצה ולמטה (במבט חזית) אבל השאלה היא כמה בדיוק ומה זה ייתן לך, שיטה של ניסוי וטעייה עלולה להוביל אותך לגיאומטרי גרועה יותר מהגיאומטריה המקבילה שיש לך עכשיו שהיא לא אופטימלית אבל עובדת טוב מאד בשטח בנסיעה ישרה פחות או יותר.

אין כמעט מכוניות עם מתלה נפרד ששומר את הגלגלים מקבילים לשלדה למעט חיפושית ונגזרותיה.

חנן גולומבק
30-01-08, 09:26
ברוך הנה מהלך מתלה של 50 ס"מ(20 בפתיחה ן30 בסגירה)ללא שינוי הקאמבר האם לשנות???
יתרונות , חסרונות

דודי אל תשאיר אותנו במתח, פתח שרשור משלך וספר לנו מה אתה בונה. 4 על 4 או 2 מה מי מוווו...???

הצפרדע
31-01-08, 00:59
הנה ההגה, לפחות צד אחד שלו.

המסרק יושב במקום, ולאחר שניים שלושה נסיונות בלבד(אולי מזל, אולי שכל - נמרוד בטח יטען שזה מזל...), אין באמפסטיר לאורך כל מהלך הכניסה. אולי אולי שינוי של מעלה, אבל ממש בלתי מורגש.

עכשיו אפשר לסיים את ההגה ולרוץ עם מערכות הדלק, בלמים, רדיאטורים וכו'.

הצפרדע
31-01-08, 01:04
ולא רק שהבאמפסטיר לא קיים, אקרמן חוגג, כפי שניתן לראות מהתמונות - זוית אקרמן חיובית מצויינת, אם לא ממש אידיאלית לפי הספר.

אריה פאהן
31-01-08, 22:05
וואו, הלכתי לאיבוד!!! :-?
מה שאני זוכר זה שהלכתי לשכן שלי ירון אקרמן ושאלתי אותו באיזה זווית הבאמסטיר צריך להיות ?
הוא אמר שאין לו מושג ושלח אותי לדלת מולו שם גרה פרינססה TOE IN שהזמינה אותי להכנס, אבל הדבר היחיד שידעה להסביר לי זה שהיא תעשה לי טוב ושאצא (TOE OUT ) אשלם לה 300 ש"ח .
יצאתי לא מסופק והתקשרתי לחבר שלי מר קאמבר שבדיוק צפה ברשימות קאסטר ונפנף אותי ,
אז חיפשתי דרך להעביר את הזמן ועשיתי סיבוב בעיר ( scrub radius) וקפצתי לארמון kingpin inclinaton עברתי דרך כיכר ה - roll center ואף נכנסתי להצגה יומית ב- swing arm length
יצאתי מההצגה ודרסה אותי משאית CIRCLE TRACK, אושפזתי ואחרי הניתוח דפק לי הראש BUMP STEER , הרופא נתן לי משככי כאבים שעשו לי מצב רוח טוב, משהו משהו
UPRIGHT

בחייאת תעשו איזה מילון ותסבירו לי איפה הייתי ? :)

הצפרדע
31-01-08, 22:14
שמע, אתה פשוט משורר.

קטע אדיר!

חנן גולומבק
31-01-08, 22:54
וואו, הלכתי לאיבוד!!! :-?
בחייאת תעשו איזה מילון ותסבירו לי איפה הייתי ? :)

מצטרף לקריאה...

lizard
01-02-08, 00:10
אקרמן (http://jeepolog.com/66.html)

לצערי הרב כל שאר המונחים לא נמצאים במילון או שלא הצלחתי למצוא אותם.
אני חושב שיש לי מושג די טוב מה כל מושג אומר אבל אני אהיה בשקט כי יש לי עוד הרבה ללמוד ואני לא יודע דבר.

הצפרדע
01-02-08, 20:42
תאמינו או לא, אבל הרכב כבר על הקפיצים, עם הגה גמור, מתגלגל לו להנאתו החוצה וחזרה.

מכיוון שהיה כבר חושך, היה קשה לצלם אבל עשיתי מאמץ וצילמתי בכל זאת לאור פנסי החרגול.

