PDA

צפייה בגרסה מלאה : ייעוץ ברכישת רכב שטח

MMR
30-09-07, 23:28
הקדמה קצרה-
לפני כחודש וחצי עמדתי בפני החלטה האם להשקיע סכום גדול בתיקון הויטארה שלי (שעברה ככל הנראה חיים קשים- ולא רק אצלי...), או להחליף לרכב שיהיה בסיס טוב יותר לשיפורים.
בחרתי באופציה השניה, מתוך כוונה למצוא רכב זהה (ויטארה קצרה ידנית סגורה) מהמודלים האחרונים, או ג'ימני מהשנתונים המוקדמים- 99-03. כמעט כל הויטרות שראיתי היו שחוטות/ מקומבנות/ רקובות מחלודה. ג'ימני קשה אפילו יותר למצוא, ולדעתי המחירים בשוק לא ריאליים.

למי ששרד את ההקדמה הארוכה-
אילו אופציות נוספות לדעתכם כדאי לשקול במקביל לשתי האופציות שלעיל?
הדרישות: 20-25K ק"מ בשנה, בעיקר בינעירוני, מחיר אחזקה סביר, רצוי רכב קל לטיפול עצמי, אופי הטיולים שלי הוא אינטנסיבי בד"כ ולכן רצוי מאוד שתהיה אופציה לנעילה זמינה וזולה.
התקציב כ- 50-60K.
חיפוש באתר העלה את הפג'רו בנזין כאפשרות (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=22400), אשמח לחוו"ד על הדיזל 2.5 שהוא אפשרות יותר סבירה מבחינתי.

תודה.

נמרוד
02-10-07, 08:09
קראת את זה? (http://www.jeepolog.com/208.html)

MMR
02-10-07, 23:08
קראת את זה? (http://www.jeepolog.com/208.html)

חיובי. תודה.

כתבה מצויינת אבל רובה לא רלוונטית עבורי. הצרכים שלי שונים- רכב ראשי שיעשה ק"מ גבוה יחסית מהלימודים בב"ש לעבודה במרכז לפחות 3 פעמים בשבוע, ולכן אמינות ומחיר אחזקה הם פרמטרים חשובים עבורי.
היילקס או פאג'רו נעולים במקור אך עלות האחזקה הגבוהה שלהם פוסלת את האפשרות הזאת.
הספורטאז'- נשמע מעניין, טרם יצא לי להתרשם ממנו באופן מעשי, ייבדק.
ג'ימני- עדיין כנראה המתאים ביותר, נמשיך לחפש.

הערות/הארות/הצעות נוספות יתקבלו בברכה.

נמרוד
02-10-07, 23:52
ג'ימני אכן ללא ספק המתאימים ביותר לדרישות שלך. ובעצם של כל רוכש רציונאלי שאינו זקוק לתכונות משפחתיות - ובגלל זה הוא כל כך מבוקש... אין מה לעשות, סבלנות, לבדוק כל הזמן את כל לוחות המודעות ברשת, ולהגיב מהר...

boba banay
03-10-07, 00:56
לדעתי, וכמו שכתבת קודם הג'ימינים באמת נמכרים במחיר לא ריאלי ואפשר להגיד גם לא נורמלי
הייתי חושב על סמוראי מהמודלים האחרונים - 96-98 הזרקה רב נקודתית, קפיצי סלילים, ממוזג....
כאן אתה באמת יכול לדעת ולהיות בטוח שהאחזקה תהיה קלה והאמינות(אם יתוחזק כראוי) תהיה יחסית גבוהה.
מבחינת נוחות - זה לא יהיה פאג'רו אבל גם לא סמוראי ישן...הסלילים עושים את ההבדל.
תחשוב על זה.

