PDA

צפייה בגרסה מלאה : מעבר ממיי ברז לנוזל קירור....

itay
01-10-07, 20:41
שלום!

היום הרכב חזר מהמוסך אחרי הכנה לטסט. על הדרך ביקשתי מהמוסכניק שיפרק את בית הטרמוסטס עקב נזילה שהחלה שם אחרי שאני גזרתי את שני הברגים שסוגרים אותו.
המוסכניק באמת עשה זאת רק שהוא "הגדיל ראש", והחליף את המים שהיו במערכת, לנוזל קירור (שאני לא יודע מהו...).הרכב נוסע על מי ברז איכותיים מאז שהוא על 4 גלגלים. אני לא בא להאשים את המוסכניק או משהו כזה אך השאלה שלי היא כזאת:

קראתי כאן מספר שירשורים של אנשים שונים שלאחר מעבר ממי ברז, נפרצו להם אטמים, התפוצצו משאבות מים ושאר שמחות... מה שהסבירו בשרשור הוא שנוזל הקירור בעצם "עיכל" את הלכלוך של מי הברז שסתם חורים שהיו במערכת. האם אני לפני פריצה של אטמים ומשאבת מים? האם אני יכול לרוקן את נוזל הקירור ולחזור למים שלי??
הרכב הוא סמוראי 89.

תודה רבה.

איתי.

חנן-ג'יפולוג
01-10-07, 21:42
אל תחליף למים. אם תיווצר בעייה, תפתור אותה בצורה מקצועית ונכונה, ולא באמצעות סתימה באבנית :???:

Viper
01-10-07, 21:59
מסכים לחלוטין עם חנן.
אני בעל רכבים פרטיים ושטח כבר לא מעט שנים וכל טיפול רציני לרכב אני דואג לנקות את מערכת הקירור ולמלא אותה במי רדיאטור איכותיים (כדוגמת פרסטון).
מעולם לא נפרץ לי אטם ולא החלה נזילה עקב הניקוי והשימוש במים מיוחדים לקירור.
אולי זה מזל ואולי לא.
בכל אופן- היכן כדאי שתגלה את הנזילה? בטיפול או בשטח?
אל תחליף את המים- סע ותעקוב אחר מפלס המים- אם חסר- תאתר את הנזילה ותתקן אותה בצורה ראויה.
אתה והמנוע שלך רק תרוויחו מזה.
אגב, מה זה מי ברז איכותיים? אתה ממלא את הרדיאטור שלך מתמי 4?

itay
02-10-07, 08:20
היי,

שכחתי מרכאות על האיכותיים.

איתי.

נימי
02-10-07, 10:36
אני רכשתי את הגיפ שלי שבמערכת הקירור היו מי ברז, קראתי את השרשורים לגבי בעיות שנוצרו אחרי החלפה לנוזל קירור, בכל זאת החלטתי להחליף לנוזל קירור ולעקוב טוב על מפלס המים, לאחר לא הרבה זמן הרדיאטור שלי (שנראה במצב מצוין) החל לנזול מכל מיני מקומות, פירקתי אותו ושלחתי אותו לשיפוץ, היום כעבור שנה מהחלפת המים לנוזל קירור אני יכול להגיד שהמעבר היה שווה (לפחות לי).

Viper
02-10-07, 19:20
נימי,
לא ממש הבנתי...
עקב המעבר לנוזל קירור החלו לך נזילות ואתה טוען שהרווחת מזה?
אני מניח שהתכוונת שמערכת הקירור כיום, לאחר שיפוץ הרדיאטור ועם נוזל קירור איכותי מתפקדת טוב יותר וככה"נ תשמר טוב יותר לאורך זמן. אני צודק?

מחלה סופנית
02-10-07, 19:41
הפעם האחרונה שנגעתי ברדיאטור זה היה לפני יומיים

הפעולה שנעשתה זה ניקוי ע"י מסיר אבנית נוזלי
התוצאה 100% צלילות למים
בכול מקרה אני לא חושב שיש מה לפחד לשים נוזל קירור
זה בסה"כ מים כלכליים ליצרן
אומנם ללא אבנית
אני באופן אישי שם מה שיש בנמצא לפעמים גם קולה

איש
02-10-07, 20:25
שלום לכולם .

גם אני החלפתי נוזל איכותי יותר מהמים שהיו לפני כן
וגם לי הרדיאטור התחיל להזיעה .
אני לא יודע עד כמה זה רציני אבל בהחלט מכוניות ישנות לא ממש מסתדרות עם הנוזל הזה .
כנל לגי תוספים לדלק .

אני לא יודע אם יעזור לך עכשיו אחרי שהחומר ביצע את זזמו ברדיאטור שלך לחזור למים רגילים.

ודרך אגב איתי לגבי השיפוץ סרן
היום עשיתי בדיקה אחרי נסיעת שטח
ומה" טוב" שגילתי
הלך לי המיסב של של הציריה :mrgreen:
איזה מרפי !!!

חנן-ג'יפולוג
02-10-07, 21:00
בכול מקרה אני לא חושב שיש מה לפחד לשים נוזל קירור
זה בסה"כ מים כלכליים ליצרן

זה סוג של בדיחה? בהחלט כלכלי ליצרן, אבל לא ממש מים.

נימי
02-10-07, 22:49
נימי,
לא ממש הבנתי...
עקב המעבר לנוזל קירור החלו לך נזילות ואתה טוען שהרווחת מזה?
אני מניח שהתכוונת שמערכת הקירור כיום, לאחר שיפוץ הרדיאטור ועם נוזל קירור איכותי מתפקדת טוב יותר וככה"נ תשמר טוב יותר לאורך זמן. אני צודק?

הבנת נכון, לזה התכוונתי

-->