הנה כמה תמונות של ההגה עם מוטות היגוי מחוזקים. יש עוד חיזוקון קטן במוטות שאסיים מחר אי"ה.

יש כמובן עוד פינישים, אבל זה נכון לגבי כל הרכב בשלב הזה.

הצפרדע
01-02-08, 20:48
הנה כמה תמונות בחושך

GodsFather
01-02-08, 20:52
מזל שאתה לא בונה כמו שאתה מצלם.

אני אקפוץ אלייך השבוע לצילומים אם אתה רוצה , כי ממה שרואים עכשיו, עדיף שהיית חוזר לעסוק בעריכת דין :grin:

הצפרדע
01-02-08, 20:53
עוד שתי תמונות לילה

הצפרדע
01-02-08, 20:56
ושלוש אחרונות אחרי החזרה לסדנא.

אל תגידו שהיא לא מדהימה......8-)

tayrie
01-02-08, 21:28
מזל שאתה לא בונה כמו שאתה מצלם.

אני אקפוץ אלייך השבוע לצילומים אם אתה רוצה , כי ממה שרואים עכשיו, עדיף שהיית חוזר לעסוק בעריכת דין :grin:

אני אישית חושב שקשה להוציא את "הדבר" הזה לא פוטוגני...
זה פשוט מדהים.

GodsFather
01-02-08, 21:33
אני אישית חושב שקשה להוציא את "הדבר" הזה לא פוטוגני...
זה פשוט מדהים.

יש הבדל בין לא פוטוגני לנחבא אל הכלים... תשמע, הכל חשוך וחבל , זו באמת יצירת מופת.

רק שלא יקפצו לי כל מיני פוזלים לתמונה :twisted:

six 4 life
01-02-08, 22:03
FUCKING BADASS!!!!

:shock: :shock: :shock: :-o :twisted: :twisted: :twisted:

rozen
01-02-08, 22:10
ברוך יוצא נפלא .איזה מרכב אתה מתכנן להרכיב לו ?

חנן גולומבק
01-02-08, 22:38
אין מה להגיד , באמת מרשים ביותר. אני מקווה שתהיה לי הזדמנות לקרוע לו תצורה...:-x
איפה יעברו האגזוזים ?

הצפרדע
01-02-08, 23:13
ברוך יוצא נפלא .איזה מרכב אתה מתכנן להרכיב לו ?

תודה.

החלק האחורי יהיה חשוף ללא חיפוי כלשהו.

הקדמי יקבל מעין "מכסה מנוע" שישמש גם כבתי גלגל וכנפיים(לפי הנדרש בתקן).

העקר יהיה במרכז, ואני מניח שיהיה משהו מפיבר או פח דק מאד.

עדיין לא יודע ואני פתוח להצעות ורעיונות.

זה לא רכב עבירות שחבל להשקיע עליו יופי שממילא נחבט ונדפק וגם מתלכלך לגמרי. זה רכב
שאמור להיות לא רק מטוס בשטח אלא גם יפה וייצוגי.

הצפרדע
01-02-08, 23:15
אין מה להגיד , באמת מרשים ביותר. אני מקווה שתהיה לי הזדמנות לקרוע לו תצורה...:-x

תהיה.

איפה יעברו האגזוזים ?

מתחת לכסאות ליד תושבות הרדיוס האחוריות, והצידה או אחורה.

אריה פאהן
01-02-08, 23:53
העיקר יהיה במרכז, ואני מניח שיהיה משהו מפיבר או פח דק מאד.

זה לא רכב עבירות שחבל להשקיע עליו יופי שממילא נחבט ונדפק וגם מתלכלך לגמרי. זה רכב

מה אתה אומר על זה ? תפור עליך, לא ?
אתה יכול לעשות סידרה לכל הרכבים שלך . :)

http://carsmedia.ign.com/cars/image/article/813/813500/batman-monster-truck-20070817113430022-000.jpg

חנן גולומבק
02-02-08, 00:55
העקר יהיה במרכז, ואני מניח שיהיה משהו מפיבר או פח דק מאד.

מה דעתך על פחים דקים מגולוונים ביחס לפחי אלומניום ?

asafk
02-02-08, 18:24
מרשים מאוד, ברוך.
ובהמשך לשיחה הלילית שלנו מלפני כמה ימים- אני רואה שמצאת פתרון מצויין להגה.

