PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה גיאולוגית

itay-rover
01-10-07, 17:38
מכירים שנוסעים על שביל במדבר,צבע השביל חום בהיר מדברי יבש ויפה.

לאורך השביל מופיעים מעין כתמים שלכאורה נראים כסימני רטיבות על השביל.
בדיקה קצרה מגלה שזה בטח לא מים כי הם היו מתאדים,זה קצת שמנוני,אבל בטוח שזה טיבעי ולא נזילה או משהוא.

מה זה?

איתי

ד ו ר ו ן
01-10-07, 17:47
יש תמונה?

זה יכול להיות כמה וכמה דברים.

itay-rover
01-10-07, 17:55
לצערי אין לי תמונה כרגע.

מקום שבו אני זוכר את זה בוודאות וזה שביל מוכר,הדרך לעין עקב,כשנכנסים מהמדרשה,לפני שמגיעים לנחל.באיזור הקידוח הנסיוני אם אתה מכיר(אני מניח שכן..)

ד ו ר ו ן
01-10-07, 18:03
זה במרקם של פודרה רק בצבע קצת יותר כהה?
כאילו נשפך שם ממש מזמן שמן על פודרה?

itay-rover
01-10-07, 18:05
בדיוק!

ד ו ר ו ן
01-10-07, 18:36
בגלל שאין תמונה אז קח בערבון מוגבל אבל זה נשמע כמו פעילות מיקרו אורגניזמים שניזונים ומפרקים קרקע, בד"כ בסמיכות לציאנובקטריות- קרומי קרקע ביוגניים.

itay-rover
01-10-07, 18:53
ולחשוב שנגעתי בדרעאק הזה....אני אחפש קצת על הקללות שזרקת כאן...תודה.

eyalye
03-03-08, 16:43
איתי שלום...מעט באיחור אולם מוטב מאוחר מלעולם לא.כעת ברצינות באזור זה מצויות חיות בר למכביר ובינהן מכרסם ג'ינג'י קטן ממשפחת היונקים ושמו נסוקת .הנסוקת ידועה כחיית בר הנוהגת לסמן את הטרטוריה שלה.כנראה שאלו הסימנים אותם ראית.
נ.ב עליך לתקן את הציטוט שמסונף לשם המשתמש שלך או לחילופין באמת להגיע לדרום ולהסתובב שם

עמרם
(חבר של אייל)

ד ו ר ו ן
03-03-08, 22:52
איתי שלום...מעט באיחור אולם מוטב מאוחר מלעולם לא.כעת ברצינות באזור זה מצויות חיות בר למכביר ובינהן מכרסם ג'ינג'י קטן ממשפחת היונקים ושמו נסוקת .הנסוקת ידועה כחיית בר הנוהגת לסמן את הטרטוריה שלה.כנראה שאלו הסימנים אותם ראית.
נ.ב עליך לתקן את הציטוט שמסונף לשם המשתמש שלך או לחילופין באמת להגיע לדרום ולהסתובב שם

עמרם
(חבר של אייל)
אם כבר אז נסוקיה ולא נסוקת אבל בכל מקרה אם הבנתי נכון איתי מדבר על היקף תופעה הרבה יותר גדולה מעבר לגודל של סימון טריטוריה ע"י מכרסמים.

-->