ד ו ר ו ן
03-10-07, 07:40
היילקס או פאג'רו נעולים במקור אך עלות האחזקה הגבוהה שלהם פוסלת את האפשרות הזאת.
עלות האחזקה הגבוהה של היילקס באזור באר שבע היא עלות הביטוח המקיף והסיכוי לגנבה, לא יותר מעלויות אחזקה של רכב שטח אחר שתקנה ותיסע בו את הנסיעות הנ"ל.
התחשיב ק"מ שלך שגוי מאד.
בתקופת הלימודים בבב"ש נסעתי מהדרום למרכז בדיוק כמוך-2,3 פעמים בשבוע.
בסיכום שנה הק"מ שנצבר היה 45Kק"מ~, הרבה מעבר למה שציינת.
אם אתה מתכוון להחזיק את הרכב מעבר לתקופת הלימודים אתה עמוק בתוך תחשיב דיזל מבחינת כדאיות כלכלית (דלק ובלאי של מנוע בנזין קטן).
אם אתה רוצה רכב לנסיעות מנהלתיות ברובן פרייבט דיזל יהיה הדבר היעיל ביותר לנסיעות כאלו.

boba banay
03-10-07, 09:49
אני באופן אישי - עשיתי את החישוב - ואני מתכוון שלקחתי טבלת אקסל והכנסתי לתוכה את כל האופציות לקניה האפשריות את הקילומטרז' השנתי ,תצרוכת הדלק הממוצעת לכל קנדידט עלויות שנתיות וביטוחים -

ובקילומטרז' שאני עושה בשנה בכביש לעומת מה שאני עושה בשטח - הגעתי למסקנה שבכלל עדיף להחזיק שני רכבים (כולל עלויות הביטוחים - חובה, והרישוי השנתיים):
רכב שטח אמיתי - cj חסון ומצד שני רכב כביש אמיתי - נוח יותר, חסכוני יותר, אחזקה קלה יותר וזולה יותר - וברכב הכביש אני טוחן קילומטרז'ים מתוך ידיעה שכשיגיע יומו ושהיה לי עוד קצת אפשרות לשידרוגים הוא יוחלף במשו חדיש יותר
ובנתיים הCJ משמש לטיולים בלבד והנאה צרופה - גם מהנסיעה וגם מהעבודה וההשקעה בו.

itayhi
03-10-07, 12:13
הספורטאז' יורד מהר מאוד מהפרק בגלל צריכת דלק עצבנית ביותר...

לדעתי, כמו שהחבר'ה פה הציעו, סמוראי.
סגור, ממוזג, 96-98.

אני מעריך שעלות הקניה של בונבון כזה תהיה סביב 35-40 אש"ח.
תוסיף עוד כמה אלפיות לשיפורים (נעילה קדמית/אחורית) וחפש אחד עם צמיגים 215 ברשיון.

אחלה רכב שטח (לטעמי, בטח יותר עביר מהויטארה), פחות גניב, הרבה יותר קל לאחזקה עצמית.
ובנסיעת כביש רגועה אפשר להוציא ממנו 12-14 ק"מ לליטר.

איתי

גיא
03-10-07, 17:58
יש פה בשכונה ג'ימני עירוני ( סופר ג'יפ ) למכירה, אם זה מעניין אותך אני אעבור לקחת מספר טלפון.

מדובר על חיפה.

yoav
04-10-07, 11:49
אחרי 3 + שנים עם הסמוראי, כולל נסיעות יום יומיות ארוכות משך למעלה משנה בכביש בין עירוני (כ 70 ק"מ ליום), אני רוצה רק "לצנן" מעט את ההתלהבות מהנוחות שאמורים להקנות קפיצי הסליל... הרכב שלי היה שמור ונעים בתא הנוסעים, שנת 96, סגור וממוזג, עם רדיו-דיסק ורמקולים טובים וכו'. היה לי באמת בסדר- פשוט כי מתרגלים.
עכשיו שיש ג'מני אני מבין כמה היה לא נוח עם הסמוראי ביום יום. גם בכביש בין עירוני וגם בתוך ת"א.
לעומת זאת בשטח...אח! הגעגועים לסמו.

אם אתה יכול להחזיק 2 מכוינות- מצוין! סמוראי פתוח לטיולים ויפנומטי קטן ליום יום. אם זה לא המצב (כנראה) אז הייתי מחפש ג'מני (ומעמיד תקציב בהתאם..).

בהצלחה.

(אגב הכינוי שבחרת MMR- על שם החיסון המשולב?)

