PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה דחופה להערב - הר חמרן

גיתאי נוה
30-09-07, 17:17
אני מתכנן להוביל מחר טיול לאזור ניצנה ודרומה.
עד כמה התצפית מהר חמרן 'שווה'?
מהי דרגת הקושי, האורך, ושולי הבטחון/הסתכנות בעלייה להר חמרן? האם טראנו וגרנד צ'ירוקי בסיסיים יוכלו לעלות, כמובן, בהינתן מכוון חיצוני, עבודות מע"צ, ניסיון וכו'? אני עצמי נוהג בסופה משופרת היטב כך שאוכל לכנן אותם למעלה בעת הצורך, בתנאי שהזוויות והמדרגות שם לא ישברו לאחרים את הגחונות.
אותה שאלה לגבי הירידה מההר לדרום.

אני זקוק תשובה דחופה.
תודה וחג שמח
גיתאי

tooshey
30-09-07, 21:51
הייתי על הר חמרן לאחרונה לפני שנתיים.
התצפית שווה.הבוסטן בצד הדרומי שווה גם כן.
היינו חבורה של היילקסים משופרים שעלו ללא בעיה.
איפון אחד עם גלגלים קטנים(מקוריים),והנעה קדמית תקולה עלה בגרירה.
לדעתי לא צריכה להיות בעיה לחבריך בתנאים שציינת.

טיול נעים
טושי

נמרוד
30-09-07, 21:57
הירידה מההר דרומה נוחה מאד גם לעלייה. בעיית עבירות לרכבים לא נעולים עלולה להיות בעליה לשלוחה של נ.ג. 522 כשאתה נוסע על השביל מצפון לדרום, ובעיקר ב"אמבטיה" - הסיבוב ועליה לנ.ג. 695. רכבים לא נעולים ובלי צמיגי שטח דורשים רמת נהיגה טובה. התצפית בהחלט שווה. אחרי הירידה מההר, סע מערבה לכיוון החיבור עם נחל חורשה, ואתה תראה את מה שאני מניח שטושי קורא לו הבוסתן - אתה כבר תזהה. המשטח שלידו נוח מאד לחניון לילה, האזור כולו אינו שמורת טבע.

גיתאי נוה
30-09-07, 22:23
אחרי הירידה מההר, סע מערבה לכיוון החיבור עם נחל חורשה, ואתה תראה את מה שאני מניח שטושי קורא לו הבוסתן - אתה כבר תזהה. המשטח שלידו נוח מאד לחניון לילה, האזור כולו אינו שמורת טבע.
תודה חבר'ה, מכיוון שבשנה שעברה היינו בנחל אלות אני מתכנן לפנות דווקא מזרחה לאחר הירידה, ולחבור לנחל ניצנה ולרדת איתו דרומה. כמו כן מהפידבקים שקיבלתי נחל חורשה (לפחות במקטע הזה) הוא לא שוס גדול.

תובנות אחרות?...

תודה
גיתאי

נמרוד
30-09-07, 22:34
נחל חורשה ---> אלות ---> לוץ זה השוס הכי גדול. בוא נגיד שאם היית רוצה להרשים את האנשים שבאים איתך אז זה ללא ספק המסלול מספר 1 באזור. אם אתה מחפש לגוון - אין נחל לא יפה בנגב.

גיתאי נוה
30-09-07, 22:45
אני מבין.

שאלה נוספת באותו עניין - האם נחל ניצנה מאפשר קצב התקדמות מהיר (יחסית, נניח, לחורשה-אלות)?

גיתאי

נמרוד
30-09-07, 22:56
כן, קצב מהיר יותר, למיטב זכרוני.