אסף.

הצפרדע
02-02-08, 20:58
מרשים מאוד, ברוך.
ובהמשך לשיחה הלילית שלנו מלפני כמה ימים- אני רואה שמצאת פתרון מצויין להגה.

אסף.

תודה רבה.

אכן מצאתי פתרון להגה, אלא שאליה וקוץ בה, קוץ שאולי אתה תוכל לשלוף - אין באמפסטיר
בכלל(ממש אפס השתנות) בבאמפ, כלומר כאשר הגלגל עולה לכל אורך מהלך הכניסה שלו,
שהוא כאמור כ - "15.

במהלך היציאה, לעומת זאת, מגיע לאחר משהו כמו "7-8, toe outההולך וגדל עם הגדלת מהלך היציאה.
אני יודע שמהלך יציאה של "8 הוא בכלל לא רע, אבל אני מעדיף מהלך יציאה נקי של לפחות 10-12 אינץ'.

האם הסטיה החוצה במהלך היציאה משמעותית כמו במהלך כניסה או שהענין של באמפסטיר מתייחס בעקר או רק לבאמפ?

ואם כן, האם הסטיה יכולה להיות קריטית, בעקר שהיא מתחילה להיראות לאחר "8?

אני חושש שיהיה בלתי אפשרי להגיע למצב של אפס באמפסטיר גם בכניסה וגם ביציאה, ואני כמובן מעדיף מהלך כניסה נקי לחלוטין, גם אם הוא בא קצת ע"ח toe out בפתיחה. השאלה היא כמה
ומאיזה מהלך פתיחה הוא הופך להיות משמעותי?

מה דעתך??

הצפרדע
02-02-08, 21:03
אני חייב לכם תמונות יום, לאחר מחשכי אתמול.

הנה כמה תמונות ברצף - כל אחד שיקח מה מוצא חן בעיניו.....

הצפרדע
02-02-08, 21:07
עוד

הצפרדע
02-02-08, 21:10
ועוד

lizard
02-02-08, 21:30
תאווה לעיניים :-)

חנן גולומבק
02-02-08, 21:34
ברוך, מספר שאלות...

הבולמים האחוריים לא היו אמורים להתחבר לחלק התחתון של הזרוע ?
בדקת את תיפקוד ההגה ללא ההדראוליקה, אני רואה שאין גלגל הגה.
מה דעתך ? דעתכם ? לגבי חיפויים מפחים מגולוונים ?

הצפרדע
02-02-08, 23:19
ברוך, מספר שאלות...

הבולמים האחוריים לא היו אמורים להתחבר לחלק התחתון של הזרוע ?
בדקת את תיפקוד ההגה ללא ההדראוליקה, אני רואה שאין גלגל הגה.
מה דעתך ? דעתכם ? לגבי חיפויים מפחים מגולוונים ?

1. לא. הם אמורים להיות מחוברים במיקום הנמצא מתחת לקו המחבר את שני מיסבי הקצה של הזרוע,
על מנת שלא יגרמו לפיתול הזרוע, וכך הם אכן מחוברים.

2. תפקוד ההגה לא טעון בדיקה. אני יודע שהוא סוגר 1.5 סיבובים מנעילה לנעילה ושההגה הזה הוא הכי נפוץ בבאחה ונחשב לבין הטובים בעולם כיום. מה שהייתי צריך לבדוק טוב טוב הוא התנהגות זרועות ההיגוי לאורך מהלך המתלה על מנת לודא שאין(כמעט) באמפסטיר, ועל זה דיברתי.

3. אני בעד כל חיפוי שיהיה קל, יפה ושיקיים עוד תנאי - שמישהו אחר יעשה אותו....
לי אין כל מושג בתחום זה של קוסמטיקה ועיצוב ואני לא יודע לעשות חיפויי אלומיניום, פיבר או כל דבר
חומר אחר.

חנן גולומבק
02-02-08, 23:49
[QUOTE=הצפרדע]
2. תפקוד ההגה לא טעון בדיקה. אני יודע שהוא סוגר 1.5 סיבובים מנעילה לנעילה ושההגה הזה הוא הכי נפוץ בבאחה ונחשב לבין הטובים בעולם כיום. מה שהייתי צריך לבדוק טוב טוב הוא התנהגות זרועות ההיגוי לאורך מהלך המתלה על מנת לודא שאין(כמעט) באמפסטיר, ועל זה דיברתי.
QUOTE]

זה לא מה שהתכוונתי.
מעניין אותי לדעת איך זה לסובב את ההגה כשהמנוע אינו פועל.