MMR
04-10-07, 21:23
[QUOTE=ד ו ר ו ן]עלות האחזקה הגבוהה של היילקס באזור באר שבע היא עלות הביטוח המקיף והסיכוי לגנבה, לא יותר מעלויות אחזקה של רכב שטח אחר שתקנה ותיסע בו את הנסיעות הנ"ל.
QUOTE]

לא כ"כ הבנתי למה התכוונת- עלות האחזקה השוטפת מושפעת בעיקר מעלות הדלק, חלפים, אגרת רישוי וביטוחים. באף אחד משלושת הפרמטרים האלה ההילקס לא עדיף לפי מה שידוע לי.
אגב- אני מאוד אוהב את ההיילקס על אף שנהגתי רק ב2*4, רכב שאנחנו מחזיקים כבר שנים עם מעל ל- 400K ק"מ.
ולגבי מה שהזכרת על הביטוח המקיף- הוא מקבל את הכתובת הראשית שלי באיזור המרכז.

גיא
05-10-07, 00:07
שמועות עקשניות אומרות שהבדואים מתחילים להתלהב ממזדה bt ויורדים מההילקס שהוא כבר רכב מיושן :-) ...

יחד עם זאת, אני הייתי חושש להחנות היילקס 4x4 בב"ש

מה שדורון התכוון להגיד הוא, שמחיר הדלק דומה מאוד בכל ריכבי השטח בגודל הזה. כמו כן מחיר החלפים ועלויות האחזקה. ( למעט דיסקו ).

הביטוח של הטנדרים יקר, בעיקר היילקס ומגנום בעיקבות היותם רכבים גניבים מאוד.

ד ו ר ו ן
05-10-07, 09:32
יחד עם זאת, אני הייתי חושש להחנות היילקס 4x4 בב"ש.
לזה התכוונתי, עליות ה"אחזקה" יהיו רכישת היילקס חדש.. למרות שבדואי שדיברתי איתו אמר שהעדיפות היא לדגמים מעל 98 כי המנוע עדיף..
בזמנו כשחיפשתי במגרשים בדרום ביצה נעולה להיילקס היו מקומות שאמרו "תזמין כזה ואנחנו נביא", מכאן ההרגשה שרוב הגנבות של רכב מיושן כזה הן הזמנות לחלקים יחודיים ולא לשימוש-יש תופעה לא קטנה של רכישת רכב במצב גרוע והלבשת הרשיונות הלגיטימיים על רכב גנוב בעיקר בדגמי 2X4.

אני מכיר חברה שגרים ועובדים בב"ש עם היילקס שנים ועברו בשלום את כל התקופה-להגיד שנוח לי להחנות את הרכב בלילה בב"ש אני לא יכול.

שמחיר הדלק דומה מאוד בכל ריכבי השטח בגודל הזה. כמו כן מחיר החלפים ועלויות האחזקה. ( למעט דיסקו )..
לא בדיוק, הדלק אולי כן אבל לא האחזקה בפועל, לפחות אחד שמדבר בשקיפות על כמה עולה לו להחזיק רכב מתוצרת "אחרת" אמר חד משמעית שזה עולה לו הרבה יותר.
כמו שכתבתי בתגובה הקודמת- הדלק יהיה מרכיב מאד גדול בהוצאה שלך אם אלו הנסיעות שאתה מתעתד לבצע,שוב-החשבון שלך לגבי ק"מ שנתי עם נסיעות של 2-3-4 בשבוע הלוך חזור מב"ש למרכז יהיו יותר בכיוון של 40-50K ק"מ ואם אתה מנסה לבדוק עלויות תצרוכת דלק וסוג דלק צריך להכנס בחשבון שלך.

הביטוח של הטנדרים יקר, בעיקר היילקס ומגנום בעיקבות היותם רכבים גניבים מאוד.
אל תשווה מגנום לשום רכב אחר בדרום, היילקס 97 ביטוח מקיף כולל תוספת לתוספות שעל הרכב עולה היום באזור 4000ש"ח לא יותר, מגנום כמעט כפול.

MMR
05-10-07, 18:17
אני מכיר חברה שגרים ועובדים בב"ש עם היילקס שנים ועברו בשלום את כל התקופה-להגיד שנוח לי להחנות את הרכב בלילה בב"ש אני לא יכול.

...ובמשפט הזה סיכמת הכל. אם כי נכון להיום גם נראה כי הבדואים מעדיפים להתנייד עם לנדקרוזר, היילקס פריראנר, או מגנום לפחות.

לגבי אחזקת שני רכבים: קצת יומרני בשלב זה עבורי (סטודנט שנה ד'), טסט דו-שנתי ל-CJ מזדקן פלוס טסט לפרייבט, ובעיקר היעדר החופש לסיבוב ספונטני בשטח מתי שבא לי. בקיצור לא מתאים.

