PDA

צפייה בגרסה מלאה : רמפה.

אייל
15-02-04, 11:12
הג'יפ שלי די נמוך וכל עבודה תחתיו מאלצת זחילה מעצבנת.
אני עומד לצקת רחבת בטון תחת הג'יפ וחזשבתי "על הדרך" לבנות רמפות ניידות (בגובה של כ-30-40 ס"מ) לאורך כל האוטו כדי שאפשר יהיה להציב אותן, לעלות עליהן ולטפל באוטו.
שתי רמפות כמצויר למטה (סליחה על האיכות) שיכוסו הפלטות עץ.

מאיזה חומר צריך לעשות את זה בזנ"ט 4 מ"מ כל 0.3 מטר יספיק או אולי עדיף ברזל מרובע או פרופיל I?

http://www.pic4u.co.il/view/picture.aspx?idx=475111df4bed4d35a1d88fc c3696c741

נמרוד
15-02-04, 11:18
לא רואים תמונה וצריך סיסמא להכנס לאלבום.

אני מציע לך לשקול פתרון של ארבעה "חמורים", או סטנדרים גבוהים - אתה מרים פינה-פינה עם הייליפט ומכניס אותם מתחת לשלדה. עם רמפות למיניהם אתה מוגבל לעבודות שבהן הגלגלים על הרכב, ורוב העבודות המעניינות הן בלי, והרבה עבודות קשות הופכות לקלות בלי גלגלים.

עירא
15-02-04, 11:23
ונשאלת השאלה הנוספת למה לא להשקיע עוד 2,500 ש"ח ולקנות ליפט זרועות פשוט?
(ואם אתה הולך ברצינות על הכיוון הזה, אז אל תשכך ביציקת בטון לחפור יסודות לשני העמודים של הליפט)
עירא

אייל
15-02-04, 11:26
אני הבעיה - התלבלבתי בהכנסת התמונה.

חמורים סטנדרטיים עדיין משאירים את האוטו נמוך יחסית. אם אני רוצה את האוטו קצת יותר גבוה אז החמורים יגיעו לחצי מטר. אפשר לעשות אותם כל כך גבוהים? אם כן מאיזה חומר?

http://www.pic4u.co.il/view/picture.aspx?idx=475111df4bed4d35a1d88fc c3696c741

אייל
15-02-04, 11:28
2500 ש"ח זה כרטיס כניסה, לינה וארוחת בוקר במולנה של הכלב (ועכשיו אני בר מזל כי אין שם כלב :oops: :oops: ) :!: :!:

נמרוד
15-02-04, 11:30
עירא, הגעת כבר למצב נפשי ש2500 שקל זה לא כסף? זה סט צמיגים חדש, שתי נעילות, חצי מקיט 4:1 לטרנספר... :lol:

4 חמורים טובים מדמים לא רע ליפט. ככה עובדים בסדנאות הצבאיות הקטנות מאז ומתמיד. וגם קל מאד לבנות סטנדים...
http://www.jeepolog.com/images/shock%20towers/shock2.jpg

http://www.jeepolog.com/nazi%20jack.jpg

הסטנדים בתמונה הם הנסיון הראשון שלי, ולמרות שהם עושים את העבודה, הם לא טובים - קצרים מדי. הייתי בונה אותם שוב ארוכים בהרבה - מרים פינה עם היליפט למקסימום, וזה הגובה שהייתי בונה את כל הארבעה. אלו שבתמונה הם בגובה 50 ס"מ, אפשר בקלות לבנות אותם 70 ס"מ ואפילו יותר. וזה כבר מצויין. אפשר כמובן לבנות אותם מתכוונים עם פרופיל בתוך פרופיל, שורת חורים ופין או בורג רציני שמחבר. זה למשקיעים.

אייל
15-02-04, 11:37
מה העובי של הברזל המרכזי?

נמרוד
15-02-04, 11:44
זה פרופיל 100X50 או 80X40, אני לא זוכר בדיוק. לא זוכר עובי - אבל זה עבה מספיק... העמוד עצמו יכול להחזיק פי כמה וכמה משקל בלחיצה. מה שחשוב זה התמיכה הצידית כדי שהעמוד לא יפול. בזנ"טים בצורת צלב קרס זה אולי לא הפתרון הקלאסי (משולשים), אבל עצלנות מולידה הברקות!!! (אם מותר לי להחמיא לעצמי :lol: )

אייל
15-02-04, 11:49
ברזל 30*30 עובי 3.25 זה מספיק ?

אייל
15-02-04, 11:50
עוד שאלה קטנה:
חמורים של קראוונים (משולשים עם מוט הברגה) - זה מספיק?

נמרוד
15-02-04, 11:53
ברזל 30*30 עובי 3.25 זה מספיק ?

בלי חישובים ובלי התחכמויות - לא.

קח פרופיל-אחושרמוטה בשביל העמוד. גם הרבה יותר נוח כי הוא רחב יותר מהשלדה - ואז כל מה שנותר זה לרתך שני פלאחים מהצדדים כדי ליצור עריסה לשלדה. אם תיקח פרופיל שקטן מהשלדה, תצטרך להתחכם יותר, לכופף צורת "ח" וכן הלאה.

