PDA

צפייה בגרסה מלאה : כלים חד פעמיים או . . .

חוקר
27-09-07, 20:32
חג שמח.

עקב עונת הטיולים שהגיעה אני וזוגתי שוקלים רכישת סט כלי אוכל פלסטיק לטיולים במקום שימוש בכלים חד פעמיים(איכות הסביבה וכד').

מעניין אותי לדעת כמה זה מסרבל את העניינים ומה דרוש לזוג עם שני יורשים.

נ.ב- גמדים תתכוננו ותפנימו :mrgreen:

טל

אליהו הסמוראי
28-09-07, 01:52
בחברה של 10 עד 15 איש בוצע המהפך לפני כשנתיים.
מצרכים:
ארגז גדול ובו כלי פלסטיק רב פעמיים וסכום פשוט (כאלה של ילדים).
סקוטש וסבון כלים.
שתי קערות גדולות יחסית (לשטיפה בטבילה כמו בצבא...).
גריקן מים נוסף רצוי עם ברז (ומשטח שיהיה נוח לייבוש (דלת טנדר או שולחן))
רוח התנדבות של שני חברה ל 10 דקות.

ת'כלס נעים יותר לאכול עם צלחת אמיתית, סכין שחותח ומזלג שתופס.
בסופו של טיול הטנדרים לא עמוסים בשקיות זבל אין סופיות.

ניצפו קשיים בהתעקלמות של כמה מהחברה...
היום כולם כבר התאקלמו והשינוי תפס גם מעבר לטיולים.

asafk
30-09-07, 10:30
לא חד פעמיים. זה מזהם, מייצר נפח עצום של זבל, ולא תורם, באמת, שום דבר משמעותי לנוחות שלך. אני משתמש בערמה של צלחות פלסטיק, יותר ממה שצריך לטיול, ובבית מכניס למדיח- ככה שלא צריך לנקות יותר משטיפה בסיסית בסוף הארוחה. ספלים- אני משתמש בספלי פח "כמו פעם", וסכו"ם רגיל- שוב- בקופסה יש יותר ממה שצריך לטיול.

אסף.

נמרוד
30-09-07, 10:36
סכום, צלחות, קערות, כוסות לילדים - רב פעמי, פלסטיק פשוט, ולאחרונה קערות וקעריות נירוסטה. סקוטץ', סבון כלים, ג'ריקן עם ברז. אני כן משתמש בכוסות חד פעמיים עבור קפה וכולי כשהחבורה גדולה.

דרור הראל
30-09-07, 11:00
כלים חד פעמיים הם מגדולי המזהמים בשטח ויש להם נטייה להתעופף למקומות היפים ביותר.מטייל שמכבד את עצמו ואוהב שטח וטבע צריך להימנע מלהשתמש בכלים כאלו,לשמחתי רוב המטיילים עימנו משתמשים ברב פעמי ואם לא אנחנו עושים מאמץ להמיר אותם,ואם ימשיכו להתעקש כנראה שאת הטיול הבא יעשו בלעדינו.
צלחות פלסטיק וכוסות אינם תופסים נפח רב,סכו"ם מתכתי נכנס לנרתיק חביב.מיכל מים עם ברזון חסכוני יסייע.לאחרונה רעייתי וחברתה אורית עלו על פטנט נוסף לשטיפת כלים,מעמד יבוש לכלים מתקפל,שמים עליו את כל הכלים מרובבי הסבון ושוטפים בהשפרצה יחד,נוצר חיסכון גדול במים.

בהקשר אחר,נושא כלים החד פעמים והאריזות מפלסטיק ובקבוקי המשקה,הם מזהם אדיר ובזבוז אדיר,אני מקווה שיום אחד יתעשתו המחוקקים ויטלו מס גבוה על מזהמים אלו.מס כזה יגרום ליצרנים למצוא פתרונות יעילים ומזהמים פחות ולא בהכרח יקרים יותר.

נמרוד,כוסות קפה-המלצה כמה מזכוכית לשימוש עצמי וכמה מפלסטיק רב פעמי לשימוש אורחים לא מצויידים.

דרור הראל

רכס חיים
30-09-07, 15:20
ממליץ בכל לב על כלי אוכל מסוג ''קורנינג''. ניראים כמו חרסינה/זכוכית בלתי שבירים בעליל, חדשים תמיד ללא אף שריטה גם אחרי עשר שנות שימוש בשטח עם אותן צלחות.........החסרון- מחיר יחסית יקר. ניתן להשגה במספר חנויות מצומצם. הקישו בגוגל ''קורנינג'' ותקבלו שתיים שלוש כתובות.

shachar
30-09-07, 23:47
רב פעמי

50 ליטר מיים ברכב

סבון וסקוטש

gooja
01-10-07, 00:19
כלים רב פעמיים - הפלסטיק של הילדים מאיקאה. כוסות, צלחות וקעריות, סכו"ם רגיל, של גדולים.
בנוסף, כוסות נייר חד פעמיות קטנות (של אספרסו) לקפה שחור.

חנן-ג'יפולוג
01-10-07, 07:50
חד-פעמי. ניסינו בתקופה של כשנה לעבור לרב פעמי והתייאשנו. אין לנו כוח לזה לעמוד בשמש ולשטוף כלים לאחר האוכל. צריך גם לדאוג להרבה יותר מים בטיול מדברי של ארבעה ימים.