PW
14-10-07, 00:23
הירידה מההר דרומה נוחה מאד גם לעלייה. בעיית עבירות לרכבים לא נעולים עלולה להיות בעליה לשלוחה של נ.ג. 522 כשאתה נוסע על השביל מצפון לדרום, ובעיקר ב"אמבטיה" - הסיבוב ועליה לנ.ג. 695. רכבים לא נעולים ובלי צמיגי שטח דורשים רמת נהיגה טובה. התצפית בהחלט שווה. אחרי הירידה מההר, סע מערבה לכיוון החיבור עם נחל חורשה, ואתה תראה את מה שאני מניח שטושי קורא לו הבוסתן - אתה כבר תזהה. המשטח שלידו נוח מאד לחניון לילה, האזור כולו אינו שמורת טבע.
יקירי:
רק כעת שמתי לב להודעה.
הבעיה לטעמי איננה העליה להר עצמו אלא חציית ה"אמבטיה". את זה יותר נוח לחצות מדרום לצפון. פשוט בגלל העליה הדרדרתית כשנוסעים מצפון לדרום - יורדים כשבאים הפוך....
עד כדי חוסר יכולת לעלות בתנאים מסויימים ובכלי רכב מסויימים. אם רוצים "ללכת על בטוח" הכיוון המועדף בחמרן הוא מצפון לדרום, ואכן א ס ו ר לפספס את התצפית מראש ההר. אין שום דבר דומה לזה. הכי קרוב לאלוהים...

eran4x4
14-10-07, 12:47
לגבי הבוסתן

העצים מתקימים שם בחסד רב
חלק גדול מהקיום שלהם הוא בזכות קרום דק וקשה של הקרקע העליונה ששומר על האדמה שם מסחף.

עליה של רכבים למשטחים\רמפות \טרסות שם יחסלו שם את הבוסטן על עציו הבודדים

מבקש וממליץ לא לעלות לשם ולא לישון שם.

תודה
ערן

גיתאי נוה
14-10-07, 15:07
יקירי:
רק כעת שמתי לב להודעה.
הבעיה לטעמי איננה העליה להר עצמו אלא חציית ה"אמבטיה". את זה יותר נוח לחצות מדרום לצפון. פשוט בגלל העליה הדרדרתית כשנוסעים מצפון לדרום - יורדים כשבאים הפוך....
עד כדי חוסר יכולת לעלות בתנאים מסויימים ובכלי רכב מסויימים. אם רוצים "ללכת על בטוח" הכיוון המועדף בחמרן הוא מצפון לדרום, ואכן א ס ו ר לפספס את התצפית מראש ההר. אין שום דבר דומה לזה. הכי קרוב לאלוהים...

סליחה אבל אינני מבין - אתה אומר שמצפון לדרום עלול להיות קשה יותר אבל ש"על בטוח" זה מצפון לדרום; אין כאן סתירה פנימית?...

תודה
גיתאי

יוני5
14-10-07, 16:19
גיתאי שלום,

אל תעלה לחמרן מצפון.
תגיע מכיוון חורשה, תעלה מדרום, תעשה תצפית ותרד בחזרה.
לפני כחודשיים, עם סופה צבאית, ירקתי דם ע"מ לעלות באמבטיה, ואין לשכוח את שיפוע הצד בעיקול שמוביל אליה.
נדרשתי לכל הטכניקות של שימוש בבלמים וכיו"ב ע"מ לעלות אחרי 10 דקות או יותר.
הדבר היחידי שהעלה אותי בסופו של דבר זה האגו: המ"פ מזיע בסופה, וחבורת קצינים ומט"קים יושבים למעלה ומנענעים בראש... כפי שנאמר: הכורח הוא אבי ההמצאה והאגו עוד יותר!

יש כמה בוסתנים באזור. מקסימים, כולל בורות מים שבחלקם הגדול לא מסומן במפה. כרגע אין בהם מים, כי הבדואים שאבו אותם, בחודש יוני עוד היו.
שים לב שתנועה על כביש הגבול אסורה עכשיו, ואתה צפוי להיכנס לוויכוחים מיותרים עם הצבא.

אתה כתבת את ההודעה ב30, עכשיו ה 14, כך שאני לא מבין אם כבר עשית את הטיול או לא, בכל מקרה קח בחשבון שהחמרן הוא שטח אש. לעומק השטח (צפונה), הוא אפילו מאוד פעיל.

מצטרף להמלצתו של נמרוד: חורשה, אלות, לוץ - שילוב מנצח.
חורשה ד"א מקסים, לדעתי יותר מניצנה, אבל על טעם וריח...

