PDA

צפייה בגרסה מלאה : ביטוח ותוספות

חדש
25-09-07, 16:56
שלום רב:

אני לא בטוח שזה המקום - לכן אם מנהלי הפורום יחליטו להעביר את ההודעה לפורום אחר אני אקבל את זה בהבנה.....:)

בעבר התייעצתי עימכם על קניית רכב פנאי שטח וקיבלתי תשובות רבות ומקיפות שעזרו לי רבות .

בעקבות זה התחלתי לברר על ביטוח לגראנד ויטרה החדשה.

ההצעה שקיבלתי היא 5800 למקיף ו- 1600 לחובה (כל נהג).

ואז גיליתי שיש דרישות ביטוח ומיגון - אמובלייזר מקורי, איתורן ועלוקה (או במקום עלוקה גיבוי פעיל לאיתורן כגון pal וכו').

בשיחה עם חברת איתורן נאמר לי כי האיתורן המקורי של היבואן לגראנד ויטרה כולל עלוקה עולה כ- 4400 ש"ח.

סה"כ יוצא כי עלות הביטוח לשנה הראשונה הוא: 11,800 ש"ח (פי 3 כמעט מרכב משפחתי רגיל).

האם זה נכון? האם אלו הסכומים? האם תנאי הביטוח הנ"ל תקפים לכל רכבי השטח פנאי? בחור מהתקנת אביזרי רכב אמר לי שזה רלוונטי לכל רכב מעל סכום של 150,000 ש"ח?

כי אם כן זה מעורר מחשבות שניות לגבי הקנייה של רכב פנאי שטח (או יותר נכון רכב ה"פנאי" הפך למשכנתא...שנייה :)).

בתודה מראש
אסף.

גיא
26-09-07, 00:09
כן

יותר מזה

לי יש רכב שכשנירכש עלה 64000 וכיום הרבה פחות ועדיין מחייבים אותי למשבת מקורי שעלה 1300 שקל וקודנית וכל מיני ....

קח בחשבון שזה לא תחביב זול.

מאיר רוטברג
26-09-07, 10:32
שלום רב:

אני לא בטוח שזה המקום - לכן אם מנהלי הפורום יחליטו להעביר את ההודעה לפורום אחר אני אקבל את זה בהבנה.....:)

בעבר התייעצתי עימכם על קניית רכב פנאי שטח וקיבלתי תשובות רבות ומקיפות שעזרו לי רבות .

בעקבות זה התחלתי לברר על ביטוח לגראנד ויטרה החדשה.

ההצעה שקיבלתי היא 5800 למקיף ו- 1600 לחובה (כל נהג).

ואז גיליתי שיש דרישות ביטוח ומיגון - אמובלייזר מקורי, איתורן ועלוקה (או במקום עלוקה גיבוי פעיל לאיתורן כגון pal וכו').

בשיחה עם חברת איתורן נאמר לי כי האיתורן המקורי של היבואן לגראנד ויטרה כולל עלוקה עולה כ- 4400 ש"ח.

סה"כ יוצא כי עלות הביטוח לשנה הראשונה הוא: 11,800 ש"ח (פי 3 כמעט מרכב משפחתי רגיל).
ראשית החשבון שלך לא נכון.נקודה ,
עלות ביטוח זה עלות ביטוח כל רכב חדש יש לו התקנות מיגון כלשהן וזה חלק מעלות הרכב,
אז מה אתה עושה מעמיס את כל ההוצאה על שנת הביטוח הראשונה??
חשבון שגוי ,
גם אם נלך לשיטתך ותחזיק את הרכב 5 שנים אזי העלות מתחלקת ל 5
האם זה נכון? האם אלו הסכומים? האם תנאי הביטוח הנ"ל תקפים לכל רכבי השטח פנאי? בחור מהתקנת אביזרי רכב אמר לי שזה רלוונטי לכל רכב מעל סכום של 150,000 ש"ח?
אל תסמוך עליהם, זה האינטרס שלהם להתקין כמה שיותר , כל חברה ותנאי המיגון שלה,
מה רצית ידידי , שאתה תקנה רכב ב 200.000 ש"ח בלי מיגון ושמישהוא יבטח אותו???

זה לא עובד כך , לא כאן ולא בשום מקום בעולם ,
אם הייתה יודע כמה עולה ביטוח צ"ג בקליפורניה אזי מחירי הביטוח בארץ היו נראים סבירים בהחלט,

מחירי ביטוח?? תבדוק ידידי יש פערים משמעותיים בין החברות הן במיגון והן בכסף

כי אם כן זה מעורר מחשבות שניות לגבי הקנייה של רכב פנאי שטח (או יותר נכון רכב ה"פנאי" הפך למשכנתא...שנייה :)).
רכב שטח זהו תחביב יקר.

הח"מ סוכן ביטוח וגם גיפאי:razz:
מאיר רוטברג

בתודה מראש
אסף.