הצפרדע
03-02-08, 00:05
אבל עוד אין הגה, יא חתיכת אילתי לא מפותח שכמוך :mrgreen:

עם הג'בקה הוא דוקא עובד יפה. זה בטח סימן שעם הגה ועם קצת עזרה הידראולית הוא יהיה כמו חמאה.

דרך אגב, הרכב מרגיש קל מאד. הליפט העלה אותו בקלילות רק עם זרוע אחת מכל צד, וגם לגלגל
אותו ביד מרגיש קל. אני מקווה שלא אצטרך לאכול את הכובע ולהגיע בסוף למשקל לא צפוי של
יותר מ -1800 ק"ג יבש.

איך אתה מתרשם מצורתו של הרכב? מזכיר במשהו טרופי טראק??

Allon
03-02-08, 00:14
מדהים ברוך! אני עוקב בהתפעלות אחרי כל הפרוייקטים שלך והם מדהימים!:!:

הסרן האחורי נראה מפלצתי!

לפי מה שאני מבין בחלק האחורי (שהוא די ריק) יכנס מיכל דלק ענקי?

הצפרדע
03-02-08, 00:18
מדהים ברוך! אני עוקב בהתפעלות אחרי כל הפרוייקטים שלך והם מדהימים!:!:

הסרן האחורי נראה מפלצתי!

לפי מה שאני מבין בחלק האחורי (שהוא די ריק) יכנס מיכל דלק ענקי?

1. תודה רבה.

2. הסרן האחורי הוא דנה 70(כמו באביר), אבל מחוזק ביותר ועם ציריות 300M מיוחדות.

3. נכון. המיכל ייכנס בחלל הצמוד לקיר האחורי של תא הנוסעים.

kd2
03-02-08, 02:41
אני חייב לכם תמונות יום, לאחר מחשכי אתמול.

הנה כמה תמונות ברצף - כל אחד שיקח מה מוצא חן בעיניו.....
ואני שואל את גולשי ג'יפולוג היקרים , משהו פה לא מוצא חן בעיניכם?
או במילים אחרות...ברוך טולידאנו תעשה לי שבט! :grin: :-P :grin:
1. הייתי מציע לרכז להעלאת תמונות אחת את כל התכנונים הייחודיים שלך ברכב( חוץ מכל הרכב עצמו , דברים פרטניים מיוחדים) , פיצ'רים כאלו...
למשל הזרועות האחוריות - מערכת המתלים הקדמית - חיזוק הסרן האחורי וכו...
2. כמה מטר רץ אנו רואים בתמונות?

שבוע נהדר
ים

חנן גולומבק
03-02-08, 08:01
אבל עוד אין הגה, יא חתיכת אילתי לא מפותח שכמוך :mrgreen:
עם הג'בקה הוא דוקא עובד יפה. זה בטח סימן שעם הגה ועם קצת עזרה הידראולית הוא יהיה כמו חמאה.
איך אתה מתרשם מצורתו של הרכב? מזכיר במשהו טרופי טראק??

הלכת ותפסת מוט ראשי של מסרק הגה חדש לגמרי שעולה אלפי דולרים עם ג'בקה, ואני לא מפותח אה ? :roll:
איך אני מתרשם ? מתרשם מאד! מזכיר במשהו TT ? כשתסיים צבע וחיפויים, אני אגיד לך, בינתיים קבל דוגמא למה זה צריך לדמות... ויאללה חבר כבר הגה...

נמרוד
03-02-08, 22:44
http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=8252
מרשים ביותר!

הצפרדע
03-02-08, 22:49
קלעת בול לתמונה הכי אהובה עלי עד עכשיו :!: :!:

OFF-RoaD
04-02-08, 08:10
הצל שהדבר הזה מוריד לקרקע.....אימאלה :shock:

ברוך, פשוט מדהים. שלא יגמר לעולם.

eranbar
04-02-08, 22:42
ברוך.....WOW.

