PDA

צפייה בגרסה מלאה : גגון לסמוראי פתוח - תיעוד

itay
04-10-07, 15:02
אהלן,

בזמן האחרון, עקב שיעמום, החלטתי לבנות גגון לג'יפו.

הגגון כולו בנוי מפרופיל ריבועי 1.5X1.5. סה"כ 15 מטר. מידות - מטר על מטר, פלוס מינוס :lol:
מחובר לרכב עם 8 ברגים עם פרפרים להרכבה/פירוק מהירים - 2 בכל צד של הקשת ועוד שניים בכל קרן על השמשה הקדמית (ראו תמונות). בקשת העליונה יש טבעות על כל ההיקף לטובת קשירת הציוד.

אם למישהו יש הערות/הארות/שאלות וכו' - מוזמן

איתי.

אריק
04-10-07, 16:02
נחמד מאוד ,
את הווים להידוק כדאי לרתח לקורה תחתונה, כך תוכל להניח על הגגון משהו כמו משטח ולהדק מתחת.
סגור את הפרופילים בפקק גומי או ריתוך - למניעת חלודה.
אצלי היתה גם פלטת עץ סנדוויץ 8 מ"מ עוד קצת משקל אבל ניתן לקשור תיקים קטנים\קלקל וכו'
אריק

GodsFather
05-10-07, 11:33
היי,

קודם כל סחטיין , נראה טוב.

שאלה קטנה - האם אין דרך לקבע את הגגון לרכב מבלי לקדוח בקורות ולהסתכן בחלודה עתידית ?
אני מניח שיש את אופצית העיגון לטמבון אבל האם יש עוד אלטרנטיבה ?

איש
05-10-07, 19:39
פשוט ידי זהב אחי !

ניראה מרחוק עבודת מסגרות + תכנון מצויינים
השאלה איך הדבר משפיע על מרכז הכובד .
ו מה המשקל של כל הקונסטרוקציה הזאת ?

itay
06-10-07, 20:00
אהלן,

חזרתי עכשיו מיומיים בצפון שבהם עשיתי ניסויים לגגון. בגלל שלא תיכננתי עשיתי את הריבועים של הרשת גדולים מידי. מה שקרה ששקי שינה למשל, "נפלו" פנימה. פתרתי את זה בצורת אילתור שאני רוצה להפוך לפיתרון - יצרתי רשת ממיתרי צניחה - משקל אפסי לחוזק מעל ומעבר.

מבחינת הנסיעה - היו מקומות - בעיקר כאלו שנסעתי מול הרוח שלא הצלחתי לעבור את ה80 - 85 קמ"ש. במקומות אחרים - עברתי למהירות תלת סיפרתית ללא כל בעיה.

מחר אני אעלה תמונות של הגגון ב"פעילות מבצעית" :mrgreen: :mrgreen:

אמיר,
סביב החורים שקדחתי צבעתי בהמרייט נגד חלודה, ובין הגגון לרכב יש חתיכת פנימית של אופניים כדי שמים לא יחדרו. אולי לחבר את זה לטמבון האחורי יכול להיות רלוונטי למי שהחליף את הטממבון המקורי, שכידוע לך עשוי מפלסתיק ובקושי את עצמו הוא מחזיק....

איתי

3Beni aroh
07-10-07, 01:18
אהבתי אחי, עבודה ממש יפה ונקיה.. כמו שצריך
השיטה שלי קצת שונה..
אני לטיולים ארוכים מפרק את המושב האחורי ומעמיס שם.. אם זה בתקופה חמה שהברזנט לא נסבל אני לוקח כיסוי של רכב ומותח על כול החלק האחורי.. וככה אני פותר את כול הבעיה של המקום..

הבעיה מתחילה כששאר החברים רואים שדווקא בסמוראי הקטן יש הרבה מקום.. וכול אחד זורק לך שק שינה, אוהל, בורקסים וכו'.. ואז בסוף של איזה ירידה אתה מוצא את החבר שלידך מנסה לנשום מתחת לכול מה שעלה עליו.. (כי הוא שומר שעלייך כלום לא יפול כדי שתוכל להמשיך במלאכת הנהיגה..)

נמרוד
07-10-07, 09:44
יפה מאד, נראה כמו גגון פרקטי ושימושי, מחובר היטב, תתחדש!

itay
07-10-07, 10:05
היי

מצורפת תמונה של הגגון עם ציוד

איתי

GodsFather
07-10-07, 22:22
אכן נראה טוב גם כשהוא עמוס.

לגבי בעיית האוירודינמיות "לכאורה"

אם הגגון שלך היה קצת יותר "אחורה" , היה אפשר להתקין כנף מפלסטיק/פרספקס/WHATEVER, לפניו שתטה את האויר ואז לקבל עוד כמה קמ"שים שאבדו להם.

itay
07-10-07, 22:33
אמיר,

אתה צודק. אבל בוא לא נשכח שמדובר בסמוראי שהוא:
1. לא אוירודינמי בעליל ולא משנה איך תסתכל על זה.
2. המהירות שאני בד"כ נוסע היא 90 קמ"ש וקצת בדרך מהירה ככה שלא בטוח שהייתי מנצל את אותם קמ"שים שאבדו....

חשבתי על הצעתך לחבר איזו כנף אבל מה שעמד לנגד עיני לאורך כל הבנייה זה משקל עצמי כמה שיותר נמוך - מהסיבות הברורות.
היו לי עוד כמה רעיונות שויתרתי עליהן בגלל הסיבה הזו כמו "פרופיל טלסקופי" (שם מגניב נכון?? 8-) ) שיוצא מאורך הגגון ועליו אפשר לבנות צילייה ועוד.

אולי בגגון הבא......

איתי.

עודד זנטון
08-10-07, 14:46
איתי, הגגון שלי בנוי דומה רק שהוספתי קשת אחורית.
היא מחוברת לטמבון (מה שאני דווקא לא כ"כ אוהב).
יש תמונות טובות פה:
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=23352

במקום למתוח מיתרים, שווה לשקול ברצינות רשת ברזל עדינה.
ישנם רשתות עם מוטות בקוטר 2 מיל' עם חורים 20X10 מ"מ ששוקלות מעט מאוד ונותנות פתרון מצויין .
אני לכשלעצמי הולך לבצע מס' שינויים בגגון שלי. אבל על הרשת הספציפית חשבתי כרגע בזכותך.

אמיר, אפשר לחבר לטמבון אך לא מומלץ.
אם זה חשוב לך יותר ממראה אסטטי, אתה יכול להוריד רגליים אל מדרגות הצד או אל הרוקר פאנלים.
אם אין לך כאלה, זו הזדמנות מצויינת לבנות :wink:

-->