PDA

צפייה בגרסה מלאה : מיפוי מערות

shainok
03-10-07, 16:14
ידידים יקרים מי יודע!!! איכן אני יכול למצוא מיפוי של מערות ????
תודה מראש שני.

אליהו הסמוראי
03-10-07, 17:58
שלום!
אתה יכול ליצור קשר עם המרכז לחקר מערות בישראל (מלח"ם):

http://atar.mscc.huji.ac.il/%7Egeo/index.html

בקישור יש מידע על חוברות ופרסומים שעדין זמינים, במידה ומה שמעניין אותך לא זמין, הייתי מממליץ לנסות ולהשאיל בסניפים של חוגי סיור של החברה להגנת הטבע מפות או כרכים של המיפוי הנדרש.
מנסיוני בחוגי סיור של החברה להגנת הטבע יש, בחוגי סיור על שם אורי מיימון אני לא יודע.

PW
07-10-07, 16:25
יקירי:
איזו מערה מעניינת אותך?

shainok
09-10-07, 22:00
כולם!!!!!!!!!!!!!! טבעיות, מלאכותיות, נטיפים, מסתור, זחילה, גלישה ועוד כול דבר הנמצא תחת פני השטח!!! חוזרים לדברים הטובים שאהבנו :p

PW
10-10-07, 01:20
יקירי:
תשובה לא טובה.
תתחיל בשתיים שהכי מענינות אותך - יש מאגר מידע די גדול בנושא.

shainok
10-10-07, 21:15
טוב אז אני רוצה להזמין בבקשה שתי מערות מסתור מתקופת מרד בר כוכבא ומערת גלישה אחת שאינה פעמון, ואני אקח כוס מים בבקשה. ;-)

אליהו הסמוראי
10-10-07, 21:19
טוב אז אני רוצה להזמין בבקשה שתי מערות מסתור מתקופת מרד בר כוכבא ומערת גלישה אחת שאינה פעמון, ואני אקח כוס מים בבקשה. ;-)

מערת גלישה - הוטה 6, רכס פקעין, חלק ראשון גלישה של 50 מ' ומערת נטיפים ענקית ויפייפיה, חלק שני, בו לא הייתי, דורש זחילה + גלישה.

PW
10-10-07, 21:36
יקירי:
לשלישית קיבלת תשובה טובה מההוא שמעלי (אם אתה מיומן ובעל ציוד מתאים).
לגבי שתי הראשונות, תתחיל בח'רבת עיטון ובבאר רסק. שתיהן פשוטות להתמצאות ומאד מרשימות.
לגבי המים, יש לי תחושה עמומה שמי שצריך לרוץ ולהביא מים זה אתה לי..
בהצלחה.

סער
10-10-07, 22:06
גלישה בהוטות (6 או אחרות) - לפני שאני משבח את יופיה של המערה, ודא שיש ברשותך ציוד וידע מתאים, וכח לטיפוס ג'ומרים ארוך בדרך למעלה. וכמובן שתמיד עדיף לרדת בפעם הראשונה עם מישהו שכבר היה שם.

לגבי מע' מסתור - יש אחת נחמדה מאד וקלה לגישה דרומית למושב לוזית, אפילו הופיע פעם מיפוי שלה ב"מסע אחר" אם אני זוכר נכון. כמובן שדורשת זחילה והצטופפות פה ושם אך יפה מאד, יש באמצעה חדר גדול יפה, אז קח פנימה את הגזיה....
אם אתה רוצה משהו יותר "רציני" - יש ליד צ. בית-גוברין מערה מאד ארוכה, חלקה מע' מסתור וחלקה טבעית, אני התקדמתי פנימה כשעתיים ועדיין לא הגעתי לקצה.
פרטים, אם מעניינות אותך, אתן בה"פ.

תהנה.

shainok
12-10-07, 19:24
חברי ראשית ברצוני להודות לכם על תגובותכם!!!! :D
שנית:זחלתי לא מעט בחיי!!! אבל ברצוני לעשות את העינין קצת יותר מעניין ורשמי!! ולכן ביקשתי את עזרתכם במפות! על כול מיקרה ביום א הבא עלינו לטובה אני נפגש עם
החברה של מלח"ם במערת חיזקיהו! והעלה גם את נושא המיפוי!
אתם יכולים לתת קצת יותר פרטים כגון מיקום,(נ.צ),אזור, מיפוי אם יש לכם, וכול דבר העולה על דעתכם!!
תודה על התשובות ואם הינכם חפצים בטיולי זחילה ומסתור אשמח!! (דרך אגב אני מדריך גלישה ואף יש לי ציוד אז....)

צחי_סמוראי
12-10-07, 21:57
ישנם הוטות שמהימות שגלשתי ,הן נמצאות בהר מירון באיזור של 6 ק"מ מהיב"א מדהים. רק זהירות נבלות זרקו תחמושת לבפנים (רימוני יד ללא ניצרה!).

-->