נראה מרשים ביותר.
באיחוד התמונה שלמעלה...8)

האם שקלתם את האוטו עד עכשיו ?
המשולשים בפינות של האוטו לא יהוו בעיה בשדה הראיה, שטחים מתים ?
ממש כל הכבוד.

ערן.

הצפרדע
05-02-08, 14:40
תודה רבה.

עדיין לא שקלתי אותו אבל הוא נראה קל למדי.
הליפט מרים אותו ממש בקלות עם זרוע אחת מכל צד. זאת אמנם לא אינדיקציה רצינית,
אבל נותן תחושה כללית טובה.

המשולשים לא מסתירים ולא פוגעים בשדה הראיה. הדבר נבדק לפני ששמתי אותם שם.

erezjack
05-02-08, 22:31
כיוון אפשרי.

http://imgsrv.pic4u.co.il/2/506/0e44c9407ff44949b22cd312edf898d805.jpg

http://imgsrv.pic4u.co.il/2/506/b2141cc97c97436bbeb62efce13a9daf05.jpg

חיפוי מן הסוג הזה יבנה מפיברגלס בחלק אחד או שניים בבניה ישירה על כלי הרכב. הרבה עבודה.
אפשרות שניה- לעבוד עם פרישות פחים מעורגלים במישור אחד וע"י חיבור זה לזה לקבל מבנה תלת ממדי.

ארז

rozen
05-02-08, 22:41
ברוך לך על העיצוב הזה .(למרות החסרון במקשה אחת בכל תקלה יצטרכו להוריד הכל)כי אחרי הצפרדע הרשאן והחרגול אולי עכשיו הגיע הזמן לדג (זה נדמה לי לדג ללא העור רק השלד).

הצפרדע
05-02-08, 22:49
בואנה ארז, זה פשוט מדהים!!

לא יודע אם אלך בכזה כוון או שארצה/אוכל להשקיע כל כך הרבה כסף על עבודת פיבר כזאת, אבל הרעיון והביצוע הנ"ל - אין מילים, יפהפה.

באיזה תוכנה משתמשים לכזה איור?

חנן גולומבק
05-02-08, 23:10
וואו...איזה יופי...

נמרוד
05-02-08, 23:19

לא יודע אם אלך בכזה כוון או שארצה/אוכל להשקיע כל כך הרבה כסף על עבודת פיבר כזאת, אבל הרעיון והביצוע הנ"ל - אין מילים, יפהפה.

תוכנה מתוחכמת מאד - עפרון וכשרון :lol:

erezjack
05-02-08, 23:32

תודה,
התוכנה נקראת טיפקס, עפרון ועט פיילוט.
מסכים בעניין עבודת הפיבר, אבל לדעתי אפשר להגיע לתוצאה לא רעה עם פחים מעורגלים. הטכניקה יכולה להתאים לך, מתחילים עם לוחות גמישים דוגמת PVC מוקצף, קרטון גלי, או אפילו דיקט דק. מחברים לרכב בצורה מאולתרת עם העקמומיות הרצויה ורוב העבודה היא התאמת עקומה לעקומה (צד לגג וכד'). צריך כמובן להגדיר וליצר נקודות רתימה לשלדה. את הפרישות מעתיקים לפח, לדעתי 0.8 מ"מ יספיק, ומרתכים זה לזה. צריך כמובן להחליט על חלוקת המעטפת לחלקים קבועים ומתפרקים להוסיף חיזוקים, שטחי חפיפה וכד', אבל לאחר שהמעטפת הבסיסית קיימת זה יהיה קל יחסית לבעל מקצוע כמוך. אם יש לך שרטוטים כלשהם או מודל מחשב אני יכול להמחיש את הרעיון טוב יותר.