הייתי שמח לקבל התייחסות לפג'רו דיזל 2.5 שנכנס בתקציב (אולי התשובה היא היעדר התשובות...). בדקתי אחד כזה וחוץ ממנוע הדיזל המיושן והמטרטר (לרגע חשבתי שאני על הפרגוסון :) ) התרשמתי לטובה.

תודה,
מורן. (למי ששאל לגבי MMR אז זה ר"ת של השם).

גיא
05-10-07, 19:21
הפג'רו - אחלה אוטו, תחפש אחד הכי תקין שאפשר. עם נעילה ועם צמיגי 31 ברשיון.
ואתה מסודר.

mate
05-10-07, 21:02
כאחד שכדברי דורון, חי עם היילקס בבאר שבע כמה שנים בעברי,
מצטרף לאמירה שלא בדיוק ישנתי טוב בלילות,
אבל,
למרות זאת, את ההילקס שלי גנבו כשהשארתי אותו לילה אחד באוניברסיטת ת"א...
חוצמזה, לא רוצה לבאס אבל פג'רו, אמנם בנזין קצר עדיף, אבל הכל הולך,
לא פחות גניב ואפילו הייתי אומר יותר- סתם חומר למחשבה.
פתרון טוב ללילות קרים, אם אתה סטודנט הוא החניה הסגורה של האוניברסיטה.
משם לא שמעתי, עדיין, שגנבו אוטו
קח בחשבון שכל רכב שטח בב"ש הוא מתכון ללילות לבנים
רז

בוזי
06-10-07, 21:09
עוד כיוון, אני מכרתי לפני חצי שנה קורנדו 98' משופר, נעול, מוגבה, צמיגי 31" ועוד המון סוכריות
במחיר 39K ש"ח.
לרכב לא היה (אצלי) ביטוח מקיף כי לא חשבתי שמישהו יגנוב קורנדו.
היה סה"כ רכב אמין וטוב, יחסית לרכבים מקבילים ובטח ובטח ובטח יחסית למחירו ולמחיר האחזקה שלו.
דיזל אוטומטי, עשה 1:9 בכביש ו-340K ק"מ במצטבר, בלי בעיות מהותיות.

המחירים שלהם ברצפה והם מתאימים מאוד לנסיעות כביש ארוכות, נוחים וחסכוניים, אם כי לא ממש ביצועיסטים בכביש. בשטח נותנים תמורה טובה, מכונת עבירות הוא לא.

בעז

MMR
06-10-07, 22:21
בוזי,

תודה על הכוון הנוסף, אבל אני לא מסוגל להתחבר לרכב הזה. לדעתי (ואל תעלב) זה אחד הרכבים המכוערים שנחתו כאן אי פעם. עניין של טעם.

בוזי
06-10-07, 22:45
לדעתי (ואל תעלב) זה אחד הרכבים המכוערים שנחתו כאן אי פעם.

גם לדעתי, וזה לא סותר את תכונותיו האחרות.

נמרוד
07-10-07, 09:40
מורן - אני חוזר:
---> סטודנט, רכב שטח טוב וגם שימושי כרכב יחיד, הכי חסכוני וכלכלי - התשובה חד משמעית - סמוראי/ג'ימני (ג'ימני זה הממשיך הישיר של הסמוראי, אותם יתרונות וחסרונות).

MMR
10-10-07, 18:23
סוף כל סוף-
קניתי היום ג'ימני 2001 אוט' סטנדרטי לחלוטין.
תודה על העזרה.

מורן.

גיא
10-10-07, 19:13
תתחדש.

נמרוד
10-10-07, 21:24
תתחדש מורן, אני בטוח שתהנה מהבחירה - וגם אם לא, תוכל למכור את הג'ימני בקלי-קלות, והסחירות הזאת היא גם יתרון חשוב שאין להרבה מכוניות 8-)

עירא
11-10-07, 01:11
שיהיה במזל טוב!

רכס חיים
11-10-07, 02:56
יצא לי לנהוג הרבה ברכב הזה בטיולי שטח,ואין מה לומר על העבירות המדהימה שלו.אתה תהנה ממנו כל רגע. רק זהירות טכנית ובטיחותית בשוליים של מגבלות הרכב .שתהנה.

-->