בברכה,
יוני5

גיתאי נוה
14-10-07, 17:15
יוני תודה.
אם לך לקח 10 קטנות להתעופף למעלה עם סופה צבאית, אני מניח שעם הסופה שלי יקח אותו מספר רק בשניות. תקן אותי.
לגבי שטח אש זה ידוע. אשמח אם תשלח לי ה"פ כיצד ידעת בכל זאת מתי להכנס לשם, אלא אם זה היה בסופ"ש.
הטיול כבר היה אבל לא הספקנו את חמרן. העיגול האדום הזה עדיין מנצנץ לי על המפה.

תודה
גיתאי

ד ו ר ו ן
14-10-07, 20:14
לגבי הבוסתן

העצים מתקימים שם בחסד רב
חלק גדול מהקיום שלהם הוא בזכות קרום דק וקשה של הקרקע העליונה ששומר על האדמה שם מסחף.

עליה של רכבים למשטחים\רמפות \טרסות שם יחסלו שם את הבוסטן על עציו הבודדים

מבקש וממליץ לא לעלות לשם ולא לישון שם.

תודה
ערן
דוקא הקרום הזה הוא מה שיביא בסופו של דבר להתייבשות העצים.
קרומי קרקע באזורים מדבריים נוצרים בעיקר כתגובה מכנית של רגבי אדמה ואבק לאנרגיה של טיפות גשם.
בגלל הרכב עשיר בחרסיות וסילט הקרום שנוצר כמעט אטום למים ונוצר נגר עילי שהולך למקום אחר, אם יש משהו חיובי שאפשר לעשות לעצים זה לקלטר או לשבור את פני השטח לידם שיאפשר חלחול מים בחורף הקרוב.

PW
14-10-07, 20:18
סליחה אבל אינני מבין - אתה אומר שמצפון לדרום עלול להיות קשה יותר אבל ש"על בטוח" זה מצפון לדרום; אין כאן סתירה פנימית?...

תודה
גיתאי
יקירי:
כמובן שיש סתירה - ואני טעיתי. היה צ"ל "הכיוון הבטוח הוא מדרום לצפון" כמובן.
סליחה.

eran4x4
14-10-07, 21:17
דוקא הקרום הזה הוא מה שיביא בסופו של דבר להתייבשות העצים.
קרומי קרקע באזורים מדבריים נוצרים בעיקר כתגובה מכנית של רגבי אדמה ואבק לאנרגיה של טיפות גשם.
בגלל הרכב עשיר בחרסיות וסילט הקרום שנוצר כמעט אטום למים ונוצר נגר עילי שהולך למקום אחר, אם יש משהו חיובי שאפשר לעשות לעצים זה לקלטר או לשבור את פני השטח לידם שיאפשר חלחול מים בחורף הקרוב.

דורון

הרכבים לא נמצאים צמוד לעץ וטוב שכך!

רכבים שיעלו על הטרסה יגמרו את הטרסה והעצים ישארו ללא קרקע.

מבנה הטרסה וכמות הטל שם מאפשרים לעצים לשרוד לאורך השנים ומן הסתם גם לקבל מים - יכול להיות שיש מישהו שדואג לשקלטר את הקרקע מסביב לעצים לפני החורף.

ד ו ר ו ן
14-10-07, 21:31
דורון
הרכבים לא נמצאים צמוד לעץ וטוב שכך!
רכבים שיעלו על הטרסה יגמרו את הטרסה והעצים ישארו ללא קרקע.
מבנה הטרסה וכמות הטל שם מאפשרים לעצים לשרוד לאורך השנים ומן הסתם גם לקבל מים - יכול להיות שיש מישהו שדואג לשקלטר את הקרקע מסביב לעצים לפני החורף.
מצטער אם הובן מדברי שלעלות עם הרכב על הטרסה יעזור לעץ,לא זאת היתה הכוונה.
אם לא ברור אז שבירת הדופן של הסוללה יגרום לסחיפה והתמוטטות של כל טרסה ובהמשך איבוד של הקרקע שנאגרה מאחורי הטרסה.
המידע לגבי קרומי הקרקע התייחס לקרום בפני עצמו-הקרום לא עוזר לעץ, להיפך, הוא מונע חלחול של מים לקרקע.

אם אתם רוצים לעזור לעץ תביאו טורייה ותעדרו מסביב:mrgreen:

-->