ארז

הצפרדע
05-02-08, 23:36
תודה,
התוכנה נקראת טיפקס, עפרון ועט פיילוט.
מסכים בעניין עבודת הפיבר, אבל לדעתי אפשר להגיע לתוצאה לא רעה עם פחים מעורגלים. הטכניקה יכולה להתאים לך, מתחילים עם לוחות גמישים דוגמת PVC מוקצף, קרטון גלי, או אפילו דיקט דק. מחברים לרכב בצורה מאולתרת עם העקמומיות הרצויה ורוב העבודה היא התאמת עקומה לעקומה (צד לגג וכד'). צריך כמובן להגדיר וליצר נקודות רתימה לשלדה. את הפרישות מעתיקים לפח, לדעתי 0.8 מ"מ יספיק, ומרתכים זה לזה. צריך כמובן להחליט על חלוקת המעטפת לחלקים קבועים ומתפרקים להוסיף חיזוקים, שטחי חפיפה וכד', אבל לאחר שהמעטפת הבסיסית קיימת זה יהיה קל יחסית לבעל מקצוע כמוך. אם יש לך שרטוטים כלשהם או מודל מחשב אני יכול להמחיש את הרעיון טוב יותר.
ארז

תודה, אין צורך בהמחשות נוספות - התקבלת! :!: !

העבודה שלך, ואני רוצה לומר לך שאני סומך עליך במאה אחוז :wink:

erezjack
06-02-08, 00:05
טוב,
אני צריך לראות את הכלה בעיניים ולצלם קצת בעצמי.

ארז

אריה פאהן
06-02-08, 00:08
ארז
קבל ח"ח, האם מעבר לשירטוט אתה יכול ליצור דגם בגודל אמיתי, מכל חומר שהוא .
קרטון ,עץ, גבס, פוליאוריטן מוקצף, אפילו מחול בחוף הים ? :lol:
ברצינות, אם כן אוכל להעתיק זאת לתבנית פיבר

נמרוד
06-02-08, 00:09
ועכשיו הגענו לחלק הכי חשוב - מתן השם.
אני מציע:

Bubble Boy

:razz: :razz: :razz:

באגי מפלצת
06-02-08, 00:09
איזה קינג יאללה ממש ממש יפה!! קך בחשבון את פריסת התאורה בלילה שהפנסים יהיו בצדדים יותר

הצפרדע
06-02-08, 00:15
טוב,
אני צריך לראות את הכלה בעיניים ולצלם קצת בעצמי.
ארז

נו...............

savyon
06-02-08, 00:17
בלי לזלזל (חס וחלילה) בהליך הבניה והכשרון של ברוך, ארז ניצח, פשוט יפה.

סביון

erezjack
06-02-08, 00:42
ארז
קבל ח"ח, האם מעבר לשירטוט אתה יכול ליצור דגם בגודל אמיתי, מכל חומר שהוא .
קרטון ,עץ, גבס, פוליאוריטן מוקצף, אפילו מחול בחוף הים ? :lol:
ברצינות, אם כן אוכל להעתיק זאת לתבנית פיבר

תודה, תודה.

הדרך הפשוטה והמהירה ביותר לכך היא לבנות את המודל ישר על כלי הרכב, דיקטים, קצף, חוטי ברזל והרבה הרבה שפכטל מכוניות ומשם להוריד תבנית. זה עדיין הרבה עבודה יחסית לבנייה במכה אחת בפח. מתקבלים קוים יותר חדים, למרות, שעדיין לא התנסיתי בשיטה הזו אני חושב, שאפשר להגיע לתוצאה יפה. יש אפילו אפשרות לרקע פח בצורה תלת ממדית. השם המתאים יותר יהיה SHARK BOY. כמובן שהעבודה הראשונה היא על הנייר ואם אפשר, גם במחשב. אני לא זז בלי זה.

ארז

erezjack
06-02-08, 00:47
נו...............

מתי?

הצפרדע
06-02-08, 00:57
יום שישי זה יום טוב בשבילי - זה היום שבו אני נמצא בסדנא מהבוקר ועד אח"הצ, כשהפאס נגמר....

erezjack
06-02-08, 01:02
הולך.

חנן גולומבק
06-02-08, 01:10
אני מציע טופי-טראק או באנגלית ToT ולצבוע אותו בורוד :mrgreen:

נמרוד
06-02-08, 01:37
ענק חנן, טופי-טראק :-) צריך להביך את ברוך עם הצבעה או שהחלטנו כבר???
:mrgreen:

elitkh
06-02-08, 08:40
למיטב הבנתי כדאי להתחיל מהגדרת החלונות ולאחר מכן לבנות סביבם את הבודי. אלא אם אתה מתכוון לעשות שימוש בחלון שטוח ביצור עצמי.