אריק זמר
15-02-04, 12:20
Eyal,
I just want you to know that whenever I work on my vehicle...I just sit in a "yeshiva mizrahit" under the car and work...
:lol: :lol:
p.s. I agree with nimrod, measure the maximum hight for these stands
)using a hi'lift)
and built them that hight.

אייל
15-02-04, 12:23
תגדיר אחושרמוטה!!!
אין לי מושג ירוק בדברים הללו. מבחינתי מה שתגיד - קדוש. אני הולך לחפש בברזליות את מה שתגיד :!: :? :?

אגב, אם מישהו רוצה להכנס בשותפות לנושא (כי בדר"כ ברזל בא ב-6 מטר).

נמרוד
15-02-04, 12:25
עוד שאלה קטנה:
חמורים של קראוונים (משולשים עם מוט הברגה) - זה מספיק?

בהתאם לעומס שרשום עליהם. הם עלולים להיות קצרים מדי - תבדוק.

חנן א.
15-02-04, 12:35
הפתרון שנמרוד הציע נראה לי לא טוב משתי סיבות:
המרכז של האיזור שנוגע בקרקע הוא באותו גובה כמו הקצוות של הבזנ"טים ולכן כל אבן או נקודה טיפה יותר גבוהה שתהיה מתחת למרכז תגרום לכל העסק להתנדנד, נכון יותר, לדעתי, לעשות רגליים שיורדות כלפי מטה.
צריך שלוש רגליים ולא ארבע, כי עם ארבע רגליים, על משטח לא ישר בצורה מושלמת, העסק יתנדנד.

נמרוד
15-02-04, 14:06
הפתרון שנמרוד הציע נראה לי לא טוב משתי סיבות:
המרכז של האיזור שנוגע בקרקע הוא באותו גובה כמו הקצוות של הבזנ"טים ולכן כל אבן או נקודה טיפה יותר גבוהה שתהיה מתחת למרכז תגרום לכל העסק להתנדנד, נכון יותר, לדעתי, לעשות רגליים שיורדות כלפי מטה.
צריך שלוש רגליים ולא ארבע, כי עם ארבע רגליים, על משטח לא ישר בצורה מושלמת, העסק יתנדנד.

צודק לגמרי. כמו שכתבתי, התכנון הזה נובע מעצלנות נטו. הייתי צריך להחליף סרן, ובשביל זה לייצר סטנדים, ואני עומד ב8 בערב מול הג'יפ והסרן ואין לי ממש חשק לעשות לא את זה ולא את זה... כל שכן להתחיל למדוד ולרתך מדויק... אז עשיתי את מה שרואים בתמונה. אני עובד על אדמה רכה ככה שהבעיות שחנן מתאר לא מפריעות. אם הייתי עושה את זה שוב, הייתי עושה אחרת - אבל הבעייה עם האלתור הזה, כמו אחרים, היא שהוא מוצלח מספיק בשביל להפוך לקבע.

אייל, אני מרים את הכפפה, אני אתכנן ואשרטט לך את הסטנד הביתי האולטימטיבי שגם קל וזול לייצור. תן לי יומיים-שלושה, ויהיו שרטוטים מושלמים לטובת כולם.

רכס חיים
15-02-04, 21:32
אני מציע שאת הבסיס לעשות מג'אנטים ישנים של רכב קטן - 13" או 14" ועליו להוסיף רק את העמוד שחודר עד הרצפה ומרותך באזור הגוז'ונים. הג'נטים לא עולים כלום והם מאוד יציבים כך שיש לקנות רק עמודים. כל עמוד מתאים בשני תנאים - אחת המידות לפחות 80 מ'מ והעובי לא פחות מ- 2.9 מ'מ.

t_uri
16-02-04, 01:57
אני ממלץ מאד להשתמש בשני ברזלים, אחד בתוך השני, כדי לאפשר שינוי גובה. בורג פלדה שעובר 'דוח' יאבטח את העסק בגובה המתאים. הסטנד הזה נפוץ מאד במוסכים (סטנד קטן, תלת-רגלי, בעל אורך משתנה)

אורי טל.

קו11
21-04-05, 17:28
נקנה היום בל.כ. בעבור 50 זוזים האחד:
http://www.lkltd.co.il/newstore/shop2092/newstorefront/DEPLookup.taf?_function=details&_ID=114& GROOP=45&V=IN&_start=1&_UserReference=51 0636A343842E774267B75E

גיא
21-04-05, 18:05
יש לי גם את ה 4 טון של ל.כ.

הבעיה איתם היא שהם נמוכים.

אם זה נמוך לי על ל"ר מה יהיה בסופה משופרת ? ....

