PDA

צפייה בגרסה מלאה : הגבהה קדמית לפוראנר ו/או הילקס 97 ומעלה

ערן CJ
01-10-07, 16:28
כידוע מערכת ה IFS מלווה במשולשים ומוטות פיטול הגורמים כאב ראש למבקשים להגביהה את הרכב.
מתיחת המוטות מקשיחה את הרכב מעבר לרצוי ולפעמים אף אינה מגביהה את הרכב למידה הרצויה.

בארה"ב מיוצרות הגבהות מיוחדות שמנמיכות את הדיפרנציאל הקידמי יחד עם כל מערכת המתלים הקידמיים. הדבר נעשה באמצעות ספייסרים גשרים וברקטים שמורכבים על המערכת הקיימת.
האם מישהו בנה, ייבא מערכת כזו ?

אני מאוד רוצה ללמוד את מבנה המערכת להעתיק חלקים ו/או לבנות מערכת משלי. כדי לעשות זאת צריך ללמוד מהנסיון של האחרים ואני מבקש את נסיונכם וידיעותיכם.

הייתי רוכש קיט אמריקני וגומר עניין אבל הקיטים בנויים על הגבהה קדמית ואחורית ביחד (ההגבהה האחורית שלי כבר בוצעה). רכישת המערכת החלקית עולה בארה"ב כ-700$ ועלות הבאתה לארץ תעלה את מחירה בכ- 100% עד 150% (משלוח+מכס) .

לדעתי המערכת של ההילקס 97 ומעלה צריכה להיות זהה לזו של הפוראנר.
אשמח לשמוע עצותיכם.

ערן CJ

tooshey
01-10-07, 20:05
קודם כל,היילקס 98 ומעלה.ל 97 יש סרן חי.
ואכן המתלה הקדמי זהה.

שנית,יש מספר פוראנר בארץ שמוגבהים בצורה "נכונה".
נסה למצא את עמוס גרינברג,פה או בג'יפטריפ,יש לו/היה לו פוראנר עם הגבהה של פרוקומפ,כמדומני.

לא צריכה להיות בעיה מיוחדת להעתיק בראקטים,ספייסרים ושאר פחיות,אבל בשביל הגבהה רצינית אתה תצטרך נאקלים ארוכים יותר,ואת זה לא תוכל לייצר לבד בעלות סבירה.

תזכור שבסופו של תהליך,אתה תשאר עם מתלה קדמי עדין יחסית ודיפרנציאל קדמי קטן בהשוואה לסרן חי.
בשילוב עם גלגלים גדולים(זו הרי מטרת ההגבהה) סכנת שבירת המכלולים עולה במידה רבה.

למה לא להתקין כבר סרן חי של היילקס ישן?
ההשקעה בכסף וזמן תהיה דומה,מבחינה חוקית לדעתי אין הבדל בין הגבהה קיצונית של מתלה נפרד לבין החלפה לסרן חי,אבל בסוף תקבל תוצאה הרבה יותר מוצלחת לשטח.

חוץ מזה,יהיה לך אוטו מגניב שאין לאף אחד....
(למען האמת היה אחד עם סרן קדמי של 75,אבל הוא פורק).

בברכה,טושי

ערן CJ
01-10-07, 22:09
אכן החלפת הסרן היא אפשרות ברירת המחדל. בינתיים השקעתי בסרן הקיים נעילת דיפרנציאל, נועלי טבורים והחלפתי את יחסי ההעברה ל- 1:4.56.
אני מודה שכואב לי לראות את כל ההשקעה יורדת לטמיון.
הזכרת בהודעתך נאקלים. מזה ?
תודה,
ערן CJ

tooshey
01-10-07, 23:07
נאקל זה מה שאנחנו קוראים "נאבה",למרות שהכוונה רק ל"יד הסרן",ללא טבור ובלם.

למרות שבקישור הבא אין קיט עבורך,תבין בדיוק על מה מדובר.
http://www.fabtechmotorsports.com/applications/toyota/24wd95-056lug.html#app

פה יש קיטים עבורך
http://www.rockymountainsusp.com/toyota4_86_96.htm

לפראדו יש במקור נאקל מאד גבוה.שווה לבדוק האם ניתן לחבר למשולשים של פוראנר/היילקס.