חנן גולומבק
06-02-08, 09:04
ענק חנן, טופי-טראק :-) צריך להביך את ברוך עם הצבעה או שהחלטנו כבר???
:mrgreen:

החלטנו !!! toffe truck :shock: :shock: :shock:

הצפרדע
07-02-08, 12:03
חנן, בודאי התכוונת לכתוב toffee truck.

אני לא פוסל על הסף מכיוון שיש כאן משחק מילים נהדר אבל הוא יובן רק ע"י מי שיודע מה זה באחה,
טרופי טראקס וכו', וזה לא הרבה. הוורוד הכוסי הזה קצת מטריד אותי........:wink:

בהחלט נחמד מאד - יש עוד קצת זמן להחליט, עד לנסיעת המבחן הראשונה.

lizard
07-02-08, 12:13
יש לי שאלה, ובבקשה מבלי לעורר אלי הזעם של הפורום.
עד כמה שאני זוכר העיצוב של הטרופי טראק אמור להיות מבוסס על עיצוב של טנדר סדרתי כלשהו.
מבוסס ולא תואם.

מבלי להיות קטנוני, העיצוב של ארז פשוט מעורר השראה אבל האם הוא עומד בתקנון?

דרור ברלי
07-02-08, 12:17
מיכה, על איזה כוכב אתה חי?

התקנון של האמריקאים הוא שם - באמריקה. כאן אין שום הגבלה על עיצוב המרכב.
גם לי יש רעיון לעיצוב - חכו עוד רגע...

lizard
07-02-08, 12:36
יכולת פשוט לומר שפה אין דרישה כזו מה"טרופי טראק".

הצפרדע
07-02-08, 13:01
מיכה,

טרופי טראק מורכב משני אלמנטים עיקריים - המכלולי- מיכאני -מבני, והצורני.
שני אלמנטים אלה קיימים בארה"ב, כאשר הראשון הוא תולדה של מה שעובד ומנצח והוא שייך לקטגוריה הפתוחה, בה כמעט הכל מותר.

השני, הצורני, הוא חלק ממדיניות המימון והשגת הספונסרים והוא כבר חלק מן התקנון הקובע כיצד טרופי טראק צריך להיראות ביחס למנוע המורכב בו.

כאן בארץ, ולמעשה בכל מקום מחוץ לאמריקה, אתה יכול לאמץ רק את הצד המבני מכלולי, ולהתעלם מהצד הצורני.

אני אמנם קורא לרכב טרופי טראק ואני מנסה ל"אמץ" את הצד המכלולי, אבל אני מודע היטב לכך שהרמה הנדרשת לייצור טרופי טראק אמיתי, הן מן הבחינה הכספית, הן מבחינת החלקים והמכלולים והן מבחינת רמת הביצוע, איננה במסגרת יכולתי הצנועה.

אין זה מונע ממני לשאוף לבנות רכב ברמה טובה ולנסות ולשלב ברכב הזה כמה שיותר אלמנטים של טרופי טראק בתקווה שהם יעבדו טוב מספיק, לפחות אל מול מה שיש כאן בארץ.

lizard
07-02-08, 13:19
ברוך יכולתך המוכחת גבוהה מאוד :-)

חשבתי שה"טרופי טראק" בארץ יהיה באותו סגנון של זה בארה"ב. האמת לא בהכרח בפן הטכני שהוא אידוודואלי לכל מתחרה אלא בפן הייצוגי-חזותי שבו בסופו של דבר, כל הטרופי טראק נראות כמעט אותו דבר.

נ.ב נחש מה הגיע אלי היום :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

הצפרדע
07-02-08, 13:26
נ.ב נחש מה הגיע אלי היום :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

הרכב מאילת עם הרוקוולים :!: ? :!:

שיהיה במז"ט.

דרור ברלי
07-02-08, 13:50
טוב.

בהתחלה לא דיברת על עבודת פיברגלס כל כך מורכבת...
אז ככה אני רואה את הרכב שלך ברוך.
קצת פחות רדיקאלי, קצת יותר פשוט לביצוע.

או בקיצור - פחות טופי, יותר טראק.

הפנסים הקדמיים - סקודה פאביה.
שמשה קדמית שטוחה.
דלתות כנפי שחף.

-->