קו11
21-04-05, 19:29
לי יש סמוראי אז ה-4 טון די מספיק. אבל ראיתי אצלו כאלה של 6 טון והם נראו לי מאד גבוהים.

moriseven
21-04-05, 19:31
לי יש את של ה6 טון של ל.כ. ושבוע שעבר הורדתי את המיכל דלק לשם שיפוץ ועבדתי איתם ואפילו לא השתמשתי בגובה המקסימלי שלהם, לפי דעתי הגובה שלהם מספיק.
שתיים עולים 150

בוזי
23-04-05, 11:53
אני שקלתי בזמנו לרכוש את הסטנדים של ל.כ. ונמנעתי, כי הבחנתי שהשחרור שלהם מתבצע באמצעות ידית, העלולה להשתחרר אם תקבל מכה ממש קטנה, בזמן שהרכב על הסטנד.
זאת בניגוד לסטנדים של מוסכים שיש להם פין שאין סיכוי שישתחרר כאשר הסטנד עמוס.

moriseven
23-04-05, 13:39
הם לא משתחרים בכזאת קלות גם אחרי שהורדתי את הרכב והוצאתי אותם מתחתיו רק מכת פטיש שיחררה את הידית זה לא כזה פשוט כמו שזה נראה.

itayhi
23-04-05, 19:04
[
אייל, אני מרים את הכפפה, אני אתכנן ואשרטט לך את הסטנד הביתי האולטימטיבי שגם קל וזול לייצור. תן לי יומיים-שלושה, ויהיו שרטוטים מושלמים לטובת כולם.

אהמ....אהמ....
יומיים שלושה? :roll:

בכל מקרה, מחכים ומצפים.

איתי

נמרוד
25-04-05, 10:51
[

אהמ....אהמ....
יומיים שלושה? :roll:

בכל מקרה, מחכים ומצפים.

איתי

אוקי, הנה זה מגיע, תתכונן, זה ארוך:

לך לכספומט, תוציא 50 שקל, סע לל.כ. בצריפין, תן להם את הכסף, וקח בתמורה את "הסטנד הביתי האולטימטיבי".

בעצם הם לוקחים כרטיסי אשראי אז אתה יכול לוותר על שלב א' :lol:

* לקשי הבנה - רק אידיוט אמיתי מסוגל לחשוב על לבנות לבד סטנד אחרי שהוא יודע שאפשר לקנות אותם מוכנים במחירים כאלו.

moriseven
25-04-05, 11:35
נמרוד אתה הולך נגד רוח האתר של לבנות ולעשות לבד :( ,סתם האמת שאתה צודק ובשביל המחירים האלה באמת לא שווה להשקיע מחשבה.

נ.ב. חבר'ה למנהלי האתר יש גם חוש הומור :wink:

מוריס

הצפרדע
25-04-05, 13:15
תגדיר אחושרמוטה!!!

מכיון שאף אחד לא הרים את הכפפה, אז בתור ערביסט ידוע ששירת 4 שנים ביחידת 8200, הריני להסביר את המונח ולתרגמו מערבית -

שרמוטה = זונה, יצאנית, פרוצה.
אח' = אח.
אח'ו = אח בסמיכות. אח של, אחיה של וכו'.
אלשרמוטה, או נכון יותר א'שרמוטה(לא מבטאים את ה "ל") = הזונה.
אח'ו אשרמוטה = אחיה של הזונה, אח של זונה.
ובקיצור עממי, "אח'ושרמוטה" = אח של זונה.

בהשאלה = ביטוי של משהו משהו, כלומר בוקים לא סתם מעפנים(רקובים, בערבית),
אלא ממש רציניים חזקים כאלה, שאפשר לסמוך על האמאמא שלהם.

אתה הבנת את זה, ברוך :D ? :lol: ? :wink:

ועכשיו ברצינות - שווה לקנות בזול את הבוקים של ל.כ.
יתרונם לא רק בפשטות ובמחיר אלא גם באפשרות לשנות את הגובה
בטווח גבהים לא קטן בכלל.

חג שמח, יא אח'ושרמוטה..... :P

סוזי המשתוללת
25-04-05, 15:14
ברוך התחלקת על בננה ? :lol:
הסטנדים של ל.כ לא רעים אבל הייתי מעדיף משהו עם פין אבטחה

תומר א.
25-04-05, 21:58
הבוקים של ל.כ. (4 טון) החזיקו את הטאטא באויר והיא לא ממש קלה.
בשביל לשחרר אותם מרימים את הידית ואז החלק שמחזיק את האוטו חייב לעלות בשביל לשחרר את הנעילה.
הוא לא יכול להשתחרר כשיש עליו משקל. :!:

shmil
25-04-05, 23:16
תומר - (אחרי השיחה של אתמול - תחליף איקון... :lol: )

עם כל הכבוד לבוקים שלך, ושכבתי תחתם, הם עדיין פחות בטיחותיים מבוקים בעלי נעילת פין, בגלל ולמרות גאומטרית השיניים המהווה את הנעילה. תתכן שחיקת שיניים או קריסתן, להבדיל ממומנט גזירה, הדורש כוח גדול יותר על הפין.

הם טובים, במקרה שאתה בטוח לחלוטין שלא ייתכן מצב של תזוזות בזמן העבודה...

-->