מה עשית עם הלוקרים?

בברכה,טושי

טל חסיד
01-10-07, 23:35
ערן שלום

ההשקעה שלך לא יורדת לתמיון ולא תפסיד הרבה, תימכור את כל החלקים מהפרונט המקורי, את הנעילה הצריות והלוקרים וכו. ותרכוש סרן קידמי של הילקס כולל נעילה ולא תהיה בהפסד גדול (כספית) .

לגבי הבניה של פרונט עם סרן חי, תחשוב טוב מכיוון שאחרי השתלת סרן חי הדרך חזרה למקור כימעט בלתי אפשרית !
ועבודת הבניה לא פשוטה. מניסיון של פורויקט דומה.

טל

ערן CJ
02-10-07, 06:35
טושי
הנעילה הקידמית ממתינה להתקנה.
התקנתה תבוצע יחד עם נועלי הטבורים שיגיעו אלי ב 12.10.
מכיוון שהקורונה פיניון האחורי של הפורראנר שלי התחיל לגרגר הזמנתי זוג סטים (קדמי ואחורי) עם יחסי העברה 4.56, שיתאימו יותר לגלגלי ה 31 אינצ'. אלו צריכים להגיע בתוך מספר ימים.
אכן הנאקלים נראים כעבודה מסובכת. בכל מקרה אצטרך להשתמש בשירותיו של חרט טוב לכן אינני רואה זאת כמשימה בילתי אפשרית.

טל
כאמור במסר שלך, החלפה לסרן חי עשויה להיות בילתי הפיכה ומסובכת במידה דומה. אני מעדיף בשלב זה ללכת על קיטים שהוכיחו הצלחה בארה"ב.
ד"א מצאתי קיט להחלפת הסרן. עלותו גבוהה יותר מעלות ההגבהות. כנראה שיש לזה הצדק.
מצורף אתר שבו מתועדת עבודתם של חברה שבנו את זה לבד:
http://www.toyotaoffroad.com/Articles/Projects/Snorkleman_SAS/Snorkleman_SAS.htm

אני מציע בפורום למי שמעוניין, להתארגן בקבוצה, להזמין מערכת הגבהה של 4 אינצ'. לאחר מכן להעתיקה כפי מספר המשתתפים. העלות תגיע לכדי מחצית העלות המקורית. כ- 350$ עד 450$.
לדעתי יש בארץ מספיק היילקסים ופוראנרים שיהיו מעוניינים.
האם יש מצטרפים ?

ערן CJ

נמרוד
02-10-07, 07:54
לגבי החלפה לסרן חי - ג'ו מתקין סרן חי מתחת לפוראנר אמריקאי ממש בימים אלו, מדי פעם שולח תמונות באימייל כדי להוציא לי את העיניים. דבר איתו. אם אני זוכר נכון, הוא עושה הסבה עם קפיצי עלים קדימה, בניגוד לכמה הסבות שראיתי בארץ עם קפיצי סליל ומוטות רדיוס. הסבה לסרן חי לא יכולה להיות ברירת המחדל שלך, היא מורכבת הרבה יותר מכל הגבהה.

סוזי המשתוללת
03-10-07, 00:40
ערין
אם כל המטרה שלך בסוף היא הרכבת 31" אז אתה מבזבז אנרגיה לריק
אתה יודע בדיוק איפה יש כזה רכב יפה והכי חשוב חוקי למהדרין (להזכירך חלק מהפוררנרים הגיעו עם 31 במקור ועם 4:56)
אגב
מאז הרכבת הנעילה הקדמית ברכב הנ"ל לא נשבר בו בורג והרכב הזה יודע לנסוע :twisted: על אף הקורונה החלשה יותר
הכל עניין של סגנון נהיגה
אגב מתיחת מוטות הפיתול - אם תחליף אותם למוטות משופרים ותמתח אז גם תקבל גובה לאורך שנים וגם הרכב יתחיל להתנהג כמו אוטו ולא כמו אנייה :lol:

סוזי המשתוללת
03-10-07, 00:46
אגב נעילה קדמית
אם מדובר באוטומטית אז הלוקרים מומלצים
אם מדובר בנשלטת אז הם מיותרים כי אתה מאבד את אופציית shift on the fly ובמיקרה הגרוע של שבר בציריה פשוט מפרקים את ששת ברגי הטבור ומחזירים רק את המכסה בלי הפלאנג'
5 דקות עבודה בשטח במיקרה הגרוע

tzagi
04-10-07, 05:44
לגבי החלפה לסרן חי - ג'ו מתקין סרן חי מתחת לפוראנר אמריקאי ממש בימים אלו, מדי פעם שולח תמונות באימייל כדי להוציא לי את העיניים.