ד ו ר ו ן
01-10-07, 08:06
כלים רב פעמיים.
הרבה פחות זבל,הרבה יותר ידידותי.
הרבה יותר נעים לאכול-נמאס מהצלחת המתקפלת אם יש עליה יותר מכמה גרגרי אוכל וכמו שנאמר-סכום שיודע לתפוס ולחתוך.

ג'ריקן מים עם בקבוק לחיץ קטן עם סבון כלים וסקוטש.

הכל יושב בארגז "כלי בישול" שיש בו גם קערה מפלסטיק,סיר,כוסות פלסטיק,סכו"ם בקופסא סגורה, משטח חיתוך וכלים לבישול.
עכשיו אחרי השדרוג לערכת בישול של חיים הכל יושב בתוך הארגז של הכירה.

airzax3
02-10-07, 11:43
טל כלים צריך לשטוף-קפה אתה מתעצל להכין אז לשטוף את הכלים...
פתרון אפשרי אבל קצת יקר זה כלים מתכלים מקני סוכר שאפשר לראות פה:
http://ecoplates.co.il/
עשיתי בירור על מחירים:עלות לצלחת מחולקת זה 65 א"ג+מע"מ רגילה 60 ולכוס 45 א"ג+מע"מ
המחיר לארגזים =כמות 1000 יח'
אין לי מה לעשות עם ארגז אבל אין לי בעיה לארגן רכישה ולחלק אם תהיה הענות.

חוקר
07-10-07, 22:28
החלטנו לעבור לכליי פלסטיק :lol:

תודה.

דרור הראל
10-10-07, 07:55
מעבר לשימוש החשוב מאד בכלים רב פעמיים,אני רוצה להמליץ על פתרון נוסף שהוא יעיל וגם בריא סביבתית.

אריזות מזון-האוכל לטיול ובכלל מגיעים באריזות מוסויימות בדרך כלל עמידות עד לפתיחה ראשונה,בהמשך הטיול לעיתים רבות,החומוס הגבינות והסלטים מתחילים להתפרק החוצה מהאריזות לתוך המקרר או הצידנית,מי הבשר המופשר מהווים משקעים נאים במקרר.אישתי היקרה והמוכשרת החליטה שלטיול לא לוקחים את האוכל באריזות המקוריות(או לפחות את רובו),והאוכל מאורגן בתוך קופסאות פלסטיק חזקות ואטומות,שישרדו כל טלטול קפיצה ונפילה.כך האוכל נשמר טוב יותר,פחות אשפה מיוצרת בשטח.אני ממליץ להשתמש בקופסאות רב פעמיות עם סגירה טובה ואמינה.

חשוב לא פחות-מיכל מים טוב מנירוסטה-מונע את הצורך בקניית מים בבקבוקים זה גם כלכלי,לפי חישוב זהיר ומינורי מאד של רכישת 2 בקבוקים לשבוע (ממוצע שנתי מוערך) בעלות 2.33 ש"ח לבקבוק,מול עלות מיכל מוערכת של 1500 ש"ח,תוך 6.72 יוחזר מחיר המיכל ותתחילו לחסוך,כמובן שלא נכנסו כאן שיקולים נוספים של עלות תועלת והריביות בשוק במידה ותחליטו להשקיע את הכסף בבנק.

דרור הראל

דרור הראל

eran4x4
10-10-07, 12:07
מצתרף להמלצה של דרור

אנכנו משתמשים כבר מספר שנים בקופסאות שלLock&Lock http://www.alacook.co.uk/cat--food-storage-containers-Lock-and-lock-Airtight--locknlocksq.html

הן בבית והן בטיולים

קופסאות אטומות בצורה מצוינת - אתה יכול להניח את הקופסה בצידנית בכל צורה שתתאים לך כולל על הצד או על המכסה.

אתה יכול לקחת בא מצלמה, נירות, שלט של הרכב וכולי לטיולי מיים ולהיות שקט לחלוטין שהקופסה תשאר יבשה מבפנים ואפילו תצוף על המיים.

בשנה האחרונה הופיעו קופסאות של everim ברשתות הסופרסל בתצורה ואיכות דומה.
http://www.ashbourne-house.co.uk/homeware/storage/kcer971d.html
ובמחירים מצוינים

ד ו ר ו ן
10-10-07, 22:22
חשוב לא פחות-מיכל מים טוב מנירוסטה-מונע את הצורך בקניית מים בבקבוקים זה גם כלכלי,לפי חישוב זהיר ומינורי מאד של רכישת 2 בקבוקים לשבוע (ממוצע שנתי מוערך) בעלות 2.33 ש"ח לבקבוק,מול עלות מיכל מוערכת של 1500 ש"ח,תוך 6.72 יוחזר מחיר המיכל ותתחילו לחסוך,כמובן שלא נכנסו כאן שיקולים נוספים של עלות תועלת והריביות בשוק במידה ותחליטו להשקיע את הכסף בבנק.
דרור הראל

או ג'ריקן 20ל' חדש+ברז על פקק נוסף בעלות כוללת של 35ש"ח.
נכון, לא סקסי כמו מיכל נירוסטה אבל בהחלט עושה את העבודה.

שלומי
14-10-07, 14:16
המטייל מוכרים כלי שהוא כף+סכין+מזלג מפלסטיק קשיח .
משהוא כמו 10 ש"ח .

אנחנו מחזיקים למשפחה רב פעמי וכמות של חד-פעמי לאירועים רבי משתתפים .

שלומי

-->