חדש
28-09-07, 08:55
מאיר שלום,
קודם כל תודה על תשובתך.

כשכתבתי עלות ביטוח לשנה הראשונה - התכוונתי שהתשלום עבור ביטוח בשנה הראשונה יוצא קרוב ל 12000 - ברור שאם אני אחזיק את הרכב שלוש שנים או חמש שנים זה מתחלק על פני כל השנים אך ההוצאה נעשית כבר בשנה הראשונה שזה אומר שצריך לקנות את הרכב (שעלותו 180000) ומיד לשלם עוד 12000 - אני לא מכיר אף חברת ביטוח שתסכים שאני אפרוס לה את התשלום על חמש שנים.
ברור שבחישוב הכללי לאורך שנים זה מתחלק לכל שנה כי בשנים הבאות כבר לא צריך לשלם על רכיבי המיגון (דרך אגב רק 4400 ש"ח מתוך זה מתחלקים לאורך השנים כל השאר הינו תשלום קבוע כל שנה שהוא דמי הביטוח השנתיים 7400 ועוד 1100 דמי מנוי שנתיים לאיתורן).

כמו כן אני לא מצפה לרכוש רכב בלי מיגון ושמישהו ייבטח אותו - בטח אני לא מצפה לזה מחברות ביטוח שדואגות אך ורק לאינטרסים שלהן ומבטחות רכבים עם דרגת סיכון מינמלי וכל תאונה דופקים אותך עוד יותר במחיר הביטוח (שלא לדבר על החברות שלא מוכנות לבטח באזורים מסווימים בארץ כי הסיכון לגנבה שם גבוה מהסיכוי שהרכב ישאר).

כן הפתיע אותי שהביטוח על רכב מסוג פנאי שטח עלות הביטוח שלו גבוהה כל כך או יותר נכון שהוא דורש מיגון רב כל כך. רכב משפחתי ממוצע מבוטח בעלות של 4600 חובה וצ"ג. צפיתי שרכב פנאי שטח יעלה לבטח סביב 7500-8000. המיגון הנדרש לרכב משפחתי רגיל הינו אמבולייזר מקורי. כאן דורשים גם אמובלייזר מקורי, גם איתורן וגם עלוקה או מכשיר איתור פעיל נוסף לגיבוי. להתקנה אתה צריך להוסיף גם עלות דמי מנוי לאיתורן של שנה שהם 9.5$ לחודש (שים לב שזה דולר).

הופתעתי אך הבנתי שזה מחיר יקר עבור החזקת רכב פנאי שטח.

אשמח אם מתוקף היותך סוכן ביטוח תתן לי שם של חברה שתבטח לי גראנד ויטרה בפחות מזה.

בברכה
אסף.

eran4x4
28-09-07, 09:48
איך הגעתה מ9.5$ ל1100 ש"ח?

לא שזה משנה את התמונה שאתה מציג - להחזיק רכב שטח זה יקר - יקר מאוד אפילו
ועוד לא דיברנו על מיגון לתחתית הרכב לטובת נסיעה בשטח, על שיפורים נוספים נדרשים לטובת שטח, על תיקון נזקים ועוד ועוד....

התמונה שאתה מציג מדויקת וראוי שתהיה חלק מן ההחלתה.

דרך אגב - אני לא בטוח שאם תקנה רכב פרטי במחיר שבו אתה קונה רכב שטח לא תדרש לאותן דרישות דרקוניות של חברות הביטוח.

חדש
28-09-07, 10:12
שלום ערן:

צודק טעות שלי 9.5$ לחודש = 38 ש"ח (לפי שער 4.03) כפול 12 = 460 ש"ח לשנה.

כל השאר אני די בטוח שזה מדוייק....:p

לגבי המשפט האחרון - ייתכן ואתה צודק (כדברי איש אביזרי הרכב שאמר שזה רלוונטי לגבי כל רכב מעל 150,000 ש"ח).

אם אני אלך על רכב משפחתי אני לא מאמין שאגיע לרכבים בסכום הזה - אסתפק בטויוטה runx או סובארו b3 וכו'.

תודה
אסף.

נמרוד
30-09-07, 11:23
אתה עושה טעות כשאתה משווה רכב חדש שעולה 180,000 שקל (שהוא במקרה רכב כביש שטח) לרכב חדש שעולה 113 אלף שקל (שהוא במקרה פריבט פשוט) . עלויות הביטוח, מהפרמיה ועד רמת המיגון הנדרשת תלויות בערך הרכב ולא בסוג הרכב. קנה מכונית מנהלים ב200K שקל ותדרש לאותן עלויות, מצד שני קנה סוזוקי ג'ימני, רכב שטח לכל דבר במחיר של מזדה 3 או פחות, וגם עלויות הביטוח והמיגון יהיו בהתאם.

-->