עזוב אותך מעבודת פרך
הנה שלדה שקניתי בשביל הסרנים, והיא כבר מוסבת לSAS

יש עניין? :-)

ערן CJ
06-10-07, 08:27
שמוליק (סוזי)
על הרכב כבר מורכבים גלגלי 31 (ברישיון כמובן).
יחסי העברה 4.56 בדרכם ארצה עם FEDEX לאחר השקעה של כ- 2000 ש"ח (לפני התקנה).
נעילה אחורית הותקנה (דטרויט).
נועלי הטבורים יגיעו עם חבר שנוחת בישראל ב-11 לאוקטובר.
נעילת הדיפ' הקידמית אטוטמטית, כבר ממתינה להתקנתה שמתעכבת ע"מ לבצע את הכל במכה אחת. (נעילה קדמית, החלפת יחסי העברה, והתקנת נועלי הטבורים).

בעיית ההגבהה נותרה בעינה. אני מאוד רוצה להגביה את החלק הקידמי מבלי להעמיס עומסים מיותרים על מוטות הפיתול. מוטות הפיתול המקוריים של הפוראנר מעולים. אבל כשמותחים אותם הם מתקשים ומאבדים את האלסטיות שמאפשרת נוחות נסיעה ורכות משובחת.

חשבתי להתארגן בקבוצה לרכישת קיט ולהעתיקו כמספר המשתתפים בקניה.
הקיט מתאים לכל טויוטה היילקס 98 ומעלה ולפוראנרים.
עלות הקיט 600$ עד 700$
עלות המשלוח לישראל כ- 200$ נוספים
עלות המכס 180$

לדעתי בבניה של 5 קיטים מועתקים נגיע לעלות יחידה של 400$ לערך.
בינתיים אין שותפים. חבל...

ערן CJ

ליאור מ
15-10-07, 23:17
היי ערן

בזמנו ינוביץ' ייבא מספר קיטים של 4" פרוקומפ, הצליח למכור רק 2 והיתר שכבו אצלו כמה שנים טובות והעלו אבק.
יורם ממוסך אפ"ק רכש את כולם, התקין אחד על הראנר הפרטי שלו והיתר נמכרו ללקוחות.
אבל, ויש כאן אבל גדול, מתוך הראנרים הבודדים בארץ עם הקיט המוגבה הנ"ל, 2 שאני מכיר אישית ביצעו התהפכות עצמית בשפ"צ וגמרו בתור טוטל לוס. גם הראנר היפה והמושקע של יורם סיים את חייו על הגג בטיול יום שישי עם האשה.
בקיצור, הפוזה מדהימה, היציבות כנראה לא משהו. שווה לך לדבר עם יורם, הוא ישמח לעזור.
לגבי המוטות פיתול המקוריים, אחרי 12-14 שנה גם הם מתעייפים. חברים שהחליפו למוטות עבים (25 מ"מ, בדרך כלל של sway away) היו מרוצים.

ערן CJ
17-10-07, 23:54
דיברתי עם יורם מאפ"ק.
בידיו עדיין יש קיטים אבל אלו קיטים מלאים (הגבהה קדמית, אחורית ובולמי זעזועים).
אני זקוק רק לחבילה הקידמית שעולה בחו"ל 580$.
יורם אינו רוצה למכור חלקית את החבילה (ובצדק).
המחיר שהוא דורש לחבילה - 6500 ש"ח.
עם התקנה - 9500 ש"ח.
אני אביא בקרוב את החבילה של ההגבהה הקדמית מחו"ל.
ערן CJ

-->